JAK używać podkładu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-14, 13:37   #1
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243

JAK używać podkładu?


Mam podkład Avony, rozświetlająco-antystrresowy.... jeszcze go nie używałam,zobaczymy jaki będzie
Ale nie o tym chciałam pisać.
Zawsze przed nałożeniem podkładu stosuję krem Garniera (matujący, Czysta Skóra, czy jakoś tak).
nio i teraz nie wiem: nad nosem, pomiędzy brwiami zawsze ten podkład wygląda ochydnie... robią mi się tak jakby paseczki, wygląda to tak, jakbym po nałożonym podkładzie przejechała jakąś gąbeczką, czy czymś takim... są takie cieniutkie kreseczki, jakby mi coś ten podkład stamtąd zabrało...
nie wiem jak to wytłumaczyć...
hm.... wyobraźcie sobie że na karton kładziecie dużo,duzo farby, i zanim ona do końca wyschnie, to przejeżdżacie po niej palcem, powstaje smuga bez farny.... a teraz to co sobie wyobraziliście pomniejszcie tysiąc razy, własnie takie "kreseczki, smugi" robią mi się na twarzy....
co ja mam zrobić, chce wyglądać ładnie, tak jak wszystkie dziewczyny które noszą na sobie podkład. a nie jak mała dziewczynka, która dorwała kosmetyki mamusi:/
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:46   #2
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: JAK używać podkładu?

Musisz metoda prob i bledow wyprobowac pare trikow-
albo dajesz za duzo podkladu- zmniejsz ilosc
albo nie dajesz tam w ogole kremu-sprobuj moze nawilzajacy jakis?
moze masz pomiedzy brwiami malutkie jasne wloski ktore powoduja trudnosci w nakladaniu podkladu?
sprobuj tez zmieszac podklad z kremem pol na pol i tak nalozyc-lepiej sie wtedy wchlania
ewentualnie sprobuj probke jakiegos innego podkladu, nie znam tego z Avonu, moze to wina konkretnego kosmetyku??
proponuje tez peeling tamtej czesci twarzy, a nuz pomoze
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 14:43   #3
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: JAK używać podkładu?

A moze to przez ten krem, przeciez on zawiera glinke przez co sam juz sie troche walkuje, a podklad nalozony na niego tylko to pogarsza. Jezeli potrzebujesz matowania to sprobuj kremu "Siarkowa moc", sporo bylo juz o nim na forum, w KWC tez jest.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 15:25   #4
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Wink Dot.: JAK używać podkładu?

Moim zdaniem to przez krem . One szybko zasychają i podkład nie ma poślizgu i zbiera się w zagłębieniach skóry (mimicznych). Uważam, że kremy matujące nie nadają się jako baza pod makijaż, sama miałam kiedyś taki problem. Teraz używam pod makijaż (podkład) tylko nawilżającego i to zdaje egzmin bezbłędnie . Przy okazji jeszcze rada, zawsze nakładaj podkład w dół (żeby włoski się nie podnosiły )
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 11:58   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: JAK używać podkładu?

To nie przez krem. Chyba, że w tym konkretnym przypadku się nie sprawdza.

Ja ten krem mam, kupiłam go niedawno zupełnie przypadkiem i używam go pod podkład. Choć z niego samego zadowolona nie byłam (nie lubię kremów matujących, po nałożeniu na nosie wychodzi mi woda) to pod podkład jest super.
Myślę, że to raczej kwestia podkładu. Tym bardziej, że z wieloma podkładami sama mam tak, jak pisze autorka wątku. Miałam tak po paru Avonowych i z Ori, potem się poddałam i przestałam się w ogóle malować, tzn. przestałam używać podkładu.

Ostatnio kupiłam AA Oceanic i kładę go na ten właśnie krem Garniera.
Nie ma żadnych pasków, nie widać włosków, linii, wszystko git.

Spróbuj może zrobić peeling, pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry, spróbuj też rocieńczyć podkład nawilżającym kremem albo zmniejsz ilość podkładu. A jak i to wyjdzie, to pozostaje tylko zmienić podkład.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 12:11   #6
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: JAK używać podkładu?

ja miałam ten krem i nijak nie mogłam na niego nałożyć podkładu.
nakładałam najpierw garniera potem nivea soft i na to podkład.
Podkład nakładam lekko wilgotymi rękami, świetnie się tak rozprowadza
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 12:20   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: JAK używać podkładu?

Cytat:
Napisane przez Sathi Pokaż wiadomość
ja miałam ten krem i nijak nie mogłam na niego nałożyć podkładu.
nakładałam najpierw garniera potem nivea soft i na to podkład.
Podkład nakładam lekko wilgotymi rękami, świetnie się tak rozprowadza
Tak sobie myślę, że powodów może być parę, dwa najważniejsze to: nawilżenie skóry i gęstość podkładu. Jeśli skóra nie jest nawilżona, nie pomoże jej nawet woda święcona. Za gęsty podkład natomiast w ogóle kładzie się trudno.

Sprawdziłam właśnie jak ten podkład wygląda, bo po nazwie nie pamiętałam czy używałam i okazuje się, że tak. Jest gęsty i z tego co pamiętam bardzo ciężko mi się go nakładało, bez względu na rodzaj kremu.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-15, 16:40   #8
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: JAK używać podkładu?

Moim zdaniem cały problem tkwi w tym, że niektóre kremy "nie lubią się" z niektórymi podkładami, czego efektem jest takie właśnie "rolowanie" podkładu.

Skoro Kropka nakłada na Garniera podkład i jest zadowolona, a Nutka i Sathi nie, to przyczyna musi tkwić w używanych przez Was dziewczyny podkładach.
Po prostu trzeba znaleźć swój zestaw optymalny dwóch produktów pasujących do siebie.

Generalnie to prawda, co pisze Ashia, większość kremów matujących powoduje koszmarne wałkowanie się podkładu. Ale znam jeden wyjątek - antytrądzikowy matujący krem Daxa redukujący blizny. Sprawdziłam go już z pięcioma różnymi podkładami - zawsze zero wałkowania
Opinie na KWC też to potwierdzają.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14021
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:15   #9
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: JAK używać podkładu?

a mnie się wydaje, że krem i podkład są dobrze dobrane. ja też tak mam jak opisujesz. zawsze po rozprowadzeniu podkładu robią się cieniutkie linie. ja wtedy poklepuję całą twarz opuszkami palców. podkład lepiej przylega wówczas do skóry i nie widać żadnych paseczków i innych niedociągnięć
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:22   #10
ewelajnaaa
Raczkowanie
 
Avatar ewelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 106
Dot.: JAK używać podkładu?

metoda prób i błędów, choć sama uważam, że wina leży po stronie kremu
ewelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 07:32   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: JAK używać podkładu?

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
a mnie się wydaje, że krem i podkład są dobrze dobrane. ja też tak mam jak opisujesz. zawsze po rozprowadzeniu podkładu robią się cieniutkie linie. ja wtedy poklepuję całą twarz opuszkami palców. podkład lepiej przylega wówczas do skóry i nie widać żadnych paseczków i innych niedociągnięć
O widzisz! O tym zapomniałam, a to bardzo ważna uwaga!

Ja podkład zawsze wklepuję, więc przy rzadkim linie nie występują nigdy.

Enigma ma rację - spróbuj wklepania podkładu. Jeśli nie jest zbyt gęsty, zda to egzamin.

Cytat:
Napisane przez ewelajnaaa Pokaż wiadomość
metoda prób i błędów, choć sama uważam, że wina leży po stronie kremu
Wina samego kremu nie może być, bo każdy miałby ten sam problem.
Już raczej jest to kwestia tego co piszą dziewczyny wyżej - wina kompozycji krem+podkład.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 07:52   #12
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: JAK używać podkładu?

Znam zarówno krem Garniera matujący(dostalam jako gratis przy żelu do mycia twarzy i oddałam chłopakowi) jak i podkład Avonu rozświetlająco-antystresowy.
O ile podkład uważam za bardzo dobry, lekki i dający naturalny efekt, to krem w połaczeniu z żadnym przez mnie używanych kremów nie współgrał
Myślę, że to przez to, że krem tworzy taką "pudrową" powłoczkę.
Najłatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu poprosić o próbkę kremu nawilżającego w drogerii i spróbować na niego nałozyć podkład.

Ale generalmnie to nie polecam połączenia:krem matujący+podkład.
Większość kremów matujących mocno wysusza cerę i stąd też podkład jest widoczny.


Proponuję zrobić peeling na noc, nałożyć maseczkę nawiżającą(np. w saszetkach Soraya, zostawić ja na noc), rano obudzisz sie z dobrze nawilżoną cerą. Potem nałóż krem NAWILŻAJĄCY, a następnie podklad.
Myślę, że wtedy podkład bedzie bardzo dobrze przylegał do skóry i znikną linie
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:19   #13
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: JAK używać podkładu?

dziękuję Wam za wszystkie rady teraz trzeba probować i zobaczymy co z tego wyjdzie. Idę się przejść po sklepach i znaleźć jakiś fajny kremik

a tak na marginesiete objawy o których napisałam, to były przy podkładzie z miss sporty, jakiegoś na skórę z problemami trądzikowymi, tego z Avonu jeszcze nie używałam, jutro spróbuję

pozdrawiam i do usłyszenia!!
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.