Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 09:18   #1
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Question

Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?


No właśnie jaka ona powinna być? W pewnym wątku czytałam co Was w nich bulwersuje, ale nie napisałyście czego od nich oczekujecie. Więc powinna być kompetentna, a może wygląd tez ma dla Was znaczenie?
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:37   #2
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez fergieunia Pokaż wiadomość
No właśnie jaka ona powinna być? W pewnym wątku czytałam co Was w nich bulwersuje, ale nie napisałyście czego od nich oczekujecie. Więc powinna być kompetentna, a może wygląd tez ma dla Was znaczenie?
Hmm, przede wszystkim kompetentna, przeszkolona a ideałem byłoby gdyby jeszcze świat kosmetyków był jej pasją. Abym nie musiał słyszeć sentencji, jak choćby wczoraj pytając konsultantkę o męski zapach stricte kadzidlany usłyszałem, że Essenza di Zegna to bardzo wyrazisty kadzidlak . Wiadomo pracując w perfumerii wymogiem jest zadbany wygląd.
__________________

Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:57   #3
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

od razu cisnie mi się na usta że kompetentna
zadbana to też jasne, uprzejma, pomocna lecz nie nachalna. To chyba tyle
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:58   #4
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Przede wszystkim nienarzucająca się.
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 10:10   #5
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nienarzucająca się.
Zgadzam sie -nienachalna. Kiedy przekraczam prog sklepu i od razu rzuca sie na mnie obsluga z pytaniem "w czym moge pomoc?" i lazi za mna krok w krok, po prostu do owego sklepu wiecej nie wracam.
W Douglasie w warszawskim Wola Parku jest to praktykowane -szkoda, ze na plecy nie wchodza
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 10:16   #6
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Zgadzam sie -nienachalna. Kiedy przekraczam prog sklepu i od razu rzuca sie na mnie obsluga z pytaniem "w czym moge pomoc?" i lazi za mna krok w krok, po prostu do owego sklepu wiecej nie wracam.
W Douglasie w warszawskim Wola Parku jest to praktykowane -szkoda, ze na plecy nie wchodza
Żeby jeszcze rzeczywiście potrafiły pomóc, to byłaby to rzecz do zniesienia, ale kiedy ktoś mnie napastuje "chęcią niesienia pomocy" a potem okazuje się,z e to raczej ja mogłabym pomóc tej osobie - to wtedy jest właśnie porażka.

Idealna obsługa ?
Wystarczy zobaczyć jak pracują Panie w Quality i brać z nich przykład
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 10:31   #7
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
Żeby jeszcze rzeczywiście potrafiły pomóc, to byłaby to rzecz do zniesienia, ale kiedy ktoś mnie napastuje "chęcią niesienia pomocy" a potem okazuje się,z e to raczej ja mogłabym pomóc tej osobie - to wtedy jest właśnie porażka.

Idealna obsługa ?
Wystarczy zobaczyć jak pracują Panie w Quality i brać z nich przykład
Bardzo często mam te same odczucia
A jakie są panie w Quality? Nigdy nie byłam, ale rozmumiem , że przeszkolone to one są idealnie?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 10:58   #8
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
Idealna obsługa ?
Wystarczy zobaczyć jak pracują Panie w Quality i brać z nich przykład
I w Lulua, tylko że to maleńka perfumeria i zapachów sporo mniej niż w sieciówkach. W każdym razie o tym co oferują panie wiedzą absolutnie wszystko i potrafią tą wiedzę przekazać
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 11:32   #9
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

- kompetencja=wiedza
- kultura osobista
- miły sposób bycia
- dyskrecja
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 11:49   #10
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
I w Lulua, tylko że to maleńka perfumeria i zapachów sporo mniej niż w sieciówkach. W każdym razie o tym co oferują panie wiedzą absolutnie wszystko i potrafią tą wiedzę przekazać
jejku..ja mazę żeby się w końcu wybrać do lulua
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 11:56   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Po 1 wypadałoby trochę wiedzieć o tym co się sprzedaje. Jeśli szukam zapachu słodkiego i drzewnego, a pani gorąco poleca mi In2U Pop, bo akurat ma za niego jakieś premie, to mnie skręca od drzwi.

Po 2 mam język, jeśli zechcę pomocy, poszukam jej, nie trzeba za mną stać jak kat nad grzeszną duszą i pytać w czym można pomóc.

I po 3 życzyłabym sobie, by mnie nie pilnowano jak złodzieja. W takich przypadkach wychodzę i więcej nie wracam.

__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 12:34   #12
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Dla mnie najlepsza obsługa to taka, która zachowuje się tak, jak by jej nie było

Praktycznie nigdy nie korzystam z porad, bo zwykle idę do perfumerii po konkretne perfumy, toteż razi mnie nachalne narzucanie się z pomocą, wciskanie 'nowości w promocyjnej cenie' i traktowanie jak potencjalną złodziejkę. Lepiej byłoby zainwestować w kamery, niż szpiegujący personel.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 12:59   #13
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Bardzo często mam te same odczucia
A jakie są panie w Quality? Nigdy nie byłam, ale rozmumiem , że przeszkolone to one są idealnie?
Nie wiem, czy są idealnie przeszkolone, czy ich zachowanie wynika z prawdziwej pasji, jaką dla tych osób są perfumy (podejrzewam to drugie ). Generalnie chodzi o to, żeby wiedziały cokolwiek na temat oferowanych produktów, a nie tak jak Favkes napisała - narzucają się z chęcia niesienia pomocy, a okazuje się, ze każda z nas tu, na forum, mogaby im pomóc i to w dużym stopniu.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 13:12   #14
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Znam jedną Panią w moim Douglasie która ''kocha swoją pracę '' tak właśnie to określiła i jest swietna !! dyskretna , miła , bardzo zadbana, kompetentna , nienachalna i nawet doszło do tego ,ze robie zakupy prawie zawsze wtedy ,kiedy jest na zmianie , no chyba ,ze mi sie bardzo spieszy
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 13:39   #15
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

A wiecie, że ja kilka miesięcy temu tak z ciekawości wypełniłam formularz rekrutacyjny do Douglasa chyba ( albo Sephory , nie pamiętam ) i mi odpisali, że nie spełniam ich kryteriów

nnnooo fakt. w kolorówce nie jestem biegła.
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:03   #16
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
A wiecie, że ja kilka miesięcy temu tak z ciekawości wypełniłam formularz rekrutacyjny do Douglasa chyba ( albo Sephory , nie pamiętam ) i mi odpisali, że nie spełniam ich kryteriów

nnnooo fakt. w kolorówce nie jestem biegła.
ooo...mają coś takiego? może bym sobie wypełniła tak z ciekawości
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:37   #17
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Przede wszystkim obsluga, ktore sie nie narzuca i nie chodzi za klientem krok w krok. To sie tyczy takze panów ochraniarzy.
Oraz taka ktora wszystkich traktuje jednakowo, jest tak samo miła dla bogatej Pani co kupuje kosmetyki za 800zl jak i dla studentki co wziela tylko szminkę za 30zl..
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:06   #18
wiewiórka40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: swietokrzyskie
Wiadomości: 46
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Kilka razy już padło -"dyskretna". Wiadomo,że w Douglasie / czy innych / chodzi miedzy połkami sporo osób a komentarze na cały regulator typu: "a na takie glębokie zmarszczki to tylko to..!." albo "płaci Pani tyle a tyle! " nie musza interesować nawet najdalej stojących klientów.

PS.W pierwszym przypadku poczulam się jak zaniedbana staruszka a w drugim myslałam ,że TŻ trafi zawał albo coś równie romantycznego ( i chociaż zaproponowalam mu do czakania najdalszy punkt od kasy i tak swietnie uslyszał!)
wiewiórka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:35   #19
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Nie ma ideałów.... nie ma. Ale zastanawiając się nad pożadaną cech, to chyba najbardziej cenię dyskrecję i nienarzucanie się.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 19:00   #20
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez wiewiórka40 Pokaż wiadomość
Kilka razy już padło -"dyskretna"
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
chyba najbardziej cenię dyskrecję
Otóż to
Dlatego tę cechę wymieniłam.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 21:28   #21
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
Żeby jeszcze rzeczywiście potrafiły pomóc, to byłaby to rzecz do zniesienia, ale kiedy ktoś mnie napastuje "chęcią niesienia pomocy" a potem okazuje się,z e to raczej ja mogłabym pomóc tej osobie - to wtedy jest właśnie porażka.
Otóż to.
Kiedyś mnie to denerwowało, ostatnio lubię te panie postraszyć np. w Seforze - pytaniem o SheWood Dsquared2.
Paniczny odwrót następuje od razu.
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
życzyłabym sobie, by mnie nie pilnowano jak złodzieja. W takich przypadkach wychodzę i więcej nie wracam.
Kropko, wiadomo że to niemiłe, ale - ostatnio szukałam Kashimny w Douglasie - i nie ma, ktoś tester podpieprzył.

Można by sporo udoskonalić w obsłudze perfumerii, ale na to potrzebne byłyby duże nakłady. Wyjściem tanim i () popłatnym jest posiadanie niekompetentnej, a nachalnej obsługi. Bo zapłacić pracownikom wiele nie trzeba, a wciąż dużo jest ludzi, którzy dadzą sobie towar wcisnąć prawie siłą.

Dyskrecja i nienarzucanie się byłyby najbardziej wskazane również według mnie, tylko ciekawe ile wody w Wiśle upłynie, zanim dyrektorzy marketingu sieci perfumerii odejdą od strategii "w czym mogę państwu pomóc?". Bo nie sądzę, żeby te biedne dziewczyny rzucały się na klientów z potrzeby serca.

Edytowane przez martwa papuga
Czas edycji: 2009-03-12 o 21:30
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 22:12   #22
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Smile Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Napisze od strony zawodowej poniewaz jest mi to bardzo bliskie i bardzo czesto patrze przez ten pryzmat-w handlu brakuje przede wszystkim efektywnego szkolenia z obslugi klienta,niestety.
Nie wystarcza same dobre checi i wiedza kiedy brakuje odpowiednich technik ze strony obslugi sklepu.

Wiele z Waszych zyczen jest jak najbardziej realna i nie sa to jakies wielkie naklady finansowe-sieciowki na pewno tego jakos specjlanie nie odczuja-a mozna sprawic by Sprzedawca dobrze sie czul wsrod klientow jak i odwrotnie.
Uwazam,ze gdyby pracodwacy zadecydowali sie na tego typu uslugi w szerszej skali niz dotychczas to wiele spraw moznaby zalatwiac szybciej i przyjemniej.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 22:16   #23
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

zadna, swietnie radze sobie sam a jak czegos brakuje to pytam, no i powinna sie znac na tym nazywajac M7, Opium i Gucci Envy smierdzielami zwolnilbym ją po 1 dniu
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 23:12   #24
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Przede wszystkim obsluga, ktore sie nie narzuca i nie chodzi za klientem krok w krok. To sie tyczy takze panów ochraniarzy.
Oraz taka ktora wszystkich traktuje jednakowo, jest tak samo miła dla bogatej Pani co kupuje kosmetyki za 800zl jak i dla studentki co wziela tylko szminkę za 30zl..
Właśnie... panów ochroniarzy. Kiedyś w Sephorze jeden chodził za mną jak cień. Ja w jednej alejce - on już stoi u jej wylotu, ja w kolejnej - on też się przemieścił, itd. Po prostu sobie poszłam, nie będę zostawiać pieniędzy w sklepie, w którym mają mnie za potencjalnego złodzieja.
Obsługa powinna być dyskretna i nienachalna. Ale przede wszystkim kompetentna. W pewnej perfumerii chciałam powąchać perfumy, ale nie było testera. Spytałam więc uprzejmą panią, czy posiadają takowy. Pani otworzyła szufladę, a moim oczom ukazało się białe pudełko testera. A ona wyjęła z niego butelkę i... dała mi do powąchania korek
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:39   #25
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Po 1 wypadałoby trochę wiedzieć o tym co się sprzedaje. Jeśli szukam zapachu słodkiego i drzewnego, a pani gorąco poleca mi In2U Pop, bo akurat ma za niego jakieś premie, to mnie skręca od drzwi.

Po 2 mam język, jeśli zechcę pomocy, poszukam jej, nie trzeba za mną stać jak kat nad grzeszną duszą i pytać w czym można pomóc.

I po 3 życzyłabym sobie, by mnie nie pilnowano jak złodzieja. W takich przypadkach wychodzę i więcej nie wracam.

Oto kwintesencja teo,czego sobie życzę

Jeszcze dodam,że bardzo nie lubię,kiedy ostatecznie porszę o pomoc a ekspedientka stoi,nic nie mówi a potem zaczyna mi czytać cechy produktu wypisane na opakowaniu przez producenta .Zdecydowanie bardziej wolałabym,żeby mi pwiedziała po prostu,że nie zna tego produktu a nie czytała cos co ja sama przeczytałam już wcześniej 2 razy.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:56   #26
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Kropko, mam dokładnie takie samo zdanie nt tego, jaka powinna być obsługa, idealna obsługa Nic dodać, nic ująć...
__________________
Poszukiwałam korka do Mystery NC.
Znalazłam na All- korek z prawie pełnym flakonem

iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 09:13   #27
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Dyskrecja i nienarzucanie się byłyby najbardziej wskazane również według mnie, tylko ciekawe ile wody w Wiśle upłynie, zanim dyrektorzy marketingu sieci perfumerii odejdą od strategii "w czym mogę państwu pomóc?". Bo nie sądzę, żeby te biedne dziewczyny rzucały się na klientów z potrzeby serca.
Dlatego ja się nie irytuję, jesli podchodzi do mnie ekspedientka z takim pytaniem, bo rozumiem, że ona MUSI tak mówić (nawet jesli uważa taki rodzaj obsługi za bzdurę). Złoszczę się jedynie na ciołków z kierownictwa. Ale fakt, nadal najwazniejsze jest wepchnięcie klientowiproduktu. To, że klient po powrocie do domu stwierdzi, że dał się nakłonic do kupna czegoś, co mu sie tak naprawde nie podoba, zaowocuje jednym - klient nie wróci więcej do tego sklepu.

No i ważna jest znajomośc tego, co sie sprzedaje. Nie mówię, że trzeba wszysrtkie nuty zapachowe recytować z pamięci. Każdemu może się zdarzyć czego nie wiedziec, mi nie przeszkadza, jesli sprzedawca przyzna się, że czegos nie jest pewien, nie wie lub zapyta drugą ekspedientkę. Ale kompletna nieznajomość zapachów to już moim zdaniem pomyłka...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:44   #28
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ooo...mają coś takiego? może bym sobie wypełniła tak z ciekawości

http://apply-form.com/douglas/applic...id=56&x=42&y=8

Nie wiem czy o to chodzi.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:01   #29
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Nie, to nie to. To test był.
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:03   #30
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Wizażanki, jak powinna być idealna obsługa?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Po 1 wypadałoby trochę wiedzieć o tym co się sprzedaje. Jeśli szukam zapachu słodkiego i drzewnego, a pani gorąco poleca mi In2U Pop, bo akurat ma za niego jakieś premie, to mnie skręca od drzwi.

Po 2 mam język, jeśli zechcę pomocy, poszukam jej, nie trzeba za mną stać jak kat nad grzeszną duszą i pytać w czym można pomóc.

I po 3 życzyłabym sobie, by mnie nie pilnowano jak złodzieja. W takich przypadkach wychodzę i więcej nie wracam.

Nic dodac nic ując
A jeśli chodzi o pilnowanie zdarza mi się, że po prostu zwrócę uwagę ekspedientce, kiedyś nawet zostałam przeproszona . Pani powiedziała, że nie miała pojęcia, że to tak wygląda i utrudnia zakupy - czułam się jak złodziej i nie mogłam się skupic na wyborze kolorówki
Dobrze by też było jakby Panie pytały przy kasie czego sobie życzymy z próbek
Ja nie znoszę dostawac kremów w saszetkach, bo nie eksperymentuję na swojej skórze, nie lubię też jak mi się coś szybko wrzuca do torebki i nie widzę co Ale to taka drobnostka
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.