jak udowodnić gwałt? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 22:23   #1
inne konto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2

jak udowodnić gwałt?


Mieszkam w małej mieścinie, więc praktycznie większość ludzi się zna nawzajem. Większość osób podobnych do mnie wiekowo wiedziało, że byłam z jednym typem jakieś 3 lata temu. Dlatego znajoma przyszła ze swoim problemem do mnie. Mój były w zeszłą sobotę zgwałcił ją analnie i, z tego co wiem, próbował zmusić ją do 'pieszczot' oralnych. On był pod wpływem alkoholu, ona wipiła kilka łyków piwa więc pijana czy nawet 'podchmielona' nie była. Oczywiście już zdążyła się umyć sporo razy po całym zajściu więc śladów raczej nie będzie. Znajomych raczej za dużo nie mijali w drodze do mieszkania, bo było późno, ciemno i zimno. Nie sądzę też, że on ma jakieś kamerki czy dyktafony porozstawiane w domu, więc dowodów żadnych nie ma. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, to zeby poszukać kilka innych dziewczyn z którymi on miał do czynienia i podpytać czy im też coś na przymus zrobił, może jeśli więcej dziewczyn złoży doniesienie to jakoś go ukarają. Chciałabym jakoś znajomej pomóc i (nie ukrywam) zemścić się na nim, po tym jak mnie zdradzał, dlatego pytam: ak można mu udowodnić winę w takiej sytuacji?

PS. Post piszę nie ze swojego konta, to zbyt osobisty problem ze zwględu na mojego ex- gwałciciela.
inne konto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:37   #2
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez inne konto Pokaż wiadomość
Mieszkam w małej mieścinie, więc praktycznie większość ludzi się zna nawzajem. Większość osób podobnych do mnie wiekowo wiedziało, że byłam z jednym typem jakieś 3 lata temu. Dlatego znajoma przyszła ze swoim problemem do mnie. Mój były w zeszłą sobotę zgwałcił ją analnie i, z tego co wiem, próbował zmusić ją do 'pieszczot' oralnych. On był pod wpływem alkoholu, ona wipiła kilka łyków piwa więc pijana czy nawet 'podchmielona' nie była. Oczywiście już zdążyła się umyć sporo razy po całym zajściu więc śladów raczej nie będzie. Znajomych raczej za dużo nie mijali w drodze do mieszkania, bo było późno, ciemno i zimno. Nie sądzę też, że on ma jakieś kamerki czy dyktafony porozstawiane w domu, więc dowodów żadnych nie ma. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, to zeby poszukać kilka innych dziewczyn z którymi on miał do czynienia i podpytać czy im też coś na przymus zrobił, może jeśli więcej dziewczyn złoży doniesienie to jakoś go ukarają. Chciałabym jakoś znajomej pomóc i (nie ukrywam) zemścić się na nim, po tym jak mnie zdradzał, dlatego pytam: ak można mu udowodnić winę w takiej sytuacji?

PS. Post piszę nie ze swojego konta, to zbyt osobisty problem ze zwględu na mojego ex- gwałciciela.
Teraz to może być ciężka sprawa. Mogła od razu udać się na obdukcje. A tak jest jej słowo przeciwko jego. Żadnych twardych dowodów nie ma.
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:43   #3
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Ze tez ziemia nosi takie gnidy

Powinna isc na policje, czym szybciej tym lepiej.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:46   #4
Arazjel
Raczkowanie
 
Avatar Arazjel
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Z drugiej strony
Wiadomości: 187
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Można próbować ale ciężko będzie , z tego co rozumiem poszła do niego dobrowolnie do domu sama spożywała alkochol ,może chociaż jakieś zasinienia ma ,skoro ją zgwałcił ?ale bez obdukcji lekarskiej łatwo nie będzie.
__________________
Bywają wady więcej warte jak niektóre cnoty.
Arazjel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:49   #5
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez Arazjel Pokaż wiadomość
Można próbować ale ciężko będzie , z tego co rozumiem poszła do niego dobrowolnie do domu sama spożywała alkochol ,może chociaż jakieś zasinienia ma ,skoro ją zgwałcił ?ale bez obdukcji lekarskiej łatwo nie będzie.
Dlatego powinna poddac sie jak najszybciej obdukcji i isc z tym na policje. Zbyt wiele kobiet milczy.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:50   #6
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez Arazjel Pokaż wiadomość
Można próbować ale ciężko będzie , z tego co rozumiem poszła do niego dobrowolnie do domu sama spożywała alkochol ,może chociaż jakieś zasinienia ma ,skoro ją zgwałcił ?ale bez obdukcji lekarskiej łatwo nie będzie.
Przeczytałam i mi się słabo zrobiło...
Zawiadomienie na policji o popełnieniu przestępstwa i lekarz.
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:54   #7
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Lekarz: bo może jakieś ślady jednak zostały ( siniaki, otarcia?)

Policja: bo a nuż już były na niego jakieś doniesienia, i warto dorzucic mu coś do kartoteki. Nawet jeśli to miałoby byc tylko "podejrzenie"

Prawnie: zależy co pokaże obdukcja lekarska. Jednak jeśli nie wniesie NIC, sąsiedzi nie zeznają, że wolała pomocy. To mamy dziewczynę, która dobrowolnie poszła z kolegą do jego mieszkania, pili alkohol, nikt nic nie widział i nie wiadomo co się stało. Równie dobrze on może zeznac, że ona się na nim mści, bo on np. jej nie chciał. W razie wątpliwości orzeka się na korzysc pozwanego, a winę trzeba UDOWODNIĆ, nie może byc oparta na domniemaniach. Bo jak jakieś domniemanie oskarżonemu przysługuje to niewinności.

Tak to wygląda. Natomiast z powodów opisanych wyżej zgłosic powinna, NAWET jeśli obdukcja lekarska nic juz nie wykaże.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 22:59   #8
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Dlatego powinna poddac sie jak najszybciej obdukcji i isc z tym na policje. Zbyt wiele kobiet milczy.
również się zgadzam. Jednak nie będzie łatwo, z tego co autorka pisze, to myślę, że na obdukcję jest już za późno. Mamy piątek, a koleżanka autorki zgwałcona została w zeszłą sobotę. Trochę za długi okres czasu, aczkolwiek jeśli koleżanka ma jakieś ślady typu siniaki, obicia itd, warto się wybrać. Idźcie na policję - idź z koleżanką, dodaj jej otuchy, bądź z nią w tych trudnych dla niej chwilach. Niech ten drań się w piekle sponiewiera
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:03   #9
psiri
Raczkowanie
 
Avatar psiri
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 166
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Tak sobie mysle, że nawet jeśli nie uda się nic udowodnić, to zawsze zostanie jakiś ślad, zgłoszenie - coś, co pomoże jakiejś innej dziewczynie zaatakowanej przez tego drania.

Kiedy mnie pobił mój były facet - nie spodobało mu się, że z nim zerwałam - to nie zgłosiłam tego - i żałuję. Nie wolno milczeć
psiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:16   #10
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez psiri Pokaż wiadomość

Kiedy mnie pobił mój były facet - nie spodobało mu się, że z nim zerwałam - to nie zgłosiłam tego - i żałuję. Nie wolno milczeć
bardzo Ci współczuję, byłam w takiej samej sytuacji tylko ja to zgłosiłam, a chłopak już siedzi 3 rok.
i zgadzam się z tymi ostatnimi 3 słowami... NIE WOLNO milczeć, milczenie to głupota.. żaden facet NIE może i NIE ma prawa źle dotknąć kobiety.

a taki gwałcicielom to tylko chyba zostaje p....y poucinać.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:25   #11
psiri
Raczkowanie
 
Avatar psiri
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 166
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
bardzo Ci współczuję, byłam w takiej samej sytuacji tylko ja to zgłosiłam, a chłopak już siedzi 3 rok.
i zgadzam się z tymi ostatnimi 3 słowami... NIE WOLNO milczeć, milczenie to głupota.. żaden facet NIE może i NIE ma prawa źle dotknąć kobiety.

a taki gwałcicielom to tylko chyba zostaje p....y poucinać.

Dziękuję kochana

Autorko wątku namów koniecznie tę dziewczynę do zgłoszenia się na policję!
psiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 23:29   #12
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Co za bydlak.

Z udowodnieniem może być w tej chwili różnie. Ale Twoja kumpela powinna to zgłosić na policję, choćby po to by drań skończony nie czuł się bezkarny.

Potrzebny Jej też będzie prawdopodobnie psycholog. Daj znać, jak się rozwinie sytuacja.

Jak coś takiego czytam to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:36   #13
InkluzjaOstateczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Z Polski
Wiadomości: 733
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
a taki gwałcicielom to tylko chyba zostaje p....y poucinać.
Czy umiesz podać choć jeden racjonalny powód, dla którego zdecydowałaś się na ocenzurowanie jakże wulgarnego słowa "PENIS"?
InkluzjaOstateczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:47   #14
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Lekarz: bo może jakieś ślady jednak zostały ( siniaki, otarcia?)

Policja: bo a nuż już były na niego jakieś doniesienia, i warto dorzucic mu coś do kartoteki. Nawet jeśli to miałoby byc tylko "podejrzenie"

Prawnie: zależy co pokaże obdukcja lekarska. Jednak jeśli nie wniesie NIC, sąsiedzi nie zeznają, że wolała pomocy. To mamy dziewczynę, która dobrowolnie poszła z kolegą do jego mieszkania, pili alkohol, nikt nic nie widział i nie wiadomo co się stało. Równie dobrze on może zeznac, że ona się na nim mści, bo on np. jej nie chciał. W razie wątpliwości orzeka się na korzysc pozwanego, a winę trzeba UDOWODNIĆ, nie może byc oparta na domniemaniach. Bo jak jakieś domniemanie oskarżonemu przysługuje to niewinności.

Tak to wygląda. Natomiast z powodów opisanych wyżej zgłosic powinna, NAWET jeśli obdukcja lekarska nic juz nie wykaże.
Potwierdzam własnym doświadczeniem, że tak to, niestety, wygląda. Ale i stety, bo nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie a koleżanka złoży zeznanie a potem nie wniesie pozwu, papiery zostają.

andzia, bardzo klarownie i sensownie to napisałaś
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 00:24   #15
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
Czy umiesz podać choć jeden racjonalny powód, dla którego zdecydowałaś się na ocenzurowanie jakże wulgarnego słowa "PENIS"?
szczerze, konkretnych powodów nie mam, po prostu.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 01:00   #16
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Ta dziewczyna zrobiła bardzo źle, że nie poszła odrazu na policję.

Teraz po jakimś czasie "ślady" domniemanego gwałtu zniknęły (mycie itp. chodzi mi, że wydzieliny badają), co do siniaków i otarć to nie wiem jak z tym jest (potrzebna obdukcja raczej).

Aha i jak nie ma udowodnionej winy to papiery "leżeć" nie będą na personie już nie przesadzajmy nic nie trwa wiecznie, z czasem "sprawy" zostają umarzane.

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2012-02-03 o 04:56
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 02:06   #17
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Ta dziewczyna zrobiła bardzo źle, że nie poszła odrazu na policję.

Teraz po jakimś czasie "ślady" domniemanego gwałtu zniknęły (mycie itp. chodzi mi, że wydzieliny badają), co do siniaków i otarć to nie wiem jak z tym jest.

Aha i jak nie ma udowodnionej winy to papiery "leżeć" nie będą na personie już nie przesadzajmy nic nie trwa wiecznie, z czasem "sprawy" zostają umarzane.
Wiesz, czemu dziewczyny tak robią? Bo NIKT, absolutnie NIKT, dopóki się coś nie stanie nie mówi o tym, jak zachować się gdy coś się zdarzy.

Siniaki i otarcia to też dowody, dlatego potrzebna jest obdukcja.

Zgłoszenie zgłoszeniem jest, papiery na pewno w koszu nie lądują, nawet jeśli sprawa została umorzona, czy też nikt nie wszczął postępowania.

Wiem, co mówię -patrz wyżej
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 03:11   #18
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Wiesz, czemu dziewczyny tak robią? Bo NIKT, absolutnie NIKT, dopóki się coś nie stanie nie mówi o tym, jak zachować się gdy coś się zdarzy.

Siniaki i otarcia to też dowody, dlatego potrzebna jest obdukcja.

Zgłoszenie zgłoszeniem jest, papiery na pewno w koszu nie lądują, nawet jeśli sprawa została umorzona, czy też nikt nie wszczął postępowania.

Wiem, co mówię -patrz wyżej
Gwałt zgłoszony w miarę szybko ma większe szanse na posadzenie bydlaka za kratki (jeśli faktycznie doszło do gwałtu). Wiem, że papiery w koszu nie lądują (dosłownie). Policja MUSI zebrać dowody potwierdzające winę, dlatego tak ważne są jak najwcześniejsze ekspertyzy (choć prokuratura może prowadzić sprawę i bez tego, nie jest to konieczne).

Co do niezgłaszania to prokuratura zdaje sobie z tego sprawę, że kobiety mają różne powody czemu nie zgłaszają na policję tego. Są specjalne organizacje co służą poradą. Niestety wielu gwałcicielom uchodzi na sucho, bo kobiety się boją mówić, a trzeba to robić.

Są też sytuacje, że kobiety czasami wycofują wniosek, ale na szczęście i tak prokuratura działa dalej JEŚLI są odpowiednie materiały dowodowe i leży to w interesie publicznym.


A wracając do meritum to pomóc możesz w jeden sposób - pójść z nią na policję (lub ją przekonać).

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2012-02-03 o 10:27
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:06   #19
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Są też sytuacje, że kobiety czasami wycofują wniosek, ale na szczęście i tak prokuratura działa dalej JEŚLI są odpowiednie materiały dowodowe i leży to w interesie publicznym
Kobieta w każdej chwili może wycofać wniosek. Prokuratura działać nie może, bo nie ma dowodów (nie może przecież użyć tego, co powiedziała kobieta, skoro się wycofała).

Kiedy leży to w interesie publicznym? Nie rozumiem.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 10:35   #20
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Kobieta w każdej chwili może wycofać wniosek. Prokuratura działać nie może, bo nie ma dowodów (nie może przecież użyć tego, co powiedziała kobieta, skoro się wycofała).

Kiedy leży to w interesie publicznym? Nie rozumiem.
aaaa sorki coś mi się pomyliło, tak masz rację (z tym interesem publicznym to chodziło mi o recydywę, trochę bardziej poszperałem i pomyliłem się)

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2012-02-03 o 10:40
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:17   #21
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
bardzo Ci współczuję, byłam w takiej samej sytuacji tylko ja to zgłosiłam, a chłopak już siedzi 3 rok.
i zgadzam się z tymi ostatnimi 3 słowami... NIE WOLNO milczeć, milczenie to głupota.. żaden facet NIE może i NIE ma prawa źle dotknąć kobiety.

a taki gwałcicielom to tylko chyba zostaje p....y poucinać.
Strasznie mi przykro, ze musialas przejsc przez to pieklo. Powinnas byc z siebie dumna, ze taka silana z Ciebie kobieta.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:18   #22
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
aaaa sorki coś mi się pomyliło, tak masz rację (z tym interesem publicznym to chodziło mi o recydywę, trochę bardziej poszperałem i pomyliłem się)
Nie pomyliłeś się. Zgwałcenie to jedyne przestępstwo, które jeżeli został złożony wniosek będzie ścigane. Kobieta nie ma prawa wycofania takiego wniosku (wyjątek od zasady).
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:31   #23
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez lady17 Pokaż wiadomość
Nie pomyliłeś się. Zgwałcenie to jedyne przestępstwo, które jeżeli został złożony wniosek będzie ścigane. Kobieta nie ma prawa wycofania takiego wniosku (wyjątek od zasady).
Trochę się motam bo prawo karne miałem na 2 roku także trochę minęło
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:26   #24
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Skoro zgwałcił ją analnie to może jednak są jakieś ślady? To na pewno nie będzie dla tej dziewczyny przyjemne, ale może tam w środku ma jakieś otarcia, uszkodzenia? Nie znam się na medycynie, ale oni chyba mają jakieś sposoby...
Popytajcie innych dziewczyn, z którymi ten chłopak się spotykał, czy nie był nigdy agresywny albo nie namawiał ich do tego, czego nie chcą zrobić. Na początku tak w miare delikatnie, już reakcja tych dziewczyn powinna wam dużo powiedzieć.

No i ostatnie, ale najważniejsze - skoro ta dziewczyna przełamała wstyd i przyszła do ciebie, zeby ci o tym powiedzieć, to znaczy, że ona CHCE pomocy. Boi się, ma wątpliwości, ale potrzebuje tego, zeby ktoś ją wspierał i dodał odwagi do działania. Razem możecie więcej.
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 17:30   #25
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Gwalt jest gwaltem i jesli sie bronila to jest do udowodnienia jeszcze nawet w tej chwili w trakcie obdukcjii , bo inne otarcia zostaja po dobrowolnym sexie a inne po gwalcie.
zglosic powinna sie ta osoba tez na policje
Znam wiele przypadkow gdzie mezowie byli skazywani za gwalcenie wlasnych zon , i faceci za takie wlasnie wyzej opisane numery. Ciezka czeka ja droga w sadzie ale dobry prawnik jest w stanie udupic drania
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 17:52   #26
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: jak udowodnić gwałt?

a ja się zastanawiam na ile ona chce udowodnić gwałt,a na ile ty się zemścić.

zresztą najszybsza obdukcja może wykazac małe pęknięcia w odbycie nawet jeśli nie zostało tam nasienia.odbyt nie jest nawilżany naturalnie,więc całkiem możliwe ,że coś zostało uszkodzone.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 21:32   #27
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez lady17 Pokaż wiadomość
Nie pomyliłeś się. Zgwałcenie to jedyne przestępstwo, które jeżeli został złożony wniosek będzie ścigane. Kobieta nie ma prawa wycofania takiego wniosku (wyjątek od zasady).
Kobieta w każdej chwili może wycofać wniosek.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:31   #28
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Kobieta w każdej chwili może wycofać wniosek.
Nie może. To jest jedyny taki przypadek w KK. Po złożeniu wniosku postępowanie toczy się z urzędu.

"W razie złożenia wniosku o ściganie postępowanie toczy się z urzędu i wniosek nie może być skutecznie cofnięty. Praktyka dostarcza przykładów, że osoby pokrzywdzone cofają wnioski o ściganie i odwołują lub zmieniają zeznania składane w charakterze świadków. W takiej sytuacji, jeżeli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, zwłaszcza przez wywieranie wpływu na czynności świadka (art. 253 kk), sąd postępuje stosownie do przepisu art. 256 kpk." fragment wyroku SN
__________________
My road. My life. My dream.

Edytowane przez lady17
Czas edycji: 2012-02-03 o 22:33
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:33   #29
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Cytat:
Napisane przez inne konto Pokaż wiadomość
(...) dlatego pytam: ak można mu udowodnić winę w takiej sytuacji? (...)
Prowokacja - tak poprowadzić rozmowę, żeby sam się tym "pochwalił", i nagrać na dyktafon. To już będzie dowód.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:57   #30
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: jak udowodnić gwałt?

Kobieta decyduje z gwałtem tylko w wypadku najbliższej rodziny. W przeciwnym wypadku po zgłoszeniu przestępstwa, postępowanie toczy się z urzędu.

Jak był np. gwałt zbiorowy, to sobie kobieta nie może wybrac: na Rysia wniosek złożę a na Zbysia nie. Taka możliwośc dotyczy tylko i wyłącznie osób z rodziny.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.