Czy mycie włosów codziennie... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-07, 10:36   #91
ilooonaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 114
GG do ilooonaaa
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez Sachmet Pokaż wiadomość
Dziewczyny
Odnośnie codziennego mycia włosów, opowiem wam moją historię
Parę lat temu namiętnie myłam codziennie włosy, bo chciałam mieć zawsze świeżutkie włoski (myłam jakimś szamponem z Timoteia z winogron i nie używałam żadnej odżywki), tak masakrystycznie wysuszyłam je na końcach że jak poszłam je podciąć to fryzjerka od razu mnie zganiła, kazała zmienić szampon na jakiś łagodniejszy, po każdym myciu używać odżywki na końce a raz w tygodniu na całe.
Włosy doszły do siebie, były jeszcze parę razy podcinane ale było już widać różnicę.
Używałam już wszystkich tych "cudownych" reklamowanych szamponów typu Gliss-kur, Elseve i wiem że po nich włosy się strasznie przetłuszczają.
Dobrze że trafiłam na wizaż. Tzn. wizaż znałam już wcześniej ale jak odkryłam forum o włosach i ich pielęgnacji zmieniłam do nich podejście.
Od jesieni myję włosy tylko ziołowymi szamponami bez silikonów, do tego naturalne odżywki i raz w tygodniu maski. Włoski stały się ładniejsze i co mnie bardzo cieszy po szamponach ziołowych bez silikonów mniej się włosy przetłuszczają - info dla dziewczyn które walczą z przetłuszczaniem, może się przyda.
Wcale nie trzeba myć codziennie włosów, ja teraz myję co 2-3 dni, wystarczy zmienić tylko szampon na bardziej naturalny bez całej tej chemii a zobaczycie różnicę.
Wiem, że może wyjdą na głupią ale mam proźbe żeby mi toś raz a pożądnie napisał co to są te silikony i jakich szamponów i odzywek (np. jakich marek) mam stosować żby ich unikać
__________________
Czasem trudno być kobietą...
ilooonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:49   #92
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez ilooonaaa Pokaż wiadomość
Wiem, że może wyjdą na głupią ale mam proźbe żeby mi toś raz a pożądnie napisał co to są te silikony i jakich szamponów i odzywek (np. jakich marek) mam stosować żby ich unikać
a może być artykuł po angielsku ?
link z forum CG : http://www.naturallycurly.com/curlre...p-on-silicones

ja polecam bezsilikonowe szampony barwy, szampon dziecięcy babydream i hipp
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:53   #93
ilooonaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 114
GG do ilooonaaa
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a może być artykuł po angielsku ?
link z forum CG : http://www.naturallycurly.com/curlre...p-on-silicones

ja polecam bezsilikonowe szampony barwy, szampon dziecięcy babydream i hipp
Myślę że poradzę sobie z tym tekstem Dziękue
__________________
Czasem trudno być kobietą...
ilooonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:56   #94
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez ilooonaaa Pokaż wiadomość
Wiem, że może wyjdą na głupią ale mam proźbe żeby mi toś raz a pożądnie napisał co to są te silikony i jakich szamponów i odzywek (np. jakich marek) mam stosować żby ich unikać
Szczerze, to ja też się na tym za bardzo nie rozeznaje, wiem tylko że silikonów nie mają szampony o prostym i jak najmniejszym składzie tzn. Joanna Z Apteczki Babuni, Rzepa, Radical, Szampony Barwy i tak samo jest z odżywkami, te większości polskich firm nie mają silikonów

Tu masz link do wątku o silikonach, na pierwszej stronie jest napisane co to za świństwo i ich nazewnictwo

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
__________________
Większość ludzi myśli, że czas jest jak rzeka, która płynie szybko i w jednym kierunku. Mogę ci powiedzieć: mylą się! Czas to ocean podczas burzy.
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:35   #95
ilooonaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 114
GG do ilooonaaa
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez Sachmet Pokaż wiadomość
Szczerze, to ja też się na tym za bardzo nie rozeznaje, wiem tylko że silikonów nie mają szampony o prostym i jak najmniejszym składzie tzn. Joanna Z Apteczki Babuni, Rzepa, Radical, Szampony Barwy i tak samo jest z odżywkami, te większości polskich firm nie mają silikonów

Tu masz link do wątku o silikonach, na pierwszej stronie jest napisane co to za świństwo i ich nazewnictwo

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
Kobietki załamałam się Wygląda na to że kupywałam wiele dosyć drogich lini kosmetyków do włosów które tylko oblepiały moje włosy a tak naprawdę nie odżywiały Z tego co się orjentuje te ziolowe szampony są stosunkowo niedrogie w większości więc co po wyrzucac pieniądzę na te teklamowane w takim razie Mam jeszcze problem z rozpoznaniem niektórych nazw sylikonów tak żeby kupićakie produkty które ich nie zawierają, ale będe starała się wybierać te z naturalnych składników O zgrozo czego ja się tu dowiaduje po takim okresie pilęgnacji
__________________
Czasem trudno być kobietą...
ilooonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:38   #96
Dotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Dotka81
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 305
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Ja myję codziennie
Mam krótkie włosy i po nocy każdy sterczy w inną stronę
Mam nadzieję, że w miarę wzrostu zacznę myć rzadziej
__________________
Z wierzchu anioł, w oczach diabeł


Dotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:53   #97
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez ilooonaaa Pokaż wiadomość
Kobietki załamałam się Wygląda na to że kupywałam wiele dosyć drogich lini kosmetyków do włosów które tylko oblepiały moje włosy a tak naprawdę nie odżywiały Z tego co się orjentuje te ziolowe szampony są stosunkowo niedrogie w większości więc co po wyrzucac pieniądzę na te teklamowane w takim razie Mam jeszcze problem z rozpoznaniem niektórych nazw sylikonów tak żeby kupićakie produkty które ich nie zawierają, ale będe starała się wybierać te z naturalnych składników O zgrozo czego ja się tu dowiaduje po takim okresie pilęgnacji
witam w realu
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 17:07   #98
02b623a81457d71b9e2f227c279aaf8fbe2c2707_5dc6019400844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

O kurcze, nieźle sie dowiedziałam tutaj .
czyli elseve , syoss to tragedia? suuuper a tego własnie używałam najczęściej
Czyli jak? szampony najlepsze te takie z najmniejsza liczbą składników? bez silikonu? a nie wysuszają włosów ani nic?
a odżywki , maski ? co z nimi? moge np. szampon taki najzwyklejszy a odżywki / maske z garniera?

Pani Fryzjerko, proszę Panią, niech Pani [] powie, jakich Pani używa odżywek i szamponów - tzn. z jakich firm?
[wiem,powtarzam]
02b623a81457d71b9e2f227c279aaf8fbe2c2707_5dc6019400844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 18:23   #99
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

[1=02b623a81457d71b9e2f227 c279aaf8fbe2c2707_5dc6019 400844;24225935]O kurcze, nieźle sie dowiedziałam tutaj .
czyli elseve , syoss to tragedia? suuuper a tego własnie używałam najczęściej
Czyli jak? szampony najlepsze te takie z najmniejsza liczbą składników? bez silikonu? a nie wysuszają włosów ani nic?
a odżywki , maski ? co z nimi? moge np. szampon taki najzwyklejszy a odżywki / maske z garniera?

Pani Fryzjerko, proszę Panią, niech Pani [] powie, jakich Pani używa odżywek i szamponów - tzn. z jakich firm?
[wiem,powtarzam][/QUOTE]

Dokładnie, takie szampony są przeładowane chemią, obciążają nam włoski a my się później dziwimy czemu nam ich tyle wyłazi.
Ziołowe szampony mogą nam troszkę wysuszyć włoski, ale Joanna ma szampony Z Apteczki Babuni - Z proteinami mleka i miodem i jajeczny które nawilżają, niestety nie wiem jak działają bo nie miałam jeszcze okazji ich używać ale mam zamiar to zmienić.
Przy szamponach ziołowych można stosować maski i odżywki z lekkimi silikonami, ponieważ szampony ziołowe bardzo dobrze oczyszczają włosy z silikonów.
Jednak ja na razie jestem na etapie jak najbardziej naturalnych i bezsilikonowych kosmetyków do włosów
__________________
Większość ludzi myśli, że czas jest jak rzeka, która płynie szybko i w jednym kierunku. Mogę ci powiedzieć: mylą się! Czas to ocean podczas burzy.
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:13   #100
ilooonaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 114
GG do ilooonaaa
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez Sachmet Pokaż wiadomość
Dokładnie, takie szampony są przeładowane chemią, obciążają nam włoski a my się później dziwimy czemu nam ich tyle wyłazi.
Ziołowe szampony mogą nam troszkę wysuszyć włoski, ale Joanna ma szampony Z Apteczki Babuni - Z proteinami mleka i miodem i jajeczny które nawilżają, niestety nie wiem jak działają bo nie miałam jeszcze okazji ich używać ale mam zamiar to zmienić.
Przy szamponach ziołowych można stosować maski i odżywki z lekkimi silikonami, ponieważ szampony ziołowe bardzo dobrze oczyszczają włosy z silikonów.
Jednak ja na razie jestem na etapie jak najbardziej naturalnych i bezsilikonowych kosmetyków do włosów
To żebym się nie załamała jeszcze bardziej mam takie pytanie co jest z tymi liniami z apteki typu seboradi czy wax, no one to już chyba tego świństwa nie posiadają?
__________________
Czasem trudno być kobietą...
ilooonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 21:42   #101
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Zgadzam się - elseve to masakra.
Przez ostatni rok myłam włosy Babydreamem, teraz (nie wiem dlaczego) wybrałam elseve i po 2 tygodniach zaczęła mnie niesamowicie swędzieć głowa.
Dziś kupiłam ziaję, problem zniknął.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 22:45   #102
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Wiesz, skoro po 6h od mycia włosy są mega tłuste to myślę że powinnaś się wybrać do dermatologa bo prawdopodobnie masz łojotok
Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
no właśnie dlatego mówię, że - w większości wypadków

też znam jedną taka dziewczynę z podobnym problemem jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów i popieram poradę udania się do lekarza bo to nie jest normalny stan rzeczy
nie, nie mam łojotoku i u lekarza byłam juz dawno temu, zawsze mówią, że są gorsze przypadki, że mi przejdzie z wiekiem, innych dermatologów w okolicy nie ma
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 00:03   #103
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez ilooonaaa Pokaż wiadomość
Wiem, że może wyjdą na głupią ale mam proźbe żeby mi toś raz a pożądnie napisał co to są te silikony i jakich szamponów i odzywek (np. jakich marek) mam stosować żby ich unikać
generalnie na wątku kręciołkowym wytłumaczono mi to jak krowie na rowie: silikony poznajemy po końcówce "one" w nazwie - np. DimethicONE
Cytat:
Napisane przez ilooonaaa Pokaż wiadomość
To żebym się nie załamała jeszcze bardziej mam takie pytanie co jest z tymi liniami z apteki typu seboradi czy wax, no one to już chyba tego świństwa nie posiadają?
wax to jest tragedia a nadal jest polecany na wizażu jak w ogóle coś co ma SLS na początku składu ma być dobre do odżywienia włosów ? Moje to po tym siano

Seboradin jest fajny lubię zwłaszcza lotion
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 08:48   #104
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

silikony dziela sie na takie ze mozna zmyc je prostym dziecinnym szamponem bez slsu i na takie ze potrzebny jest silny slsowy szampon nie wszystkie silikony sa zle trzeba poznac swoje wlosy i wiedziec co na nie dziala
ja uzywam niektorych silikonow w odzywkach i mi sluza
wydaje mi ze temat poruszany byl na kilku przynajmniej watkach juz....
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:09   #105
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Jakich argumentów używają?


Zgadzam się.


Ale dlaczego lepiej?

Ja myję włosy codziennie.
Nie widzę sensu w jakimś "przetrzymywaniu" przez x dni.
Włosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują i tyle.
Dlatego,że jak się ma delikatne włosy, to codzienne mycie i uzywanie kosmetyków do stylizacji może je dodatkowo osłabić,zwłaszcza że nie każdy ma taką fryzurę, która układa sie od razu po umyciu, więc mycie+modelowanie+suszeni e=osłabienie.Chyba,że ktoś ma łojotok, to faktycznie trzeba robić to kazdego dnia.
biannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:54   #106
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez biannie Pokaż wiadomość
Chyba,że ktoś ma łojotok, to faktycznie trzeba robić to kazdego dnia.
No ale przecież napisałam, że włosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują.
A włosy przetłuszczające się potrzebują częstego mycia, dlatego nie rozumiem rad o przetrzymywaniu włosów przez iles tam dni, bo to zdrowsze niby.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 18:27   #107
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
No ale przecież napisałam, że włosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują.
A włosy przetłuszczające się potrzebują częstego mycia, dlatego nie rozumiem rad o przetrzymywaniu włosów przez iles tam dni, bo to zdrowsze niby.
ale ten wątek nie ogranicza sie tylko do przetłuszczających się włosków.Zgadzam się z Tobą-łojotokowe włosy codziennie, ale jeżeli nie ma takiej potrzeby to bez sensu jest myć włosy dzień w dzień dla zasady.Szkoda na to czasu i szkoda włosków.Mam taką koleżankę, która w cale nie musi,bo ma ładne chodź delikatne włosy,ale myje dzień w dzień , bo tak się przyzwyczaiła i męczy je w ten sposób.Ale wiadomo,że jest to kwestia wyboru
biannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 20:28   #108
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
silikony dziela sie na takie ze mozna zmyc je prostym dziecinnym szamponem bez slsu i na takie ze potrzebny jest silny slsowy szampon nie wszystkie silikony sa zle trzeba poznac swoje wlosy i wiedziec co na nie dziala
ja uzywam niektorych silikonow w odzywkach i mi sluza
wydaje mi ze temat poruszany byl na kilku przynajmniej watkach juz....
zwłaszcza zimą można sobie zastosować troszkę silikonów
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:26   #109
ilooonaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 114
GG do ilooonaaa
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
zwłaszcza zimą można sobie zastosować troszkę silikonów
Ciężko na rynku znaleźć coś bez tych sylikonów Poczytałam wątek poswięcony im i te informacje tutaj i doszłam do wniosku, że w małej ilości nie zaszkodzą bo mam zbyt przesuszone włosy.

A no i widzę, ze tak jak ja jesteś fanką lotionu seboradin Super sprawa
__________________
Czasem trudno być kobietą...
ilooonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 17:20   #110
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez ilooonaaa Pokaż wiadomość
Ciężko na rynku znaleźć coś bez tych sylikonów Poczytałam wątek poswięcony im i te informacje tutaj i doszłam do wniosku, że w małej ilości nie zaszkodzą bo mam zbyt przesuszone włosy.

A no i widzę, ze tak jak ja jesteś fanką lotionu seboradin Super sprawa
Wcale nie jest tak ciężko W każdym sklepie/drogerii można znaleźć co najmniej jeden produkt bez silikonów, a najwięcej tego jest w Auchanie.

Ja wypróbowałam pielęgnację bez silikonów (+ oczywiście szampony dla dzieci) i podziękuję, a zwłaszcza zimą - nie wyobrażam sobie niczym nie chronić włosów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 08:05   #111
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Wg mnie jesli ktos po 6 godz musi umyc wlosy znowu... no to sorry, ale to normalne nie jest, powinno sie z tym udac do dermatologa.
Osobiscie myje wlosy co 2 - 3 dni, staram sie robic to co 3 dni, bo wiem ze jesli zaczne myc je co 2 dni to moje wlosy "przyzwyczaja sie do tego" a potem juz szybka droga do mycia ich codziennie - przerobilam taki okres w moim zyciu i fajne to nie bylo myc wlosy codziennie a za 24 godz one znowu byly tluste, niefajnie zwlaszcza jak trzeba gdzies wyjsc a nie ma sie czasu umyc wlosow... poradzialm sobie z tym po prostu kiedy tylko moglam nie myjac ich tak czesto (warkoczyki dobierane itp, rozne uczesania moga zamaskowac nieswiezosc wlosow troche)
Wlosom jest dobrze w ich tluszczu - nie mowie tutaj o miesiecznym nie myciu glowy itp, ale taki 2 - 3 dniowy im nie szkodzi, tylko je chroni. Ogolnie najzdrowiej byloby myc wlosy raz na tydzien lub dwa, ale wiadomo przy dzisiejszym zanieczyszczeniu powietrza itp. nie wiem czy to dobre rozwiazanie
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 10:47   #112
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Ogolnie najzdrowiej byloby myc wlosy raz na tydzien lub dwa, ale wiadomo przy dzisiejszym zanieczyszczeniu powietrza itp. nie wiem czy to dobre rozwiazanie
Raz na dwa tygodnie?
Wątpię, żeby to było tak najzdrowiej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 12:37   #113
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Raz na dwa tygodnie?
Wątpię, żeby to było tak najzdrowiej.
Kiedys czesciej wlosow nie myto, a kobity miale pokazne warkocze
Zreszta napisalam, ze takie cos jest najlepsze dla wlosow, ale przy dzisiajszych zanieczyszczeniach powietrza raczej by im to zaszkodzilo.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 15:32   #114
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Kiedys czesciej wlosow nie myto, a kobity miale pokazne warkocze
Zreszta napisalam, ze takie cos jest najlepsze dla wlosow, ale przy dzisiajszych zanieczyszczeniach powietrza raczej by im to zaszkodzilo.
A w nich wszy i pchły .
Poważnie ,proponuje poczytać trochę historycznych ksiażek.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:36   #115
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Akurat wszy i pchły od niemycia się nie biorą
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 18:00   #116
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
A w nich wszy i pchły .
Poważnie ,proponuje poczytać trochę historycznych ksiażek.
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;24309356]Akurat wszy i pchły od niemycia się nie biorą [/QUOTE]

No właśnie to chciałam napisać

A co do rzadszego mycia- są osoby, które mogą myc włosy raz na tydzień i ja im zazdroszczę Co do tych zanieczyszczeń, to nie każdy spędza pół dnia na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w mieście. Szczególnie jak jest chłodniej to jednak mało kto spędza dużo czasu na powietrzu. Rozumiem, jak są upały, powietrze "stoi", jest kurz i pył, ale to w naszym klimacie raczej wyjątek od reguły. Kiedyś wcale nie było lepiej, chyba że ktoś mieszkał na wsi i nie pracował w polu. Miasta kiedyś były bardziej zanieczyszczone, nie było kontroli emisji spalin, inaczej wyglądała kwestia ogrzewania domów. Nie demonizowałabym tak dzisiejszych czasów.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 18:30   #117
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Niestety, ogólnie mam problem z tłustą cerą i tłustą skórą głowy, więc nie sądzę, aby dało się włosy przyzwyczaić. ;-)

Może moje włosy nawet nie są aż tak tłuste, że wymagają mycia. Po prostu wole mieć czyste włosy (jestem fryzjerką, więc to w moim zawodzie bardzo, bardzo ważne, klient patrzy na włosy) no ii komfort psychiczny, lepiej się czuję ze świezymi włosami.
Uważam że jeśli nie ma takiej potrzeby to lepiej nie myc włosów codziennie, wiadomo że po myciu są najładniejsze i przyjemnie pachną. Zatem jak często myc włosy?...odpowiedź jest prosta, wtedy kiedy istnieje taka potrzebagdy zauważymy pierwsze objawy przetłuszczenia. Jeśli komuś przetłuszczają się włosy w ciągu 6 godzin - konieczna jest wizyta u dermatologa.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Kiedyś oglądałam film dokumentalny (eksperyment dotyczący czystości) o angielskim podróżniku który przestał myc włosy ponieważ w podróży nie miał takiej możliwości. Najgorzej było po 2 tygodniach - włosy były tłuste i w fatalnym stanie, ale po 4 tygodniach proces zaczął się normalizowac i zarówno skóra głowy jaki i włosy wróciły do swojego poprzedniego stanu, a nawet były w lepszej kondycji, włosy były bardziej miękkie -...no ale to taka ciekawostka, ogólnie nie polecam
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-01-11 o 18:33
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 07:42   #118
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
A w nich wszy i pchły .
Poważnie ,proponuje poczytać trochę historycznych ksiażek.
Czytalam duzo historycznych ksiazek A zreszta kilka razy slyszalam juz opinie, ze wszy wola czyste wlosy bardziej niz brudne.
I to o czym pisalam wczesniej to nie byl moj wymysl, tylko opinie jakie przeczytalam, uslyszalam od roznych historykow i lekarzy.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Uważam że jeśli nie ma takiej potrzeby to lepiej nie myc włosów codziennie, wiadomo że po myciu są najładniejsze i przyjemnie pachną. Zatem jak często myc włosy?...odpowiedź jest prosta, wtedy kiedy istnieje taka potrzebagdy zauważymy pierwsze objawy przetłuszczenia. Jeśli komuś przetłuszczają się włosy w ciągu 6 godzin - konieczna jest wizyta u dermatologa.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Kiedyś oglądałam film dokumentalny (eksperyment dotyczący czystości) o angielskim podróżniku który przestał myc włosy ponieważ w podróży nie miał takiej możliwości. Najgorzej było po 2 tygodniach - włosy były tłuste i w fatalnym stanie, ale po 4 tygodniach proces zaczął się normalizowac i zarówno skóra głowy jaki i włosy wróciły do swojego poprzedniego stanu, a nawet były w lepszej kondycji, włosy były bardziej miękkie -...no ale to taka ciekawostka, ogólnie nie polecam
Ogladalam ostatnio reportaz o ludziach zyjacych w ekowioskach, albo gdzies samotnie w lesie no i byl tak koles, mial dlugie wlosy, mieszkal sam w lesie, rzadko sie myl... no i wlosow nigdy nie myl wlasnie (a zle jego wlosy nie wygladaly) i mowil, ze kiedys tez myslal ze jak nie bedzie myl wlosow to bedzie tragedia, potem przez dlugi czas nie mial dostepu do wody z jakiegos powodu i po prostu wode ktora mial wolal wypic niz myc nia wlosy, mowil ze po okolo miesiacu nie mycia wlosow ich kondycja sie poprawila, sa bardziej miekkie i zdrowsze, coz chyba w tym jest, ale testowac nie mam zamiaru
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:20   #119
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Są różne przyczyny nadmiernego łojotoku, od ŁZS po schorzenia hormonalne. I uwierzcie, że można się leczyć u dermatologa, ginekologa, endokrynologa, stosować płukanki i tabletki antykoncepcyjne, płukać włosy letnią wodą, nie dotykać ich itd., a problem nie znika. Ja próbowałam chyba wszystkiego (leki, rzadsze mycie, szampony nawilżające, szampony dla dzieci, mycie odżywką, zaplatanie warkocza) i efekty są lepsze albo gorsze, ale drugiego dnia widać, że włosy nie są świeże. Myję twarz codziennie, to dlaczego mam nie myć codziennie włosów? Na nich też osiada brud i kurz z ulicy - zresztą ja mieszkam na Śląsku.

Swoją drogą zawsze mnie dziwi, jak widzę te wszystkie dziewczyny, które myślą, że jak zwiążą włosy w kucyka/warkoczyk, to nie widać tłustych włosów.

Najzdrowiej to jest myć włosy tak często, jak tego potrzebują, ale jednocześnie dbać o nie i je chronić - ja mam włosy za łopatki i myję je codziennie, a nie są zniszczone i są gęste. Najgorsze co może być, to tłuste włosy i radosne hodowanie sobie łupieżu tłustego czy czegoś równie przyjemnego, że już o wątpliwych doznaniach estetycznych nie wspomnę.

No niestety, ale zanieczyszczenie powietrza i życie w społeczeństwie wymagają m.in. mycia włosów. Zresztą o czym tu dyskutować, to jest kwestia higieny. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to pozostaje mu tylko uświadomić sobie, jak go postrzegają inni.

A co do "przetrzymywania" włosów - nie wyobrażam sobie nie wychodzić z domu przez 2 tygodnie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-01-12 o 10:25
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 09:21   #120
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

:d z tym niemyciem włosó wcale to niezła historia Myśle, że jednak ten pan nie myjąc włosów, nieraz w tym lesie zmókł przy ulewnym deszczu albo kąpał się w stawie czy jeziorze itp. i włosy jako tako sie spłukały bo to tak, jakby ciałą tez nie myc i czekac az brud się sklei w skorupke i odpadnie.. proponuje powąchac jakiegos kolesia spod mostu- mamy jak w banku ze od tygodni nie mył się i zobaczymy czy łądnie pachnie.

uwazam, że mozna myc włosy codziennie, jesli tak mocno sie przetłuszczają, ale wtedy wybierac szampon z paroma skłądnikami na krzyz typu barwa czy savona. Umyc 1 raz i nałozyc zawsze po tym odzywkę. Włsoy sie nie zniszcza i nie bedą tłuste.

włosy ekstremalnie suche mozna myc co pare dni, bo się mniej brudza- łoju jest mniej, nie łapia tak kurzu i brudu z zewnątrz. I wtedy tez dobrze uzywac zwykłego szmaponu, bo te z silikonami naprawde niepotrzebnie oklejaja włos i uniemożliwiają przyjomowanie przez niego składników odzywczych.

szampon typu elseve, dove, pantene to dobre rozwiązanie w podrózy. Biezremy tylko ten szampon i juz nie trzeba nakładac odzywki, bo włos i tak jest obciążony. Poza tym nie bardzo widzę zastosowanie.

sama myje włosy 2 razy w tygodniu, głownie przez wcierki, bez nich to 1 raz w tygodniu, przy czym w zimie jednak czesciej, bo pod czapką szybciej sa nieświeże.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 19:43:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.