kwasy,tylko jakie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-23, 19:37   #61
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez Nikogo Słoneczko Pokaż wiadomość
chciałam prosić o pomoc w doborze preparatu z kwasem.
Mam cerę mieszaną-tłustą. Zaskórniki na nosie, pojedyncze, niewielkie krostki na roznych partiach twarzy. CHciałabym zacząć używac kwasów, zeby ujednolicic, rozjasnic cerę i dbać o nią
Jaki kwas będzie najlepszy dla mnie na początek? Chciałam kupić Acne Derm albo Effeclar K. Proszę o pomoc!
Stawiam na Effaclar K.

Cytat:
Napisane przez maga-... Pokaż wiadomość
Prosze pomóżcie mi tez
Chcialabym żeby mojej mamie splycily sie zmarszczki i żeby udalo sie troche zredukować przebarwienia..
Moja mama ma 45 lat, ma cere suchą, cieniutką czy moglybyście mi polecic krem ktory bylby dla niej najlepszy?
Wiem o flitrach, wiem o nawilzaniu, chcialabym zeby stosowala serum z wit C, maseczka aspirynowa pewnie tez nie zaszkodzi ale nie wiem po czym bedzie jej sie ladnie zluszczala skora, zeby to nie bylo dla niej za sliny środek, ale tez zeby byl efekt.. prosze poradźcie cos bede naprawde bardzo wdzieczna
Na spłycenie zmarch to raczej retinoidy, a nie kwasy. Moze warto by przemyslec kupno Ysthealu?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 16:17   #62
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: kwasy,tylko jakie?

dzięki
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 17:18   #63
Gufina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 10
Dot.: kwasy,tylko jakie?

No właśnie, co myślicie o Differinie? Mój dermatolog powiedział, że ma również działanie przeciwzmarszczkowe, tylko dlaczego nikt o nim na wizażu nie mówi? Tylko Retin A lub Zorac?
__________________
Gufina
Gufina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 21:13   #64
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: kwasy,tylko jakie?

a ja mam dylemat. Z jednej strony chcialabym zaczac eksperymenty z kwasami a z drugiej, boje sie ze bede blada, bo nie mozna sie opalac. Mam nieladny koloryt twarzy jak nie jest opalona, wygladam wtedy na zmeczona. Mam pytanie, czy kwasy sprawiaja ze skora wyglada zdrowiej? chodzi mi o ładny odcien skory, zdrowy i promienny.
mam 29 lat, skore mieszana z tendencjami skory suchej ( tłusta w okolicy T), na nosie męczą mnie wągry, na policzkach mam rozszerzone pory, pare pęknietych naczynek w okolicy nosa. Znalazlam krem ktory mi odpowiada pod wzgledem nawilzania Dermika Mat B, pod oczy uzywam kremu z ziaji, ogolna kondycja mojej skory jest ok ale chcialabym bardziej o nia zadbac, co byscie mi polecily??
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 21:51   #65
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez Gufina Pokaż wiadomość
No właśnie, co myślicie o Differinie? Mój dermatolog powiedział, że ma również działanie przeciwzmarszczkowe, tylko dlaczego nikt o nim na wizażu nie mówi? Tylko Retin A lub Zorac?
Ja słyszałam że działanie przeciwzmarszczkow posiada również diacneal ale sama nie wiem jak to jest;/ Niby mam dopiero 19 lat ale straszną zmarszczkę na czole i pod oczami
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 22:01   #66
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: kwasy,tylko jakie?

aaaa i jeszcze do tego postu mojego na gorze
czy ten Effaclar K o ktorym piszecie to ten krem: La Roche Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer, bo cala reszta jest do cery tradzikowej, a ja takiej nie mam
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 22:07   #67
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez taka sobie Pokaż wiadomość
aaaa i jeszcze do tego postu mojego na gorze
czy ten Effaclar K o ktorym piszecie to ten krem: La Roche Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer, bo cala reszta jest do cery tradzikowej, a ja takiej nie mam
nie, jest to La Roche Posay - Effaclar K- tubka 30ml w takim zastrzyko-pisaku
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 10:03   #68
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
nie, jest to La Roche Posay - Effaclar K- tubka 30ml w takim zastrzyko-pisaku
czyli złuszczajacy, jest to seria do cery tradzikowej. Czy Wy macie taka cerę? czy uzywacie tego mimo wszystko, przeciez pojedyncze syfki pojawiajace sie przed okresem trudno nazwac cera tradzikowa?
wiec jaki krem dla mnie?
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 15:13   #69
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: kwasy,tylko jakie?

mam zamiar udac sie na zabieg z kwasami u kosmetyczki. mam dosc gruba skore (niespecjalnie wrazliwa), cera mieszana z rozszerzonymi porami, raczej bez zmian tradzikowych. pytanie- jakim stezeniem powinnam zrobic zabieg? tak zeby bylo cos widac a zebym sie nie podraznila??
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 14:57   #70
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Ktory kwas najbardziej nadaje sie do cery tlustej, na policzkach tadzikowej, nie nastoletniej, plytko unaczynionej, wrazliwej i latwo sie przesuszajacej? Glikolowy, migdalowy, mlekowy (z dostepnych na mazidlach)? Czy moze AHA (widzialam na jednej stronie, to jest taka mieszanka: Citric, Glycolic, Lactic & Tartaric Acid)?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:53   #71
superdomina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 69
Dot.: kwasy,tylko jakie?

POLECAM KREM Z KW GIKOLOWYM 10% FIRMY WŁOSKIEJ FARMAVIT. DOSTEPNY ZA OK 27 ZŁ NA ALLEGRO. SPRZEDAWCA CRAPELLA. SPRAWDZIŁAM . ŁAGODNIEJSZY OD GLYCO-A, MOCNIEJSZY OD EFFACLAR K.

Cytat:
Napisane przez livy Pokaż wiadomość
dobry jest glyco-a. niestety to dosc silny preparat i nie wiem, czy przy suchej skorze i pekajacych naczynkach sie nada. poszukaj kremow z mniejszym stezeniem kwasow. glyco-a ma 12%. może poszukaj czegoś z tak okolo 6%. może nawet glyco-a jest w wersji mniej procentowej. cos mi sie tak kojarzy, ale nie jestem pewna.

jednak chyba nie ma slabszego glyco-a
__________________
Me, Myself and I
superdomina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 08:03   #72
loana
Raczkowanie
 
Avatar loana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 242
GG do loana Send a message via Skype™ to loana
Dot.: kwasy,tylko jakie?

ja polecam Advanced krem 30%glikolowego
miałam okropny tradzik przebarwienia i dziurki na twarzy
krem pomogl, rozjasnil przebarwienia splycil dziurki a z pryszczami nie mam juz takiego problemu uzylam dwoch opakowan
oczywiscie do tego filtry i nawilzanie
advanced kupowalam na bio-med.pl
jak dla mnie jest troche za drogi a musze zlikwidowac do konca te dziurki i przezuce sie na kwas migdalowy a moze i salicylowy pozniej
__________________
Tyś jest mój świat...córeczko mała...




loana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 19:13   #73
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez loana Pokaż wiadomość
ja polecam Advanced krem 30%glikolowego /.../
Chryste, takiego stężenia nie powinno się stosować na twarz to cud, że Ci nie wypaliło, poparzyło cery
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 07:53   #74
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Dziewczęta poradźcie! Myslalam o toniku z BHA 2% z BU? Mogę to połączyć z lysanelem active? Czy sam krem wystarczy? Jak myślicie?
Skuszona dobrymi opiniami zastanawiam sie nad kupnem serii 3 krokow Clinique. Na ich stronce w tescie wyszlo mi ze powinnam kupic 3.
Na stronie BU wlasnie tonik 3 jest porownywany do tego BHA 2%. Tylko, że o Clinique nikt nie mowi jak o kuracji kwasami natomiast na BU:" Tonik jest dość silnym produktem, należy go traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Polecamy stosować tonik na noc"
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:00   #75
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca Pokaż wiadomość
Hybris, ja wiem że Asia podała Physiogel wyłącznie hasłowo bo wiadomo że przy kwasach - zwłaszcza BHA - często potrzebne będzie dodatkowe nawilżenie. Zaprotestowałam tylko pzeciwko temu konkretnemu kremowi, bo Physiogel masie osób zapchał pory.
No nic nie wymyśliłam co do policzków. Myślę że też je musisz smarować kremem z kwasem, może jedynie z mniejszą częstotliwością, np co drugi dzień

witam smoczyco. widze że jesteś bardzo zaznajomiona z tematem. dlatego chciałąm spytac...co jest na prawdę dającego efekty na DZIURY po trądziki, bo zapchane pory i zaskórniki swą drogą.... Chce sobie zacząc kuracje od
-toniku z kwasu migdałowego..łagodnego... ...
potem peeling tym kwasem (raz na tydzien czy dwa)
-a regularnie co druga noc atrederm (już zaczełam brac....linienie bardzo małe...bez szczypania i ściągniecia)
-po nim krem odżywczo-witalizujący aa 25+ (na razie)
-czasem maseczka z alg odżywcza (raz na dwa tygodnie)
-a potem po kilku tygodniach peeling clarena 35% kwasem
i oczywiscie filtr np 50 lirene
może być czy coś zmienić?
słuchaj edoradz mi krem po peelingach lub atredermie...poleca sie jak widze proste w składzie np maści z lanolina atlantan, krem sutkowy lub ziaje calma......a ja widziałam w sklepie kremik aa z kw. hialuronowym mocno nawilżający i nie wiem co kupic?????? maśc z lanoliną? ziaje czy aa??????
skóre mam tłusta lub mieszaną i żeby była matowa najlepszy jest krem normalizujący lub matujący ale nie są polecane przy kwasach i atredermie prawda??????

Edytowane przez heka45
Czas edycji: 2008-09-01 o 09:02
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 13:20   #76
wiola24p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: kwasy,tylko jakie?

hej dziewczyny, czy ktoras byla na mocniejszym zabiegu zluszczania kwasem glikolowym w gabinecie dermatologicznym?
mam tu na mysli 70% stezenie kwasu
juz tyle czasu maziam sie kwasami, tymi slabszymi, retinoidami i wydawaloby sie ze skora gladsza ale.. jak przyjrzalam sie polikom( tu mam najwiecej dziurek) robiac podglad przy duzym lustrem za pomoca malego stwierdzilam ze dziurki wygladaja tak samo, ani troche mniej, a przeciez nie sa to przeciez jakies straszne dziury, i tyle skory co zrzucilam powinny sie ruszyc. A wczesniej wydawalo mi sie ze tocos dziala,ale widac chyba poprostu wyobrazalam sobie ze sa mniejsze, skora moze sie wygladzila troszke ale dziury jak byly tak sa. Stwierdzilam wiec ze chyba trzeba by cos mocniejszego zeby siegnelo glebszych warstw. Co o tym myslicie?
wiola24p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 14:05   #77
040001577wiolkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: kwasy,tylko jakie?

witam,
zastanawiam się nad kuracja kwasami, tylko nie bardzo wiem jakie?? kolezanka polecila mi kwasy owocowe 35% firmy clarena, może ktoraś z was miala z nimi do czynienia?? Jeżeli nie te to jakie polecacie??
040001577wiolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:34   #78
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Dziewczyny a ja chciałabym cosik dorzucic do pielegnacji tylko co
uzywam acne dermu i effclark k i hm powiem że coś brakuje dla lepszych efektów
ogolnie troszke rozjasniło mi cere ujednolicilo nie dokonca mam jeszcze plamy ii pojawily mi sie czarne kropki chce sie ich pozbyc wiec czym;>?
radzicie cos
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 09:33   #79
LIKEtheBAss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 45
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Ja również chciałam prosić o pomoc w doborze preparatu z kwasem.
Mam cerę raczej suchą i wrażliwą. Wągry i zaskórniki na nosie policzkach i czole, czasem pojawiają się pojedyncze krostki na rożnych partiach twarzy.
Chciałabym znacznie poprawić wygląd i stan mojej cery. Jakich kosmetyków używać w trakcie kuracji kwasowej?
__________________
*...nie będę tańczyć jak mi zagrają
bo ja wiem, że nade mną władzy nie mają!*


LIKEtheBAss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 11:21   #80
urocza so
Raczkowanie
 
Avatar urocza so
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 81
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Tylko gdzie sie podzialy nasze specjalistki, ktore odpowiadaly na pytania na temat kwasow...? analizujac kilka watkow na temat kwasow wypisalam sobie kilka preparatow ktore chcialabym przetestowac jednak pojawily sie pewne watpliwosci i chcialabym uzyskac jak najswiezsze informacje - wiadomo jak nauka szybko postepuje
__________________

urocza so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 11:51   #81
Quera
Zadomowienie
 
Avatar Quera
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 855
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Ja przymierzam sie do kupna Lysanelu Active, kiedyś dostałam próbkę i świetnie na mnie działa, ale czy on nie został wycofany? Na jego miejsce chyba wszedł Lysalpha?
Quera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:47   #82
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Cytat:
Napisane przez Quera Pokaż wiadomość
Ja przymierzam sie do kupna Lysanelu Active, kiedyś dostałam próbkę i świetnie na mnie działa, ale czy on nie został wycofany? Na jego miejsce chyba wszedł Lysalpha?
Tak, Lysanel został wycofany już jakiś czas temu. Teraz to już nawet na ebay jest niedostępny. Na jego miejsce wprowadzono Lysalpha. Po dwóch miesiącach stosowania mogę jedynie powiedzieć, że nie kupię go po raz drugi ;-).
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 08:45   #83
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Jak myślicie, czy mogę teraz posmarować się parę razy Effeclarem K LRP z kwasami LHA? używałam go zazwyczaj w zimie i na jesieni , teraz na słońcu się boję, ale jak na złość mam ostatnio jakiś wysyp na twarzy a on pewnie szybko by sobie z tym poradził... tylko te słońce
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:14   #84
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Nie widzę problemu. Sama piszesz, że chcesz użyć go tylko kilkukrotnie. Po za tym Effaclar K to bardzo delikatny preparat. Jedak nie zapomnij o filtrze, mocnym filtrze.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-05-17 o 09:18
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:51   #85
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Dziękuję za odp. ten mocny filtr to na czas smarowania się effeclarem? później mogę odstawić?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:57   #86
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Po odstawieniu Effaclaru paćkaj się jeszcze troszkę filtrem, gdyż skóra będzie cieńsza. Naskórek się odnowi i wówczas możesz spokojnie go odstawić.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 09:37   #87
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: kwasy,tylko jakie?

No fakt o tym nie pomyślałam, będę się paćkać
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:16   #88
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: kwasy,tylko jakie?

Witajcie
odświeżę wątek i przy okazji proszę ładnie o poradę.
Mianowicie mam cerę bardzo wrażliwą, naczynkową, zdarza się, że kremy dla dzieci nawet mnie podrażniają. Od jakiegoś czasu stosuję, a właściwie stosowałam Trianceal Avene i to co zrobił on z moją buzią, to koszmar Z wysypem się pogodziłam, z ciągłymi podskórnymi gulami również, ale od pewnego czasu zauważyłam na swocih policzkach dużo czerwonych żyłek. Tego nie jestem już w stanie znieść. Teraz próbuję ratować cerę, a Trianceal odstawiłam
Mimo wszystko chciałabym używać jakichś kwasów, żeby oczyścić sobie cerę, mam tony zaskórników i wągrów. Po fakcie doczytałam, ze owy Trianceal nie jest polecany dla problemów naczynkowych u tu moje pytanie, co mogę używać?
Czy mogę go zastąpić Ance Dermem? Czy kwas z tego cuda jest mniej szkodliwy dla mojej naczynkowej cery?
Będę wdzięczna za pomoc.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.