♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-10, 18:05   #451
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;87990802]Treść usunięta[/QUOTE]

No właśnie ja też nie wiem... Łóżeczka nie mam, tylko dostawkę chicco, co dodatkowo komplikuje sprawę. Chociaż może kupię twardy, to za te pół roku, jak dostawka stanie się odstawką, po kupnie łóżeczka zamontuję go po prostu na łóżeczko. Chyba pomogłaś mi podjąć decyzję

Tylko teraz pytanie, czy rozmiar twardego przewijaka jest jakiś uniwersalny, czy też trzeba dopasowywać jakoś specjalnie do łóżeczka?
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 18:20   #452
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja chyba zwariuje zaraz. Rano na obchodzie lekarz powiedział że w pon wyjdę do domu, a teraz na wieczornym obchodzie lekarz powiedział że mi powtórzą posiew czyli to badanie gbs. Więc pewnie mnie do domu w pon nie puszcza i będę musiała czekać do czwartku na wynik. Ja się załamie zaraz normalnie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 18:58   #453
wymaginowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Moja jest ułożona w kształcie C. Stopy po prawej stronie, pupa na dole a głowka po lewej tak jakby otula łożysko

Co wyprawki dalej nie mam większości. Widziałam że wypuszczają nowy wózek bebetto i zastanawiam się czy czekać czy to zbyt ryzykowne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jaki model?
wymaginowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 19:25   #454
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Kurna... Teraz to już w ogóle mam mętlik %)
Widziałam, że chicco ma takie rozwiązanie, ale żeby nosić za każdym razem malucha do łazienki przewijać... Szybko pewnie zacznę robić to na kanapie




No właśnie ja też nie wiem... Łóżeczka nie mam, tylko dostawkę chicco, co dodatkowo komplikuje sprawę. Chociaż może kupię twardy, to za te pół roku, jak dostawka stanie się odstawką, po kupnie łóżeczka zamontuję go po prostu na łóżeczko. Chyba pomogłaś mi podjąć decyzję

Tylko teraz pytanie, czy rozmiar twardego przewijaka jest jakiś uniwersalny, czy też trzeba dopasowywać jakoś specjalnie do łóżeczka?
Są na mniejsze i większe łóżeczka. Także sprawdzaj przed zakupem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 19:36   #455
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Kurna... Teraz to już w ogóle mam mętlik %)

Widziałam, że chicco ma takie rozwiązanie, ale żeby nosić za każdym razem malucha do łazienki przewijać... Szybko pewnie zacznę robić to na kanapie









No właśnie ja też nie wiem... Łóżeczka nie mam, tylko dostawkę chicco, co dodatkowo komplikuje sprawę. Chociaż może kupię twardy, to za te pół roku, jak dostawka stanie się odstawką, po kupnie łóżeczka zamontuję go po prostu na łóżeczko. Chyba pomogłaś mi podjąć decyzję



Tylko teraz pytanie, czy rozmiar twardego przewijaka jest jakiś uniwersalny, czy też trzeba dopasowywać jakoś specjalnie do łóżeczka?
A ja chyba jednak miękki biorę bo po pierwsze jak mi się dzieci obracały to się bałam że spadną, więc przewijałam na łóżku lub starsze to nawet na podłodze. I po drugie tak mi się przypomniało, że jak odkładałam uśpione dziecko, to mi nawet karuzelka przeszkadzała, więc taki przewijak jak zasłania pół łóżeczka tym bardziej będzie mi przeszkadzał
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 19:43   #456
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 20:01   #457
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez wymaginowana Pokaż wiadomość
Jaki model?
Flavio


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 20:35   #458
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei myśli, że mała urodzi się chora głupie hormony

Ja wczoraj kupiłam łóżeczko, dziś chcę zamówić materac, ręczniki, przewijak, prześcieradła i wszystkie takie drobniejsze rzeczy, tak żeby na sierpień został tylko wózek i fotelik.

Mam pytanie do dziewczyn, które miały przewijak na łóżeczku. Długo tak używałyście? Poprzednio miałam miękki i na początku na komodzie przewijałam ale bardzo szybko przeniosłam się niżej, jak tylko dzieci zaczęły się obracać na brzuch.

Ja czuję córkę nisko, czasem mam wrażenie że tam, gdzie wzgórek.
Przewijak na łóżeczku uzywalam gdzies z pół roku później wolałam przewijac na łóżku a od okolo 8 msc używałam tylko pantsow bo uciekala
Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Alwa, tez akurat robię małe zakupy typu prześcieradła, przewijak itp

Ja czuje mała najczęściej w lewym boku na wysokości pępka, nie wiem czy to nogi czy co... ale w takim razie to chyba nie jest ustawiona główkowo, nie? Sorki, ze tak dopytuje ale ja nienwiem czy ona tam się tak wygina

Jakie macie wanienki do kąpieli? Mi koleżanka ostatnio polecała Skip hop wanienka wieloryb z siateczka, słyszałyście o niej?
Wanienke mamy z Ikea, uzywalismy poprzednio i terwz tez będziemy


Dziewczyny super że wizyty udane! Czytam na bieżąco ale juz z pisaniem gorzej bo w sumie nie mam co dopiero w sierpniu będę sie brała za pranie ubrsnek, ale termin na koniec wrzesnia to myślę ze zdążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 20:45   #459
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Ja jestem nieogar dalej
Zostało mi mnóstwo rzeczy do ogarnięcia

Ubranek nie kupuję już za bardzo bo nie ma wyboru w sklepach.
Kupiłam część, resztę będę chciała upolować jak pojawi się coś nowego :/

Teraz maluję obrazek do pokoju dziewczynek
Mam wielką nadzieję, że w ciągu 2 tygodni ogarniemy pokój Ninki i naszą sypialnię do końca, tak żebym miała miejsce na zakupy i wtedy ruszę z kopyta... oby
Piekny obrazek
Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Też miałam zamawiać tą wanienkę ale dostaliśmy w spadku razem ze stojakiem więc na początek wystarczy Dobrze że skurcze ustały Ty to chyba jesteś najbliżej terminu ️Czekasz ze wszystkich na ostatnią chwilę?Wow, piękny 🥰 zdolna jesteś ja chcę dokupić jeszcze ubranek na 68 ale nie mogę się zebraćJa całą ciążę nie miałam problemów z cerą a teraz jakieś brązowe przebarwienia wyszły mi nad ustami, nie wiem czy to nie od słońca

Ja dziś w końcu zamówiłam laktator idę zaraz pakować torbę 🤣

Kiedyś była tu mowa o termometrach z Rossmana, o którym modelu pisalyście dokładnie?

Ja we wtorek miałam wizytę i mam skierowanie do poradni patologii. Na USG 3 trymestru lekarz stwierdził hipotrofie asymetryczna, brzuszek wyszedł 3 tygodnie mniejszy, ale kazał się nie martwić. A moja gin wypisała skierowanie i stwierdzila że lepiej sprawdzić bo to jednak spora różnica. Dopiero chyba we wtorek pojadę bo mam tam prawie 100km a sama nie pojadę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiolka wszystko będzie dobrze wiadomo że lepiej sprawdzic!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 02:25   #460
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Bambi śliczny obrazek właśnie wczoraj przekładałam rzeczy w moim pokoju w domu rodziców i znalazłam suche pastele i myślałam, żeby ich użyć ale totalnie mam brak weny...
Co do zakupów, w 5 miesiącu kupowałam trochę rzeczy, głownie co mi się podobało. Potem zaczęły się u nas tragedie... dzień przed śmiercią mamy składaliśmy łóżeczko w domu rodziców, żeby postało i się przewietrzyło (ogólnie polecam bo naszw stoi już miesiąc i nadal jak się wejdzie do pokoju to nim "czuć") i przez to miałam taką awersje to kontynuowania wyprawki, że dopiero gdy położna wystraszyła mnie ostatnio przedwczesnym porodem, a dr tą małą ilością wód to w końcu kliknęłam zakupy w gemini żeby chociaż się wziąć za tą torbe do szpitala. Tym bardziej, że nocą mnie budzą skurcze i już mam schize, że zaraz rodze teraz też już obudziłam.się drugi raz tej nocy. Mała szaleje, brzych twardy jak kamień i coś mnie ciągnie w podbrzuszu... a to dopiero 31 tc, wolałabym żeby mała jeszcze posiedziała... w czwartek wizyta. Mam nadzieje, że się poprawily te wody bo nie chce do szpitala jeszcze teraz

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 09:45   #461
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Bambi śliczny obrazek właśnie wczoraj przekładałam rzeczy w moim pokoju w domu rodziców i znalazłam suche pastele i myślałam, żeby ich użyć ale totalnie mam brak weny...
Co do zakupów, w 5 miesiącu kupowałam trochę rzeczy, głownie co mi się podobało. Potem zaczęły się u nas tragedie... dzień przed śmiercią mamy składaliśmy łóżeczko w domu rodziców, żeby postało i się przewietrzyło (ogólnie polecam bo naszw stoi już miesiąc i nadal jak się wejdzie do pokoju to nim "czuć") i przez to miałam taką awersje to kontynuowania wyprawki, że dopiero gdy położna wystraszyła mnie ostatnio przedwczesnym porodem, a dr tą małą ilością wód to w końcu kliknęłam zakupy w gemini żeby chociaż się wziąć za tą torbe do szpitala. Tym bardziej, że nocą mnie budzą skurcze i już mam schize, że zaraz rodze teraz też już obudziłam.się drugi raz tej nocy. Mała szaleje, brzych twardy jak kamień i coś mnie ciągnie w podbrzuszu... a to dopiero 31 tc, wolałabym żeby mała jeszcze posiedziała... w czwartek wizyta. Mam nadzieje, że się poprawily te wody bo nie chce do szpitala jeszcze teraz

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Będzie dobrze, zobaczysz

Mój młody chyba w nocy robił fiołki, bo mi cały brzuch falował Oczywiście tatuś go do tego zachęcał A dziś jedziemy pooglądać łóżeczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 10:23   #462
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja też jestem z tych co chcą wywietrzyc porządnie meble, komoda dawno skręcona, lekko ze 2 miesiace i mimo że malowana jakimś przyjaznymi dla dziecka farbami to jednak ciągle ją czuć, może bardziej po prostu drewnem ale jednak nie widzę jeszcze tego żeby wkładać do niej ciuszki.

Łóżeczko miało być złożone w czerwcu ale przesuwa się wszystko w czasie, na szczęście remont pokoju ruszył pełna parą Nie wiedziałam że jedno pomieszczenie przysporzy tyle sprzątania No ale jak już minie ta rewolucja, wszystko wróci na swoje miejsce to już myślę że wjadą wszystkie mebelki i łóżeczko w końcu i dodatki i już będzie bliżej niż dalej
Jeszcze muszę zamówić krzeslo do swojej toaletki i fotel taki jakby trochę bujany do karmienia.

Co do przewijaka to ja od razu wiedziałam że chce przewijak na komode bo mam porównanie, wg mnie jest to bardzo wygodne, wszystkie kosmetyki obok i w ogranizerach i w szufladach, ubranka pod ręką, mi to pasuje.
A wg mnie najgorsza opcja to przewijak na łóżeczku... Moja chrzesnica tak miala to strasznie mnie ten przewijak ograniczał. Ale pewnie dobra jak ktoś ma mało miejsca w mieszkaniu.

Wanienke mam, tylko jeszcze czekam na stelaż bo ma mi ktoś dać. Myślę że on będzie mało miejsca zajmował bo jest składany a podobno wygodna rzecz po porodzie. A kupiłam sobie wiaderko do nalewania wody żeby nie nosić całej wanienki.

Wy piszecie o skurczach, ja jeszcze nie wiem co to znaczy poza tymi w łydkach które mam od czasu do czasu ale powiem Wam że za to wstawanie u mnie to czynność którą odwlekam Nie wiem jak to nazwać ale od kręgosłupa przez takie ciagniecie w pachwinach. W nocy obracania się boję jak ognia, potrafię przespać cała noc w jednej pozycji co kiedyś było niemożliwe. W ciągu dnia zresztą z kanapy też nie jest lekko wstać🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 10:48   #463
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

A u mnie remont kuchni skończony uffff, nawet nie zdawałam sobie sprawy ile dziadostwa człowiek zbiera przez lata w meblach, teraz mam ciut mniej mebli, ale wyższe do sufitu i okazuje się że wiecej się mieści dużo niż w tamtych. Sama sobie wszystko wymyśliłam i jestem taka dumna z siebie jak nigdy 🤣🤣 a zagadka stolarza ostatnio, jaką kuchnie zaprojektuje architekt? Biało czarna, albo biało drewniana 🤣 i to się sprawdza, kolezanka wyszła od architekta skonfundowana z projektem 3 wersji kuchni, wszystkie biało drewniane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ja też jestem z tych co chcą wywietrzyc porządnie meble, komoda dawno skręcona, lekko ze 2 miesiace i mimo że malowana jakimś przyjaznymi dla dziecka farbami to jednak ciągle ją czuć, może bardziej po prostu drewnem ale jednak nie widzę jeszcze tego żeby wkładać do niej ciuszki.

Łóżeczko miało być złożone w czerwcu ale przesuwa się wszystko w czasie, na szczęście remont pokoju ruszył pełna parą Nie wiedziałam że jedno pomieszczenie przysporzy tyle sprzątania No ale jak już minie ta rewolucja, wszystko wróci na swoje miejsce to już myślę że wjadą wszystkie mebelki i łóżeczko w końcu i dodatki i już będzie bliżej niż dalej
Jeszcze muszę zamówić krzeslo do swojej toaletki i fotel taki jakby trochę bujany do karmienia.

Co do przewijaka to ja od razu wiedziałam że chce przewijak na komode bo mam porównanie, wg mnie jest to bardzo wygodne, wszystkie kosmetyki obok i w ogranizerach i w szufladach, ubranka pod ręką, mi to pasuje.
A wg mnie najgorsza opcja to przewijak na łóżeczku... Moja chrzesnica tak miala to strasznie mnie ten przewijak ograniczał. Ale pewnie dobra jak ktoś ma mało miejsca w mieszkaniu.

Wanienke mam, tylko jeszcze czekam na stelaż bo ma mi ktoś dać. Myślę że on będzie mało miejsca zajmował bo jest składany a podobno wygodna rzecz po porodzie. A kupiłam sobie wiaderko do nalewania wody żeby nie nosić całej wanienki.

Wy piszecie o skurczach, ja jeszcze nie wiem co to znaczy poza tymi w łydkach które mam od czasu do czasu ale powiem Wam że za to wstawanie u mnie to czynność którą odwlekam Nie wiem jak to nazwać ale od kręgosłupa przez takie ciagniecie w pachwinach. W nocy obracania się boję jak ognia, potrafię przespać cała noc w jednej pozycji co kiedyś było niemożliwe. W ciągu dnia zresztą z kanapy też nie jest lekko wstać🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam takie różne bóle juz, czasem mam wrażenie, jak przewracam sie na drugi bok, ze ki wszystkie więzadła puszczą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:17   #464
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja dzisiaj fatalnie się czuję, niby chłodno, więc fajnie, ale wczoraj było 30stopni, dzisiaj jest pewnie z 17 i ta różnica jest wręcz zabójcza dla mojego samopoczucia. Dobrze, że praktycznie wszystko gotowe dla Oliwiera, bo jakbym miała dopiero teraz się za to zabierać to marnie to widzę...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:21   #465
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Zazdroszczę skończonego remontu! 😉 u nas dopiero w przyszłym tygodniu mąż zabierze się (wieczorami) za nasza sypialnie i kącik córeczki przy okazji 😉 wczoraj kolega wygadał się, ze mój mężulek odnawia jakieś krzesło/fotel w garażu (do którego ja nie wchodzę) i coś przeczuwam, ze to ma być jakaś niespodzianka dla mnie 😀 nawet jeżeli będzie brzydkie to się uciesze i będę używać 🥰
Żal mi czasem tego mojego męża, pracuje 7 dni w tygodniu, wstaje rano około 6-7 i często kończy prace około 17-18, zdarza się ze nawet o 20-21.... nie ma to jak „na swoim” akurat teraz w sezonie. I jeszcze ja mu czasem spać nie daje bo rycze wieczorem, ze mi niewygodnie, nogi mnie bolą, kręgosłup dokucza..

Ma któraś body kopertowe z zary? Kusi mnie cena (wychodzi jakoś około 15zl za sztukę w 3paku). Przeglądnęłam ciuszki dla córki i chce jakieś w końcu białe kupić bo same ze smyka mam jakieś kolorowe (niebieskie i różowe).

Jeżeli chodzi o przewijak tez niestety nie mam możliwości kupić komody z przewijakiem i będzie musiał stac na łóżeczku. W ogóle nawet komoda jest w szafie (mamy taka zabudowana od sufitu do podłogi) i trochę się obawiam jak ja to ogarnę...

Łóżeczkowa materac czekają w garażu, mam nadzieje, ze za tydzień/dwa będzie już złożone i trochę się przewietrzy
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:22   #466
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja się trochę martwię bo coś mi się na brzuchu zrobiło, może nie wysypka tylko bardziej pokrzywka, taki placek czerwony i swędzi Mam nadzieję że to nie cholestaza, koleżanka to miała... Albo od tego żelu do usg bo i w czw miałam i w pt na wizycie na fundusz też mi robił

Uciekałam z remontowego syfu na pole obierać porzeczki. U nas dziś też temp zjechała o połowę w stosunku do wczoraj ale wolę chłodniej a nie żar z nieba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:27   #467
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas też już koniec remontu mieliśmy w sumie generalny remont kuchni no i w końcu znalazło się miejsce dla zmywarki mąż ogarniał jak miał wolne od roboty więc trochę się zeszło

Mnie dziś ćmi podbrzusze od rana

dziś przyjeżdża mąż (ja z córką jestem u rodziców). Nie widzieliśmy się dwa tygodnie i to była nasza najdłuższa rozłąka



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:29   #468
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ja też jestem z tych co chcą wywietrzyc porządnie meble, komoda dawno skręcona, lekko ze 2 miesiace i mimo że malowana jakimś przyjaznymi dla dziecka farbami to jednak ciągle ją czuć, może bardziej po prostu drewnem ale jednak nie widzę jeszcze tego żeby wkładać do niej ciuszki.

Łóżeczko miało być złożone w czerwcu ale przesuwa się wszystko w czasie, na szczęście remont pokoju ruszył pełna parą Nie wiedziałam że jedno pomieszczenie przysporzy tyle sprzątania No ale jak już minie ta rewolucja, wszystko wróci na swoje miejsce to już myślę że wjadą wszystkie mebelki i łóżeczko w końcu i dodatki i już będzie bliżej niż dalej
Jeszcze muszę zamówić krzeslo do swojej toaletki i fotel taki jakby trochę bujany do karmienia.

Co do przewijaka to ja od razu wiedziałam że chce przewijak na komode bo mam porównanie, wg mnie jest to bardzo wygodne, wszystkie kosmetyki obok i w ogranizerach i w szufladach, ubranka pod ręką, mi to pasuje.
A wg mnie najgorsza opcja to przewijak na łóżeczku... Moja chrzesnica tak miala to strasznie mnie ten przewijak ograniczał. Ale pewnie dobra jak ktoś ma mało miejsca w mieszkaniu.

Wanienke mam, tylko jeszcze czekam na stelaż bo ma mi ktoś dać. Myślę że on będzie mało miejsca zajmował bo jest składany a podobno wygodna rzecz po porodzie. A kupiłam sobie wiaderko do nalewania wody żeby nie nosić całej wanienki.

Wy piszecie o skurczach, ja jeszcze nie wiem co to znaczy poza tymi w łydkach które mam od czasu do czasu ale powiem Wam że za to wstawanie u mnie to czynność którą odwlekam Nie wiem jak to nazwać ale od kręgosłupa przez takie ciagniecie w pachwinach. W nocy obracania się boję jak ognia, potrafię przespać cała noc w jednej pozycji co kiedyś było niemożliwe. W ciągu dnia zresztą z kanapy też nie jest lekko wstać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jakoś mam stracha przed przewijakiem na łóżeczku. Nie widać dziecka i się boje że spadnie ja kupiłam łóżeczko z przewijakiem obok bo komoda z ubrankami ma nad sobą telewizor więc już w ogole odpada chciaz sie zastanawiam czy przy takim świeżo narodzonym dziecku tv w sypialni ma sens
Trochę jeszcze klamotów mam do wyniesienia 20200614_183658.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:31   #469
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ja się trochę martwię bo coś mi się na brzuchu zrobiło, może nie wysypka tylko bardziej pokrzywka, taki placek czerwony i swędzi Mam nadzieję że to nie cholestaza, koleżanka to miała... Albo od tego żelu do usg bo i w czw miałam i w pt na wizycie na fundusz też mi robił

Uciekałam z remontowego syfu na pole obierać porzeczki. U nas dziś też temp zjechała o połowę w stosunku do wczoraj ale wolę chłodniej a nie żar z nieba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to jakieś uczulenie bo przy cholestaze z tego co się orientuję to nie występuje wysypka (miałam podejrzenie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 11:33   #470
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Moja jest ułożona w kształcie C. Stopy po prawej stronie, pupa na dole a głowka po lewej tak jakby otula łożysko

Co wyprawki dalej nie mam większości. Widziałam że wypuszczają nowy wózek bebetto i zastanawiam się czy czekać czy to zbyt ryzykowne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak młodą czujesz? Bo ja moją właśnie czuję tak po prawej stronie głównie tak jakby pod żebrami i koło kręgosłupa 🤷sama jestem ciekawa jak jest ułożona, ale czuję że główkowo i to mnie trochę stresuje i frustruje ale zobaczymy, w środę wizyta to może się czegoś dowiem
Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Chyba wiemy, kto nam się pierwszy rozpakuje

Do mnie dzisiaj przyszła dostawka Zaraz klepnę zestaw 5el. z jukki, ciuszki 56-62-68 mam już poprasowane i schowane do komody, a te większe, śpiworek itd pochowane w worki próżniowe. Wózek do odbioru, fotelik w sierpniu, przewijak i wanienka chyba jeszcze w lipcu. Kosmetyki i leki chyba zaraz Jeszcze ze dwa staniczki do karmienia i bedę mogła zacząć pakować torbę.

Są super promocje w Wittchen, jeśli któraś potrzebuje walizki, to można w dobrej cenie kupić cały zestaw 3szt z polipropylenu potrzebuję tylko dokupić kosmetyczkę dla małej i będzie w co ładować
A jaką wielkość walizki bierzecie do szpitala? Bo ja muszę kupić walizkę i nie wiem, który rozmiar będzie ok i w który siwe zmieszczę
Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Ja mam od kilku miesięcy brązowe przebarwienie na czole. Typowo ciążowe wg. teściowej. Liczę, że zniknie po porodzie. Jeśli nie, będę się męczyć z wybielaniem...

Też bym sama nie jechała. Gin ma rację. Zawsze lepiej sprawdzić. Ty się tylko nie martw na zapas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też właśnie mam staranie dużo przebarwień w tej ciąży 🤷 i nie wiem jak sobie z nimi radzić
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Właśnie ja nie mam miejsca w sypialni ani w łazience, a w innych pokojach nie chcę rzeczy małej, wiec wanienkę będę trzymać w wannie w ciągu dnia a przewijak właśnie się zastanawiam czy twardy i dać na łóżeczko czy miękki bo go wszędzie wcisnę. A taki stojak by mi przeszkadzał jednak, chociaż to pewnie wygodne w używaniu
My mamy taki na łóżeczko, twardy, bo nie mamy miejsca na osobny, a te miękkie to dla mnie nie wygodne to wolę wtedy na łóżku albo na kanapie z podkładem przebierać ja zawsze ten przewijak z łóżeczka ściągam i kładę między łóżeczko a komodę

U mnie od dwóch dni się tak brzuch stawia, że zaczynam się mocno stresować najgorzej jest wieczorem, jak się położę po całym dniu no i w końcu zabrałam się za zamówienie z Gemini w koszyku już jest większość, ale zamówienie klepnę w poniedziałek, bo może mi się coś jeszcze przypomni w weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:56   #471
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Jak taka plama czerwona to może coś ugryzło

Nam w przyszlym tygodniu przyjdzie łóżeczko dla małej i łóżko dla syna, więc będzie trochę składania.

Przewijak jednak biorę miękki, poprzednio mi się sprawdził.

A przebarwienia też mam. Zawsze mi wychodziły. Teraz nic nie robię a po porodzie jakieś serum z witaminą c kupię
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 12:21   #472
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Misio1849 kurde, przykro mi, tyle czasu w szpitalu ale nie ma się co załamywać, może jednak wyjdziesz w poniedziałek, głowa do góry!

Katarzanka trzymam kciuki za wizytę pokoik piękny

Mamaporazczwarty pokażesz kuchnię? ja bym chciała biało drewnianą kuchnię

Gryzelda u nas też wczoraj 30 stopni, a dzisiaj 13 i cały czas pada 🤦☠♀️

Bezimienna2019 super z niespodzianką od męża w postaci fotela! 🥰

Sunshine16 oj to sporo się nie widzieliście też nigdy z TŻ na tak długo się nie rozstawałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 12:38   #473
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Ja jakoś mam stracha przed przewijakiem na łóżeczku. Nie widać dziecka i się boje że spadnie ja kupiłam łóżeczko z przewijakiem obok bo komoda z ubrankami ma nad sobą telewizor więc już w ogole odpada chciaz sie zastanawiam czy przy takim świeżo narodzonym dziecku tv w sypialni ma sens
Trochę jeszcze klamotów mam do wyniesienia Załącznik 7721652

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ja w ogole nie mam telewizora w sypialni, chlopcy mają w swoim do xboxa, najstarszy ma w swoim mieszkanku cyfrę plus ale to mieszkanko służy chłopcom do odizolowania się od rodziców i dorosłych ogólnie, chodzą tam oglądać tv czy posiedzieć z kolegami. A w salonie mamy telewizor, który ma tylko tv naziemną tacy z nas kinomani. My w ogóle w zasadzie ogladamy tylko wiadomości, a tak to netflix i wszelkie vody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 12:46   #474
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

My mamy tv w sypialni ale raczej nie będziemy włączać gdy będzie tam mała spała.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 12:52   #475
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Ja jakoś mam stracha przed przewijakiem na łóżeczku. Nie widać dziecka i się boje że spadnie ja kupiłam łóżeczko z przewijakiem obok bo komoda z ubrankami ma nad sobą telewizor więc już w ogole odpada chciaz sie zastanawiam czy przy takim świeżo narodzonym dziecku tv w sypialni ma sens
Trochę jeszcze klamotów mam do wyniesienia Załącznik 7721652

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
My mamy tv w sypialni ale przy dziecku raczej nie chce włączać. Ale w sumie teraz nie oglądamy nic, ja tylko włączam czasem eske, mąż yt a wcześniej netflix.

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Jak taka plama czerwona to może coś ugryzło

Nam w przyszlym tygodniu przyjdzie łóżeczko dla małej i łóżko dla syna, więc będzie trochę składania.

Przewijak jednak biorę miękki, poprzednio mi się sprawdził.

A przebarwienia też mam. Zawsze mi wychodziły. Teraz nic nie robię a po porodzie jakieś serum z witaminą c kupię
Bardziej wygląda to jak na podrażnienie czy uczulenie niz ugryzienie no ale zobacze czy będzie lepiej czy gorzej.

Do nas teraz też już deszcz przyszedł
Porzeczkę chyba zaleje wódką i będzie nalewka bo już troche mam dość dżemów, nie przejemy tego
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 12:53   #476
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Misio1849 kurde, przykro mi, tyle czasu w szpitalu ale nie ma się co załamywać, może jednak wyjdziesz w poniedziałek, głowa do góry!

Katarzanka trzymam kciuki za wizytę pokoik piękny

Mamaporazczwarty pokażesz kuchnię? ja bym chciała biało drewnianą kuchnię

Gryzelda u nas też wczoraj 30 stopni, a dzisiaj 13 i cały czas pada 🤦♀️

Bezimienna2019 super z niespodzianką od męża w postaci fotela! 🥰

Sunshine16 oj to sporo się nie widzieliście też nigdy z TŻ na tak długo się nie rozstawałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nakombinowałam się, żeby zmniejszyć pliki, ale dodałam stol i krzesła są przerobione ze starych, przemalowalam i otapicerowalam na nowo, a blat pomalowałam niwy drewniany i blaty i drewno pomiedzy meblami też malowałam sama Screenshot_20200711-135139_Gallery.jpgScreenshot_20200711-135135_Gallery.jpgScreenshot_20200711-135131_Gallery.jpgScreenshot_20200711-135126_Gallery.jpgScreenshot_20200711-135113_Gallery.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 13:30   #477
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Nakombinowałam się, żeby zmniejszyć pliki, ale dodałam stol i krzesła są przerobione ze starych, przemalowalam i otapicerowalam na nowo, a blat pomalowałam niwy drewniany i blaty i drewno pomiedzy meblami też malowałam sama Załącznik 7721666Załącznik 7721667Załącznik 7721668Załącznik 7721669Załącznik 7721670

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super to wyglada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 13:46   #478
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Nakombinowałam się, żeby zmniejszyć pliki, ale dodałam stol i krzesła są przerobione ze starych, przemalowalam i otapicerowalam na nowo, a blat pomalowałam niwy drewniany i blaty i drewno pomiedzy meblami też malowałam sama Załącznik 7721666Załącznik 7721667Załącznik 7721668Załącznik 7721669Załącznik 7721670

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super kuchnia

My mamy jeden pokój w którym siedzimy więc my nie mamy zbytnio pola manewru z tv. Jednak my nie specjalnie oglądamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 13:54   #479
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

mamaporazczwarty świetny efekt

Katarznaka współczuję Ci tylu smatnych chwil z ostatniego czasu Ale może teraz jakoś malymi kroczkami dojdziesz do równowagi i dzidzia też posiedzi w brzuszku sporo czasu.
Tak sobie pomyślalam, że może właśnie się jakoś przełamiesz i jednak coś namalujesz tymi pastelami, to może Ci zająć głowę i pomóc

Ja mam kredki akwarelowe już kilka lat i bardzo lubię malować ale ciągle coś innego mnie zajmuje. Chciałabym jeszcze namalować jakieś obrazy na ściany w naszym mieszkaniu które ogolnie są gołe :P

My mieliśmy tv w sypialni ale zdjęliśmy bo przyszła duża szafa. Na siłę mógłby wisieć na ścianie bocznej ale średnio by to wyglądalo. A że rzadko był używany to oddaliśmy moim rodzicom.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 14:05   #480
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.