soczewki - pilnie potrzebna pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-08, 21:08   #1
kasialb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 296
GG do kasialb

soczewki - pilnie potrzebna pomoc


Witam, mam pytanie dotyczace płynu do soczewek. Czy naprawde konieczna jest codzienna zmiana płynu w tych malutkich pojemniczkach do przetrzymywania soczewek? Gdy wkładam soczewki na noc do tego płyniku to czy na następny wieczór koniecznie musze zmienić ten płyn, czy moge np przez 2 noce trzymac soczewki w niezmienionym płynie?
kasialb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 21:18   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: soczewki - pilnie potrzebna pomoc

ten płyn trzeba koniecznie codziennie wymieniać.

jedyny wyjątek to sytuacja, w której zdejmujesz soczewki, wkładasz do pojemnika z płynem i nie używasz soczewek np. przez tydzień- przez ten tydzień nie ma potrzeby codziennej zmiany płynu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 22:38   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: soczewki - pilnie potrzebna pomoc

Justy ma rację. Ja codziennie zmieniam płyn w pojemniczkach.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 23:19   #4
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: soczewki - pilnie potrzebna pomoc

A ja zmieniam co 2-3 dni. Nieprzepisowo, ale moj porfel tez jest nieprzepisowy

Komi - soczewkara od lat wielu, czyli 7
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 07:22   #5
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: soczewki - pilnie potrzebna pomoc

Komi, i nic Ci się nie dzieje z soczewkami? Są w normalnym stanie? Ja też zmieniam co wieczór, bo jakoś boję się nie wylać tego płynu.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 07:58   #6
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: soczewki - pilnie potrzebna pomoc

Owszem, zaleca się aby soczewki płukać po każdym użyciu oraz moczyć co najmniej 4 godziny w płynie. Dlaczego? Ponieważ po całodziennym noszeniu na soczewkach pozostaje osad białkowy, który należy usunąć - inaczej może powodować podrażnienie oczu. Jest on znakominą pożywką dla bakterii, a co za tym idzie nie muszę chyba pisać. Pewnie tak jak ja używasz soczewek, których nie trzeba odbiałczać tabletkami enzymatycznymi. W takim wypadku bezwzględnie należy soczewki wymoczyć te kilka godzin w ŚWIEŻYM (a więc nie zanieczyszczonym!) płynie - to coś w rodzaju zamaczania prania Nie używasz przecież do prania wciąż tej samej wody? A koszty? Cóż, zdrowie i tak jest bezcenne!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 17:48   #7
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: soczewki - pilnie potrzebna pomoc/ do slonko

Ja soczewki i tak zmieniam co 1-1,5 miesiąca, bo takie mam zalecenia od okulisty.
Po tych 3-miesięcznych miałam okropne problemy, pół roku byłam pozbawiona soczewek (przy mojej wadzie to koszmar) i nie pomagało zmienianie płynu co dzień i "chuchanie" na soczewki Okazało się wreszcie u dobrego okulisty, że moje oczka wytwarzają więcej niż zwykle białka, na tyle dużo, że odbiałczanie tabletkami nie pomagało, bo już tydzień póxniej były "zapaćkane" i soczewki 3-miesięczne były do wymiany juz po...1 miesiącu.
Teraz mam miesięczne, płyn zmieniam tak jak napisałam, czyli nie codziennie, no i wszystko jest ok, co stwierdzam na regularnych kontrolach
Rekordy bije mój brat, który soczewki 3-miesięczne nosi pół roku, a zmienia płyn rzadziej niz ja i nic mu kurde nie jest . Ale to juz nawet wg mnie przesada.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.