Zakupy na Vinted - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-06-18, 07:33   #4741
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Co do tych perfum to chcialabym stwierdzic, że to nie taka znowu przecinka, bo jednak kupując od osoby prywatnej można się naciąć na podróbkę. Sklep internetowy jest jednak bardziej wiarygodny w tym zakresie. No chyba że to jakiś unikat.
Mari, ale mnie nie o to chodzi. Dla mnie przeginką jest składanie propozycji cenowych znacznie odbiegających od ceny wskazanej w ogłoszeniu, w szczególności gdy ta cena jest, na tle innych, atrakcyjna. Jeśli wystawiam coś za kwotę X, to proponowanie ceny stanowiącej np. 2/3 mojej, uważam za bezczelne.
A to, o czym piszesz, to inna kwestia, i jeśli mam się naciąć na podróbkę, to i 100 zł bym nie dała. Ja akurat sobie chwalę kupowanie perfum na portalach typu allegro, olx czy vinted, na kilkaset flakonów, które przeszły przez moje ręce, prawie wszystkie kupione były z drugiej ręki.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 10:42   #4742
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Co do tych perfum to chcialabym stwierdzic, że to nie taka znowu przecinka, bo jednak kupując od osoby prywatnej można się naciąć na podróbkę. Sklep internetowy jest jednak bardziej wiarygodny w tym zakresie. No chyba że to jakiś unikat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo perfum z moich zbiorów pochodzi z drugiej ręki, szczególnie jeśli kupuję w ciemno, bądź by potestować wtedy kupuję używkę od kogoś
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia



Edytowane przez ewelinka_
Czas edycji: 2023-07-10 o 19:48
ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 10:57   #4743
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Mari, ale mnie nie o to chodzi. Dla mnie przeginką jest składanie propozycji cenowych znacznie odbiegających od ceny wskazanej w ogłoszeniu, w szczególności gdy ta cena jest, na tle innych, atrakcyjna. Jeśli wystawiam coś za kwotę X, to proponowanie ceny stanowiącej np. 2/3 mojej, uważam za bezczelne.
A to, o czym piszesz, to inna kwestia, i jeśli mam się naciąć na podróbkę, to i 100 zł bym nie dała. Ja akurat sobie chwalę kupowanie perfum na portalach typu allegro, olx czy vinted, na kilkaset flakonów, które przeszły przez moje ręce, prawie wszystkie kupione były z drugiej ręki.
Tak, tak, rozumiem Chodziło mi akurat w tym przypadku tylko o perfumy.

Cytat:
Napisane przez ewelinka_ Pokaż wiadomość
Moje perfumy są w większości z Sephory i Douglasa, na wszystkie mam paragony, i zawsze wysyłam gdy mnie ktoś poprosi. Więc jeśli ja zapłaciłam 250zł w Sephorze, sprzedaję za 170zł tylko otworzone, a ktoś mi proponuje bo pisze że to secondhand i proponuje 105zł to już jest szczerze mówiąc kicha totalna.



Co do perfum jeśli zachowamy zdrowy rozsądek to można uniknąć wtopy, warto prosić też o paragon bądź potwierdzenie gdzie perfumy zostały kupione.


Dużo perfum z moich zbiorów pochodzi z drugiej ręki, szczególnie jeśli kupuję w ciemno, bądź by potestować wtedy kupuję używkę od kogoś
Kiedyś się mówiło, że jak coś kupujesz w sklepie, wychodzisz z tym to już traci 50% na wartości. Ja swoje nowe, nieotwierane kosmetyki z Sephory sprzedawałam za połowę ceny, perfumy pod tym względem "lepiej chodzą". Może masz rację, że 105 w stosunku do 250 zł to troszkę niefajnie, ale też teraz każdy chce kupić jak najtaniej, zawsze oferty można nie zaakceptować.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 13:35   #4744
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Zakupy na Vinted

Trochę nie rozumiem oburzenia niektórych wizażanek propozycjami niskich cen. Przecież żaden problem odrzucić, nikt nie zmusza do sprzedaży po zbyt niskiej cenie.
Ponadto jeżeli jest opcja zaproponowania niższej ceny, to dlaczego niektóre z was postrzegają to jako coś niemal obraźliwego?
Jeszcze drobna uwaga -na Vinted często są ceny dużo wyższe na niektóre marki w porównaniu co cen w sklepach w czasie wyprzedaży do 50 czy 75%, sporo osób poluje na okazje i potem sprzedaje w cenie nieznacznie niższej od regularnej i wygląda jakby kupujący proponował coś abstrakcyjnego.
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 13:37   #4745
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;89607729]Trochę nie rozumiem oburzenia niektórych wizażanek propozycjami niskich cen. Przecież żaden problem odrzucić, nikt nie zmusza do sprzedaży po zbyt niskiej cenie.
Ponadto jeżeli jest opcja zaproponowania niższej ceny, to dlaczego niektóre z was postrzegają to jako coś niemal obraźliwego?
Jeszcze drobna uwaga -na Vinted często są ceny dużo wyższe na niektóre marki w porównaniu co cen w sklepach w czasie wyprzedaży do 50 czy 75%, sporo osób poluje na okazje i potem sprzedaje w cenie nieznacznie niższej od regularnej i wygląda jakby kupujący proponował coś abstrakcyjnego.[/QUOTE]

Ja się nie obrażam tylko odrzucam Chociaż przy tych 18 zł to mnie tak chwilę wcięło, no ale cóż
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 18:31   #4746
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;89607729]Trochę nie rozumiem oburzenia niektórych wizażanek propozycjami niskich cen. Przecież żaden problem odrzucić, nikt nie zmusza do sprzedaży po zbyt niskiej cenie.
Ponadto jeżeli jest opcja zaproponowania niższej ceny, to dlaczego niektóre z was postrzegają to jako coś niemal obraźliwego?
Jeszcze drobna uwaga -na Vinted często są ceny dużo wyższe na niektóre marki w porównaniu co cen w sklepach w czasie wyprzedaży do 50 czy 75%, sporo osób poluje na okazje i potem sprzedaje w cenie nieznacznie niższej od regularnej i wygląda jakby kupujący proponował coś abstrakcyjnego.[/QUOTE]
myślę, że każdy ma po prostu inne podejście do sprzedaży, ja w 90% przypadków akceptuję propozycje ceny, nawet te sporo niższe jeżeli towar wisi długo i ma małe zainteresowanie nie podchodzę do sprzedaży na vinted w taki sposób, że X kwota musi mi się zwrócić bo ja zapłaciłam kwotę Y
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 19:45   #4747
jaestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 103
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja rozumiem negocjować trochę (choć wówczas bezsensowne robią się zniżki na zestawy, ale spoko), ale zawsze odrzucam propozycje, jak mam za 10 zł np. 5 ubranek w spoko stanie po dziecku, a tu propozycja 6 zł, no kurczę, szczerze to nie chce mi się tego nawet pakować i iść do paczkomatu. Wolę przy okazji wrzucić w hm i dostać bon na 5 zł ;D Aczkolwiek obniżki w stylu - kupiłam piżamę w etam , co prawda rok temu, ale zapłaciłam 300 zł. Wystawiam za 150, nowa z metkami, a tu propozycja 90 zł. No kurczę, wolę dać komuś na prezent albo zostawię dla córki na za 10 lat
jaestera jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-18, 20:34   #4748
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;89607729]Trochę nie rozumiem oburzenia niektórych wizażanek propozycjami niskich cen. Przecież żaden problem odrzucić, nikt nie zmusza do sprzedaży po zbyt niskiej cenie.
Ponadto jeżeli jest opcja zaproponowania niższej ceny, to dlaczego niektóre z was postrzegają to jako coś niemal obraźliwego?
[/quote]
Niestety nie ma możliwości, aby zablokować opcję ofertowania, tak samo jak nie można odznaczyć pewnych form wysyłki.
A za obraźliwą nie uważam ogólnie propozycji niższej ceny, tylko np. 2/3 mojej ceny.

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;89607729]Jeszcze drobna uwaga -na Vinted często są ceny dużo wyższe na niektóre marki w porównaniu co cen w sklepach w czasie wyprzedaży do 50 czy 75%, sporo osób poluje na okazje i potem sprzedaje w cenie nieznacznie niższej od regularnej i wygląda jakby kupujący proponował coś abstrakcyjnego.[/QUOTE]
Ale rozmowa toczyła się w konkretnym kontekście - tj. w sytuacji, gdy cena jest atrakcyjna na tle innych ogłoszeń. Dodam, że te najbardziej bzdurne propozycje dostaję tuż po wystawieniu, nie wiem, może ludzie myślą, że rozochocona, że już ktoś chce kupić, omyłkowo zaakceptuję cenę typu 75 zł przy moich 120 zł?
I ja rozumiem, że innych osób to nie drażni. No mnie akurat tak, negocjacje ogólnie jak najbardziej OK, ale qrczę, w granicach przyzwoitości.

A jeszcze a propos drażnienia, to nie lubię też, jak ktoś PO zakupie pisze: "Tylko zależy mi na bardzo szybkiej wysyłce!" Takie rzeczy ustala się przed zakupem.

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
myślę, że każdy ma po prostu inne podejście do sprzedaży, ja w 90% przypadków akceptuję propozycje ceny, nawet te sporo niższe jeżeli towar wisi długo i ma małe zainteresowanie nie podchodzę do sprzedaży na vinted w taki sposób, że X kwota musi mi się zwrócić bo ja zapłaciłam kwotę Y
Rzeczy, które mi długo wiszą, sprzedaję często taniej, zresztą sama schodzę z ceny. Natomiast absolutnie nie patrzę w ten sposób, że jakaś konkretna kwota musi mi się zwrócić. Oceniam jaki jest popyt i celuję w uzyskanie "rynkowej" ceny. Już przywykłam, że bywa, iż rzecz nową z metką puszczam za 60% tego, ile dałam.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 20:48   #4749
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
myślę, że każdy ma po prostu inne podejście do sprzedaży, ja w 90% przypadków akceptuję propozycje ceny, nawet te sporo niższe jeżeli towar wisi długo i ma małe zainteresowanie nie podchodzę do sprzedaży na vinted w taki sposób, że X kwota musi mi się zwrócić bo ja zapłaciłam kwotę Y
Mam to samo

Vinted traktuję, jako pozbycie się zalegających moje szafy rzeczy, jeśli coś zarobię to ok
Np. stanik pooperacyjny kupiony za 250 zł wystawiłam i sprzedałam szybko za 50 zł, był w zwykłym dobrym stanie, po prostu po użyciu przez 2 tygodnie, ale nie nosiłabym go i tak, a tak to komuś się przyda, bo on specyficznie się przydaje. A widzę podobne za 150 zł np. i stoją.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2023-06-18 o 20:50
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 21:12   #4750
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Zakupy na Vinted

może jestem cebulą, ale mnie się musi zwrócić to co zapłaciłam - może nie każda rzecz, ale w ogólnym rozrachunku nie chcę wyjść na minus. po pierwsze za dużo mam tych rzeczy, po drugie nie chciałoby mi się szykować rzeczy do aukcji dla uzyskania kilku złotych i jeszcze stracenia na tym. rozumiem potrzebę pozbycia się czegoś, ale mnie tam nie robi różnicy czy ta rzecz poleży u mnie jeszcze jakiś czas.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-18, 22:29   #4751
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Mam to samo

Vinted traktuję, jako pozbycie się zalegających moje szafy rzeczy, jeśli coś zarobię to ok
Np. stanik pooperacyjny kupiony za 250 zł wystawiłam i sprzedałam szybko za 50 zł, był w zwykłym dobrym stanie, po prostu po użyciu przez 2 tygodnie, ale nie nosiłabym go i tak, a tak to komuś się przyda, bo on specyficznie się przydaje. A widzę podobne za 150 zł np. i stoją.
Też mam takie podejście. Ostatnio rozważam nawet znaczne obniżenie cen większości moich ofert, bo wiszą już rok albo dłużej, zajmują duży plastikowy box, a nie mam niestety nadmiaru miejsca. Chciałabym się tego po prostu pozbyć, a szkoda mi je wywalić do kontenera (zwłaszcza te vintage).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-19, 00:39   #4752
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też mam takie podejście. Ostatnio rozważam nawet znaczne obniżenie cen większości moich ofert, bo wiszą już rok albo dłużej, zajmują duży plastikowy box, a nie mam niestety nadmiaru miejsca. Chciałabym się tego po prostu pozbyć, a szkoda mi je wywalić do kontenera (zwłaszcza te vintage).
No dokładnie i ja mam takie podejście, choć sporo rzeczy wystawiam, gdy ogłaszane są u mnie zbiórki do miejsc typu dom samotnej matki.
Ja sporo kupuję, więc nawet, jak się pozbywam to nadal mam ścisk w szafach dlatego chcę sprzedać, jak najszybciej
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 12:25   #4753
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Zakupy na Vinted

A jak robicie czystkę w szafie i znajdujecie jakies ciuchy których przykładowo nie nosilyscie rok i chcecie sprzedac to pierzecie je żeby odświeżyć zapach? Czy może wystawiacie tak jak jest z adnotacja ze przeleżało coś rok w szafie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 12:25   #4754
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja mam już jakiś czas wystawioną kopertówkę Simple (w zasadzie to etui na tablet, ale jest takie urocze, że nosiłam jako kopertówkę), skóra, stan idealny. No może sporo chcę jak na Vinted, bo 40 zł, ALE ostatnia propozycja ceny to 18 zł. Jak tak na to patrzęęęęęę... to chyba sobie ją na planer przerobię, zawsze taki chciałam
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Jeeesu, mam serię żenujących propozycji cenowych. Buty wystawione za 120 zł, chodliwa marka, dobra cena (w porównaniu z innymi), sypią się propozycje typu 75 zł czy 80 zł.
Torebka wystawiona najtaniej spośród ofert tego modelu u innych, za 290, propozycje rzędu 200 zł, była też propozycja 176 zł. Te najniższe z reguły pochodzą od zagranicznych Vintedzianek. Rozumiem, że mają wyższe koszty wysyłki, ale heloł, niektóre propozycje są naprawdę niesmaczne.
Mnie rozwaliła ostatnio propozycja za nową bluzkę (kupiona na wyprzedaży za 49 zł) . Wystawiłam za 5 zł, bo stwierdziłam, że skoro ma w szafie leżeć, niech posłuży komuś innemu. Dostałam propozycję 3 zł

Oczywiście, odrzuciłam, podniosłam do 19 zł, dając margines na targowanie się komuś innemu i za taką sumę ostatecznie sprzedałam.
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 12:31   #4755
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A jak robicie czystkę w szafie i znajdujecie jakies ciuchy których przykładowo nie nosilyscie rok i chcecie sprzedac to pierzecie je żeby odświeżyć zapach? Czy może wystawiacie tak jak jest z adnotacja ze przeleżało coś rok w szafie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeżeli nie są brudne to nie piorę dodatkowo, bo czyste rzeczy z mojej szafy według mnie pachną neutralnie nawet jak leżą tam chwilę. Gdybym miała wilgoć w domu to pewnie bym przemyślała odświeżanie. Zresztą ja nie jestem fanką intensywnie pachnących ubrań. Raz kupiłam sweter wełniany i wszystko fajnie, ale pachniał tak intensywnie płynem, że i tak musiałam go szybko przeprać, bo mnie aż głowa bolała nawet od przebywania w jego pobliżu.

Poza tym zwykle i tak piorę kupione rzeczy, bo to jednak używany ciuch i nie wiem na ile mogę ufać poprzedniemu właścicielowi co do tego w jakich warunkach przechowywał rzecz.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 12:32   #4756
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
No dokładnie i ja mam takie podejście (...)
Ja sporo kupuję, więc nawet, jak się pozbywam to nadal mam ścisk w szafach dlatego chcę sprzedać, jak najszybciej
Mam dokładnie tak samo
Jeśli mam coś wyrzucić za darmo, to wolę sprzedać za kilka złotych. Ciuchów mam i tak ogromny nadmiar (ostatnio w Galileo był kawałek o jeansach - podobno przeciętnie w szafach mamy ich 6 par - ja mam lekko licząc ze 40 - nie mogę się powstrzymać, jak widzę coś fajnego ale pracuję nad sobą )
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 12:54   #4757
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A jak robicie czystkę w szafie i znajdujecie jakies ciuchy których przykładowo nie nosilyscie rok i chcecie sprzedac to pierzecie je żeby odświeżyć zapach? Czy może wystawiacie tak jak jest z adnotacja ze przeleżało coś rok w szafie…
Jeśli schowałam rzecz uprzednio upraną do szafy, to nie widzę potrzeby prania ponownie.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Gdybym miała wilgoć w domu to pewnie bym przemyślała odświeżanie.
Jesu, zapach wilgoci jest okropny :-/. Kupiłam kiedyś buty na vinted, kozaki Patrizii Pepe, jakieś 3 lata temu, właśnie śmierdzące wilgocią. Przez rok trzymałam w worku z sodą, za bardzo nie pomogło, ale mają świetny kolor i super się noszą, pozostały delikatny "zapaszek" ignoruję.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 12:56   #4758
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
może jestem cebulą, ale mnie się musi zwrócić to co zapłaciłam - może nie każda rzecz, ale w ogólnym rozrachunku nie chcę wyjść na minus. po pierwsze za dużo mam tych rzeczy, po drugie nie chciałoby mi się szykować rzeczy do aukcji dla uzyskania kilku złotych i jeszcze stracenia na tym. rozumiem potrzebę pozbycia się czegoś, ale mnie tam nie robi różnicy czy ta rzecz poleży u mnie jeszcze jakiś czas.
mówisz o noszonych przez siebie rzeczach?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 14:11   #4759
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
mówisz o noszonych przez siebie rzeczach?

tak i nie. dużo mam rzeczy z metkami, które kupiłam w szale wyprzedaży, ale sprzedaję też takie, które nosiłam.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-19, 14:15   #4760
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A jak robicie czystkę w szafie i znajdujecie jakies ciuchy których przykładowo nie nosilyscie rok i chcecie sprzedac to pierzecie je żeby odświeżyć zapach? Czy może wystawiacie tak jak jest z adnotacja ze przeleżało coś rok w szafie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, bo w szafie mam czyste rzeczy.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jeżeli nie są brudne to nie piorę dodatkowo, bo czyste rzeczy z mojej szafy według mnie pachną neutralnie nawet jak leżą tam chwilę. Gdybym miała wilgoć w domu to pewnie bym przemyślała odświeżanie. Zresztą ja nie jestem fanką intensywnie pachnących ubrań. Raz kupiłam sweter wełniany i wszystko fajnie, ale pachniał tak intensywnie płynem, że i tak musiałam go szybko przeprać, bo mnie aż głowa bolała nawet od przebywania w jego pobliżu.

Poza tym zwykle i tak piorę kupione rzeczy, bo to jednak używany ciuch i nie wiem na ile mogę ufać poprzedniemu właścicielowi co do tego w jakich warunkach przechowywał rzecz.
Jak coś dostałam pachnące "obcym" płynem do płukania to i tak musiałam sobie przeprać, bo jestem wrażliwa zapachowo.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 17:28   #4761
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Niestety nie ma możliwości, aby zablokować opcję ofertowania, tak samo jak nie można odznaczyć pewnych form wysyłki.

A za obraźliwą nie uważam ogólnie propozycji niższej ceny, tylko np. 2/3 mojej ceny.





Ale rozmowa toczyła się w konkretnym kontekście - tj. w sytuacji, gdy cena jest atrakcyjna na tle innych ogłoszeń. Dodam, że te najbardziej bzdurne propozycje dostaję tuż po wystawieniu, nie wiem, może ludzie myślą, że rozochocona, że już ktoś chce kupić, omyłkowo zaakceptuję cenę typu 75 zł przy moich 120 zł?

I ja rozumiem, że innych osób to nie drażni. No mnie akurat tak, negocjacje ogólnie jak najbardziej OK, ale qrczę, w granicach przyzwoitości.



A jeszcze a propos drażnienia, to nie lubię też, jak ktoś PO zakupie pisze: "Tylko zależy mi na bardzo szybkiej wysyłce!" Takie rzeczy ustala się przed zakupem.





Rzeczy, które mi długo wiszą, sprzedaję często taniej, zresztą sama schodzę z ceny. Natomiast absolutnie nie patrzę w ten sposób, że jakaś konkretna kwota musi mi się zwrócić. Oceniam jaki jest popyt i celuję w uzyskanie "rynkowej" ceny. Już przywykłam, że bywa, iż rzecz nową z metką puszczam za 60% tego, ile dałam.
Ale w sumie dlaczego ktoś ma kupić, nawet rzecz z metką, za tyle za ile dałaś? Kupno ma vinted to jednak ryzyko, że źle leży, ze jednak z rozmiarem się nie trafi I nie ma jak zwrócić

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 18:00   #4762
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale w sumie dlaczego ktoś ma kupić, nawet rzecz z metką, za tyle za ile dałaś? Kupno ma vinted to jednak ryzyko, że źle leży, ze jednak z rozmiarem się nie trafi I nie ma jak zwrócić

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Otóż to. Mnie też się zdarza sprzedawać nowe rzeczy z metką po tym jak przemyślałam, że jednak ich nie chcę, a nie mogę już zwrócić. Fajnie byłoby wtedy odzyskać pieniądze, które w nie włożyłam, ale jednak jestem świadoma, że sprzedaje bądź co bądź rzeczy z drugiej ręki, nawet jak nie były noszone.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 20:54   #4763
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo
Jeśli mam coś wyrzucić za darmo, to wolę sprzedać za kilka złotych. Ciuchów mam i tak ogromny nadmiar (ostatnio w Galileo był kawałek o jeansach - podobno przeciętnie w szafach mamy ich 6 par - ja mam lekko licząc ze 40 - nie mogę się powstrzymać, jak widzę coś fajnego ale pracuję nad sobą )
Swego czasu mialam ok 100 par majtek i 25 stringów🤪 zredukowalam do jakiś 40 par.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 21:27   #4764
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak coś dostałam pachnące "obcym" płynem do płukania to i tak musiałam sobie przeprać, bo jestem wrażliwa zapachowo.
Czytam czasem, jak ktoś dostaje rzecz wyperfumowaną na maksa, specjalnie właśnie przed wysyłką.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale w sumie dlaczego ktoś ma kupić, nawet rzecz z metką, za tyle za ile dałaś? Kupno ma vinted to jednak ryzyko, że źle leży, ze jednak z rozmiarem się nie trafi I nie ma jak zwrócić
A to chyba nie do mnie pytanie. Przecież to nie ja napisałam, że chcę odzyskać pieniądze . Ja tylko stwierdziłam, że godzę się z tym, że odzyskuję tylko część kwoty. Przy czym nierzadko sprzedawałam markowe torebki z metkami, tutaj nie ma ryzyka nietrafienia z rozmiarem, poza tym ja zasadniczo kupuję nowe rzeczy tylko przy kumulacji zniżek różnorakich, maksymalnie za 60-70% ceny (często za około 50% ceny), na które się składa np. rabat za uzbierane punkty, rabat klubowy czy fakt zakupienia kilku przedmiotów (w zeszłym roku bądź dwa lata temu na eobuwie była promocja, że przy minimum 4 rzeczach 40% zniżki przysługiwało, również na produkty przecenione). Czyli 60% mojej ceny to jakieś 30% ceny sklepowej. Na szczęście działa to w dwie strony, choć nie zawsze.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 22:06   #4765
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jeżeli nie są brudne to nie piorę dodatkowo, bo czyste rzeczy z mojej szafy według mnie pachną neutralnie nawet jak leżą tam chwilę. Gdybym miała wilgoć w domu to pewnie bym przemyślała odświeżanie. Zresztą ja nie jestem fanką intensywnie pachnących ubrań. Raz kupiłam sweter wełniany i wszystko fajnie, ale pachniał tak intensywnie płynem, że i tak musiałam go szybko przeprać, bo mnie aż głowa bolała nawet od przebywania w jego pobliżu.

Poza tym zwykle i tak piorę kupione rzeczy, bo to jednak używany ciuch i nie wiem na ile mogę ufać poprzedniemu właścicielowi co do tego w jakich warunkach przechowywał rzecz.

Rozumiem wilgoci nie mam w domu na szczęście ale po prostu jakos jak odnajduje gdzies tam na dnie Zakopane ciuchy sprzed roku albo lepiej … nawet z metka to mnie korci by to odświeżyć przed sprzedażą żeby potem nie było ze wali jakaś szafa czy coś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo
Jeśli mam coś wyrzucić za darmo, to wolę sprzedać za kilka złotych. Ciuchów mam i tak ogromny nadmiar (ostatnio w Galileo był kawałek o jeansach - podobno przeciętnie w szafach mamy ich 6 par - ja mam lekko licząc ze 40 - nie mogę się powstrzymać, jak widzę coś fajnego ale pracuję nad sobą )

Hahaha to piątka! Ja mam wszystkich jeansów i jakiś tam może z 2-3 pary w tym jakies takie wyjściowe i ostatnio robiłam porządki i nadal mam ich sporo… nie zebym kupiła ostatnio 2 pary kolejne 🫠 a chodzę w 5 na krzyż jak przeciętny Polak który uprze się na jakies ciuchy hahahahh


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 22:07   #4766
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Rozumiem wilgoci nie mam w domu na szczęście ale po prostu jakos jak odnajduje gdzies tam na dnie Zakopane ciuchy sprzed roku albo lepiej … nawet z metka to mnie korci by to odświeżyć przed sprzedażą żeby potem nie było ze wali jakaś szafa czy coś
Jeśli wypierzesz rzecz, która była dotąd nienoszona bez metki albo z metką, to moim zdaniem stan można opisać jedynie maksymalnie jako bardzo dobry.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 22:26   #4767
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Jeśli wypierzesz rzecz, która była dotąd nienoszona bez metki albo z metką, to moim zdaniem stan można opisać jedynie maksymalnie jako bardzo dobry.

Jasne rozumiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-19, 23:22   #4768
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Czytam czasem, jak ktoś dostaje rzecz wyperfumowaną na maksa, specjalnie właśnie przed wysyłką.
Kiedyś późnym wieczorem odebrałam z Paczkomatu bluzkę z Vinted. Chyba z pół butelki perfum na nią wylano. Rozpakowałam - stan idealny, ale pachniała BARDZO mocno. Było późno, więc nie chciało mi się z nią już nic robić. Niestety - zapach był tak intensywny, że czułam ją z pokoju obok - spać się nie dało. W środku nocy wstałam, by ją zalać wodą w misce. Perfumy mocne, bo dopiero po drugim praniu już ich nie wyczuwałam.
Przy wrażliwej skórze, muszę uważać na to, w czym piorę i sama nie używam perfum, Taka przesyłka była niemiłą niespodzianką.
Zapytałam kupującą dlaczego tak robi, a ona: kupujący lubią gdy rzeczy ładnie pachną. Na moje stwierdzenie, że to nierozsądne, bo komuś zapach może się nie podobać, albo tak jak ja ma alergię - odpisała: to nie kupuj na Vinted.

Poluję na jedną sukienkę - znalazłam u 4 sprzedających na Vinted i 2 na olx. Pytania o wymiary odczytane - liczba odpowiedzi=0.
Nie pojmuję... Serio? Tak trudno cokolwiek odpisać? Wrrrr...
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-20, 13:50   #4769
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Zakupy na Vinted

Dołączam się do osób, którym przeszkadza intensywny zapach ubrań
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-21, 08:41   #4770
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Sprzedałam wczoraj rzecz, koło 17.00, po zakupie wiadomość: "Proszę mi dzisiaj wysłać, ponieważ wyjeżdżam".


---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Poluję na jedną sukienkę - znalazłam u 4 sprzedających na Vinted i 2 na olx. Pytania o wymiary odczytane - liczba odpowiedzi=0.
Nie pojmuję... Serio? Tak trudno cokolwiek odpisać? Wrrrr...
Też tego nie ogarniam. Już serio wolę odpowiedź: "Przepraszam, nie mierzę" niż taką zlewkę.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.