Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-01, 00:22   #31
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą?

Z tego co widzę, to zachowywałam się podobnie do Ciebie w czasach gimnazjum. Miałam tyle farta, że trafiłam na "paczkę" która w końcu zaakceptowała to, że z nimi nie palę, nie piję, nie zamierzam się podniecać marihuaną ani jej próbować i tak dalej. Oni coś tak próbowali, ja się od tego odcinałam. Po jakimś czasie im przeszło, chociaż palą chyba wszyscy do tej pory a piwo na ławce pod blokiem to codzienna i najlepsza rozrywka.
Ja już mam inne towarzystwo, tamte znajomości rozpadły się w sposób naturalny kiedy poszłam do liceum.

W każdym razie myślę, że powinnaś się kierować taką zasadą - pamiętaj, że z tymi ludźmi życia nie spędzisz (a w każdym razie nie musisz spędzać) a sama ze sobą - owszem. Dlatego powinnaś dbać o to, żeby postępować tak, żebyś sama do siebie miała szacunek i się nie wstydziła za siebie. A ich szacunek to sprawa drugorzędna. Szczególnie kiedy ten szacunek się zdobywa przeklinaniem i piciem...

Jesteś teraz na takim etapie życia, że może Ci być ciężko - raczej będziesz trochę "z boku" póki nie skończysz tej szkoły i nie zmienisz otoczenia na takie, gdzie trafisz na więcej osób takich jak Ty.
No i jakoś z wiekiem w ludziach rośnie tolerancja dla odmiennych zachowań znajomych ludzi, indywidualność nie jest wtedy już wadą, a w gimnazjum wszyscy dążą do unifikacji i dopasowania się do tego, co jest "fajne".
Będzie lepiej, musisz przeczekać, a najlepiej poszukać koleżanek podobnych do Ciebie, niekoniecznie w szkole.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 12:56   #32
Semele
Raczkowanie
 
Avatar Semele
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 497
Dot.: Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą?

Tak wg mnie bardzo dobrze się zachowałaś. Uważam za bezsensowne zmianę zachowania i nawyków tylko po to by zostać zaakceptowanym przez paczkę znjaomych .
Tak trzymaj!
__________________
"Początek może być tam gdzie tylko zechcemy"
Semele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 21:02   #33
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą?

<wow> Dusia, wielki szacunek dla Ciebie, ja osobiście do tego momentu wątpiłam, że są jeszcze takie fajne, dojrzałe dziewczyny jak Ty.
sama w gimnazjum miałam podobne przygody, do dzisiaj nie palę i nie piję na co ludzie znajomi z klasy patrzą na mnie jak na idiotkę, nie wiedzieć czemu
jedyne co mogę to powiedzieć to: rób tak dalej, nie daj się:P z czasem znajdziesz ludzi, którzy zrozumieją Cię, najważniejsze to być sobą.
Gratuluję!!!
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 22:37   #34
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą?

Podobnie się zachowywałam w gimnazjum. Potem trafiłam do szkoły ludzi dojrzałych (w większości :P).Dusiu jesteś bardzo dojrzała i inteligentna jak na swój wiek. I to Ty jesteś indywidualistką a nie oni zachowujący się tak jakby z taśmy produkcyjnej zeszli. Podziwiam i tak trzymaj
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:47   #35
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą?

Skąd ja to znam... Bardzo dobrze zrobiłaś, że stanowczo odmówiłaś spełniania zachcianek kolegów. Najważniejsze zebyś przez takie żarty nie traciła poczucia własnej wartości. Najwyraźniej koledzy widzą, że stawiając takie żądania wprawiają cię w zakłopotanie. Jeśli będziesz trzymała się swoich wartości,oni to w końcu docenią. Jeśli nie, to nie warto sobie nimi zawracać głowy.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.

Edytowane przez martuska888
Czas edycji: 2009-06-02 o 13:48 Powód: błąd
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 21:27   #36
Floreta44
Raczkowanie
 
Avatar Floreta44
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 51
Dot.: Delikatny problem- jestem zmuszana do bycia.. gorszą?

no tak, typowe gimnazjalne zachowanie ... przerabiałam to już tyle razy będąc w twoim wieku. Mialam kiedys taką "przyjaciółkę" właśnie w gimnazjum, która postawila mi ultimatum, że będzie sie ze mną przyjaxnić jeżeli zacznę bluźnić i zachowywać sie jak inne dziewczyny, te wyluzowane, niegrzeczne itp. hehe ... teraz wydaję mi się to takie śmieszne. Gimnazjum to najgorzy wiek, to takie przejście z dziecięcego wieku do tego młodziezowego. papierosy, picie, wagary ... każdy chce należeć do tego grona wyluzowanych i zabawnych ...to normalne, typowy bunt młodzieńczy, jedni sa bardziej poddatni na wplywy, inni mniej. ja anleżałam do tych, którzy pozostali do końca sobą. też przez to nie byłam lubiana, przeżywałam to bardzo, ale teraz chcę mi się poprostu z tego śmiać ...dopiero w liceum zaczęłam chodzić na imprezy, więcej "korzystać" z uroków mlodości. Także, wszystko w swoim czasie i oczywiście z umiarem. I nie wolno też się za bradzo wzbraniać od tego wszystkiego, bo każdy musi przejść przez ten okres, więc kilka wyskoków młodzieńczych też trzeba przeżyć. Ale najwazniejsze jest być poprostu sobą.
Floreta44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.