Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-24, 11:39   #1
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228

Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii


http://www.wp.pl/r/8o1421

Cytat:
Sobota, 23 września 2006


Hiszpania chce polskich lekarzy


Hiszpanii potrzebni są lekarze z Polski; już rozpoczął się proces naboru polskich specjalistów do pracy w ośrodkach zdrowia w północno-zachodniej prowincji Hiszpanii, Kastylia i Leon - poinformowała Magdalena Leon, dyrektor szpitala Santos Reyes koło Burgos.

Lekarze mają być zatrudnieni na mocy porozumienia zawartego między Izbą Lekarską Kastylii i Leon (SACYL) i Naczelną Izbą Lekarską w Warszawie. W Hiszpanii rozpoczną pracę na początku przyszłego roku.

W Kastylii i Leon potrzebni są zwłaszcza anestezjolodzy, traumatolodzy, pediatrzy i oftalmolodzy.

Polscy lekarze są bardzo dobrymi profesjonalistami i po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej nie muszą nostryfikować dyplomów - powiedziała Magdalena Leon.

Jedynym problemem polskich lekarzy jest nieznajomość języka hiszpańskiego. Dlatego, przed podjęciem pracy, kierowani są na kurs językowy.

Według rzecznika związków zawodowych lekarzy w Burgos, w lokalnych ośrodkach zdrowia brakuje hiszpańskich lekarzy ze względu na nieudolność władz medycznych. Hiszpańscy lekarze - powiedział on - uciekają do innych szpitali z powodu braku perspektyw zawodowych, nadmiernego obciążenia pracą i nieadekwatnych zarobków.
Co sądzicie na ten temat?
Czy nie spowoduje to masowego wyjazdu lekarzy z Polski,co w konsekwencji mogłoby prowadzić do braku specjalistów w kraju?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:14   #2
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Mam znajomego który studiuje medycyne. Jest na 5 roku i zapowiada, że w Polsce po skonczeniu specjalizacji nie zostaje bo to popie******** kraj. Jak to słysze to mnie rusza, bo studiuje najdroższy kierunek w tym kraju za pieniadze podatników, a zaraz po studiach pieniadze uciekną razem z nim. Niestety, uważam ze najlepszym wyjściem byłoby, gdyby był przymus pracy przez np. 10 lat i wtedy niech sobie jedzie, albo niech odda pieniadze, ktore państwo na jego włozyło. Gdyby studiował wieczorowo to nie miałabym nic przeciw bo SAM OPŁACIŁ SOBIE STUDIA i nie ma dlugu wobec innych osob, z których podatku szlo na nauke.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:23   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
uważam ze najlepszym wyjściem byłoby, gdyby był przymus pracy przez np. 10 lat i wtedy niech sobie jedzie, albo niech odda pieniadze, ktore państwo na jego włozyło.
Na prawdę tak uważasz? Chyba najlepiej powinnaś wiedzieć, jako koleżanka przyszłego lekarza, jak ciężki jest to kierunek? Myślisz, że on nic z siebie nie daje, a wszystko sprowadza się do tego, że my płacimy za jego siedzenie i nicnierobienie? Bo tak to zabrzmiało. Rozumiem, że wszyscy dzienni studenci to darmozjady, których m.in.Ty jesteś zmuszona utrzymywać na studiach? Nie rozumiem też o jakim długu mówisz.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:27   #4
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Dla mnie pomysł z przymusem pracy przez 10 lat to głupota.
Po skończeniu studiów każdy powinien pracować gdzie chce,w takim miejscu gdzie dobrze się czuje i gdzie za swoją pracę otrzyma dobre pieniądze (tzn. takie, które pozwolą mu życ na normalnym poziomie) a nie odrabiać jak "przymusowe roboty" tego, że chodził na takie a nie inne studia.
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:34   #5
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Mam znajomego który studiuje medycyne. Jest na 5 roku i zapowiada, że w Polsce po skonczeniu specjalizacji nie zostaje bo to popie******** kraj.
Hm. Gratuluję w takim razie znajomemu fantastycznego podejścia. Nie będę nikogo zmuszać do zostania w Polsce, chcą- to wyjadą, ale jak słyszę opinie pt. 'bo to popie******** kraj' [czasem w ogóle podparte tylko 'argumentem' typu 'bo PiS wygrał wybory'] to krew mnie zalewa.
Zgadzam sie z aanką- szkoda, że tak łatwo jest brać, gorzej tylko z dawaniem czegoś od siebie.

Ale jeśli ktoś próbował już swoich sił w tym zawodzie, a nie powiodło mu się- niech wyjedzie tam, gdzie go potrzebują. To słuszna decyzja.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:46   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Mam znajomego który studiuje medycyne. Jest na 5 roku i zapowiada, że w Polsce po skonczeniu specjalizacji nie zostaje bo to popie******** kraj. Jak to słysze to mnie rusza, bo studiuje najdroższy kierunek w tym kraju za pieniadze podatników, a zaraz po studiach pieniadze uciekną razem z nim. Niestety, uważam ze najlepszym wyjściem byłoby, gdyby był przymus pracy przez np. 10 lat i wtedy niech sobie jedzie, albo niech odda pieniadze, ktore państwo na jego włozyło. Gdyby studiował wieczorowo to nie miałabym nic przeciw bo SAM OPŁACIŁ SOBIE STUDIA i nie ma dlugu wobec innych osob, z których podatku szlo na nauke.
Słysząc takie wypowiedzi przyszłego lekarza można tylko ręce załamać.Tak ,jak piszesz studia powinno się odpracować.A nie-wykształcić za pieniądze podatników i uciec,gdy tylko nadarzy się po temu okazja.Może,gdyby studia - wszystkie ,były płatne potrafiliby docenić wykształcenie.Bo dla niektórych nie liczy się zawód/pasja ,ale pieniądze :/.
Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Na prawdę tak uważasz? Chyba najlepiej powinnaś wiedzieć, jako koleżanka przyszłego lekarza, jak ciężki jest to kierunek? Myślisz, że on nic z siebie nie daje, a wszystko sprowadza się do tego, że my płacimy za jego siedzenie i nicnierobienie? Bo tak to zabrzmiało. Rozumiem, że wszyscy dzienni studenci to darmozjady, których m.in.Ty jesteś zmuszona utrzymywać na studiach? Nie rozumiem też o jakim długu mówisz.
Hmmm,to ,że kierunek jest ciężki nie ulega wątpliwości.Ale przecież nikt nikogo nie zmusza do studiowania medycyny-to dobrowolny wybór.A może powinniśmy być wdzięczni przysłowiowemu Kowalskiemu,że studuje medycynę .
Te 10 lat,to oczywiście tylko takie teoretyzowanie-ale pomysł bardzo dobry i powinien być regulowany ustawowo.A ile to by było lat -czy 5,czy 10 -to już kwestia odpowiednich władz.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:59   #7
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

co za brednie!! matko... pff... Przymusowa praca w kraju przez iles lat?? Spłacenie długu?? Bo to pieniądze podatników? omg... a ten kto studiuje też płaci podatki lub jego rodzina... I nie dziwię się reakcji Twojego kolegi... w polsce nie ma warrunków!! Mało płacą itp. a żyć z czegoś trzeba. Ja również chce zostać lekarzem, a dokładniej weterynarzem i również zamierzam opuścić kraj po ukończeniu studiów albo nawet za granicą studiować lub praktyki mieć. Ale mimo wszystko nie powiedziała bym że Polska to popier*** kraj. O nie! Mimo wszystko to moja Ojczyzna, za którą zginęli moi dziadkowie itp.
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-24, 14:08   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Mysia_Pysia Pokaż wiadomość
I nie dziwię się reakcji Twojego kolegi... w polsce nie ma warrunków!! Mało płacą itp. a żyć z czegoś trzeba. Ja również chce zostać lekarzem, a dokładniej weterynarzem i również zamierzam opuścić kraj po ukończeniu studiów albo nawet za granicą studiować lub praktyki mieć.
A przeczytałyście dokładnie artykuł?
Więc co powiecie na to,co pisze w jego końcowej części:
Cytat:
Według rzecznika związków zawodowych lekarzy w Burgos, w lokalnych ośrodkach zdrowia brakuje hiszpańskich lekarzy ze względu na nieudolność władz medycznych. Hiszpańscy lekarze - powiedział on - uciekają do innych szpitali z powodu braku perspektyw zawodowych, nadmiernego obciążenia pracą i nieadekwatnych zarobków
Owszem,może się wydawać,że za granicą lekarz zarabia krocie .Ale nikt nie wspomina o tym,że za te krocie trzeba się utrzymać.I nagle okazuje się,że w obiecanym Eldorado wcale nie zarabia się kokosów .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 14:24   #9
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
.
Hmmm,to ,że kierunek jest ciężki nie ulega wątpliwości.Ale przecież nikt nikogo nie zmusza do studiowania medycyny-to dobrowolny wybór.
Na każde tak można powiedzieć nie. W ten sposób dyskusja traci sens. Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza, ale z wypowiedzi aanki wynika, że taki student musi być teraz dozgonnie wdzięczny. Na prawdę tego nie rozumiem. Taki jest system studiowania dziennego, państwowego.
Cytat:
A może powinniśmy być wdzięczni przysłowiowemu Kowalskiemu,że studuje medycynę .
To z wypowiedzi aanki wynika.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 14:30   #10
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Nie przecze że to jest trudny kierunek. Jednak nie zauwazyłam żeby on sie uczył dużo zwłaszcza, że mieszkam z nim i kilkoma innymi znajomymi. Może on jest taki zdolny ale wiecej jedzie na SZCZEŚCIU. Co wiecej... całe mieszkanie uczy sie wiecej od niego !!!! Dlaczego tak mówie? Nie mam okazji studiowac dziennie poniewaz sie nie dostałam. Teraz płace za swoje studia i krew mnie zalewa jak widze jego podejście i nie docenia tego co ma.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 14:34   #11
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Nie przecze że to jest trudny kierunek. Jednak nie zauwazyłam żeby on sie uczył dużo zwłaszcza, że mieszkam z nim i kilkoma innymi znajomymi. Może on jest taki zdolny ale wiecej jedzie na SZCZEŚCIU. Co wiecej... całe mieszkanie uczy sie wiecej od niego !!!! Dlaczego tak mówie? Nie mam okazji studiowac dziennie poniewaz sie nie dostałam. Teraz płace za swoje studia i krew mnie zalewa jak widze jego podejście i nie docenia tego co ma.
Czyli z tego, co rozumiem, mówisz przez pryzmat tego, że Ty się nie dostałaś, on tak, Ty płacisz, on nie, on wyjedzie i będzie zbiłał kokosy (jak pisała Fresca - co nie jest do końca prawdą, może dla nas to kokosy, ale nie w kraju, w którym się je zarabia; co też nie zmienia faktu, że i tak te zarobki są wyższe), a Ty jesteś niepewna swej przyszłości.
Jeśli jest tak, jak mówisz i Twój kolega się za dużo nie uczy, to ja myślę, że każdy podziękuje prędzej czy później za takiego lekarza - czy w Polsce czy gdziekolwiek indziej. I wcale mu tak kolorowo nie będzie.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-24, 14:37   #12
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Szczerze to co słysze co sie dzieje u niego na roku i jak ludzie tam są zdolni, to ja nie chce sie leczyc u takich lekarzy.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 14:48   #13
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Szczerze to co słysze co sie dzieje u niego na roku i jak ludzie tam są zdolni, to ja nie chce sie leczyc u takich lekarzy.
Prawdopodobnie chce się w ten sposób usprawiedliwić, że niby jego koledzy też nic nie robią. Na prawdę raczej nie ma dla niego przyszłości w zawodzie. Dziwi mnie też zbytnia pewność siebie ludzi. On już chce wyjeżdżać, choć jeszcze nie skończył studiów. I z jego podejściem może ich nigdy nie skończy.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 15:16   #14
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Mam znajomego który studiuje medycyne. Jest na 5 roku i zapowiada, że w Polsce po skonczeniu specjalizacji nie zostaje bo to popie******** kraj. Jak to słysze to mnie rusza, bo studiuje najdroższy kierunek w tym kraju za pieniadze podatników, a zaraz po studiach pieniadze uciekną razem z nim. Niestety, uważam ze najlepszym wyjściem byłoby, gdyby był przymus pracy przez np. 10 lat i wtedy niech sobie jedzie, albo niech odda pieniadze, ktore państwo na jego włozyło. Gdyby studiował wieczorowo to nie miałabym nic przeciw bo SAM OPŁACIŁ SOBIE STUDIA i nie ma dlugu wobec innych osob, z których podatku szlo na nauke.
W takim razie każdu student, który jest na dziennych powinien spłacić studia, bo przecież ludzie z pedagogiki czy socjologii też uczą się za pieniądze podatników. Rozumiem (nie, w zasadzie wcale nie rozumiem, chociaż się staram), że masz żal, bo sama jesteś na płatnych, ale Twoja wypowiedź zabrzmiała tak jakbyś chciała powybijać wszystkich studentów kierunków dziennych, którzy chcą wyjechać z kraju, bo po skończeniu studiów chcą żyć na poziomie, a nie przymierać głodem. I nie myślę tu tylko o medykach- każdy chce zarobić i to jest normalne. Nienormalne jest natomiast to, że człowiek się uczy, a później siedzi na kasie w Tesco (nie mówię o lekarzach, ale o wszystkich studentach).
Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Na prawdę tak uważasz? Chyba najlepiej powinnaś wiedzieć, jako koleżanka przyszłego lekarza, jak ciężki jest to kierunek? Myślisz, że on nic z siebie nie daje, a wszystko sprowadza się do tego, że my płacimy za jego siedzenie i nicnierobienie? Bo tak to zabrzmiało. Rozumiem, że wszyscy dzienni studenci to darmozjady, których m.in.Ty jesteś zmuszona utrzymywać na studiach? Nie rozumiem też o jakim długu mówisz.
Również nie rozumiem
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Słysząc takie wypowiedzi przyszłego lekarza można tylko ręce załamać.Tak ,jak piszesz studia powinno się odpracować.A nie-wykształcić za pieniądze podatników i uciec,gdy tylko nadarzy się po temu okazja.Może,gdyby studia - wszystkie ,były płatne potrafiliby docenić wykształcenie.Bo dla niektórych nie liczy się zawód/pasja ,ale pieniądze :/.
Hmmm,to ,że kierunek jest ciężki nie ulega wątpliwości.Ale przecież nikt nikogo nie zmusza do studiowania medycyny-to dobrowolny wybór.A może powinniśmy być wdzięczni przysłowiowemu Kowalskiemu,że studuje medycynę .
Te 10 lat,to oczywiście tylko takie teoretyzowanie-ale pomysł bardzo dobry i powinien być regulowany ustawowo.A ile to by było lat -czy 5,czy 10 -to już kwestia odpowiednich władz.
Może by ludzie docenili, nie wiem, nigdy nie byłam za wprowadzeniem płatnych studiów. I tu nie chodzi Freso o pieniądze, przynajmniej nie wszystkim. W błędzie są Ci, którzy uważają, że lekarz zarabia krocie w Polsce. Po 6 latach ciężkich studiów, stażu, specjalizacji, która też trwa kupę czasu lekarz zarabia w szpitalu państwowym 1000-1200 zł. Nie chodzi o zarabianie Bóg wie jakich kokosów, ale o życie na normalnym poziomie, żeby móc się po prostu utrzymać i nie zastanawiać w Netto czy wziąć papier toaletowy szary czy Reginę, a jeśli wezmę droższy, to czy starczy mi na opłaty. Pasja jest w wielu ludziach, większość nie dałaby psychicznie rady, ale każdy zawód powinien zapewniać w późniejszym czasie pieniądze, za które będzie można po prostu żyć (bez łapówek, wbrew temu co mówią media, nie każdy bierze) z własnej pensji. Wiele osób mówi o powołaniu- czy powołaniem zapłacisz za mieszkanie, o ile będzie Ci dane pracując w normalnym trybie (bez nadgodzin i zastanawiania się kiedy wreszcie pójdę do domu się wyspać) wynająć jakieś mieszkanie Nie można wszystkiego zwalać na powołanie i winić lekarzy i pozostałe osoby ze służby zdrowia, że chcą zarobić godziwe pieniądze. Tak samo nauczyciel nie miałby prawa prosić o podwyżkę, prawnik powinien wyciągać max. 1000 zł, bo przecież też chciał bronić sprawiedliwości itd. itd.
Nie bronię lekarzy, staram się racjonalnie spojrzeć na sytuację w naszym kraju, siedzę w tym środowisku i znam je od wewnątrz. Widzę jaką satysfakcję daje wyleczenie pacjenta, albo widok kiedy wychodzi o własnych siłach do domu. W tym zawodzie, tak jak i w każdym innym, są osoby, które mają serce i po prostu są dla innych, zdarzają się również chamy, które nigdy nie powinny przekroczyć progu uczelni medycznej

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A przeczytałyście dokładnie artykuł?
Więc co powiecie na to,co pisze w jego końcowej części:

Owszem,może się wydawać,że za granicą lekarz zarabia krocie .Ale nikt nie wspomina o tym,że za te krocie trzeba się utrzymać.I nagle okazuje się,że w obiecanym Eldorado wcale nie zarabia się kokosów .
Pewnie i nie zarabia się kokosów, ale jeśli lekarz pracując tam, czy gdzieś indziej jest w stanie wynająć mieszkanie i starcza mu jeszcze na normalne życie, a nie wegetację, to ta perspektywa kusi. I trudno się dziwić. Ja się nie dziwię. Wiedząc, że praca jaką się wykonuje (ogromna odpowiedzialność z tym związana) zapewnia byt sprawia, że ma się większą satysfakcję z tego, co się robi. I tak jest również w każdym zawodzie. Po prostu trzeba zmienić coś w tym kraju, a wtedy młodzi ludzie po studiach przestaną emigrować i zasilać szeregi innych państw. Tylko zanim ktoś na górze się obudzi, to nie wiem kto tu pozostanie. Pewnie ja
Nie bez powodu występuje tak wielki odsetek osób z wypaleniem zawodowym, bo niestety i pasja może czasem nie wystarczyć po 20 latach życia za tysiąc.
Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Nie przecze że to jest trudny kierunek. Jednak nie zauwazyłam żeby on sie uczył dużo zwłaszcza, że mieszkam z nim i kilkoma innymi znajomymi. Może on jest taki zdolny ale wiecej jedzie na SZCZEŚCIU. Co wiecej... całe mieszkanie uczy sie wiecej od niego !!!! Dlaczego tak mówie? Nie mam okazji studiowac dziennie poniewaz sie nie dostałam. Teraz płace za swoje studia i krew mnie zalewa jak widze jego podejście i nie docenia tego co ma.
I jaki z tego wniosek? Nie każdy musi ślęczeć całe dnie nad Bochenkiem aby nauczyć się na egzamin z anatomii prawidłowej. Ilość czasu poświęcona na naukę nie jest w żadnym wypadku i na żadnych studiach miernikiem wiedzy. Ktoś się nauczy czegoś w tydzień, innemu neurofizjologia zajmie 3 tygodnie.
Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Szczerze to co słysze co sie dzieje u niego na roku i jak ludzie tam są zdolni, to ja nie chce sie leczyc u takich lekarzy.
No na wieczorowych to pewnie takie leniwce się nie zdarzają Proszę Cię, na każdym kierunku znajdzie się jakiś łoś, który się ślizga, ale prędzej czy później odpadnie. A jeśli nie odpadnie, to nie wiem kim zostanie i kto go zatrudni skoro nie będzie miał żadnych umiejętności. Nie zda LEPu, nie zrobi specjalizacji, bo będzie za głupi i po nim.
Pozdrawiam
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 15:20   #15
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Mam znajomego który studiuje medycyne. Jest na 5 roku i zapowiada, że w Polsce po skonczeniu specjalizacji nie zostaje bo to popie******** kraj. Jak to słysze to mnie rusza, bo studiuje najdroższy kierunek w tym kraju za pieniadze podatników, a zaraz po studiach pieniadze uciekną razem z nim. Niestety, uważam ze najlepszym wyjściem byłoby, gdyby był przymus pracy przez np. 10 lat i wtedy niech sobie jedzie, albo niech odda pieniadze, ktore państwo na jego włozyło. Gdyby studiował wieczorowo to nie miałabym nic przeciw bo SAM OPŁACIŁ SOBIE STUDIA i nie ma dlugu wobec innych osob, z których podatku szlo na nauke.
Hmmm, wlasciwie nauke zaczyna sie w wieku 7 lat, a nie dopiero na studiach. I teoretycznie ta nauka juz od podstawowki jest bezplatna i oplacana z podatkow. Czyli juz np. 8 latek powinien miec zakaz wyjazdu z kraju, bo przez rok pobieral nauke na koszt podatnika. Jesli rodzice chca z takim dzieckiem wyjechac to powinni oddac pieniadze za nauke dziecka.
A wracajac do studiow. Co ze studentami z zagranicy? Takze mieliby obowiazek 10 lat pracy w Polsce?
Pomysl moze byc, pod warunkiem, ze te 10 lat nakazu pracy bedzie godziwie oplacane. To wtedy nawet nakazu nie bedzie trzeba, malo kto bedzie chcial wyjechac.

Kazdy powinien mieszkac i zyc w takim miejscu na ziemi ktore jemu odpowiada. Bez zadnych zakazow i nakazow.

Jesli ktos chce mieszkac w Hiszpanii to dlaczego nie? Jednemu sie spodoba, znajdzie tam swoje miejsce, a inny stwierdzi, ze moze zyc tylko w Polsce i wroci. Ale kazdy ma prawo sprobowac.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 15:32   #16
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Zgadzam się z Jelonkiem, czemu tylko lekarze mieliby odpracowywać swoją pańszczyznę, za to że wykształcono ich za pieniądze podatników? Bo akurat jest boom na wyjazdy tej grupy zawodowej? Przyłóżmy do wszystkich jedną miarkę, nie stosujmy jej tylko tam gdzie nam pasuje.
Jedyną szansą na zatrzymanie lekarzy, pielęgniarek w kraju jest godziwe ich wynagradzanie. Za wszystko. Także za to ile lat poświęcili nauce, kiedy w tym czasie inni zbijali bąki. Bo taka jest prawda, nie można porównać utłuczonej gdzieś zaocznie na Wyższej Szkole Gotowania na Gazie politologii czy pedagogiki (to tylko przykład, nie uogólnienie) do cięzkich sześcioletnich studiów, po których czekają kolejne lata specjalizacji, LEP, egzamin specjalizacyjny, itp, itd. Nie można żądać od ludzi by za swoją ciężką pracę otrzymywali żałosne pensje, bo tego mogą nie przetrwać nawet najlepsze powołania. Czasy doktora Judyma niestety bezpowrotnie minęły.
Nie jest tak , że młodzi lekarze na wielkie hurrra , rzucają się do wyjazdu, z tego co widzę, z kim rozmawiam jest tak że jadą zmuszeni okolicznościami, tym, że za zapitalanie na dwóch dyżurach nie są w stanie utrzymać rodziny.
Więc albo płace dla lekarzy się zwiekszy albo będziemy dalej świadkami wielkiej emigracji.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 15:36   #17
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Jelonkiem, czemu tylko lekarze mieliby odpracowywać swoją pańszczyznę, za to że wykształcono ich za pieniądze podatników? Bo akurat jest boom na wyjazdy tej grupy zawodowej? Przyłóżmy do wszystkich jedną miarkę, nie stosujmy jej tylko tam gdzie nam pasuje.
Jedyną szansą na zatrzymanie lekarzy, pielęgniarek w kraju jest godziwe ich wynagradzanie. Za wszystko. Także za to ile lat poświęcili nauce, kiedy w tym czasie inni zbijali bąki. Bo taka jest prawda, nie można porównać utłuczonej gdzieś zaocznie na Wyższej Szkole Gotowania na Gazie politologii czy pedagogiki (to tylko przykład, nie uogólnienie) do cięzkich sześcioletnich studiów, po których czekają kolejne lata specjalizacji, LEP, egzamin specjalizacyjny, itp, itd. Nie można żądać od ludzi by za swoją ciężką pracę otrzymywali żałosne pensje, bo tego mogą nie przetrwać nawet najlepsze powołania. Czasy doktora Judyma niestety bezpowrotnie minęły.
Nie jest tak , że młodzi lekarze na wielkie hurrra , rzucają się do wyjazdu, z tego co widzę, z kim rozmawiam jest tak że jadą zmuszeni okolicznościami, tym, że za zapitalanie na dwóch dyżurach nie są w stanie utrzymać rodziny.
Więc albo płace dla lekarzy się zwiekszy albo będziemy dalej świadkami wielkiej emigracji.
Cieszę się, że ktoś myśli podobnie, ale też będziesz reprezentować służbę zdrowia, więc nie wiem czy Cię to nie dyskwalifikuje
Pozdrawiam
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 15:44   #18
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Niestety, uważam ze najlepszym wyjściem byłoby, gdyby był przymus pracy przez np. 10 lat i wtedy niech sobie jedzie, albo niech odda pieniadze, ktore państwo na jego włozyło. Gdyby studiował wieczorowo to nie miałabym nic przeciw bo SAM OPŁACIŁ SOBIE STUDIA i nie ma dlugu wobec innych osob, z których podatku szlo na nauke.
Żeby wprowadzic taki przymus, trzeba by było konstytucję zmienić, z resztą, co to za pomysł.
Nie można zabraniać lekarzom wyjazdu, a zrobić coś, żeby chcieli w Polsce zostać.
I tak uczelnie medyczne z roku na rok ograniczają liczbę studentów na studiach bezpłatnych, na rzecz studentów płacących za naukę /18 tys. zł za rok/, którzy studiują na takich samych warunkach jak studenci niepłacący.
A lekarze ze wschodu już uczą się języka polskiego, w przyrodzie nic nie ginie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Słysząc takie wypowiedzi przyszłego lekarza można tylko ręce załamać.Tak ,jak piszesz studia powinno się odpracować.A nie-wykształcić za pieniądze podatników i uciec,gdy tylko nadarzy się po temu okazja.Może,gdyby studia - wszystkie ,były płatne potrafiliby docenić wykształcenie.Bo dla niektórych nie liczy się zawód/pasja ,ale pieniądze :/.
Mhm, jasne, potrafiliby docenić wykształcenie, bo im rodzice studia opłacili /nie mam nic przeciwko finansowaniu studiów przez rodziców, żeby nie było/. Ciekawe, ile osób w Polsce mogłoby sobie na płatną naukę pozwolić.
Samym pasją/ zawodem człowiek nie wyżyje na przyzwoitym poziomie, utrzymując powiedzmy, czteroosobowa rodzinę i zapewniając jej wszystko, czego potrzebuje.


Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Cieszę się, że ktoś myśli podobnie, ale też będziesz reprezentować służbę zdrowia, więc nie wiem czy Cię to nie dyskwalifikuje
Pozdrawiam
Ja nie bedę reprezentować , a się z Wami zgadzam.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:01   #19
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Cieszę się, że ktoś myśli podobnie, ale też będziesz reprezentować służbę zdrowia, więc nie wiem czy Cię to nie dyskwalifikuje
Pozdrawiam
A no wiadomo, że punkt widzenia zależy do punktu siedzenia i moge być trochę stronnicza , ale skoro rzastin też się z nami zgadza to może mamy troche racji
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-24, 16:02   #20
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

A lekarze ze wschodu już uczą się języka polskiego, w przyrodzie nic nie ginie



Czyli mam rozumieć, że lepiej aby nas leczyli obcokrajowcy bo nasi lekarze będa leczyć w innych krajach ? Tu nie chodzi o przymus pracy tyle a tyle w Polsce tu chodzi o to, że kształcimy kadre, która tak naprawde za kilka lat nie będzie leczyć nas tylko za granicą. Nie mówcie mi, że lekarze zarabiaja krocie bo procz tego, że pracuja w szpitalu, wielu z nich ma prywatne gabinety i to własnie tam zarabiaja prawdziwe pieniądze.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:02   #21
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
A no wiadomo, że punkt widzenia zależy do punktu siedzenia i moge być trochę stronnicza , ale skoro rzastin też się z nami zgadza to może mamy troche racji
Helo, nie "zapomnijta" o mnie ja też się z Wami zgadzam.
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:06   #22
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
A no wiadomo, że punkt widzenia zależy do punktu siedzenia i moge być trochę stronnicza , ale skoro rzastin też się z nami zgadza to może mamy troche racji
Ponoć prawnicy trzymają z lekarzami, więc zaraz będzie, że też mam w tym jakiś biznes /w przyszłości/.

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia Pokaż wiadomość
Helo, nie "zapomnijta" o mnie ja też się z Wami zgadzam.
Buena, jesteś poza podejrzeniem

A tak na serio- każdy chce godnie żyć- piekarz, dekarz, lekarz i ja to rozumiem

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Czyli mam rozumieć, że lepiej aby nas leczyli obcokrajowcy bo nasi lekarze będa leczyć w innych krajach ?
A widziałaś ten znaczek --> ?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:07   #23
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Nienormalne jest natomiast to, że człowiek się uczy, a później siedzi na kasie w Tesco (nie mówię o lekarzach, ale o wszystkich studentach).
Ale tak właśnie jest.I zważywszy na to ,ilu absolwentów opuszcza corocznie wyższe uczelnie-tak będzie.Nie łudźmy się-nie wszyscy znajdą pracę w swoim zawodzie.Mamy doczynienia z nadwyżką absolwentów w stosunku do popytu na rynku pracy(zgodnej z kierunkiem wykształcenia zwłaszcza).
Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Po 6 latach ciężkich studiów, stażu, specjalizacji, która też trwa kupę czasu lekarz zarabia w szpitalu państwowym 1000-1200 zł. Nie chodzi o zarabianie Bóg wie jakich kokosów, ale o życie na normalnym poziomie, żeby móc się po prostu utrzymać i nie zastanawiać w Netto czy wziąć papier toaletowy szary czy Reginę, a jeśli wezmę droższy, to czy starczy mi na opłaty.
Ale przecież o tym nie od dziś wiadomo.Jeśli więc ktoś decyduje się studiować medycynę jest tego świadomy,że jego zarobki będą takie a nie inne .Może zamiast kształcić się na lekarza 6 lat ,trzeba było szukać możliwości w innym zawodzie,który zapewniłby godny poziom życia.
Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Pasja jest w wielu ludziach, większość nie dałaby psychicznie rady, ale każdy zawód powinien zapewniać w późniejszym czasie pieniądze, za które będzie można po prostu żyć (bez łapówek, wbrew temu co mówią media, nie każdy bierze) z własnej pensji. Wiele osób mówi o powołaniu- czy powołaniem zapłacisz za mieszkanie, o ile będzie Ci dane pracując w normalnym trybie (bez nadgodzin i zastanawiania się kiedy wreszcie pójdę do domu się wyspać) wynająć jakieś mieszkanie Nie można wszystkiego zwalać na powołanie i winić lekarzy i pozostałe osoby ze służby zdrowia, że chcą zarobić godziwe pieniądze. Tak samo nauczyciel nie miałby prawa prosić o podwyżkę, prawnik powinien wyciągać max. 1000 zł, bo przecież też chciał bronić sprawiedliwości itd. itd.
Oczywiście,że nie samym powołaniem człowiek żyje,bo rachunków się z niego na pewno nie zapłaci.Ale myślałam,że jest ono potrzebne do tego,żeby być lekarzem i w całej medycznej karierze zawodowej jest na pierwszym miejscu.Zawsze najwważniejsze dobro pacjenta.


Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Pewnie i nie zarabia się kokosów, ale jeśli lekarz pracując tam, czy gdzieś indziej jest w stanie wynająć mieszkanie i starcza mu jeszcze na normalne życie, a nie wegetację, to ta perspektywa kusi. I trudno się dziwić. Ja się nie dziwię.
A ja i się dziwię i się nie dziwię.Dziwię się,bo wiadomo,że lekarz od razu po studiach nie będzie zarabiał tyle co ordynator z kilunastoletnim doświadczeniem.A nie dziwię się,bo lekarz też człowiek i ma prawo szukać swojego szczęścia.



Cytat:
Napisane przez sylwónia Pokaż wiadomość
Jedyną szansą na zatrzymanie lekarzy, pielęgniarek w kraju jest godziwe ich wynagradzanie. Za wszystko. Także za to ile lat poświęcili nauce, kiedy w tym czasie inni zbijali bąki. Bo taka jest prawda, nie można porównać utłuczonej gdzieś zaocznie na Wyższej Szkole Gotowania na Gazie politologii czy pedagogiki (to tylko przykład, nie uogólnienie) do cięzkich sześcioletnich studiów, po których czekają kolejne lata specjalizacji, LEP, egzamin specjalizacyjny, itp, itd. Nie można żądać od ludzi by za swoją ciężką pracę otrzymywali żałosne pensje, bo tego mogą nie przetrwać nawet najlepsze powołania. Czasy doktora Judyma niestety bezpowrotnie minęły.
Tak,tylko weźmy pod uwagę to ,co już wcześniej napisałam.A mianowicie-nie każdy absolwent studiów wyższych znajdzie pracę w zawodzie.Wydaje mi się,że to właśnie powinno być na razie dla nich większym problemem-znaleźć pracę zgodną z wykształceniem-a wynagrodzenie w drugiej kolejności.
W obecnych czasach to rynek pracy dyktuje warunki.
I jest wielu bezrobotnych lekarzy,ale nie dlatego,że kręcili nosami na oferowane pensje.
Ale dlatego,że dla nich po prostu nie ma pracy.
Może warto wziąć także i to pod uwagę.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:11   #24
neospasmina
Raczkowanie
 
Avatar neospasmina
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)
Wiadomości: 85
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Ja mam może inne spojrzenie na sprawę, bo sama jestem na 5 roku medycyny i zaczyna do mnie docierać, to czego nie widziałam 5 lat temu. W ciągu pierwszych lat studiów, byłam chyba jedną z niewielu osób, które mówiły wszystkich zachęcającym do nauki języków i wyjazdu, że nie wyobrażam sobie aby pracować za granicą. Teraz wiem, że zrobię ile będę mogła, żeby stąd wyjechać. I to nie dlatego, że chcę zarabiać "kokosy", ale chciałabym mając 27 lat (a tyle będę miała, gdy skończę staż) mieć możliwość utrzymywać się sama, a nie siedzieć kątem u rodziców. A niestety w polskich realiach nawet tak prozaiczna rzecz jest właściwie niemożliwa dla młodych lekarzy (no chyba, że mają partnerów, którzy są gotowi do ich utrzymywania; ewentualnie pracują w kilku miejscach po kilkadziesiąt godzin pod rząd).
Oczywiście ktoś może mi zarzucić, że sama poszłam na takie studia, wiedząc jaka jest sytuacja i nie powinnam teraz narzekać. Owszem, poszłam. Mało tego - gdybym miała wybierać jeszcze raz, zrobiłabym tak samo. Ale uważam, że mam także prawo do buntu i walki o zmianę rzeczywistości. I te wyjazdy lekarzy to nic innego niż próba wywalczenia sobie godziwych warunków pracy. Przecież taki wyjazd dla nikogo nie jest łatwy. I nie wierzę, że chociaż 90% lekarzy wyjeżdżających podjęłoby taką decyzję, gdyby mogli zarabiać na miejscu chociaż 2/3 tego, co oferuje zagranica.
Co do zwracania pieniędzy za studia - jeśli ma dotyczyć wszystkich studentów, ok. Ale uważam, że nikt nie może mi zarzucić, że wyjeżdżam za jego pieniądze. Moi rodzice pracują już prawie 30 lat i jeżeli nawet wyjeżdżam, za pieniądze podatników,to chyba już dług za mnie został spłacony.
neospasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:15   #25
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Chciałabym też zauwazyć jedna kwestie. Taka osoba, jak mój znajomy, która już wie od samego poczatku, że idzie na studia w Polsce wykształci sie i spieprza z kraju. Weźmy medycyne....no ok ale ten kierunek sporo kosztuje nakładów pienieżnych, wiec czy nie lepiej by było aby za te pieniądze kilka innych osob poszlo na studia ? Trzeba coś z tym zrobic bo na razie nasi przyszli lekarze w Polsce nie planuja zostac.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:20   #26
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Chciałabym też zauwazyć jedna kwestie. Taka osoba, jak mój znajomy, która już wie od samego poczatku, że idzie na studia w Polsce wykształci sie i spieprza z kraju. Weźmy medycyne....no ok ale ten kierunek sporo kosztuje nakładów pienieżnych, wiec czy nie lepiej by było aby za te pieniądze kilka innych osob poszlo na studia ? Trzeba coś z tym zrobic bo na razie nasi przyszli lekarze w Polsce nie planuja zostac.
Chyba wypowiedź neospasminy jest najlepszą odpowiedzią.
Cytat:
Napisane przez neospasmina Pokaż wiadomość
Co do zwracania pieniędzy za studia - jeśli ma dotyczyć wszystkich studentów, ok. Ale uważam, że nikt nie może mi zarzucić, że wyjeżdżam za jego pieniądze. Moi rodzice pracują już prawie 30 lat i jeżeli nawet wyjeżdżam, za pieniądze podatników,to chyba już dług za mnie został spłacony.
Innym sposobem rozwiaznia problemu moga być np. dyby
A Ty jaką chcesz wybrać specjalizację?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:20   #27
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Chciałabym też zauwazyć jedna kwestie. Taka osoba, jak mój znajomy, która już wie od samego poczatku, że idzie na studia w Polsce wykształci sie i spieprza z kraju. Weźmy medycyne....no ok ale ten kierunek sporo kosztuje nakładów pienieżnych, wiec czy nie lepiej by było aby za te pieniądze kilka innych osob poszlo na studia ? Trzeba coś z tym zrobic bo na razie nasi przyszli lekarze w Polsce nie planuja zostac.
Nie martw się-nie każdy zrobi na Zachodzie karierę .
Niektórzy wrócą szybciej niż zdecydowali się na wyjazd.
Tylko z perspektywy Polski wydaje się,że na Zachodzie pieniądze leżą na ulicy i wystarczy się schylić,by je zebrać.
A na Zachodzie trzeba ciężko pracować na swoje wynagrodzenie-dotyczy to także lekarzy.
Wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma.

P.S.
Mieszkam na Zachodzie .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:24   #28
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez aanka0308 Pokaż wiadomość
Czyli mam rozumieć, że lepiej aby nas leczyli obcokrajowcy bo nasi lekarze będa leczyć w innych krajach ?
A gdzie ktoś coś takiego napisał? Oczywiście, że to nie jest wyjściem z sytuacji. Obcokrajowcy? A kto oprócz sąsiadów ze wschodu reprezentujących służbę zdrowia Ci tutaj przyjedzie? Tylko oni, bo zarabiają jeszcze mniej od nas i o ironio, też wyjeżdżają od siebie do nas za chlebem, niewdzięczni
Cytat:
Tu nie chodzi o przymus pracy tyle a tyle w Polsce tu chodzi o to, że kształcimy kadre, która tak naprawde za kilka lat nie będzie leczyć nas tylko za granicą. Nie mówcie mi, że lekarze zarabiaja krocie bo procz tego, że pracuja w szpitalu, wielu z nich ma prywatne gabinety i to własnie tam zarabiaja prawdziwe pieniądze.
Z całym szacunkiem, ale w dalszym ciągu odnoszę wrażenie, że gdybyś była na dziennych, to byś zmieniła swój tok myślenia.
Jesteś na medycynie, więc chyba nie muszę Ci tłumaczyć ile ma lat lekarz ze skończoną specjalizacją, po które to może otworzyć prywatny gabinet. Zanim dojdzie do tego, żeby w końcu móc ten gabinet otworzyć (jeśli go w ogóle na to stać oczywiście), to tyra na kilku etatach, żeby jakoś przeżyć. Skoro się tyle lat uczył, to nie widzę powodu, dla którego nie miałby prawda założyć sobie tego prywatnego gabinetu i w nim leczyć. Tak jak i nauczyciel ma prawo dawać korepetycje, a prawnik założyć swoją kancelarię, filolog zarabiać na tłumaczeniach, pielęgniarka na prywatnych usługach itd. Gdyby w państwowym szpitalu pensja nie była budząca śmiech na sali po tylu latach ciężkiej harówy i dokształcaniu się do końca życia, to Ci, którzy jednak chcieliby przerzucić się z biletu miesięcznego i wynająć mieszkanie, nie musieliby zakładać prywatnych gabinetów po to, żeby móc się utrzymać.
Taka jest prawda i nie powinno się potępiać ludzi, którzy pragną mieć pieniądze pozwalające im żyć normalnie, nawet jesli miałoby się to równać z ich wyjazdem stąd, skoro ich własny kraj im nie jest w stanie tego zapewnić.
Będą odpowiednie płace, będą specjaliści. Smutne, że góra nadal nie jest w stanie tego dostrzec i zadowala się siłą roboczą ze wschodu
Pamiętam jak w telewizji któryś z polityków się wypowiadał, że on wyjazdem lekarzy i pielęgniarek się nie przejmuje, niech sobie jadą skoro nie wystarczają im zarobki jakie mają (hę? A jemu by wystarczyły? ), bo lekarze i pielęgniarki z Ukrainy chętnie do nas przyjeżdżają. No to ja przepraszam, ale jeśli rząd się zadowala medykami i pielęgniarkami z innych krajów, zamiast podnieść płace do normalnej stawki, to ja się zmywam z tego wątku chyba, bo brak mi słów.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:26   #29
neospasmina
Raczkowanie
 
Avatar neospasmina
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)
Wiadomości: 85
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość

Innym sposobem rozwiaznia problemu moga być np. dyby
A Ty jaką chcesz wybrać specjalizację?
Dyby bardzo chętnie, ale w innych okolicznościach
Co do specjalizacji, to waham się między ginekologią a interną. Nie jestem niestety ukierunkowana od początku. Wybór będzie zależał od wielu czynników
neospasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 16:32   #30
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Dot.: Polscy lekarze wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii

i tu sie myslisz nie jestem na medycynie...co ciekawe jesten na finansach. Wiele juz sie nasłuchałam ile idzie kasy w tym kraju. Owszem płace, ale moj chłopak nie i nie mam za to żalu bo sama wybrałam ten kierunek a nie pchałam sie żeby tylko dostac sie ne dzienne jak co po niektórzy (nie mówie tu o tym z medycyny) Duzo ludzi nie ma szans w ogole na studia a jak sie widzi ludzi z podejsciem że polska to popie******* kraj to fajnie, bo gdzie indziej za te studia musiałby zaplacic.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.