Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-04, 08:35   #91
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Aha, coś mi się jeszcze przypomniało. Aspiryn Protect może działać słabiej niż klasyczna aspiryna Bayer'a czy Polopiryna S, bo tamte zawierają więcej kwasu acetylosalicylowego w jednej tabletce (bodajże 300 mg).Ale może spróbuj po prostu wziąć więcej tabletek na raz: zamiast 4 np. 6. Tylko że wtedy nie wiem, czy już tak tanio na tym wyjdziesz...
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:44   #92
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Nudeline
Rozkrusz 3-5 aspiryn (zwyklych, nie musujacych!) i dodaj odrobine wody, tylko aby
tabletki sie "spulchnily". Teraz tylko nalozyc na twarz i gotowe. Mozna tez wymieszac
aspiryne z jogurtem lub smietanka.
przepraszam, a aspiryna "rozpuszczalna" (bo tylko to jest napisane na op) to jest zwykla czy musujaca? i dlaczego nie mozna uzywac musujacej?
dzieki, pozdrawiam.
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:00   #93
Misia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: tonik aspirynowy

Hej! Ja nie polecam tego toniku...dlaczego? otoz nalozylam go sobie dzis rano oczywiscie po chwili bardzo mi sie nudzilo i poszlam spac,kiedy wstalam i spojrzalam w lustro przestraszylam sie wlasnego odbicia! Na mojej skorze pojawily sie same krosty jedna przy drugiej a na szyi to juz nie wspomne cala czerwona szyja a na niej jedna krosta przy drugiej,jestem zdolowana o malo co nie poryczalam sie a mialam isc jutro na dyskoteke a w takim stanie to nic mi nie pozostaje oprocz siedzenia w domu.Najgorsze jest to ze jest ich pelno jedna obok drugiej,a skora strasznie swedzi.Szczerze mowiac nie wiem co teraz mam zrobic,moze cos mi poradzicie bo widze ze sama sobie nie poradze
Misia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:59   #94
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez Misia89
Hej! Ja nie polecam tego toniku...dlaczego? otoz nalozylam go sobie dzis rano oczywiscie po chwili bardzo mi sie nudzilo i poszlam spac,kiedy wstalam i spojrzalam w lustro przestraszylam sie wlasnego odbicia! Na mojej skorze pojawily sie same krosty jedna przy drugiej a na szyi to juz nie wspomne cala czerwona szyja a na niej jedna krosta przy drugiej,jestem zdolowana o malo co nie poryczalam sie a mialam isc jutro na dyskoteke a w takim stanie to nic mi nie pozostaje oprocz siedzenia w domu.Najgorsze jest to ze jest ich pelno jedna obok drugiej,a skora strasznie swedzi.Szczerze mowiac nie wiem co teraz mam zrobic,moze cos mi poradzicie bo widze ze sama sobie nie poradze
Jeżeli swedzą Cię te krostki, to być może jesteś uczulona na kwas salicylowy. Bo nie wydaje mi sie, żeby tak odrazu tonik "powyciągał" wszystkie syfki.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 21:16   #95
Misia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: tonik aspirynowy

mi wlasnie wydaje sie ze jestem na to uczulona,skora na moich policzkach jak i szyi jest delikatna wiec moze dlatego tak mi "wywalilo".Mam nadzieje ,ze jak sie rano obudze to skora bedzie juz normalna przynajmniej na policzkach :P bo na szyi to watpie ze przejdzie hiii jak nie patrze w lustro to nawet humor mi sie poprawil
Misia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 22:39   #96
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: tonik aspirynowy

Nabralam checi na maseczke i tonik Czasami stosowalam rozpuszczona aspiryne punktowo na wyprysk - szybko goil i nie zostawal slad. Musze wyprobowac, bo jak na razie Effaclar K spisuje sie calkiem dobrze i mysle, ze sie polubilam z kwasem salicynowym
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 11:15   #97
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: tonik aspirynowy

Maseczka aspirynowa jest super! zrobiłam ją co prawda z polopiryny... i na razie tylko raz. Ale nie mogłam uwierzyć po jej zmyciu, że to moje czoło
Efekt nie utrzymał się długo, ale wierzę, że regularne stosowanie uczyni cuda. Oczywiście filtry niezbędne, ale w końcu na tym forum nie trzeba o tym mówić Zaraz idę robić tonik
Pozdrawiam i bardzo dziękuję za przepis (na Biochemii go już chyba nie ma)
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 11:31   #98
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Miel Pokaż wiadomość
przepraszam, a aspiryna "rozpuszczalna" (bo tylko to jest napisane na op) to jest zwykla czy musujaca? i dlaczego nie mozna uzywac musujacej?
dzieki, pozdrawiam.
jak zostają po "rozpuszczeniu" takie białe płatki, paproszki (nie wiem, jak to nazwać ).to jest dobra. Jeśli rozpuszcza się tak, że woda jest przezroczysta, to źle. Tak mi się wydaje

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-12 o 17:39 Powód: Dodanie cytatu
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 11:56   #99
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: tonik aspirynowy

Od dluzszego czasu stosuje tonik aspirynowy. Nie zgadzam sie z tym, ze nie mozna uzywac tabletki musujacej. Przeciez chodzi o substancje czynna - kwas salicylowy, wiec co za roznica czy to bedzie tabletka musujaca czy zwykla? Co wiecej, tabletka musujaca sie rozpuszcza cala, a wiec tonik dziala lepiej niz z tabletki normalnej, ktora sie nie rozpuszcza przeciez w calosci. I nie zgadzam sie, ze w toniku nie moze byc witaminy c. Przeciez to tez kwas, tez dobrze wplywa na skore! Ja robie tonik tak: rozpuszczam tabletke polopiryny C (500mg kwasu salicylowego) w kilku kroplach wody i dodaje niewielka ilosc soku z cytryny. Dziala bosko! Przygotowuje tak mala ilosc, bo przez dodanie soku tonik sie szybko psuje (stoi w lazience max. tydzien). Naprawde, to jest jedyny "kosmetyk" ktory pomaga na moj tradzik zaskornikowy. A najlepsze jest to, ze efekt widac juz po 1-2 dniach

Maseczke z aspiryny robilam sobie ostatnio. Nalozylam ja na cala twarz i to byl blad. Mam tradzik tylko na czole, nosie i brodzie. I w tych partiach twarzy nic mi sie zlego nie stalo, natomiast na policzkach...masakra! Zaczela mi straszne luszczyc sie skora, wrecz mam takie czerwone, podraznione i piekace plamy... Wiem, ze zrobilam to sobie sama przez wlasna glupote, bo mam dosyc delikatna skore na policzkach No i teraz lecze sie mascia z wit. e, wszystko inne mnie podraznia Ale przynajmniej jest to dowod na to, jak ta maseczka mocno dziala...
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 12:04   #100
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Tylko, że z tego co wywnioskowałam nie miesza się kwasu salicylowego (BHA) z wit.c.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 12:10   #101
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Rozumiem, ze zdanie o tym, ze nie mozna uzywac aspiryny musujacej albo z dodatkiem witaminy c wzielo sie z przpisu Basi z biochemii urody? Ale nikt dotad chyba nie potrafil uzasadnic, dlaczego tak niby jest. A wiec ja pragne obalic te teze Musujaca aspiryna dziala o wiele lepiej, nie podrazniaja te nie rozpuszczone paprochy i kwas salicylowy jest caly rozupszczony w wodzie, a wiec wieksza ilosc dziala na skore. A witamina c to tez kwas i tez dobrze dziala. Tak samo jak kwas zawarty w soku z cytryny, ktory polecam dodawac do toniku/maseczki.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 12:14   #102
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Tylko, że z tego co wywnioskowałam nie miesza się kwasu salicylowego (BHA) z wit.c.
Dlaczego? Na moja skore taki przepis dziala o wiele lepiej niz bez soku z cytryny albo wit. c w tabletce. Zreszta jakby nie wolno bylo mieszac tych dwoch kwasow to chyba nie byloby tabletek "kwas salicylowy+wit.c", a przeciez jest takich bardzo duzo.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 12:27   #103
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez martiniątko
Dlaczego? Na moja skore taki przepis dziala o wiele lepiej niz bez soku z cytryny albo wit. c w tabletce. Zreszta jakby nie wolno bylo mieszac tych dwoch kwasow to chyba nie byloby tabletek "kwas salicylowy+wit.c", a przeciez jest takich bardzo duzo.
Pozwól, że przytoczę Ci wypowiedź Sylwiastej z innego wątku. Sądzę, że jest to dobra odp. na twoje pytanie:

" WITAMINA C
nie łaczymy z:
- metalami ciężkimi ( np. krem z miedzia - Metale ciezkie w tym miedz polaczone z kwasem askorbinowym powoduja, ze witamina C zamiast dzialac jako antyoksydant i wylapywac wolne rodniki, zaczyna dzialac jako prooksydant czyli sprzyja tworzeniu wolnych rodnikow. Zrodlo:Biochemiaurody.com )
- betahydroksykwasami (kwas salicylowy - stad do maseczki aspirynowej nie uzywamy aspiryny z dodatkeim witaminy C albo nie uzywamy toniku czy kremu z kwasem salicylowym BHA a nastepnie serum z witamina C. Czyli Clinique Mild o poranku - przy uzywaniu serum z wit c pod filtr, odpada) Moze wystapic powazne podraznienie skory (zrodlo Biochemiaurody.com) ale problemu nie ma, gdy jeden produkt rano a drugi wieczorem (zrodlo Biochemiaurody.com)
- retinoidami "


To, że nie masz jeszcze podrażnień, to nie znaczy wcale, że się ich za parę dni nie nabawisz.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 13:11   #104
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: tonik aspirynowy

Chodziło mi o stosowanie zewnętrzne. A odp. na pyt. masz bardzo ladne przedstawioną w poscie amiki.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 15:16   #105
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez @ska
przepraszam, ze znow`poruszam ta sprawe, ale po pierwsze czytajac to co napisalas, bardzo sie przerazilam, ale to tak by the way. Zastanawia mnie to, ze w sumie pokolenie moich rodzicow nie uzywalo filtrow zadnych, ewentualnie do opalania, ale na codzien to gdzie tam.Zreszta nie bylo mozliwosci takich wtedy. A oni uwielbiaja slonce, zawsze jak tylko jest okazja w lecie, to wyleguja sie na sloncu, opalaja ile sie da. Maja juz ponad 50, wiec wiek zaawansowany powiedzialabym, a po pierwsze nie wygladaja na swoj wiek,tylko o wiele mlodziej!!! a po drugie skore maja w bardzo dobrym stanie, zadnych przebarwien, itd. A raczej filtrow nie uzywaja na dzien i tego nie robili, no i jak juz pisalam, korzystaja z kadej okazji zeby pobyc na sloncu. Jak im powiedzialam, ze musze sobie kupic filtry zeby na codzien sie nimi smarowac, to byli bardzo zdziwieni, lagodnie mowiac. No wiec nie rozumiem, jesliby to szkodliwe dzialanie slonca mialo wyjsc po jakims czasie, no to do tego wieku by juz chyba bylo widoczne... Nie wiem, nie znam sie, i nic nie mowie, tylko nie rozumiem tego.Jak to wytlumaczyc?? A jesli to bardzo glupie pytanie, to nie krzyccie z gory przepraszam

Warto jednak podkreslić, że pokolenie naszych rodziców nie stosowało też kwasów AHA, pilingów ani innych kosmetyków powodujących złuszczanie i jednoczesnie powodujących, że skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na powstawanie plam. Dzisiaj większośc z nas jednak z takimi preparatami się styka, świadomie lub nie. Stosujemy je, bo powodują poprawę naszej skóry,ale TYLKO pod warunkiem zastosowania ochrony.
U mnie przebarwienia pojawiały się 2 lata po wykonanej serii zabiegów kwasami ( u kosmetyczki).Pierwsze oczywiście pojawiły się już podczas pierwszych wakacji (słońce Italii) i zostały przeze manie zlekceważone. Nawet postanowiłam zastosować zasadę : klin-klinem i opalić się mocno aby były mniej widoczne.O efektach nie muszę mówić.
A poza tym popatrzmy realnie: przecież nie jest tak, że dzisiejsi 50-cio latkowie wszyscy wyglądają ładnie, chociaż nie dbali o skórę zgodnie z zasadami filtromaniaków.Moim zdaniem ( tylko moim !) ładna cera u 50-cio 60-cio latka to rzadkość. I większości to jednak zasługa genów , a tego mozna im tylko pozazdrościć.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 15:49   #106
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez cynada
Moim zdaniem ( tylko moim !) ładna cera u 50-cio 60-cio latka to rzadkość. I większości to jednak zasługa genów , a tego mozna im tylko pozazdrościć.
Nie tylko Twoim . Oni po prostu mają ładną skórę i... szczęście... Co nie znaczy, że za 10 lat nie wystąpią i u nich tzw. "starcze plamy" albo, co gorsza, rak skóry.
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 16:04   #107
wiśnia_wisienka
Raczkowanie
 
Avatar wiśnia_wisienka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: Maseczka Aspirynowa

I mi ta maseczka bardzo przypadła do gustu- polecam
wiśnia_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 16:18   #108
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez kochanie
Nie tylko Twoim . Oni po prostu mają ładną skórę i... szczęście... Co nie znaczy, że za 10 lat nie wystąpią i u nich tzw. "starcze plamy" albo, co gorsza, rak skóry.


Zgadza się ! a poza tym wystarczy popatrzeć na Brigitte Bardot- To bardzo sztandarowy przykład. Z tego co wiem uwielbiała sie opalać....no i nie miała dobrych genów... I na pewno nie używała filtrów. A Sofia Loren z kolei słyszałam mówiła, że nigdy sie nie opalała, w co jednak trudno uwierzyś wiedzac, że mieszka we Włoszech
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 16:38   #109
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez martiniątko
Rozumiem, ze zdanie o tym, ze nie mozna uzywac aspiryny musujacej albo z dodatkiem witaminy c wzielo sie z przpisu Basi z biochemii urody? Ale nikt dotad chyba nie potrafil uzasadnic, dlaczego tak niby jest. A wiec ja pragne obalic te teze Musujaca aspiryna dziala o wiele lepiej, nie podrazniaja te nie rozpuszczone paprochy i kwas salicylowy jest caly rozupszczony w wodzie, a wiec wieksza ilosc dziala na skore. A witamina c to tez kwas i tez dobrze dziala. Tak samo jak kwas zawarty w soku z cytryny, ktory polecam dodawac do toniku/maseczki.
Martiniątko aspiryna musująca zawiera pewnie jeszcze inne substancje , które nie służą skórze, jeśli możesz to przepisz skład z opakowania.
Nastepna sprawa , ja nie podważam tez osób, które są wykształcone w tej dziedzinie (Biochemia) takich jak Barbara Kwiatkowska. Prawdopodobnie my nie posiadamy nawet 10% wiedzy taką jaką posiada pani Basia.Więc jesli ktoś kto się na tym zna pisze, iż nie wolno czegoś z czymś innym łączyć to raczej stosuję się do tego.
Ale każdy niech robi ze swoja skórą to co uważa.
Martiniątko, czy jesteś w tej dziedzinie wykszatłcona, aby namawiać do przeprowadzania eksperymentów na własnej skórze przez inne osoby. Wsztstko co stosujemy na tym forum powinno być poparte faktami naukowymi.

Jeszcze w sprawie cytryny. Wit. C to nie jest to samo co cytryna, w cytrynie zawartość wit C jest mała, sok z całej cytryny to 50mg wit.c, cytrusy uzywanie w więkeszych ilościach zewnętrznie są fototoksyczne.

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-05-06 o 16:58
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 17:00   #110
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Na "prawie równoległym" wątku jest napisane, że takie połączenie: kwas salicylowy i witamina C może powodować podrażnienia. Jeśli ktoś chce eksperymentować, to droga zawsze wolna, ale po co ryzykować?
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 17:49   #111
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez martiniątko
Rozumiem, ze zdanie o tym, ze nie mozna uzywac aspiryny musujacej albo z dodatkiem witaminy c wzielo sie z przpisu Basi z biochemii urody? Ale nikt dotad chyba nie potrafil uzasadnic, dlaczego tak niby jest. A wiec ja pragne obalic te teze Musujaca aspiryna dziala o wiele lepiej, nie podrazniaja te nie rozpuszczone paprochy i kwas salicylowy jest caly rozupszczony w wodzie, a wiec wieksza ilosc dziala na skore. A witamina c to tez kwas i tez dobrze dziala. Tak samo jak kwas zawarty w soku z cytryny, ktory polecam dodawac do toniku/maseczki.
Czysty kwas salicylowy bardzo podrażnia żołądek, dlatego stosuje się łagodniejszy kwas acetylosalicylowy (ester kwasu salicylowego).
Oprócz niego, w musującej aspirynie są dodatki, o których wspomniała Paula07. Na pewno jest soda, odpowiedzialna za musowanie, która raczej nie poprawi właściwości maseczki, wręcz przeciwnie.
Wzbogacanie toniku aspirynowego cytryną ze względu na obecność wit. C chyba nie ma sensu - aspiryna przyspiesza jej rozkład.


Czy któraś z Was stosowała Erisową maseczką z salicylanem sodowym (Pharmaceris T, Salicam) i mogłaby porównać jej skuteczność z maseczką domowej podukcji?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-05-06 o 19:48
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 17:57   #112
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez kochanie
jak zostają po "rozpuszczeniu" takie białe płatki, paproszki (nie wiem, jak to nazwać ).to jest dobra. Jeśli rozpuszcza się tak, że woda jest przezroczysta, to źle. Tak mi się wydaje
ha! moja woda z aspiryna nie jest przezroczysta, tylko taka metna biala z drobinkami. a wiec moge uzywac. dzieki
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 20:32   #113
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: tonik aspirynowy

jestem kolejną osobą , która jest zachwycona działaniem maseczki aspirynowej , CUDO !!!
-piękna wygładzona , rozjaśniona buzia , będę stosowała ją regularnie
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:40   #114
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dziewczyny, a czy przy zastosowaniu maseczki pierwszy raz nie dostanę nagłego ataku wyprysków? Chodzi mi o to, że miałam np. kiedyś żel do mycia twarzy, który najpierwsz "wyrzucił" mi spod skóry wszystkie paskudztwa, a dopiero później ją leczył. chciałabym sobie zrobić dziś tą maseczkę aspirynową ale w niedzielę mam Komunię u kuzyna i nie chciałabym wyskoczyć z twarzą pełną przyszczy

I jeszcze jedno, czy te 2 tabletki to są na cały kubeczek jogurtu czy tylko na taką ilość, jaką potrzeba na twarz?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:38   #115
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
Dziewczyny, a czy przy zastosowaniu maseczki pierwszy raz nie dostanę nagłego ataku wyprysków? Chodzi mi o to, że miałam np. kiedyś żel do mycia twarzy, który najpierwsz "wyrzucił" mi spod skóry wszystkie paskudztwa, a dopiero później ją leczył. chciałabym sobie zrobić dziś tą maseczkę aspirynową ale w niedzielę mam Komunię u kuzyna i nie chciałabym wyskoczyć z twarzą pełną przyszczy

I jeszcze jedno, czy te 2 tabletki to są na cały kubeczek jogurtu czy tylko na taką ilość, jaką potrzeba na twarz?
ja nigdy nie miałam wysypu, ale nie wiem jak inni
2 tabletki to najwyzej na łyżke jogurtu, tylko tyle żeby aspiryna nie "spadła" z twarzy

a poza tym, polecam modyfikacje :
-2 -3 polopiryny
-1/2 łyżeczki glinki argiletz (w proszku)
-troche jogurtu do rozmieszania
Rewelacja, 2w1, wszystkie zalety glinki i aspiryny w jednym

Polopiryne /aspiryne najdokładniej rozbijemy w moździeżu, wtedy jest baaardzo drobniutka, sama w wodzie czy jogurcie sie nie tak nie rozpuści .

Edytowane przez AdaD
Czas edycji: 2013-06-27 o 08:56
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:28   #116
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez AdaD
ja nigdy nie miałam wysypu, ale nie wiem jak inni
2 tabletki to najwyzej na łyżke jogurtu, tylko tyle żeby aspiryna nie "spadła" z twarzy

a poza tym, polecam modyfikacje :
-2 -3 polopiryny
-1/2 łyżeczki glinki argiletz (w proszku)
-troche jogurtu do rozmieszania
Rewelacja, 2w1, wszystkie zalety glinki i aspiryny w jednym

Polopiryne /aspiryne najdokładniej rozbijemy w moździeżu, wtedy jest baaardzo drobniutka, sama w wodzie czy jogurcie sie nie tak nie rozpuści .
Dzięki za informacje

Z glinką na razie nie bede mieszała, niech skóra przywyknie do aspiryny
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:01   #117
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Żeby maseczka aspirynowa zadziałała, to na łyżkę jogurtu muszą być przynajmnie 4 aspiryny Bayera. Ja wrzucam 5.

Co do tabletek polopiryny, jeszcze w takiej znikomej ilości - zdecydowanie za mało. Polopiryna ma 300 kw.acetylosalicylowego, aspiryna 500. Widać różnicę, prawda?

Dlatego używam jogurtu naturalnego,bo obniża ph, więc intensyfikuje zbawcze dla naszej cery właściwości aspiryny.
Glinka - jak najbardziej, ale oddzielnie, nie do maseczki aspirynowej!
Nawzajem sobie szkodzą.
Lepiej raz stosować samą glinkę, a raz samą aspirynkę - wtedy każde z nich może w pełni zadziałać.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:21   #118
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Maseczka Aspirynowa

czy aspiryne rozpuszczam w kilku kropelkach wody po czym dodaję do jogurtu?
czy po takiej maseczce moge użyć Effaclar K?
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:36   #119
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez palau
czy aspiryne rozpuszczam w kilku kropelkach wody po czym dodaję do jogurtu?
czy po takiej maseczce moge użyć Effaclar K?
Dokładnie tak, wystarczy parę kropel na tabletki, by sie "rozsypały", następnie dodajesz łyżeczkę jogurtu, mieszasz wszystko i viola! maseczka gotowa,by nalozyć na buźkę.
Effaclar k- nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że możesz go nalozyć po zastosowaniu maseczki, tylko tak sobie myśle, może powinnaś zrobić po międyz nimi jakąs przerwę, najlepiej będzie gdy jakąs ekspertka się wypowie, bo ja sama jestem żółtodziobem w tych sprawach
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:51   #120
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Maseczka Aspirynowa

mimo to dziękuję bardzo moze po prostu bede robila tego dnia w ktorym na noc uzyje Hauschki
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 10:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.