Łój? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-24, 00:18   #1
Water melon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5

Łój?


Witam!

Mam problem, szukałem na internecie, lecz nic nie mogłem znaleźć, jeżeli gdzieś na forum znajduje się solucja do mojego problemu- przepraszam.

Otóż Strasznie szybko przetłuszczają mi się włosy, do tego wszystkiego moja twarz jest strasznie tłusta, no nie potrafię sobie poradzić. Przejadę palcem po czole, to widać na koniuszku palca tłuszcz. Nie mam pojęcia od czego to się może brać. Włosy umyte z rana na wieczór są lekko przetłuszczone. Gdy umyję włosy na noc, z rana mam przetłuszczone w znacznej mierze.

Jest na to jakieś rozwiązanie?- pewnie tylko dermatolog, no ale może jest jeszcze jakiś sposób?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Water melon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 07:16   #2
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Łój?

Zbadaj hormony(w szczególności androgeny, ale też TSH ), odstaw słodycze i biegiem do dermatologa. Masz oprócz tego jakieś problemy z trądzikiem?
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 10:36   #3
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Łój?

Polecam szampony oczyszczające, głównie w składzie mają ogórek. I suchy szampon, przynajmniej zmniejsza widoczność przetłuszczania się włosów.

Nie wiem czy to prawda, ale kiedyś mi ktoś mówił, że włosy przyzwyczajają się do częstego mycia i szybciej sie przetłuszczają.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 16:19   #4
Water melon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Łój?

Chciałbym zaznaczyć, że jestem facetem i mam 20 lat, więc chyba odpadają hormony, nie? Ponadto mam rzadkie włosy i cienkie, wcześniej miałem długie takie 40cm, ale ściąłem, bo rzeczywiście się zaczynało to problematyczne robić. Też słyszałem o tym, że od częstego mycia włosy się szybciej przetłuszczają, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Gdzie dostanę taki szampon wzmacniający? Pewnie tylko apteki, prawda?

Z trądzikiem nie mam żadnych problemów, czasami wyskoczą pojedyncze krostki, więc nie mam się czym przejmować. Jeżeli chodzi o takie powierzchnie większe z krostami to mam jedynie na górnej partii pleców, ale są tą po prostu krosty.
Water melon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 16:27   #5
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Łój?

Cytat:
Napisane przez Water melon Pokaż wiadomość
Chciałbym zaznaczyć, że jestem facetem i mam 20 lat, więc chyba odpadają hormony, nie? Ponadto mam rzadkie włosy i cienkie, wcześniej miałem długie takie 40cm, ale ściąłem, bo rzeczywiście się zaczynało to problematyczne robić. Też słyszałem o tym, że od częstego mycia włosy się szybciej przetłuszczają, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Gdzie dostanę taki szampon wzmacniający? Pewnie tylko apteki, prawda?

Z trądzikiem nie mam żadnych problemów, czasami wyskoczą pojedyncze krostki, więc nie mam się czym przejmować. Jeżeli chodzi o takie powierzchnie większe z krostami to mam jedynie na górnej partii pleców, ale są tą po prostu krosty.
Jakich szamponow uzywasz?
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 20:09   #6
Water melon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Łój?

@navioe

W tej chwili używam jako szamponu żelu pod prysznic- tj. 2w1, wiem że to nie jest rozsądne rozwiązanie (bo z biedronki i adidas ), no ale studia mi się zaczęły i póki co nie mam żadnego szamponu. To jest pierwszy tydzień w którym używam tego 2w1. Wcześniej używałem shaumy dla mężczyzn.
Water melon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 14:11   #7
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Łój?

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to prawda, ale kiedyś mi ktoś mówił, że włosy przyzwyczajają się do częstego mycia i szybciej sie przetłuszczają.
To nie jest prawda. Jeśli twarz również jest tłusta, to najprawdopodobniej chodzi o jakiś czynnik wewnętrzny (np. hormony). Rzadsze mycie włosów w tym przypadku może doprowadzić do łupieżu, wypadania włosów, a nawet do Łojotokowego Zapalenia Skóry. Jeśli włosy są brudne (lub skóra), to należy je myć.

Water Melon Proponuję kupić szampon ziołowy (np. Familijny pokrzywowy lub z czarną rzepą - oba mają bardzo dobre opinie na KWC).

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-05 o 14:14
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-16, 22:32   #8
Water melon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Łój?

Dzięki za odpowiedź, spróbuję znaleźć ten szampon, tylko gdzie go szukać? Po aptekach? I czego dokładnie szukać, w sensie jaka firma?
Water melon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 07:49   #9
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Łój?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rna-rzepa.html tak wygląda ten szampon, można dostać w supermarkecie za bardzo małe pieniądze
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 20:08   #10
Water melon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Łój?

Dziękuje bardzo ))
Water melon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-03 21:08:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.