Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 08:34   #1411
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

MoniaK; nie dołuj sie Słonko ! Nie ma czym, kazdy dziec w swoim czasie wszystko robi Zobaczysz jak z dnia na dzień zrobi wielki krok milowy do przodu. A z tym spaniem, to mam nadzieje, ze jednorazowy wyskok? Lepiej Ci troszkę dzis ?

Andziot; takie domowe winko jest najlepsze !! A Ty dziś do pracy czy jeszcze u baby ?

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość

Mam syndrom dnia wczorajszego.
Lubię to

Gusiagatko; łooo to Wam pobyt w Polszy służy Super

Ciekawe co u Listopadowej ??

Czesc !
Zmiana czasu się mnie nie ima Obudziłam sie nawet 30 min przed budzikiem, ale poszłam spac 21,15 wg starego czasu.
Weekend poza domkiem, wczoraj odwiedzlismy ZOO a potem ANY TIME - Dziewczynki z krakowskiego zlotu, na pewno kojarzą
Bujany tygrysek, spapugowany od Morii zakupiony, bedzie pewnie we wtorek plus spontanicznie parasolka-wrażenia takie sobie
Coraz więcej ważę jednak w domu duużo więcej ruchu było Tu siedze i sadło rośnie
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 09:33   #1412
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cześć Wam Babiszonyy!!

Mam wyjca na kolanach więc muszę się streścić i modlić co by mi dziecię posta nie skasowało


andziotko chętnie bym się z Tobą napiła!! Ja wczoraj byłam prawie cały dzień sama w domu, bez małżona, bez dziecia i piłam sama ze sobą

mo zaglądasz tu jeszcze?

daisy jaką parasolkę kupiłaś?
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:11   #1413
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Moria, no własnie nie tą co Ty Kurde... Jednak zakupy bez konsultacji z Wami to nie zakupy. Kupiłam quinny ale Zapp extra. Problematyczne dla mnie jest to, że aby schowac do bagażnika, trzeba wypiąć siedzisko
Buziunia dla Twojej słodkiej Marudki
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:15   #1414
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej

zaraz doczytam tylko odpisze, puki pamietam


Cytat:
Napisane przez migotka03 Pokaż wiadomość
Amarcia

Dorka dostałaś już kocyk? Bo ja jeszcze nie. Coś długo.
Kocyka jeszcze u nas nie ma

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Migotko a wysłałaś paragon im razem z tym zgłoszeniem?? Do mnie dzisiaj ktoś dzwonił w sprawie smsa od nich i kocyka, ale siostra odebrała bo ja w sklepie byłam i nie wiem teraz o co chodziło.
Pani tez do mnie dzwoniła. Zeby potwierdzić czy wysyłałam zgłoszenie. Żebym nadesłała formularz w ciągu 7 dni.
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:21   #1415
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej, witam się tylko,bo czytam te strony nasze i nawet nie mam Wam na co odpisać u nas wszystko siiiiiii, matall była w sobotę, Eda zmaltretował Haneksa, bo Haneks spokojny i mało temperamentny, a jednak Eda to prawdziwy mężczyzna słodki łobuziak z Niego. Z ciocią Olą było bardzo fajnie, szkoda że tak szybko zleciał czas.

Hania wczoraj jadła kaszkę mannę na mleku...pierwszy raz na krowim. Nie zaobserwowaliśmy żadnych dziwnych reakcji Czy któreś dziecko pije już mleko krowie?
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:28   #1416
caffelate05
Rozeznanie
 
Avatar caffelate05
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
ps.2 w ogóle to gdzie jest Caffe?
Monia
miło, że o mnie pamiętasz
Ja jestem, jak Graża napisała, na Fejsie. Bo tam mogę zajrzeć z łóżka, wanny czy kibelka bo mam net w telefonie i FB w takiej wersji, że wszystko super widać i śmiga. Za to wizaż jest niedostosowany i muli i czcionka tak stado mrówek, jednym słowem kiszka

Dołączam się do grona zdołowanych :/ i idę doczytać co u Was.
__________________
Julian
06.05.2011r.

Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy,
aby kołysanką i ciepłymi słowami
utulić ciebie płaczącego wtedy,
kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.
caffelate05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:28   #1417
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

morria, nie zbzikowałś z samotności? ihihih
Czasem bez mojej huby nie wiem co robic, a czasem bym chciała zeby ktos go zabrał...

andziot po pijaku tez mam tędencje do wysyłania miłosnych smsów do koleżanek hihih

graza
, co to znaczy ze Seba miał dobra nocke?
U nas ostatnio 2 pobudki, o 3 i 5, pobudka, 6.00-6.30.
Na tym spotkaniu z akcji "rodzic po ludzku" kobitka mówiła ze dziecko czuje czy cos od mamy wymusi czy płacz nie ma sensu. Faktycznie, w głębi duszy to ja nie chce go odstawiac bo sprawia mi to przyjemność, ale z drugiej str to już bym chciała zeby się usamodzielnił :/
Czy ktoś mnie rozumie...
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 10:39   #1418
kasia 605
Raczkowanie
 
Avatar kasia 605
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 341
GG do kasia 605
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość

Hania wczoraj jadła kaszkę mannę na mleku...pierwszy raz na krowim. Nie zaobserwowaliśmy żadnych dziwnych reakcji Czy któreś dziecko pije już mleko krowie?

dzień dobry!
moje dziecię nie pije mleka krowiego i nie zanosi się żeby zaczęło. Oprócz cyca pije nutramigen, który zmienił swoją cenę. Kosztował 25 zł, a teraz bez recepty kosztuje 40zł a z receptą 3zł

Niedziela poza domem, wycieczka do złotego potoku, Lena zasnęła w samochodzie i tak przespałą całą noc. Rano przez 2 godz marudziła jak nigdy wcześniej, o co chodziło nadal nie wiem.

troszke pusto tutaj,
Grazin masz jakąś nową książkę o usypianiu, gotowaniu dla dzieci etc? bo ostatnio gdy rzuciłaś temat zrobił się duży ruch tutaj
kasia 605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:07   #1419
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Helou! Cos mi mowi, ze dzisiaj bede miala swoj dzien z hubą... No ale jakos przezyje. Wczoraj z nadmiaru energii umylam okno u niej w pokoju, tak mnie TZ wkurzyl, ze musialam dac upust swojej zlosci. I co? Okno piekne, zadnych smug! Z tego wynika, ze musze sie porzadnie wkurzyc, zeby dobrze posprzatac

Witam sie z kawka, 12, a ja wciaz w pizamie, witaj poniedzialku. Czytam ksiazke o trudnym macierzystwie i depresji poporodowej http://merlin.pl/Czarne-mleko_Elif-S.../1,938715.html - pierwsza od wielu miesiecy, ktora nie jest z mojej branzy, na razie jestem na 70 stronie, jak przeczytam cala, to Wam powiem, co o niej mysle. Moze w koncu ktos zebral do kupy nasze macierzynskie smutki i zale?
Apropos kupy - kupa po jagodkach ... Myslalam, ze mi sie dziecko pochorowalo, a potem skojarzylam, ze to jagody. Ale sie niezle wystraszylam!

Bylismy wczoraj na koncercie w palacyku Ostromecko - http://www.palacostromecko.pl/compon...b35/year,2012/ Misia sie wybawila mega, tanczyla z TZ walca, pieknie grali i spiewali, to jest jakies seminarium Gordonowskie dla dzieci, facet wymyslil jakas metode uczenia dzieci muzyka, czy cos takiego, w kazdym razie super, za miesiac znowu idziemy. I tak nam mijaja weekendy, raz w miesiacu filharmonia, raz w miesiacu bedzie Gordon. Kiara slyszysz? Za miesiac widze Cie w Otromecku z dzieciakami! Rozumiem ze do filharmonii nie chce Ci sie popylac przez cale miasto, ale do Ostromecka chyba podjedziesz? Tym bardziej, ze jest nowy parking i mnostwa pieknego miejsca do spacerow. Misia pierwszy raz zasnela w spacerowce i kimala godzinke na swiezym powietrzu.

I jeszcze chcialam dodac, ze lakier Inglot z Top Coatem Isa Dory trzyma sie krocej niz lakier Sephory bez top coatu. Taki kobiecy wniosek.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:29   #1420
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Kiara slyszysz? Za miesiac widze Cie w Otromecku z dzieciakami! Rozumiem ze do filharmonii nie chce Ci sie popylac przez cale miasto, ale do Ostromecka chyba podjedziesz? Tym bardziej, ze jest nowy parking i mnostwa pieknego miejsca do spacerow. Misia pierwszy raz zasnela w spacerowce i kimala godzinke na swiezym powietrzu.

I jeszcze chcialam dodac, ze lakier Inglot z Top Coatem Isa Dory trzyma sie krocej niz lakier Sephory bez top coatu. Taki kobiecy wniosek.
A szukałam bodźca, żeby nadmiar tłuszczu zrzucić i już go mam Miesiąc mówisz ??? No nic, stepperek na środek pokoju i do roboty, skoro miesiąc tylko

Aaaaaaa i dzięki za namiary na jajo co ja się naszukałam

W kwestii kosmetyków to mi napisz proszę, czy ta baza pod cienie elf (o ile dobrze pamiętam Twoją poezję) sprawdza się, czy to tylko na potrzeby wiersza przytoczyłaś? Bo mam z Art Deco i czasami nie mogę jej rozprowadzić, takie grudy zostawia na powiece
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:36   #1421
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Kiara76 Pokaż wiadomość
A

W kwestii kosmetyków to mi napisz proszę, czy ta baza pod cienie elf (o ile dobrze pamiętam Twoją poezję) sprawdza się, czy to tylko na potrzeby wiersza przytoczyłaś? Bo mam z Art Deco i czasami nie mogę jej rozprowadzić, takie grudy zostawia na powiece
Wszystko co napisalam w wierszu (wierszu! Jakiez gornolotne slowo) sie u mnie sprawdza i naprawde stosuje. Baza z Art Deco u mnie byla o kant rozbic, ale ja mam powieki opadajace jak spaniel i u mnie wszystko sie roluje. Jesli chodzi o Elfa to mam taki zestaw baz trzy male w kolorach :
http://allegro.pl/elf-baza-pod-cieni...230951246.html
http://allegro.pl/elf-primer-wygladz...224166620.html
http://allegro.pl/elf-primer-wygladz...224166604.html

I tak - najciemniejsza dalam mojej przyjaciolce w prezencie, mowi, ze sie super sprawdza. Ja uzywam tej jasniejszej i perlowej - perlowa jest slaba, natomiast ta w kolorze skory jest naprawde bardzo fajna. Nie wiem z czego to wynika, moze te drobinki w perlowej tak zle wplywaja na jej jakosc? Kupowalam u sprzedawcy ButiqueUK, z tym, ze widze, ze juz nei ma tego zestawu trzech minibaz.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 11:44   #1422
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

mimbi, polecam" macierzyństwu bez lukru"
Króciutkie ale treściwe. W 2 dni ją zjadłam.

http://dziecisawazne.pl/antologia-ma...two-bez-lukru/

Troszke tu o tym, ale jest terz wiele innych stron
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 12:24   #1423
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!


Ja na szybko, ponieważ wybywamy zaraz na drugi spacer
Druga, dolna jedynka sie przebiła
Nadia opanowała nowy sposób przemieszczania się, na "kucaka". Wygląda to komicznie





Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Gusiagatko; łooo to Wam pobyt w Polszy służy Super
ak w domu duużo więcej ruchu było Tu siedze i sadło rośnie
Kochanie, ale my juz w domu od piatku I to powrót do domu tak Nadii służy, dziś spala do 8:30, a w Pl ciągle o 6 wstawała!
__________________

06.07.2011
06:06

Edytowane przez gusiagatko
Czas edycji: 2012-03-26 o 20:30
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:49   #1424
24kasia86
Wtajemniczenie
 
Avatar 24kasia86
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 817
Wyślij wiadomość przez ICQ do 24kasia86 GG do 24kasia86
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

czesc dziewczyny!
mało piszę bo mam jakiegoś doła związanego z chorobą Nikoli...katar i kaszel nie przechodzi, a antybiotyk jakby w ogóle nie działał
do tego jak patrze na filmiki na fb to mi tak jakoś przykro, że wasze maluszki same stoją.. ba! nawet niektóre już chodzą.. a ta moja Nikolinda nie chce się brać do roboty stanie na chwile bez trzymania i to wszystko.
Za to ulubionym jej zajęciem jest słuchanie muzyki, jak jej włączę z laptopa, potrafi się bujać godzinami.. najgorzej jak jej puszczę teledyski z vivy, to wtedy mam wrażenie za sama jestem w domu...
przez ten dół nie mam ochoty na zabawę z nią, w ogóle mnie wszystko drażni, tz też i to bardzo.

To tyle, pozdrawiam cieplutko
__________________
Codziennie uczysz mnie jak mam Cię kochać
04.05.2011r.
godz.21.42
Nikosia

24kasia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 15:56   #1425
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

DZIEŃ DOBEREK

na szczęście już w domciu, głowa mi pęka i na spacer nie pójdę bo pewnie uszłabym 300 metrów i tyle by ze mnie było. Nocka cudowna (ech znowu spałam sama) ale Radek obudził się tylko o 5 i tatuńcio go utulił po czym obaj spali dalej.

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Kupiłam quinny ale Zapp extra. Problematyczne dla mnie jest to, że aby schowac do bagażnika, trzeba wypiąć siedzisko
daisunia ja myslę, że nie ma wózka idealnego i w każdym znajdzie się jakies minusy. Mojego Bebe można złożyć z siedziskiem ale tylko zamontowanym tyłem a i tak mogłabym się uczepic innych szczegółów

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
Hania wczoraj jadła kaszkę mannę na mleku...pierwszy raz na krowim. Nie zaobserwowaliśmy żadnych dziwnych reakcji Czy któreś dziecko pije już mleko krowie?
nie daję i nie mam pojęcia kiedy można spróbować

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
Faktycznie, w głębi duszy to ja nie chce go odstawiac bo sprawia mi to przyjemność, ale z drugiej str to już bym chciała zeby się usamodzielnił :/
Czy ktoś mnie rozumie...
jaaa

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Wszystko co napisalam w wierszu (wierszu! Jakiez gornolotne slowo) sie u mnie sprawdza i naprawde stosuje.
mimbi i tak jesteś genialna z tymi wszystkimi kosmetykami, ja mam kilka rzeczy a i tak używam głównie tuszu do rzęs i to marki bez marki

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Druga, dolna dwójka sie przebiła
Nadia opanowała nowy sposób przemieszczania się, na "kucaka". Wygląda to komicznie
brawa dla Naduśki za ząbka a sposób przemieszczania musi być uroczy

moje dziecko ma amnezję, nie pamięta jak się mówi mama, jak się pokazuje różne rzeczy np. jakie ma kłopoty czy kosi kosi a w zamian za to potrafi pokazać nosek misia albo klepie sie w brzuszek jak babcie pytają czy smakowało. Chyba nie mam się czym martwić ?

dziecko bawi się guziczkami od zmywarki, help
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 16:17   #1426
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Spice mleko krowie to podobno dopiero po 3 r. ż. można
Ja się nie spieszę i nie mam w planach na razie dawać


A poza tym, to WSTYDZĘ się, że mój Edzik tak zmaltretował biedną Haneczkę Mogę to tłumaczyć jedynie tym, że Edzik tak bardzo chciał się przytulać
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 16:44   #1427
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Ostatnio w zeszłorocznym wydaniu gazety Dziecko, czytałam, że po pierwszym półroczu życia dziecka, można wprowadzać mleko krowie jako dodatek (!) do jedzenia, nie może ono zastąpić mm.
Lila czasami dostanie kaszkę albo owsiankę gotowaną pół na pół, mleko/woda. Teraz jej nie daję żadnego nabiału poza mm.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 16:54   #1428
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
mimbi, polecam" macierzyństwu bez lukru"
Króciutkie ale treściwe. W 2 dni ją zjadłam.

Czytam czasem tego bloga. Niezłe są niektóre artykuły. Polecam : http://macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com/

Aczkolwiek wydaje mi się,że książka polecana przez mimbi jest troszkę, a nawet bardziej niż troszkę, innego pokroju. Mimbi daj znać jak skończysz, jestem ciekawa Twojej opinii.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Ostatnio w zeszłorocznym wydaniu gazety Dziecko, czytałam, że po pierwszym półroczu życia dziecka, można wprowadzać mleko krowie jako dodatek (!) do jedzenia, nie może ono zastąpić mm.
Lila czasami dostanie kaszkę albo owsiankę gotowaną pół na pół, mleko/woda. Teraz jej nie daję żadnego nabiału poza mm.
Noooo, czyli w zasadzie to był dodatek do kaszki mm nadal u nas jest w menu. A czy po 1szym roku życia nie może być już na stałe wprowadzone?
Trochę sceptycznie podchodzę do takich rzeczy...sama kurcze nie wiem, czy być zdecydowanie przeciwko wprowadzeniu mleka krowiego,czy jedak z przymrużeniem oka to potraktować, zwł. że nasze dzieci już dość duże są . Znam wiele rodzin, gdzie to krowie mleko koło 1szego roku życia było wprowadzana, nie wiem jaki ma to wpływ na zdrowie dziecka? Andziot pomożesz? Do kiedy dziecko samo mm powinno pić? Dodam,że nie chcę mleka krowiego dawać jako samodzielny napój, tylko czasem kaszkę na nim zrobić.
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:01   #1429
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Chciałam tylko dodac ze enzymy mleka krowiego różnią sie od enzymów mleka ludzkiego, więc nie spieszmy się z mleczkiem z kartonika.

Poza tym, nie przerazi mnie jesli moje dziecko nie bedzie chciało pic mleka. Niektóre dzieci już odrzucają (patrz Edzik).
Czy ktos widział zeby w naturze jakieś dorosłe zwierze piło mleko?
Ja nie widziałam.
Mój tz np nie moze pic mleka bo dostaje rozstroju żołądka. mleko nie dla wszystkich jest ok
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 17:05   #1430
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
Chciałam tylko dodac ze enzymy mleka krowiego różnią sie od enzymów mleka ludzkiego, więc nie spieszmy się z mleczkiem z kartonika.

Poza tym, nie przerazi mnie jesli moje dziecko nie bedzie chciało pic mleka. Niektóre dzieci już odrzucają (patrz Edzik).
Czy ktos widział zeby w naturze jakieś dorosłe zwierze piło mleko?
Ja nie widziałam.
Mój tz np nie moze pic mleka bo dostaje rozstroju żołądka. mleko nie dla wszystkich jest ok
Zgadzam się,że nie dla wszystkich mleko jest ok. Chyba ten crazy Tombak pisał o tym,że człowiek nie powinien pić mleka?

Ja się tylko zastanawiam, czy kaszka manna od czasu do czasu na mleku krowim zaszkodzi Hani, czy raczej nie ma problemu na tym etapie.
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:21   #1431
caffelate05
Rozeznanie
 
Avatar caffelate05
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Jeśli chodzi o mleko krowie to ja znowu słyszałam, że można je podawać dziecku w drugim roku życia jeśli oczywiście nie ma alergii.

Ja odkąd obejrzałam reportaż o dzieciach wege to mam luz Te dzieciaczki nie jedzą mięsa, mleka, jaj a są zdrowe i mają takie wyniki badań, że sama byłam w szoku. Bo przecież mleko można zastąpić innymi produktami
Jak znajdę linka do tego filmiku to wrzucę, to chyba w programie Uwaga było.
__________________
Julian
06.05.2011r.

Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy,
aby kołysanką i ciepłymi słowami
utulić ciebie płaczącego wtedy,
kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.
caffelate05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:51   #1432
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Heloł
Moje dziecko miało dzisiaj w nocy powrót do etapu noworodka budził się co godzinę wrrr ale mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk. Dobrze że małż był w domu, bo inaczej to oczy na zapałki bym dzisiaj miała.

Co do mleka to ja nie będę schizować ani w jedną ani w drugą stronę. Planuję mniej więcej do 2 roku mm a później wprowadzać krówkę powoli.

Daisyyy, dzisiaj nie jest lepiej ale nie będę smęcić... Gratuluję nowego wózka! a miałaś nie kupować

Caffe, brakuje Cię tutaj

Kasia24, ja też się czasem smucę że Tymuś wielu rzeczy jeszcze nie robi ale widocznie przyjdzie i na niego czas. Dużo zdrówka dla Niki

Edytowane przez MoniaK
Czas edycji: 2012-03-26 o 17:53
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 18:31   #1433
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej!

Nie wysilałyście się tu widzę dzieczynki od czasu mojej ostatniej obecności



Temat czapeczek widzę, że ostatnio był.. Mój Antuś od tygodnia nie nosi w ogóle, bo ciepło jest i świeci słońce.

A czy w przypadku wiaterku, ale takiego ciepłego i przyjmnego też czapa potrzebna???


Nie ma co pisać, jedyne co po nadrobieniu wydusiłam
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:13   #1434
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

http://www.pudelek.pl/artykul/39153/...cam_wszystkim/
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:37   #1435
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

co do mleka krowiego...
ile lekarzy, tyle opinii
mój pediatra nie karze pić Oli wcześniej niż po ukończeniu 2 r.ż. - ze wzgledu na to, że jest alergiczką

za to mojej znajomej synek pije mleko krowie od...6msc życia
jej zalecenie
fakt faktem, przeszedł 6 chemio..
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:18   #1436
anula_81
Zakorzenienie
 
Avatar anula_81
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oslo, Norwegia
Wiadomości: 3 419
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej od kilku dni sie zbieram i zebrac sie nie moge , zeby wam napisac, ale jestem zakatarzona ciagle, chyba znowu mnie alergia jakas dopadla..wiosna idzie, pyla drzewa hej!

u nas pogoda cudna, a we srode lecimy do PL, gdzie ma padac?? hope not!


mamy kilka newsow....

.... Zoska od soboty nie je cycusia.......i co najgorsze dobrze jej z tym.. wyglada na zadowolona, choc ja przeczyscilo dzisiaj konkretnie......ale rzuca sie na butle tak jak na cycusia.
....ja MAMA nie umiem sobie z tym poradzic, i mimo, ze chcialam ja odstawic juz to serce mi peklo i krwawi i rano jak TZ ja karmil plakalam glupia ja w lazience

poza tym we srode lecimy do PL i juz mam nerwa i stresa ale jakos malo na razie ogarniam, chyba juz mam doswiadczenie pakowania i latania sama z Zoska wiec co ma byc to bedzie

no i...stesknilam sie za wami


MoniaK czytalam o twoich dolkach, pomoc nie moge bom daleko, ale przytulam wirtualnie..Jak otworzysz to pudeleczko co ode mnei dostalas, to zobaczysz, ze tam ukrylam miliony cieplych mysli dla ciebie moze pomoga

gusia druga dwojka? tak nas przescignelyscie?? my dalej gryziemy tylka tymi dwoma samotnymi jedynkami dolnymi
fajnie wam , ze juz jestescie w domciu

caffe ja tez na FB bardziej bo tez czytam z telefonu, Zoska w ciagu dnia nei da mi komputera wlaczyc bo to naj! zabawka w calym domu wiec Zostaje telefon...w toalecie...przy kolacji...itp itd

mimbi a ty co tez zjadlas???????????? PS. w czwartek od razu wysylam ci butki! plus suprise Mam nadzieje, ze nie sa ci jakos na gwalt potrzebne, do pracy mam nadzieje czerwone szpile niet??

Lolus Zoska tez bez czapki wczoraj pomykala w wozku juz , dzisiaj po poludniu tez choc troche sie boje ze mnie tu zlinczuja bo dzieci jeszcze w torbach zimowych tu jezdza


aaa i mialam napisac jeszcze a propo mleka..
tu po 12 miesiacu zycia daje sie mleko krowie a MM karmi max do roku, poltorej. nawet nie ma innych numerow mleka nan niz NAN 3))))
ktore jest od 9 miesiaca
do napisane 16 miesiaca zycia

tu dzieciom daja kaszki, jogurty i mleko krowie.
tak wiec badz tu madra matko Polko w Norwegii
ehh

spac sie bede zbierac

Buziale

PS.(mam nadzieje, ze choc troche tesknily?)

andziot pijaku!!!ja teraz tez sie moge spic, a skoro moge to to zrobie!!pijesz ze mna?

daisy pamietaj ze mamy obiadek w Anytime soon

Buzia!
__________________
Zycie jest tylko jedno

Zosienka jest juz z nami

Zosia
anula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:28   #1437
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

aaaaaaaaaaaaaaa to dlatego położne po porodzie mnie pytaly czy łożysko chce zabrac do domu, czy maja wyrzucić, kurcze, ze ja go nie wzięłam


Klaterina No, słodko, jak mała małpka Mam króciutki filmik
Anula Widzisz jaka ja zakręcona!!!!!! Druga, dolna jedynka miało być! Idę to zaraz poprawić bo siara Dwójki będą następne! Czuje w krzyżu, bo Nadia ciągle na mnie wisi!
Ciesz się Kochana, ze Zosi tak łatwo z cycusiem poszło, tak się martwiłaś przecież Głowa do góry!




Nie mam siły na więcej....
Ciao!
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:42   #1438
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Witam !

dziś miałam wolne,
bo musiałam przedłużyć prawo jazdy

kaca miałam

spice mleko krowie Zosi zaczęłam wprowadzać jakoś niedawno, pije czasem na nim kaszkę, ludzki organizm nie jest przyzwyczajony do trawienia mleka od krowy, uważam, że nasze dzieciaczki jeszcze są za młode na nieprzetworzony nabiał, ale to moje zdanie ...
wiele dzieci kiedyś piło, ale kiedyś też nie było tyle alergii, tyle chorób cywilizacyjnych, tyle sztuczności wokół nas ...
mi się nie spieszy

anula ja chcę się z Tobą upić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpiszę ci tu - bo mi się nie chcę smsa tworzyć
każde dziecko ma już teraz przyzwyczajenia i każda ich zmiana będzie oryczana przez malucha, Sofijka się tak nauczyła, że po spacerze ma mleko i nie dziw się że płacze jak go nie ma, od Twojej konsekwencji zależy czy uda Ci się to zmienić, bo jak ona będzię skomleć a ty w końcu ulegasz i dajesz butle to dla niej oznacza, że wygrała i ma to co chce i że płakanie się opłaca
niestety ale moje krótkie macierzyństwo nauczyło mnie dwóch rzeczy : MÓW PRAWDĘ (nigdy nie ściemniaj dziecku) i BĄDŹ KONSEKWENTNA ! jak narazie bardzo się sprawdza, choć czasem ciężko



my już w domu !
dziwnie kłaść Gabulka spać jak widno za oknem ...
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:02   #1439
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
Hej, witam się tylko,bo czytam te strony nasze i nawet nie mam Wam na co odpisać u nas wszystko siiiiiii, matall była w sobotę, Eda zmaltretował Haneksa, bo Haneks spokojny i mało temperamentny, a jednak Eda to prawdziwy mężczyzna słodki łobuziak z Niego. Z ciocią Olą było bardzo fajnie, szkoda że tak szybko zleciał czas.

Hania wczoraj jadła kaszkę mannę na mleku...pierwszy raz na krowim. Nie zaobserwowaliśmy żadnych dziwnych reakcji Czy któreś dziecko pije już mleko krowie?
seba je kasze manne (manną ? manne?szekere mekere nie pamietam)
wrrrrrrrrrrrróć
seba je grysik na krowim mleku
i płatki owsiane na krowim mleku
efektów ubocznych brak
ale jogurty tez sa na krowim mleku przeciez
i sery
i masło też ma w sobie chyba mleko krowie nie????


Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
morria, nie zbzikowałś z samotności? ihihih
Czasem bez mojej huby nie wiem co robic, a czasem bym chciała zeby ktos go zabrał...

andziot po pijaku tez mam tędencje do wysyłania miłosnych smsów do koleżanek hihih

graza
, co to znaczy ze Seba miał dobra nocke?
U nas ostatnio 2 pobudki, o 3 i 5, pobudka, 6.00-6.30.
Na tym spotkaniu z akcji "rodzic po ludzku" kobitka mówiła ze dziecko czuje czy cos od mamy wymusi czy płacz nie ma sensu. Faktycznie, w głębi duszy to ja nie chce go odstawiac bo sprawia mi to przyjemność, ale z drugiej str to już bym chciała zeby się usamodzielnił :/
Czy ktoś mnie rozumie...
jak seba spi do 8 czy 9 a ja w tym czasie budze sie 4 razy to jest to dobra noc
Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość
dzień dobry!
moje dziecię nie pije mleka krowiego i nie zanosi się żeby zaczęło. Oprócz cyca pije nutramigen, który zmienił swoją cenę. Kosztował 25 zł, a teraz bez recepty kosztuje 40zł a z receptą 3zł

Niedziela poza domem, wycieczka do złotego potoku, Lena zasnęła w samochodzie i tak przespałą całą noc. Rano przez 2 godz marudziła jak nigdy wcześniej, o co chodziło nadal nie wiem.

troszke pusto tutaj,
Grazin masz jakąś nową książkę o usypianiu, gotowaniu dla dzieci etc? bo ostatnio gdy rzuciłaś temat zrobił się duży ruch tutaj
nowych ksiązek brak
więc nic nie pomogę
Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny!
mało piszę bo mam jakiegoś doła związanego z chorobą Nikoli...katar i kaszel nie przechodzi, a antybiotyk jakby w ogóle nie działał
do tego jak patrze na filmiki na fb to mi tak jakoś przykro, że wasze maluszki same stoją.. ba! nawet niektóre już chodzą.. a ta moja Nikolinda nie chce się brać do roboty stanie na chwile bez trzymania i to wszystko.
Za to ulubionym jej zajęciem jest słuchanie muzyki, jak jej włączę z laptopa, potrafi się bujać godzinami.. najgorzej jak jej puszczę teledyski z vivy, to wtedy mam wrażenie za sama jestem w domu...
przez ten dół nie mam ochoty na zabawę z nią, w ogóle mnie wszystko drażni, tz też i to bardzo.

To tyle, pozdrawiam cieplutko
współczuję i dodam tylko że też mi się żyć nie chce
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Spice mleko krowie to podobno dopiero po 3 r. ż. można
Ja się nie spieszę i nie mam w planach na razie dawać


A poza tym, to WSTYDZĘ się, że mój Edzik tak zmaltretował biedną Haneczkę Mogę to tłumaczyć jedynie tym, że Edzik tak bardzo chciał się przytulać
ale edzik dostaje ser biały ? i jogurt?
to tez z krowy
wiadomo nie od dzisiaj, że Eda to kawał łobuza, Seba ma uszczerbek w czaszce jak mu Eda sie w nią wgryzł i chciał mózg zjeść :P

eee
jakby to w mące obtoczyć i z cebulką podsmażyć to prawie jak wątróbka


ja pamietam jak swoje łożysko zobaczyłam to sstwierdziłąm 'o boze jakie to okropne!'
ale mimbi podobno mozna zrobić tabletki ze swojego łozyska wiec jakbyś chciała w kolejnej ciązy je zjesc to tylko trzeba w necie poszperać


u mnie stara bieda
na nową mnie nie stać

seba jest kochanym dziabdziagiem moim i dziękuje Bogu codziennie że takie wspaniałe dziecko mam, mimo ze nieraz przez niego chce się spuścić w klozecie to ta mała glizdka powoduje że chce się otworzyć oczy i przeżyć kolejny dzień

no
także tego
ide na kakao z mlekiem krowim



a słyszałyscie ze mądrzy naukowcy wynaleźli smak UMAMI ?

wyczytałam w mądrym piśmie 'maluczek' ktore pewnie tez dostajecie za darmo
nazwe ma boską
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:06   #1440
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Z jednej choroby w drugą chorobę... Jutro znów pójdziemy całą pielgrzymką do lekarza...
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.