Ile znacie jezykow i w jakim stopniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-26, 14:13   #1
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833

Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?


Temat o jezyku polskim zainspirowal mnie do rozpoczecia nowego watku.
Jesli chodzi o mnie, to ja w szkole (8 lat temu!) zdawalam mature z angielskiego, potem malo go cwiczylam i jak przyjechalam do Austrii to skoncentrowalam sie wylacznie na jezyku niemieckim, dzieki temu w ciagu 2,5 roku opanowalam go bardzo dobrze. Ale za to jezyla angielskiego prawie calkowicie zapomnialam Rozumiem tylko czasem jak ktos do mnie cos mowi, i niektore slowka tez jeszcze pamietam... Postanowilam, ze jak opanuje w miare dobrze niemiecki, to znow wroce do angielskiego, i chyba przyszla na to pora... Mam nadzieje, ze przypomni mi sie on szybko...
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:45   #2
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Skad ja to znam...

kiedys uczylam sie niemieckiego... w liceum plus dodatkowo... i szlo mi juz calkiem dobrze... pozniej zabaralam sie sama za angielski i to dosc intensywnie calkowicie zapomianac o niemieckim...
jak przyjechalam do Niemiec mialam problemy bo ciagle mi sie na usta pchal angieski... a niemiecki ani w zab... cos mi sie tam z gramatyki paletalo po glowie... cos tam rozumialam... ale ogolnie nie moglam tego angielskiego wylaczyc
w koncu sie udalo... ciagle szkole niemiecki ale do pelnego zadowolenia mi daleko... ale w zeszlym roku musialam sobie szybko angielski przypomniec bo czekala nas ponad dwu tygodniowa wyprawa do Szkocji gdzie moj TZ praktycznie angielskiego wcale nie zna... a tam musialam sporo zalatwiac bo cala wyprawe sama planowalam wiec nie bylo zadnego rezydenta co by mnie wyreczyl
i czasami jak bylam juz bardzo zmeczona to mi sie w ten angielski wplatywaly niemieckie slowa... co ogolnie wszystkich bawilo... ...

na koniec doszlam do tego, ze ja juz chyba zadnego jezyka dobrze nie potrafie... :P ... a kiedys chcialabym jeszcze hiszpanskiego sie nauczyc...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:53   #3
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Był już taki wątek na plotkowym, więc może Cię zainteresuje

Jakimi językami władam
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:59   #4
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez Equita
Temat o jezyku polskim zainspirowal mnie do rozpoczecia nowego watku.
Jesli chodzi o mnie, to ja w szkole (8 lat temu!) zdawalam mature z angielskiego, potem malo go cwiczylam i jak przyjechalam do Austrii to skoncentrowalam sie wylacznie na jezyku niemieckim, dzieki temu w ciagu 2,5 roku opanowalam go bardzo dobrze. Ale za to jezyla angielskiego prawie calkowicie zapomnialam Rozumiem tylko czasem jak ktos do mnie cos mowi, i niektore slowka tez jeszcze pamietam... Postanowilam, ze jak opanuje w miare dobrze niemiecki, to znow wroce do angielskiego, i chyba przyszla na to pora... Mam nadzieje, ze przypomni mi sie on szybko...
To dokladnie tak jak ja Tyle, ze ja mature z angielskiego zdawalam 7 lat temu Krotko po maturze wyjechalam do Niemiec, zaczelam sie uczyc niemieckiego i ... zupelnie zapomnialam angielskiego Na poczatku w szkole tutaj mialam angielski i bardzo dobrze sobie radzilam, ale tylko z pisaniem, jak musialam cos powiedziec, to mi sie mieszalo z niemieckim Nauczyciel z angielskiego specjalnie mnie wybieral do czytania tekstow, gdzie byly jakies cyfry (np. numery telefonow), a pozniej cala klasa miala ubaw Bo czytalam je po angielsko-niemiecku Pozniej na studiach mialam przez dwa semestry Business Administration i tu juz nie bylo tak latwo - za duza przerwa w kontakcie z angielskim Teraz juz od jakichs dwoch lat kompletnie nie uzywam tego jezyka i zupelnie nic nie pamietam Tez mam zamiar niedlugo porzadnie wziac sie za jego nauke. Uwazam, ze niemiecki w miare dobrze opanowalam i chce sobie przypomniec angielski.
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:03   #5
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez desti
...na koniec doszlam do tego, ze ja juz chyba zadnego jezyka dobrze nie potrafie... :P
Nie martw, nie tylko Ty masz takie odczucia
Cytat:
Napisane przez desti
... a kiedys chcialabym jeszcze hiszpanskiego sie nauczyc...
A to tez takie moje bardzo odlegle marzenie Moze kiedys...
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:28   #6
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Ja w trakcie swojego pierwszego pobytu zagranica w anglojezycznym kraju, dosc szybko zlapalam angielski. Potem wyjechalam do Niemiec i tu klapa totalna. Niemiecki wydal mi sie nie do pokonania. Przez pierwsze pol roku prawie nic sie nie odzywalam. Potem juz zaczelam lapac conieco.
Ale i tak po ladnych paru latach nie moge powiedziec,ze wladam nim biegle. Jest duzo trudniejszy niz angielski
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 16:25   #7
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
Krotko po maturze wyjechalam do Niemiec, zaczelam sie uczyc niemieckiego i ... zupelnie zapomnialam angielskiego
Nie martw się- jak przyjadę do Kiel, to sobie pogadamy po angielsku- to niemalże mój drugi język no i jedyny, w jakim komunikuję się z lubym. Oprócz angielskiego, znam jeszcze hiszpański (co prawda trochę mi się już zapomniało), więc możemy też pohablać.
No a jeśli chodzi o niemiecki, to....jakoś nie wiem- kompletnie mi nie wchodzi. Uczyłam się całe liceum, potem jeszcze semestry w jakiś szkołach językowych i co...lipa. Nie lubię tego języka niestety . A teraz okoliczności życiowe zmuszają mnie do nauki deutsch sprache...ech. Chciałabym się tak obudzić pewnego dnia i swobodnie posługiwać się niemieckim. Marzenia!!
p.s. a łacina się liczy- bo też znam (trochę)
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 16:35   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Na codzień ,z racji miejsca zamieszkania posługuję się hiszpańskim.Znam też angielski ,ale nie na tak wysokim poziomie jak hiszpański.Jady Elektra i inne wizażanki,znające j.hiszp.zapraszam na forum multi cultural zone.Można tam hablar en espanol właśnie .Jeśli ktoś nie czuje się mocny w pisaniu,to można poczytać
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 22:03   #9
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Lady_Elektra ... bo z niemieckim tak jest... ale bedac tu i majac podstawy bedziesz szybko lapac... bo niemiecki jest takim jezykiem, ktory niezbyt dobrze sie uczy na sucho ... i przede wszystkim TZ powinien Cie szkolic w niemieckim... ... u mnie w domu mowi sie po polsku co wcale nie jest takie dobre... czasami... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 22:34   #10
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez Lady_Elektra
Nie martw się- jak przyjadę do Kiel, to sobie pogadamy po angielsku- to niemalże mój drugi język no i jedyny, w jakim komunikuję się z lubym. Oprócz angielskiego, znam jeszcze hiszpański (co prawda trochę mi się już zapomniało), więc możemy też pohablać.
No a jeśli chodzi o niemiecki, to....jakoś nie wiem- kompletnie mi nie wchodzi. Uczyłam się całe liceum, potem jeszcze semestry w jakiś szkołach językowych i co...lipa. Nie lubię tego języka niestety . A teraz okoliczności życiowe zmuszają mnie do nauki deutsch sprache...ech. Chciałabym się tak obudzić pewnego dnia i swobodnie posługiwać się niemieckim. Marzenia!!
p.s. a łacina się liczy- bo też znam (trochę)
Nie ma sprawy To ja Cie podszkole w niemieckim, a Ty mnie w angielskim Mam tu kolezanke Polke, ktora wyjechala do Niemiec, jak miala roczek i nie umie za dobrze polskiego, za to niemiecki perfekt No i czasem robilysmy tak, ze ona mowila po polsku, a ja ja poprawialam, a ja po niemiecku i to ona mnie poprawiala Chyba na dobre nam to wyszlo, bo ona przestala sie wstydzic mowic po polsku (wczesniej sie wstydzila, bo akcent, no i nie wszystko umiala powiedziec), a ja zaczelam lepiej po niemiecku mowic To zrobimy tak z angielskim i niemieckim
A wiesz juz, czy Kiel, czy jednak Hamburg??
Jakies informacje na temat studiow w j.ang. moge najwczesniej pod koniec marca dostarczyc Ale pamietam i obiecuje, ze popytam, ale dopiero jak sie ferie skoncza

Pozdrawiam
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 22:48   #11
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez desti
Lady_Elektra ... bo z niemieckim tak jest... ale bedac tu i majac podstawy bedziesz szybko lapac... bo niemiecki jest takim jezykiem, ktory niezbyt dobrze sie uczy na sucho ... i przede wszystkim TZ powinien Cie szkolic w niemieckim... ... u mnie w domu mowi sie po polsku co wcale nie jest takie dobre... czasami... ...
Zauwazylam, ze ciagle podpisuje sie pod tym, co Ty napiszesz I tu tez sie zgadzam
Lady_Elektra, dobrze by bylo, gdybys zaczela z TZ po niemiecku rozmawiac, moze nie tak zupelnie, ale jakies slowka niemieckie wtracac i takie tam
Ja w domu tez po polsku z TZ rozmawiam, wiele ludzi krytykuje nas za to Ale ja nie wyobrazam sobie inaczej... Teraz to juz moze by sie nawet udalo, ale kiedys potrzebowalabym piec razy wiecej czasu, zeby powiedziec mu cos, co po polsku w jednym zdaniu bym zmiescila A pewnie i tak bysmy sie nie zrozumieli
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 11:36   #12
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Desti i ~~~Jola~~~ dzięki za rady, jesteście kochane
Z moim TŻ to mogę owszem sprechać po deutsch, ale tak jakoś zawsze używam angielskiego lepiej brzmi. Jednak ostatnio zauważyłam, że chyba coś się zmienia w mojej łepetynce, bo teraz jak słyszę niemiecki w tv, to nawet słucham z zainteresowaniem. Ech...chyba się oswajam z myślą o przprowadzce
Wiem, że jak już tam będę, to wszystko będzie inaczej. Pierwsze co zrobię, to pójdę na kurs do VHS, a potem zobaczymy. Mam ten komfort, że mogę sobie zawsze poćwiczyć z moim lubym.
Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
A wiesz juz, czy Kiel, czy jednak Hamburg??
Jakies informacje na temat studiow w j.ang. moge najwczesniej pod koniec marca dostarczyc Ale pamietam i obiecuje, ze popytam, ale dopiero jak sie ferie skoncza
Mój TŻ mieszka w Kiel, więc bywam tam średnio raz na miesiąc Jak będę, to dam Ci znać. Póki co, to on jest tu Z tymi studiami, to nie ma sprawy, to nic pilnego, spytaj się przy okazji, jak tam będziesz. Z góry dziękuję
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:48   #13
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
Zauwazylam, ze ciagle podpisuje sie pod tym, co Ty napiszesz I tu tez sie zgadzam
Lady_Elektra, dobrze by bylo, gdybys zaczela z TZ po niemiecku rozmawiac, moze nie tak zupelnie, ale jakies slowka niemieckie wtracac i takie tam
Ja w domu tez po polsku z TZ rozmawiam, wiele ludzi krytykuje nas za to Ale ja nie wyobrazam sobie inaczej... Teraz to juz moze by sie nawet udalo, ale kiedys potrzebowalabym piec razy wiecej czasu, zeby powiedziec mu cos, co po polsku w jednym zdaniu bym zmiescila A pewnie i tak bysmy sie nie zrozumieli

ja tez sie zgadzam z tym co Ty piszesz ... mozna powiedziec, ze sie uzupelniamy...

o wlasnie z tymi slowkami, ktore TZ moglby Lady wcisnac do glowy to najlepiej jakby byly rzeczowniki z ich uroczymi rodzajnikami ... bo to chyba najwieksza zmora... a tak jak bedzie powtarzal zaczynajac od podstawowych tych wszystkich rzeczy, ktre mamy w domu... to wydaje mi sie, ze szybciej chwyci sie wraz z rodzajnikiem...
bo ja po sobie wiem, ze czesto znajac rzeczownik nie mam pojecia jaki ma rodzajnik ... co chyba jest zmora dla wszystkich obcokrajowcow...

i wiem, ze gdybym mogla od poczatku rozmawiac z kims po niemiecku to na pewno moj poziom bylby wyzszy... a tak siedzialam w domu, wtedy jeszcze bez prawa jazdy i nie mialam do kolo dzioba po niemiecku otworzyc... a jakos mi tak bylo glupio stekac po niemiecku do TZ... kiedy po polsku wszystko mozna bylo szybciutko zalatwic
jednak o wiele lepiej jak sie ma partnera, z ktorym w jego jezyku mozna rozmawiac... przynajmniej sie ma bezplatne szkolenie
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 13:52   #14
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

o rany rodzajniki- największa zmora języka niemieckiego i jeszcze te odmiany przymiotnika po rodzajniku określonymi i nie. o rany...aż się wzdrygam na myśl o tym. kosmos!!!
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 13:59   #15
Basiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 330
Wyślij wiadomość przez ICQ do Basiula
Wink Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Hmmm a ja znam angielski na stopniu średniozaawansowanym,niem iecki na podstawowym a tak baaardzo bym chciała umieć hiszpański-wiem przeszkód nie widać-wystarczy ruszyć leniwą pupcię i już sie ucze :P Tylko,że właśnie jak sie przemóc...... Pozdrawiam
Basiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:04   #16
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

ja, po dwujęzycznym gimnazjum, znam francuski (mój ukochany język!) dość dobrze, choć wiem, że jeszcze wiele musze się nauczyć.
mimo wieloletniej nauki angielskiego, nie umiem go za to ani trochę, jakoś nie wchodzi mi do głowy, a na lekcjach po głowie cały czas mi chodzą francuskie słówka
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:55   #17
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez desti
ja tez sie zgadzam z tym co Ty piszesz ... mozna powiedziec, ze sie uzupelniamy...
Chyba rzeczywiscie tak jest, bo znow musze sie z Toba zgodzic

Cytat:
Napisane przez desti
o wlasnie z tymi slowkami, ktore TZ moglby Lady wcisnac do glowy to najlepiej jakby byly rzeczowniki z ich uroczymi rodzajnikami ... bo to chyba najwieksza zmora... a tak jak bedzie powtarzal zaczynajac od podstawowych tych wszystkich rzeczy, ktre mamy w domu... to wydaje mi sie, ze szybciej chwyci sie wraz z rodzajnikiem...
bo ja po sobie wiem, ze czesto znajac rzeczownik nie mam pojecia jaki ma rodzajnik ... co chyba jest zmora dla wszystkich obcokrajowcow...

i wiem, ze gdybym mogla od poczatku rozmawiac z kims po niemiecku to na pewno moj poziom bylby wyzszy... a tak siedzialam w domu, wtedy jeszcze bez prawa jazdy i nie mialam do kolo dzioba po niemiecku otworzyc... a jakos mi tak bylo glupio stekac po niemiecku do TZ... kiedy po polsku wszystko mozna bylo szybciutko zalatwic
jednak o wiele lepiej jak sie ma partnera, z ktorym w jego jezyku mozna rozmawiac... przynajmniej sie ma bezplatne szkolenie
Wlasnie, te nieszczesne rodzajniki Nie moga byc takie same jak w jezyku polskim O ile latwiej by bylo To, co napisalas, to rzeczywiscie bardzo dobry sposob Ja wlasnie zrobilam ten blad, ze uczylam sie rzeczownikow bez rodzajnikow I do teraz mam z nimi problemy...
Ja tez nie chcaialam z TZ po niemiecku rozmawiac, bo tak dziwnie No i ciezko by nam bylo sie dogadac

Cytat:
Napisane przez Lady_Elektra
Mój TŻ mieszka w Kiel, więc bywam tam średnio raz na miesiąc Jak będę, to dam Ci znać. Póki co, to on jest tu Z tymi studiami, to nie ma sprawy, to nic pilnego, spytaj się przy okazji, jak tam będziesz. Z góry dziękuję
No to swietnie Jak bedziesz sie tu wybierala, to daj znac Milo by bylo, gdyby udalo nam sie spotkac

Pozdrawiam
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 16:35   #18
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Ja cale liceum uczylam sie niemieckiego ,czyli 4 lata plus cztery lata podsttawowki,razem 8 ,ale nie moge powiedziec,ze znam dobrze ,raczej srednio.dwa razy bylam nawet na wakacjach w niemczech u rodzinki,zeby sie podszkolic.

angielski znam lepiej,nawet niezle,ale to pewnie dlatego,ze prawie 2 lata mieszkalam w londynie.

rosyjski uczylam sie najdluzej,a znam najgorzej,nie mam serca do tego jezyka.

szwecki perfekt,ale trudno nie znac ,jak sie tu mieszka.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 19:51   #19
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

najczesciej posluguje sie angielskim.. teraz coraz czesciej holederskim, bo wlasnie robie kurs...

kiedys w liceum uczylam sie niemieckiego ale jak tylko przyjechalam do holandii to wszystko zapomnialam... choc musze przyznac ze ciagle duzo rozumiem, jak ktos rozmawia.. ale juz nie potrafie zbudowac sensownego zdania..

pozatym nie lubie niemieckiego.. holenderski jest dla mnie duzo bardziej intertesujacy.. ale to tylko moje zdanie....
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 20:05   #20
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Ja uczę się angielskiego już 10 lat i coś tam z siebie wydukam. Uczyłam się 3 lata niemieckiego ale nie umiem ani słowa. Teraz od września uczę się francuskiego i w sumie nieźle mi idzie. Denerwuje mnie to że ciągle zmieniają te języki w szkołach. Bardzo chciałabym nauczyć się hiszpańskiego
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 20:16   #21
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Domina,polecam ci ten język-naprawdę wcale nie jest trudny,a powiedziałabym ,że" sam wchodzi do głowy"
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 12:19   #22
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Domina,polecam ci ten język-naprawdę wcale nie jest trudny,a powiedziałabym ,że" sam wchodzi do głowy"
mówisz o hiszpańskim?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:17   #23
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

A ja postanowilam sobie, ze od dzis codziennie przynajmniej 15 minut poswiece na nauke (przypomnienie) jezyka angielskiego i tyle samo na nauke jezyka hiszpanskiego Ani sie obejrze i za rok na pewno bede juz duze postepy robila. Tylko starczy mi wytrwalosci???
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:26   #24
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

a ja znam rosyjski w stopniu komunikatywnym i słabo angielski. chyba trzeba się tym angielskim zająć bo lecę do siostry na wakacje i będę z kartką chodzić niemieckiego i innych wogóle nie ponimaju
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:41   #25
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Domina,polecam ci ten język-naprawdę wcale nie jest trudny,a powiedziałabym ,że" sam wchodzi do głowy"
Kocham ten język Od czasu do czasu patrzę nawet na telenowele żeby tytlko go usłyszeć. już nawet znam pare słówek. Obawiam się tylko że nie dam rady uczyć się trzech języków naraz
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 14:16   #26
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Ememesik,tak mówię o hiszpańskim .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 14:20   #27
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez Equita
A ja postanowilam sobie, ze od dzis codziennie przynajmniej 15 minut poswiece na nauke (przypomnienie) jezyka angielskiego i tyle samo na nauke jezyka hiszpanskiego Ani sie obejrze i za rok na pewno bede juz duze postepy robila. Tylko starczy mi wytrwalosci???
Pomysł godny pochwalenia ,a wytrwałości na pewno ci wystarczy,zwłaszcvza jak zobaczysz postępy
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 15:44   #28
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Ja posługuję się dwoma językami angielskim i flamandzkim ( niderlandzkim ). Po angielsku dogaduję się szybko, po flamandzku hmm to zależy gdzie - nie znam tylu słów po flamandzku co po angielsku - więc idąc do urzędu idę z j.angielski a do znajomych , na ulicy , w sklepie z flamandzkim. Staram się nie mieszać tych dwóch języków - nie raz ugryzłam się w język
A co do szkolenia to moja wiedza ze szkoły ma się nijak do życia codziennego - rozmawiając uczymy się o wiele szybciej niz wkuwając jakies głupoty na pamięć

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:24   #29
danka0912
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 31
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

ja juz ponad 2 lata mieszkam w niemczech i niestety mam spore trudnosci w nauce tego jezyka, a moze jest ktos z okolic Wesel?
danka0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 05:32   #30
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Ile znacie jezykow i w jakim stopniu?

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy
pozatym nie lubie niemieckiego.. holenderski jest dla mnie duzo bardziej intertesujacy.. ale to tylko moje zdanie....
He he nie jestes w tym odoosobniona. Ja jak kiedys mieszkalam w Holandii to bardzo szybko dzieki podstawom niemieckiego zaczelam mowic i rozumiec po Holendersku i dalej uwazam ze jezyk jest bardziej wdzieczny i mily dla ucha niz niemiecki choc wiele osob nie rozumie tego glownie ze wzgledu na gardlowe g
Jak juz wspomnialam kiedys uczylam sie niemieckiego ale teraz to juz podstawy z niego zostaly bo nie uzywam. To samo z holenderskim. Obecnie uzywam glownie angielskiego (w pracy) i czeskiego (zycie ) choc czeski dalej jest na podstawowym poziomie jesli chodzi o mowienie a z rozumieniem to juz lepiej
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.