Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 10:16   #2941
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Alan jest fanem 'Black eyed peas' ...hitem jest ich piosenka-> meet me halfway..
Tanczy przy niej jak oszalały... No i chyba podoba mu sie wokalistka bo zawsze jak widzi gdzies jej foty to sie do nich cieszy
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 10:39   #2942
alehcar
Rozeznanie
 
Avatar alehcar
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

No to przebojowe dzieci mamy! ja w dzieciństwie słuchałam Fasolek i Kukulskiej, a te dzisiejsze dzieci, proszę, jakie na czasie.
Zapomniałam się jeszcze pochwalić, że udało mi się znaleźć nową ulubioną bajkę mojemu dziecku, już nie muszę po raz setny oglądać Muminków , teraz są Potwory i Spółka! Myślałam, że jej się nie spodobają, że nie będzie jej się zgadzać liczba oczu i rąk , ale chwyciło. Siedzi teraz, wcina Corn Flakesy i gapi się w laptop męża, bo tam jej teraz puszczam filmy, żeby swobodnie posprawdzać pocztę, kliknąć tu i tam. A właśnie, nie lubi chrupek kukurydzianych, za to Corn Flakesy na sucho mogłaby chrupać i chrupać bez końca (za Cini Mini też by się dała pokroić, ale tych jej nie daję za dużo). W ogóle to czeka nas zakup telewizora, jakoś wcześniej nie zauważaliśmy potrzeby posiadania takiego sprzętu, ale mając w domu tego małego bajkoluba, przyda się. Kiedyś myślałam, że nie będę uczyć dziecka oglądania telewizji (tak jak nie będę dawać smoczka i słodkości... ), ale moje ideały sprzed ciąży dawno się już zweryfikowały
alehcar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 11:18   #2943
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

alehcar, my też nie mamy telewizora i na razie nie planujemy zakupu. Obawiamy się jednak, że kiedyś będzie trzeba. Chociaż tak myślimy, że kupimy projektor i duży ekran zamiast tv i będziemy mieli swoje prywatne kino
Pewne jest, że do 2 roku życia nie chcę żeby mały oglądał tv. Według mnie jest na to za mały.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A poza tym jak już wszyscy wiedza ja wolę wydac kasę na podróż niż rzeczy materialne. Na suficie od 3 lat mamy gołą żarówkę, bo szkoda nam kasy na porządny żyrandol
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 11:55   #2944
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej mamusie
Dziś Dominik wytrzymał w swoim łóżeczku do 4.10, później ryk i hop do mamusi Dodam że jego łóżeczko stoi zaraz koło mojego łóżka i jak zasypia to nas widzi. Mi nie chodziło o to żeby się nauczył zasypiać będąc samym w pokoju tylko w swoim łóżeczku.
No i chyba ja musze tego nauczyć , bez względu na to że piszecie o tej bliskości, o tym przytulaniu dzidziusia. Nie myślcie że Domis mi łóżku przeszkadza, wręcz przeciwnie, uwielbiam się do niego przytulić (nawet bardziej niz do tża), chodzi mi jednak o mój brzuszek, bo jednak mój chłopak siły ma i czasem jak kopnie to aż gwiazdki widzę. Boję się żeby nie kopnoł tam gdzie nie trzeba!!

A i jeśli chodzi o jedzonko, to mleczko nadal jest ble i pije je na spiąco.
6-mleczko 210ml
10- jajecznica z 1 jajka lub jajko na miękko ( Domis je uwielbia) z kromeczką chleba (z 2 razy ugryzie), czasem jak śpi o tej porze to dostaje mleczko z kaszką.
13-14 jakaś zupka, wczzoraj ogórkowa, dzis rosołek
17- jakieś owocki lub jogurcik
21 mleczko na śpiku.
poza tym herbatka, hrupki kukurydziane.
Je dość duzo mój chłopak, no i se waży 11,400 długi ok 78cm

Krolowa, Paula współczuje

Kondzio ale masz przystojniaczka
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 11:58   #2945
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej,
Kubuś padł - przed obiadem No nic, zje jak się obudzi... Dziś w nocy wyjątkowo 1 pobudka była, ale mimo, że poszedł później spać (o 21) to i tak obudził się o 6 rano

Kellys - ja próbowałam z tą metodą 3-5-7, ale ją trochę zmodyfikowałam, po prostu nie trzymałam się sztywno zegarka. Wszystko zależy od ciebie, najwidoczniej oboje nie jesteście na to gotowi

Pass - gratuluję nowych umiejetności Jasia

Muzykalne dzieciaki mamy. Kellys - Kubuś też lubi Meet me half way i Oceana Cry, Cry, wogóle lubi jak leci muzyka, jak nie to sam sobie włącza wszystkie grające zabawki

A co do tv, to u nas stoi kloc pożyczony od teśció, ale tż planuje kupić większy lcd Trochę mnie to martwi, staram się Kubusia odciągać od tv, ale nie zawsze się udaje - zwłaszcza reaguje na te jingle reklamowe Przyzjaję się że tv leci często, żeby ktoś do mnie gadał (radia oczywiście też słucham, żeby nie było), albo grał. Ale nie sadzam go przed tv, żeby cokolwiek oglądał, też uważam, że na to ma jeszcze czas.
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 13:09   #2946
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam...nie wiem czy ktoś się stęsknił ale chyba na dobre powracam do domu
Pogoda na razie się unormowała więc zaczynam znowu w piecu palić i nagrzewać tą ruderę. Z tego co czytam to widzę że większość nie zostawia swoich dzieci u nikogo ogólnie chyba jestem najbardziej wyrodną matką na wątku ale cóż wszystko dla jej dobra. Trudno aby miała tutaj marznąć. Poza tym niech się uczy że nie zawsze będzie mama lub tata. Spokojnie możemy jechać na duże zakupy bez niej bo z chęcią zostaje u moich rodziców. W sumie od samego początku z nimi była (mieszkaliśmy z nimi do 8m-c jej życia)
Muzykalne dzieci nam rosną Martyna też jak słyszy muzykę to podskakuje.
Co do TV to u nas w sumie mała nie ogląda bo ją to nie interesuje jednak jak tylko zaczynają się reklamy to jej nie ma. Nieruchomieje i gapi się na na reklamy więc na czas reklam wyłączamy tv a że filmy ja nie rajcują to może lecieć.
A co do jedzenia to:
8-9 śniadanie kromka chleba czasem dwie z wędliną lub serkiem albo z jakąś kiełbaską gotowaną.
11-12 owoc
13-14 obiad ( wszystko to co my)
17- danio czy coś na przekąskę
19-20 mleko 250ml
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 14:52   #2947
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

u nas telewizory są dwa - jeden w dużym pokoju, a drugi u małego (nasza dawna sypialnia) i szczerze mówiąc jakoś nie staram się izolować Norberta od tego zjawiska. Nie puszczam mu celowo bajek, aby go posadzić przed telewizorem, tv po prostu jest puszczony w tle, a mały robi swoje, czyli się bawi. Najśmieszniejsze jest to, że jak włączę mini mini to nie patrzy na bajki, tylko tańczy jak się coś zaczyna, bo gra muzyka i ktoś śpiewa, potem odtańcza zakończenie bajki, a oczy odwywa "od roboty" jak wskakuje rybka, czyli jest przerwa a'la reklamowa na dorosłej tv reaguje tylko wbiórczo na reklamy, gdzie słyczać głosy dzieci lub są pokazane dzieci - patrzy i zaciesza, no i hitem była "ruska" reklama ikea
Nie uważam, żeby dziecku mógł zaszkodzić taki ilościowo kontrolowany kontakt z telewizją, tym bardziej, że sama lubię oglądać i pewnych rzeczy nie będę się pozbawiać (nie uważam, żebym oglądała wiele - jeśli rano włączam tv, a nie radio, to leci coś muzycznego, a potem wieczorem jak już Norbert śpi oglądam jakiś dobry film lub seriale - uwielbiam kryminal. CSI, NCIS, czasem też flashforward, grey's anatomy)

a Norbert padł - po chyba ponadgodzinnym spacerze - półtorej godziny walczyłam z nim, żeby sie dał położyć, a ten gad mały wypił dwie butelki po 150 herbatki i nie dał się wyjąć z łóżeczka, "kazał" dać kolocki i siedział i rozpracowywał wkładanie klocków w dziurki jedyny plus, że sobie w tym czasie zrobiłam obiad i go zjadłam

nika... czyżby Siemianowice się rozpłynęły?? a u nas taaaki śnieg
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2010-02-04 o 14:53
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 14:54   #2948
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

U nas w ciągu dnia 2 drzemki ok 2 godzinne, nie ma szans zmienić na 1, ale ciesze się i tak bo nie tak dawno były 3. Mati od początku śpi w swoim łóżeczku z nami w pokoju, z zasypianiem jest różnie albo zasypia sam w łóżeczku, albo ze mną na łóżku a potem go przenoszę.
U nas jedzenie wygląda nastepująco:
6.oo - kaszka taka raczej rzadka ok 200ml
11.00 - kromeczka z dżemem lub wędliną
13:30 - jakaś zupka zawsze z mięskiem, ewentualnie ziemniaczki ok 100ml, czasem nawet mniej (obiady tylko gotowane bo słoiczki są ble)
16:00 - owoce ze słoiczka, ewentualnie banan albo jabłko, po mandarynkach mamy wysypkę
19:30 - kromka z szynką, ewentualnie parówka

Między czasie: chrupki, albo piętka, ostatnio ponieważ zaczynamy mojemu alergikowi podawać nabiał, co 2 dzień 2 łyżeczki danonka.

Pije ok 400 ml to chyba dosyć dużo, wody mineralnej, herbatki z bobovity, czasem kompocik lub woda z sokiem(robionym w domu).

Mati na razie boi się puścić chodzi za rączki, także na pierwsze kroki jeszcze poczekamy.
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 14:59   #2949
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Paula__22 Pokaż wiadomość
U nas jedzenie wygląda nastepująco:
6.oo - kaszka taka raczej rzadka ok 200ml
11.00 - kromeczka z dżemem lub wędliną
13:30 - jakaś zupka zawsze z mięskiem, ewentualnie ziemniaczki ok 100ml, czasem nawet mniej (obiady tylko gotowane bo słoiczki są ble)
16:00 - owoce ze słoiczka, ewentualnie banan albo jabłko, po mandarynkach mamy wysypkę
19:30 - kromka z szynką, ewentualnie parówka

Między czasie: chrupki, albo piętka, ostatnio ponieważ zaczynamy mojemu alergikowi podawać nabiał, co 2 dzień 2 łyżeczki danonka.

Pije ok 400 ml to chyba dosyć dużo, wody mineralnej, herbatki z bobovity, czasem kompocik lub woda z sokiem(robionym w domu).

Mati na razie boi się puścić chodzi za rączki, także na pierwsze kroki jeszcze poczekamy.
paula - czemu akurat danonki, a nie coś przeznaczonego dla dzieci w wieku naszych maluchów?
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 15:27   #2950
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
paula - czemu akurat danonki, a nie coś przeznaczonego dla dzieci w wieku naszych maluchów?
Alergolog stwierdziła, że właśnie danonki mimo iż są dla dzieci od 3 lat, to zwykle najmniej uczulają. Mówi ze znacznie częściej uczula misiowy jogurcik. Mam do niej pełne zaufanie bo to naprawdę świetna babka, dlatego stosujemy się do zaleceń.

A właśnie miałam wam jeszcze napisać odnośnie szczepionki potrójnej, my mamy odwlekać jak najdłużej się da, najwcześniej ok 14 miesiąca w związku z alergia na jajko.
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 15:46   #2951
alehcar
Rozeznanie
 
Avatar alehcar
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Z tą telewizją to tak:
mi też wydawało się, że w tym wieku to dla dziecka za wcześnie, z tej prostej przyczyny, że niewiele jest w stanie z tego zrozumieć, nie sądziłam, że kreskówka może okazać się interesująca dla takiego maluszka, ale razu pewnego, tak dla hecy puściłam małej Muminki, które sama uwielbiałam będąc dzieckiem i mam wszystkie odcinki i ta zaczęła oglądać z większym niż się spodziewałam zainteresowaniem. Zaczęłam jej więc puszczać raz na jakiś czas i widziałam jak już zaczyna się cieszyć na widok płyty wkładanej do odtwarzacza, dlaczego miałabym odmawiać czegoś co sprawia taką radość? Teraz jak już dobrze zna dialogi, widać jak próbuje naśladować ich rozmowy, mruknięcia, przewiduje pojawienie się jakiejś postaci (lubi Ryjka ), nie widzę w tym nic złego. Telewizor postanowiliśmy kupić, nie po to aby nadawał od rana do wieczora, tylko żeby puszczać dziecku wybrane programy, bajki, zależy nam głównie na filmach przyrodniczych i edukacyjnych dla dzieci, które ciężko zdobyć na płytach. Jestem absolutną przeciwniczką oglądania reklam przez dzieci, sama nie znoszę tego zjawiska!
Co do Danonków, raz na jakiś czas nie są złe, ale mają za dużo witamin i wapnia i mogą w większych ilościach szkodzić dzieciom w tym wieku. Lepszy zwykły naturalny twarożek z sokiem owocowym lub dżemem.
alehcar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 18:54   #2952
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

rekord świata )) hihi Norbert nadrabia zaległości - postanowił to zrobić szybko przedwczoraj kasza na noc na 210 wody czyli ok. 250 - mało! wczoraj na 240 czyli jakieś 290 - mało, dziś na 270 wody - czyli prawie 340 - mało - wypił całą i jakbym szybko nie wcisnęła mu smoka to znów byłby ryk :P
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 19:48   #2953
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

moja Liwka jest fanką Dobranocnego Ogrodu.Choć wiem,że nie powinna pozwalam jej,sama siada na fotel i pokazuje ,że mam jej włączyć

http://www.youtube.com/watch?v=cxwA-GYj6zI


kurdeeee poluje na torebke,podoba mi sie strasznie ta...http://www.pakamera.pl/torebki-rozne...244172.htm,ale nie wiem jakos nie jeste zdecydowana...

Ps.Z Liwką lepiej teraz ja jestem chora!
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 20:12   #2954
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

hej dziewczyny, ja tylko się melduję i zaraz spadam.
Ostatnio mam bardzo mało czasu na pisanie, ale staram sie podczytywać. Kuba śpi tylko ok 40 min w ciągu dnia i to na ogół wtedy, gdy ja jestem w pracy
Nimfetka- zdrówka dla Was

krolowaa, paula-

Aaneczka- uważaj na swojego małego Kopacza

jedzonko

9.00-9.30- 180ml mleczka
12.30-13- obiadek- słoiczek+kromeczka chlebka
16-owocki
18-kaszka- ok 250
20.30-150 ml mleczka
do tego wafelki ryżowe, herbatniki, duuużo wody ok 300 ml

__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 21:01   #2955
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

ano własnie Aneczko uważaj na brzusio
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 21:31   #2956
bry3dzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nierstein
Wiadomości: 78
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

No doczytalam!!
Ja tez tylko na chwile
Paula, Krolowa- wyrazy wspolczucia ja mam jeszcze caly komplet dziadkow z czego sie ciesze i wyobrazam jak moze bolec strata
Duzo zdrowka wszystkim chorym
U nas jedzenie wyglada tak
10-11 kaszka
14-obiadek-juz je normalnie nasz
17-16 jakies owoce
20-znowu micha kaszy
w miedzyczasie herbatka i serek lub jogurt do podgryzienia
Ze spaniem mamy roznie- raz spi w lozeczku a raz wcale nie chce i meczymy sie we trojke. Jesli chodzi o zasypianie to klade sie obok niej i mala zasypia a pozniej przenosze ja do lozeczka. Julka od samego poczatku spala w lozeczku w oddzielnym pokoju. Tylko teraz jak wstanie w nocy nie chce mi sie czekac az znowu usnie i biore ja do siebie.
Dobra lece to jeszcze troszke sobie ksiazke poczytam Rany jak dawno nie czytalam!!!Milej nocki!
bry3dzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 07:02   #2957
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej. Ja na chwilkę. Mam dziś zorganizowaną wymianę oleju Tż mi zadbał o zajęcie (30 km w śniegu i ślisku)
Telewizor to MUSI być w domu Tosia tańczy na zakończeniach i początkach bajek/seriali/filmów itp. Do tego się ogranicza jej kontakt z tv Pass- wiem że nie musi
No panny, bawcie się grzecznie Ja zmiatam
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 08:05   #2958
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dzień Doberek
Roxi - Siemianowice się nie rozpłynęły niestety chociaż BARDZO bym już tego chciała. Po prostu marzy mi się już powrót do domu. Martyna nadal u babci myślę że w poniedziałek będzie mogła już wrócić na razie ja marznę jednak wytrzymuję to i palę w piecu ile się da...Jutro jadę na urodziny z małą więc nie będę palić wieczorem i efektem na noc zostaję znowu u mamy a w niedziele wracamy .... palić.
My od początku Martynie dajemy serki DANIO nie lubi za bardzo twarożków czy z dżemem czy z miodem jakoś jej nie psują. Zmuszać jej nie będę i tak wszystko ładnie je.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 08:20   #2959
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej,
ja też się szybciutko melduję i zmykam bo mały mi zaraz pokój rozniesie
Odezwę się później
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 08:29   #2960
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam
Co do jogurtów to daję malej jogurciki malucha z bopbovity, ale ja cos wysypało, chyba musze je odstawic.
zaraz zmykam do domu ( jestem w pracy)robić tort na jutrzejsze urodzinki Julci. Poza tym wszystko praktycznie jest jeszcze w proszku, ale przede mna jeszcze cały dzień i nocka.

miłego weekendu!!
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 08:45   #2961
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Melduje się,
napisalam wczoraj posta mi Matylda jednym palcem mi go skasowala...juz mi sie nie chcialo drugi raz pisac.
Mala zaczyna sama chodzic. Od jakiegoś czasu od kanapy do stolika itd, po dwa kroczki, między mna a TZ. A wczoraj jak wystartowala to prawie przez cała sypialnie przeleciala. Śmiesznie to wyglądało, bo nie szla tylko z rozpędu do przodu leciala i nie umiala wyhamowac, to na cztery klapneła. Ojj, sie zacznie...
U nas TV służy Matyldzie do oglądania reklam. Dzingiel to sygnał do rzucenia wszystkiego. Nie ogląda bajek i innyc rzeczy, za to reklamy ją hipnotyzują.
U nas jedzenie mniej-więdej tak wyglada:
ok. 9 mleko z kaszą - 180-200 ml
ok. 13 obiad czyli gęsta zupa czy cos innego z mięskiem, miseczka ok. 220 ml
ok. 16-17 deser - słoiczkowy lub owoc, ewentualnie rzadka kaszka lub Misiowy jogurcik
ok. 20 kasza - ok. 200ml
Jak się nie naję to tankowanie około połnocy mlekiem bo długo spi i nie daje rady Oprócz tegp podjada chrupkie pieczywo Wasa, Flipsy i
i Miśkopty.
Musze jej zamienic jednen mleczny na cos konkretniejszego, wczoraj próbowalam na jajko na twardo posiekane, ale nie chciala nawet sprobować
Uciekam, bo smęci i chce sie pobawić.
Miłego dnia
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 08:52   #2962
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kami1227 Pokaż wiadomość
Pass- wiem że nie musi
Nie musi, nie musi. Znam bliźniaczki, których rodzice też nie miały tv. Na pierwszą komunię dostały od babci tv (jak to biedne dzieci tv nie mają) i pierwsze co zrobiły to kazały tacie wynieść telewizor do piwnicy, gdzie leży do dziś (teraz dziewczyny mają po 15 lat).

Zmykam. Dostałam od tż książkę (Marina Zafona) i melduje że dziś czytam i mnie nie ma
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 09:22   #2963
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej babeczki

Ami - gratuluję pierwszych kroczków

jak dla mnie TV być musi - dla mnie się mieści w haśle "kultura" i też coś nam daje, wiem, że można słuchać radia, a informacje czerpać z netu, ale takie moje zdanie i już

i coś z dzisiejszego maila na uśmiechnięty poranek:

*Teoria stada bizonów*

Stado bizonów może poruszać się tak szybko jak najwolniejszy bizon.

Kiedy mysliwi polują na bizony, to zabijają najpierw te z tyłu, czyli

najsłabsze i najwolniejsze. Taka naturalna selekcja jest dobra dla stada

jako calosci, ponieważ ogólna predkość i zdrowie całej grupy poprawia się

poprzez regularną eliminację najsłabszych osobników.

W podobny sposób ludzki mózg - może pracować tak szybko, jak jego

najwolniejsze komórki. Nadmierne spożycie alkoholu, jak powszechnie wiadomo,

zabija komórki mózgu. Naturalnie, najpierw atakuje najwolniejsze i

najsłabsze komórki.W ten sposób regularne spożywanie alkoholu eliminuje

najsłabsze komórki, sprawiajac, że mózg pracuje szybciej i bardziej

skutecznie.

I dlatego właśnie zawsze czujesz się madrzejszy po kilku drinkach...
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 10:10   #2964
alehcar
Rozeznanie
 
Avatar alehcar
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ja po alkoholu może niekoniecznie czuję się mądrzejsza, ale przyznaję, że jak już padam pod wieczór, zmęczona, a może po prostu znużona całym dniem z Lukrecją, to kieliszek wina daje mi kopa i jakoś tak pozytywniej nastawia do tego co jeszcze mnie czeka, czyli dziecko uciekające z wanienki (no bo, mimo iż lubi się kąpać, to ile można usiedzieć w jednym miejscu?), wrzaski i gonienie za dzieckiem podczas ubierania, oraz ostatnio nawet godzinne przekonywanie dziecka, że na stojąco to się nie uśnie. Oczywiście staram się by z tym kieliszkiem to nie za często
Odnośnie jogurtów:
niby te w słoiczkach przeznaczone dla niemowląt są powszechnie uznane za najodpowiedniejsze, ale jedna rzecz mnie do nich zniechęca i w ogóle zastanawia, dlaczego one nie są przechowywane w lodówkach i mają tak długie terminy przydatności?! Przecież w końcu to nabiał...
alehcar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 11:38   #2965
iga28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 48
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

A my dzisiaj urodzinowo Miłoszek kończy roczek
iga28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 11:54   #2966
alehcar
Rozeznanie
 
Avatar alehcar
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Wszystkiego najlepszego dla Miłoszka zatem!
Jakieś przyjęcie? torcik?
alehcar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 12:54   #2967
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

iga28 - sto lat i ogólnie wszystkiego dobrego dla solenizanta!! Jakaś imprezka się szykuje?? Chwal się kobieto czy czekasz na weekend z przyjęciem?
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 15:42   #2968
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

a co tu tak pusto znowu?

passion usprawiedliwiona bo literaturę nadrabia, ale reszta???

ja teraz wypożyczyłam 3 książki z biblioteki i mam ambitny plan je w ten miesiąc "połknąć"

Iga 100 lat dla Miłoszka
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2010-02-05 o 15:43
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 15:59   #2969
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

rzeczywiście pusto Gdzie jesteście?

Sto Lat dla Miloszka i Antka Mar_go (dawno Cię nie było Mar_go)

A my roczek mamy już za kilka dni, tort zamówiony. Sama nie piekę, bo nie dam rady czasowo, ale imprezka dopiero w następny weekend
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 18:01   #2970
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

100 lat dla Miloszka Antka
pisalam wczesniej ,ze mnie grypa zlapala i to maksymalnie ...
we wtorek i srode bralam na zbicie goraczki a w czwartek z rana temperatura 39,2 myslalam ,ze jestem w niebie -przestraszylam sie i zadzwonilam po wizyte lekarza do domu ,biore antybiotyk ale nadal czuje sie strasznie zle i mam caly czas 38 temp. -oporny ten moj organizm.
aj biedne te moje dzieci ...lekarz powiedzial zebym raczej sie nie zblizala do dzieci bo je zaraze.
a jak to zrobic ?nierealne.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.