Pościel wełaniana- kto ma??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-08, 15:27   #1
Martula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 17
Question

Pościel z wełny- kto ma???


Zastanawiam się nad zakupem pościeli wełnianej, tzn. poduszki + kołdra. Może któraś z Was używa? Interesuje mnie jak się sprawdza w użytku. Czy można pod nią spać w lecie? Czy można prać w pralce? Czy wypełnienie się zbija z czasem? I ogólnie czy warto ją kupić? A może polecacie posciel z innym wypełnieniem?

Edytowane przez Martula
Czas edycji: 2006-01-08 o 18:45
Martula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 21:42   #2
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Pościel z wełny- kto ma???

Mam, mam i każdemu polecam. Jest naprawdę super. W lecie nie jest zbut ciepła, ale taka akurat, w zimie jest cieplutka. Można swobodnie prać w pralce, ale faktem jest, że po praniu to "futerko" zbija się w takie małe kępki (podobnie jak stare misie, nie wiem, jak to wyjaśnić) i może być nieprzyjemna w kontakcie np. z twarzą, wtedy najlepiej ją oblec w poszewkę i jest nadal OK. Oczywiście można też kupić taką pościel obszytą z jednej strony materiałem i już nie ma problemu.
Poza tym wełna jest zdrowa, ale nie wiem do końca jak reaguje z alergią, więc jeśli masz w domu alergika, to polecam poduszki silikonowe, choć wypełnienie akurat może się zbijać.
Kołderki poliestrowe są też dość sympatyczne (też całoroczne), ale są akurat dość nietrwałe (szybko się zbijają i obszytę są też dość nietrwałą jakby włókniną czy czymś podobnym), ale za to są bardzo tani (kołdrę można kupić chyba już od 20-30 zł)
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 21:58   #3
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Pościel z wełny- kto ma???

ja tez mam taka pościel, nie mialam okazji przeestować jej w lato, bo mam ja dopiero od niedawna, bylam do niej nastwaiona dość sceptycznie, ale jakoś sie przekonalam, mam cos a'la prześcieradło, dużą i małż poduszke no i kołderke i jak na razie jest super, cieplutko (a dodam ze u mnie w domu jest zimno) wiec sie wysypiam, na poczatku troche gryzła ale juz sie przyzwyczailam i jest na prawde oki a co najwazniejsze jestem alergikiem a ta posciel nie uczula, a to dla mnie bardzo ważne
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 22:21   #4
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Pościel z wełny- kto ma???

Ja mam taką pościel od ponad roku, a w domu rodziców to od dobrych kilku lat. Jest naprawdę milutka i nadaje się na wszystkie pory roku. Ja nawlekam na nią poszewki ( z tego co zrozumiałam z postów powyżej to wy używacie takiej saute?), więc jeszcze nie musiałam jej prać, ale mama mówiła, że pierze się ją bez problemu w pralce. Z innych cech użytkowych: jest lekka, zajmuje mało miejsca i ma poduchę, w którą się nie wpada , czego nie znoszę w tradycyjnych zestawach z pierza. Mam jednak problem z poszewkami na poduszkę, ponieważ w klasycznych zestawach poszwa poduszkowa jest dwa razy większa niz moja biedna wełniana podusia i tak trochę nieestetycznie to wyglada - mała podusia w wielkiej poszewce, ale nie na tyle brzydko, zebym miała coś z tym zrobić
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 10:53   #5
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Pościel wełaniana- kto ma???

Ja też miałam taką kołdrę ale jak dla mnie jest za mało 'puchowa' jakaś taka sztywna i ciężka. Dlatego dałam ją mamie. Nie wyobrażam sobie natomiast takiej poduszki mieć, bo ja muszę mieć mięciutką i plastyczną, żeby ją w najróżniejsze formy zwijać
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:26   #6
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: Pościel wełaniana- kto ma???

ja też mam, ja też. i już od dawna. śpi się pod nią genialnie - mam tylko kołderkę, poduszka chyba byłaby zbyt sztywna dla mnie . w lecie nigdy nie jest mi za gorąco (no chybaże jest ponad 20'C w nocy), zimą natomiast bardzo dobrze mnie grzeje. piorę w pralce i jak do tej pory nic się nie "popsuło". u mnie się sprawdza od około 3 lat.
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.