Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-24, 11:07   #211
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
ehh, a ja troche czuję... już 3 dzień
Mną się nie sugeruj i nie przejmuj się tym że ja tak dobrze toleruję soczewki a Ty troszkę gorzej bo każdy inaczej reaguje.
Ja jestem pewna że za kilka dni ty też będziesz się czuła z nimi wspaniale na oku
Co do kropli to nie każde nadają się do osób noszące soczewki więc musisz dokładnie popytać.
No i nie zrażaj się,
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 12:19   #212
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

hey heyyy,


optyczka doradziła mi zdjąć soczewki bo mi się pogorszyło. jutro mam wizyte u pani dr. piekły mnie oczy, wrażenie suchości i do tego jakby piasek pod powieką

o matko, obym nie była na nie uczulona!!!!!!!!!

Nawet po zdjęciu soczewek i odstawieniu ich bolały mnie oczy i nawet jednej nocy spać nie mogłam taki czułam dyskomfort. Nie wiem...

Jutro się okaże.
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 15:17   #213
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

nimrodel, oby wszystko było dobrze powodzenia
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 15:18   #214
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Niektórzy ludzie po prostu nie mogą nosić soczewek. Może ty jesteś w tej grupie nieszczęśliwców?
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 18:47   #215
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Początki sa dla kazdego trudne,,,wyleczysz zapalenie i małymi kroczkami dojdziesz do wprawy ....
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 18:05   #216
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Toogra- na to wychodzi, bo taką samą diagnozę postawiła mi dzisiaj lekarka

mam małą infekcję i muszę wyleczyć

2 tygodnie bez soczewek

martwię się bo od października nie ma mnie w Polsce pewnie nie zdążę zamknąć tej sprawy do tego czasu, buuuuuuuu

i znowu powrót do okularów... i to mocniejszych
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 18:17   #217
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dasz radę ,,tyle wytrzymałaś......to nadal wytrzymasz...Wizazynki to dzielne dziewczyny!!!
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 21:16   #218
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra Pokaż wiadomość
Dasz radę ,,tyle wytrzymałaś......to nadal wytrzymasz...Wizazynki to dzielne dziewczyny!!!

no baaaaaa
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 08:52   #219
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Toogra- na to wychodzi, bo taką samą diagnozę postawiła mi dzisiaj lekarka

mam małą infekcję i muszę wyleczyć

2 tygodnie bez soczewek

martwię się bo od października nie ma mnie w Polsce pewnie nie zdążę zamknąć tej sprawy do tego czasu, buuuuuuuu

i znowu powrót do okularów... i to mocniejszych
Może nie będzie tak źle masz cały miesiąc na wyleczenie oczek.
Życzę powodzenia
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 09:01   #220
karolcia106
Raczkowanie
 
Avatar karolcia106
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 68
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

witam
chcialabym sie dowiedziec czy cena soczewek zalezy od wady, im mocniejsza wada tym drozsze soczewki ?? i jeszcze jedna sprawa, czy soczewki toryczne ( na astygmatyzm) sa drozsze od tych zwyklych??
chodzi o to ze bylam u okulisty tydzien temu, spytalam czy moge nosic soczewki na co uslyszalam oodpowiedz ze nie bardzo bo nie ma soczewek dla osob z astymgatyzmem...
przyszlam do domciu oczywiscie weszlam na neta i co...wielkie zdziwienie istnieje cos takiego jak soczewki toryczne ...oklamal mnie okulista menda jedna heheh
robilam wywiad wsrod znajomych i kolezanka powiedziala ze nosi soczewki J&J 3miesieczne i placi za nie 65 zł 65 zl na 3 miesiace ?czy to mozliwe?? tyle ze ona nie ma astygamtyzmu tak jak ja;/
wiec powiedzcie mi kochane moje jak to jest z cena tych torycznych soczewek??i czy bede mogla nosic soczewki ktore koryguja jednoczesnie i astygmatyzm i krotkowzrocznosc?? bo jak bede musiala bulic za nie ok 200zl miesiecznie to rezygnuje ehhhh
w poniedzialek mam umowiona wizyte na badanie soczewkowe prywatnie i jestem ciekawa co z tego wyjdzie...tymczasem licze na wasza pomoc
pozdrawiam
karolcia106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 09:27   #221
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Witaj Karolciu
Jeśli chodzi o soczewki toryczne to ja Ci niestety nie pomogę bo się nie znam zresztą wątpię czy na forum uzyskasz dokładne info na ten temat, tutaj raczej dziewczyny noszące soczewki a nie okulistki . Radzę znaleźć jakiegoś dobrego lekarza bo w tym wypadku tylko lekarz może Ci pomóc Nie ma co kierować się opiniami obcych osób, bo to nasze zdrowie i lepiej zaufać lekarzowi
Wiesz co, poszukaj może jeszcze na Plotkowym (tam też podobny temat się przewinął i może wypowiadały się dziewczyny noszące takowe soczewki).
Jeśli chodzi o cenę 3-miesięcznych to jest to możliwe co mówi Twoja koleżanka. Ja też kiedyś nosiłam takie (tylko Bauscha) i rzeczywiście kosztowały mniej więcej tyle ile mówisz. Cena zależy od długości noszenia (miesięczne, dwutygodniowe itd.) i od marki , ale raczej nie od mocy. Tak mi się wydaje
Choć bardzo możliwe że jakieś bardziej specjalistyczne i nietypowe soczewki (np. wada astygmatyzm) mogą być droższe.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-30, 11:51   #222
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez karolcia106 Pokaż wiadomość
witam
chcialabym sie dowiedziec czy cena soczewek zalezy od wady, im mocniejsza wada tym drozsze soczewki ?? i jeszcze jedna sprawa, czy soczewki toryczne ( na astygmatyzm) sa drozsze od tych zwyklych??
chodzi o to ze bylam u okulisty tydzien temu, spytalam czy moge nosic soczewki na co uslyszalam oodpowiedz ze nie bardzo bo nie ma soczewek dla osob z astymgatyzmem...
przyszlam do domciu oczywiscie weszlam na neta i co...wielkie zdziwienie istnieje cos takiego jak soczewki toryczne ...oklamal mnie okulista menda jedna heheh
robilam wywiad wsrod znajomych i kolezanka powiedziala ze nosi soczewki J&J 3miesieczne i placi za nie 65 zł 65 zl na 3 miesiace ?czy to mozliwe?? tyle ze ona nie ma astygamtyzmu tak jak ja;/
wiec powiedzcie mi kochane moje jak to jest z cena tych torycznych soczewek??i czy bede mogla nosic soczewki ktore koryguja jednoczesnie i astygmatyzm i krotkowzrocznosc?? bo jak bede musiala bulic za nie ok 200zl miesiecznie to rezygnuje ehhhh
w poniedzialek mam umowiona wizyte na badanie soczewkowe prywatnie i jestem ciekawa co z tego wyjdzie...tymczasem licze na wasza pomoc
pozdrawiam
Ja mam astygmatyzm, i noszę toryczne właśnie.
A ten koszt 60 paru zł się zgadza, tyle że na miesiąc
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 11:59   #223
karolcia106
Raczkowanie
 
Avatar karolcia106
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 68
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc
pozdrawiam, a ztymi soczewkami to okaze sie wponiedzialek...
karolcia106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 16:16   #224
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez karolcia106 Pokaż wiadomość
dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc
pozdrawiam, a ztymi soczewkami to okaze sie wponiedzialek...
Życzę aby wszystko było dobrze i abyś mogła się cieszyć soczwkami
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 14:41   #225
*lorelei*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tak, o ok 0,75 słabsze
jak to ? mnie okulistka dobrała mocniejsze soczewki. kurcze zaniepokoiłyście mnie zawsze dobiera sie słabsze?
*lorelei* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 08:21   #226
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez *lorelei* Pokaż wiadomość
jak to ? mnie okulistka dobrała mocniejsze soczewki. kurcze zaniepokoiłyście mnie zawsze dobiera sie słabsze?
mocniejsze?
Ja zawsze miałam ciut słabsze soczewki. W zależności od wady, gdy wada była mniejsza różnica też była mniejsza; gdy wada mi się zwiększała soczewki były o ileś tam słabsze (ale zawsze słabsze od okularów)
Nawet kiedyś okulistka pokazyawła mi jakąś tabelkę, gdzie było właśnie całe zestawienie mocy okularów + do tego soczewki.
Oczywiście mówię tutaj o krótkowzroczności ale może Ty masz inną wadę
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 09:01   #227
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja tez mam mniejsza moc soczewek ok.o jeden od okularow/tez jestem krotkowidzem/koniecznie skonsultuj sie jescze raz z lekarzem.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 16:46   #228
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Poczytałam wątek i mam pytanie. Noszę soczewki toryczne od kilku dni,mam sporą różnicę w wadzie między jednym a drugim okiem i nie mogę mieć z tego powodu dobrze dobranych okularów (oko prawe -2,25 + cylindry, oko lewe -6,5+ cylindry). Wg lekarza najlepsze są soczewki,kupiłam firmy L&BSoftlens. I teraz mam pytanie: na lewe oko widzę fantastycznie, ale mam wrażenie, że na prawe mam za słabą soczewkę, widzę z lekka niewyraźnie,czuję, że to nie to. Inaczej jest w okularach: słabiej widzę na oko lewe,a lepiej- na prawe. Czy możliwe,że mam za słabą prawą soczewkę?
Bo gdy sprawdzałam paramerty to lewe mam takie, jak w badaniu komputerowym i jest OK, ale prawe ma niższe parametry niż w badaniu. Skąd ten dyskomfort widzenia w oku prawym? Do lekarza idę sopiero w piątek.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 17:24   #229
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

madana, tylko lekarz może rozwiać Twoje wątpliwości
może to kwestia przyzwyczajenia się do soczewek?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-11, 18:56   #230
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Czasami oczy muszą sie przyzwyczaic, odczekaj pare dni a jak by Ci to nadal preszkadzalo to wtedy idz do lekarza. Jest jeszcze inna opcja - byc może masz źle dobraną soczewkę (jezeli chodzi o srednice soczewki w stosunku do twojej gałki ocznej)- wtedy soczewka nie przylega tak jak powinna i ma sie wrazenie "mgielki". Może to byc też spowodowane "swieżością" soczewki i może po paru dniach uzytkowania się ulezy... ?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 17:40   #231
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez *lorelei* Pokaż wiadomość
jak to ? mnie okulistka dobrała mocniejsze soczewki. kurcze zaniepokoiłyście mnie zawsze dobiera sie słabsze?
ZAWSZE się dobiera słabsze!!! Nie sluchaj okulisty ktory Ci dobierze mocniejsze, chyba ze w okularach w ktorych chodzisz zle widzisz, no to wtedy musisz zmienic i soczewki i okulary, ale tak zeby soczewki były o ok 0,75- 1D słabsze, tak jak pisza dziewczyny.
Mnie okulistka tez przepisala mocniejsze, a efektem bylo to, że moja od 7 lat ustabilizowana wada mi poleciala i to znacznie. Teraz to juz w zadnych okularach nie widze, nawet w nowych, za ktore zabulilam 650zł Na kolejne mnie nie stac. SZKODA ZE NIE ZNALAM WTEDY WIZAZU BO BYM SIE Z OKULISTKA KLOCILA, DYSKUTOWALA. A TAK TO ;(( Szkoda gadac.
I Dziewczyny czasem naprawde duzo lepiej posluchac rad Dziewczyn chocby tu na forum, bo okulisci to wcale nie jakies wiedzace wszystko aksjomaty, juz sie wiele razy przekonalam. Czasami trzeba trafic do wielu beznadziejnych, zeby wreszcie trafic na tego madrego, zaufanego. Poza tym nie sluchajcie jak Wam wciskaja najdrozsze soczewki bo to bzdura, po prostu akurat z ta a nie inna firma produkujaca soczewki dany gabinet okulistyczny ma podpisana umowe, co wcale nie znaczy ze one sa najlepsze!

NIMRODEL jak tam Twoje oczy? Ja Ci radze zebys sie nie zrazala i nie rezygnowala póki co z soczewek, a takie rady narazie puszczała mimo uszu (pszepraszam honej, ale mysle ze jestesmy tu po to zeby sie wspierac, a nie zarazac pesymistycznym mysleniem, zwlaszcza ze Dziewczyna dopiero zaczyna nosic soczewki!)
Cytat:
Napisane przez honej Pokaż wiadomość
Niektórzy ludzie po prostu nie mogą nosić soczewek. Może ty jesteś w tej grupie nieszczęśliwców?
Ja tez pamietam po jakis 3 miesicach noszenia mialam problem z podraznieniem. Poradzilam sobie tak, ze po domu nosilam zawsze okulary, a soczewki zakladalam gdy gdzies wychodzilam. Do tego obficie kropilam oczy kroplami HYLOCOMOD (wg mnie najlepsze a przetestowalam mnostwo), ok 22zł w Aptekach Magicznych, ok 34 w innych wiec UWAGA! dosc duza roznica. Opakowanie 30ml starcza na 3 miesiace.
Polecam tez witaminy wzmacniajace siatkowke, a zwlaszcza rogowke bo to jej uszkodzenia sa przeciwwskazanie do noszenia soczewek, ja łykam ProWzrok, 12zł w Magicznej (mam nadzieje ze nie dostane pkt ujemnych za wychwalanie tej apteki, nie pracuje tam ;p)

I Dziewczyny czesto jest tak, ze obiektywnie nie ma zadnych przeciwwskazan do noszenia soczewek ale to nasza psychika kaze nam caly czas o nich myslec i wtedy nie ma sily zebysmy ich nie czuly

NIMRODEL powodzenia!!!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 17:44   #232
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dodam jeszcze ze po tej kuracji Hylocomodem wszystko mi przeszlo i nie mialam zadnych problemow, az do kolejnej zimy, kiedy to klimatyzacja wysuszyla mi oczy na wior! Wiec zalecam profilaktycznie jesli ktos pracuje czy uczy sie w miejscu klimatyzowanym kropic oczy (zwlaszcza zima) nawet gdy pozornie wszystko jest ok, u mnie tez bylo, do czasu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:01   #233
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

jesli chodzi o to dobieranie słabyszych/mocniejszych to ja słyszałam że jeśli ktoś ma minusy- dobiera się słabsze, a jeśli + to mocniejsze. Sama mam plusy, wadę +4 a soczewkę +4,25 i wszystko jest spoko. Noszę już ponad pół roku i nie ma żadnego pogorszenia (niedawno byłam na badaniu)
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:17   #234
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez honej Pokaż wiadomość
jesli chodzi o to dobieranie słabyszych/mocniejszych to ja słyszałam że jeśli ktoś ma minusy- dobiera się słabsze, a jeśli + to mocniejsze. Sama mam plusy, wadę +4 a soczewkę +4,25 i wszystko jest spoko. Noszę już ponad pół roku i nie ma żadnego pogorszenia (niedawno byłam na badaniu)
Ja mam właśnie tak dobrane soczewki jak napisałaś
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 08:58   #235
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
ZAWSZE się dobiera słabsze!!! Nie sluchaj okulisty ktory Ci dobierze mocniejsze, chyba ze w okularach w ktorych chodzisz zle widzisz, no to wtedy musisz zmienic i soczewki i okulary, ale tak zeby soczewki były o ok 0,75- 1D słabsze, tak jak pisza dziewczyny.
Cos musi w tym byc , ja zawsze miałam dobierane słabsze jak miałam wadę ok-2.75 to soczewka byla słabsza o 0.25.Teraz mam
-4 okulistka kazała mi nosić -3.75 ale dla mnie jest to za mocna moc więc i tak kupuję -3.5 , nie daję rady chodzić w tych silniejszychnie wiem czy robię dobrze , mam zamiar poinformować ją o tym na następnej wizycie, zobaczymy co powie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 13:28   #236
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mnie okulistka tez przepisala mocniejsze, a efektem bylo to, że moja od 7 lat ustabilizowana wada mi poleciala i to znacznie.
Słyszałam, że wady "-" mają to do siebie że w pewnym momencie (albo w okresie dojrzewania, czy z innych przyczyn zdrowotnych albo ot tak) zaczynają się gwałtownie pogłębiać.
Dlatego cieszę się że mam "+" i dziękuję ludziom, którzy wymyślili szkła kontaktowe.
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 15:28   #237
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja pisałam na temat minusów bo sama takie mam. Na temat plusów szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 20:18   #238
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

NIMRODEL jak tam Twoje oczy? Ja Ci radze zebys sie nie zrazala i nie rezygnowala póki co z soczewek, a takie rady narazie puszczała mimo uszu (pszepraszam honej, ale mysle ze jestesmy tu po to zeby sie wspierac, a nie zarazac pesymistycznym mysleniem, zwlaszcza ze Dziewczyna dopiero zaczyna nosic soczewki!)
Ja tez pamietam po jakis 3 miesicach noszenia mialam problem z podraznieniem. Poradzilam sobie tak, ze po domu nosilam zawsze okulary, a soczewki zakladalam gdy gdzies wychodzilam. Do tego obficie kropilam oczy kroplami HYLOCOMOD (wg mnie najlepsze a przetestowalam mnostwo), ok 22zł w Aptekach Magicznych, ok 34 w innych wiec UWAGA! dosc duza roznica. Opakowanie 30ml starcza na 3 miesiace.
Polecam tez witaminy wzmacniajace siatkowke, a zwlaszcza rogowke bo to jej uszkodzenia sa przeciwwskazanie do noszenia soczewek, ja łykam ProWzrok, 12zł w Magicznej (mam nadzieje ze nie dostane pkt ujemnych za wychwalanie tej apteki, nie pracuje tam ;p)

I Dziewczyny czesto jest tak, ze obiektywnie nie ma zadnych przeciwwskazan do noszenia soczewek ale to nasza psychika kaze nam caly czas o nich myslec i wtedy nie ma sily zebysmy ich nie czuly

NIMRODEL powodzenia!!!
Ouu God To nazywa się wsparcie
Muszę przyznać, ze się troche załamałam.... Goni mnie czas, za 2 tygodnie jade do Niemiec na wymianę (Erasmus) i myślałam, ze do tego czasu będzie ok...

Już trzeci tydzień leczę to podrażnienie. W ten czwartek idę po nowe soczewki. Jakieś Johnsona 2-tygodniowe. 1 opakowanie 110zł- myślałam, że zjadę jak usłyszałam cenę!!!!!! A oni mi chcieli dać 2 opakowania bo jedno oko mam słabsze. Żadnych testowych nie mieli w zanadrzu!!! Czyli 220zł za soczewki +ok.50zł za płyn +40zł za wizyte!!!! Jesuuu, prawie zrezygnowałam!! Skad taka kasa!!!! Ja tylko biedna studentka jestem, nawet nie pracuje. od czasu do czasu korepetycji udzielam

Trzeba pocierpieć finansowo... potem ewentualnie zaoszczędzę na necie kupując...

Czy wy też początkowo tyle zabulałyście??????? Niestety rodzice mnie tu nie zasponsorują. Jakaś koleżanka studentka kiedyś mi chyba mówiła, ze można od uniwerku dostać zwrot za soczewki... Dowiem się...

tenkju za wsparcie!!!!!!!!!!!!!!!
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 20:26   #239
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

I jeszcze jedna kwestia:

ten HYLOCOMOD można zakraplać do oka, gdy ma się soczewkę na oku???

Optyczka ostatnio poleciła mi kupić żel do oczu Vidisic. Ktoś go jeszcze stosował???
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:47   #240
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A wiec ja bym Ci nie radzila kupować od razu calego opakowania soczewek (a tym bardziej dwoch) których sobie wczesniej nie wyprobowalas. Najpierw powinnas kupic jedna pare, bo co jak sie okaze, ze te soczewki Ci nie odpowiadaja, wszystko do kosza? No chyba ze masz komu to ew pozniej odsprzedac. Te johnsony podobno sa świetne, ale dla mnie np o wiele lepsze sa 3miesieczne Optimy B&L (zdaniem okulistki ktora mi wciskala johnsony "przestarzale"), johnsony mnie gniotly, poza tym np ja o wiele lepiej toleruje niskouwodnione soczewki. Wiec to sprawa indywidualna.
Tak, HYLOCOMOD mozna kropic na soczewke i to sa naprawde bardzo dobre krople, nawilzaja oko na około 8 godz. Żel VIDISIC jest oczywiscie bardziej nawilzajacy, bo to żel, jednak nie mozna go uzywac na soczewki, ale np po ich zdjeciu na noc.

A co do kasy tu akurat Cie rozumiem, bo sama mam z tym kiepsko i czesto patrze z zalem jak moje kumpele ktore dobrze widza kupuja sobie ciuszki a ja nie mam kasy bo musialam 3 razy wiecej wydac na soczewki No ale mam tak duza wade ze juz nie jestem w stanie dobrac sobie okularow w ktorych bym dobrze widziala. No i coraz powazniej mysle o laserowej operacji..
I wiesz, np płyny o wiele bardziej sie opłaca kupowac na allegro. Ja płace za 2 duże 59zł razem z pojemniczkami, za przesyłke nie place bo Pan u ktorego kupuje jest z mojego miasta. Soczewki zreszta tez sa duzo tansze.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.