Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-19, 12:43   #571
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

czyli teraz wystarczy że tam pójdę i złożę swoje CV a oni postarają się coś dla mnie znależć ? czy to działa na zasadzie współpracy ? dodam, że u mnie w okolicy nie ma za wiele dużych firm
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 12:54   #572
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: staż

Skoro ogłaszają się jako biura pośrednictwa pracy to powinni się tym właśnie zajmować Najlepiej zadzwoń do np. tego biura:

Centrum Doradztwa Zawodowego "Progress"
Cieszyn, ul. Głęboka 20, tel. 033 852 20 88

Zapytaj czy możesz do nich przynieść swoje cv, czy konieczny jest list motywacyjny, jaki rodzaj pracy proponują (czy jest to ogólne pośrednictwo czy zajmują się określoną branżą?). Zapytaj najlepiej telefonicznie - może okaże się, że oni zajmują się tylko np. branżą budowlaną

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
dodam, że u mnie w okolicy nie ma za wiele dużych firm
Ale może jest Biuro X, gdzie wlasnie pani Czesia idzie na macierzyński i poszukuja sekretarki na jej miejsce. Trzeba próbować.

Pamiętaj - kto pyta, nie błądzi.
Trzymam kciuki
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 12:56   #573
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Skoro ogłaszają się jako biura pośrednictwa pracy to powinni się tym właśnie zajmować Najlepiej zadzwoń do np. tego biura:

Centrum Doradztwa Zawodowego "Progress"
Cieszyn, ul. Głęboka 20, tel. 033 852 20 88

Zapytaj czy możesz do nich przynieść swoje cv, czy konieczny jest list motywacyjny, jaki rodzaj pracy proponują (czy jest to ogólne pośrednictwo czy zajmują się określoną branżą?). Zapytaj najlepiej telefonicznie - może okaże się, że oni zajmują się tylko np. branżą budowlaną


Ale może jest Biuro X, gdzie wlasnie pani Czesia idzie na macierzyński i poszukuja sekretarki na jej miejsce. Trzeba próbować.

Pamiętaj - kto pyta, nie błądzi.
Trzymam kciuki
dzwoniłam, ale to są tylko oferty zagraniczne
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 12:59   #574
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: staż

No to pytaj w tym drugim:
BIURO DORADZTWA I ORGANIZACJI
Biuro Doradztwa i Organizacji "LABOR" Centrum Edukacyjne
43-400 Cieszyn ul. Bobrecka 1

Albo poszukaj innej agencji w Cieszynie w linkach jakie podałam powyżej.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 13:18   #575
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

na pewno poszukam dzięki.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 16:08   #576
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: staż

u mnie oczywiście nie ma czegoś takiego
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 16:39   #577
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: staż

A gdzie mieszkasz? Trójmiasto?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 21:09   #578
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: staż

Kurde, żeby to tak szybko i łatwo można było załatwić, to ludzie by chyba chętniej podejmowali pracę
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 06:56   #579
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez mysza_87
Kurde, żeby to tak szybko i łatwo można było załatwić, to ludzie by chyba chętniej podejmowali pracę
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 07:16   #580
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: staż

A ja(nie wiem czy ktoś pamięta ) pisałam tu w tym wątku, ze czekam na staż w sądzie
No więc czekam i podobno mam dostać od lipca staż
Tak mówiła niedawno mojej mamie jedna z urzędniczek przcujących w UP - znajoma mojej mamy, ale nie wiem czy na 100% pewne

W przyszły poniedziałek mam wizyte w UP, bo idę się podpisać(jak co miesiąc) i zastanawiam się, czy coś mi powiedzą na temat mojego stażu
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 09:03   #581
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: Pytanie o STAŻ

dziewczyny, wiecie cos na temat, czy będąc na stażu mozna sobie dorobić na umowę zlecenie?? Zlecenie chyba nie figuruje w papierach, tylko w pitach rozliczeniowych rocznych?
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 12:20   #582
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Angelika
dziewczyny, wiecie cos na temat, czy będąc na stażu mozna sobie dorobić na umowę zlecenie?? Zlecenie chyba nie figuruje w papierach, tylko w pitach rozliczeniowych rocznych?
Oj tego to nie wiem

W każdym razie w Pabianicach wstrzymali wydawanie wniosków o staż
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 12:24   #583
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez isa666
A ja(nie wiem czy ktoś pamięta ) pisałam tu w tym wątku, ze czekam na staż w sądzie
No więc czekam i podobno mam dostać od lipca staż
Tak mówiła niedawno mojej mamie jedna z urzędniczek przcujących w UP - znajoma mojej mamy, ale nie wiem czy na 100% pewne

W przyszły poniedziałek mam wizyte w UP, bo idę się podpisać(jak co miesiąc) i zastanawiam się, czy coś mi powiedzą na temat mojego stażu
trzymam kciuki
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 12:28   #584
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez mysza_87
Oj tego to nie wiem

W każdym razie w Pabianicach wstrzymali wydawanie wniosków o staż
Mysza nie tylko u Cebie są wstrzymane staże, u mnie też i z tego co wiem to wszedzie...
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 12:29   #585
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Mysza nie tylko u Cebie są wstrzymane staże, u mnie też i z tego co wiem to wszedzie...
a to jakiś okres jest ciężki czy w ogóle wstrzymują na stałe ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 12:53   #586
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pytanie o STAŻ

Tu macie ogólne info nt. STAŻu z MPiPS

Staż i przygotowanie zawodowe w miejscu pracy

Osoby bezrobotne zaliczone przez ustawę do kategorii bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy mogą liczyć na możliwość korzystania z dwóch specjalnych instrumentów ich aktywizacji zawodowejto jest : stażu i przygotowania zawodowego w miejscu pracy. Staż przeznaczony jest dla młodych bezrobotnych do 25 roku życia oraz bezrobotnych absolwentów szkół wyższych, którzy nie ukończyli 27 roku życia.

Natomiast przygotowanie zawodowe przeznaczone jest dla osób bezrobotnych długotrwale, bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bezrobotnych powyżej 50 roku życia, bezrobotnych wychowujących samotnie co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia oraz bezrobotnych będących osobami niepełnosprawnymi.

* Staż służy nabywaniu przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą;

* Przygotowanie zawodowe w miejscu pracy służy zdobywaniu nowych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą, pracodawcą i bezrobotnym.

Bezrobotni w trakcie odbywania stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy otrzymują od starosty stypendium w wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Staż i przygotowanie zawodowe w miejscu pracy odbywają się na podstawie umowy zawieranej pomiędzy pracodawcą organizującym staż lub przygotowanie a starostą. Starosta przed skierowaniem bezrobotnego na staż lub przygotowanie zawodowe, może go skierować na badania lekarskie a jeśli charakter pracy tego wymaga na specjalistyczne badania lekarskie lub testy psychologiczne. W umowie pracodawca zobowiązuje się do przeprowadzenia stażu lub przygotowania zawodowego zgodnie z ustalonym programem.

Pracodawca organizujący staż lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy ponadto zobowiązany jest między innymi do:
* Zapoznania bezrobotnego z programem stażu lub przygotowania zawodowego,
* Zapoznania bezrobotnego z jego obowiązkami i uprawnieniami,
* Zapewnienia bezrobotnemu profilaktycznej ochrony zdrowia w zakresie przewidzianym dla pracowników,
* Przeszkolenia bezrobotnego na zasadach przewidzianych dla pracowników zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz zapoznaje go z obowiązującym regulaminem pracy.

Bezrobotny odbywający staż lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy powinien:
* przestrzegać ustalonego rozkładu czasu pracy,
* sumiennie wykonywać zadania objęte programem stażu lub przygotowania zawodowego,
* przestrzegać przepisów i zasad obowiązujących pracowników zatrudnionych w zakładzie pracy, a w szczególności zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych.

W 2005 r. na finansowanie staży oraz przygotowania zawodowego w miejscu pracy wydatkowana została z Funduszu Pracy kwota – 794 mln zł. Przeciętnie w każdym miesiącu odbywało staż lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy ok. 100 tys. bezrobotnych.
W planie Funduszu Pracy na 2006 r. na finansowanie kosztów odbywania stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy przewidziana została łączna kwota – 780 mln zł. Przy założeniu 6-miesięcznego przeciętnego okresu trwania stażu lub przygotowania zawodowego, oznacza to że w 2006 r. odbywać będzie staż lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy ok. 180 tys. bezrobotnych.


I informacje z Urzędu Pracy:

STAŻ DLA OSÓB BEZROBOTNYCH
Konkurs dla pracodawców
Informacja + Wniosek o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych

Staż dla osób bezrobotnych oznacza nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych niezbędnych do podjęcia pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą.

Na staż może być skierowana osoba bezrobotna do 25. roku życia oraz osoba, która w okresie 12. miesięcy od ukończenia szkoły wyższej nie ukończyła 27. roku życia.

Proponowany okres stażu nie może być krótszy niż 3 miesiące i dłuższy niż 12 miesięcy.

Staż odbywa się na podstawie umowy zawartej przez Starostę (w przypadku Warszawy – Prezydenta) z pracodawcą wg programu na podstawie złożonego wniosku określającego nazwę zawodu, zakres zadań, potwierdzenie kwalifikacji opiekuna osoby objętej programem.

Bezrobotnemu, w okresie odbywania stażu, przysługuje stypendium w wysokości 100% kwoty zasiłku dla bezrobotnych.

Bezrobotnemu odbywającemu staż pracodawca obowiązany jest do udzielania dni wolnych w wymiarze 2 dni za każde 30 dni kalendarzowe odbywania stażu, za które przysługuje stypendium.

Pracodawca po zakończeniu stażu wydaje opinię zawierającą informację o realizowanych zadaniach oraz kwalifikacjach i umiejętnościach zawodowych pozyskanych w okresie stażu.

Warunkiem skierowania bezrobotnego do odbycia stażu jest brak doświadczenia zawodowego w miejscu pracy.

Zainteresowany pracodawca składa wniosek o zorganizowanie stażu dla bezrobotnej młodzieży wraz z programem.

Do wniosku należy dołączyć:

kopię dokumentu poświadczającego formę prawną przedsiębiorstwa /wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub rejestru sądowego, REGON, NIP – (poświadczone za zgodność z oryginałem),
zaświadczenie z urzędu skarbowego o nie zaleganiu z podatkami lub PIT-4 za ostatnie 4 miesiące wraz z dowodami wpłaty,
zaświadczenie z ZUS o nie zaleganiu z opłatami składek lub deklaracje ZUS DRA i dowody wpłaty za ostatnie 3 miesiące,
program stażu, który powinien zawierać:
nazwę zawodu lub specjalności, której program dotyczy;
zakres zadań wykonywanych przez bezrobotnego;
rodzaj uzyskiwanych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych;
sposób potwierdzenia nabytych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych;
opiekuna osoby objętej programem stażu.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku konieczne będzie podpisanie umowy o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych, w której zostaną określone warunki jego odbywania.

Urząd pracy zobowiązany jest:

Zapoznać kandydata z programem stażu.
Skierować go na badania lekarskie.
Wypłacać stypendium przez okres odbywania stażu w wysokości 100% zasiłku dla bezrobotnych.
Pokrywać składki na ubezpieczenia społeczne.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 12:56   #587
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pytanie o STAŻ

I jeszcze jedna ważna rzecz: Jesli jesteście bezrobotne i chcecie dalej się uczyć - studiując - a dochody w Waszej rodzinie są niskie - przysługuje Wam stypendium:


Stypendia w okresie kontynuowania nauki

Stypendia na naukę w szkołach przeznaczone są dla bezrobotnych do 25 roku życia i bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych z rodzin o niskich dochodach.
Stypendium na naukę w szkole przysługuje pod warunkiem nieprzekroczenia dochodu na osobę w rodzinie w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej.

Aby uzyskać prawo do ubiegania się o stypendium na naukę w szkole osoba bezrobotna powinna w okresie 6 miesięcy od zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy podjąć dalszą naukę w: szkole ponadpodstawowej dla dorosłych, w szkole ponadgimnazjalnej dla dorosłych lub w szkole wyższej w systemie studiów wieczorowych lub zaocznych.
Stypendium przysługuje na okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia nauki. Wypłata stypendium może zostać przedłużona do ukończenia nauki, zgodnie z programem nauczania. W przypadku przerwania nauki lub utraty statusu bezrobotnego, stypendium nie przysługuje.
Wysokość stypendium wynosi 50 proc. kwoty zasiłku dla bezrobotnych. Stypendium wypłaca się: z dołu, za okresy miesięczne, w terminach ustalonych przez powiatowy urząd pracy, nie później jednak, niż w ciągu 14 dni od dnia upływu okresu, za który stypendium jest wypłacane.
Stypendium przysługuje również za okres choroby i macierzyństwa poświadczonej zaświadczeniem lekarskim, za okres wakacji.

W 2005 r. na finansowanie kosztów udzielenia stypendiów dla bezrobotnych kontynuujacych naukę wydatkowana została z Funduszu pracy kwota 6,5 mln zł. Stypendia te wypłacane były przeciętnie w każdym miesiącu 2,6 tys. bezrobotnych.
W planie Funduszu Pracy na 2006 r. na wypłatę stypendiów dla bezrobotnych kontynuujących naukę przewidziana została kwota – 15 mln zł. Przewiduje się, że stypendia te zostaną wypłacone ok. 5 tys. bezrobotnych.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 15:21   #588
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
a to jakiś okres jest ciężki czy w ogóle wstrzymują na stałe ?
Nie mam pojęcia jutro mam dzwonić i sie wszystko okaże...
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 15:44   #589
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Mysza nie tylko u Cebie są wstrzymane staże, u mnie też i z tego co wiem to wszedzie...
No to kiszka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 17:39   #590
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pytanie o STAŻ

u mnie tez wstrzymane staże są do wrzesnia podobno
nie pisałam o tym wcześniej bo wątek utonął, ale byłam 3 dni na stażu, ale zrezygnowałam, niestety oprócz tego że pracowałam jako pomoc kasjera, bo na takim stanowisku miałam byc, to zmywałam codziennie rzędy okien, myłam hole, myłam łazienki, dezynfekowałam po kazdym kliencie solarium.
wybrałam więc zdrowie, niestety moje zdrowie nie pozwala na takie prace, pomoc kasjera to nie była. złożyłam więc podanie o rezygnacje ze stazu
co dziwne od tego roku można znów składac wnioski o zwrot pieniędzy za badania na staż, niestety mi nie rpzysługuje jako że zrezygnowałam z tej posady, ale nie dałabym rady
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 18:53   #591
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez bluegirl
u mnie tez wstrzymane staże są do wrzesnia podobno
nie pisałam o tym wcześniej bo wątek utonął, ale byłam 3 dni na stażu, ale zrezygnowałam, niestety oprócz tego że pracowałam jako pomoc kasjera, bo na takim stanowisku miałam byc, to zmywałam codziennie rzędy okien, myłam hole, myłam łazienki, dezynfekowałam po kazdym kliencie solarium.
wybrałam więc zdrowie, niestety moje zdrowie nie pozwala na takie prace, pomoc kasjera to nie była. złożyłam więc podanie o rezygnacje ze stazu
co dziwne od tego roku można znów składac wnioski o zwrot pieniędzy za badania na staż, niestety mi nie rpzysługuje jako że zrezygnowałam z tej posady, ale nie dałabym rady
dobrze, że zrezygnowałaś
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 20:23   #592
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez bluegirl
u mnie tez wstrzymane staże są do wrzesnia podobno
nie pisałam o tym wcześniej bo wątek utonął, ale byłam 3 dni na stażu, ale zrezygnowałam, niestety oprócz tego że pracowałam jako pomoc kasjera, bo na takim stanowisku miałam byc, to zmywałam codziennie rzędy okien, myłam hole, myłam łazienki, dezynfekowałam po kazdym kliencie solarium.
wybrałam więc zdrowie, niestety moje zdrowie nie pozwala na takie prace, pomoc kasjera to nie była. złożyłam więc podanie o rezygnacje ze stazu
co dziwne od tego roku można znów składac wnioski o zwrot pieniędzy za badania na staż, niestety mi nie rpzysługuje jako że zrezygnowałam z tej posady, ale nie dałabym rady
no często się słyszy o wykorzystywaniu stażystów
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 20:31   #593
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Kasiula85
no często się słyszy o wykorzystywaniu stażystów
oj bardzo często mama mi opowiadala ze w sądzie jak są stażysci to sa do wszystkich zachcianek personelu: wynieś , pozamiataj, idz do sklepu
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 20:47   #594
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek
oj bardzo często mama mi opowiadala ze w sądzie jak są stażysci to sa do wszystkich zachcianek personelu: wynieś , pozamiataj, idz do sklepu
no..


ale maz avatarka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 20:56   #595
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Pytanie o STAŻ

Kurde, jeśli te staże są wstrzymane do września to ja ide jutro na miasto i szukam pracy, bo nie będę czekać, czy może łaskawie dadzą staże czy nie. Bo mi zalezy na takim najkrótszym 3-miesięcznym, a w urzedzie pracy czekają staże, tyle że na 6 miesięcy, a ja od października na studia więc mogę tylko na 3 miechy
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 21:04   #596
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez mysza_87
Kurde, jeśli te staże są wstrzymane do września to ja ide jutro na miasto i szukam pracy, bo nie będę czekać, czy może łaskawie dadzą staże czy nie. Bo mi zalezy na takim najkrótszym 3-miesięcznym, a w urzedzie pracy czekają staże, tyle że na 6 miesięcy, a ja od października na studia więc mogę tylko na 3 miechy

hmm. wiem ze staz mozna przerwac jezeli znalazlo sie sobie jakas inna prace.. moze gdy chcesz podjac nauke to tez?

moze lamusze/lamie ale dak chcialam sie wryć
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-20, 21:15   #597
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Do września?? jak to?? Bluegirl wiesz coś więcej dlacsego tak długo?? Cholera!! Ja muszę tam jutr zadzwonić bo sie tak umówiłam z nimi, ale... do września??!!??!! Oszaleli?? Cholera!!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-21, 05:59   #598
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Do września?? jak to?? Bluegirl wiesz coś więcej dlacsego tak długo?? Cholera!! Ja muszę tam jutr zadzwonić bo sie tak umówiłam z nimi, ale... do września??!!??!! Oszaleli?? Cholera!!
takie info dostałam od kolezanki która juz miała złożone papiery i miała iść od lipca, a ona to wie od pana z PUP
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-21, 06:15   #599
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez bluegirl
takie info dostałam od kolezanki która juz miała złożone papiery i miała iść od lipca, a ona to wie od pana z PUP
No to rewelacja A ja mialam już załatwione miejsce na staż po 4-5 godzin dziennie I teraz nic nie mam

Pozostaje mi tylko wyruszyć na miasto i szukać pracy Może na chodniku jakaś będzie leżała
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-21, 06:17   #600
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Pytanie o STAŻ

A ja mam jeszcze pytanko. Może któraś z was wie, czy jeśli bym była na stażu, który miałby trwać powiedzmy pół roku a po 3 pełnych miesiącach bym zrezygnowała, to co wtedy? Dostaję kasę za te 3 miesiące?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.