OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-16, 11:20   #481
CzarnaKawaBuni
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaKawaBuni
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

jestem zastosuje jutro 3 dniową przed świetami
__________________
"By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd."-S.Lec

Dieta.

Wzrost:152
75.......45




sierżant Jillian rzecze "no one messes with me!!! "
CzarnaKawaBuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 08:24   #482
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
(...)

Siemię lniane
Stosowane jest do łagodzenia szeregu dolegliwości układu pokarmowego, a także oddechowego, oraz zewnętrznie. Ma przede wszystkim działanie osłonowe oraz stabilizujące. Zawiera bardzo dużo substancji śluzowych.

(...)
I ani słowa o błonniku, który występuje w siemieniu lnianym?

Kochani, uważajcie na wszystkie kuracje oczyszczające jelita! Niewłaściwe stosowanie kuracji może rozstroić wasz organizm dość znacznie. Ja, mimo że od lat jestem wegetarianinem, nigdy nie stosowałem specjalnej diety oczyszczającej jelito cienkie. Wystarczy po prostu kilkudniowy post o samej wodzie, np. czterodniowy i do tego czwartego dnia lewatywa.

W przypadku diety oczyszczającej jelita ważna nie jest sama dieta oczyszczająca, ale codzienna dieta, którą stosujemy na co dzień. Bez właściwego odżywiania się będziemy musieli często się oczyszczać. Co więc należy zrobić? Zadbać o codzienne zdrowe menu. Podstawą jest tu chleb. Trzeba w pierwszej kolejności odejść od zwykłego, białego, sklepowego pieczywa i zacząć wprowadzać chleb żytni na zakwasie. Trudno o taki chleb w sklepie, bo kosztuje dużo, a i tak gdy znajdziemy takowy na półce, to zazwyczaj jest wymieszany z mąką pszenną.

Proszę w internecie poszukać filmik z serii "Wiem, co jem", jaki był kiedyś emitowany na TVN Style odnośnie chleba, gdzie występuje słynna "pani profesor Zdrówko" (Małgorzata Kozłowska Wojciechowska) i Kasia (Katarzyna Bosacka). Tam jest mowa wyraźnie o tym, że żytni chleb na zakwasie jest lekarstwem! Po takim chlebie się nie tyje ze względu na dużą zawartość błonnika. My w domu wypiekamy od lat pieczywo. Do takiego chleba żytniego na zakwasie dodaję jeszcze siemienia lnianego, aby zwiększyć zawartość błonnika w chlebie. Ważna jest tu dobrej jakości mąka (co najmniej typ 2000).

Jedząc taki chleb, nie trzeba się w ogóle martwić o jakieś oczyszczanie jelit. Proszę porozmawiać o tym z osobami, które jedzą taki chleb i dopytać jakie z jakich schorzeń wyszli na skutek spożywania właśnie takiego chleba.

Namawiam was do pieczenia chleba w domu i do odejścia od jakiegokolwiek chleba sklepowego.

życzę zdrowia
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 23:28   #483
blackberry456
Zadomowienie
 
Avatar blackberry456
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez CzarnaKawaBuni Pokaż wiadomość
jestem zastosuje jutro 3 dniową przed świetami
i jak, robisz tą kuracje? jak wrażenia?

ja dzisiaj kupiłam wszystkie składniki, ale zaczne chyba dopiero w srode, bo caly pon i wt bede zabiegana na miescie a z tego co tu wyczytalam to przydaje się mieć toaletę pod ręką w te dni no i teraz mam okres a nie wiem czy to jakoś źle na to nie wpłynie
__________________
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
w spokoju przy sobie
nie czując czasu..
blackberry456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 06:03   #484
CzarnaKawaBuni
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaKawaBuni
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

ja zastosuje od jutra bo jadę do domciu
__________________
"By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd."-S.Lec

Dieta.

Wzrost:152
75.......45




sierżant Jillian rzecze "no one messes with me!!! "
CzarnaKawaBuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:15   #485
nielukrowanypiernik
Raczkowanie
 
Avatar nielukrowanypiernik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 41
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

ooo, fajne oczyszczanie. uwielbiam kefir!
od nowego roku zaczynam odchudzanko i mam do Was pytanka:
1. takie oczyszczanie to dobry wstep do diety redukcyjnej?
2. czy można dodawać do tego kefiru np. cynamon lub paprykę chili?
3. zrozumiałam, że nie można nic jeść, a czy można pić kawę, herbatę- bo to jednak używki...
nielukrowanypiernik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 07:58   #486
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Nie pamiętam kiedy ostatnio piłem dobry kefir. Najczęściej kefiry sklepowe są zagęszczane odtłuszczonym mlekiem w proszku, podobnie jak jogurty i maślanki. Mleko w proszku nie służy naszym jelitom. Dlatego warto przemyśleć to, czy podczas jakiegokolwiek "oczyszczania" należy pić kefir. No, chyba że będzie z pewnego źródła; najlepiej od jakiegoś gospodarza, który ma czas, by się w to 'bawić'.

Powtarzam, proszę ostrożnie podchodzić do wszystkiego, co jest związane z jelitami. To one w wielu przypadkach decydują o tym, czy jesteśmy zdrowi, czy chorzy, czy mamy alergie lub czy się dobrze czujemy. Rozstroić sobie jelita jest bardzo łatwo.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:56   #487
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

panie konsultancie - po pierwsze nikt tu nie pisze o oczyszczaniu jelita cienkiego - a grubego.

dwa - moze ma pan jakiegos GOSPODAZRA do przyrzadania kefiru - ja na ten przyklad nie.
i mieszkajac za granica doceniam klazdy kefir jaki uda mi sie kupic - a ze w polskim sklepie w mojej okolicy sa kefiry ze znanych polskich marek - kupuje je bez wahania.

trzy - wszystko co tam pan napisal o chlebie - pozwoli pan ze czesciowo zakwestionuje.
jesli bowiem jest sie osoba zdrowa - chleb faktycznie moze byc traktowany jako lekarstwo.
jako KONSULTANT DIETETYCZNY powinien pan jednak zdawac sobie sprawe ze sa ludzie dla ktorych chleb - nawet najzdrowszy - moze byc najgorsza trucizna,.
wiec odradzalabym takie kategoryczne stwierdzenia

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

cztery :"Wystarczy po prostu kilkudniowy post o samej wodzie, np. czterodniowy i do tego czwartego dnia lewatywa"
to juz kompletna Dyskwalifikacja niestety, prosze pana.

jak moze pan polecac glodowki a do tego lewatywy ???
z tego co mi wiadomo - i nie jest to jakas tajemnica a powszechan wiedza - glodowka nie jest przeznaczona dla wszystkich - jak i lewatywa
i nie powinna byc stosowana samodzielnie i bez konsultacji z lekazrem.

kazda taka akcja powinna byc strosowana po konsultacji z lekazrem - chyba nie zaleca pan glowdowek ludziom z cukrzyca ?
do tego - jelsi w ogole - lekazre zalecaja przygotowanie do glodowki poprzez zastosowanie specjalnej lekkiej diety i oczyszczanie (nawet uwzgledniajac lewatywe) PRZED wlasciwa scisla glodowka PO TO BY W CZASIE GLODOWKI NIE ZALEGALY W NASZYM ORGANIZMIE GNIJACE RESZTKI POKARMOWE KTORYCH PODCZAS GLODOWKI NIE BEDZIEMY JUZ MIELI OKAZJI WYDALIC (POLECAM DOWIEDZIEC SIE CO TAKIEGO SIE DZIEJE W CZASEI GLODOWKI Z ORGANIZMEM)


niechze pan daruje sobie porady tutaj bo niegdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie i jaka dysponuje wiedza.
moze sie bowiem okazac ze panska "WIEDZA' zostanie szybko zweryfikowana i zakwestionowana.

jak kazdy ma pan oczywiscie prawo do stosowania swoich pomyslow i dobrych rad do siebie i na sobie, tzreba miec jednak swiadomosc, ze ktos mniej uswiadomiony wezmie sobie panskei rady do serca i nie daj boze - zastosuje.


zatem - jako ze nikt nie zabroni publikowac tutaj swoich madrosci - warto by bylo zeby za kazdym razem pisal pan nie w charakterze GURU RADZACEGO a po porstu CO PANU SLUZY.

JAK SIE DOMYSLAM kosultatn dietetyczny nie jest panska profesja a nikiem i niechze tak zostanie
__________________


Edytowane przez laudik
Czas edycji: 2011-12-22 o 09:59
laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 17:37   #488
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez laudik Pokaż wiadomość
(...) "Wystarczy po prostu kilkudniowy post o samej wodzie, np. czterodniowy i do tego czwartego dnia lewatywa"
to juz kompletna Dyskwalifikacja niestety, prosze pana.

jak moze pan polecac glodowki a do tego lewatywy ???
z tego co mi wiadomo - i nie jest to jakas tajemnica a powszechan wiedza - glodowka nie jest przeznaczona dla wszystkich - jak i lewatywa
i nie powinna byc stosowana samodzielnie i bez konsultacji z lekazrem.

kazda taka akcja powinna byc strosowana po konsultacji z lekazrem - chyba nie zaleca pan glowdowek ludziom z cukrzyca ? (...)
Droga laudik, proszę nadrobić zaległości w tematach, które poruszyła Pani w swoim poście. To, co opisuje Pani, to może i było głoszone przez medycynę XIX-wieczną, ale nie współczesną. Proszę nie traktować moich wypowiedzi jako absolutnych. Wiele razy przestrzegałem czytelników w swoich postach przed tym, by nie brali dosłownie tego, co pisze się na forach takich jak te. Nic nie zastąpi indywidualnej konsultacji. Na ogólnym forum zawsze będą osoby podobne Pani, które będą chciały ośmieszyć to, co wielu ludzi stosuje a efekty ich są oszałamiające.

Proszę się głęboko zastanowić nad stanem swojej wiedzy, aby nie okazało się kiedyś, że zrozumie Pani, iż zbyt pochopnie wypowiadała Pani swoje opinie, co mogło przełożyć się na rozstrój jelita u choćby niektórych tylko osób, które czytają ten wątek na tym forum.

Proszę zerknąć choćby na poniższy skan z jednej książki, która poświęcona jest głodówkom (oczywiście trzeba wpierw mieć pojęcie, czym tak naprawdę jest głodówka, zamiast ją od razu krytykować):

http://img839.imageshack.us/img839/4599/cukg.jpg

Jeszcze raz apeluję do każdego, kto czyta ten wątek, o roztropność i rozwagę. Proszę nie opierać się na jednej pozycji książkowej, ale na co najmniej kilku, by mieć szersze spektrum danego zagadnienia.

Na koniec proszę odszukać w internecie odcinek pt. "Chleb" z serii "Wiem, co jem", jaka była emitowana na TVN Style, i dobrze się z nim zapoznać.

Jeżeli w większości przypadków podstawą piramidy żywieniowej wielu Polaków jest pieczywo, to niech to będzie dobrej jakości pieczywo wypiekane na zakwasie z pełnowartościowej mąki żytniej. Proszę samemu, droga laudik, spróbować jeść taki chleb przez co najmniej tydzień (dzień w dzień), zobaczyć jak organizm się zachowuje, a następnie wypisywać swoje subiektywne opinie.

Życzę zdrowia!
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:58   #489
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

jestem na diecie bzeglutenowej, bo cierpie na nietolerancje glutenu i polecany chleb pewnie by mnie zabil

nie wchodze w dyskusje, bo daleka jestem od takich toczonych z niewiadomo kim i niewiadomo gdzie.
poki co swoim zdrowiem zajmuje sie za pomoca fachowcow, tych realnych , nie internetowych.
dziekuje
__________________


Edytowane przez laudik
Czas edycji: 2011-12-22 o 23:00
laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 00:24   #490
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
Ja, mimo że od lat jestem wegetarianinem, nigdy nie stosowałem specjalnej diety oczyszczającej jelito cienkie. Wystarczy po prostu kilkudniowy post o samej wodzie, np. czterodniowy i do tego czwartego dnia lewatywa.
Panie Konsultancie

rzeczywiście warto się czasem dwa razy zastanowić pisząc takie rzeczy
nawet nie chodzi o treść, ale o miejsce
bo opisuje Pan oczywiście osobiste doświadczenia, więc jest to sprawa subiektywna

proszę zdać sobie sprawę, że ogromna część użytkowników tego forum to osoby bardzo młode, często jeszcze w wieku szkolnym
których wiedza o odżywianiu jest bywa niewielka i wypaczona
a sposoby na odchudzanie czy choćby wyobrażenie o zdrowym odżywianiu nierzadko wołają o pomstę do nieba
na domiar złego-wiele z tych osób boryka się z zaburzeniami odżywiania

wiem, że wyobraźnia nie jest mocną stroną większości mężczyzn, ale proszę sobie spróbować wybrazić, że propagowanie metod tego typu na niewłaściwym gruncie może mieć przykre i trudne do przewidzenia skutki

proszę pisząc na tym forum brać pod uwagę przeciętnego odbiorcę/użytkownika
myślę że będąc osobą zdecydowanie dorosłą i o zapewne większym doświadczeniu życiowym może Pan wziąć na siebie również większe poczucie odpowiedzialności za pisane teksty, ich wagę, możliwość ewentualnej nadinterpretacji etc.

zarzuca Pan braki w wiedzy u Laudik
wszyscy mamy braki w wiedzy, Pan również, każdy, to oczywiste
jednak- akurat wiedza czy doświadzenie Laudik w zakresie odżywiania i problematyk z nim związanych jest z pewnością znacznie większa niż wiedza przeciętnego użytkownika tego forum,
więc myślę że zarówno zasługuje na spory respekt, jak i powinno to dać Panu do przemyślenia fakt, na jaki grunt mogą trafiać tego typu posty

i chocby z tego powodu reakcja Laudik na Pański post jest jak najbardziej uzasadniona,
a Pana powinna jednak skłonić do pewnych refleksji w miejsce reakcji obronnych i walczenia o swoje racje

czasem warto ustąpić, dla dobra większego niż własne

proszę to rozważyć, bo nie piszę w złej intencji

pozdrawiam
__________________
#########################
.............. .............

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-23 o 00:28
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 06:22   #491
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Oby wszyscy moderatorzy na wszystkich forach internetowych pisali tak wyważone i rozsądne posty, jak ten, który powyżej przeczytałem!

Niech nadchodzący weekend ostudzi nasze emocje i przyda więcej serdeczności do naszych wypowiedzi. Jeśli gdzieś napisałem w zbyt mocnym tonie, przepraszam; wszystko to w trosce o zdrowie każdego forumowicza i czytelnika tego forum.

Jeszcze raz życzę wiele zdrowia!
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 18:41   #492
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
Oby wszyscy moderatorzy na wszystkich forach internetowych pisali tak wyważone i rozsądne posty, jak ten, który powyżej przeczytałem!

Niech nadchodzący weekend ostudzi nasze emocje i przyda więcej serdeczności do naszych wypowiedzi. Jeśli gdzieś napisałem w zbyt mocnym tonie, przepraszam; wszystko to w trosce o zdrowie każdego forumowicza i czytelnika tego forum.

Jeszcze raz życzę wiele zdrowia!

Drogi Panie Konsultancie

Aż trudno wyrazić jak wiele radości sprawiło mi Pańskie zrozumienie i tak pozytywna reakcja.
Dziękuję serdecznie za miłe słowa, te piękne życzenia i sporą dawkę dobrej energii.
Jest Pan mądrym człowiekiem o bardzo dobrym sercu.

Ja również życzę spokoju i pogody ducha w najbliższych dniach oraz dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku,
tak Panu jak i dla całej Pańskiej rodziny i najbliższych.

Powyższe życzenia kieruję również w stronę Laudik jak i Wszystkich, którzy to czytają.

Pozdrawiam serdecznie!
__________________
#########################
.............. .............

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-23 o 18:49
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 13:45   #493
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Jak milo sie zrobilo )
Ja dzisiaj zaczelam Poki co wszystko idzie jak z platka, no z jednym moze zastrzezeniem... Nie mam dostepu do polskich kefirow, a te, jakie udalo mi sie kupic, maja konsystencje bardzo gesta, nie nadaja sie do picia, raczej do wsuwania lyzeczka... Troche obawiam sie jutrzejszego dnia, czy wytrzymam, bo kefir jest gesty i syci, a jutro tak na samym soczku i sucharkach trzeba bedzie przeleciec caly dzien... I czy jest jakis sens stosowania rownoczesnie lewatywy, czy lepiej ja odlozyc po trzecim dniu?
Buzia wielka.
__________________
PRZYGARNIJ PSIAKA!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310486

Uwierz w siebie, a przyjdzie lepszy czas
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:17   #494
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez merczi Pokaż wiadomość
Jak milo sie zrobilo )
Ja dzisiaj zaczelam Poki co wszystko idzie jak z platka, no z jednym moze zastrzezeniem... Nie mam dostepu do polskich kefirow, a te, jakie udalo mi sie kupic, maja konsystencje bardzo gesta, nie nadaja sie do picia, raczej do wsuwania lyzeczka... Troche obawiam sie jutrzejszego dnia, czy wytrzymam, bo kefir jest gesty i syci, a jutro tak na samym soczku i sucharkach trzeba bedzie przeleciec caly dzien... I czy jest jakis sens stosowania rownoczesnie lewatywy, czy lepiej ja odlozyc po trzecim dniu?
Buzia wielka.
Ja myślę, że przez te 3 dni można ją spokojnie stosować, każdego dnia.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 19:49   #495
CzarnaKawaBuni
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaKawaBuni
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

przez 3 dni nikomu (chyba) się nic nie stanie
__________________
"By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd."-S.Lec

Dieta.

Wzrost:152
75.......45




sierżant Jillian rzecze "no one messes with me!!! "
CzarnaKawaBuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 22:02   #496
Toudiunio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

zastosowałam ta dietę ale nie podziałało ;( jestem bardzo zawiedziona bo liczyłam na super efekt. Przez pierwsze dwa dni bylo calkiem dobrze ale w toalecie bylam tylko raz a trzeciego dnia ogromnie mnie wzdęło trochę pobulgotało w jelitach i tyle. Wiec wieczorem pokosiłam się na odrobinkę jabłek i rodzynek wydłubanych z ciasta.
Toudiunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 12:33   #497
Krysia_ryb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Bardzo dobre produkty chroniące nasze jelita produkuje firma Salus. Floradix Ochrona jelit to preparat który dostarcza najważniejsze składniki wspomagające prawidłowe działanie układu pokarmowego tj. kurkuma, ekstrakt jabłkowo-śliwkowy, magnez zioła i imbir. Działanie tych składników jest nastepujące: magnez usprawnia wydalanie substancji niepożądanych, ekstrakt jabłkowo-sliwkowy wspomaga perystaltykę jelit, kurkuma wspomaga wydzielanie i przepływ żółci a wyciągi roślinne stymulują trawienie i maja działanie antyseptyczne. Naprawdę polecam!
Krysia_ryb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 06:33   #498
__MalaCzarna__
Raczkowanie
 
Avatar __MalaCzarna__
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 168
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Witajcie,
Już jakiś czas temu czytałam o tym sposobie oczyszczania ale nie miałam za bardzo czasu na jego zastosowanie.
Dziś jest weekend i przez te 3 dni będę raczej w domu także postanowiłam spróbowac. Dziś 1-szy dzień, zobaczymy czy to coś da
A czy któraś jeszcze stosuję to oczyszczanie lub ma w planach?
__MalaCzarna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 10:44   #499
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

ja mam w planie jakos na poczatku kwietnia
po swietach wielkanocnych zaplanowalam po to zeby az do samych wakacji pociagnac zycie w cnocie
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 13:00   #500
CzarnaKawaBuni
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaKawaBuni
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Ja będę stosować też po świętach ... teraz uspokajam swój organizm po zawirowaniach i teraz muszę oczyścić jelita
__________________
"By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd."-S.Lec

Dieta.

Wzrost:152
75.......45




sierżant Jillian rzecze "no one messes with me!!! "
CzarnaKawaBuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 21:17   #501
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez CzarnaKawaBuni Pokaż wiadomość
Ja będę stosować też po świętach ... teraz uspokajam swój organizm po zawirowaniach i teraz muszę oczyścić jelita
hej,czy mogłabyś mi opisać jak oczyszczasz jelita?
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 18:50   #502
CzarnaKawaBuni
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaKawaBuni
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

tak samo jak było opisane ... no oprócz 2 dnia z sokiem z jabłek ja je jem po prostu bo nie mam sokowirówki no i Dużo wody... kupuje taką bańkę 6 litrową wychodzi taniej.
__________________
"By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd."-S.Lec

Dieta.

Wzrost:152
75.......45




sierżant Jillian rzecze "no one messes with me!!! "
CzarnaKawaBuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:32   #503
nihrian
Przyczajenie
 
Avatar nihrian
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

a gdyby zamiast tych soków z jabłek pić sok z pomarańczy/grejfruta?
nihrian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 14:39   #504
izunian3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Miasto doznań
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cześć dzisiaj zaczynam tą 3-dniową kurację oczyszczającą męczę właśnie się nad 4 kubkiem 400g kefiru, mimo że uwielbiam kefiry to w takiej ilości jednak trochę mi zbrzydły ;p przede mna jeszcze ponad 2 kubki, ech... Dla zdrowia i urody warto troszkę pocierpieć Nawet nie za bardzo chce mi się jeść, tak jestem opchana, zjadłam tylko 2 sucharki do tej pory.

Od rana byłam 2 razy w kibelku ciekawe jak będzie jutro na sokach
będę wyciskać sobie w domu podchodzę do tego z dużym entuzjazmem ale najbardziej czekam na dzień trzeci ;D

pozdrawiam
izunian3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:09   #505
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez izunian3 Pokaż wiadomość
Cześć dzisiaj zaczynam tą 3-dniową kurację oczyszczającą męczę właśnie się nad 4 kubkiem 400g kefiru, mimo że uwielbiam kefiry to w takiej ilości jednak trochę mi zbrzydły ;p przede mna jeszcze ponad 2 kubki, ech... Dla zdrowia i urody warto troszkę pocierpieć Nawet nie za bardzo chce mi się jeść, tak jestem opchana, zjadłam tylko 2 sucharki do tej pory.

Od rana byłam 2 razy w kibelku ciekawe jak będzie jutro na sokach
będę wyciskać sobie w domu podchodzę do tego z dużym entuzjazmem ale najbardziej czekam na dzień trzeci ;D

pozdrawiam
to jest oczyszczanie M. Tombaka jak rozumiem?
tez kiedys to stosowałam...to była jedyna "dieta" ktorej musiałam przestrzegac...meczyłam sie straszliwie odmawiajac sobie czegokolowiek
pamietam że oczysciło mnie niesamowicie ... ale dopiero po zakonczeniu kuracji (3 dniowej)
polecam kefir z biedronki niedrogi i pyyyszny

trzymam kciuki moze i ja niedługo jeszcze raz zrobie te oczyszczanie
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:23   #506
izunian3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Miasto doznań
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

tak to jest Tombak, po kuracji czuję się "lekko" i przede wszystkim trochę skurczył mi się żołądek i trzeci plus - zaczęłam zwracać uwagę na to co jem, nie pakuję już w siebie tyle śmieci (batoników, chipsów itd) ogólnie kuracja się sprawdzila u mnie, ale bylo mi bardzo ciężko wytrwac, bo do tej pory nigdy sie nie ograniczalam w jedzeniu (nie mialam takiej potrzeby) na pewno za jakis czas ja powtorze
izunian3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 09:52   #507
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

a u mnie coś cieżko sie robi wiec chyba jednak zaczne oczyszczanie;/
juz dzis zakupię kefir w biedronce
...bez bicia przyznaje ze nie pamietam dokłądnie ile czego sie jadło
ile tego kefiru trzeba wypic? 3 L?????
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 15:57   #508
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
to jest oczyszczanie M. Tombaka jak rozumiem?
tez kiedys to stosowałam...to była jedyna "dieta" ktorej musiałam przestrzegac...meczyłam sie straszliwie odmawiajac sobie czegokolowiek
pamietam że oczysciło mnie niesamowicie ... ale dopiero po zakonczeniu kuracji (3 dniowej)
polecam kefir z biedronki niedrogi i pyyyszny

trzymam kciuki moze i ja niedługo jeszcze raz zrobie te oczyszczanie
W jakim sensie podziałało dopiero po kuracji? Mam dzisiaj 1 dzień, pije i pije ten kefir, jem sucharki razowe i pije wodę... Dopiero raz byłam w kibelku A myślałam, że coś RUSZY w końcu!!!!! I poza wstrętnymi gazami na razie nic.
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 20:40   #509
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Ja jutro zaczynam
Doczekać sie nie mogę już bo ciekawa jestem efektów Rano wypiję pierwszy kefir to mnie ruszy po nim ale potem.. zobaczymy. Kupilam dzisiaj specjalnie sokowirówkę bo któraś wizażanka pisała że po całych jabłkach ja zablokowało i się bałam że i tak ze mną będzie bo po 2 jabłkach mnie wzdyma i brzuch boli a że akurat mam okres to i tak jestem wzdęta
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:55   #510
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

I juz jestem po diecie. Nie doczekałam się efektów :/
O jedynie po pierwszym kefirze szczyściło mnie porządnie ale chyba nie tak jak powinno bo rozwolnieniem. Pozatym więcej z toalety w poważnieszej sprawie nie byłam. Wczoraj też piłam sok wyciskany z jabłek i też nic. Dzisiaj na śniadanie zjadłam niecałego ziemniaka i marchewkę gotowaną a potem to już się wnerwiłam i sobie dałam spokój.
Ogólnie źle się nie czułam, nie byłam osłabiona, w brzuchu mi właściwie nie burczało, głodna nie chodziłam ale raczej nawet jakbym cały dzień jadła te gotowane warzywa to nic by to nie dało skoro sam kefir i sok z jabłek nie ruszyły moich jelitek
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 16:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.