Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 22:44   #1
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769

Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?


Pytanie z gatunku kontrowersyjnych.
Zakładając te dwie skrajności.
A może są jakieś inne opcje?

Dziś odwiedził mnie przyjaciel, co skończyło się małą wymianą zdań.
Sądzi, że mężczyźni wolą kobiety, których się nie boją.
Cokolwiek miał na myśli.
Właśnie zastanawiam się co miał.
Czego mężczyźni boją się w kobietach?

Co Wy o tym sądzicie?
Jakie kobiety wybierają mężczyźni?
Z kobiecego punktu widzenia.

Tak mi przyszło na myśl, że ja również nie chciałabym mężczyzny, którego się boję.
Tylko dla mnie oznacza to coś innego niż dla niego.

Zapraszam do radosnej - mam nadzieję - wymiany zdań.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:53   #2
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Pytanie z gatunku kontrowersyjnych.
Zakładając te dwie skrajności.
A może są jakieś inne opcje?

Dziś odwiedził mnie przyjaciel, co skończyło się małą wymianą zdań.
Sądzi, że mężczyźni wolą kobiety, których się nie boją.
Cokolwiek miał na myśli.
Właśnie zastanawiam się co miał.
Czego mężczyźni boją się w kobietach?

Co Wy o tym sądzicie?
Jakie kobiety wybierają mężczyźni?
Z kobiecego punktu widzenia.

Tak mi przyszło na myśl, że ja również nie chciałabym mężczyzny, którego się boję.
Tylko dla mnie oznacza to coś innego niż dla niego.

Zapraszam do radosnej - mam nadzieję - wymiany zdań.
pytanie nie jest kontrowersyjne. raczej stereotypowe az do bolu. tak sie utarlo, ze ladna i glupia a madra to brzydula. a szkoda.
znam wiele pieknych i madrych kobiet, w zwiazkach, szczesliwych do tego. jesli facet woli glupiutka blondi to cos z nim nie tak. no chyba ze chce dominowac, w kazdej kategorii.

a jakie kobiety wybieraja faceci? nie wiem. moj jest ze mna, a brzydka raczej nie jestem. glupia jak but tez nie. wiec chyba jest z nim cos nie tak. ale z drugiej strony - to czy on mnie wybral? nie sadze.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei

Edytowane przez zizou
Czas edycji: 2009-01-30 o 22:55
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:53   #3
Light_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Light_Blue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 280
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Wydaję mi się że mężczyźni boją się kobiet silniejszych od nich .
Kobiet inteligentnych i niezależnych takie kobiety na pewno ich intrygują ale boją się że mogą przy nich wyjść na mięczaków posiadają ten zmysł opiekuńczy przywódcy i czują się źle kiedy są na tym poziomie słabsi od kobiety.

W przypadku kobiet inteligentnych boją się w sytuacji gdy czują się zwyczajnie głupio przy tych kobietach zmieszani poziomem swojej wiedzy na płaszczyźnie na której stereotypowo mężczyzna powinien mieć większa znajomość .
Tak mi się wydaje choć może się mylę.
__________________
"W deszczu maleńkich żółtych kwiatów..."

21.05.2011...Notre jour
Light_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 04:39   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez Light_Blue Pokaż wiadomość
Wydaję mi się że mężczyźni boją się kobiet silniejszych od nich .
Kobiet inteligentnych i niezależnych takie kobiety na pewno ich intrygują ale boją się że mogą przy nich wyjść na mięczaków posiadają ten zmysł opiekuńczy przywódcy i czują się źle kiedy są na tym poziomie słabsi od kobiety.

W przypadku kobiet inteligentnych boją się w sytuacji gdy czują się zwyczajnie głupio przy tych kobietach zmieszani poziomem swojej wiedzy na płaszczyźnie na której stereotypowo mężczyzna powinien mieć większa znajomość .
Tak mi się wydaje choć może się mylę.
A tu sie kolejny stereotyp radosnie kultywuje - jesli kobieta jest inteligentna i niezalezna, to facet zle sie czuje i boi sie jej ze jest silniejsza

Nawiasem mowiac, to gratulacje za zlozenie takiego zdania i to bez przecinkow

----

Backie - pytanie do czego lepsza ?

----

Nikt nie chce partnera, ktorego sie mialby bac. Tylko ze skad wniosek, ze jedno czy drugie to od razu powod do bania sie?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 06:36   #5
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Ja tam sądzę, że każdy szuka w swojej lidze. Pusty facet będzie szukał pustej lali z dużymi cycami Inteligentny będzie szukał równie inteligentnej partnerki. Każdy szuka "bratniej duszy"
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 08:44   #6
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Sądzę, że gdy tylko nastąpi przełomowy moment, w którym to "uroda kobieca" przestanie przywodzić na myśl obrazy w stylu: "wymalowana przesadnie blondi zatrzaśnięta kilka razy w kabinie w solarium, z tipsami, ubrana we wdzianka o kolorze słiitaśnego różu" (bo tak się często niestety dzieje, odpowiedzialne są za to stereotypy), wtedy ten temat przestanie być tak zawikłany.
Faceci boją się kobiet niezależnych, takich, które potrafią zadbać o siebie i "swój teren", tj. nie są uległe, nie będą nic robić, "bo tak wypada", jeśli im coś nie będzie odpowiadało, nie zacisną zębów "byleby misiowi było dobrze" i nie będą potem płakać po kątach, "bo misiowi co prawda było dobrze, ale ja jestem nieszczęśliwa". A co dopiero, gdy okaże się, że kobieta wiedzą znacznie przewyższa swojego partnera! Jak na tym cierpi męskie ego! Nie chcę być złośliwa i nikogo urazić, lecz naprawdę większości facetów trudno pogodzić się z faktem: "Moja kobieta wie więcej ode mnie w jakiejś dziedzinie" i nie mam na myśli dziedziny typu gotowanie, szydełkowanie, najnowsze seriale (czyt. tych uznawanych za typowo kobiece).
Wydaje mi się, że takich kobiet faceci chcą - niezależnych, oczytanych i mądrych, ale i takich się boją, bo to zbyt mało powszechne zjawisko jak dotąd.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka

Edytowane przez star15
Czas edycji: 2009-01-31 o 09:29
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 08:55   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

hmm, wydaje mi się że był taki wątek...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 10:35   #8
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
pytanie nie jest kontrowersyjne. raczej stereotypowe az do bolu.

glupiutka blondi
tu również zauważamy zalążek myślenia stereotypowego ; )


nie zgodzę się z tematem, a raczej zgodzę się z powiedzeniem -> "swój ciągnie do swojego".
znam pary, w których zarówno facet jest inteligenty, z pomysłem na życie, jak i jego partnerka naprawdę ładna, mądra.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2009-01-31 o 10:36
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:56   #9
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Ja tam sądzę, że każdy szuka w swojej lidze. Pusty facet będzie szukał pustej lali z dużymi cycami Inteligentny będzie szukał równie inteligentnej partnerki. Każdy szuka "bratniej duszy"
Zgadzam się w 100%
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 11:06   #10
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość

Jakie kobiety wybierają mężczyźni?
Takie,które im się podobają
Które mają to coś co ich przyciąga.........po prostu


Osobiście to tylko agresji boję się u mężczyzn
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 11:13   #11
loveISshit
Rozeznanie
 
Avatar loveISshit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: turlam ziemniaki ; )
Wiadomości: 994
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
Takie,które im się podobają
Które mają to coś co ich przyciąga.........po prostu


Osobiście to tylko agresji boję się u mężczyzn
czyli ładne bo mężczyźni to wzrokowcy
ale to tylko chwilowe , jak po pierwszej randce dziewczyna nie umie mówić o niczym innym jak o wyprzedażach w rosmannie to sięgają po te brzydsze ale z charakterem
__________________
jestem wolna jak ptak . nie wiem czy potrafię latać , ale nieba mam pod dostatkiem.


loveISshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 11:23   #12
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez loveISshit Pokaż wiadomość
czyli ładne bo mężczyźni to wzrokowcy
ale to tylko chwilowe , jak po pierwszej randce dziewczyna nie umie mówić o niczym innym jak o wyprzedażach w rosmannie to sięgają po te brzydsze ale z charakterem
Zacytowałaś całą moją wypowiedź a przeczytałaś tylko jedno zdanie?
Pierwsze konkretnie które było żartobliwe troszkę.
Dalej jest reszta,takie które ich przyciągają.

Za to z kim jesteśmy w zwiazkach odpowiadają nasze feromony i to one przyciągają ludzi do siebie.
Dlatego czasami ludzie są zdziwieni że taki mężczyzna jest z taką kobietą,że dla niej zostawił żonę,czy partnerkę.I odwrotnie.

Jestem w dojrzałym wieku dlatego dla mnie pierwsze wrażenie nie robi specjalnego wrażenia.Aczkolwiek z przyjemnością obejrzę się za piękną kobietą czy mężczyzną.
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 11:24   #13
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Także zgadzam się ze stwierdzeniem, że każdy szuka "w swojej lidze". Pozwoliłam sobie je zacytować, gdyż jest jak najbardziej trafne
No chyba, że facet nie szuka partnerki na życie, tylko tymczasowej zabawy, to oczywiście, że lepsza głupia i ładna.. niż ta mądra i inteligentna i do tego urocza, bo o taką trzeba się bardziej starać i nie da się zaciągnąć do łóżka po 3 komplementach...

Ale jeśli chodzi o znalezienie tej osoby na życie.. to faceci potrzebują mieć w swojej partnerce przyjaciółkę, dobrego kolegę i pociągającą kobietę... Jeśli między partnerami jest za duża różnica w poziomie to długo ze sobą nie pobędą, ze względu na różniący się tok rozumowania. Jedną osobę będzie irytować prostota myślenia drugiej, a ta druga będzie po prostu się czuła jako gorsza i jeszcze nabawi się kompleksów :P
Zresztą potwierdza się to na ulicy.. przesadnie sztuczne panie z łysymi, przypakowanymi panami "prosto z tropików" .. To również są stereotypy, ale dość często mające potwierdzenie w prawdziwym życiu.
Zresztą jeśli jakaś osoba jest podobna do nas samych to czujemy do niej większą sympatię..
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:19   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Tak, dylemat godny Ani Shirley

Bosko piękna.
Oszałamiająco mądra.
Anielsko dobra.

Uważam, że lepiej byś mądrym i brzydkim. Wygląd można poprawić, a żaden chirurg nie wszczepi mądrości
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:38   #15
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Ahh... po pierwsze co to znaczy mądra? Taka, która jest wykształcona i ma dużą wiedzę czy poprostu "błyskotliwa i rozsądna"? Bo to drugie nazwałabym raczej inteligencją. Głupia to też pojęcie względne. Choć czasami jak widzę dwudziestoparoletnie kobiety, które nie umieją napisać jednego zdania poprawną polszczyzną, to zastanawiam się "co jest"? A co do brzydoty... chodzi Ci o kobietę faktycznie okropną? Ja nie spotykam takich zbyt wiele. Jeśli już to cholernie zaniedbane, a to już co innego, chyba żadna z nas nie chciałaby być z zanidbanym, zarośniętym facetem w dziurawych spodniach, tłustych włosach i brudnych paznokciach. Jeśli kobieta jest schludna, estetyczna, stosownie do okazji ubrana i uczesana, to wydaje mi sie że trudno powiedzieć o niej brzydka. Nawet jeśli ma garbaty nos, wyłupiaste oczy, czy grube nogi - to każdy ma jakąś wadę i to nie odbiera mu szansy bycia atrakcyjnym. Zresztą czy to nie jest kwestia gustu? Każdy preferuje inny typ urody.

Myślę, że każdego faceta (zresztą kobiety też) coś intryguje, czegoś w partnerze szuka. Jeden może mu to zaoferować, a brak mu czego innego, co dla danej osoby jest nieważne. Jeśli kobieta szuka macho to nie fascynują jej romantycy, facet szuka ozdoby pasującej mu do BMW i potakującej, nie zainteresuje go niezależna buisnesswoman i to działa na wielu płaszczyznach, a nie tylko urody i intelektu.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:50   #16
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Moim zdaniem mężczyźni najczęściej wybierają ładne i głupie..

Ładna, mądra i z osiągnięciami.. to już w ogóle "tragedia".. wtedy pojawiają się dwa typy mężczyzn "zdobędę co mi się podoba - czytaj chcę zaliczyć" oraz "szukam mamusi"
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:19   #17
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Różnica jest taka ,że głupia zdaje sobię sprawę ze swej szpetoty a ślicznotka ze swej głupoty raczej nie.

Ach te dobre samopoczucie...bezcenne
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 15:12   #18
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez Light_Blue Pokaż wiadomość
Wydaję mi się że mężczyźni boją się kobiet silniejszych od nich .
Kobiet inteligentnych i niezależnych takie kobiety na pewno ich intrygują ale boją się że mogą przy nich wyjść na mięczaków posiadają ten zmysł opiekuńczy przywódcy i czują się źle kiedy są na tym poziomie słabsi od kobiety.
A mnie intryguje ten strach. Bądź raczej brak odwagi.
Przed czym ta obawa?
Przed tym żeby ten super samiec Alfa nie poczuł się "mniejszy" od kobiety?
Zazwyczaj działanie kobiet sprowadza się do tego, aby tak się nie poczuł.
Nazwijmy to umiejętnym postępowaniem.
Poza tym, niech mu tam będzie z reguły jest wyższy, przywódca i co tam jeszcze sobie zechce.
Najwyraźniej w tych silnych damach wyczuwa się to na kilometr i bez szans są jakiekolwiek próby maskowania się na uroczo bezradną.
Tak zakładam, jako nie silna, a wrażliwy i delikatny ciućmok.
(To zdanie kieruję do pewnej szczególnej wizażowej postaci, która będzie wiedziała, że o niej mowa.)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Backie - pytanie do czego lepsza ?
Bardzo dobre pytanie.
Masz jakiś pomysł?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Ja tam sądzę, że każdy szuka w swojej lidze. Pusty facet będzie szukał pustej lali z dużymi cycami Inteligentny będzie szukał równie inteligentnej partnerki. Każdy szuka "bratniej duszy"
Powyższe przypomniało mi pewną myśl Oscara Wilde'a:
Miłość często nie jest niczym innym,
jak korzystną wymianą pomiędzy dwojgiem ludzi,
którzy otrzymują maksimum tego,
czego mogli się spodziewać
wziąwszy pod uwagę ich wartość na rynku osobowości.

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Sądzę, że gdy tylko nastąpi przełomowy moment, w którym to "uroda kobieca" przestanie przywodzić na myśl obrazy w stylu: "wymalowana przesadnie blondi zatrzaśnięta kilka razy w kabinie w solarium, z tipsami, ubrana we wdzianka o kolorze słiitaśnego różu" (bo tak się często niestety dzieje, odpowiedzialne są za to stereotypy), wtedy ten temat przestanie być tak zawikłany.
Czy tak właśnie stereotypowo się to odbiera?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10754323]Tak, dylemat godny Ani Shirley
Bosko piękna.
Oszałamiająco mądra.
Anielsko dobra.
Uważam, że lepiej byś mądrym i brzydkim. Wygląd można poprawić, a żaden chirurg nie wszczepi mądrości [/quote]

Z tego, co pamiętam Shirley'owa wzięła za mąż właśnie lekarza.
Spryciula jedna.

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Ładna, mądra i z osiągnięciami.. to już w ogóle "tragedia".. wtedy pojawiają się dwa typy mężczyzn "zdobędę co mi się podoba - czytaj chcę zaliczyć" oraz "szukam mamusi"
Ileż to kobiet musi myśleć o sobie w kategoriach "tragedia"...
Tak sądzę, zakładając - być może błędnie - iż większość spełnia te trzy kryteria.

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Różnica jest taka ,że głupia zdaje sobię sprawę ze swej szpetoty a ślicznotka ze swej głupoty raczej nie.

Ach te dobre samopoczucie...bezcenne


Echhh... uśmiałam się.
Dobra pointa.


Trochę w temacie przypomniał mi się dowcip, pewnie znacie.
Król lew kazał zwierzętom na polanie podzielić się na dwie grupy.
Na lewą stronę miały przejść te ładne, na prawą te mądre.
Wszystkie wykonały polecenie tylko żaba została na środku.
Na pytanie dlaczego nie wybrała jednej ze stron, odpowiedziała:
"No przecież się kurczę nie rozdwoję."

Gdybym miała odpowiedzieć na swoje stereotypowe do bólu pytanie...
Człowiek ma zakodowane dążyć do tego, co dla niego najlepsze.
A najlepszym w tej sytuacji, to... być właśnie żabą.
Mając jednocześnie na uwadze, że - w moim subiektywnym przekonaniu - z urodą można zrobić/zmienić więcej.
Mądrości się nie kupi.
Co jednak nie zmienia faktu, iż uroda to - dla kobiety - duży atut.

Jak z taką żabą zmierzy się mężczyzna? - na to pytanie posiadam zbyt mało testosteronu.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-01-31 o 15:14
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 15:44   #19
DedeDinah
Raczkowanie
 
Avatar DedeDinah
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 138
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

A moim zdaniem ich wybór zależy od tego czego szukają. Jeśli są młodzi to wybierają i są z ładnymi, ale mało inteligentnymi, a jak już szukają partnerki życiowej, to będzie to raczej kobieta brzydka, ale mądra. Początkowo po to, że muszą się wyszumieć, a potem jako matkę swoich dzieci to widzą już tę drugą. Ale nie jest to żadną regułą, tylko takie moje przypuszczenie.
DedeDinah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 15:46   #20
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Ale skoro lepiej być brzydką i mądrą, to po co kombinować od razu z poprawianiem urody? (widocznie jednak bardziej w cenie jest uroda niż mądrość )

Albo się jest brzydkim i mądrym.
Albo się jest ładnym i głupim.

Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2009-01-31 o 15:47
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 16:16   #21
Ruffian
Zadomowienie
 
Avatar Ruffian
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 160
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Najlepsza i ładna i mądra, o a najlepiej to jeszcze bogata.

:P
__________________
Odpisz proszę u mnie wtedy niczego nie przegapię!

Wymienię ubrania damskie i męskie, buty, różności:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=87205770
Ruffian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 16:31   #22
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Nie zgadzam się.
Będą się jej obawiać.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-01-31 o 16:33
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 16:59   #23
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Ileż to kobiet musi myśleć o sobie w kategoriach "tragedia"...
Tak sądzę, zakładając - być może błędnie - iż większość spełnia te trzy kryteria.
Myślę, że zakładasz bardzo prawidłowo..
Może to właśnie dlatego coraz częściej trudno znaleźć odpowiedniego faceta.
Nie dość, że się nas boją to jeszcze nasze wymagania się zmieniają. Mało która "młoda, ambitna, pewna siebie, niezależna i ładna" ma ochotę mieć swoistego "*powolniaka" w domu i na utrzymaniu

*takiego jak z "co ludzie powiedzą"
*albo zniewieściałego metrusia

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2009-01-31 o 17:02
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 19:31   #24
druska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 216
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

najlepiej to być przeciętną
ani pięknością ani pasztetem, ani geniuszem ani tępaczką

takie to zawsze znajdą sobie średniawego, w miarę rozgarniętego faceta, pracę może nie jakąś super satysfakcjonującą ale za godziwe pieniądze, grono równie przeciętnych koleżanek, razem oglądających "M jak miłość" i "Taniec z gwiazdami"
pełnia szczęścia

osobiście marzy mi się takie życie

jak jesteś za ładna, to kobiety Cię nie znoszą, faceci się boją (bo zaraz mnie rzucisz, bo zaraz mnie zdradzisz, bo jestem od Ciebie mniej doświadczony etc.)

jak jesteś za inteligentna to faceci Cię nie znoszą (więcej zarabiasz, imponujesz znajomym, masz bardziej błyskotliwe poczucie humoru etc.) a kobiety się boją

tak że naprawdę - trzymajcie się środkowego natężenia cech w rozkładzie normalnym a powinnyście żyć długo i szczęśliwie
pozostałym przypadnie mój los
druska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 19:58   #25
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

z tymi kolesiami to różnie jest.

jak dla mnie to istnieją 2 typy kolesi.

`1. patrzą tylko i wyłącznie na wygląd. ładna, zgrabna, duże piersi, fajne nogi .. łatwa i pusta (; /wyrwą laskę, prześpią się z nią i będą zdradzać/

`2. i ten drugi, chyba najczęstszy. liczy się dla nich inteligencja, to czy można z nią pogadać o wszystkim, wygląd na drugim planie, ale też trochę ważny. (;

. niedobrze jest być ani za brzydką ani za ładną. chociaż. co z tego jeśli laska ma fajną buźkę skoro w głowie pustka? może skończyć z karierą tancerki w klubie GO GO.. -_-

najlepiej jest być mądrą i ładną, ale nie za ładną dziewczyną
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:18   #26
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Podobno ładnym w życiu łatwiej,ponieważ żyjemy w społeczeństwie,które ocenia ludzi po wyglądzie.
Jestem...hm,nie należę do grona tych najładniejszych,ale myślę,że wyglądam w miarę,uważam, że jestem inteligentna i co i rusz potwierdza się moje wewnętrzne przekonanie,że mężczyźni boją się inteligentnych kobiet.
Rozmowa?Ok,super,żarciki, pogwarki...a potem widzę popłoch w oczach,bo ośmielam się mieć swoje poglądy,swoje zasoby informacji,w niektórych dziedzinach większe,niż u mojego rozmówcy...a jeszcze niech się dowie,że kończę 2kierunek-tragediaMoże mam po prostu pechachoć moja znajoma,bardzo inteligentna i oczytana,mówiła mi,że przy mężczyznach trzeba chować swoją inteligencję i wiedzę,żeby nie pokazywać się mądrzejszą od nich.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:25   #27
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Podobno ładnym w życiu łatwiej,ponieważ żyjemy w społeczeństwie,które ocenia ludzi po wyglądzie.
Jestem...hm,nie należę do grona tych najładniejszych,ale myślę,że wyglądam w miarę,uważam, że jestem inteligentna i co i rusz potwierdza się moje wewnętrzne przekonanie,że mężczyźni boją się inteligentnych kobiet.
Rozmowa?Ok,super,żarciki, pogwarki...a potem widzę popłoch w oczach,bo ośmielam się mieć swoje poglądy,swoje zasoby informacji,w niektórych dziedzinach większe,niż u mojego rozmówcy...a jeszcze niech się dowie,że kończę 2kierunek-tragediaMoże mam po prostu pechachoć moja znajoma,bardzo inteligentna i oczytana,mówiła mi,że przy mężczyznach trzeba chować swoją inteligencję i wiedzę,żeby nie pokazywać się mądrzejszą od nich.
Niestety coś w tym jest, mam podobne zdanie i doświadczenia
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:31   #28
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Niestety coś w tym jest, mam podobne zdanie i doświadczenia
Uff nie jestem sama...
Najlepsze,kiedy zaczynaja mnie komplementować-że jestem taka super,inteligentna,przebo jowa,z poczuciem humoru...wtedy od razu wiem,że ciąg dalszy będzie w sensie:zostańmy kolegamiI kto mnie przekona,że mężczyźni lubią inteligentne?Tak,pewnie tak,ale mimo wszystko głupsze od nich
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 21:00   #29
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Dokładnie...

Scenka na zasadzie "och ja się nie znam, Ty jesteś taki fascynujący, ja bym sobie nie poradziła" działa idealnie.. tylko na ile można chować swoje ambicje i udawać, że nic się nie rozumie?
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 21:02   #30
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Lepsza ładna i głupia, czy brzydka i mądra?

Co kto lubi Swój swojego zawsze znajdzie

ładniejszym w życiu łatwiej, ale czasami to łatwiej się kończy, gdy się odezwą


Myślę,że najlepiej być atrakcyjną mądrą kobietą.
Czy mężczyźni się takich kobiet boją?
Niektórzy na pewno tak, ale ci warci ich uwagi z całą pewnością zamiast strachu odczuwają ekscytację i przyjemność z obcowania z nimi.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.