Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-22, 13:40   #331
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
Jakby na to nie patrzeć, dla mężczyzny seks jest bardzo ważny
A jak bardzo ważny można się samemu i na własnej skórze przekonać
robiąc mały test
Zadanie jest takie: przez najbliższe 3 miesiące (tak całe trzy miesiące) kobiety ograniczcie seks do ZERA i obserwujcie zachowanie swoich partnerów. Chociażby nie wiem co to nie ulegajcie, obserwujcie i słuchajcie
To na takiej zasadzie można dowieść, że seks jest bardzo ważny dla kobiet, bo ja np. nie wyobrażam sobie nie mieć żadnych kontaktów seksualnych z mężem przez 3 miesiące. I niby to jest dowód na co? Że w moim związku seks jest najważniejszy czy co?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 13:53   #332
karoliana33
Zadomowienie
 
Avatar karoliana33
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 116
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
Jakby na to nie patrzeć, dla mężczyzny seks jest bardzo ważny
A jak bardzo ważny można się samemu i na własnej skórze przekonać
robiąc mały test
Zadanie jest takie: przez najbliższe 3 miesiące (tak całe trzy miesiące) kobiety ograniczcie seks do ZERA i obserwujcie zachowanie swoich partnerów. Chociażby nie wiem co to nie ulegajcie, obserwujcie i słuchajcie
Ale po co mam ograniczac cos na czym mi rowniez zalezy ? Skoro seks daje nam obojgu tyle frajdy i zadowolenia to po co to zmieniac? Jaka jest idea tego? Przeciez nie tylko facet ma z tego satysfakcje, JA również ją mam, więc eksperyment chyba bardziej ukaralby mnie niz jego i sama wczesniej zaciagnelabyn go do łożka.

Jestesmy doroslymi ludzmi, mamy swoje potrzeby, wiec po co bawic sie w jakis teatrzyk? Nie bede sie kochac przez 3 miesiace i co? zostawi mnie czy poczuje jeszcze wieksza milosc?
__________________
karoliana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:01   #333
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Prześledziłam dyskusję i zauważyłam pewien fakt:

Jak do tej pory żaden facet osobiście nie zanegował hipotez Eosa w tym wątku.
ale że co - wierzysz, że jest tak jak on pisze - i facet jest z tobą głównie dla seksu, reszta to rzeczy poboczne, to dodatki, a on ci mydli oczy?
Mówiąc inaczej: jesteś z człowiekiem, który cię na okrągło oszukuje?

To tak jakbym ja weszła na forum męskie i powiedziała, że kobieta "chce od mężczyzn tylko stabilizacji finansowej - mówiąc inaczej pieniędzy" - czyli grała na najniższych schematach, które szybko przemówią do ludu (takie schematy przemawiają wielkim głosem do kogoś, kto sie zbytnio nie zastanawia) to byłaby to rzecz, która jest czymś "skrzętnie ukrywanym przez kobiety" a mężczyźni dają się omotać i omamić?
Ta teza bardzo by na mężczyzn podziałała, bo przemawia do schematycznego, czarno-białego widzenia świata
Demagogia cała na takich ukrytych uprzedzeniach stoi

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-22 o 14:05
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:14   #334
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
Jakby na to nie patrzeć, dla mężczyzny seks jest bardzo ważny
A jak bardzo ważny można się samemu i na własnej skórze przekonać
robiąc mały test
Zadanie jest takie: przez najbliższe 3 miesiące (tak całe trzy miesiące) kobiety ograniczcie seks do ZERA i obserwujcie zachowanie swoich partnerów. Chociażby nie wiem co to nie ulegajcie, obserwujcie i słuchajcie
Jakby mi przykładowo facet ograniczył seks na 3 miesiące żeby zrobić eksperyment to bym ściany drapała z wkurzenia i co to dowodzi? wiem-jestem facetem

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Prześledziłam dyskusję i zauważyłam pewien fakt:

Jak do tej pory żaden facet osobiście nie zanegował hipotez Eosa w tym wątku.
A jest ich tu cała masa, prawdziwa grupa reprezentacyjna, myślę że możemy zacząć robić badania



cóż, ja również uważam że wątek jest jałowy, już się wolę uczyć na sesję niż go czytać więc dobrze nie jest bo jak mam naukę to czytam nawet wątki o urojonych ciążach

ja eos nie uważam że dla wszystkich mężczyzn seks jest w związku potrzebą nr 1, Ty tak uważasz-->zgody nie będzie

ja nie uważam, że jestem alfą i omegą wśród kobiet, Ty uważasz że jesteś alfą i omegą wśród mężczyzn-->zgody nie będzie

mężczyźni nie równa się kobiety, tak jak jeden mężczyzna nie równa się drugi mężczyzna, jedna kobieta nie równa się druga kobieta, ponad wszystkim jesteśmy ludźmi a ludzie są różni
a wątek powinieneś nazwać-jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta i dlaczego akurat seks? byłoby łatwiej

bawcie się dobrze i wesołych świąt wszystkim
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:21   #335
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:27
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:22   #336
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
ale że co - wierzysz, że jest tak jak on pisze - i facet jest z tobą głównie dla seksu, reszta to rzeczy poboczne, to dodatki, a on ci mydli oczy?
Mówiąc inaczej: jesteś z człowiekiem, który cię na okrągło oszukuje?

To tak jakbym ja weszła na forum męskie i powiedziała, że kobieta "chce od mężczyzn tylko stabilizacji finansowej - mówiąc inaczej pieniędzy" - czyli grała na najniższych schematach, które szybko przemówią do ludu (takie schematy przemawiają wielkim głosem do kogoś, kto sie zbytnio nie zastanawia) to byłaby to rzecz, która jest czymś "skrzętnie ukrywanym przez kobiety" a mężczyźni dają się omotać i omamić?
Ta teza bardzo by na mężczyzn podziałała, bo przemawia do schematycznego, czarno-białego widzenia świata
Demagogia cała na takich ukrytych uprzedzeniach stoi
Nie pisałam, w co wierzę. Podzieliłam się jedynie swoją obserwacją.

Natomiast skoro już zaciekawiło Cię moje stanowisko: Nie uważam, żeby mój facet mnie oszukiwał, nawet jeśli rzeczywiście seks jest jego główną potrzebą. Wiem, że męska wizja fundamentów szczęśliwego związku jest inna. Nie znaczy to, że fałszywa. Zresztą przecież Eos pisze, że fundamentem nie jest tylko seks. To mogą być cegły. A bez zaprawy murarskiej (potrzeby psychiczne) i tak się rozleci.

Wg mnie głównym problemem wątku jest brak płaszczyzny komunikacyjnej damsko-męskiej (co, swoją drogą sugeruje, że rzeczywiście - przynajmniej statystycznie - psychicznie się różnimy). Eos nie potrafi kobietom wytłumaczyć, o co mu chodzi. Przypuszczam jednakże, że faceci by go zrozumieli. Oburzenie facetów Wizażanek może wybnikać z faktu, ze ich kobiety pośredniczą w wymianie poglądów (=> przekaz jest zafałszowany).
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:34   #337
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Eos nie potrafi kobietom wytłumaczyć, o co mu chodzi. Przypuszczam jednakże, że faceci by go zrozumieli.
To nie jest problem w komunikacji my-on, tylko jego specyficzna forma przekazu.

Czy NormalnyFacet napisał coś innego niż eos? Napisał, że seks...
Czy był tu zjechany? Nie widzę tego.

Natomiast zobacz, kiedyż to eos zaczął zbierać tu baty - jak zaczął sądzić, że jest to potrzeba samowystarczalna tak naprawdę, że reszta to omamianie cię. Że "brutalna prawda" brzmi o tak:
"bez seksu jesteś na wylocie, natomiast bez reszty rzeczy facet sobie poradzi z mniejszym bądź większym trudem".

Jest to przekaz, który ma cie oświecić.

Tu nie ma problemu w komunikacji. Jeśli będziesz się kłócić z bufonem, który ci coś wmawia z uporem maniaka - do tego twierdząc, że jesteś naiwna i oczywistych rzeczy nie zauważasz, że "twój facet daje ci inne rzeczy, bo "ty tego chcesz" - żeby dostać od ciebie seks"
to jeśli nazwę to brakiem płaszczyzny komunikacyjnej damsko-męskiej - to nie będzie to precyzyjne stwierdzenie...

Cytat:
Natomiast skoro już zaciekawiło Cię moje stanowisko: Nie uważam, żeby mój facet mnie oszukiwał, nawet jeśli rzeczywiście seks jest jego główną potrzebą. Wiem, że męska wizja fundamentów szczęśliwego związku jest inna. Nie znaczy to, że fałszywa.
Interesuje mnie - jak najbardziej
Różnorodność różnych spojrzeń uważam zresztą za siłę tego forum.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-22 o 15:00
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 14:44   #338
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:27
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:50   #339
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

^dodało, jest nad postem Selekcjonerki

Cytat:
Żaden mężczyzna nie zaneguje. Bo dla każdego seks jest tak samo ważny. Kobieta, która to wie, rozumie i potrafi wykorzystać wcale nie musi być jakaś skrzywdzona przez los
Fajnie by było, gdyby wiedziało to nie tylko 99% kochanek, ale także 99% partnerek życiowch
ja sądzę, że ważną rzeczą jest - doceniać, uważać partnera za ważnego, istotnego, okazywać mu to (w nieprzesadzony sposób), słuchać go z uwagą etc. [Edit: mówię po prostu o akceptacji i okazywaniu tego, że się go ceni.] Co do twojego eksperymentu, to masz tutaj drugi, też uczący o tym, jakie są potrzeby człowieka:
zacznij mieć do faceta stosunek lekceważący, neguj większość co robi, ośmiesz go przy znajomych, żartuj z tego co mówi, bądź słuchaj tak, jakbyś nie słyszała.
I zdaj relację - po jakim czasie związek się wypali z jego strony. Potrwa to o wiele szybciej niż przy braku seksu

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-22 o 15:15
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:07   #340
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka
Prześledziłam dyskusję i zauważyłam pewien fakt:

Jak do tej pory żaden facet osobiście nie zanegował hipotez Eosa w tym wątku.
Może słabo śledzę ten wątek, ale nie widziałam też pochlebców. To forum WIZAŻ, nie ma tu zbyt wielu mężczyzn
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:21   #341
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Przepraszam, ale nie nadążam za Wami. Jeszcze się nie uporałem z jednymi wypowiedziami, a już następne strony.
Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Ale przecież napisałam, że w takim wypadku, seks nie jest potrzebą przez której brak najszybciej związek się rozpadnie. ... Wtedy brak wierności szybciej niszczy związek, a co za tym idzie, według tego rozumowania wierność powinna być ważniejsza. (Dla ścisłości, nie uważam tak, ja tylko przeprowadzam logiczne rozważania )
OK. Ale żeby można rozważać te dwie kwestie i je porównywać między sobą należałoby sprowadzić je do jakichś wspólnych ram. Elementem znacznie je różniącym jest tu czas. Brak seksu rozciąga się w czasie. Dzień, dwa, tydzień, dwa miesiące. Facet nie wie co się dzieje, ale ciągle ma nadzieję, że to przejściowe. Napięcie rośnie, ale jeszcze nic straconego. Gdzieś kiedyś przychodzi ten moment i następuje przegięcie. W przypadku zdrady jest tak, że wiadomość o tym dociera nagle. Tego samego dnia albo po dwóch latach, ale zawsze to jest moment jak uderzenie pioruna. Jak widzisz istotnie różniącym oba te wydarzenia elementem jest czas. Jest i drugi element. Zdrada jest nieodwracalna, a seks może się jeszcze wydarzyć. Spróbuj sprowadzić oba te zdarzenia w te same ramy czasowe i zrobić je tak samo nieodwracalnymi. Zdrada przychodzi nagle, więc i brak seksu przychodzi nagle. Po prostu któregoś dnia oświadczasz facetowi, że nie będziecie już więcej ze sobą sypiali. Dlaczego? Dlatego, bo ponieważ!!! Teraz porównaj oba te zdarzenia. Jest grupa facetów, która zdradę wybaczy, ale nie znam, nie czytałem i nigdy nie słyszałem o zdrowym, normalnym, zwykłym, przeciętnym, heteroseksualnym mężczyźnie, który zgodziłby się na 'białe małżeństwo' do końca życia bez zgody na uprawianie seksu na boku. Może któraś z Was zna taki przypadek, to chętnie się z nim zapoznam?
Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. Ja nie napisałam, że mam na myśli piramidę potrzeb i jej zawartość, tylko przyrównałam zasadę jej tworzenia. Że fundamentalne, niezbędne do utworzenia związku elementy są na równi (a takimi rzeczami są seks, wierność itp.)
Chyba niedobrze, bo dla mnie piramida, to piramida, a to o czym mówisz, to jakiś niski, ciągnący się kilometrami murek, w którym cegiełki potrzeb poukładane są koło siebie na tej samej wysokości.
Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
A to co napisałeś jest całkiem ciekawe. Czy seks jest faktycznie zaliczany do potrzeb fizjologicznych? Jeśli tak, to u kobiety przecież też. A wtedy twoja teoria dotyczyłaby również kobiet. A sam mówisz, że nie dotyczy
Nie ma sprzeczności. Ja twierdzę, że piramida potrzeb mężczyzny zawiera inaczej poukładane potrzeby, niż piramida potrzeb kobiety. Jedne są w tych samych miejscach, a inne w całkiem różnych. Masłow tego nie rozgraniczał i stworzył piramidę potrzeb człowieka. Kobieta i mężczyzna, to ludzie. Dla mnie jednak, to różni ludzie.
Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Przecież rozważamy tu sytuację związku, a nie całego życia faceta. Ja twierdzę, że w związku te potrzeby są na równi.
Nie ma czegoś takiego jak piramida potrzeb w związku, poza związkiem, w pracy, w domu, na urlopie. Jest piramida potrzeb człowieka w życiu. Gdzie, jak i który facet zaspokaja swoje potrzeby, to jego indywidualna sprawa. Zdrowy facet jak ma czym oddychać i nie jest głodny, to od czasu do czasu poigrałby z jakąś babeczką. Chciałby również być doceniony, lubiany, akceptowany, mieć swoje miejsce na ziemi, być w czymś lepszy od innych, itd. (kolejność przypadkowa). Wszystkie potrzeby poza seksem może zaspokoić na różne sposoby. Dlatego jest grupa mężczyzn, która nigdy w żadne trwałe związki nie weszła i nie wejdzie. Wolą pływać dookoła świata, kręcić filmy z podróży, a panienki wyrywać od czasu do czasu w portach. Łazić po górach, uprawiać sport wyczynowy, osiągnąć potężny sukces w biznesie albo żyć łatwo i bez wysiłku. Ale większość jednak chciałaby stworzenia związku i kiedyś staje się na to gotowa. Kiedy go tworzą na trwałe? Wtedy, gdy oprócz seksu, po który do kobiety przyszli, zaczynają od niej dostawać coś więcej. Coś, co ja nazywam lojalnością i wsparciem. Przestają wtedy szukać wsparcia u kumpli. Nie muszą się już przed nimi popisywać, nic im udowadniać, dowartościowywać się w ich gronie, bo otrzymują to od kobiety we własnym domu. Nie muszą być doceniani przez szefa, bo docenia ich własna żona. Nie muszą być złotym medalistą olimpijskim, bo są nim dla własnej rodziny. Jak tego od kobiety nie dostaną, to sam seks ich przy tej kobiecie nie zatrzyma. Choćby nie wiem jak byli na początku zakochani!!! Potrwa to pół roku lub dziesięć lat, ale w końcu facet odejdzie.
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Gdyby dla mężczyzny liczyło się przede wszystkim ciało, każda ślicznotka miałaby szanse skusić męża brzydkiej kobiety na numerek.
I każda ślicznotka ma taką szansę. Nie znaczy to, że każdy facet zaraz, natychmiast z tego skorzysta. Ale szanse są i to duże. Niech każda z Was odpowie sobie na pytanie co by zrobiła, jakby się czuła, co by myślała, gdyby jej facet był np. choreografem i wyjechał na miesiąc na Barbados przygotowywać dwadzieścia ślicznych laseczek do konkursu pięności. Jak rozumiem każda spałaby spokojnie i nic by jej po głowie wrednego nie chodziło, czy tak?
Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
przykład jest nietrafny, nie w tą stronę zmierzasz - bo we wszystkich tych układach jest też kobieta ...
Oczywiście, że jest kobieta, bo tak mi się jakoś wydaje, że trudno byłoby bez niej uprawiać seks heteroseksualny. Tyle, że kobieta mnie w tym wątku nie interesuje.
Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Eos tak naprawdę opisuje pewną grupę mężczyzn, z całą pewnością nie w długich związkach
Opisuję PODSTAWOWE potrzeby KAŻDEGO, zdrowego, heteroseksualnego, normalnego, zwykłego, przeciętnego, dojrzałego (w sensie fizycznym) mężczyzny zanim dopadnie go uwiąd starczy, których spełnienia oczekuje od kobiety będąc z nią w związku. Te podstawowe potrzeby są jednakowe dla wszystkich i nie ulegają zmianom w ciągu całego życia!!! Nawet dziadek ze sflaczałym wackiem z chęcią by się do jakiejś panienki dobrał tyle, że już nie może. To chociaż sobie w parku popatrzy.
Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Chyba się w tym wszystkim pogubiłeś. Zwróć uwagę, że moja odpowiedź przytoczona przez Ciebie nie odnosiła się do postu 80 a do pogrubionych fragmentów Twojej wypowiedzi, którą pozwolę sobie zacytować
Chyba się jednak nie pogubiłem. Nie mogę się Tacyta pogubić we własnych poglądach! To, że Twoja odpowiedź nie dotyczyła postu 80 niczego nie zmienia. Moje wypowiedzi, które cytujesz są z postem 80 zgodne. A Ty w cytowanym przeze mnie fragmencie Twojego posta zagalopowałaś się insynuując mi, że twierdzę, iż faceci 'chcą tylko seksu'. Nie chcą 'tylko'! Chcą przede wszystkim! A to jest różnica. Skąd Ci się to wzięło? A no pewno stąd, że akurat w tym momencie rozmawialiśmy konkretnie o seksie, a nie o wszystkich potrzebach faceta.
Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Z powyższych Twoich słów wynika, że dla facetów liczy się tylko seks,
Z powyższych moich słów wynika, że akurat w tym momencie rozmawialiśmy wyłącznie o seksie, a nie o wszystkich potrzebach, dlatego moja wypowiedź dotyczy seksu, ale nie oznacza zmiany moich poglądów. Facet ma parę potrzeb. Najważniejszą jest seks. A w seksie dla faceta liczy się przede wszystkim 'prawdziwy' seks, czyli stosunek, spełnienie swoje i partnerki. Głaskanie, mizianie, kizianie jest fajne, ale to nie jest to, co facetów kręci najbardziej i całkiem spokojnie mogą się bez tego obejść.
Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
a cała reszta to taki miły, aczkolwiek zbędny dodatek, otoczka.
I tak i nie. Otoczka i zbędny dodatek DLA MĘŻCZYZNY. Aczkolwiek są sytuacje kiedy nawet faceta trzeba trochę pomiziać, żeby namówić przyjaciela do współpracy. Ale to raczej wyjątki, niż reguła. Niezbędny za to dla większości kobiet. Faceci, którzy wiedzą, że istnieje coś takiego jak gra wstępna z chęcią się dostosowują i grają w tę grę, bo jest przyjemna, miła, fajna i jeśli jest potrzebna partnerce to czemu nie? Oczywiście są kobiety 'szybsze' i 'wolniejsze'. Wasza krzywa pobudzenia seksualnego jest mocno zindywidualizowana, ale dla wszystkich mężczyzn krzywa ta jest bardzo podobna - krótka, szybka i gwałtowna. Tak to generalnie wygląda i chyba różnic w tym zakresie nie zakwestionujesz? Dla Was pocałunek to coś szczególnego, a dla nas? Dla nas to przede wszystkim świetny sposób, żeby Wam zamknąć usta.
Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Jak Ty to robisz, że sam sobie przeczysz?
Jeśli dalej tak twierdzisz, to przedstaw dowody.
Pamiętam o zaległym poście.
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Gdyby życie było takie proste, że wystarczy z kimś spać aby związek był udany...
A czy ja gdzieś ... ?
Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
Jakby na to nie patrzeć, dla mężczyzny seks jest bardzo ważny
A jak bardzo ważny można się samemu i na własnej skórze przekonać
robiąc mały test
Zadanie jest takie: przez najbliższe 3 miesiące (tak całe trzy miesiące) kobiety ograniczcie seks do ZERA i obserwujcie zachowanie swoich partnerów. Chociażby nie wiem co to nie ulegajcie, obserwujcie i słuchajcie
Proponowałem im ten test z tą różnicą, że ja je ostrzegłem, że to jest bardzo niebezpieczny eksperyment!
Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Prześledziłam dyskusję i zauważyłam pewien fakt:

Jak do tej pory żaden facet osobiście nie zanegował hipotez Eosa w tym wątku.
I jeśli jest normalny to nie zaneguje, bo to nie hipotezy!!!

Chatul

Już trzeci raz zadajesz mi podobne pytanie:
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jak rozumiem siedzisz nie tylko w głowach wszystkich mężczyzn, ale jeszcze i w głowach wszystkich kobiet, że tak bez zająknięcia mówisz, co dla wszystkich mężczyzn, a co dla wszystkich kobiet jest najważniejsze?
Zdziwisz się jak odpowiem, że nie siedzę? Ale to jeszcze nie znaczy, że nie mogę pewnych rzeczy wiedzieć. Tak już człowiek działa, tak poznaje świat, że próbuje go klasyfikować i systematyzować. Klasyfikujemy i układamy sobie na kupki wszystko. A na czym się w tej działalności opieramy? Na podobieństwach, na cechach wspólnych. Gdy powiem Ci słowo 'kot' oczami wyobraźni zobaczysz kota. Trudno określić słowami czym to coś różni się od psa, bo przecież koty są różne, a jednak ich z psami nie mylimy. W zasadzie każdy rzeczownik, którego używasz, a który nie jest nazwą własną to generalizacja. Gdy mówię dom, mąka, drzewo, facet, góral, dziwka, pantoflarz, czy feministka nie mówię przecież o jednym bycie tylko o pewnym zbiorze bytów mających pewne wspólne właściwości. To działa zawsze. Bez tego postęp nie byłby możliwy, bo nie potrafilibyśmy ogarnąć całej zgromadzonej wiedzy. Dlatego nie surfując swobodnie między galaktykami wiem co łączy białe karły, czym różnią się one od czerwonych olbrzymów, a czym od czarnych dziur. Tam, podobnie jak w kobiecej głowie nigdy nie byłem, a jednak sporo wiem, co też tam się wyrabia.
Oczywiście psychika człowieka jest trudno mierzalna albo wręcz niemierzalna. Jest tyle zależności, wzajemnych sprzężeń, wpływu genów, wychowania, doświadczeń, że każdy człowiek jest w istocie inny. To wszystko jest bardzo subiektywne, ale jednak zarówno psychologia, psychiatria, seksuologia, socjologia, jak i inne nauki społeczne wprowadzają definicje i klasyfikacje. Dzielą ludzi i ich zachowania na pewne grupy jednocześnie łącząc je w inne na podstawie innych cech. Sangwinik, osobowość borderline, DDA, grupa rówieśnicza, zbiorowość wiejska, społeczność lokalna, grupa etniczna, szowinista, krzywa pobudzenia seksualnego, piramida potrzeb Masłowa nie są przecież niczym innym jak próbą GENERALIZACJI pewnych zjawisk. Nie jest to tak ścisłe jak w fizyce, ale jednak jest i działa!
Pierwszy raz zadałaś mi to pytanie, gdy zakwestionowałem 'miłość' TŻ-a Karoliany33 i 'bliskość, nagość, całowanie' TŻ-a Vixen. Sama w późniejszych postach twierdziłaś, że seks jest bardzo ważny zarówno dla mężczyzny, jak i dla kobiety. A ja Cię zapytam - jak ważny? Tak mało ważny, że aż obaj ci panowie o nim zapomnieli wymieniając swoje nawjważniejsze potrzeby?Jakie jest Twoje zadanie na ten temat:

Czy seks dla mężczyzny może być aż tak mało ważny, aby zapomniał go wymienić wśród najważniejszych swoich potrzeb w związku z kobietą?

Ja uważam, że nie. Ty jesteś rozsądną kobietą więc przyznasz mi rację. Mężczyzna o seksie nie zapomina. Dlaczego zatem tak się wyrazili? Nie wprost jak NormalnyFacet, Allan Pease, czy ja? Zapomnieli, kłamali, czy nie mają takiej potrzeby? Jak sądzisz, dlaczego my trzej bez problemu napisaliśmy jako pierwsze słowo 'seks', a oni tego nie zrobili?
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Fajny cytat, chociaż artykułów na gazecie nie traktowałabym jako prawdy objawionej. To, że ktoś tam stwierdził, że kobiety czują brak rozmów, a mężczyźni brak seksu, mógł to sobie zwyczajnie wymyślić. Nawet nie podano w artykule autora tych słów.
To nie ma znaczenia! Przypomnij sobie Waszą reakcję na zacytowany przez Asię fragment książki. Autor był podany i co z tego? Wy nie chcecie znać prawdy!!! Rozmowa - wizażowy fetysz. Porozmawiaj z nim!!! A wiesz jak na faceta działa tekst - Kochanie musimy porozmawiać? Jak czerwona płachta na byka.
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Skąd pewność? Z rozmów z moim TŻ-em.
I śmiem twierdzić, że jego potrzeby to on zna lepiej, a nie Ty
I one są identyczne z Twoimi, jest ich tyle samo i są ułożone w identycznej kolejności?
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dla mnie nie istnieje coś takiego jak zdrada stricte fizyczna. Bo nie da się zdradzić ukochanej osoby zupełnie bez emocji.
Natomiast istnieje zdrada stricte emocjonalna.

Niemniej żadnej z nich bym nie wybaczyła.
Oczywiście, że facet może zdradzić bez emocji. Chciażby po pijaku kiedy żądze biorą górę nad zamroczonym umysłem. A zdrada emocjonalna? To już zależy od konkretnych osobników, ale znów przeważnie jest tak, że na coś co część z Was już traktuje jako zdradę emocjonalną np. oglądanie filmów porno, instalowanie na pulpicie komputera zdjęć rozebranych panienek większość facetów nawet nie zwróci uwagi. Faceci zdecydowanie łatwiej wybaczają zdradę emocjonalną niż fizyczną. A i tę wybaczają zadziwiająco często.
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A ff to układ niż związek. Widać sam seks to za mało by związek stworzyć.
Toteż związek napisałem w cudzysłowie i dodałem słowo układ.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 15:30   #342
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
Słuszna uwaga
Żaden mężczyzna nie zaneguje. Bo dla każdego seks jest tak samo ważny. Kobieta, która to wie, rozumie i potrafi wykorzystać wcale nie musi być jakaś skrzywdzona przez los
Fajnie by było, gdyby wiedziało to nie tylko 99% kochanek, ale także 99% partnerek życiowch

Mężczyzna będzie kochał swoją kobietę, szanował, będzie chciał mieć z nią dzieci, dom, będzie biegał za nią z kwiatami, ale seks być musi, aby związek był szczęśliwy.
Brutalna, ale szczera prawda
Ty naprawdę jesteś kobietą??? Jeśli tak, to jesteś bardzo mądrą kobietą!!!
Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
Nie dodało mojej wypowiedzi, trudno.
W telegraficznym skrócie: mężczyzna tego nie zaneguje, bo seks jest dla niego naprawdę ważny. Im wcześniej to kobieta wie, zrozumie i potrafi wykorzystać tym lepiej. Chciałabym, aby w większości nie były to tylko kochanki.....
Oprócz seksu mężczyzna potrzebuje miłości, czułości, zaufania, czyli to wszystko, o czym piszecie, że tż Wam mówi - to prawda, ale tą prawdę z seksem, to mówią niechętnie. Dlaczego? Bo byłby płacz i zgrzyt zębów, strzelanie fochów, a po co robić partnerce przykrości, skoro się ją kocha..


---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Nie pisałam, w co wierzę. Podzieliłam się jedynie swoją obserwacją.

Natomiast skoro już zaciekawiło Cię moje stanowisko: Nie uważam, żeby mój facet mnie oszukiwał, nawet jeśli rzeczywiście seks jest jego główną potrzebą. Wiem, że męska wizja fundamentów szczęśliwego związku jest inna. Nie znaczy to, że fałszywa. Zresztą przecież Eos pisze, że fundamentem nie jest tylko seks. To mogą być cegły. A bez zaprawy murarskiej (potrzeby psychiczne) i tak się rozleci.

Wg mnie głównym problemem wątku jest brak płaszczyzny komunikacyjnej damsko-męskiej (co, swoją drogą sugeruje, że rzeczywiście - przynajmniej statystycznie - psychicznie się różnimy). Eos nie potrafi kobietom wytłumaczyć, o co mu chodzi. Przypuszczam jednakże, że faceci by go zrozumieli. Oburzenie facetów Wizażanek może wybnikać z faktu, ze ich kobiety pośredniczą w wymianie poglądów (=> przekaz jest zafałszowany).
Ty też jesteś kobietą??? Niesamowite!!! Dwie mądre kobiety rozumiejące mężczyzn w tym samym czasie i to na takim wątku. Dziś jest mój szczęśliwy dzień!!!

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
T Natomiast zobacz, kiedyż to eos zaczął zbierać tu baty - jak zaczął sądzić, że jest to potrzeba samowystarczalna tak naprawdę, że reszta to omamianie cię.
Jane na litość boską!!! Wskaż miejsce gdzie napisałem, że to potrzeba samowystarczalna???
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:38   #343
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Rozmowa - wizażowy fetysz. Porozmawiaj z nim!!! A wiesz jak na faceta działa tekst - Kochanie musimy porozmawiać? Jak czerwona płachta na byka.
Czytaj kolejne teksty psychologów - dogrzebiesz się i do tej wiedzy, że to mężczyźni mówią więcej brzmi to jak żart? Ja na przykładach wokół widzę, że jest to faktycznie prawda. Mogą mieć inne tematy, ale mówią faktycznie więcej - liczę zbiorczo ich rozmowy i z kobietami i z mężczyznami.
A jestem w środowisku twardych chłopów, a nie kogoś, kogo by się o rozmowność posądziło najprędzej, czyli facetów metro, czy nowego typu facetów.
Dwa: wśród mężczyzn rozmowa jest bardzo specyficzna - jak zauważyłam, najważniejszą rzeczą, która pojawia się w męskiej społeczności jest reputacja (ona właśnie hierarchizuje mężczyzn). To jest w grupach mężczyzn rzecz podstawowa. I zresztą mocno ogranicza tematy rozmów - pewnych tematów się nie porusza, bo mogłyby reputację silnej jednostki - czy to nadszarpnąć, czy od razu załamać.
Natomiast przy kobiecie - facet może mówić o "słabszych" swoich stronach czy dążeniach, rzeczach w planach - więc przy kobiecie swoją "działalność rozmówczą" może rozszerzyć. Nie jest skazany na kilka typów tematów: żarty, kobiety pod względem technicznym, konkrety (auta, polityka, etc) na które jest skazany przy facetach i ponad nie nie wyskoczy (bo ucierpi na tym reputacja...).

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Jane na litość boską!!! Wskaż miejsce gdzie napisałem, że to potrzeba samowystarczalna???
No toć tutejżeżeś to napisał, tutaj to tacyta cytuje: #326

Cytat:
Dwie mądre kobiety rozumiejące mężczyzn w tym samym czasie i to na takim wątku. Dziś jest mój szczęśliwy dzień!!!
Bardzo śmieszne jakbyś jeszcze trochu konkretniej się wypowiadał, a nie pisał te twierdzenia (połączenie dziwne wiedzy o ludziach prehistorycznych + atawizmach + pewnie teorii Darwina, bo ona zawsze ma jakiś udział w tych schematycznych stwierdzeniach) które okrajają mężczyznę do maszyny dziwię się, że tego nie zauważasz, że właśnie do maszyny próbujesz faceta okroić: najpierw test wyglądu, potem test charakteru, a potem już pełna maszyna: "robię coś dla cię kobieto, a ty mi daj tylko seks, niczego więcej nie chcę"

Jeśli trzymasz się atawizmów, to mów: facet nie seksu potrzebuje, tylko jak największej liczby partnerek i dzieci - seks jest tu partią oczywiście nieodzowną, ale nie on jest celem, tylko przekazanie DNA
a przy okazji zauważ, że od tamtych czasów minęło jakieś 10 tysięcy lat i w społecznościach, a i w umysłach mężczyzn, nastąpić musiały jakieś zmiany. Nie stare partie mózgu nami tylko kieruja zdążył narosnąć płat skroniowy, więc jakaś modyfikacja nastąpiła

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-22 o 15:51
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:50   #344
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
No toć tutejżeżeś to napisał, tutaj to tacyta cytuje: #326
A widzisz tam takie 'TRZY' pisane moją ręką? Widzisz??? Może powinien zwiększyć czcionkę i pogrubiać specjalnie dla Ciebie?
Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Bardzo śmieszne
Wcale nie! Smutne!!! I to bardzo smutne, że na takim forum jest tak mało kobiet rozumiejących mężczyzn. To był zresztą powód założenia tego wątku. Pokazać Wam jak mało wiecie o nas facetach.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:55   #345
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Ni cholery, ciężki z ciebie przypadek
Co ma za znaczenie ile wyliczasz, jeśli faktycznie mówisz o jednej, a resztę przedstawiasz jako dodatek, robienie czegoś "bo czegoś tam baba chce, to trza zrobić, żeby dostać seks".

" Mówią, ale po swojemu. Czy to takie dziwne, że facet nie chce powiedzieć swojej dziewczynie - wiesz, tak naprawdę to przede wszystkim chcę się z Tobą bzykać, a reszta, to mnie mniej obchodzi? Więc opowiada o miłości, bliskości, czułości, bo wie, że Wam to potrzebne.

Nie tylko dla mnie, ale dla zdrowych, heteroseksualnych mężczyzn. Jak nie wierzysz przeprowadź eksperyment, który zaproponowałem Ewce1987. Całuj się z nim nago przez trzy miesiące i nie pozwalaj na nic więdzej. Odważysz się?

Dla Ciebie tak. Dla niego nie. Robi to, bo wie, że Ty tego potrzebujesz. Że dla Ciebie seks, to dużo więcej niż stosunek. Że masz wiele potrzeb z tym zwiazanych. Że czasem wystarczy Ci się w niego po prostu wtulić i zasnąć. Że potrzebujesz pieszczot, bliskości, pocałunków, dotyku. Robi to, bo Cię kocha i chce, żebyś się czuła jak najlepiej. Ale ta cała otoczka, aczkolwiek miła, bo przedłuża napięcie i stanowi obietnicę, nie jest dla niego niezbędna. Jeśli jeszcze do tego Ty czujesz się po wszystkim spełniona, to już całkiem dla niego super, bo może się poczuć mężczyzną. Ale jemu tak naprawdę zależy tylko na jednym. Resztę robi głównie dla Ciebie."

Nie wiem, mam ci przyznać rację i powiedzieć, że żeś robot? Że u cię nie ma odczuć, potrzeb, chęci bliskości, chęci stabilizacji, chęci posiadania kogoś bliskiego, chęci akceptacji, nie umiesz odczuwać miłości i różnych innych chęci nie posiadasz - tylko SEKS tobą kieruje jak bezmózgiem, który intuicyjnie wyczuwa, czego tam baba chce, więc jej to dajesz?
Jeśli tak - to masz pan: jesteś robotem.
Zadowolonyś?

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-22 o 15:59
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:58   #346
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Ni cholery, ciężki z ciebie przypadek
Co ma za znaczenie ile wyliczasz, jeśli faktycznie mówisz o jednej:

" Mówią, ale po swojemu. Czy to takie dziwne, że facet nie chce powiedzieć swojej dziewczynie - wiesz, tak naprawdę to przede wszystkim chcę się z Tobą bzykać, a reszta, to mnie mniej obchodzi? Więc opowiada o miłości, bliskości, czułości, bo wie, że Wam to potrzebne.

Nie tylko dla mnie, ale dla zdrowych, heteroseksualnych mężczyzn. Jak nie wierzysz przeprowadź eksperyment, który zaproponowałem Ewce1987. Całuj się z nim nago przez trzy miesiące i nie pozwalaj na nic więdzej. Odważysz się?

Dla Ciebie tak. Dla niego nie. Robi to, bo wie, że Ty tego potrzebujesz. Że dla Ciebie seks, to dużo więcej niż stosunek. Że masz wiele potrzeb z tym zwiazanych. Że czasem wystarczy Ci się w niego po prostu wtulić i zasnąć. Że potrzebujesz pieszczot, bliskości, pocałunków, dotyku. Robi to, bo Cię kocha i chce, żebyś się czuła jak najlepiej. Ale ta cała otoczka, aczkolwiek miła, bo przedłuża napięcie i stanowi obietnicę, nie jest dla niego niezbędna. Jeśli jeszcze do tego Ty czujesz się po wszystkim spełniona, to już całkiem dla niego super, bo może się poczuć mężczyzną. Ale jemu tak naprawdę zależy tylko na jednym. Resztę robi głównie dla Ciebie."
A jaki był kontekst tej wypowiedzi? Z kim rozmawiałem i o czym? Poczytaj moją odpowiedź dla Tacyty. Tam jej wyjaśniłem jaki błąd popełniła. Ty popełniasz ten sam.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 16:06   #347
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Wyraź jasno o co ci chodzi, jeśli ja popełniam błąd wielu osób - to wyjaśnij swą myśl w sposób jasny i klarowny
Jak tam to wszystko przebiega u ciebie, a co uważasz, że jest stałą u wszystkich mężczyzn

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-22 o 17:24
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 17:10   #348
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:27
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 17:26   #349
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

^ czytałaś wątek uważnie?
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 17:44   #350
karoliana33
Zadomowienie
 
Avatar karoliana33
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 116
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

i Tżowie calują nas tez tylko po to by nam zamknac usta... bardzo ciekawa teoria

Eos
wyraźnie zaznaczył, że dla mężczyzny najważniejszy jest seks (choc potwierdził, że wg jego teorii istnieja inne potrzeby ) ale najważniejszy pozostaje seks. I z tym sie zgodzić nie mozna Sweet Chocolate
__________________

Edytowane przez karoliana33
Czas edycji: 2011-12-22 o 17:49
karoliana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 17:46   #351
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Każda, każdy, każdej, każdemu, dla każdego, dla każdej.
1.Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego,
2.Nie jesteśmy w Korei Płn. Tu każdy może mieć swoje zdanie i inne potrzeby.
3.Eos, nie odniosłeś się do reszty mojego wątku. Ciekawe czemu.
4.Tak, znam faceta hetero, w białym związku. Nie znam powodów.
5.Jane, wielbię Cię!
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 18:32   #352
2016071135
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie nadążam za Wami. Jeszcze się nie uporałem z jednymi wypowiedziami, a już następne strony.

OK. Ale żeby można rozważać te dwie kwestie i je porównywać między sobą należałoby sprowadzić je do jakichś wspólnych ram. Elementem znacznie je różniącym jest tu czas. Brak seksu rozciąga się w czasie. Dzień, dwa, tydzień, dwa miesiące. Facet nie wie co się dzieje, ale ciągle ma nadzieję, że to przejściowe. Napięcie rośnie, ale jeszcze nic straconego. Gdzieś kiedyś przychodzi ten moment i następuje przegięcie. W przypadku zdrady jest tak, że wiadomość o tym dociera nagle. Tego samego dnia albo po dwóch latach, ale zawsze to jest moment jak uderzenie pioruna. Jak widzisz istotnie różniącym oba te wydarzenia elementem jest czas. Jest i drugi element. Zdrada jest nieodwracalna, a seks może się jeszcze wydarzyć. Spróbuj sprowadzić oba te zdarzenia w te same ramy czasowe i zrobić je tak samo nieodwracalnymi. Zdrada przychodzi nagle, więc i brak seksu przychodzi nagle. Po prostu któregoś dnia oświadczasz facetowi, że nie będziecie już więcej ze sobą sypiali. Dlaczego? Dlatego, bo ponieważ!!! Teraz porównaj oba te zdarzenia. Jest grupa facetów, która zdradę wybaczy, ale nie znam, nie czytałem i nigdy nie słyszałem o zdrowym, normalnym, zwykłym, przeciętnym, heteroseksualnym mężczyźnie, który zgodziłby się na 'białe małżeństwo' do końca życia bez zgody na uprawianie seksu na boku. Może któraś z Was zna taki przypadek, to chętnie się z nim zapoznam?

Chyba niedobrze, bo dla mnie piramida, to piramida, a to o czym mówisz, to jakiś niski, ciągnący się kilometrami murek, w którym cegiełki potrzeb poukładane są koło siebie na tej samej wysokości.

Nie ma sprzeczności. Ja twierdzę, że piramida potrzeb mężczyzny zawiera inaczej poukładane potrzeby, niż piramida potrzeb kobiety. Jedne są w tych samych miejscach, a inne w całkiem różnych. Masłow tego nie rozgraniczał i stworzył piramidę potrzeb człowieka. Kobieta i mężczyzna, to ludzie. Dla mnie jednak, to różni ludzie.

Nie ma czegoś takiego jak piramida potrzeb w związku, poza związkiem, w pracy, w domu, na urlopie. Jest piramida potrzeb człowieka w życiu. Gdzie, jak i który facet zaspokaja swoje potrzeby, to jego indywidualna sprawa. Zdrowy facet jak ma czym oddychać i nie jest głodny, to od czasu do czasu poigrałby z jakąś babeczką. Chciałby również być doceniony, lubiany, akceptowany, mieć swoje miejsce na ziemi, być w czymś lepszy od innych, itd. (kolejność przypadkowa). Wszystkie potrzeby poza seksem może zaspokoić na różne sposoby. Dlatego jest grupa mężczyzn, która nigdy w żadne trwałe związki nie weszła i nie wejdzie. Wolą pływać dookoła świata, kręcić filmy z podróży, a panienki wyrywać od czasu do czasu w portach. Łazić po górach, uprawiać sport wyczynowy, osiągnąć potężny sukces w biznesie albo żyć łatwo i bez wysiłku. Ale większość jednak chciałaby stworzenia związku i kiedyś staje się na to gotowa. Kiedy go tworzą na trwałe? Wtedy, gdy oprócz seksu, po który do kobiety przyszli, zaczynają od niej dostawać coś więcej. Coś, co ja nazywam lojalnością i wsparciem. Przestają wtedy szukać wsparcia u kumpli. Nie muszą się już przed nimi popisywać, nic im udowadniać, dowartościowywać się w ich gronie, bo otrzymują to od kobiety we własnym domu. Nie muszą być doceniani przez szefa, bo docenia ich własna żona. Nie muszą być złotym medalistą olimpijskim, bo są nim dla własnej rodziny. Jak tego od kobiety nie dostaną, to sam seks ich przy tej kobiecie nie zatrzyma. Choćby nie wiem jak byli na początku zakochani!!! Potrwa to pół roku lub dziesięć lat, ale w końcu facet odejdzie.
Piramida potrzeb jest jedna. Uważasz, że w przypadku kobiet seks nie należy do potrzeb fizjologicznych? Czy że potrzeby fizjologiczne kobiety są gdzieś wyżej i są mniej ważne?
Bo ani to, ani to nie ma najmniejszego sensu i jest to kompletny fałsz.
Piramida jest jedna dla całej ludzkości. Seks w przypadku kobiet nie może sobie powędrować gdzieś indziej, jeśli jest potrzebą fizjologiczną

A co do tego, że brak seksu przychodzi nagle, tak jak zdrada - nie zmienia to faktu, że brak seksu nie przychodzi "szybciej" więc nie jest "ważniejszy" (cały czas odwołując się do twojego rozumowania).

Jak to nie ma piramidy potrzeb w związku? (Przypominam, że posługuję się tym określeniem w przenośni.) Każdy ma jakąś hierarchię potrzeb, bo każdy czegoś oczekuje od partnera. Dla ciebie piramida potrzeb w związku wygląda tak: na dole seks, wyżej np lojalność, jeszcze wyżej coś. Nie mogę tego nazwać piramidą potrzeb? A jeśli nie pasuje ci to określenie, to skupmy się na tym, co chcę przekazać, a nie jak to nazwę...

Fajniej by się z tobą rozmawiało, gdybyś był choć trochę otwarty na zdanie innych. Ale ty nawet nie próbujesz zrozumieć tego, co piszę, tylko wszystko od razu negujesz.

Nie dogadamy się raczej

Edytowane przez 2016071135
Czas edycji: 2011-12-22 o 18:35
2016071135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 18:36   #353
Arakiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 557
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Robi się coraz ciekawiej musze przyznać.........
Arakiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 18:57   #354
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:26
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:32   #355
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
hehe
Nie wiem czy można, ale
Wklejam fragment wątku kobiety postronnej - z innego portalu żeby nie było Wątek tak samo publiczny jak i ten.
Oto on:

'Witam wszystkichNawiązaując do mojego poprzedniego wpisu chciałabym również dodać że mój narzeczony ciągle mi mówi i pyta kiedy będziemy się kochać a ja nie to że nie chcę tylko poprostu boję się że zajdę w ciążę mimo że są różne metody antykoncepcji...Poza tym mogłabym żyć i bez seksu...Ale on uważa że seks również jest ważny w związku ale nie najważniejszy i że bez tego nie da się żyć...A według mnie można żyć bez seksu (bynajmniej ja bym przeżyła) ale niestety mój narzeczony nie i martwi mnie to Tym bardziej że powiedział mi że mimo że mnie teraz kocha i wie że tylko ze mną chce być i nie zdradziłby mnie to powiedział że boi się że kiedyś może przyjść taki dzień (kórego nie chce) że mnie zdradzi bo już nie będzie mógł wytrzymać tyle bez seksu((( A według mnie to jest śmieszne-jak można rozstawać się i rozwodzić po ślubie tylko i wyłącznie z braku seksu w związku???Skoro się kocha drugą osobę i wie się że chce się z nią być to nawet brak seksu nie powinien przeszkadzać we wspólnym życiu...Nie wiem i nie mogę tego zrozumieć...Mimo że mam ochotę na seks z nim (nie często tylko raz na jakiś czas w porównaniu do niego) to nie znaczy że mnie nie pociąga...Fakt nie jest urodziwy jak to wcześniej pisałam ale bardzo dobrze się z nim czuję i wiem że chcę z nim być...Ale bardzo martwi mnie fakt że powiedział że nie wie ile jeszcze wytrzyma bez seksu(( Ja wiem że ani on ani ja nie zmienimy zdania co do tego co napisałam więc proszę pomóżcie bo nie wiem co mam robić i mam totalny mętlik w głowie...((( Bo czuję się "zmuszana" do czegoś czego nie chcę tak bardzo jak on...A nie chcę czegoś robić pod wpływem drugiej osoby wiedząc że nie mam ochoty na seks a robić to pod przymusem drugiej osoby to żadna dla mnie przyjemność((( A może ktoś ma podobny problem...Mam nadzieję że nie tylko ja jestem taka dziwna..Proszę pomóżcie!!!


Aha dodam również że kocham mojego chłopaka za to jaki jest dla mnie(czuły,opiekuńczy i to bardzo,kochany itp itd) to mimo wszystko jak napisałam że nie jest urodziwy to brakuje mi jego "urody".Ostatnio powiedział że skoro mamy różne poglądy i że oboje wiemy że nie zmienimy zdania co do seksu to może lepiej żebyśmy się rozstali... Nie chcę się z nim rozstawać bo kocham go ale nie tak bardzo jak on mnie-bo to widać...Tym bardziej chciałabym żeby był bardziej urodziwy bo nie pociąga mnie tak bardzo jak ja jego (mimo że o tym wiem to on też mi to powiedział)...Może i jestem dziwna ale naprawdę chciałabym żeby był bardziej urodziwy bo jego osobowość (żeby nie zapeszać prawie idealna) mi nie wystarcza...Więc myślę że to jest również powodem do tego że nie mam z nim ochoty na seks...A wiem że gdyby był bardziej urodziwy to zdecydowanie bardziej by mnie pociągał i miałabym często ochotę się z nim kochać...I teraz jestem w kropce-być z nim (czego bardzo chcę ze względu na charakter) czy mamy się rozstać z powodu poglądów a dla mnie z powodu jego wyglądu...????Proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!"*

Skrót skrótów z wypowiedzi mężczyzny o którym mowa w w/w fragmencie: Seks jest ważny ale nie najważniejszy, ale bez niego nie da się żyć [...] skoro nie ma seksu to lepiej żebyśmy się rozstali
fakt faktem, temperamenty moga być rózne, ale potrzeba ta sama

*oryginalna pisownia zachowana

edit: trochę kolorowiasto to wyszło, ale chciałam żeby było widać stanowisko Kobieta i Mężczyzna
Nie wiem po co wciągać tu takie skrajne, chore przypadki. Jako kobieta, gdyby facet nie chciał się ze mną kochać, miałabym takie samo zdanie jak ten narzeczony. Płeć nie gra tu roli.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:46   #356
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:26
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:49   #357
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Nie wiem po co wciągać tu takie skrajne, chore przypadki. Jako kobieta, gdyby facet nie chciał się ze mną kochać, miałabym takie samo zdanie jak ten narzeczony. Płeć nie gra tu roli.
Dokładnie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:54   #358
2016071135
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Nikt tu nie zaprzeczył, że bez seksu facet jest nieszczęśliwy. Nie rozumiem celu zamieszczenia tych wypowiedzi.
I zgadzam się z Salix:
Cytat:
Jako kobieta, gdyby facet nie chciał się ze mną kochać, miałabym takie samo zdanie jak ten narzeczony. Płeć nie gra tu roli.
2016071135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 20:20   #359
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:26
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 20:25   #360
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
to nie są chore przypadki, życiowe, komuś się przytrafiły.
Płeć tutaj gra rolę
O kobietach jest inny wątek, ten jest o potrzebach mężczyzn
Jaką rolę? Równie dobrze można sypnąć analogicznymi przykładami, gdzie to facet nie chce seksu i kobiecie go brakuje - wystarczy poszukać na wizażu. Czego niby te przytoczone wypowiedzi mają Twoim zdaniem dowodzić?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.