Bukiety ślubne cz.III - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 09:33   #2011
doti306
Raczkowanie
 
Avatar doti306
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 482
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Ogólnie stylem powinien pasować -do "księżniczki" raczej nie dokładamy długiej i bardzo ozdobnej kaskady bo wyjdzie nam Disney, do sukni krótkiej to już w ogóle bukiety spływające pasują jak pięść do oka... do sukni w stylu greckim pięknie pasuje bukiet-naręcze, do wąskiej rybki bukiet spływający, do hiszpanki wachlarz itp.
Chociaż tak naprawdę bukietu florysta nie dobiera do sukni tylko do Panny Młodej w sukni, bo może to wydawać się dość naciągane, ale bukietem można zrobić dziewczynie optycznie dużo dobrego, ale też bardzo skrzywdzić. Np. dziewczynę, która chciałaby w stylizacji ślubnej odjąć sobie kilka kilo dobrze jest "ubrać" w bukiet kaskadowy, bo wydłużony kształt wiązanki ją optycznie wyszczupli. Z kolei tej, która kilogramów ma nieco za mało można dodać nieco ciałka wybierając skupioną formę bukietu 'biedermeier' czyli po prostu kulkę.


A jak piszesz o byciu małą to też nie do końca tak, że mały bukiet Ja bym właśnie dała wydłużony, żeby wyciągnąć sylwetkę w górę. Wiadomo, że nie może to być chochoł, ale bukiety w kształcie kuli np. mają paskudną tendencję do skracania i "zamykania" sylwetki.
Ja np mam właśnie suknie w stylu księżniczki i nie jestem drobnej budowy a wręcz przeciwnie -przydało by się "wyciąć" tu i tam.Mam 163 cm wzrostu i obcas bd 9cm
Dodaje zdjecie sukni i bukietu Aaa i moja suknia nie jest koloru śnieżnej bieli jak na zdjęciu tylko delikatniej śmietanki/ecru
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg s1.jpg (21,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bukiet-slubny-toasted-almond.jpg (38,8 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez doti306
Czas edycji: 2015-02-01 o 09:35
doti306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 10:30   #2012
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Ogólnie stylem powinien pasować -do "księżniczki" raczej nie dokładamy długiej i bardzo ozdobnej kaskady bo wyjdzie nam Disney, do sukni krótkiej to już w ogóle bukiety spływające pasują jak pięść do oka... do sukni w stylu greckim pięknie pasuje bukiet-naręcze, do wąskiej rybki bukiet spływający, do hiszpanki wachlarz itp.
Chociaż tak naprawdę bukietu florysta nie dobiera do sukni tylko do Panny Młodej w sukni, bo może to wydawać się dość naciągane, ale bukietem można zrobić dziewczynie optycznie dużo dobrego, ale też bardzo skrzywdzić. Np. dziewczynę, która chciałaby w stylizacji ślubnej odjąć sobie kilka kilo dobrze jest "ubrać" w bukiet kaskadowy, bo wydłużony kształt wiązanki ją optycznie wyszczupli. Z kolei tej, która kilogramów ma nieco za mało można dodać nieco ciałka wybierając skupioną formę bukietu 'biedermeier' czyli po prostu kulkę.

A jak piszesz o byciu małą to też nie do końca tak, że mały bukiet Ja bym właśnie dała wydłużony, żeby wyciągnąć sylwetkę w górę. Wiadomo, że nie może to być chochoł, ale bukiety w kształcie kuli np. mają paskudną tendencję do skracania i "zamykania" sylwetki.
Raingirl, specjalisto. Jestem człowiek niski i raczej okrągły (nie że pełna kula, tylko krągłe kształty i lekka nadwaga) i doprawdy nienawidzę bukietów kaskadowych. Czy twoim zdaniem taki wiecheć, co go załączam, z długimi łodygami, raczej wydłuża czy raczej skraca?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg terra lange amanda & cody.jpg (69,9 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 788f80f344ba6dff-portland_oregon_wedding_photography_A_C-28.jpg (37,1 KB, 95 załadowań)
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 12:05   #2013
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Mój bukiet miałam inną wizję, ale ostatecznie dobrze się stało, że Pani florystka dodała coś od siebie, bo wyszło by za mdło
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 (46).jpg (70,2 KB, 136 załadowań)
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 12:59   #2014
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Czarna14 Pokaż wiadomość
Mój bukiet miałam inną wizję, ale ostatecznie dobrze się stało, że Pani florystka dodała coś od siebie, bo wyszło by za mdło
Zdradzisz, czy ta sukienka to Adria?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 13:03   #2015
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Nie chcę nikogo urazić, ale dla mnie to przesada rozkminiać czy bukiet nas wydłuża i jaki powinien być do sylwetki. Lubię kwiaty, ale to, no, tylko kwiaty, które potrzymamy chwilę w kościele. Rezygnowanie z czegoś co nam się podoba bo "teoria nakazuje/podpowiada inaczej" jest już chyba zbyt wielkim przerostem formy nad treścią. Dla mnie

Nie piję raingirl do ciebie czy do nikogo innego, takie tam przemyślenia mam. I wiem, że ludzie pracujący w jakiejś branży mają swojego "fioła" na punkcie niektórych zasad/wytycznych. Ja też czasem biorę pod uwagę niektóre aspekty a ludzie spoza branży reagują "wtf, o co jej chodzi" Moim zdaniem nie ma co się trzymać sztywnych wytycznych, tylko brać co się nam podoba
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 13:19   #2016
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo urazić, ale dla mnie to przesada rozkminiać czy bukiet nas wydłuża i jaki powinien być do sylwetki. Lubię kwiaty, ale to, no, tylko kwiaty, które potrzymamy chwilę w kościele. Rezygnowanie z czegoś co nam się podoba bo "teoria nakazuje/podpowiada inaczej" jest już chyba zbyt wielkim przerostem formy nad treścią. Dla mnie

Nie piję raingirl do ciebie czy do nikogo innego, takie tam przemyślenia mam. I wiem, że ludzie pracujący w jakiejś branży mają swojego "fioła" na punkcie niektórych zasad/wytycznych. Ja też czasem biorę pod uwagę niektóre aspekty a ludzie spoza branży reagują "wtf, o co jej chodzi" Moim zdaniem nie ma co się trzymać sztywnych wytycznych, tylko brać co się nam podoba
A moim zdaniem nie ma w tym nic dziwnego, że jakieś rady, jakieś zalecenia się pojawiają. Przecież nie trzeba się do nich bezwzględnie stosować, ale one sugerują, jakie kłopoty możesz napotkać - że panna młoda 187 cm z wiązanką ze stokrotek może wyglądać jakby tych stokrotek nie było, a panna młoda 156 cm jak się zakryje wiechciem z trzydziestu słoneczników to jej widać nie będzie. Niektórzy mają jakieś kompleksy - chcą wyglądać wyżej, niżej, szczuplej, szerzej... No i po to im bukiet dobrany do kreacji i sylwetki. Oczywiście za niedobraną wiązankę nikt do nikogo nie strzela, ale po prostu trzeba się liczyć z tym, że z jedną się będzie wyglądało lepiej, a z drugą gorzej. W końcu niech ta wysoka panna młoda ma stokrotki, jeśli uważa że muszą być stokrotki, bo to dla niej ważne, choć jest świadoma, że większość obserwatorów je może przeoczyć.

Dla mnie to dokładnie to samo co dobieranie sukienki do własnej sylwetki. Można do figury bez wcięcia w talii założyć rybkę, można przy 156 cm skrócić sobie nóżki obniżanym gorsetem, jak ktoś bardzo chce, to brać co tylko się podoba. Ale jak komuś zależy, żeby się w tym dobrze wyglądało, to czemu by się nad tym jeszcze nie zastanowić?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:10   #2017
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
raingirl, widzę, że jesteś ekspertką: czy jest w ogóle możliwość, że dostanę w kwiaciarni róże angielskie (David Austin)? Dzwoniłam do jednej florystki i ona w ogóle nie wiedziała, o co mi chodzi. Podoba mi się zwłaszcza odmiana z załącznika (chyba odmiana Leander)
Z tego co mi wiadomo to takie typowe "angielskie" róże ogrodowe nie są u nas w ogóle dostępne jako kwiaty cięte - większość wiązanek z nimi, jakie widzimy na zdjęciach to produkty albo z USA albo z UK, a tam są trochę inne klimaty jeśli chodzi o dostępność niektórych kwiatów.
Jest pewna alternatywa, ale kolor trochę inny - róża odmiana Vuvuzela:
http://www.helenjanefloristry.co.uk/...se_bouquet.jpg - o tu wyszukałam w googlach bukiet z taką gwiazdą.

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Raingirl, specjalisto. Jestem człowiek niski i raczej okrągły (nie że pełna kula, tylko krągłe kształty i lekka nadwaga) i doprawdy nienawidzę bukietów kaskadowych. Czy twoim zdaniem taki wiecheć, co go załączam, z długimi łodygami, raczej wydłuża czy raczej skraca?
Powinien być ok, tylko przypilnuj florystę/florystkę, żeby bukiet w tym klimacie Ciebie nie przytłoczył za mocno. Najbardziej "niebezpieczne" są takie typowe kompaktowe kulki.

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo urazić, ale dla mnie to przesada rozkminiać czy bukiet nas wydłuża i jaki powinien być do sylwetki. Lubię kwiaty, ale to, no, tylko kwiaty, które potrzymamy chwilę w kościele. Rezygnowanie z czegoś co nam się podoba bo "teoria nakazuje/podpowiada inaczej" jest już chyba zbyt wielkim przerostem formy nad treścią. Dla mnie

Nie piję raingirl do ciebie czy do nikogo innego, takie tam przemyślenia mam. I wiem, że ludzie pracujący w jakiejś branży mają swojego "fioła" na punkcie niektórych zasad/wytycznych. Ja też czasem biorę pod uwagę niektóre aspekty a ludzie spoza branży reagują "wtf, o co jej chodzi" Moim zdaniem nie ma co się trzymać sztywnych wytycznych, tylko brać co się nam podoba
To nie są "tylko kwiaty, które potrzymamy w kościele" - czy tego chcemy czy nie ten bukiet jest najważniejszy w życiu, bo jakby nie patrzeć zawsze z nami zostanie - na zdjęciach i ewentualnie na filmie ze ślubu.
Swoją drogą skoro dziewczyny nie raz świrują z dobieraniem najmniejszych pierdółek w stroju ślubnym to też nie rozumiem dlaczego olewać bukiet, który częścią tego stroju jest.
I nie, nie mam fioła, po prostu zostałam bardzo gruntownie przygotowana do zawodu, który wykonuję.
Ja nie jestem za tym, żeby rezygnować z tego, co sobie PMka wymarzy - nie raz i nie dwa na głowie stawałam, żeby tak "ugotować" Pannie Młodej to co ona sobie uwidziała, żeby było po jej myśli i jednocześnie nie zrobiło jej krzywdy. Nikt nie zgłaszał pretensji.
A niestety bywa i tak, że widzi się fatalnie dobrane bukiety, które zwłaszcza na późniejszych zdjęciach robią dużo złego wizerunkowi... Na ogół jednak jest to olewka osoby przygotowującej bukiet a nie widzimisię Panny Młodej.

Edytowane przez raingirl
Czas edycji: 2015-02-01 o 22:11
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 22:44   #2018
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Zdradzisz, czy ta sukienka to Adria?
Tak z Adrii numer 1408
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 04:59   #2019
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo to takie typowe "angielskie" róże ogrodowe nie są u nas w ogóle dostępne jako kwiaty cięte - większość wiązanek z nimi, jakie widzimy na zdjęciach to produkty albo z USA albo z UK, a tam są trochę inne klimaty jeśli chodzi o dostępność niektórych kwiatów.
Jest pewna alternatywa, ale kolor trochę inny - róża odmiana Vuvuzela:
http://www.helenjanefloristry.co.uk/...se_bouquet.jpg - o tu wyszukałam w googlach bukiet z taką gwiazdą.
kurcze, szkoda Te róże Vuvuzela są piękne, tylko ja musiałabym je mieć w odcieniach bieli, ew. bardzo jasnego pudrowego różu. Rozumiem, że ta odmiana jest dostępna u nas, tak?
A róże angielskie "wykopałam" w Internecie jako przykład zamiennika piwonii (które kocham, ale w sierpniu nie są dostępne). Może masz jeszcze pomysł, czym można je zamienić? Słyszałam o daliach i goździkach, ale niestety to jednak nie to .

Edytowane przez weronika9999
Czas edycji: 2015-02-02 o 05:16
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 06:34   #2020
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo urazić, ale dla mnie to przesada rozkminiać czy bukiet nas wydłuża i jaki powinien być do sylwetki. Lubię kwiaty, ale to, no, tylko kwiaty, które potrzymamy chwilę w kościele. Rezygnowanie z czegoś co nam się podoba bo "teoria nakazuje/podpowiada inaczej" jest już chyba zbyt wielkim przerostem formy nad treścią. Dla mnie

Nie piję raingirl do ciebie czy do nikogo innego, takie tam przemyślenia mam. I wiem, że ludzie pracujący w jakiejś branży mają swojego "fioła" na punkcie niektórych zasad/wytycznych. Ja też czasem biorę pod uwagę niektóre aspekty a ludzie spoza branży reagują "wtf, o co jej chodzi" Moim zdaniem nie ma co się trzymać sztywnych wytycznych, tylko brać co się nam podoba


no co ty od bukietu zależy cały ślub, musi być idealny inaczej cały ślub i wesele będzie kichą.

Jak ja bym napisała coś takiego jak ty zaraz byłabym zjechana, że czepiam się wizażanek które mają bzika na punkcie wszystkiego co ślubne
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 08:14   #2021
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;5004814 2]

no co ty od bukietu zależy cały ślub, musi być idealny inaczej cały ślub i wesele będzie kichą.

Jak ja bym napisała coś takiego jak ty zaraz byłabym zjechana, że czepiam się wizażanek które mają bzika na punkcie wszystkiego co ślubne[/QUOTE]

bo sie czepiasz.
mozesz miec inny stosunek i mysl ze nic nie jest ważne tylko Ty i Twoj TZ.
wierz mi ze dla nas tez.. ale kazdy ma inne poczucie estetyki
Ty masz takie, tu dziewczyny inne.
i nic nie daje Ci prawa do krytykowania tego czy też wyrażania sie o tym jak o najwiekszej błachostce swiata.
mozesz sobie iść bez bukietu i bez sukni i bez niczego. ale każdy jest inny.


co do pasowania bukietu to do mne pasowałaby kula wisząca na recce.. chocby królowa Elzbieta mi to zalecałą to tak nie pojde chce kwiatki w dłoń

Rain co polecasz? prosta suknia, ja 180+7cm, szczupła ale kobiece kształty... temat slubu "rozważna romantyczna" )
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 08:15   #2022
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
kurcze, szkoda Te róże Vuvuzela są piękne, tylko ja musiałabym je mieć w odcieniach bieli, ew. bardzo jasnego pudrowego różu. Rozumiem, że ta odmiana jest dostępna u nas, tak?
A róże angielskie "wykopałam" w Internecie jako przykład zamiennika piwonii (które kocham, ale w sierpniu nie są dostępne). Może masz jeszcze pomysł, czym można je zamienić? Słyszałam o daliach i goździkach, ale niestety to jednak nie to .
Vuvuzela jest dostępna, co prawda florysta się musi jej często trochę naszukać, ale jest do zdobycia.

Jeszcze coś takiego, tylko to jest różyczka gałązkowa, więc kwiaty ma drobniejsze - odmiana Bombastic:
http://decoki.pl/wp-content/uploads/..._163040338.jpg

Warto też pomęczyć osobę, która będzie wykonywała bukiet o poszukanie bardzo pełnych róż "piwoniowych" bezpośrednio na holenderskich giełdach.

Pogrzebałam trochę i wynalazłam informację, że David Austin ma linię produkcyjną kwiatów ciętych - skoro ma to jest jakaś szansa, że może da się je sprowadzić. Pytanie tylko czy wysyłają je poza UK, bo tutaj to szczerze mówiąc nie mam pojęcia... No i pytanie jaki to byłby koszt.

A na jaki termin sierpniowy ten bukiet? Piwonie są na początku sierpnia z tego co mi wiadomo bezproblemowo, w środku miesiąca do zdobycia po poszukiwaniach, pod koniec już jest problem, ale pewnie też by się dało. Tylko niestety cena dużo, dużo wyższa niż w szczycie sezonu i mocno ograniczona kolorystyka.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 09:01   #2023
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
To nie są "tylko kwiaty, które potrzymamy w kościele" - czy tego chcemy czy nie ten bukiet jest najważniejszy w życiu, bo jakby nie patrzeć zawsze z nami zostanie - na zdjęciach i ewentualnie na filmie ze ślubu.
No dla mnie to są kwiaty potrzymane w kościele, potem za wiele się z nimi nie robi

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Swoją drogą skoro dziewczyny nie raz świrują z dobieraniem najmniejszych pierdółek w stroju ślubnym to też nie rozumiem dlaczego olewać bukiet, który częścią tego stroju jest.
Owszem, dziewczyny nie raz "świrują" Po prostu aż tak drobiazgowe rozkminianie i trzymanie się zasad to już dla mnie za dużo Nie mówię, żeby olewać, zerwać księdzu z grządki to co się nawinie i pomykać z tym do ołtarza. Po prostu wybrać to co nam się podoba, co jest w naszym guście i się cieszyć
To przecież wszystko od gustu zależy i tak. Przy wyborze sukni też istnieją jakieś wytyczne, ale PMka widzi jak wygląda i bez tego i bierze pod uwagę swój gust a nie wciska się w inną kieckę, bo zasady inaczej mówią. Po prostu dla mnie działa to tak samo - bukiet ma być w moim guście i do mnie pasować jak ta sukienka i ja mam go "czuć".

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
I nie, nie mam fioła, po prostu zostałam bardzo gruntownie przygotowana do zawodu, który wykonuję.
Oj, tego fioła to w cudzysłowie pisałam przecież, z przymrużeniem oka, nie chciałam urazić Wstaw sobie w to miejsce "pasjonatkę", na to samo wyjdzie. Specjalnie o tym "fiole" pisałam, żeby Cię nie zrazić przez moje stanowisko w tym temacie, bo sama się spotykam z tym u siebie. Myślę że bardzo tu pomagasz dziewczynom




Chyba powinnam podkreślać wszystkie "dla mnie" które piszę w swoich postach Dziewczyny, nie hejtuję, tylko po prostu wyraziłam swoją opinię, że czasem warto podejść do tematu z większym luzem Nikomu nie bronię być drobiazgowym i troszczyć się o każdy szczegół.
Peace &love
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 13:24   #2024
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Vuvuzela jest dostępna, co prawda florysta się musi jej często trochę naszukać, ale jest do zdobycia.

Jeszcze coś takiego, tylko to jest różyczka gałązkowa, więc kwiaty ma drobniejsze - odmiana Bombastic:
http://decoki.pl/wp-content/uploads/..._163040338.jpg

Warto też pomęczyć osobę, która będzie wykonywała bukiet o poszukanie bardzo pełnych róż "piwoniowych" bezpośrednio na holenderskich giełdach.

Pogrzebałam trochę i wynalazłam informację, że David Austin ma linię produkcyjną kwiatów ciętych - skoro ma to jest jakaś szansa, że może da się je sprowadzić. Pytanie tylko czy wysyłają je poza UK, bo tutaj to szczerze mówiąc nie mam pojęcia... No i pytanie jaki to byłby koszt.

A na jaki termin sierpniowy ten bukiet? Piwonie są na początku sierpnia z tego co mi wiadomo bezproblemowo, w środku miesiąca do zdobycia po poszukiwaniach, pod koniec już jest problem, ale pewnie też by się dało. Tylko niestety cena dużo, dużo wyższa niż w szczycie sezonu i mocno ograniczona kolorystyka.
Te róże gałązkow są boskie! Dziękuję
Ślub mam 1.08. - wszędzie czytałam, że wtedy nie ma szans na piwonie. Serio są do zdobycia? Byłoby super!
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:31   #2025
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Rain co polecasz? prosta suknia, ja 180+7cm, szczupła ale kobiece kształty... temat slubu "rozważna romantyczna" )
Ciężko trochę tak bez zdjęcia, ale poszłabym w taki nieco luźniejszy bukiet wiązany w ręku - może coś w takim, nie do końca formalnym klimacie?
http://whiteday.pl/pics/t/604.jpg
Oczywiście kwestia gatunków i kolorystyki już jest indywidualna. Ale do temau mi pasuje coś takiego.
Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Owszem, dziewczyny nie raz "świrują" Po prostu aż tak drobiazgowe rozkminianie i trzymanie się zasad to już dla mnie za dużo Nie mówię, żeby olewać, zerwać księdzu z grządki to co się nawinie i pomykać z tym do ołtarza. Po prostu wybrać to co nam się podoba, co jest w naszym guście i się cieszyć
To przecież wszystko od gustu zależy i tak. Przy wyborze sukni też istnieją jakieś wytyczne, ale PMka widzi jak wygląda i bez tego i bierze pod uwagę swój gust a nie wciska się w inną kieckę, bo zasady inaczej mówią. Po prostu dla mnie działa to tak samo - bukiet ma być w moim guście i do mnie pasować jak ta sukienka i ja mam go "czuć".
Absolutnie nie mam na myśli nic, żeby przekonywać Ciebie do swoich racji, ale opowiem jak wybierałam suknię ślubną.
Poszłam na rajd po salonach z bardzo konkretnym wyobrażeniem - suknia grecka, rybka względnie wąskie A. Pierwsza okazała się być na mnie katastrofą, drugie leżały w zależności od modelu dobrze albo "nawet nieźle", trzecie były ok. Już miałam w jednym z salonów upatrzony model, już szłam podpisywać umowę ale trafiłam na inną konsultantkę przy kolejnej wizycie.
Ta pani prześwietliła mnie wzrokiem i zaczęła drążyć temat sukni - że może by tak jeszcze pomierzyć tak zwane księżniczki. Ja oprotestowałam pomysł, bo nawet słyszeć nie chciałam o kołach i szerokich spódnicach - chciałam wąskie A i koniec. Pani trochę ponaciskała, aż zaczęłam się lekko irytować, w końcu stwierdziła, że mnie z salonu nie wypuści dopóki nie zmierzę jednej sukni.
Zmierzyłam, w sumie zawsze frajda raz w życiu postać na tym podeście w salonie. Szczęka na podłodze u mnie, szczęka na podłodze u mojego towarzystwa zakupowego, szczęka u pani konsultantki, bo jak powiedziała aż takiego efektu się nie spodziewała. To był strzał nie w dziesiątkę tylko w setkę - trafiła idealnie, od razu lepiej wiedziała co mi będzie najlepiej pasować i chociaż w tej wcześniejszej sukni czułam się pięknie i elegancko to jak teraz sobie myślę, że miałabym jednak iść do ślubu w tamtej to...

...może i z bukietem warto czasem zaufać komuś kto to robi codziennie?

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
Te róże gałązkow są boskie! Dziękuję
Ślub mam 1.08. - wszędzie czytałam, że wtedy nie ma szans na piwonie. Serio są do zdobycia? Byłoby super!
Teraz się czasy zmieniają, np. tulipany są już bez żadnego problemu kwiatem całorocznym to i piwonie są dużo dłużej dostępne niż te ogrodowe. Więcej - jak ktoś ma parcie i konkretne pieniądze to i konwalie i bez lilak dostanie prawie przez cały rok.
Trzeba oczywiście zgłosić nawet sporo wcześniej osobie, która bukiet będzie robić zapotrzebowanie, bo to są wtedy kwiaty sprowadzane z zagranicy, które trzeba w kwiaciarni "otworzyć" bo przyjeżdżają zwykle w pąkach. Niemniej sam początek sierpnia to piwoniowy luz - nie jestem tylko pewna białych ale różowe jak do tej pory były.
Powodzenia!
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:54   #2026
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Teraz się czasy zmieniają, np. tulipany są już bez żadnego problemu kwiatem całorocznym to i piwonie są dużo dłużej dostępne niż te ogrodowe. Więcej - jak ktoś ma parcie i konkretne pieniądze to i konwalie i bez lilak dostanie prawie przez cały rok.
Trzeba oczywiście zgłosić nawet sporo wcześniej osobie, która bukiet będzie robić zapotrzebowanie, bo to są wtedy kwiaty sprowadzane z zagranicy, które trzeba w kwiaciarni "otworzyć" bo przyjeżdżają zwykle w pąkach. Niemniej sam początek sierpnia to piwoniowy luz - nie jestem tylko pewna białych ale różowe jak do tej pory były.
Powodzenia!
Dziękuję za informację W takim razie na pewno pomęczę panie w kwiaciarniach a jak nie wyjdzie z tymi odmianami róż ani z piwoniami to już sama nie wiem suknię mam taką jak w załączniku i kompletnie nie mam pomysłu, jakie kwiaty oprócz wyżej wymienionych by się do niej nadawały - na pewno bukiet musi być elegancki i raczej z jednego rodzaju kwiatów. Może miałabyś jakiś pomysł co jeszcze by się nadawało?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dq6a6q.jpg (59,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2r5yfpt.jpg (65,9 KB, 22 załadowań)
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:59   #2027
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Rain mam taka suknie... (real foto bez przeróbek)
suknia katalogowa
Twoja propozycja moze byc za duża
ja mam 180+7 a TZ 183... nie chce jeszcze isc z duzym super bukietem... hm hm hm..


kurcze wlasnie nie wiem co zrobic... myslalam o mniejszym bukiecie zeby nie robic z siebie jeszcze wiekszej.. .ale mowisz ze maly zginie.. hm
a taki? pasuje? jest ok
nie chce korzystać z Twoich rad w koncu to Twoj zawód i za to Ci płacą ale widze ze tu laski Cie wychwalają to i ja spróbuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet.jpg (27,6 KB, 53 załadowań)
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2015-02-02 o 15:03
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:04   #2028
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informację W takim razie na pewno pomęczę panie w kwiaciarniach a jak nie wyjdzie z tymi odmianami róż ani z piwoniami to już sama nie wiem suknię mam taką jak w załączniku i kompletnie nie mam pomysłu, jakie kwiaty oprócz wyżej wymienionych by się do niej nadawały - na pewno bukiet musi być elegancki i raczej z jednego rodzaju kwiatów. Może miałabyś jakiś pomysł co jeszcze by się nadawało?
To może dalie peoniowe? Bardzo ładne pudrowe róże można w nich znaleźć.
A z zupełnie innych klimatów ale elegancko to mogą być eustomy albo frezje. Przy frezjach w gratisie masz cudny zapach wiązanki.

Niemniej naprawdę z piwonią nie powinno być problemu - 1.08 to jeszcze na upartego można jak lipiec traktować nawet.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:10   #2029
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

i tez popieram: moja suknie wybrałą Pani w salonie..osobiscie bym na nią nie spojrzała

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
To może dalie peoniowe? Bardzo ładne pudrowe róże można w nich znaleźć.
A z zupełnie innych klimatów ale elegancko to mogą być eustomy albo frezje. Przy frezjach w gratisie masz cudny zapach wiązanki.

Niemniej naprawdę z piwonią nie powinno być problemu - 1.08 to jeszcze na upartego można jak lipiec traktować nawet.
tak tak to ja zamienilam piwonie na frezje) w mojej wizji ofkorz...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 15:12   #2030
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Rain mam taka suknie... (real foto bez przeróbek)
suknia katalogowa
Twoja propozycja moze byc za duża
ja mam 180+7 a TZ 183... nie chce jeszcze isc z duzym super bukietem... hm hm hm..


kurcze wlasnie nie wiem co zrobic... myslalam o mniejszym bukiecie zeby nie robic z siebie jeszcze wiekszej.. .ale mowisz ze maly zginie.. hm
a taki? pasuje? jest ok
nie chce korzystać z Twoich rad w koncu to Twoj zawód i za to Ci płacą ale widze ze tu laski Cie wychwalają to i ja spróbuje
Piękna suknia.

A jak Ci się widzi bukiet-naręcze? Taki, który się opiera na ramieniu, dłuższy ale wąski - o takie coś robiłam niedawno na ślub:
http://kwiatostanumyslu.blogspot.com...et-slubny.html
A tu znalazłam w googlach sposób trzymania takiej wiązanki:
http://www.aranzeria.com/wp-content/.../klasyczny.jpg

Taka prosta wiązanka z frezji to jak najbardziej i to jest w klimacie nawet podobne do tego co wrzucałam, byleby nie była taka kompletnie kompaktowa bo zginie.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:18   #2031
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

dziekuje dziekuje
hm to różowe nawet mi sie podoba... bo wstepnie sie balam ze długi (chcialam kalie) mnie jeszcze bardziej wydluzy..ale moze faktycznie jakbym to tak bokiem trzymała... hm dałaś mi do myslenia
a i nie rozumiem co masz na mysli pisząc "kompaktowy"?
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:27   #2032
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
dziekuje dziekuje
hm to różowe nawet mi sie podoba... bo wstepnie sie balam ze długi (chcialam kalie) mnie jeszcze bardziej wydluzy..ale moze faktycznie jakbym to tak bokiem trzymała... hm dałaś mi do myslenia
a i nie rozumiem co masz na mysli pisząc "kompaktowy"?
Kompaktowy w sensie taki bardzo zbity, malutki, skupiający.
Wydłużają najmocniej długie kaskady, takie, które się trzyma przed sobą, chociaż też nie zawsze bo jak damy taki metrowy "wiecheć" małej Pannie Młodej, takiej "drobince" to będzie to wyglądało jakby bukiet niósł ją a nie odwrotnie - wszystko musi być z umiarem.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 16:38   #2033
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

mhm mhm tak juz rozumiem przemysle ten taki leżący
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:16   #2034
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez doti306 Pokaż wiadomość
Ja np mam właśnie suknie w stylu księżniczki i nie jestem drobnej budowy a wręcz przeciwnie -przydało by się "wyciąć" tu i tam.Mam 163 cm wzrostu i obcas bd 9cm
Dodaje zdjecie sukni i bukietu Aaa i moja suknia nie jest koloru śnieżnej bieli jak na zdjęciu tylko delikatniej śmietanki/ecru
ja mam 170 i też drobna nie jestem, suknię mam podobny fason, a bukiet chciałam taki jak w załączniku. Kurcze, nie spodziewałam się, że bukiet może mnie pogrubić takie kaskadowe zupełnie mi się nie podobają
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet 01.jpg (35,9 KB, 71 załadowań)
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:23   #2035
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Paulinagm Pokaż wiadomość
ja mam 170 i też drobna nie jestem, suknię mam podobny fason, a bukiet chciałam taki jak w załączniku. Kurcze, nie spodziewałam się, że bukiet może mnie pogrubić takie kaskadowe zupełnie mi się nie podobają
Nie mylmy pojęć - kilogramów dodają optycznie najmocniej takie bukiety:
https://polki.pl/we-dwoje/files/Imag...e_dwoje_24.jpg
Bardzo zbite, niemal idealnie okrągłe.
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:35   #2036
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Nie mylmy pojęć - kilogramów dodają optycznie najmocniej takie bukiety:
https://polki.pl/we-dwoje/files/Imag...e_dwoje_24.jpg
Bardzo zbite, niemal idealnie okrągłe.
a myślisz, że taki jak wkleiłam nie pogrubia? ufff
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:09   #2037
plummie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 74
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Paulinagm Pokaż wiadomość
ja mam 170 i też drobna nie jestem, suknię mam podobny fason, a bukiet chciałam taki jak w załączniku. Kurcze, nie spodziewałam się, że bukiet może mnie pogrubić takie kaskadowe zupełnie mi się nie podobają
Śliczny bukiet Marzy mi się podobny - właśnie taki spoisty, ale nie klasyczny biedermeier tylko taki... powiedzmy, że z lekką nutką celowego "niedopracowania" - lekko niesymetryczny, z gdzieniegdzie widocznymi listkami
__________________
"ja, metr pięćdziesiąt dwa
dziko rosnącego nieba."

Promuj w internecie poprawną polszczyznę!
plummie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:20   #2038
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez plummie Pokaż wiadomość
Śliczny bukiet Marzy mi się podobny - właśnie taki spoisty, ale nie klasyczny biedermeier tylko taki... powiedzmy, że z lekką nutką celowego "niedopracowania" - lekko niesymetryczny, z gdzieniegdzie widocznymi listkami
ładniutkie te bukieciki z drugiego zdjęcia.
Dużo zielonego widać w bukietach z frezji. W ogóle frezje są śliczne i na pewno je chcę mieć w swoim bukiecie
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 23:50   #2039
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
kurcze, szkoda Te róże Vuvuzela są piękne, tylko ja musiałabym je mieć w odcieniach bieli, ew. bardzo jasnego pudrowego różu. Rozumiem, że ta odmiana jest dostępna u nas, tak?
A róże angielskie "wykopałam" w Internecie jako przykład zamiennika piwonii (które kocham, ale w sierpniu nie są dostępne). Może masz jeszcze pomysł, czym można je zamienić? Słyszałam o daliach i goździkach, ale niestety to jednak nie to .
Miałam w bukiecie odmianę vuvuzela - tyle, że kolorową. Była łatwiejsza do zdobycia niż piwonie Niestety nie mam zbliżeń na bukiet, ale tutaj widać odmianę:
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...65&oe=554C2E00

Zerknij sobie może na stronę mojej florystki, ostatnio wrzuciła piękny bukiet z piwoniami i różami, właśnie w tej pudrowej kolorystyce. Link tutaj
Co do samych róż i dostępności odmian, możesz napisać do osoby prowadzącej tę stronę
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 03:47   #2040
doti306
Raczkowanie
 
Avatar doti306
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 482
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
Nie mylmy pojęć - kilogramów dodają optycznie najmocniej takie bukiety:
https://polki.pl/we-dwoje/files/Imag...e_dwoje_24.jpg
Bardzo zbite, niemal idealnie okrągłe.
A czy ten bd do mnie pasował?163 cm wzrostu kg nie podam bo wstyd ale krągłości są.Wyżej pisałam pokazalam suknie i bukiet ale nie odpowiedzialas wiec raz jeszcze wklejam bukiet.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet-slubny-toasted-almond.jpg (38,8 KB, 62 załadowań)
doti306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-10 16:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.