Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-15, 21:21   #1081
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a propos PzA - dotad dlugo nie zabieralam glosu w tej kwestyi (jeno na samiutkim poczatku), tera glos cza dac.
no i rzekne Wam, ze ja bulwersow na sama instytucje, nie rozumiem. tak naprawde, to mozna szybciej przesylke wysylac, bo kasiora przelewana jest od reki. no i faktycznie, plus, ze za przelewy nie placi sie - badz co badz, jak sie klika kilkanascie razy w miesiacu, to z reguly z tytulu oplat za przelewy, wychodzi ode mnie kwota rzedu kilku piw

a to, ze u niektorych ten system nie dziala plynnie, to juz insza inszosc.

niestety jednak, przez takie a nie inne podejscie czesci Allegrowiczow - co widac chocby po wypowiedziach w tym watku, wtrzymuje sie z korzystaniem z PzA z tego wzgledu, ze musialabym brac wtedy pod uwage, ze wieki przyjcie mi czekac na wysylke, a co do zasady chce miec towar jak najszybciej...

Dokładnie.

Już któryś raz z kolei osoba zakupiła u mnie coś w piątek wieczorem, wpłaciła poprzez PzA, efektem czego w sobotę po drodze do szkoły nadałam przesyłkę.

Co do niechęci, nie zapominaj, że ponoć rażący odsetek Polaków ma problem ze zrozumieniem dziennika czy też czytanego tekstu - sądzę, że podobnie nie umieją skonfigurować usługi bądź też nie rozumieją idei działania systemu, i stąd owe bulwersy.

To, plus polactwo ("Nie, bo nie!") i "lęk przed systemem" ("A bo może mie uny, te piniądze, panie, dzie zaginą!").

Mówię o użytkownikach indywidualnych, wiem, że firmy mają problem z księgowaniem czy coś.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-05-15 o 21:22
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:24   #1082
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie możesz, dostaniesz za to łostrzeżenie albo i gorzej

Nie możesz nawet rzec po prostu, że wysyłka bedzie późniejsza.

Co najwyżej, że wysyłasz po zaksięgowaniu kaski na koncie BANKOWYM i że to może trwać do 3 dni przy opcji PzA
Dobry pomysł

Narazie wszyscy wysyłali zwykłymi przelewami, ale będę musiała się przeprosić z PzA

Siarko40, ale to nie Ty mnie zgłosiłaś?
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:25   #1083
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Biorąc pod uwagę jakie cuda się działy zaraz po wprowadzeniu "z nienacka" opcji PzA i ukryciu jej pod kilkoma linkami to ja się nie dziwię, że się ludzie wściekali.

Teraz działa to już w miarę sprawnie i naprawdę ułatwia większość transakcji. Ja bym sobie tylko życzyła, żeby system pozostał bezpłatny
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:27   #1084
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja też ostatnio miałam dwie aukcje z PzA i wysyłałam przesyłki zaraz po pojawieniu się kasy na koncie Allegro. Po zleceniu przelewu na drugi dzień miałam pieniądze u siebie. Tak, że u mnie to hula i niespecjalnie się złoszczę jak ktoś korzysta z tej opcji
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:28   #1085
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Dobry pomysł

Narazie wszyscy wysyłali zwykłymi przelewami, ale będę musiała się przeprosić z PzA

Siarko40, ale to nie Ty mnie zgłosiłaś?
nie, no, az takim strozem prawa i porzadku nie jestem

i smialo sie przepros, Catchy, bo naprawde nie taki diabel straszny...
o ile Twoje fundusze przewiduja mozliwosc wylozenia pieniedzy na na przesylke, to reszta jest na plus. w przypadku skorzystania przez kupujacego z opcji PzA, kasa przelana jest od razu, natomiast sama pewnie wiesz jak to jest z wplatami na konto bankowe - mi zdarzylo sie kiedys czekac na takowa ponad 2 tygodnie^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:29   #1086
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę jakie cuda się działy zaraz po wprowadzeniu "z nienacka" opcji PzA i ukryciu jej pod kilkoma linkami to ja się nie dziwię, że się ludzie wściekali.

Teraz działa to już w miarę sprawnie i naprawdę ułatwia większość transakcji. Ja bym sobie tylko życzyła, żeby system pozostał bezpłatny
Kurczę, nadal nie wiem, czy jestem jedyną ze szczęściar, co załapały się na informację o wprowadzeniu na miesiąc przed (dostałam maila), czy po prostu ja jedna czytam Allegrowy spam

Co do drugiego, oj tak, zgadzam się - i to jet jedyny moj lęk związany z PzA...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:33   #1087
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę jakie cuda się działy zaraz po wprowadzeniu "z nienacka" opcji PzA i ukryciu jej pod kilkoma linkami to ja się nie dziwię, że się ludzie wściekali.

Teraz działa to już w miarę sprawnie i naprawdę ułatwia większość transakcji. Ja bym sobie tylko życzyła, żeby system pozostał bezpłatny
ja tez sie wtedy lekko denerwowalam - ale glownie byl to wynik, przyznam, mojej niewiedzy na temat PzA. jednak jak juz system byl troche okrzepl, obaczylam, ze naprawde nie gryzie

mnie dziwi postawa ludzi po tych paru miesiacch od wprowadzenia systemu, kiedy to narzekaja ci, ktorzy po prostu tego nie wyprobowali nawet. ale za to winie, niestety, jak slusznie ujela Ania, owo "polactwo"

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Co do drugiego, oj tak, zgadzam się - i to jet jedyny moj lęk związany z PzA...
tu sie z Wami, siostry, tez lacze...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 21:36   #1088
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Kurczę, nadal nie wiem, czy jestem jedyną ze szczęściar, co załapały się na informację o wprowadzeniu na miesiąc przed (dostałam maila), czy po prostu ja jedna czytam Allegrowy spam

Co do drugiego, oj tak, zgadzam się - i to jet jedyny moj lęk związany z PzA...
Chodziło mi o ukrycie linka np. w linku do "Formularza opcji dostawy i płatności" - gdzie właściwie OPCJI jako takich nie było, i to, że początkowo przy zakupie kilku przedmiotów, koszt wysyłki potrafił się zwielokrotnić (teraz jest np. opcja INNE i da się doliczyć normalnie).

A to, że ludzie nie czytają maili i mają problem z konfiguracją - well, autorzy "usprawnień" powinni w swej nieskończonej mądrości wziąć to pod uwagę i odpowiednio dostosować wynalazek. Poza tym, nie wprowadza się systemu, który działa tylko w połowie, żeby ewentualnie poprawić błędy - od tego są testy offline i beta-testy.

A co do spamu allegrowego - ja nie dostałam
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:41   #1089
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja ostatnio razem ze sprzedającą konfigurowałam jej PzA przez telefon, bo nie umiala sama Nawet nie wiedziała ze ma wpłate, bo nie miala ustawionych powiadomień mailowych :P
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:43   #1090
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Ja ostatnio razem ze sprzedającą konfigurowałam jej PzA przez telefon, bo nie umiala sama Nawet nie wiedziała ze ma wpłate, bo nie miala ustawionych powiadomień mailowych :P
qrcze, a ja nie kojarze, zebym czytala cos na temat PzA przed wprowadzeniem systemu, a konto konfigurowalam na zywo po pierwszej wplacie, przez jakies 2 minuty, o ile dobrze pamietam...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:51   #1091
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Poza tym, nie wprowadza się systemu, który działa tylko w połowie, żeby ewentualnie poprawić błędy - od tego są testy offline i beta-testy.

A co do spamu allegrowego - ja nie dostałam
Oj wprowadza sie, wprowadza

I to o wielomilionowych przelewach mowie, transakcjach inwestycyjnych z prawdziwego zdarzenia

Moglabym opowiedziec pare historii na ten temat gdybym nie byla zmuszona do podpisania różnistych confidentiality clauses w toku zatrudnien rozmaitych. To Wam jeno rzeknę, że nie przez przyczyny istnieją procedury porównywania wyciągów bankowych z historycznymi transakcyjami.

Ale to tak OT.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 22:15   #1092
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Co do niechęci, nie zapominaj, że ponoć rażący odsetek Polaków ma problem ze zrozumieniem dziennika czy też czytanego tekstu - sądzę, że podobnie nie umieją skonfigurować usługi bądź też nie rozumieją idei działania systemu, i stąd owe bulwersy.

To, plus polactwo ("Nie, bo nie!") i "lęk przed systemem" ("A bo może mie uny, te piniądze, panie, dzie zaginą!").
no dzięki
to teraz wyjdzie ze mnie "polactwo" i wredota wrodzona, ale wg mnie to nie jest fair, że Allegro może obracać MOIMI pieniędzmi (bez mojej świadomej zgody - bo przy rejestracji na all X lat temu o PzA nawet się nie śniło, ale pewnie w umowie było coś drobnym druczkiem ) przez czas nieokreślony (ostatnio PzA schodziło mi równy tydzień roboczy - w poniedziałek pojawiło się na koncie All, w piątek dopiero spłynęło na konto po mojej interwencji mailowej u obsługi Allegro)
sorry, jestem polaczkiem, ale w rzyci mam takie "udogodnienia"


a Ci, którzy mieli problemy z płatnymi przelewami, w każdej chwili mogli sobie założyć konto w mbanku, gdzie wszystkie przelewy są darmowe, o!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 22:30   #1093
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wcale nie musi obracać Twoimi pieniędzmi. Wystarczy nie korzystać z usług portalu

Nie zapominajmy, kto tu jest właścicielem i kto ustala zasady. Nawet, jeśli jesteśmy Polakami...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 22:37   #1094
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja się już do tego przyzwyczaiłam ale też mnie wkurza wprowadzenie tego na siłę, obracanie moimi pieniędzmi. I nadal nie rozumiem na czym polega to, że jest to bezpłatne i dlatego kupujący wolą te opcję. Przecież jak i tak płacę w swoim banku za przelew to nadal będę płaciła tak czy tak. Jeżeli ktoś ma w mBanku gdzie nie płaci to i tak nie płaci .... A w momencie kiedy to zrobią płatne (bo raczej wiadomo ) to wtedy jak? Będę płaciła i za przelew z banku i za skorzystanie z opcji PzA?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 22:39   #1095
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Aniu - Niby tak, jednak zauważ, że kiedy rejestrowałam się na All nie było o PzA mowy (wiem, że w umowie musi być na pewno zapisek o zgodzie na ewentualne zmiany w portalu), ale jednak niesmak jakiś jest. Jeszcze gdyby opcja nie była narzucana odgórnie - okiej, problemu nie widzę, ale to, że All wciska mi na chama PzA, które jest imho o kant... potłuc (bo mnie to jakoś sprzedaży NIE ułatwia, a trochę czasu już na tych aukcjach siedzę), to rozbój w biały dzień.


Zresztą co ja się będę produkować - poczekamy, usługa stanie się i OBOWIĄZKOWA, i PŁATNA, a wtedy zobaczymy, czy dalej będzie to tak "rewelacyjna" opcja
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2010-05-15 o 22:40
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 22:40   #1096
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Wcale nie musi obracać Twoimi pieniędzmi. Wystarczy nie korzystać z usług portalu

Nie zapominajmy, kto tu jest właścicielem i kto ustala zasady. Nawet, jeśli jesteśmy Polakami...
Aniu, bez przesady, na tej zasadzie to wszędzie można wprowadzić bzdury i powiedzić, że jak nie odpowiada to do widzenia .
Mogli wprowadzić co chcieli, ok, ale niech dadzą możliwość wyboru czy chce się z tego korzystać czy nie.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 22:48   #1097
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Aniu, bez przesady, na tej zasadzie to wszędzie można wprowadzić bzdury i powiedzić, że jak nie odpowiada to do widzenia .
Mogli wprowadzić co chcieli, ok, ale niech dadzą możliwość wyboru czy chce się z tego korzystać czy nie.
o, dokładnie

Przy okazji wymyśliłam rewelacyjną metodę walki forumowymi śmieciarzami:
W imię zasady - "się nie podoba, to s...padaj dziadu", proponuję żeby na wizażu wprowadzono opłaty abonamentowe dotyczące ilości postów - 100postów - 10zł, 500 postów - 30zł etc. A żeby ustrzec się przed trollami i głupimi pomysłami - na początku każdego miesiąca użytkownik będzie zobowiązany do wpłaty 200zł na konto wizażu (jeżeli chce pisać posty), którymi wizaż może dysponować dowolnie przez miesiąc i pod koniec miecha (jeśli użytkownik będzie się dobrze sprawował, nie trollował, nie pisał durnych postów) 200zł będzie zwracane na konto użytkownika


Dobra, spadam wyliczać zwroty, bo mi już durne pomysły o ta pora do łba przychodzą
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 22:53   #1098
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Wcale nie musi obracać Twoimi pieniędzmi. Wystarczy nie korzystać z usług portalu
ano. przecie w kazdej chwili sie mozna z All "wypisac", tak ze kompletnie nie rozumiem zarzutu o zmienianiu zasad. owszem, zmiany takowe moga zloscic, nie podpasowac, acz samej mozliwosci zmian zakazac nie mozna. wolnoc Tomku w swoim domku, czyz nie?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie zapominajmy, kto tu jest właścicielem i kto ustala zasady. Nawet, jeśli jesteśmy Polakami...
o. o.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
(...) (bo mnie to jakoś sprzedaży NIE ułatwia, a trochę czasu już na tych aukcjach siedzę)
ale czy utrudnia, skoro masz juz wiadomosc o przelewie w zasadzie od razu po sprzedaniu przedmiotu?

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Zresztą co ja się będę produkować - poczekamy, usługa stanie się i OBOWIĄZKOWA, i PŁATNA, a wtedy zobaczymy, czy dalej będzie to tak "rewelacyjna" opcja
przeciez my z Ania nie twierdzimy, ze teraz, po wprowadzeniu PzA, to sie na All raj na ziemi stal - po prostu twierdzimy, ze taka opcja nie wprowadzila dla detalicznych sprzedawcow zadnych utrudnien (bo co do sklepow, to sie nie wypowiadam, na ksiegowaniu sie nie znam).

EDIT
http://www.allegro.pl/item1034058451..._s_wesele.html
juz o tym kiedys pisalam. nie znosze takich klamliwych opisow aukcji
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-05-15 o 22:55
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:03   #1099
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ano. przecie w kazdej chwili sie mozna z All "wypisac", tak ze kompletnie nie rozumiem zarzutu o zmienianiu zasad. owszem, zmiany takowe moga zloscic, nie podpasowac, acz samej mozliwosci zmian zakazac nie mozna. wolnoc Tomku w swoim domku, czyz nie?
Ja nie twierdzę, że nie można się wypisać, ja twierdzę, że polecieli w kulki narzucając użytkownikom pośrednictwo finansowe.
To mniej więcej tak samo, jak podpisuje się umowę z dostawcą netu - "prędkość do 2Mb/s" - mało kto zwraca uwagę, a potem zdziwienie i złość (jak dla mnie zupełnie uzasadnione), że net "śmiga" 256kb/s (niby zgodnie z umową, ale wkurza straszliwie).

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ale czy utrudnia, skoro masz juz wiadomosc o przelewie w zasadzie od razu po sprzedaniu przedmiotu?
Utrudnia
Pieniędzy nie ma na moim koncie i nie mogę nimi dysponować od ręki... i jeszcze uciekają mi grosze, bo grosze, ale zawsze, odsetki (idą sobie na konto All).

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
przeciez my z Ania nie twierdzimy, ze teraz, po wprowadzeniu PzA, to sie na All raj na ziemi stal - po prostu twierdzimy, ze taka opcja nie wprowadzila dla detalicznych sprzedawcow zadnych utrudnien (bo co do sklepow, to sie nie wypowiadam, na ksiegowaniu sie nie znam).
Dla mnie największym utrudnieniem jest to, co powyżej - czyli od razu po wpłacie chciałabym już móc te pieniądze na coś wydać, a tak trzeba czekać, aż All łaskawie zdecyduje się przelać mi kasiorę na konto.
Od strony kupującego PzA wygląda tak - klikam PzA, potwierdzam, na koncie robi mi blokadę danej kwoty i do widzenia.
Natomiast od strony sprzedawcy chciałabym, żeby wyglądało tak - otrzymuję wpłatę od kupującego na konto All, klikam "wypłać" i po chwili mam kasę na swoim koncie (a nie zastanawiam się, kiedy to All uraczy mnie wypłatą ).

Ale ja Wam powiadam - wszyscy jeszcze będą przeklinali PzA.
Tako rzecze ZaraPanda
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2010-05-15 o 23:08
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 23:05   #1100
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie się też nie bardzo podoba to PzA a jeszcze jak zażyczą se za tą przyjemność opłatę to juz w ogóle masakra.Powinien być wolny wybór a nie przymus.....
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:16   #1101
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Ja nie twierdzę, że nie można się wypisać, ja twierdzę, że polecieli w kulki narzucając użytkownikom pośrednictwo finansowe.
Z jednej strony to wkurzające bo wybór był i został odebrany, ale z drugiej - gdyby tak było od samego początku nikt by nie narzekał. Kwestia przyzwyczajenia.


Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Utrudnia
Pieniędzy nie ma na moim koncie i nie mogę nimi dysponować od ręki... i jeszcze uciekają mi grosze, bo grosze, ale zawsze, odsetki (idą sobie na konto All).
Dla mnie największym utrudnieniem jest to, co powyżej - czyli od razu po wpłacie chciałabym już móc te pieniądze na coś wydać, a tak trzeba czekać, aż All łaskawie zdecyduje się przelać mi kasiorę na konto.

Natomiast od strony sprzedawcy chciałabym, żeby wyglądało tak - otrzymuję wpłatę od kupującego na konto All, klikam "wypłać" i po chwili mam kasę na swoim koncie (a nie zastanawiam się, kiedy to All uraczy mnie wypłatą ).
Um, to znaczy - jest tak nawet przy wypłacie na żądanie? Dopytuję, bo nie miałam jeszcze przyjemności korzystać w tę stronę.
Mnie się podoba to, że nie muszę kopiować danych przelewu i martwić się czy wszystko poszło poprawnie bo "wklepuje się" samo.
Nienawidzę niedorobionych systemów i półśrodków - przyznam, że na początku strasznie mnie PzA wkurzało.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:17   #1102
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Aniu, bez przesady, na tej zasadzie to wszędzie można wprowadzić bzdury i powiedzić, że jak nie odpowiada to do widzenia .
Mogli wprowadzić co chcieli, ok, ale niech dadzą możliwość wyboru czy chce się z tego korzystać czy nie.
Tak, i nazywa się to wolny rynek.

Jeśli Allegrowe nowości faktycznie będą zatruwać ludziom życie w takim stopniu, jak to, Dziewczyny, implikujecie, to Allegro zwyczajnie stracą udziały w rynku i wypadną z gry. Asiu, wypisałaś się z All? A Ty, CBR?

Ja kompletnie nie rozumiem i nigdy nie potrafiłam takiego podejścia, że jeśli coś mi się nie podoba - to będę narzekać i nic z tym nie zrobię. Z tego co wiem, niektórzy użytkownicy wycofali się na Świstaka - i to uważam za konstruktywne podejście. Że sprzedaż tam gorsza? - Fakt, a to oznacza, że panowie z Allegro kiedyś tam coś zrobili bardzo dobrze, i dlatego teraz ktoś taki jak my, ma opcję - zgodzić się z tym, co panowie z Allegro dyktują, lub wynieść się grzecznie gdzie indziej. Jeśli panowie z Allegro zrobią coś bardzo źle, to takie osoby jak my nie będą się musiały nimi przejmować, bo portal straci na znaczeniu. Witamy w wolnym rynku.

Co do podkreślonego, to mamy co najmniej dualizm podejść, bo ja na przykład nie uważam tego za bzdurę. Czyli zdania są podzielone.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-05-15 o 23:35
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:18   #1103
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

cbr, ogolnie sie odniose do Twojej wypowiedzi. otoz, potrafie zrozumiec Twoj punkt widzenia. sama mam odmienny - przyznam, ze sprzedaje nie az tak duzo na All, tylko raz na jakis czas cos osiaga kwote powyzej 100 zl, w zwiazku z czym nie boli mnie brak pieniedzy na koncie zaraz po wplacie (inna rzecz, ze zwazywszy, ze nie kazdy kupujacy przelewa pieniadze natychmiast i czasami przelew nie przechodzi w tym samym dniu, zas wyplaty z konta z All w moim przypadku nastepuja bardzo szybko, tak ze po prawdzie, nie jestem w stanie orzec czy szybciej mialabym pieniadze przy normalnym przelewie).

jedno, co mi sie nie podoba w tym, co napisalas, to powtorzenie jak to sie nam - domniemamym juz, jak sadze, "fanom" PzA - czkawka odbije radosc z tytulu wprowadzenia PzA - gdy tymczasem - i ja powtorze - nie tyle mnie cieszy istnienie PzA (zwlaszcza, ze sama dotad nie korzystalam, jako kupujaca), co nie mam z tym aktualnie zadnego problemu. a jesli wprowadza oplaty za te opcje, to owszem, jak wczesniej pisalam juz, nie spodoba mi sie to.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:21   #1104
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Mnie się też nie bardzo podoba to PzA a jeszcze jak zażyczą se za tą przyjemność opłatę to juz w ogóle masakra.Powinien być wolny wybór a nie przymus.....
Tak, zgadzam się, ale mimo wszystko, nie można kogoś oskarżać z góry tylko dlatego, że "my wiemy, że tak się stanie". To już nawet nie jest domniemanie winy, tylko nie wiem co

Jak wprowadzą odpłatność, będę narzekać wraz z Wami i będę do tego pierwsza. Bo reszta, jak dotąd, to zarzuty mało merytoryczne. Raczej z cyklu szabelka w dłoń i "nie będzie mi ktoś gadał, co mam robić"...

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Ja nie twierdzę, że nie można się wypisać, ja twierdzę, że polecieli w kulki narzucając użytkownikom pośrednictwo finansowe.

Ale ja Wam powiadam - wszyscy jeszcze będą przeklinali PzA.
Tako rzecze ZaraPanda
Pytanie - pracodawca płaci Ci przelewem, gotówką?

Masz wybór?

Czy stanowi to dla jakiś problem?

Jest narzucone pośrednictwo finansowe? A może ja wolałabym z wypłatą w ręku po bułki, bez konieczności dygania do bankomatu? Gdzie w dodatku ostatnich 7 zł z konta - moich w koncu - nie mogę nawet wypłacić?

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-05-15 o 23:22
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:24   #1105
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Um, to znaczy - jest tak nawet przy wypłacie na żądanie? Dopytuję, bo nie miałam jeszcze przyjemności korzystać w tę stronę.
sprawdzilam przed chwila liste moich wyplat - najdluzej czekalam 25 godzin na wyplate, najkrocej bylo to w zasdzie od reki (wydalam polecenie o 23 jednego dnia, kasa przeszla o 11 nastepnego dnia).

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Mnie się podoba to, że nie muszę kopiować danych przelewu i martwić się czy wszystko poszło poprawnie bo "wklepuje się" samo.
tez uwazam to za ulatwienie.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Nienawidzę niedorobionych systemów i półśrodków - przyznam, że na początku strasznie mnie PzA wkurzało.
i tu sie zgadzam.
niczym stetryczala baba powtorze - jeno sprawny zupelnie system PzA (a takowy jest, poki co, w moim przypadku) uwazam za w porzadku, niedorobki mnie zloszcza niesamowicie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:24   #1106
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja jestem daleka od narzekania,ale lepiej mi było z normalnymi wpłatami na konto... no ale nie pochlastam sie z tego powodu oczywiście

Nie ma sensu też przekonywanie siebie nawzajem o racjach, czy to dobre rozwiązanie czy niedobre,czy to udogodnienie czy tylko i wyłącznie chęc zwiększenia zysków przez allegro, tak jak w wyborze perfum tak i w odbiorze 'udogodnień" na all zdania są i będą podzielone...
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:28   #1107
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Przecież jak i tak płacę w swoim banku za przelew to nadal będę płaciła tak czy tak. ?
Zaraz, czekaj, gdzie, no właśnie nie, nie będziesz płaciła.

I ja nie będę musiała, jak sprzedający się nauczą korzystać z usługi, bo na razie - witki opadają, wystarczy poczytać....

A ja mam awersję do Mbanku, ja wolę PKO - mogę? Mogę! Wolno mi.

Dlaczego ma mi ktoś kazać łotwiroć konto w niepolskim banku, a może ja z przedwojennej endecji poglądowo jestem?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:28   #1108
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Bo reszta, jak dotąd, to zarzuty mało merytoryczne. Raczej z cyklu szabelka w dłoń i "nie będzie mi ktoś gadał, co mam robić"...
Aniu, to chyba punkt widzenia zależy od punktu siedzenia w tym przypadku, bo do mnie z kolei Wasze argumenty, że PzA jest szybsze, łatwiejsze i tańsze w użytkowaniu, niż tradycyjne przelewy, nie trafiają się przekonałam, że przelew, który miałabym w 2 (góra 3) dni, lazł 5 dni, a kupująca mi suszyła głowę, że przesyłka nie jest jeszcze wysłana. Dla mnie przyjemność średnia.

Niemniej rozumiem Wasze podejście do sprawy - gdybym nie miałam konta mbankowego (darmowe przelewy, ale oprocentowanie na koncie podstawowym zerowe) i PzA rzeczywiście śmigało "przlewy z dnia na dzień", też pewnie broniłabym go własnym cycem.
Ale już ten pierwszy (i mam nadzieję ostatni raz) korzystania z PzA wystarczająco obrzydził mi tę metodę płatności (na którą niestety wpływu nie mam chyba muszę ja.ieś techniki zdalnej psychomanipulacji wobec kupujących opanować).
A że na aukcjach jednak dość często zdarza mi się przekraczać 100-200zł (rekord to chyba 800zł od jednego allegrowicza przy wyprzedaży kolekcji perfumowej), więc zależy mi na tym, żeby od razu to to w graści mieć (tym bardziej, że latam codziennie do Ikei, dokupuję jakichś pierdół do domu i kasiora topnieje, a każdy przypływ jest mile witany i momentalnie zamieniany na kolejny garnek / miskę / patelnię, czy - jutrzejsze pilne muszmiecie - kosz na śmieci + karnisze + zasłony / firanki + odbojniki do drzwi).
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:29   #1109
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Nie ma sensu też przekonywanie siebie nawzajem o racjach, czy to dobre rozwiązanie czy niedobre,czy to udogodnienie czy tylko i wyłącznie chęc zwiększenia zysków przez allegro, tak jak w wyborze perfum tak i w odbiorze 'udogodnień" na all zdania są i będą podzielone...
sie zgadzam, acz po prostu nie zawsze widze argumenty merytoryczne przeciwnikow PzA. bo "jestem na nie, bo tak" do mnie nie trafia
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 23:33   #1110
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość

Nie ma sensu też przekonywanie siebie nawzajem o racjach, czy to dobre rozwiązanie czy niedobre,czy to udogodnienie czy tylko i wyłącznie chęc zwiększenia zysków przez allegro, tak jak w wyborze perfum tak i w odbiorze 'udogodnień" na all zdania są i będą podzielone...
Prawdopodobnie to drugie.

Ale to nie ma znaczenia, i masz rację, że przekonywanie kogokolwiek nie ma sensu, każdy powinien mieć i ma prawo do własnego zdania - chodzi tylko o dyskusję na merytoryczne argumenty oraz trzymanie się zasad - zasady mówią, że sprzedawca akceptuje PzA korzystając z portalu, to sprzedawca akceptuje albo sprzedawca nie korzysta. Ot i tyla, i koniec, i kropka.

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Aniu, to chyba punkt widzenia zależy od punktu siedzenia w tym przypadku, bo do mnie z kolei Wasze argumenty, że PzA jest szybsze, łatwiejsze i tańsze w użytkowaniu, niż tradycyjne przelewy, nie trafiają.

CBRku, Ty mnie nadal nie rozumiesz.

Powyższe to wcale nie są moje argumenty. Łatwiejsze, jak widać z powyższej dyskusji, nie jest - przynajmniej dla większości osób, dla Was przecież - szybkość - podobna, czy tańsze - dla sprzedającego nie ma znaczenia, jako Kupująca - nie mogę używać, ze względu na obecną - na przykład taką, jak Wasza - postawę

Mój argument to wyłącznie to i tylko to, że należy przestrzegać ustalonych zasad i że powinny one być równe dla wszystkich. A jeśli komuś to nie odpowiada, zawsze może zabrać swoje zabawki i pójść do innej piaskownicy.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.