Zagroda babuszki cz.4 - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Wczoraj, 10:09   #1921
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko Coś jest z tymi nasionami. Już w zeszłym roku był z nimi problem. U siebie też widzę, że jakoś słabo. Niby pomidory wzeszły ładnie. Fasolka też, z bobem to już tak różnie. Obserwuję.


Lanolinka Mam swój groszek i ładnie wschodzi. W pojemniku z nasionami znalazłam zebrane nasiona sałaty, będę wysiewać to zobaczę.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Lenifo U mnie ślimaki nie ruszają kosmosów, ale może dlatego, że mają innego mnóstwo . Aksamitki tylko na wiszące kosze albo wysoko ustawione donice, bo Ci zjedzą nim zakwitną. Jeśli nie zaczniesz czegoś robić aby przegonić ślimaki to Ci wszystko zniszczą. Nie pamiętam czy ktoś u Ciebie pije kawę fusiastą, jeśli tak to opiel wokół clematisa i polewaj tą kawą dookoła. Od razu nie zadziała ale z czasem. Zrębki są pomocne w walce z nimi ale tego pewnie nie masz ani dostępu. Niektórzy zabijają je łopatą i zakopują. Bez chemii i naturalnych środków ochrony twój ogród jest bez szans.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Annorl No właśnie z tym schylaniem :/ Ale dobrze wiedzieć, że jest coś takiego.


Nie mam pomysłu na obiad. Nawet nie chce mi się o nim myśleć.

Po tych pięknych zdjęciach Cichej , nabrałam wielkiej ochoty na spacer.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:18   #1922
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Emmi idę zobaczyć tą roślinę
cicha722 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:46   #1923
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Widzieliście kiedyś tulipana z takim środkiem?
IMG_20240501_101816054.jpg


Jednak zostało trochę rosołu z wczoraj i przerobiłam go klasycznie na pomidorową. Co na drugie nie mam pojęcia.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:50   #1924
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Jaki piękny tulipan nigdy takiego nie widziałam. Wychodzą mi aksamitki i słoneczniki

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Emmi roślina zaginęła. Poproszę Cię o wysłanie jej drugi raz.
cicha722 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:59   #1925
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha Prześlę Ci ją w małej doniczce, aby zachować liście. Bo może jest tylko jej nie rozpoznajesz. Ona taka bardziej chwastowata niż ogródkowa . Lubi miejsce słoneczne, preferuje półcień, średnio idzie w cieniu. Aa! I jest wysoka.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Wczoraj o 12:01
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:11   #1926
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Teraz była w cieniu może też dlatego zaginęła. Posadzę ta drugą w ogrodzie obok truskawek. Tam mam słońce. Chyba wypiję kawę drugą bo tak spać mi się chce że szok
cicha722 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:23   #1927
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha Nie chcę być jak ta ciocia klocia dobra rada, ale jako koleżanka po fachu, to może taka drzemeczka to nie jest wcale zły pomysł?

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Ogólnie i w cieniu powinien dać sobie radę, chociaż słabiej rośnie i słabiej kwitnie. Ale biorąc pod uwagę, że to motyli kwiat a motyle preferują słoneczko to na pewno lepiej jest jak ma słonko.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary Wczoraj, 13:18   #1928
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 214
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Emmie, piękny tulipan. Nie widziałam takiego ani u siebie, ani u nikogo. A różne widziałam.

Na obiad? Tortilla. Na wczoraj miałam kaczkę. Trochę mięsa zostało. Więc tortilla będzie. Rano była standardowo jak co niedzielę owsianka. Niedawno zjedliśmy gofry. Takie z resztek lodowkowych 🤣 wiec do obiadu nam chyba nie spieszno... Chociaż? Może mnie ktoś zaskoczy 🤣

U mnie jak u Cichej, ładnie ale chłodniej.

Miałam w planach dzisiaj posadzić resztę kukurydzy. Ale kurde.... Wzięłam się za dom. Ale potem pewnie pójdę w pole i posadzę. Bo zaraz będzie za późno.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:44   #1929
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 546
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Hejka

U mnie dziś gyros z piersi kurczaka ze śmietanowym sosem z makaronem i ogórkiem konserwowych/kiszonym.Jako dodatkowa przekąska szparagi zawijane w wędzony boczek i pieczone w piekarniku.

De zebrała dziś trochę dojrzałych już truskawek.Maty pod ogórki i inne ciepłolubne porozkładane.Teraz tylko przejrzeć prognozy i siać.Chcialabym tyle zrobić ,a potykam się o własne nogi.Mam totalnie rozładowane baterie i żadnych perspektyw na zmianę tego stanu.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:09   #1930
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 200
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Mimo niedzieli wzięłam się za prasowanie. Oglądam serial i prasuję. To dla mnie relaks, odpoczywam psychicznie

Składam wypraną bieliznę. Potem idę obejrzeć serial w telewizji.

Podłamuję się tymi nasionami. Na razie mam sałatę zimową, ale ta siana teraz na lato, nie wiem czy cokolwiek urośnie. Jeszcze zrobię wysiew do skrzynki i potem flancki do ziemi.

Tyle roboty i nic z tego.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 05:55   #1931
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry (_)?

I znów mamy poniedziałek...

Pamiętacie jak w zeszłym roku maj był brzydki? Chłodny i deszczowy. Jak Wam się podoba tegoroczny?
Mnie bardzo. Tak bardzo, że nie mogę się nim nasycić i nie dociera do mnie, że to już wiosna pełną gębą i dawno skończyło się przedwiośnie. Chyba mam głowę zaprzątniętą za dużą ilością myśli.

Lenifo Wiele zdrowia życzę nie wiem czy Tobie czy komuś z twoich bliskich ale niech zdrowie leci do Was wszystkich. Jak się w ogóle czuje twoja mama? Dobrze się nią zajmowali poprzednicy? A jak Ty się czujesz? Mam dla nas plan działania. Co wyjdziemy na dwór, to zadzieramy głowę do góry . I patrzymy w niebo. U mnie obecnie niebieściutkie z lekkimi mazajami białych chmurek.

Annorl My też po raz pierwszy. Kupiłam w Castoramie jakąś mieszankę kilku tulipanów za śmieszne pieniądze i tam wzięłam na zasadzie ciekawości. Każdy inny. A to pełne, a to peoniowe, a to postrzępione. I takiego właśnie wyłuskaliśmy. Jeszcze był jeden, nie pamiętam chyba bardziej pomarańczowe płatki i zielony środek. Koniecznie musimy dokupić

Imegan A nie pomogły by elektrolity? Ciągle zastanawiam się na tą matą u Ciebie. Ja to się boję, że miałabym jeszcze większą inwazję ślimaków.

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

Herbatko Może kup innej firmy. Co oglądałaś?

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 05:54
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary Dzisiaj, 06:10   #1932
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry u mnie też słonecznie ale chłodno. Mam nadzieję że jednak w nocy nie było mrozu. Były ostrzeżenia na stronie gminy. Już po śniadaniu i piję kawę. Od jutra egzaminy ósmych klas. Dzięki temu są dyżury i mi się jutro trafił urlop. Dobrze bo zawieziemy tatę do tego szpitala z bratem. Idę w środę i chyba na pół czwartku. A jak Ty idziesz Emmi? Będziesz w komisji?
cicha722 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:19   #1933
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha witaj. I co ucięłaś sobie drzemeczkę wczoraj? Ja obstawiam i matury i 8 klasy. Wszystko jak leci . Ale spoko. Krócej pracuję. Jak bym nie to to bym musiała w świetlicy siedzieć i wyczyniać czary-mary aby dzieciaki były w absolutnej ciszy

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 06:21
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:50   #1934
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Właśnie to jest najgorsze utrzymanie tych dzieci w ciszy. Nie drzemałam wczoraj. Wypiłam kawę i jakos dotrwałam do wieczora
cicha722 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (1 użytkowników i 3 gości)
Lanolinkaaa

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-13 07:50:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.