Pożyteczne porady domowe - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 05:58   #331
tszszecia
Raczkowanie
 
Avatar tszszecia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bytom :)
Wiadomości: 242
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
na suficie w łazience jest duże zawilgocenie. chropowata powierzchnia malowana z 20 lat temu jak nie więcej. czy gips plus farba do ścian biała wystarczy? czyscic to czyms?

Nie jestem do końca pewna jak to działa, ale widziałam w markecie budowlanym taki specyfik, sól chyba czy cos do usuwania plam po zalaniach, ale nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, wiec radzę może dopytac w sklepie.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
__________________
Isn't it strange how dreams can seem so real
tszszecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:17   #332
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
na suficie w łazience jest duże zawilgocenie. chropowata powierzchnia malowana z 20 lat temu jak nie więcej. czy gips plus farba do ścian biała wystarczy? czyscic to czyms?


siema Andrju
trzeba raczej zdrapać starą warstwę, bo inaczej może wszystko odpadać. Chyba,że to nie farba, tylko goły sufit. To trzeba po prostu umyć.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:48   #333
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pożyteczne porady domowe

dzięki spróbuję. ale to chyba goły sufit... :/
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:12   #334
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Wiele razy spotkałam się z opinią, że buty, które śmierdzą należy omijać szerokim łukiem, podobnie jak sklepy, w których od progu uderza nas smród gumy i klejów. Podobno ten drażniący zapach oznacza, że do produkcji użyto produktów zawierających dużo substancji toksycznych, które mogą wchodzić w reakcje ze skórą i mogą nam szkodzić. Generalnie po zapachu można poznać produkty słabej jakości, zanieczyszczone różnymi świństwami
Mam już taki odruch, że biorąc but z półki sklepowej dyskretnie zbliżam go do nosa i wącham, żeby sprawdzić, czy nie roztacza smrodku na odległość.
Zgadzam się z powyższym. Zresztą, bałabym się nosić rzeczy mocno śmierdzące nawet po praniu. Kto wie jakiś barwników i z czego użyli i jaki to ma wpływ na organizm.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 01:14   #335
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
na suficie w łazience jest duże zawilgocenie. chropowata powierzchnia malowana z 20 lat temu jak nie więcej. czy gips plus farba do ścian biała wystarczy? czyscic to czyms?


siema Andrju
Haha

Najlepiej by było szpachelką zdrapać, zagruntować i odmalować na nowo. Jak nie idzie zdrapać, to szczotą drucianą się czyści takie rzeczy, tylko wtedy drogi oddechowe trzeba zasłonić. U nas na wilgoć sprawdził się... Puffi? jakąś taka śmieszna nazwę specyfik miał, drogie dość to było (ok. 4 dych), ale skuteczne, sufit mamy biały już od kilku lat
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )

Edytowane przez Andriejewna
Czas edycji: 2012-08-25 o 01:15
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:12   #336
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Andriejewna Pokaż wiadomość
Haha

Najlepiej by było szpachelką zdrapać, zagruntować i odmalować na nowo. Jak nie idzie zdrapać, to szczotą drucianą się czyści takie rzeczy, tylko wtedy drogi oddechowe trzeba zasłonić. U nas na wilgoć sprawdził się... Puffi? jakąś taka śmieszna nazwę specyfik miał, drogie dość to było (ok. 4 dych), ale skuteczne, sufit mamy biały już od kilku lat
Doraźnie można rozcieńczyć domestos z wodą, założyć rękawice, maskę na nos i usta i zmywać ten nalot z sufitów czy ścian. Chlor zapobiega dalszemu namnażaniu się grzybów i bakterii. Skuteczność mniejsza niż specyfiki przeciwgrzybicze, ale lepsze to niż sama wilgotna ściereczka.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:07   #337
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Niedawno Seona zapytała mnie o sposób na muszki owocówki, przypomniałam sobie o takiej pułapce:
do szklanki nalać 1 cm octu - najlepiej winny i płyn do mycia naczyń, mniej niż octu.

Nigdy wcześniej tego nie próbowałam, ale pech chciał ze i u mnie te muszki jak co roku zaczęły latać no i pułapka okazała sierewelacyjna

Seona a u Ciebie?

Niestety szerszenie też wróciły pod mój dach
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 17:29   #338
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Czy któraś z Was wie, jak wyczyścić z osadu długi, cienki, szklany wazon ?
Próbowałam już z sodą oczyszczoną ale nic to nie dało
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 17:57   #339
myszowata s
Rozeznanie
 
Avatar myszowata s
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 912
Dot.: Pożyteczne porady domowe

W marketach sprzedają odkamieniacz/odwapniacz w saszetkach (np. Kamyk), który rozpuszcza się w ciepłej wodzie i zostawia na 10min w naczyniu. Idealny na tego typu osady.
myszowata s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:39   #340
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez myszowata s Pokaż wiadomość
W marketach sprzedają odkamieniacz/odwapniacz w saszetkach (np. Kamyk), który rozpuszcza się w ciepłej wodzie i zostawia na 10min w naczyniu. Idealny na tego typu osady.
Dzięki za odpowiedź
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:16   #341
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Niedawno Seona zapytała mnie o sposób na muszki owocówki, przypomniałam sobie o takiej pułapce:
do szklanki nalać 1 cm octu - najlepiej winny i płyn do mycia naczyń, mniej niż octu.

Nigdy wcześniej tego nie próbowałam, ale pech chciał ze i u mnie te muszki jak co roku zaczęły latać no i pułapka okazała sierewelacyjna

Seona a u Ciebie?

Niestety szerszenie też wróciły pod mój dach
niestety nie zadziałało wymordowałam je chyba wszystko pochowałam do lodówki/szafek, umyłam i tłukłam muszki

Współczuję szerszeni
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 12:43   #342
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Wazony i butelki swietnie myje ryż + ciepła woda + płyn do naczyń - energicznie potrząsac naczyniem a ryż wszystko ładnie pozdrapuje
Ja tak myłam butelki którymi karmiłam dzieci
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:22   #343
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Ułatwiajmy sobie życie!
Polecam krajarkę do sera aby pociąć ogórka w plasterki - szybko, cieniutko, łatwiutko!
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 07:16   #344
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

masz na myśli nóż do sera?
faktycznie przypomina szatkownice do ogórków
dzięki
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 09:13   #345
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Też używam tego do krojenia ogórków, przydaje sie jak chcę zrobić szybko mizerię.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 09:44   #346
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Jestem początkującą Panią Domu i mam pytanie ... Kupuję koncentrat płynu do płukania Silan 2 l. Na opakowaniu jest napisane: 2l = 8l
Z tyłu sposób użycia, że np. pół zakrętki to na lekko pachnące pranie, lub cała zakrętka na jeszcze bardziej pachnące i miękkie.
I tu mam pytanie ... Czy najpierw mam ten płyn rozcieńczyć w innej butelce? i po rozcieńczeniu dozować zakrętki ? Czy może podane dozowanie jest już ok i rozcieńczy się w pralce ?
Może głupie pytanie, ale naprawdę nie wiem


i jeszcze jedno pytanie. Słyszałam, że proszek do pieczenia dodany do proszku do prania wybiela dodatkowo pranie. Jest wtedy dłużej białe. Czy to się tyczy tylko firan i obrusów czy do bluzek i bielizny też można spróbować ?
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 11:33   #347
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Pożyteczne porady domowe

dziewczyny czym doczyścic zakurzone po remoncie płytki i panele na podłodze??
skuwaliśmy płytki ze ściany i nie mogę teraz tego brudu domyc a myłam juz na wszelkie sposoby
czystą gorącą wodą chyba z 3 razy
szorowałam szczoteczką
płynem do mycia naczyn
płynem do mycia paneli z woskiem
i nic na panelach widac ślady stóp, ślady butów a wcześniej tego nie było, a płytki sa jakby pomazane
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 11:45   #348
Niti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny czym doczyścic zakurzone po remoncie płytki i panele na podłodze??
skuwaliśmy płytki ze ściany i nie mogę teraz tego brudu domyc a myłam juz na wszelkie sposoby
czystą gorącą wodą chyba z 3 razy
szorowałam szczoteczką
płynem do mycia naczyn
płynem do mycia paneli z woskiem
i nic na panelach widac ślady stóp, ślady butów a wcześniej tego nie było, a płytki sa jakby pomazane
Ja bym spróbowała wodą z octem, może pomoże...
Niti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 14:02   #349
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Niedawno Seona zapytała mnie o sposób na muszki owocówki, przypomniałam sobie o takiej pułapce:
do szklanki nalać 1 cm octu - najlepiej winny i płyn do mycia naczyń, mniej niż octu.

Nigdy wcześniej tego nie próbowałam, ale pech chciał ze i u mnie te muszki jak co roku zaczęły latać no i pułapka okazała sierewelacyjna

a ten ocet z płynem to wymieszać, czy nie?
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 18:57   #350
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny czym doczyścic zakurzone po remoncie płytki i panele na podłodze??
skuwaliśmy płytki ze ściany i nie mogę teraz tego brudu domyc a myłam juz na wszelkie sposoby
czystą gorącą wodą chyba z 3 razy
szorowałam szczoteczką
płynem do mycia naczyn
płynem do mycia paneli z woskiem
i nic na panelach widac ślady stóp, ślady butów a wcześniej tego nie było, a płytki sa jakby pomazane
Płytki spróbuj szorować Cifem w mleczku albo w sprey'u, a na panele może pomoże Sidolux - płyn do ochrony i nabłyszczania.
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 02:46   #351
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
masz na myśli nóż do sera?
faktycznie przypomina szatkownice do ogórków
Uwaga ! Ja sobie podobnym nożem { http://images.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/p/dom-i...-president.jpg }porządnie palucha nadcięłam. Ale używam nadal { do sera}, tylko z większą ostrożnością. Do ogórków to raczej krajalnica w tarce.

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
I tu mam pytanie ... Czy najpierw mam ten płyn rozcieńczyć w innej butelce? i po rozcieńczeniu dozować zakrętki ? Czy może podane dozowanie jest już ok i rozcieńczy się w pralce ?
Nie wiem, bo nigdy nie rozcieńczam płynu. Wlewam na oko z butelki do dozownika . Jeślibym już rozcieńczała na zewnątrz pralki, to robiłabym dozy jednorazowe, a nie całą butelkę.
I wydaje mi się, że dozowanie zakrętką, dotyczy płynu skoncentrowanego .

Cytat:
Napisane przez wertusia
Słyszałam, że proszek do pieczenia dodany do proszku do prania wybiela dodatkowo pranie. Jest wtedy dłużej białe. Czy to się tyczy tylko firan i obrusów czy do bluzek i bielizny też można spróbować ?
Proszek do pieczenia to soda. Czy wybiela ? Sama jestem ciekawa.

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny czym doczyścic zakurzone po remoncie płytki i panele na podłodze??
A próbowałaś po umyciu wyfroterować ? Ja mam coś takiego : http://www.hara.pl/katalog/p55z1big.jpg
"Froteruję" tym kafelki i panele po myciu. Można też z powodzeniem do tego celu użyć miękkiej szmatki {flanela, wełna itp}.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 07:29   #352
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
Jestem początkującą Panią Domu i mam pytanie ... Kupuję koncentrat płynu do płukania Silan 2 l. Na opakowaniu jest napisane: 2l = 8l
Z tyłu sposób użycia, że np. pół zakrętki to na lekko pachnące pranie, lub cała zakrętka na jeszcze bardziej pachnące i miękkie.
I tu mam pytanie ... Czy najpierw mam ten płyn rozcieńczyć w innej butelce? i po rozcieńczeniu dozować zakrętki ? Czy może podane dozowanie jest już ok i rozcieńczy się w pralce ?
Może głupie pytanie, ale naprawdę nie wiem


i jeszcze jedno pytanie. Słyszałam, że proszek do pieczenia dodany do proszku do prania wybiela dodatkowo pranie. Jest wtedy dłużej białe. Czy to się tyczy tylko firan i obrusów czy do bluzek i bielizny też można spróbować ?
ja tez nigdy tego nie rozcieńczam moim zdaniem to chwyt reklamowy
stosuję tyle ile podane jest w tabelce x 2 bo mam pralkę na 7 kg a w tabelkach są na 3,5 - 4 kg
no chyba że piorę w orzeszkach to juz bez płynu

co do proszku do pieczenia to gołym okiem tego nie można zobaczyc na moim praniu, ja częściej używam sody służy także jako odplamiacz



Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny czym doczyścic zakurzone po remoncie płytki i panele na podłodze??
jest taki płyn właśnie na zaschnięte plamy po farbach, po remoncie, jak mam jeszcze butelke w kuchni to Ci napiszę nazwę, juz chyba wcześniej o nim tutaj wspominałam, kupiony w osiedlowym sklepiku

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
a ten ocet z płynem to wymieszać, czy nie?
ja mieszam, po nocy zawsze kilkanaście albo i więcej muszek jest złapane


Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
A próbowałaś po umyciu wyfroterować ? Ja mam coś takiego : http://www.hara.pl/katalog/p55z1big.jpg
"Froteruję" tym kafelki i panele po myciu. Można też z powodzeniem do tego celu użyć miękkiej szmatki {flanela, wełna itp}.
o widzisz to do tego te włochate szmatki na mopa, przyda mi sie na te kafalki ścienne na wysoki połysk
zwykle myje je mopem i płynem do okiem clin niebieski ale nie zawsze wszędzie jest bez zamazów, ta szmatka powinna pomóc
dzięki
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 23:22   #353
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Co do octu- teraz w lidlu był w ofercie niedawno fajny płyn czyszczący z octem.

W sumie wiem, że można i samemu wodę z octem zmieszać, ale taki płyn ma coś jeszcze i to jakoś bardziej mnie przekonało.

Niedługo mycie okiem, mam zamiar sprawdzić czy ta gliceryna dodana do wody i potem wypolerowanie faktycznie pomaga na mniejsze osiadanie brudu.

Zresztą to samo sprawdzę na kabinie plastikowej (drzwi są szklane)
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 11:30   #354
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Witajcie

Bardzo przydatny wątek

Parę stron wcześniej widziałam problem z gniazdem szerszeni.
Ja miałam gniazdo os na działce w altance. Potraktowaliśmy je dwiema dużymi butelkami lakieru. Osy się skleiły i zdechły i potem bez problemu je usunęliśmy. Ale ten sposób sprawdza się tylko gdy gniazdo nie znajduję się w trudno dostępnym miejscu.

Dziewczyny co doradziłybyście w kwestii wyczyszczenia obicia jasnych krzeseł do jadalni? straszą kolorem a były kiedyś ładne kremowe Ja takich jasnych nie chciałam kupować
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 11:51   #355
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Witajcie

Dziewczyny co doradziłybyście w kwestii wyczyszczenia obicia jasnych krzeseł do jadalni? straszą kolorem a były kiedyś ładne kremowe Ja takich jasnych nie chciałam kupować
Chętnie poczytam, bo po czterech latach użytkowania takich jasnych krzeseł myślę o wymianie tapicerki. Piorę je ręcznie, środkami do dywanów, miałam nawet jakiś spray, po którym rzekomo nie trzeba było szorować, ale po każdym kolejnym praniu obicia są coraz bardziej szare, bure i zaplamione. Żałuję, że nie kupiłam całych drewnianych plus poduszki Najgorsze jest to, że mama mi odradzała, bo przy dziecku wiadomo jak jest, ale ja się uparłam bo takie śliczne były i pasowały do wystroju
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 12:57   #356
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez Inka_1 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że mama mi odradzała, bo przy dziecku wiadomo jak jest, ale ja się uparłam bo takie śliczne były i pasowały do wystroju
ja mam to samo dzisiaj córka rosół rozlała na nie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 13:21   #357
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Pożyteczne porady domowe

co do szerszeni to przeniosły sobie gniazdo na drugą strone dachu i wg wikipedii po 20 września powinny się wynieść ale nadal latają. Nie wchodzą nam w drogę więc dałam im spokój .

Jasne obicia na krzesłach też to znam, czego ja już nie próbowałam i mam wrażenie że sytuacja po każdym praniu sie pogarsza. Już oglądałam krzesła jak tu zmienić materiał samodzielnie - moja siostra tak zrobiła , ale moje są bardziej skomplikowane.

Chyba oddam je do prania (zależy ile mi zaśpiewają ) albo do tapicera - tylko jaki materiał wybrać.

Ja mam tkany, taki jak kiedys były kapy itd. I nigdy wiecej

Jeśli ma ktoś takie krzesła pare lat, na których nie widać plam to proszę o fotki. Będziemy wiedziały jakie kupować

Jak tam glicerowanie okien? ja miałam próbować ale w końcu zapomniałam, ale pora następnego mycia.
Spryskiwac tą gliceryna czy do wody czy jak ? boje sie tłustych zamazów.

Na razie mam mięciutkie ściereczki do polerowania
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 14:42   #358
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Pożyteczne porady domowe

No u mnie takowe krzesła genialny ojciec wybrał myśleliśmy o pokrowcach na nie ale mają oparcia wyższe od normalnych.
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 22:12   #359
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
No u mnie takowe krzesła genialny ojciec wybrał myśleliśmy o pokrowcach na nie ale mają oparcia wyższe od normalnych.
Pokrowce można uszyć na wymiar nawet samodzielnie, bo jest to dość łatwe do zrobienia, ewentualnie dać do uszycia krawcowej, albo zamówić na wymiar - z tego co kojarzę, to dekoria.pl powinna mieć w ofercie pokrowce, bo zasłony czy rolety szyją tam na wymiar.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 10:45   #360
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Pożyteczne porady domowe

Dziękuję zajrzę.
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-31 03:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.