Otręby-wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-16, 09:51   #31
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Otręby, jakie?

mam pytanie jakich firm otręby wcinacie?
część z Was pisałam że nie lubi tych smakowych, a może komus smakują one, jesli tak to jakie?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 21:53   #32
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Otręby, jakie?

Cytat:
Napisane przez bluegirl
mam pytanie jakich firm otręby wcinacie?
część z Was pisałam że nie lubi tych smakowych, a może komus smakują one, jesli tak to jakie?
ja jem oterby pszenne firmy Kupiec(zielone opakowanie).ja za tymi granulowanymi z owocami nie przepadam,ale ogolnie nie sa najgorsze
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 05:56   #33
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Otręby, jakie?

Cytat:
Napisane przez aluniaa007
ja jem oterby pszenne firmy Kupiec(zielone opakowanie).ja za tymi granulowanymi z owocami nie przepadam,ale ogolnie nie sa najgorsze
dzieki, rozejrzę się dziś za nimi
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:00   #34
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Otręby, jakie?

ja robie sobie papkę z mlekiem [też się ludzie dziwią jak mogę to jeść] i najbardziej lubię te granulowame ze śliwkami. Tyle,że te mi na jakoś krótko starczają,więc ostatnio zaczęłam kupować na przemian-śliwkowe i zykłe.
Zdrowsze podobno są pszenne,ale smaczniejsze owsiane.

Jedna uwaga-podobno nie można tego dużo jeść przy tabletkach antykoncepcyjnych. Ktoś wie czy to na 100% prawda?
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:24   #35
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Otręby, jakie?

Cytat:
Napisane przez Hisoka
Jedna uwaga-podobno nie można tego dużo jeść przy tabletkach antykoncepcyjnych. Ktoś wie czy to na 100% prawda?
o tez jestem ciekawa
kupiłam swoje pierwsze w życiu otręby i o dziwo smakują mi nawet na sucho, a to te zwykłe
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 19:26   #36
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Otręby, jakie?

A czy spotkałyście się z czymś takim jak zarodki pszenne Dziś widziałam obok otręb i zastanawiam się co to za cudo Spotkałam się też otrębami owsianymi i czy one maja takie same właściwości jak te pszenne

I zastanawia mnie jeszcze ten cukier w otrębach. Niby mają błonnik, przyśpieszają przemianę materii, ale jednoczesnie zawierają cukier, więc sa dosyć kaloryczne, czyż nie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 21:11   #37
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Red face czy otręby są zdrowe?

ostatnio czytam różne ciekawostki żywieniowe i szukając informacji nt zdrowej mąki natknęłam się na pewien nowy aspekt..

okazuje się że ziarna zbóż posiadają kwas fitynowy który wiąże się z mikroelementami (np. cynk, wapń, żelazo, magnez) zmniejszając ich dostępność dla organizmu ..
dlatego należy np. moczyć płatki owsiane (wtedy kwas fitynowy jest neutralizowany)..

zastanawiam się czy dotyczy to też otrębów? czy powinno się je moczyć i czy posiadają enzym który neutralizuje ten szkodliwy k. fitynowy?
a może otręby tylko przelatują przez organizm nie oddziałując z zawartymi w pożywieniu minerałami?

jestem bardzo ciekawa - jem płatki owsiane i nie wiem czy warto dokładać do nich otręby czy lepiej z nich zrezygnować?
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-19, 21:56   #38
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Otręby, jakie?

nie są kaloryczne. Szczegolnie te "bezsmakowe". Zresztą przeczytaj sobie na opakowaniu i zwróć uwagę ,że cały woreczek otrębów waży 100-200 g
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 11:37   #39
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Zawsze sie zastnawialam dlaczego trzeba moczyc otreby przed jedzeniem i nigdy tego nie robilam bo nie widzialam sensu

A co do otrębów, które w sporej mierze zawieraja blonnik który właśnie 'przelatuje' przez organizm to nie wiem czy zawierają ten kwas czy nie..
Ale nawet jeśli tak, to wydaje mi się, że mają za dużo zalet żeby z nich rezygnować

Smacznego
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:09   #40
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile

"Otręby są częścią zbóż, która pozostaje po oddzieleniu ziarna. Nie jest to całość pokarmowa. A najlepiej jest spożywać właśnie całości pokarmowe, tak jak występują one w naturze. Całość pokarmowa bowiem posiada wszystko to, co jest także potrzebne do jej strawienia. Czyli lepiej jest jadać pieczywo razowe, niż białe bułki, a potem łyżkę otrąb. Otręby z racji swojej natury: nie trawią się w naszym przewodzie pokarmowym i przesuwając się przez jelita spełniają rolę "szczotki", która mechanicznie oczyszcza jelita. Jest to więc dobry półśrodek, a w wielu przypadkach ratunek przeciwko nagminnym zaparciom dla osób, które odżywiają się w sposób bardzo niehigieniczny, czyli: dużo mięsa, przetworzonej żywności, białe pieczywo, mało warzyw i owoców. Otręby w takim przypadku dają pozytywny efekt czyszczenia jelit, ale nie należy z jedzeniem ich przesadzać. A już na pewno nie powinniśmy odchudzać się otrębami, jak zachęcają do tego niektóre diety odchudzające. Otręby bowiem mogą utrudniać wchłanianie pewnych związków mineralnych w jelitach, przede wszystkim wapnia i magnezu."

Znaczy możesz dokładac te otreby do płatków - ale jak zawsze zachowaj umiar

Korzystając z faktu, że o otrębach mowa, postanowiłam się troszkę pochwalić

Mam nadzieje, że nikt na mnie nie nakrzyczy, że to nie to forum (bo to raczej umieścić powinnam na moim gotowaniu)

Postanowiłam zrobić sobie na kolacje naleśniki z otrebami. W sumie to tego nie planowałam, ale w lodówce nie było nic oprócz jogurtu i jajek, a w szafce otręby siedziały, więc postanowiłam wykorzystać te składniki i stworzyłam z nich placuszki

Wykorzystałam kubeczek jogurtu naturalnego Zott, na oko wsypałam trochę otręb śliwkowych i dodałam jedno jajko i trochę cynamonu. Wszystko wymieszałam i usmażyłam na rozgrzanej patelni teflonowej

Bałam się, że mi się to wogóle nie odklei od spodu i bede musiała iśc do sklepu po kolacje, bo nic innego mi w domu nie zostało do jedzenia, ale się jednak udało

Załączam fotki Właśnie jem je posypane cynamonkiem

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2010-01-17 o 12:13
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 18:54   #41
Monikita
Raczkowanie
 
Avatar Monikita
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 464
GG do Monikita
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Milka19 te placuszki musza byc pyszne.Nie mam w domu otrebow ale bede musiala zakupic i zrobic cosik takiego.
Monikita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 21:02   #42
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Mmmmm wyglądają całkiem nieżle, ja jutro spróbuje na śniadanko.. Dziękujemy za podzielenie się pomysłem
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:18   #43
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: czy otręby są zdrowe?

Ciesze się, że pomysł się spodobał Mam nadzieje, że Wam będą smakować.

Mi osobiście brakowało w nich rodzynków i bananków (uwielbiam gorące nalesniki własnie z rodzynkami i bananami ) Ale następnym razem postaram się w nie zaopatrzyć
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 14:20   #44
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Ja codziennie na śniadanie jem płatki owsiane z mlekiem, dzięki tem spadł mi brzuszek i cera mi się poprawiła Polecam wszystkim owsiankę. A pomysł na naleśniczki jest świetny i niedługo go wypróbuję
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 21:08   #45
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Probowałam tych placuszkw..jestem w szoku, sa naprawde pyszne...
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 21:46   #46
Neffik
Zadomowienie
 
Avatar Neffik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 1 300
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Ale mi smaka narobiłyście z tymi plackami Może któraś z Was orientuje się ile mniej więcej może mieć kalorii taki jeden placuszek? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
__________________
Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność.

Neffik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 08:14   #47
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile

Cytat:
Napisane przez koosmaa
Probowałam tych placuszkw..jestem w szoku, sa naprawde pyszne...
Ciesze się, że Ci smakują Ja dodaje do nich jeszcze rodzynki

Cytat:
Napisane przez Neffik
Ale mi smaka narobiłyście z tymi plackami Może któraś z Was orientuje się ile mniej więcej może mieć kalorii taki jeden placuszek? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Wydaje mi się, że nie dużo Równie dobrze mogłabyś zjeść mały kubeczek jogurtu naturalnego z otrębami i cynamonem + jedno jajko - bo z tego składają się te placuszki To chyba niezbyt wiele Zawsze można zamiast jogurtu dodać maślanki, kefiru albo mleka (są mniej kaloryczne niż jogurt - choć ten jogurt jest bez cukru, więc sam za wiele kalorii nie ma) ale musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała wtedy więcej otrębów dodać Proponuje jeszcze dorzucić sezonoew owoce

Ja ostatnio kupiłam sobie otręby prażone pszenne - takie całkiem zmielone i one mają chyba niecałe 132kcal, nie pamiętam dokładnie bo opakowanie już wyrzuciłam, ale na pewno miały dużo mniej niż te które kupuje zawsze (sante ze śliwkami) - można zrobić z tymi otrębami i bedzie dodatkowo mniej kalorii Widziałam też w sklepie zwykłe żyto i tak się zastanawiam czy by nie można własnej mąki żytniej z niego zrobić - zmiksować i dodać do placuszków

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-07-02 o 19:09 Powód: Post pod postem - połączone
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 11:18   #48
jakasx
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 59
a tak przy okazji płatków owsianch to jakie płatki są najlepsze teraz jem kukurydziane ale mi cos nie pasuje no bo one chyba mają cukier więc jakie polecacie(jakoś nie mam prezkonania to tych fitness)

a i jeszce jedno ile kalorii ma cynamon on jest tylko jako przyprawa czy jakoś tuczy?

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-07-02 o 19:10 Powód: Post pod postem - połączone
jakasx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 12:51   #49
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile

Cytat:
Napisane przez jakasx
a tak przy okazji płatków owsianch to jakie płatki są najlepsze teraz jem kukurydziane ale mi cos nie pasuje no bo one chyba mają cukier więc jakie polecacie(jakoś nie mam prezkonania to tych fitness)
Według tego artykułu http://www.wprost.pl/ar/?O=30832 płatki kukurydziane należą do grupy złych węglowodanów, więc jeśli się odchudzasz to nie są wskazane Ja polecam zamiast nich właśnie płatki owsiane (chyba nie mają w sobie cukru), otręby i musli bez cukru (ja mam takie ulubione z carrefoura) Płatków fitness nie polecam bo rzeczywiście zawierają bardzo dużo cukru - one są fitness tylko z nazwy

Cytat:
Napisane przez jakasx
a i jeszce jedno ile kalorii ma cynamon on jest tylko jako przyprawa czy jakoś tuczy?
Cynamon to przyprawa. Pewnie ma jakieś kalorie, ale dodajesz przecież go tylko szczypte Oczywiście jeśli nie lubisz smaku cynamonu to nie dodawaj. Ja go poprostu uwielbiam i praktycznie wszędzie go wsypuje

Najważniejszym składnikiem cynamonu są olejki lotne, garbniki, żywice, śluzy, cukry i skrobia. Nie pytaj co to za śluzy, bo pojęcia nie mam, a skład znalazłam gdzieś w necie

Poza tym cynamon ma też wiele zalet Cynamon stosowany jest głównie dla pobudzenia apetytu i poprawy trawienia. Cynamon ma też zastosowanie w lecznictwie, farmacji i aromaterapii. Zwiększa skuteczność działania insuliny i reguluje poziom cukru we krwi. Leczy także przeziębienia. Wspomaga przeciwdziałanie grypie, stanom osłabienia ogólnego, bólom mięśni, reumatyzmowi, bólom zębów, zaburzeniom pracy nerek, zakłóceniom rytmu serca, dolegliwościom przewodu pokarmowego, biegunce, uciążliwości menstruacji, impotencji, pasożytom skóry, przeciw oziębłości uczuciowej, izolacji, napięciom wewnętrznym i stanom lękowym. W Indiach jako silnie pobudzający afrodyzjak stosowany był w celu wzmożenia rozkoszy.

Ja słyszałam osobiście, że cynamon zmniejsza apetyt Czy ktoś jeszcze coś takiego słyszał

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-07-02 o 19:11 Powód: Post pod postem - połączone - Istnieje opcja wielo-cytatu, proszę z niej korzystać ;)
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 13:19   #50
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Cytat:
Napisane przez jakasx
a tak przy okazji płatków owsianch to jakie płatki są najlepsze teraz jem kukurydziane ale mi cos nie pasuje no bo one chyba mają cukier więc jakie polecacie(jakoś nie mam prezkonania to tych fitness)
Chyba wszystkie płatki typu Frutina, CornFlakes, Cherioss, GoldFlakes, itp. mają cukier i mimo nachalnego promowania ich jako produktów zdrowych, zdecydowanie do takich się nie zaliczają.

Ja również polecam Ci płatki owsiane albo jęczmienne, z tym że owsiane mają więcej witamin.

Ja kupuję płatki owsiane górske, koniecznie zwykłe.
Nie błyskawiczne.

Cytat:
Napisane przez Milka19
Cynamon to przyprawa. Pewnie ma jakieś kalorie, ale dodajesz przecież go tylko szczypte Oczywiście jeśli nie lubisz smaku cynamonu to nie dodawaj. Ja go poprostu uwielbiam i praktycznie wszędzie go wsypuje

Najważniejszym składnikiem cynamonu są olejki lotne, garbniki, żywice, śluzy, cukry i skrobia. Nie pytaj co to za śluzy, bo pojęcia nie mam, a skład znalazłam gdzieś w necie

Poza tym cynamon ma też wiele zalet Cynamon stosowany jest głównie dla pobudzenia apetytu i poprawy trawienia. Cynamon ma też zastosowanie w lecznictwie, farmacji i aromaterapii. Zwiększa skuteczność działania insuliny i reguluje poziom cukru we krwi. Leczy także przeziębienia. Wspomaga przeciwdziałanie grypie, stanom osłabienia ogólnego, bólom mięśni, reumatyzmowi, bólom zębów, zaburzeniom pracy nerek, zakłóceniom rytmu serca, dolegliwościom przewodu pokarmowego, biegunce, uciążliwości menstruacji, impotencji, pasożytom skóry, przeciw oziębłości uczuciowej, izolacji, napięciom wewnętrznym i stanom lękowym. W Indiach jako silnie pobudzający afrodyzjak stosowany był w celu wzmożenia rozkoszy.

Ja słyszałam osobiście, że cynamon zmniejsza apetyt Czy ktoś jeszcze coś takiego słyszał

Milko, czy Ty w ogóle czytasz to, co kopiujesz i wklejasz?

Jest zupełnie na odwrót:
Cynamon przyśpiesza trawienie i wzmaga apetyt.



Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-07-02 o 19:12 Powód: Post pod postem - połączone - Istnieje opcja wielo-cytatu, proszę z niej korzystać ;)
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 13:41   #51
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: czy otręby są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez lullaby22
Milko, czy Ty w ogóle czytasz to, co kopiujesz i wklejasz?

Jest zupełnie na odwrót:
Cynamon przyśpiesza trawienie i wzmaga apetyt.


Oczywiście, że czytam http://www.akupresura.akcjasos.pl/cynamon.html

Zawsze myślałam, że cynamon hamuje apetyt i dlatego myślałam, że może jakis błąd w tym tekście jest
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 14:50   #52
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: czy otręby są zdrowe?

cynamon to jedna z moich ulubionych przypraw mniami..

uwielbiam ryż z cynamonem.. w I fazie SB serek homo. naturalny z cynamonem był moim codziennym deserkiem zresztą cały czas go podjadam ..

co do płatków to koniecznie trzeba czytać skład - bo cukier upychają dosłownie wszedzie nawet w pozornie samych ziarkach można znaleźc kandyzowane owoce (z cukrem oczywiście)

ja ostatnio namiętnie pożeram owsiankę.. dla smaku dodadję trochę nie-gotowanego musli z rodzynkami albo świeże owoce (jagody, morele, truskawki).. do tego dolewam trochę kefiru, siemię lniane i jest pyszna papka próbuję też z mlekiem sojowym ale nie jest aż tak smaczne..

nie moge się jedynie przemóć do jedzenia owsianki na słono - po prostu nie wiem jak miałabym przełknąć coś co POWINNO być słodkie a nie jest
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:36   #53
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Ostatnio jadam na kolację musli (płatki owsiane, płatki pszenne, rodzynki, suszone śliweczki lub inne owoce sezonowe - sama robię mieszankę) i znacznie lepiej się czuję. Tylko gdybym jeszcze miała czas na gimnastykę to byłabym znacznie szczuplejsza.
Ostatno robiłam ciasteczka z płatków owsianych i są przepyszne . Zaniosłam część mojej rodzinie nie mówiąc, że to ciasteczka owsiane (inaczej by nie zjedli ) i .... wszyscy chcieli przepis.
Jeszcze muszę spróbować przepis na placuszki. Myślę, że będą równie pyszne jak ciasteczka .
Pozdrawiam
Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 18:24   #54
jakasx
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 59
Dot.: czy otręby są zdrowe?

apropo ciasteczek owsianych to ile się je piecze bo mam przepis ale tego nie napisali
jakasx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 19:34   #55
Neffik
Zadomowienie
 
Avatar Neffik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 1 300
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Robiłam dzisiaj te placuszki z cynamonem i coś mi nie wyszły Chyba za dużo jogurtu dałam... Przykleiły się do patelni (robiłam na teflonowej) i nie mogłam ich przekręcić na drugą stronę :/ Połowę wyrzuciłam po się rozpaćkała. Dwa mi dobrze wyszły, ale jak dałam trochę masła, bo za bardzo przywierały. No i były dobre Dzięki za przepis i sora, że odbiegam od tematu ;]
__________________
Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność.

Neffik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 19:01   #56
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez jakasx
apropo ciasteczek owsianych to ile się je piecze bo mam przepis ale tego nie napisali
Ja mam w przepisie ok. 20 minut w temp. 180 st.
Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 19:14   #57
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: czy otręby są zdrowe?

hej dziewczyny.mam pytanko...wyczytalam gdzies tu na forum ze otreby wplywaja takze na wchlanianie sie tabletek anty...troszku sie zmartwilam bo je przyjmuje a zachecona Waszymi postami kupilam sobie otreby i mi baardzo smakuja.i czy to znaczy ze tabletki beda "mniej skuteczne" czy ze beda sie wchlaniac dluzej niz zwykle?z gory baardzo dziekuje za odpowiedz.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:15   #58
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: czy otręby są zdrowe?

Cytat:
Napisane przez Neffik
Robiłam dzisiaj te placuszki z cynamonem i coś mi nie wyszły Chyba za dużo jogurtu dałam... Przykleiły się do patelni (robiłam na teflonowej) i nie mogłam ich przekręcić na drugą stronę :/ Połowę wyrzuciłam po się rozpaćkała. Dwa mi dobrze wyszły, ale jak dałam trochę masła, bo za bardzo przywierały. No i były dobre Dzięki za przepis i sora, że odbiegam od tematu ;]
Teraz dopiero zauważyłam Twój post Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to żeby odpowiednio nagrzać patelnie I faktycznie może przesadziłaś z tym jogurcikiem Chyba dwoma placuszkami to za bardzo się nie najadłaś Ja jutro robie te placuszki, ale zamiast jogurtu użyje sobie maślanki i wkroje morelki
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 10:38   #59
Ainom
Raczkowanie
 
Avatar Ainom
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 83
Dot.: czy otręby są zdrowe?

Musli Nestle tropikalne...... wiem wiem.... cukru mnostwo, kalorii pewni tez, ale sa tak pyszne, ze nie moge teraz przejsc na inne, bo mi poprostu zadne nie smakuja.... Pomozcie... napewno sa takie musli (zdrowsze), ktore sa porownywalnie dobre. Wiem, ze moge robic sama ze swiezymi owocami, swoja mieszanke (chyba tylko to mi pozostanie), no ale moze gdzies posrod polek sklepowych, ktos znalazl mniej kaloryczne cudo? Pozdrawiam
Ainom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:34   #60
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: czy otręby są zdrowe?

te omleciki wyglądają tak apetycznie,ze jak tylko wyskoczę do sklepu i skonczą mi sie zapasy domowe, to zabiorę się za nie Mam nadzieje,ze będą posluszne, bo opornie idzie mi pichcenie
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-20 23:14:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.