Wegetariańskie to i owo :-) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 16:25   #211
Anja15
Raczkowanie
 
Avatar Anja15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 464
Dot.: Wegetariańskie przepisy !! - kotleciki ryżowe

Cytat:
Napisane przez Anett_
Moja Znajoma, która jest wegetarianką, przepda za kotlecikami, których sposób przygotowania, podaję poniżej. Ich zaletą jest możliwość przygotowania w wielu wariantach (np. z podsmazanymi pieczarkami, duszoną papryką).

Składniki:
torebka ugotowanego ryżu,
2 bułki nanoczone w mleku;
podsmażona cebulka;
2 jajka;
sól, pieprz, ulubione przyprawy (dobrze sprawdzają sie zioła prowansalskie);
bułka tarta;
oliwa z oliwej/ olej
(to składniki wersji podstawowej, ponadto do masy możemy dodać wspomniane podsmazone pieczarki, paprykę).

Przygotowanie:
Bułki odsaczamy, rozdrabniamy, mieszamy dokładnie z ryzem. Dodajemy cebulę, jajka, przyprawy. Jesli masa jest zbyt rzadka, dosypujemy niewielką ilość bułki tartej. Panierujemy i smażymy na złoty kolor.

Kotleciki ryżowe brzmią interesująco Jutro muszę je koniecznie zrobić.
Anett, dziękuję za przepis
__________________

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 17:21   #212
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Wegetariańskie przepisy !! - kotleciki ryżowe

Oj, dziewuszki, narobiłyście mi smaku tymi przepisami, mniam... Na pewno skorzystam Najchętniej zaraz
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 22:14   #213
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Wegetariańskie przepisy !!

Moja synowa też robi pyszne kotleciki
1) z kaszy jaglanej
Ugotowana kasza jaglana+gałka muszkatułowa+cebulka podsmażona z czosnkiem+natka+sól,piepr z.Obtoczyć w bułce tartej ,smażyć na oleju.
2)z płatków owsianych
Ugotować płatki na bardzo gęstoz posiekaną cebulką, z tymiankiem,ewentualnie lubczykiem. Dodać sól,pieprz,jajko (nie koniecznie).Obtoczyć w bułce tartej.Smażyć jak wyżej.
Niestety nie znam proporcji.Robię "na oko" i zawsze się udaje.

I jeszcze jedna super potrawa ,ta już z pełnymi danymi-placek z rokpolem:
30 dag mąki
15 dag masła pół na pół z margaryną (b. zimnego)
troszkę zimnej wody
wyrobić z tych składników szybciutko ciasto,włożyc na minimum pół godziny do lodówki.
sos:150 ml.śmietany,nie musi być tłusta
8dag rokpolu
1 jajko
troche kminku
śmietanę wymieszać z rozmąconym jajkiem.Rokpol rozetrzec(np.widelcem)w śmietanie,dodać kminek.
1,5 dużej cebuli(mogą być 2)zeszklić na oleju.Ostudzić.Cebula nie moze być ani za miękka ani za twarda.
Ciasto wylepić bardzo cienką warstwą na posmarowanej masłem dużej (takiej która jest w piekarniku w zestawie z kuchenką) blasze.Nakłuć.Wstawić do gorącego (200 st)piekarnika.Piec 5 minut.Cebulę wymieszać z sosem,rozłożyć równomiernie na cieście.Piec około 20 min.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 23:08   #214
loki_babola
Przyczajenie
 
Avatar loki_babola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 14
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

kobieto sloneczki > mylisz sie co do tego,ze wegetarianin eliminuje ze swego jadlospisu takze zelatyne..tran itd.. to jest weganizm! widac ze niebardzo znasz sie na wszytskich odmianach..
a co do jedzenia ryb to faktycznie nie jest sie wegeterianinem- ale jaroszem... radze najpierw troche sie zastanowic,albo poczytac na tem temat,a dopiero potem komus mowic,ze nie powienien nazywac siebie wegetarianinem...
ppodejrzewam,ze Ty takze nim nie jestes...a jedynie osoba ktora nie je miesa..a to dwie rozne rzeczy...
__________________
loki_babola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 23:20   #215
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez loki_babola
kobieto sloneczki > mylisz sie co do tego,ze wegetarianin eliminuje ze swego jadlospisu takze zelatyne..tran itd.. to jest weganizm! widac ze niebardzo znasz sie na wszytskich odmianach..
a co do jedzenia ryb to faktycznie nie jest sie wegeterianinem- ale jaroszem... radze najpierw troche sie zastanowic,albo poczytac na tem temat,a dopiero potem komus mowic,ze nie powienien nazywac siebie wegetarianinem...
ppodejrzewam,ze Ty takze nim nie jestes...a jedynie osoba ktora nie je miesa..a to dwie rozne rzeczy...
a wiesz skad sie bierze zelatyna ?? Wiesz czym jest tran ?????
Zelatyna ktora mozemy kupic najczesciej w sklepach jest pochodzenia zwierzecego (wolowego lub wieprzowego), natomiast tran jest tluszczem zwierzecym. Aby pozyskac te skladniki trzeba najpierw zabic zwierze.Moja wiedza na temat wegetarianizmu jest wystarczająca i nie Ty masz prawo ja oceniac i poza tym niewiele mnie obchodza Twoje podejrzenia...
pozdrawiam
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 08:33   #216
fk4i4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 133
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

A jak się robi tahinę, tą pastę sezamową?
dzięki
A czy używa ktoś z Was takiego elektrycznego urządzenia do gotowania ryżu, bo noszę się z zamiarem nabycia takowego, tylko zastanawiam się czy nadaję się do gotowania tych wszystkich soji, cieciorek, kasz...
fk4i4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:38   #217
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
JA jestem wegetarianką, ale nie ze wzgledu na jakieś wyższe cele. Poprostu jak zjem mięso to chce mi się wymiotować- już taka skłonność

Mhhhhmmmm brzmi pycha- dziś nie można jeść ale jutro robię kotleciki

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
a wiesz skad sie bierze zelatyna ?? Wiesz czym jest tran ?????
Zelatyna ktora mozemy kupic najczesciej w sklepach jest pochodzenia zwierzecego (wolowego lub wieprzowego), natomiast tran jest tluszczem zwierzecym. Aby pozyskac te skladniki trzeba najpierw zabic zwierze.Moja wiedza na temat wegetarianizmu jest wystarczająca i nie Ty masz prawo ja oceniac i poza tym niewiele mnie obchodza Twoje podejrzenia...
pozdrawiam
I jeśli nie jesz produktów pochodzenia zwierzecego (żelatyna tran) to jesteś weganka, a niejedzenie miesa nazywa sie wegetarianizmem, natomiast wegetarianin je produkty pochodzenia zwierzęcego

Cytat:
Napisane przez hathayoga
Ja jestem wege od 7 lat. Czuję się świetnie (nadal ) i nic nie zamierzam zmieniać w tym kierunku.
Denerwują mnie natomiast "ataki" mięsożerców pt. "a co ty jesz?" (mam tyle samo opcji co ty :P ), "no widać, taka chuda jestes..." (nie jestem chuda po prostu nie jestem gruba), "pewnie masz złe wyniki / anemie / niedobory żelaza/ bla bla" (mam świetne wyniki badań, robie co roku), "jesz jak wróbelek" (taaak, ale kilka razy dziennie), "wyglądasz na wycieńczoną" (bo właśnie wracam z siłowni ) itd itp. Ale cóż, każdy lubi "doradzać" innym i ma swoją teorię na życie.
Pozdrawiam!
dokładnie. Wracam dzisiaj ze szkoły a moja koleżanka: "Ja to się tej Justynie dziwie- na stole pycha wędlinka leży a ona nie może jej zjeść" Przecież moge- poprostu nie chcę

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2006-10-18 o 18:41
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 16:29   #218
GythaOgg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 69
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Żelatyna - naturalna substancja białkowa pozyskiwana z kości i chrząstek zwierzęcych. (Wikipedia)
A rosół na kościach mogą jeść wegetarianie?
GythaOgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:12   #219
Halszka
Rozeznanie
 
Avatar Halszka
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 493
GG do Halszka
Dot.: Wegetariańskie przepisy !!

Rewelacyjne przepisy, szparagi pycha Wypróbowałam kilka dni temu na kolację. Dziękuję
Halszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 03:17   #220
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez GythaOgg
Żelatyna - naturalna substancja białkowa pozyskiwana z kości i chrząstek zwierzęcych. (Wikipedia)
Może zastąpić ją Agar (żelatyna roślinna)

Cytat:
Napisane przez GythaOgg
A rosół na kościach mogą jeść wegetarianie?
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:54   #221
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez fk4i4
A jak się robi tahinę, tą pastę sezamową?
Tahina (tahini) zwana też masłem sezamowym powstaje z rozgniecionych ziaren sezamu. Ja kupiłam gotową w Tesco. Dokładnych metod produkcji niestety nie znam.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 22:57   #222
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez shiral
o tio tez mi chodziło bo jak mozna zabijac takie bezbronne zwierzatka a póxniej na dodatek je jesc
a buty z czego nosisz? z plastiku? paski?itp leki,kosmetyki tez sa testowane na biednych króliczkach .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 06:13   #223
lufka-lbk
Raczkowanie
 
Avatar lufka-lbk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: LBK
Wiadomości: 70
GG do lufka-lbk
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

nie wszyscy noszą skórzane buty i dodatki i nie wszyscy używają kosmetyków testowanych na zwierzetach.Ja zawsze staram się wybierać te ze znaczkiem "nie testowanym". Jestem wegetarianką i nie wyobrażam sobie że wkładam do ust żywe stworzenie....
__________________
Peace
lufka-lbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 09:36   #224
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Prosty przepis na pyszne danie wegetariańskie :

Brokuły duszone z papryką

Składniki :

50 dkg brokułów 1 strąk czerwonej papryki 2 ząbki czosnku 3 łyżki oleju słonecznikowego 1 łyżka świeżego masła sól i pieprz do smaku

Przygotowanie :

Brokuły umyć, podzielić na różyczki. Zalać wrzątkiem. Gotować ok. 5 min. Odcedzić. Paprykę pozbawić nasion i pokroić w drobną kostkę. Czosnek przecisnąć przez praskę. Na patelni rozgrzać olej. Wrzucić paprykę i czosnek. Dusić na małym ogniu 10 min. Dodać brokuły. Popieprzyć i posolić. Dusić razem jeszcze przez ok. 5 min. Warzywa przełożyć na ogrzany półmisek. Obłożyć wiórkami świeżego masła.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 11:46   #225
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez GythaOgg
Żelatyna - naturalna substancja białkowa pozyskiwana z kości i chrząstek zwierzęcych. (Wikipedia)
Wlasnie !!!!!! Więc aby pozyskać żelatyne trzeba najpierw zabić zwierze Tak samo jest z tranem, kościami itp. Dla mnie ludzie, którzy jedzą żelatyne, tran i wogóle potrawy mające w skladzie tłuszcz pochodzenia zwierzęcego (np. smalec) nie są wegetarianami Co innego napić się mleka czy zjeść ser... nie trzeba zabijać zwierzęcia !!!!!!
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:43   #226
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Wlasnie !!!!!! Więc aby pozyskać żelatyne trzeba najpierw zabić zwierze Tak samo jest z tranem, kościami itp. Dla mnie ludzie, którzy jedzą żelatyne, tran i wogóle potrawy mające w skladzie tłuszcz pochodzenia zwierzęcego (np. smalec) nie są wegetarianami Co innego napić się mleka czy zjeść ser... nie trzeba zabijać zwierzęcia !!!!!!
Nie wszyscy są wegetarianami ze względu na ideologiczne podejście do zabijania zwierząt- np ja do takich nie należę, żelatyna jest z kości, nie z mięsa, nie brzydzę się jej. Tran to ryby- ja jem ryby- tran jest lekiem- chcę być zdrowa
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 16:05   #227
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

zależy jaki ser - do wyprodukowania żółtego z tego co się orientuję jest potrzebna podpuszczka pochodzenia zwierzęcego

Edytowane przez Ania_
Czas edycji: 2006-04-23 o 12:00 Powód: błędy powstałę na skutek zalania klawiatury lepkim soczkiem :)
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 10:38   #228
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez Ania_
zależy jaki ser - do wyprodukowania żółtego z tewgo co sieorientujęjest potrzebna podpuszczka pochodzenia zwierzęcego
Masz rację
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 08:00   #229
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Dot.: Wegetariańskie przepisy !!

Do sylwi18: Zrobilam jedzonko wg. Twojego przepisu, ale z makaronem ryżowym i też wyszla pychotka
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-23, 08:09   #230
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Ciesze się, że jest Was tyle
A jest wsród nas jakas weganka ??
Ja przechodzę na weganizm, od 2 miesięcy nie jem serów, masełka, jajek i nie piję mleka. Do tego nie jem białego chleba. Najbardziej brakuje mi ryb i czasem jajek, dlatego 2 razy w czasie świąt wielkanocnych zdażyło mi się przekąsić śledzika i jajko - uległam presji otoczenia, bo nie miałam alternatywy.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:03   #231
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez Ania_
zależy jaki ser - do wyprodukowania żółtego z tego co się orientuję jest potrzebna podpuszczka pochodzenia zwierzęcego
Podpuszczka (inaczej: rennina, chymozyna) to enzym który znajduje się w dużych ilościach w śluzówce żołądka cielęcego. Jest ona wykorzystywana w mleczarstwie do produkcji serów podpuszczkowych. Istnieją także podpuszczki roślinne, znajdujące się w niektórych sokach i tkankach roślin oraz grzybów. Od czasów antycznych powszechnie znaną substancją wywołującą proces krzepnięcia mleka jest sok figowy. Obecnie w użyciu znajdują się także podpuszczki syntetyczne. Podpuszczka występuje również w żołądku człowieka jedynie w okresie niemowlęcym - ścina białko mleka matki. Katalizuje rozkład rozpuszczalnego kazeinianu wapnia do nierozpuszczalnego parakazeinianu (twaróg), który jest następnie trawiony pepsyną.
zródło: wikipedia


zawsze mozna sprawdzic sklad i zorientowac sie o jaka podpuszcze sie rozchodzi
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 18:43   #232
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Lubicie dziwczynki cieciorke ??
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 11:15   #233
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Lubicie dziwczynki cieciorke ??
ojej mnie zawsze kusilo zeby sprobowac ale nie moge sie zebrac mam kilka przepisow na cieciorke ale nie mam weny zeby je wykozystac

a Ty jak przygotowujesz cieciorke ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 16:17   #234
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

ja rowniez jestem wege od dluzszego czasu, nie wiem dokladnie ile ale pare lat napewno
Zadnymi przepisami nie zaszpanuję bo zawsze robie dania z główki hehe ale wykorzystam na pewno cos z tych ktore tu polecilyscie i o wrazeniach napisze
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 15:39   #235
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

Hej dziewczyny !
W lipcu minie rok odkad jestem wegetarianka duzo fajnych przepisow tu widze, kiedy ja to wszystko ugotuje :P

Mam nadzieje, ze sie nie powtarzam : zaserwuje wam przepis na pyszny sos do spaghetti

Potrzebujemy:
- 1kg pomidorów lub ok. 1litra soku pomidorowego (jesli bedzie rzadki, to mozna dodac do niego troche koncentratu pomidorowego)
- 3 cebule
- bazylia, pieprz, sól, odrobina cukru
- 2 ząbki czosnku
- optymalnie trochę pieczarek wczesniej podsmazonych, papryka - i jakie kto lubi warzywka


Cebulę smażyć na oleju, dodać w międzyczasie wyciśnięty czosnek. Ja do duszącej się cebuli dodaje zawsze trochę maggi, wtedy jest lepsza. Kiedy cebula będzie miękka dodać pomidory, wczesniej sparzone i pokrojone w kostkę / lub sok pomidorowy z dodatkiem koncentratu. Gotować razem, wrzucić optymalnie inne warzywa/pieczarki/itp. Pod koniec dodać bazylii, pieprzu i innych przypraw wedle uznania.
Sos jest uniwersalny - pasuje do spaghetti, kaszy, ryżu, można wrzucić do niego ugotowane kotlety sojowe- mozliwosci jest wiele



Smażony kabaczek - pycha !

Kabaczek pokroić w plastry, grubości ok 1cm, obtoczyć w jajku, panierować w bułce tartej lub otrębach, smażyć na oleju aż się przyrumienią i voila ! (dobrze na samym początku posolić te krążki i odstawić na jakiś czas, inaczej mogą wyjść bez smaku)
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:52   #236
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Wegetariańskie to i owo :-)

co do podpuszczki zwierzecej, to w Mlekowicie (sery dostepne w Biedronce jej nie ma Na opakowaniu pisze podpusczka mikrobiologiczna.
Co do żelatyny, to unikam jej, nie jadam galaretek (bleee), uważam na kremy do tortów, jogurty (Bakoma dodaje żelatynę do jogutów), ciasta kupne.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 15:40   #237
G R Z E S Z N I K 25
Raczkowanie
 
Avatar G R Z E S Z N I K 25
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
wegetarianki...??!!

witam serdecznie drogie Wizażaneczki!mam wielką prośbe-->moje Cudo jest wegetarianką a ja chce dla niej zorganizowac uroczy wieczór przy świecach,przy jakiejś pysznej kolacyjce i własnie niewiem czym mógłbym jej "dogodzić" !+ winko pasujace do tego dania(lubi musujace )
może macie przepisik na taką okazję!w gre co najwyżej mogą wejść :jajko,mleko,warzywka i.. chyba tyle !
moze macie jeszce pomysł jak to wszystko zorganizować przy wolnej chacjendzie
Wielkie dzieki i pozdrawiam
__________________



...kobiety przychodzą i odchodzą, mięśnie zostają !!
G R Z E S Z N I K 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:45   #238
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: wegetarianki...??!!

Odzywa się wege
Mamy tu cały wątek wegetariańskich potraw, na pewno coś wybierzesz dla swego Cuda

EDIT: tytuł tego wątku "Wegetariańskie to i owo"
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:18   #239
G R Z E S Z N I K 25
Raczkowanie
 
Avatar G R Z E S Z N I K 25
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: wegetarianki...??!!

Cytat:
Napisane przez lullaby22
Odzywa się wege
Mamy tu cały wątek wegetariańskich potraw, na pewno coś wybierzesz dla swego Cuda

EDIT: tytuł tego wątku "Wegetariańskie to i owo"
Tak,zgadza sie ale może Wy byscie sie wypowiedziały co tak naprawde było by idealne na tę okazje--->jakies Waszym zdaniem było by najpyszniejsze dańko !
__________________



...kobiety przychodzą i odchodzą, mięśnie zostają !!
G R Z E S Z N I K 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:33   #240
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: wegetarianki...??!!

Cytat:
Napisane przez G R Z E S Z N I K 25
Tak,zgadza sie ale może Wy byscie sie wypowiedziały co tak naprawde było by idealne na tę okazje--->jakies Waszym zdaniem było by najpyszniejsze dańko !
Oj Grzesznik, Grzesznik, ja myślałam, że ta kolacyjka już dawno skonsumowana, a Ty odpowiednio nagrodzony

Coś powoli Ci to idzie
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-09 22:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.