Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 12:11   #1411
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko o GRECJI

Cytat:
Napisane przez annakoz87 Pokaż wiadomość
Cięzko cos organizowac samemu, a biura podrozy zawsze mają jakieś info małym druczekiem w umowie i ukryte koszty np. w postaci rezydenta

Teraz pewną nowością sa pośredniki turystyczne, gdzie samemu się wybiera lot w wybranym terminie, a potem hotel i pokazuje się końcowa cena za przelot i pobyt i to jest wszystko. Jak ktoś nie ogarnia takiej organizacji na własną rękę, to naprawde dobra opcja na początek no i mozna sobie dobrac hotel jaki sie chce (tez cenowo jak komu pasuje)

znajomi ostatnio wyszukiwali sobie tutaj, od razu wrzucam link z instrukcją co i jak sie robi na tej stronie http://www.startholidays.pl/info/jak-to-dziala.aspx na pewno sobie poradzisz są nawet takie oferty, że zamykkasz się w niecałym tysiaku za osobę za tydzien!

PS W Turcji teraz jest strasznie niebepiecznie, ciągle się słyszy o zamachach Jestem w szoku jak słyszę, że ktoś się decyduje tam lecieć...
Rezydent jako ukryty koszt ?
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 22:31   #1412
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Wszystko o GRECJI

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Rezydent jako ukryty koszt ?
^ Też mnie to zdziwiło, każde porządne biuro podróży zapewnia opiekę rezydenta na czas pobytu za granicą. Zwłaszcza, że nie wszyscy kontrahenci i hotelarze mówią płynnie po angielsku w każdym rejonie świata . Nie chciałabym jechać na wakacje z biurem podróży, które w ukrytych kosztach ma rezydenta, bo wtedy to może oznaczać bardzo słabą opiekę na miejscu . (czytaj : złamiesz sobie nogę radź sobie sam)
Dla mnie taki standard jest nie do pomyślenia i podejrzany, no ale co tam.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 23:10   #1413
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko o GRECJI

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
^ Też mnie to zdziwiło, każde porządne biuro podróży zapewnia opiekę rezydenta na czas pobytu za granicą. Zwłaszcza, że nie wszyscy kontrahenci i hotelarze mówią płynnie po angielsku w każdym rejonie świata . Nie chciałabym jechać na wakacje z biurem podróży, które w ukrytych kosztach ma rezydenta, bo wtedy to może oznaczać bardzo słabą opiekę na miejscu . (czytaj : złamiesz sobie nogę radź sobie sam)
Dla mnie taki standard jest nie do pomyślenia i podejrzany, no ale co tam.
Byłam w Grecji i rezydent był w pakiecie za darmo , tak samo w Egipcie :p Wiec tutaj się dziwie, że jako ukryty koszt jest :p hehehe
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 08:11   #1414
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Wszystko o GRECJI

Ponoć jako ukryty koszt jest też korzystanie z basenu i klimatyzacja Ale, że to tylko na wyspach niby, związane z nałożeniem na Grecję dodatkowych podatków. Takie rewelacje usłyszałam od koleżanki pracującej w BP.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 08:17   #1415
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Klimatyzacja i basen są często dodatkowo płatne, ale to nie jest ukryty koszt, a bardziej dowolna opcja.
Nie spotkałam się, żeby ww. rzeczy były ukrytym kosztem.
Poza tym basen w Grecji, która ma piękne morza z nieskazitelnie czystą turkusowa wodą to dla mnie pomyłka. Nie warto przepłacać za basen.
Za to klimatyzacja w okresie letnim to must have - chyba, że lubicie się zamieniać w nocy w gotowanego kurczaka .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 09:01   #1416
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Klimatyzacja i basen są często dodatkowo płatne, ale to nie jest ukryty koszt, a bardziej dowolna opcja.
Nie spotkałam się, żeby ww. rzeczy były ukrytym kosztem.
A ja się nie spotkałam, żeby korzystanie na wakacjach z basenu było kosztem jawnym Kiedys tak bywało z klimatyzacją (poza sezonem). Ale basen ... ? Mozesz powiedzieć w jakich ofertach, destynacjach czy oklicznościach trzeba dopłacać za basen?
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 09:34   #1417
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Ponoć jako ukryty koszt jest też korzystanie z basenu i klimatyzacja Ale, że to tylko na wyspach niby, związane z nałożeniem na Grecję dodatkowych podatków. Takie rewelacje usłyszałam od koleżanki pracującej w BP.
Hahaha za Klime płacić na wyspach? Byłam na wyspie teraz i to totalna bzdura. Jak jest w pokoju to się nie płaci - nie wiem skąd ona to wzięła... i ten basen jako ukryty koszt... tez udane.





Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Klimatyzacja i basen są często dodatkowo płatne, ale to nie jest ukryty koszt, a bardziej dowolna opcja.
Nie spotkałam się, żeby ww. rzeczy były ukrytym kosztem.
Poza tym basen w Grecji, która ma piękne morza z nieskazitelnie czystą turkusowa wodą to dla mnie pomyłka. Nie warto przepłacać za basen.
Za to klimatyzacja w okresie letnim to must have - chyba, że lubicie się zamieniać w nocy w gotowanego kurczaka .
Płatne chyba w naprawdę kiepskich hotelach... ja nie płaciłam za żadną klime i basen w lato.
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 09:39   #1418
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Hahaha za Klime płacić na wyspach? Byłam na wyspie teraz i to totalna bzdura. Jak jest w pokoju to się nie płaci - nie wiem skąd ona to wzięła... i ten basen jako ukryty koszt... tez udane.


Płatne chyba w naprawdę kiepskich hotelach... ja nie płaciłam za żadną klime i basen w lato.

Ja chyba ze dwa razy trafiłam tak, że za klime trzeba było dopłacać w hotelach ale to było poza sezonem i raz w Grecji, a raz w Turcji.


Ale o basenach czy rezydencie to też pierwsze słysze i jeśli to prawda to nigdy bym sie nie zdecydowała na taka opcje z bp.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 09:58   #1419
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Jeśli nie dopłacałyście za klimatyzację/basen to zazwyczaj jest to wliczone w cenę . Grecy są przyjaźni, ale liczy się zysk. Zależy czy ktoś lubi wielkie hotele, czy woli kameralne ville. Ja wolę te drugie, bo nie lubię tzw. spędu owiec i owszem, spotkałam się z dopłacaniem za klimatyzację jako dodatkowa opcja. Baseny są nie tylko przy noclegowniach, ale też przy tawernach i tam często są płatne albo wliczone w cenę posiłku lub napoju. Bardzo często jest tak, że jeśli chcemy skorzystać z basenu, to musimy zakupić chociażby zwykłą coca colę.
Wszystko pewnie zależy też gdzie kto był, pewnie na bardzo obleganych, typowo turystycznych wyspach jest inaczej, inaczej też jest w małych, typowo greckich miasteczkach i kurortach. Każdy ma inne doświadczenia a ten wątek służy temu, żeby się nimi podzielić.
I oczywiście co biuro podróży to inna oferta. Niektóre biura zamieszczają w swojej ofercie informację o dodatkowych kosztach a inne nie. Niektóre wyjazdy są droższe i wtedy już wlicza się w cenę np. klimatyzację, basen, posiłki, leżaki przy plaży należącej do hotelu. Można też jechać na o wiele tańszy wyjazd i samemu wybrać, na czym nam bardziej zależy.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:24   #1420
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja chyba ze dwa razy trafiłam tak, że za klime trzeba było dopłacać w hotelach ale to było poza sezonem i raz w Grecji, a raz w Turcji.


Ale o basenach czy rezydencie to też pierwsze słysze i jeśli to prawda to nigdy bym sie nie zdecydowała na taka opcje z bp.
Jak bym miała też tak dopłacać to bym nie brała pod uwagę żadnej takiej oferty... nie po to place 2 czy 2.5 tys za osobę żeby do wszystkiego dopłacać





Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Jeśli nie dopłacałyście za klimatyzację/basen to zazwyczaj jest to wliczone w cenę . Grecy są przyjaźni, ale liczy się zysk. Zależy czy ktoś lubi wielkie hotele, czy woli kameralne ville. Ja wolę te drugie, bo nie lubię tzw. spędu owiec i owszem, spotkałam się z dopłacaniem za klimatyzację jako dodatkowa opcja. Baseny są nie tylko przy noclegowniach, ale też przy tawernach i tam często są płatne albo wliczone w cenę posiłku lub napoju. Bardzo często jest tak, że jeśli chcemy skorzystać z basenu, to musimy zakupić chociażby zwykłą coca colę.
Wszystko pewnie zależy też gdzie kto był, pewnie na bardzo obleganych, typowo turystycznych wyspach jest inaczej, inaczej też jest w małych, typowo greckich miasteczkach i kurortach. Każdy ma inne doświadczenia a ten wątek służy temu, żeby się nimi podzielić.
I oczywiście co biuro podróży to inna oferta. Niektóre biura zamieszczają w swojej ofercie informację o dodatkowych kosztach a inne nie. Niektóre wyjazdy są droższe i wtedy już wlicza się w cenę np. klimatyzację, basen, posiłki, leżaki przy plaży należącej do hotelu. Można też jechać na o wiele tańszy wyjazd i samemu wybrać, na czym nam bardziej zależy.
To pogrubione tez dziwne....

Ja dałam za swoją niecałe 2 tys za osobę
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:42   #1421
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
To pogrubione tez dziwne....
To pogrubione o czym pisze haru_haru pewnie nie dotyczy ofert hoteli. Pewnie w ogóle nie dotyczy wyjazdów z BP a wyjazdów na własną rękę. Być może również nie do hoteli a do mniejszych willi czy pensjonatów. Wtedy każdy właściciel może sobie żądać opłaty za co chce.
Myślałam zasadniczo raczej o wyjazdach zorganizowanych z BP, wtedy te dopłaty wydają sied ziwne, szczególnie za basen.

Też nie wyobrażam sobie płacić za wakacje 2500 os po to, żeby dopłacać za coś jeszcze, wtedy wolałabym szukać innej opcji. No bo bez przesady ...
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2015-08-07 o 10:43
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 12:00   #1422
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość

Też nie wyobrażam sobie płacić za wakacje 2500 os po to, żeby dopłacać za coś jeszcze, wtedy wolałabym szukać innej opcji. No bo bez przesady ...
Za taką kasę można kupić lasta w szanującym się biurze podróży bez dodatkowych kosztów.

Słuchając info w radio i TV dziwie się, że ludzie są tak złudnie naiwni.. do ofert które są podejrzanie tanie lub mają wiele gwiazdek z odnośnikami....
No ale każdy uczy się na błędach.
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 12:26   #1423
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
To pogrubione o czym pisze haru_haru pewnie nie dotyczy ofert hoteli. Pewnie w ogóle nie dotyczy wyjazdów z BP a wyjazdów na własną rękę. Być może również nie do hoteli a do mniejszych willi czy pensjonatów. Wtedy każdy właściciel może sobie żądać opłaty za co chce.
Myślałam zasadniczo raczej o wyjazdach zorganizowanych z BP, wtedy te dopłaty wydają sied ziwne, szczególnie za basen.

Też nie wyobrażam sobie płacić za wakacje 2500 os po to, żeby dopłacać za coś jeszcze, wtedy wolałabym szukać innej opcji. No bo bez przesady ...
No chyba że
faktycznie do prywatnych kwater to mogą sobie coś tam liczyć a nie hotelach z BP.




Cytat:
Napisane przez cola201 Pokaż wiadomość
Za taką kasę można kupić lasta w szanującym się biurze podróży bez dodatkowych kosztów.

Słuchając info w radio i TV dziwie się, że ludzie są tak złudnie naiwni.. do ofert które są podejrzanie tanie lub mają wiele gwiazdek z odnośnikami....
No ale każdy uczy się na błędach.
No ja z last minute właśnie brałam oferte, ale też jak zanim podpisałam umowę to pytałam się dla pewności czy nic nie dopłacać trzeba, czy będzie rezydent itd pomimo,że wszystko w ofercie było wypisane

A to fakt jest, ludzie biorą wycieczki po 500 zł za osobę na tydzień do Chorwacji. W dzień " wylotu " zdziwienie, że za bagaz,transport,bilet trzeba dopłacić a na miejscu bez wyżywienia są
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 12:37   #1424
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A to fakt jest, ludzie biorą wycieczki po 500 zł za osobę na tydzień do Chorwacji. W dzień " wylotu " zdziwienie, że za bagaz,transport,bilet trzeba dopłacić a na miejscu bez wyżywienia są

Serio aż takie naiwniaki są ?...ręcę opadają !


Kupować takie wycieczki to jedno, jak ktoś chce to wolna droga ale wierzyc , że cena zawiera wszystko to dopiero masakra.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 13:22   #1425
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Serio aż takie naiwniaki są ?...ręcę opadają !


Kupować takie wycieczki to jedno, jak ktoś chce to wolna droga ale wierzyc , że cena zawiera wszystko to dopiero masakra.
No gdzieś coś takiego czytałam ale dawno temu
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 13:33   #1426
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość

A to fakt jest, ludzie biorą wycieczki po 500 zł za osobę na tydzień do Chorwacji. W dzień " wylotu " zdziwienie, że za bagaz,transport,bilet trzeba dopłacić a na miejscu bez wyżywienia są
Ludzie nie myślą, reklama działa na nich jak magnez....

Ja rozumiem, że kogoś nie stać, że chce jechać jak najtaniej, ale potem są właśnie takie konsekwencje, które wynikają ze zbyt dużego zaufania do oferty.... Organizator doskonale umie to wykorzystać..

Szczerze mówiąc jak mam zapłacić 800 zł za tydzień na Chorwacji ze wszystkim i tarabanić się autokarem - wole mieć pewne kilka dni w tej cenie gdzieś w Polsce, gdzie przynajmniej ludzie mówią po polsku i w razie potrzeby mogę zadzwonić po pomoc. Czas podróży będzie znacznie krótszy a wypoczynek w spokoju dużo przyjemniejszy
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 15:30   #1427
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cola201 Pokaż wiadomość
Ludzie nie myślą, reklama działa na nich jak magnez....

Ja rozumiem, że kogoś nie stać, że chce jechać jak najtaniej, ale potem są właśnie takie konsekwencje, które wynikają ze zbyt dużego zaufania do oferty.... Organizator doskonale umie to wykorzystać..

Szczerze mówiąc jak mam zapłacić 800 zł za tydzień na Chorwacji ze wszystkim i tarabanić się autokarem - wole mieć pewne kilka dni w tej cenie gdzieś w Polsce, gdzie przynajmniej ludzie mówią po polsku i w razie potrzeby mogę zadzwonić po pomoc. Czas podróży będzie znacznie krótszy a wypoczynek w spokoju dużo przyjemniejszy
Hahaha co racja to racja
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:43   #1428
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Jadę na Rodos ! Jakieś porady?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:54   #1429
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Jadę na Rodos ! Jakieś porady?

Wypożyczyć auto i zwiedzić wyspę
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 08:25   #1430
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Wypożyczyć auto i zwiedzić wyspę
A to na pewno.
Co warto zobaczyć? Z tego co czytam to Dolina Motyli mocno przereklamowana...
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 21:40   #1431
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Dziewczyny początkiem września wybieram się do Grecji. Teraz patrze na ceny i mnie odstraszają . Jest możliwe aby złapać jakiegoś fajnego lasta kilka dni przed ? Patrze na biuro Rainbow Tours i Itake
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 11:00   #1432
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny początkiem września wybieram się do Grecji. Teraz patrze na ceny i mnie odstraszają . Jest możliwe aby złapać jakiegoś fajnego lasta kilka dni przed ? Patrze na biuro Rainbow Tours i Itake
Jak możesz to czekaj. Na kilka dni przed możesz wyhaczyć na prawdę fajne oferty. Już to gdzieś pisałam, znajomi 3 dni przed wyjechali na Fuertę do super 5* hotelu z all za niewielkie pieniądze. Teraz to ceny na wyjazdy na za miesiąc czy dwa kosztują duża za dużo, to nie są typowe lasty.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 14:21   #1433
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Jak możesz to czekaj. Na kilka dni przed możesz wyhaczyć na prawdę fajne oferty. Już to gdzieś pisałam, znajomi 3 dni przed wyjechali na Fuertę do super 5* hotelu z all za niewielkie pieniądze. Teraz to ceny na wyjazdy na za miesiąc czy dwa kosztują duża za dużo, to nie są typowe lasty.
Dokładnie
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 16:48   #1434
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Dokładnie
Będę czekać , bo teraz ceny nie są za ciekawe. Od 2,5 tys w górę. Chociaż za 2,5 ciężko wyhaczyc.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 18:22   #1435
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Będę czekać , bo teraz ceny nie są za ciekawe. Od 2,5 tys w górę. Chociaż za 2,5 ciężko wyhaczyc.
No niestety takie realia :p

ja kupowałam lasty 1 dzień przed wylotem i według mnie nawet sporo zaoszczędziłam jeśli bym miała patrzeć na ceny które są teraz albo we wrześniu
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 20:02   #1436
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
A to na pewno.
Co warto zobaczyć? Z tego co czytam to Dolina Motyli mocno przereklamowana...
My w dolinie motyli nie byliśmy bo tam jest sens jechać tylko wczesną wiosną, a potem nic tam nie uwidzisz...ani jednego motyla. Nie polecam również zatoki Quinna, której imo długo szukaliśmy , a to taka zatoka jakich na Rodos wiele , o wiele ładniejsze są np koło Lindos.

Ja stacjonowałam koło miasta Rodos,w Lalyssos ale zwiedziliśmy autem praktycznie cała wyspe. Na pewno miasto Rodos warto zobaczyć. Z tych znanych miejscówek i opisywanych w przewodnikach to koniecznie polecam pojechać do Lindos, cudowne miejsca, fajne lagunki, akropol.
Prasonosi też godne zobaczenia , duża ładna piaszczysta plaza co na Rodos jest rzadkościa, ładne widoczki ale niestety piasek bardzo gorący, a lezaki płatne i dosyć drogie.
Warto zobaczyć ruiny zamku nad brzegiem morza i od razu przy drodze - też robił wrażenie i widki niezapomniane ( musiałam w necie sprawdzić nazwe bo kurcze już jakiś czas temu tam byłam i ciezko mi sobie przypomnieć wszystkie miejscówki ) - Monilithos.

Najbardziej nam sie jednak podobało w sumie to nie wiem gdzie gdzieś w centralnej czesci wyspy, w górach... po prostu zabłądziliśmy autem i tam wylądowaliśmy, piekne gaje oliwne, przemili Grecy którzy czestowali nas winkiem, miodem, oliwkami no i najcudowniejsze widoki ever
Ci Grecy polecili nam żródła z ładnym wodospadem, również warto pojechać...tylko nie pytaj gdzie to było gdzies niedaleko doliny motyli.

zaraz przejrze sobie folder z fotkami i może wstawie jakieś widoczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010721.JPG (113,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1011832_538094476249489_1094600893_n.jpg (95,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06565.JPG (250,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010762.JPG (95,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1016664_538094212916182_334897792_n.jpg (99,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1002.jpg (78,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010669.JPG (126,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000509.jpg (111,0 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-08-19 o 20:16
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 12:31   #1437
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Hej !
Wybieram sie do Grecji w tym roku, wlasciwie za 2 tygodnie, do Kavos, Corfu.
Jako ze to moja pierwsza wycieczka za granice tak bardzo - lece z UK - ierwszy raz do cieplych krajow powiedzcie mi co powinnam zabrac ze soba.
Poza kremami UV, sprayami na komary
Jak wyglada sprawa z opieka zdrowotna? bede w 25tygodniu ciazy, czy warto wykupowac ubezpieczenie na czym sie skupic.

I czy ktos wie jak moze wygaldac pogoda w pierwszej polowie wrzesnia?

Dziekuje !
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 13:58   #1438
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Hej !
Wybieram sie do Grecji w tym roku, wlasciwie za 2 tygodnie, do Kavos, Corfu.
Jako ze to moja pierwsza wycieczka za granice tak bardzo - lece z UK - ierwszy raz do cieplych krajow powiedzcie mi co powinnam zabrac ze soba.
Poza kremami UV, sprayami na komary
Jak wyglada sprawa z opieka zdrowotna? bede w 25tygodniu ciazy, czy warto wykupowac ubezpieczenie na czym sie skupic.

I czy ktos wie jak moze wygaldac pogoda w pierwszej polowie wrzesnia?

Dziekuje !

Witaj,

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=815661

w tym wątku pisałam o tym co warto zabrać na wakacje z własnego doświadczenia. Być może wymienione prze zemnie rzeczy pomogą Ci w pakowaniu.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie,to jeżeli jesteś w ciąży - wg mnie dobrze jest wykupić coś dodatkowego. Zawsze to poprawi komfort psychiczny Tobie i partnerowi podczas wakacji.

Pogoda? Jak to w Grecji - małe prawdopodobieństwo na deszcze i zimne dni. Ja byłam na przełomie września i października to temp. przez 6 dni na 7 nie spadła poniżej 30 stopni. Morze ciepłe, więc tylko korzystać z przyjemności
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:16   #1439
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cola201 Pokaż wiadomość
Witaj,

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=815661

w tym wątku pisałam o tym co warto zabrać na wakacje z własnego doświadczenia. Być może wymienione prze zemnie rzeczy pomogą Ci w pakowaniu.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie,to jeżeli jesteś w ciąży - wg mnie dobrze jest wykupić coś dodatkowego. Zawsze to poprawi komfort psychiczny Tobie i partnerowi podczas wakacji.

Pogoda? Jak to w Grecji - małe prawdopodobieństwo na deszcze i zimne dni. Ja byłam na przełomie września i października to temp. przez 6 dni na 7 nie spadła poniżej 30 stopni. Morze ciepłe, więc tylko korzystać z przyjemności
Dziekuje slicznie !!!
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 19:37   #1440
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy

Ja wybieram sie na Rodos na początku października i licze na sloneczko
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-23 10:01:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.