Tłusta cera u chłopaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 19:28   #1
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29

Tłusta cera u chłopaka


Witam, zwracam się tutaj do Pań z prośbą o pomoc. Mam tłustą cerę najbardziej czoło i policzki w okolicy oczu. Próbowałem już wielu sposobów ale w zasadzie żaden nie działał.
Przyjmuję izotek, wyleczyłem już trądzik ale wciąż biorę 30mg na dobę bo liczę na to, że zmatowi mi cerę ale jakoś nie widzę efektów.
Mam też olejek rycyowy i oliwkę hipp, kupiłem po przeczytaniu o tym sposobie, który polegał na nakładaniu olejów i ścieraniu ich. Niestety nie sprawdziło się to w moim przypadku.
Mam też żel hiauloronowy, miał nawilżać, a też nie widzę efektu. Po umyciu twarzy wieczorem, nakładam go na mokrą skórę ale on nie matuje tylko tworzy warstwę, w której mógłbym się przejrzeć. Dlatego stosuję go na noc.
Piłem też wierzbownicę drobnokwiatową przez ponad miesiąc ale nie było efektów.
Mam też peeling drobnoziarnisty z ziaji ale on też nie pomaga, a po jego stosowaniu jestem cały czerwony na twarzy.
Już nie wiem co z tym zrobić, teraz przy tych upałach świecę się jak latarnia. Proszę o jakieś porady odnośnie pielęgnacji cery tłustej i doborze kosmetyków.

Btw. mój dermatolog na tłustą cerę dał mi mydło siarkowe ale lepiej nie mówić jakie były efekty.
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:43   #2
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Cytat:
Napisane przez ocatici Pokaż wiadomość
Witam, zwracam się tutaj do Pań z prośbą o pomoc. Mam tłustą cerę najbardziej czoło i policzki w okolicy oczu. Próbowałem już wielu sposobów ale w zasadzie żaden nie działał.
Przyjmuję izotek, wyleczyłem już trądzik ale wciąż biorę 30mg na dobę bo liczę na to, że zmatowi mi cerę ale jakoś nie widzę efektów.
Mam też olejek rycyowy i oliwkę hipp, kupiłem po przeczytaniu o tym sposobie, który polegał na nakładaniu olejów i ścieraniu ich. Niestety nie sprawdziło się to w moim przypadku.
Mam też żel hiauloronowy, miał nawilżać, a też nie widzę efektu. Po umyciu twarzy wieczorem, nakładam go na mokrą skórę ale on nie matuje tylko tworzy warstwę, w której mógłbym się przejrzeć. Dlatego stosuję go na noc.
Piłem też wierzbownicę drobnokwiatową przez ponad miesiąc ale nie było efektów.
Mam też peeling drobnoziarnisty z ziaji ale on też nie pomaga, a po jego stosowaniu jestem cały czerwony na twarzy.
Już nie wiem co z tym zrobić, teraz przy tych upałach świecę się jak latarnia. Proszę o jakieś porady odnośnie pielęgnacji cery tłustej i doborze kosmetyków.

Btw. mój dermatolog na tłustą cerę dał mi mydło siarkowe ale lepiej nie mówić jakie były efekty.

Mój facet też ma/miał tłustą cerę.Rozszerzone pory, trochę zaskórników i pryszczy.Zaczął mi podbierać kosmetyki, sama mu trochę podsunęłam i cera mu się bardzo poprawiła.Jest gładka, nie błyszczy się a pory są zmniejszone.

Czego używa?
Twarz myje żelem Babydream o tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html.Zresztą ja tez go używam do mycia twarzy.Jest delikatny, nie wysusza cery.

Bardzo pomogła mu maseczka Queen Helene o ta: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ep-masque.html.Dobrze oczyszcza, matuje skórę i sciąga pory.

Taką maseczkę warto zmyć szczoteczką do mycia twarzy, zawsze to dodatkowy peeling.Taka szczoteczkę kupisz np w Rossmannie.Tylko nie trzyj zbyt mocno.Tak samo jak w przypadku peelingu.Może dociskasz go zbyt mocno do skóry i dlatego jesteś czerwony?

Do tego krem Hipp na odparzenia o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...parzeniom.html.Krem wydaje się być treściwy, na dzień się nie nadaje ale na noc owszem.Łagodzi stany zapalne, podrażnienia, ładnie wygładza twarz.

I to właściwie wszystko.
A jesli bardzo się świecisz to może spróbujesz pudru transparentnego?On nie daje koloru tak więc nie będzie widać, ze jesteś umalowany ale skóra jest zmatowiona.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:47   #3
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Dziękuję za konkretną odpowiedź
Mam jeszcze pytanie, czy jest jakiś krem, który mógłby naprawdę porządnie nawodnić moją cerę? Wydaje mi się, że to od stosowania retinoidów zewnętrznych i potem izoteku skóra mi się tak zaczęła świecić.
Dodam też, że to naprawdę poważne świecenie, a nie tylko lekki połysk.
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 05:59   #4
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Może mi ktoś jeszcze coś doradzić?
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 08:54   #5
she2012
Raczkowanie
 
Avatar she2012
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 159
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Ja kupiłam mojemu tżtowi taki kremik:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-matujacy.html

Naprawdę fajnie się sprawdza, jest niedrogi i łatwodostępny (kupiłam w rossmanie). Świetnie matuje, nie zauważyłam przesuszania skóry po nim.
she2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:13   #6
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Ja polecam papkę polską https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...adzikowej.html
punktowo , kilka razy w tygodniu, na noc, znikają pryszcze i matowi
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 15:06   #7
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

A co sądzicie o linii Iwostinu i Effaclar do cery tłustej? Daje radę?
Nie chcę wywalać kasy w błoto, a muszę poprawić stan swojej cery.
Jak ktoś zna jakieś domowe sposoby na tłustą cerę to może tutaj napisać.
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 21:38   #8
Domminika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Cytat:
Napisane przez ocatici Pokaż wiadomość
A co sądzicie o linii Iwostinu i Effaclar do cery tłustej? Daje radę?
Nie chcę wywalać kasy w błoto, a muszę poprawić stan swojej cery.
Jak ktoś zna jakieś domowe sposoby na tłustą cerę to może tutaj napisać.
Zależy, który effaclar, jest M na dzień (matujący), K (na dzień i na noc) i duo (chyba ten duo ma podtrzymywać efekty po tamtych).

Ja stosowałam ten duo i cera świeciła mi się po nim. Dodam, że używałam go tylko z próbek aptecznych, bo nie inwestuję w drogie kremy, nie wiedząc, czy mi posłużą. Próbki można dostać za darmo w aptekach, gdzie są ogólnie dostępne dermokosmetyki.

Iwostinu nie używałam, więc nie wiem, jak działa...

Wychodzę z założenia, że matowieć może tylko puder chociażby transparentny (dla mężczyzny jak najbardziej, bo tak, jak napisała koleżanka wizażanka, on nie daje koloru, więc nie będzie widać, że go użyłeś)!!!
Pudry transparentne są oznaczone zwykle numerem 01 i mogą mieć nazwę "translucide" lub "transluscent", jak np. ten z L'Orela Paris , ale osobiście może być jakiś inny transparentny, bo wszystkie działają podobnie, a ten z L'Oreala to wydatek rzędu ok 50 zł... (kiedyś poszalałam).
Obecnie używam pudru z firmy Mollon cosmetics i sobie go chwalę. To puder sypki (nie "w kamieniu") i ma numer 7, najjaśniejszy, jaki był. Kosztował kilkanaście złotych

Puder transparentny to taki, który ma nie nadawać koloru przez to, że jest bardzo jasny.
__________________
Je ne sais pas, pourquoi...

Edytowane przez Domminika
Czas edycji: 2012-08-16 o 22:17
Domminika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:08   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Polecam kosmetyki bioderma sebium (szczególnie do mycia twarzy) i suplementy dla cery tłustej na ograniczenie wydzielania sebum.
Mydło siarkowe? Boże drogi. Cóż to za lekarz? Czy cofnęliśmy się do czasów średniowiecza? Żadnych mydeł, a zwłaszcza siarkowych czy innych agresywnych przeciwbakteryjnych.
Żadnych ziarnistych peelingów. Jeśli peeling to delikatny enzymatyczny.
Nie nawilżać ale lekko natłuszczać na noc- kremy półtłuste, najlepiej dla alergików.
Z dala od ziaja bo walą dużo gliceryny a ona zapycha.
Olejki są ok ale musisz je zmywać, bardzo delikatnie a poza tym najpierw musisz odbudować ochronną warstwę lipidową skóry bo jeśli tego nie zrobisz olej niewiele pomoże. Co do olejków szukaj rozmarynowego, migdałowego.
Nie myj twarzy za często- w ciągu dnia polecam sięganie po bibułki matujące.
Możesz ich używać w połączeniu z jakąś mgiełką do twarzy- np. z vichy.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Olej z kocanki też świetnie działa na trądzik.
Poza tym jeśli musisz możesz sięgnąć po krem matujący albo puder transparentny, najlepiej mineralny bo one nie szkodzą skórze trądzikowej.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Z domowych sposobów na tłustą cerę świetne są maseczki z glinki.
Poza tym nalewka z tymianku:
pół szklanki ziela zalać w słoju lub butelce 300 ml czystej wódki, po 14 dniach przefiltrować. Przemywać nią twarz.np. wacikiem
Jej działanie na trądzik przebadali naukowcy z Uniwersytetu w Leeds.
Ponoć jest skuteczniejsza od leków na bazie nadtlenku benzoilu.
Chyba warto spróbować.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Z produktów Effeclar'u polecam Effeclar AI- miejscowo na największe zmiany zapalne.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

suplementy dla ciebie to m.in
Anti acne dermacos
Galmuren
inneov niedoskonałości d-tox

Osobiście polecałabym glamuren bo ma w składzie dużo laktoferyny a ona super działa na cerę trądzikową.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

A tu możesz kupić glinki i oleje do domowych maseczek
każdy rodzaj glinki jest dokładnie opisany ( do jakiej cery jest polecany)
http://www.ecospa.pl/glinki-bloto-c-33.html
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:15   #10
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi.

Dzisiaj kupiłem sobie witaminę b6 bo podobno dobrze działa na tłustą cerę. Staram się pić przynajmniej 3l wody mineralnej dziennie + kilka zielonych herbat.

Dodatkowo biorę też izotek 30mg na dobę

Co myślicie o olejku rycynowym na tłustą cerę? I mam jeszcze prawie cały mocny peeling z ziaji i póki co to muszę go zużyć.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to będę wdzięczny.
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:44   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

pić powinieneś ok .30-50 ml na każdy kilogram masy ciała
Peeling zużywaj ale nie stosuj go za często.
Często powinno się złuszczać skórę suchą, nie tłustą.
Na regulację sebum lepsza od zielonej herbaty jest pokrzywa.
Co do olejku, tu masz przepis jak zmieszać go z oliwą z oliwek,żeby był dobry dla cery tłustej:
http://www.jaworek.net/kosmetyki/fas...j_rycynowy.php

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Z witaminą B6 dobry wybór.
Może to ci się przyda:
http://www.cosmetologia.pl/pielagnac...stej-1661.html
Co do izoteku- rozumiem,że dawkowanie zalecił lekarz więc pewnie jest ok.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 05:37   #12
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Lekarz kazał brać, "żeby podtrzymać suchość skóry" i sam sobie dałem to 30mg bo nie mam dużych skutków ubocznych i jest to 0,5mg/mc
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:49   #13
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Dzisiaj byłem przez cały dzień matowy, poszedłem wieczorem pod prysznic, umyłem głowę i znów się świecę. Oby do rana przeszło...
Czy to wina szamponu?
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 15:40   #14
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Tłusta cera u chłopaka

Myślę, że prędzej przez wodę, która może wysuszać, a na wysuszanie skóra reaguje nadmiernym wydzielaniem łoju. Należałoby po prysznicu nawilżać skórę.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.