Małe dziurki brązowe plamki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-14, 13:45   #1
rudziaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 94
Exclamation

Małe dziurki brązowe plamki


Mam problem ze swoimi zębami. Mianowicie obiema jedynkami. Mam na nich do połowy zębów mnóstwo małych dziurek, niektóre brązowego koloru.. Zęby są chropowate. Wstydzę się uśmiechać.. Macie też coś takiego, wiece co to jest? Na chwilę obecną nie stać mnie na wizytę u stomatologa, a na NFZ wiadomo jak jest... proszę o odpowiedzi.
rudziaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 15:53   #2
natala753
Raczkowanie
 
Avatar natala753
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 63
Dot.: Małe dziurki brązowe plamki

Dbasz odpowiednio o higienę jamy ustnej? Jak często myjesz zęby? Jakich produktów używasz?


Jeżeli nie stać Cię na wizytę i prywatnego dentysty to idź z NFZ. Nie rozumiem co ma znaczyć Twoje twierdzenie, że "wiemy jak to jest". Ja chodzę do publicznego dentysty i nie czekam dłużej na wizytę niż tydzień, max. dwa, a pani dentystka jest bardzo profesjonalna. Nie uprzedzajcie się z góry i nie psioczcie, że wszystko co z NFZ jest od razu be i trzeba chodzić prywatnie
__________________
Dlaczego tak bardzo przeraża mnie konieczność zrobienia czegoś?
natala753 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 16:30   #3
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Małe dziurki brązowe plamki

to może być np. fluoroza. Ciężko stwierdzić jeżeli się nie widzi zębów. Ale najlepiej stwierdzi to dobry dentysta.
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:04   #4
rudziaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 94
Dot.: Małe dziurki brązowe plamki

Cytat:
Napisane przez natala753 Pokaż wiadomość
Dbasz odpowiednio o higienę jamy ustnej? Jak często myjesz zęby? Jakich produktów używasz?


Jeżeli nie stać Cię na wizytę i prywatnego dentysty to idź z NFZ. Nie rozumiem co ma znaczyć Twoje twierdzenie, że "wiemy jak to jest". Ja chodzę do publicznego dentysty i nie czekam dłużej na wizytę niż tydzień, max. dwa, a pani dentystka jest bardzo profesjonalna. Nie uprzedzajcie się z góry i nie psioczcie, że wszystko co z NFZ jest od razu be i trzeba chodzić prywatnie
zęby myję po każdym posiłku nawet częściej, uzywam płynów listerine itp. Pasty belndamed.

A wole poczekać i iść prywatnie, bo wiem że gdy zapłacę będę miała wszystko dokładnie zrobione..

Może u Ciebie na NFZ jest inaczej, u mnie niestety nie... Inaczej bym poszła.
rudziaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:25   #5
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Małe dziurki brązowe plamki

Witam, Prawdopodobnie jest to defekt w budowie szkliwa, w którym odkłada się osad z pożywienia. Dlatego opisuje Pani to jako ciemne dziurki, są one po prostu zabarwione osadem. Należy oczywścić szkliwo i albo wypolerować, pzy niewielkim defekcie, albo pokryć powierzchnię zębów bondingiem kompozytowym, które w żaden sposób szkliwa nie uszkadza, bo łączy soę z zębem na zasadzie adhezji. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 13:08   #6
rudziaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 94
Dot.: Małe dziurki brązowe plamki

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Witam, Prawdopodobnie jest to defekt w budowie szkliwa, w którym odkłada się osad z pożywienia. Dlatego opisuje Pani to jako ciemne dziurki, są one po prostu zabarwione osadem. Należy oczywścić szkliwo i albo wypolerować, pzy niewielkim defekcie, albo pokryć powierzchnię zębów bondingiem kompozytowym, które w żaden sposób szkliwa nie uszkadza, bo łączy soę z zębem na zasadzie adhezji. Pozdrawiam

Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź))
rudziaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 21:45   #7
zozol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 147
Dot.: Małe dziurki brązowe plamki

podłącze się do wątku

na moje nieszczeście pare lat temu okazało sie ze moj zab (jedynka) potrzebuje leczenia kanałowego, co na za tym idzie.. martwy ząb.
po jakims czasie zrobił się on ciemniejszy, wybielałam go dawno temu, teraz praktycznie wrocil do swojego zóltego koloru, ale najbardziej martwi mnie ciemniejsza plamka na tym zębie

czy mozliwe ze mam to samo co Autorka wątku ?

dodam jeszcze ze mam uszkodzone szkliwo po aparacie stałym

płakać mi się chce jak mysle ze tyle "przezyłam" ciezkich chwil, bólu, noszenia aparatów po to by miec dalej brzydkie zęby (mam kilka kanałowych leczeń za soba)
zozol jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.