plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-04, 12:38   #91
szukajaca_pomocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Question Dot.: plastry antykoncepcyjne

Dzieki Majka
i jescze mam pare pytanek...
czy lekarz mosi mnie zbadac ... wiecie o jakie badanie chodzi
zeby przepisac mi plastry albo tabletki ? bo ja sie bardzo tego wstydze badania
i czy zeby dostac recepte na plastry trzeba robic jakies badania??
Pozdrooo Meg
szukajaca_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-04, 12:45   #92
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
Dzieki Majka
i jescze mam pare pytanek...
czy lekarz mosi mnie zbadac ... wiecie o jakie badanie chodzi
zeby przepisac mi plastry albo tabletki ? bo ja sie bardzo tego wstydze badania
i czy zeby dostac recepte na plastry trzeba robic jakies badania??
Pozdrooo Meg
Musi zbadac, a Ty musisz ten wstyd przelamac. Wiem ze to nie latwe, ale akurat ginekolog to dla kobiety bardzo wazny lekarz. Poszukaj lekarza kobiety, moze bedzie Ci latwiej. Z czasem przywykniesz do tego typu badan i bedziesz te wizyty traktowac jak wizyte u dentysty naprzyklad. Za pierwszym razem nie jest łatwo, ale dla swojego dobra musisz sie przełamac.

Co do innych badan. to nie wiem, lekarz robi tzw wywiad: pyta sie o przebyte choroby, o rozne choroby w rodzinie itd i na podtsawie badan ginekologiocznych i tego wywiadu decyduje czy potrzebne sa inne badania. Mysle ze jestes młoda więc narazie nie sa one konieczne, chyba ze cos faktycznie Ci dolega i lekarz to wykryje. Tak tez bywa.

Nie bój sie tego badania, wypytaj kolezanki o milego lekarza, powiedz ze jestes pierwszy raz, napewno potraktuje Cie sypatycznie i tak zebys nie miala urazu.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-07, 12:04   #93
fido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Stosuję plastry od prawie roku i po kilku "trudnych" miesiacach wszystko jest ok. Jeżeli moge służyć radą to zaraz po naklejeniu plastra przetrzyjcie jego brzegi wacikiem nasączonym spirytusem - nie powinno sie po takim zabiego nic przyklejać, a jeżeli już to bardzo mało. Dla mnie najlepszym miejscem na umieszczenie plastra jest podbrzusze. Radziłabym uważać przy korzystaniu z solarium, w rozmowie z moją Panią ginekolog dowiedziałam sie, że jeżeli są jakieś "wpadki" podczas stosowania plastrów wynikają one właśnie z wpływu na nie solarium. Promienie niszczą podobno wartosć plastra. A odklejające sie obrzerza plastrów podobno są niegroźne ponieważ cała ich "wartość" jest umieszczona trochę dalej. Pozdrawiam

Edytowane przez Tygrys
Czas edycji: 2005-07-14 o 22:35 Powód: kuupa drobnych błędów edycyjnych - zgłoszona na @
fido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 14:52   #94
szukajaca_pomocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Hej wsystkim własnie dzis Byłam u ginekologa odwazyłam sie na to :P

Wiecie co nie było tak strasznie troche bolało ale sie udało
Ale powiedział ze jestem bardzo zdrowa i ze nie widzi przeszkod bym brała anty...powiedział tez ze cytologia napewno mi dobrze wyjdzie bo juz widzi ze wszystko jest w bardzo dobrym pozadku i ze cieszy sie ze do niego przyszłam bo to swiadczy o dojrzalosci kobiety LOL :P i ze oznacza to ze chce sie uchronic przed niechciana ciaza i chorobami...

2 opakowania mi przepisał minulet chyba sie to tak nazywa

i kurcze zapomnialam sie zapytac dokladnie kiedy mam zacazc brac :/ wczoraj mi sie skonczyl okres tam cos pisze ze w pierwsyz dzien okresu chyba mam zaczac nie mozna wczesniej ??? cały miesiac teraz znowu czekac :/
i jak myslicie dobre to tabletki pewne??
szukajaca_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 15:02   #95
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
Hej wsystkim własnie dzis Byłam u ginekologa odwazyłam sie na to :P
gratulacje

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
Wiecie co nie było tak strasznie troche bolało ale sie udało
boli jak sie spinasz.. trzab wyluzowac ... ja albo sobie ucienam pogawedke z moja pania doktor o czymkolwiek albo mysle o czyms milym

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
Ale powiedział ze jestem bardzo zdrowa i ze nie widzi przeszkod bym brała anty...powiedział tez ze cytologia napewno mi dobrze wyjdzie bo juz widzi ze wszystko jest w bardzo dobrym pozadku i ze cieszy sie ze do niego przyszłam bo to swiadczy o dojrzalosci kobiety LOL :P
szczyro prawda tak trzymac i nie bac sie - to lekarz on od tego jest jak nie powiem co
Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
i ze oznacza to ze chce sie uchronic przed niechciana ciaza i chorobami..
2 opakowania mi przepisał minulet chyba sie to tak nazywa
ano jest takie cos... czytalam ze dziwwczyny sobie chwala te tabletki. poczytaj ulotke jaka bedzie w opakowaniu, czasami zdarzaja sie plamienia, czy poczucie rozdraznienia, nudnosci, bol brzucha glowy, powinny przejsc, jak nie to to trzeba zmienic tabletki.

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
i kurcze zapomnialam sie zapytac dokladnie kiedy mam zacazc brac :/ wczoraj mi sie skonczyl okres tam cos pisze ze w pierwsyz dzien okresu chyba mam zaczac nie mozna wczesniej ??? cały miesiac teraz znowu czekac :/
niestety - jak sie zaczyna brac tabletki anty trzeba zaczac pierwszego dnia miesiaczki. bedziesz musiala poczekac.

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
i jak myslicie dobre to tabletki pewne??
tabletki kazde sa tak samo pewne (ponoc jakies 99%) ale wszytsko zalezy od tego czy bedziesz je regularnie zazywac. Nie mozesz zapomniec bo to obniza ich skutecznosc. Aczkolwiek ja z przerwami od 15 lat biore tabletki i bywalo ze naprawde zapominalam i jak narazie jest ok- zadnej wpadki

Tak jak juz napisalam czytaj dokladnie ulotke. Jak masz pytania to pisz
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 15:07   #96
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

wiesz ja sie zrazilam do plastrow, za duzo zabiego przy nich trzeba, uwazacna to na tamto i ciagle te pytania na basenie a co tam masz....
Zrezygnowalam i przeszlam na Yasmin.
wlasnie zaczelam drugie opakowanie. Czuje sie super, autosugestia chyba (bo jakos w ta jego moc odchudzania nie wierze) sprawila ze schudlam 2 kg - raczej waze mniej bo nie widze zebym objetosci zmienila
Pozatym nie mam zadnych skutkow ubocznych jakie mialam przy innych tabletkach i nawet przy Evrze.
Poza jednym ktory jest dla mnie nowoscia: okropne pogorszenie cery. po 2 dniach zaczely mi wyskakiwac wypryski, buzka mi zaczela wysychac itd... juz jest lepiej ale to moze (!) trwac do 3 miesiecy. narazie nie obserwuje dalszego pogorszenia, raczej jest tak jak bylo z tendencja do poprawy.
No i czesto latam siusiu, to pewnie efekt tego ze yasmin nie zatrzymuje wody w organizmie, a ze ja latem pije wode i soczki jak smok to teraz mam

Ogolnie jestem zadowolona zwlaszcza ze cena tez jest konkurencyjna. Okazuje sie ze bez problemu pamietam zeby polknac tabletke codziennie, bo mialam obawy ze po evrze nie bede sobie radzic z taka systematycznoscia.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 17:37   #97
Anniiee
Przyczajenie
 
Avatar Anniiee
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 20
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Jak przeszłaś spowrotem na tabletki ( tez jestem niezadowolona z Evry) robić tygoniowa przerwę czy zaczekać na miesiączkę?
Anniiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-08, 17:42   #98
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

aniiee... przeszlam z evry na tabletki tak jakby to powiedziec bezposrednio...
skonczyla mi se evra no i zrobilam standartową 7 dniowa przerwe a tabletki zaczelam brac po tych 7 dniach.
chyba pisze jakos tak nie jasno... moze na przykladzie: normlanie dzien zmiany plastra to byla sroda. Wiec w srode zdjelam plaster poczekalam 7 dni i w nastepna srdoe zaczelam brac tabletki... takie mialam 'przykazanie' od lekarza
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 19:50   #99
szukajaca_pomocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Red face Dot.: plastry antykoncepcyjne

Dzieki Majka

no to szkoda ze miesiac czekania

Maja a Ty stosujesz jesio podwojne zabezpieczenie czy tylko tabletki ?
szukajaca_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 19:58   #100
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

no z jednej strony szkoda ale z drugiej kompletnie to nie ma sensu zebys teraz zaczynala
wiec cierpliwosci zycze i ostroznosci

a co do mnie, wiesz nigdy bie stosowalam podwojnego zabezpieczenia. no w sumie teraz jak zdarzy mi sie wpadka to bedziemy miec dzidziusia i juz, ale jak mialam 18 czy 25 lat nawet to jednak juz bylby problem Ale, jakos tak wierzylam i wierze ze jak biore tabletki regularnie i stosuje do zalecen lekarza to musi byc ok i jak narazie sie to sprawdza
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 20:09   #101
Anniiee
Przyczajenie
 
Avatar Anniiee
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 20
Talking Dot.: plastry antykoncepcyjne

Dzieki kochana jesteś !! Tez tak myslałam wolałam sie upewnić!
Anniiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-08, 21:50   #102
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Anniiee
Dzieki kochana jesteś !! Tez tak myslałam wolałam sie upewnić!
Nie ma za co
jakby cos to wiesz gdzie pytac
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 10:21   #103
tarantella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Trochę w tym wątku o plastrach, trochę o tabletkach więc i ja dodam swoje trzy grosze.

Testowałam na sobie różne tabletki i ciągle było coś nie tak - jak nie bóle głowy to tycie, a w końcu udałam się do ginekologa-endokrynologa, który ze względu na moją skłonność do żylaków pigułek zabronił kategorycznie. Nikt wcześniej o to nie pytał.
Skończyło się na założeniu wkładki z hormonem (Mirena). Jest bezpieczna - hormon uwalniany jest miejscowo (przez 5 lat), nie rzutuje więc na cały organizm.
Przy tym jest to bardzo pewna (skuteczna) metoda.
Koszt duży, bo jednorazowy, ale przeliczając na koszt miesieczny wychodzi taniej niż wszystko inne.
I jeszcze jedno - przy Mirenie miesiączka to tylko niewielkie plamienie, co mnie ogrooomnie zadowala
__________________
tarantella
tarantella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 11:56   #104
mariolka_krk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Mam pytanko. Czy musze dostać od lekarza recepte żeby wykupić plastry? Czt dostane je bez niczego w aptece bez recepty? aha jeszcze jedno ile jest plastrów w opakowaniu i na ile jeden starcza? z góry dzieki za udzielone odpowiedzi!
mariolka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 13:39   #105
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez tarantella
Skończyło się na założeniu wkładki z hormonem (Mirena).

tarantello a jak sie ma wkladka do faktu ze nie mam dzieci i chcialbym miec?
bo lekarz mi tez proponowal ale jak tylko mu uswiadomilam ze nie mam jeszcze dzieci i chcialabym to powiedzial ze to nie dla mnie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 14:29   #106
tarantella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Ta wkładka, którą ja mam przeznaczona jest dla kobiet, które już rodziły.
Wiem, że pojawiła sie już w tym roku nowa Mirena dla młodziutkich kobiet, ale ja na temat tej wkładki wiem niewiele.
Może bliższe informacje znajdziesz tutaj

http://www.mirena.pl/
__________________
tarantella
tarantella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 17:37   #107
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez tarantella
Ta wkładka, którą ja mam przeznaczona jest dla kobiet, które już rodziły.
Wiem, że pojawiła sie już w tym roku nowa Mirena dla młodziutkich kobiet, ale ja na temat tej wkładki wiem niewiele.
Może bliższe informacje znajdziesz tutaj

http://www.mirena.pl/

dzieki Ci za linka
sęk w tym ze młodziutka to ja juz nie jestem
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-13, 12:11   #108
fido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: plastry antykoncepcyjne

a w Bydgoszczy gdzie mozna je kupić za 45zł?
pozdrawiam
fido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-13, 14:57   #109
Ewusia
Raczkowanie
 
Avatar Ewusia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 254
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Ja zamierzam sprobowac zastrzyku. Moja ciocia ma i jest zadowolona.
__________________
A moj wiatr walczy ze mna, gdy stawiam mu opor...
Ewusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 00:02   #110
szukajaca_pomocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Jaki zastzryk na co ?:/
szukajaca_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-14, 06:45   #111
fido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: plastry antykoncepcyjne

odnośnie zastrzyku to radziłabym najpierw dokładnie wypytać lekarza na jego temat, bo podobno można po nim przytyć około 30 kg i sieje straszne "spustoszenie" w organiźmie
fido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-14, 09:35   #112
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: plastry antykoncepcyjne

Dziewczyny zastanówcie się nad tymi zastrzykami, bo skutki po nich mogą być opłakane....
Mam w zasadzie zaprzyjaźnionego ginekologa, który wyraził się w dość brutalny sposób o tego typu metodzie antykoncepcyjnej, nie wiem czy mi wypada przytaczać jego słowa, ale powiedział, że zastrzyk podałby kobiecie, która nie jest w stanie świadomie dbać o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Jeśli którąś z Was uraziłam to przperaszam
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-14, 12:02   #113
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Question Dot.: plastry antykoncepcyjne

[B]A GDZIE W POZNANIU MOZNA KUPIC NAJTANSZE PLASTRY :d??
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-14, 13:03   #114
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: plastry antykoncepcyjne

ja tez zastanawiałam się nad zastrzykiem
ale doszłam do wniosku ze wole tak nie ryzykowac...
przez 3lata brałam harmonet i widziałam skutki ubocze co dopiero przy tym cudzie
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-22, 00:24   #115
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Zgadzam się w pełni z BeatąWi- przepedzić na 4-wiatry lekarza który nie kieruje na badania nie znając pacjętki. Badania które muszą być wykonane to obowiązkowo czas krwawienia, czas krzepniecia, i tzw.próby wątrobowe- czyli czy watroba wytrzyma bez uszczerbku obciążenie kuracją hormonalną. Osobiście używałan Cilestu przez ok 7 lat ale pod ścisłą kontrolą lekarza włącznie z USG piersi i macicy. Diane nie polecam-robi spustoszenie w organiźnie u większości dziewczyn (inne linki też zawierają takie ostrzeżenia), trądzik lepiej leczyć innymi -tradycyjnymi metodami.Nie polecam żadnej kuracji hormonalnej dla osób palących-podnosi się krzepliwość krwi i grozi zakrzepami jeżeli ktoś ma i tak wysoką (krzeliwość oczywiście).Na każdego hormony mają inny wpływ-trzeba sie przebadać. Obecnie kończę półroczną przerwę w Cileście i nie mam żadnych dolegliwości a nawet cykl mi się WKOŃCU wyregulował(tez miewała 45-dniowe cykle+krwotoki +BOLEŚCI). Pamiętajcie-to jest BARDZOindywidualne.
Pozdrowionka.
Dzięki za info o plastrach-bo też o nich myślałam
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-22, 19:57   #116
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez fido
a w Bydgoszczy gdzie mozna je kupić za 45zł?
pozdrawiam
Calodobowa apteka Bajka na Bajce w Fordonie, tam sa za 45 zl.
Ogolnie jest to tania apteka i wszystkie leki, kosmetyki etc. maja taniej, niz w zwyklych aptekach.
jak bralam Harmonet, to w Bajce kosztowal 27 zl, a w aptece kilka uluc dalej juz 36.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-24, 22:04   #117
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Witam.
Mam pytanie odnosnie pigulek.Biore Mercilon i z powodu wakacyjnego wyjazdu nie zrobilam siedmiu dni przerwy.Zaczelam kolejne opakowanie. Z tego nowego opakowania wzielam 14 pigulek.Chcialabym zapytac Was, czy moge ewentualnie moge juz teraz zrobic przerwe i nie brac tych 7 pigulek? Czy przez ten czas rowniez bede zabezpieczona?
Biore 2 opakowanie w porozumieniu z lekarka, ktora powiedziala, ze przerwe powinnam zrobic po skonczeniu 2 listka. Niestety nie zapytalam, czy moge skrocic ten czas. Wprawdzie w ulotce Mercilonu napisano, ze mozna przerwac w dowolnym momencie, ale chcialabym dowiedziec sie, czy ktoras z Was miala podobna sytuacje i czy miesiaczka wystapila bez wiekszych problemow.
Dziekuje za konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-25, 08:38   #118
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez keira24
Witam.
Mam pytanie odnosnie pigulek.Biore Mercilon i z powodu wakacyjnego wyjazdu nie zrobilam siedmiu dni przerwy.Zaczelam kolejne opakowanie. Z tego nowego opakowania wzielam 14 pigulek.Chcialabym zapytac Was, czy moge ewentualnie moge juz teraz zrobic przerwe i nie brac tych 7 pigulek? Czy przez ten czas rowniez bede zabezpieczona?
Biore 2 opakowanie w porozumieniu z lekarka, ktora powiedziala, ze przerwe powinnam zrobic po skonczeniu 2 listka. Niestety nie zapytalam, czy moge skrocic ten czas. Wprawdzie w ulotce Mercilonu napisano, ze mozna przerwac w dowolnym momencie, ale chcialabym dowiedziec sie, czy ktoras z Was miala podobna sytuacje i czy miesiaczka wystapila bez wiekszych problemow.
Dziekuje za konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
Tak, możesz Jeśli dobrze zrozumiałam:
21 tabletek-brak przerwy-14 tabletek-i tu chcesz zrobić przerwę
Spokojnie możesz tak zrobić. Ja czasami robię w ten sposób:
21 tabletek-brak przerwy-7 tabletek-przerwa

Ginekolog powiedział, że przerwę można zrobić w dowolonym momencie gdy bierzemy drugi listek z pominięciem przerwy. Tylko koniecznie pamiętaj aby nowe opakowanie rozpocząć dnia ósmego - nie wolno wydłużać dni bez pigułek.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-25, 09:27   #119
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Droga Konfituro

Bardzo dziekuje za Twoja pomoc. Rzeczywiscie wzielam najpierw cale opakowanie Mercilonu, potem nie zrobilam przerwy i zaczelam brac kolejne pigulki. Wzielam ich 14. A od wczoraj juz nie biore. Zaczelam przerwe. Nastepne opakowanie zaczne w niedziele. Chcialabym jeszcze o cos zapytac. Czy podczas tej przerwy nadal jestem zabezpieczona? A takze czy przyjmujac po przerwie pierwsza pigulke rowniez kontynuuje bezpieczny czas? I czy moge wykorzystac te 7 pigulek, ktore mi zostaly i zaczac je przyjmowac 8 dnia?
Pozdrawiam serdecznie
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-25, 09:35   #120
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez keira24
Droga Konfituro

Bardzo dziekuje za Twoja pomoc. Rzeczywiscie wzielam najpierw cale opakowanie Mercilonu, potem nie zrobilam przerwy i zaczelam brac kolejne pigulki. Wzielam ich 14. A od wczoraj juz nie biore. Zaczelam przerwe. Nastepne opakowanie zaczne w niedziele. Chcialabym jeszcze o cos zapytac. Czy podczas tej przerwy nadal jestem zabezpieczona? A takze czy przyjmujac po przerwie pierwsza pigulke rowniez kontynuuje bezpieczny czas? I czy moge wykorzystac te 7 pigulek, ktore mi zostaly i zaczac je przyjmowac 8 dnia?
Pozdrawiam serdecznie
Nie ma za co
Jesteś zabezpieczona w ciągu wszystkich tych dni (również w czasie przerwy) dokładnie tak jakbyś przyjmowała tabletki standardowo.
Te 7 pigułek które Ci zostały proponuję zachować, a nowy cykl rozpocząć od pełnego opakowania. Gdy znowu będziesz chciała przesunąć miesiączkę to wystarczy, że wtedy weźmiesz cały listek (21 tabletek) + 7 tabletek, które Ci zostały i później zrobisz przerwę. Polecam ten sposób, dobrze mieć "takie resztki" na tego typu sytuacje.
Ale technicznie możesz zacząć nowy cykl od wybrania tych siedmiu tabletek (przy tabletkach jednofazowych to wszystko jedno), a później dołykać 14 z nowego blistra. Tylko po co tak kombinować
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.