Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-08, 17:55   #4831
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Próbowałam wypełnić formularz startowy, ale trzeba podać rozmiar koszulki. znalazłam gdzieś przykładową rozmiarówkę buffa i wygląda to tak, że w damskie ledwo mieszczę się w L, a w męskich pływałabym w rozmiarze M. W pakietach startowych dają męskie / damskie (czyt. taliowane), czy nie?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 06:04   #4832
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Dziewczyny tak się przymierzam do kupna zegarka z GPSem, używa któras? Może coś polecić? Jakoes rady na co zwracać uwagę, a co nieważne?
Z gory dziekuje
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 08:17   #4833
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Ja używam.
Wiele zależy do czego ma ci służyć (czy tylko bieganie i na jak długich dystansach- chodzi o żywotność baterii; czy multisportowy- ale tutaj ceny są już dużo wyższe). Jeśli tylko bieganie to takie podstawowe opcje to oczywiście prędkość, tempo, dystans, puls, czas- ale to chyba ma każdy z tych zegarków. Różne są sposoby łączenia zegarka z dziennikiem aktywności- niektóre zegarki przesyłają "po kablu" inne mają opcję przesyłania przez bluetooth na aplikację na telefonie
No i zegarek ma być wygodny
Zobacz sobie np. Polara M400. Są jeszcze jakieś Garmin Forerunner, ale na nich się nie znam Tego Polara ma dwoje moich znajomych i sobie chwalą, chociaż jedna koleżanka używa go na rower i tutaj narzeka, że przy wyjazdach całodniowych brakuje baterii i po jakimś czasie ucina jej rejestrację GPS (kiedy zostanie mało baterii zegarek nie przerywa treningu, ale wyłącza rejestrację trasy). Minusem tego Polara jest też to, że nie bardzo da się go ładować w czasie trwania aktywności (ma tak gniazdo micro usb wbudowane, że raczej trzeba go zdjąć; w moim suunto niby się da, bo ładowany jest na "klipsa", ale też pewnie nie byłoby zbyt wygodnie). Tak czy inaczej o ile nie biegasz ultra i chodzi tylko o zegarek do biegania to m400 powinien styknąć (chociaż nie namawiam; popatrz sobie jeszcze na forerunnery, poczytaj dział "techno" na forum bieganie.pl/forum).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 08:38   #4834
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Próbowałam wypełnić formularz startowy, ale trzeba podać rozmiar koszulki. znalazłam gdzieś przykładową rozmiarówkę buffa i wygląda to tak, że w damskie ledwo mieszczę się w L, a w męskich pływałabym w rozmiarze M. W pakietach startowych dają męskie / damskie (czyt. taliowane), czy nie?
dobre pytanie,bo ja też mam problem z rozmiarem, z czwartej dychy mam "L" wtedy chyba nie było podziału na męskie i damskie i jest OK, normalnie nosze rozmiar 42-44, za to w Chełmie na półmaratonie wzięłam damską "M" i jest maleńka - dobra na moją 8-letnią córkę no może ciut przyduża na nią ale na pewno to nie jeste prawdziwe "M", rozmawiałam ze sprzedawcą w Intersporcie, który miał ją na sobie akurat jak małżowi doradzał buty i na niego męska też kusa, ale to nie buff, widać jak dziwnie z tymi rozmiarówkami Ciężko wybrać a potem trudno wymienić.

ja się jeszcze nie zapisywałam, czekam na wypłatę, bo ma 16 zeta na koncie , myślę, że w tym tygodniu się zapiszę, muszę obczaić te rozmiary, najwyżej wezmę męską "L" jak piszesz, że damskie małe
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 10:04   #4835
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak się przymierzam do kupna zegarka z GPSem, używa któras? Może coś polecić? Jakoes rady na co zwracać uwagę, a co nieważne?
Z gory dziekuje
Ja miałam kilka Garminów, znajomi biegowi najczęściej właśnie Garminy mają. Jak kupujesz nowy to zwracaj uwagę na długość gwarancji, są to sprzęty dość awaryjne ze względu na warunki atmosferyczne w jakich są używane, maxymalne słońce, deszcz, kurtyny wodne, mróz, pot.
Teraz mam smartwacha ale to dlatego że i tak zawsze przy bieganiu mam przy sobie telefon(taka praca)U mnie się sprawdza.
Zwracaj uwagę na wygląd zegarka, jak przy męskim nadgarstku nie ma różnicy, to przy moim bardzo chudym jest spory problem z wygodą użytkowania jak zegarek za duży czy za ciężki.
Sprawdzaj żywotność baterii, dobrym wyjściem jest ANT+ do bezkablowego przerzucania treningów na komputer. Jeżeli chcesz sprawdzać tętno to od razu kup pas do tętna w zestawie bo taniej, lub teraz są też słuchawki lub zegarki mierzące tętno bez pasa.
Sama nie wiem co jeszcze by można w tym temacie napisać.

Dziewczyny ogólnie jakoś zauważyłam że firmy odzieżowe mają ostatnio zawyżaną rozmiarówkę (Broks, Asics)Normalnie kupuję M a ostatnie najnowsze modele z tych firm to i XS bo S za duże, a rozmiar mi się nie zmienił
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 10:47   #4836
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
ja się jeszcze nie zapisywałam, czekam na wypłatę, bo ma 16 zeta na koncie , myślę, że w tym tygodniu się zapiszę, muszę obczaić te rozmiary, najwyżej wezmę męską "L" jak piszesz, że damskie małe
No właśnie nie wiem czy jest podział na damskie i męskie Zapytałam się na fb, ale nie odpisują
Hmm, damskie może i normalne, ale na mnie małe. Mam w talii ok. 80 cm więc sporo, dobra byłaby dla mnie nawet XL damska, ale męska- M (wpisałam sobie w google hasło "koszulki buff rozmiary" i w grafice znalazłam tabelki).

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ogólnie jakoś zauważyłam że firmy odzieżowe mają ostatnio zawyżaną rozmiarówkę (Broks, Asics)Normalnie kupuję M a ostatnie najnowsze modele z tych firm to i XS bo S za duże, a rozmiar mi się nie zmienił
Ja się kiedyś napaliłam na koszulki rowerowe z aliexpress (Chińczycy), ale tam rozmiar XXL był przewidziany na osobę, któa ma w talii... 60 cm I to rozmiary dla DOROSŁYCH, nie dzieci
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 13:10   #4837
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem czy jest podział na damskie i męskie Zapytałam się na fb, ale nie odpisują
Hmm, damskie może i normalne, ale na mnie małe. Mam w talii ok. 80 cm więc sporo, dobra byłaby dla mnie nawet XL damska, ale męska- M (wpisałam sobie w google hasło "koszulki buff rozmiary" i w grafice znalazłam tabelki).
aaa, boja myslalam, że podczas zapisywania w formularzu byl podzial koszulek na damskie i męskie (tak mialam wlaśnie w Chełmie). przed czwartą dychą w formularzu na pewno trzeba było podać tylko rozmiar. Jest to zwykła, prosta koszulka, jak będę w domu to mogę wymierzyć. wtedy można było jeszcze zmienić rozmiar podczas odbioru pakietu w biurze zawodów.

EDIT
własnie na FB Maratonu Lubelskiego jest info z rozmiarówka koszulek , są to koszulki (unisex), ewentualne zmiany rozmiaru można zglosic mailowo do 13 września

Edytowane przez Yoolia
Czas edycji: 2015-09-09 o 13:18
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 13:41   #4838
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cześć, postanowiłam do was dołączyć, bo przez dłuższy czas tylko podczytywałam.
Bieganie zaczęłam ponad 2 lata temu, w zeszłym roku sobie odpuściłam i przerzuciłam się na fitness. teraz do biegania postanowiłam wrócić, choć pewnie nie tak intensywnie jak wcześniej. Od dłuższego czasu w pracy planuję bieganie, a potem mam lenia i tłumaczę się, że słońce, deszcz, wiatr... Mam nadzieję, że znajdę tu motywacje, aby w końcu wybiec z domu, bo chciałabym startować w cyklu city trail.
Teery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 13:45   #4839
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Witamy serdecznie
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 19:34   #4840
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
EDIT
własnie na FB Maratonu Lubelskiego jest info z rozmiarówka koszulek , są to koszulki (unisex), ewentualne zmiany rozmiaru można zglosic mailowo do 13 września
Napisałam do nich maila z prośbą o informację o rozmiarówce i napisałam, że podobne pytanie padło na fb, ale nie ma odpowiedzi Chyba mail poskutkował
Mleko się rozlało, właśnie pożegnałam się z 30 zł i się zarejestrowałam. Patrzę na trasę i będzie ciężkawo. Pi razy oko wychodzi mi, że jakieś długie to 10 km, jak biegam sobie po Czubach to te odległości inaczej wyglądają

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Cześć, postanowiłam do was dołączyć, bo przez dłuższy czas tylko podczytywałam.
Bieganie zaczęłam ponad 2 lata temu, w zeszłym roku sobie odpuściłam i przerzuciłam się na fitness. teraz do biegania postanowiłam wrócić, choć pewnie nie tak intensywnie jak wcześniej. Od dłuższego czasu w pracy planuję bieganie, a potem mam lenia i tłumaczę się, że słońce, deszcz, wiatr... Mam nadzieję, że znajdę tu motywacje, aby w końcu wybiec z domu, bo chciałabym startować w cyklu city trail.
Hejka
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 20:47   #4841
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Dziewczyny !!!! Dołączam...
Od jutro zaczynam biegać :P Postanowiłam w końcu zacząć. Mam nadzieje, że jutro na pierwszy raz - nie padnę po 500 metrach oO

Czy macie jakieś rady dla mega początkującej, która ma kiepską kondycję ?

Edytowane przez Baas
Czas edycji: 2015-09-09 o 20:52
Baas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 05:51   #4842
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Dziewczyny !!!! Dołączam...
Od jutro zaczynam biegać :P Postanowiłam w końcu zacząć. Mam nadzieje, że jutro na pierwszy raz - nie padnę po 500 metrach oO

Czy macie jakieś rady dla mega początkującej, która ma kiepską kondycję ?
Biegnij bardzo wolniutko. Największy błąd początkujących to że zaczynają za szybko przez co więcej muszą przerywać marszem. Marsz jest nieunikniony,planuj go.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 14:43   #4843
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Napisałam do nich maila z prośbą o informację o rozmiarówce i napisałam, że podobne pytanie padło na fb, ale nie ma odpowiedzi Chyba mail poskutkował
o tym samym pomyslałam

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mleko się rozlało, właśnie pożegnałam się z 30 zł i się zarejestrowałam.
ja też już zapisana

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Patrzę na trasę i będzie ciężkawo. Pi razy oko wychodzi mi, że jakieś długie to 10 km, jak biegam sobie po Czubach to te odległości inaczej wyglądają
w dużej części to moje tereny ale odnoszę podobne wrażenie-długie te 10 km , jak biegam ścieżką nad bulwarem do Nadbystrzyckiej to dla mnie wieczność a to chyba będzie mniej niż połowa
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 16:04   #4844
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Biegnij bardzo wolniutko. Największy błąd początkujących to że zaczynają za szybko przez co więcej muszą przerywać marszem. Marsz jest nieunikniony,planuj go.
Dziękuje
Czyli wolno i przerywać marszem.
Ok
Dzisiaj po 20 zaczynam.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 16:21   #4845
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Trzymamy kciuki!
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 20:00   #4846
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Pobiegane dzisiaj.
Niby wyszło mi na 10 km jakaś 1 g 05 minut, ale ratowały mnie skrzyżowania, na których wyłączała trening i mogłam chwilę odpocząć. Czas bez pauz wyszedł mi 1 g 12 minut. Z tym, że biegłam po bardziej płaskiej trasie niż dycha do maratonu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 20:07   #4847
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Powiedzcie mi jeszcze, czy ten PLAN dla początkujących jest dobry ? Można od tego zacząć?
Czy raczej macie jakieś inne ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan.jpg (34,5 KB, 15 załadowań)
Baas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 21:34   #4848
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

w ndz maraton a ja chora
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 07:59   #4849
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Pobiegane dzisiaj.
Niby wyszło mi na 10 km jakaś 1 g 05 minut, ale ratowały mnie skrzyżowania, na których wyłączała trening i mogłam chwilę odpocząć. Czas bez pauz wyszedł mi 1 g 12 minut. Z tym, że biegłam po bardziej płaskiej trasie niż dycha do maratonu
ładnie
ja miałam pójść ale małż wrócił do domu dopiero po 21-ej a o tej porze to już się nie wypuszczam
nie wiem jak to będzie, ostatnio biegałam w niedzielę, niecałe 5 km ale w dobrym czasie wcześniej tez bardzo mało, w przyszłym tygodniu ma być ciepło więc też dużo nie pobiegam

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
w ndz maraton a ja chora
zdrówka
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 11:10   #4850
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Zaczęłam wczoraj biegać z psem Na razie na krótkie dystanse - połowę tego, co wieczorem jest naszym normalnym spacerem przebiegłam w trzech odcinkach. W sumie jakieś 1,5 km, więc bardzo malutko, ale na początek będzie OK. Pies nie wiedział na początku co się dzieje, myślał, że mu chcę uciec, ale potem było OK. Myślę, że się nauczy, bo to inteligenta bestia. Tylko muszę lepszą smycz sobie znaleźć
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 12:53   #4851
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Smycze do biegania z psem były w biedronce, zobacz może jeszcze są.choć ja bardziej polecam zakup smyczy treningowej jeżeli często pies luzem biega, bo lżejsza do biegu.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 15:19   #4852
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Smycze do biegania z psem były w biedronce, zobacz może jeszcze są.choć ja bardziej polecam zakup smyczy treningowej jeżeli często pies luzem biega, bo lżejsza do biegu.
Dzięki. U mnie w B. już ich nie było, ale sprawdziłam w gazetce i to była smycz na rower albo do biegania taka z pasem. Takiej z pasem nie chcę - to raczej na dłuższe biegi z psem, mnie wystarczy taka do ręki. Kupiłam taką na allegro - jak treningowa, ale z amortyzatorem, myślę, że się sprawrdzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg indeks.jpg (6,4 KB, 2 załadowań)
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 18:37   #4853
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

U mnie dzisiaj 8.85 km w 57 min.
Trochę chłodno było Dopiero na ostatnie 2-3 km rozgrzałam się na tyle, że mi się spokojnie biegło, wcześniej walczyłam z poczuciem temperaturowego dyskomfortu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 21:36   #4854
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Matko, jak ja Wam zazdroszcze, jak piszecie, że przebiegłyście, te 8 km... oO

Ja ledwo co biegne oO szybki marsz... wolny bieg.... Masakra.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 09:14   #4855
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Matko, jak ja Wam zazdroszcze, jak piszecie, że przebiegłyście, te 8 km... oO

Ja ledwo co biegne oO szybki marsz... wolny bieg.... Masakra.
Nie ma co zazdrościć, trzeba ćwiczyć Nic się samo nie zrobi
Ja na początku roku nie byłam w stanie przebiec tak non stop dystansu 3 km Biegłam, szłam, szłam, biegłam, szłam i wracałam czerwona jak burak. A podbudowę wytrzymałościową miałam (jak mi się wydawało)- dobrą, bo od dawna jazda na rowerze, 5 lat treningów itp. Jednak bieganie to zupełnie inny sport
2 miesiące temu 10 km robiłam w 1 g 26 minut (z marszem w międzyczasie). Dzisiaj 10 km jestem w stanie przebiec tak około 1.05-1.10, to czas bez rewelacji, ale ja widzę SPORĄ różnicę. Jeszcze niedawno wracałam np. z 7-8 km i bolały mnie mięśnie, czułam jak mi sztywnieją, dzisiaj w zasadzie takich rzeczy nie odczuwam
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 12:39   #4856
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

No tak, ja też jeżdżę na rowerze, codziennie jeździłam 30 km ostatnio, jak tylko było ciepło.
Ale to jednak nie przekłada się na bieganie. Kondycja do jazdy na rowerze jest - a do biegania, wręcz przciwnie. Katastrofa.

Mam zamair co 2 dni na razie biegać właśnie szybki marsz, lżejszy bieg... Mam nadzieje, że w końcu konsycja się poprawi i tłuszcz spadnie
Baas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 09:13   #4857
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Dzięki. U mnie w B. już ich nie było, ale sprawdziłam w gazetce i to była smycz na rower albo do biegania taka z pasem. Takiej z pasem nie chcę - to raczej na dłuższe biegi z psem, mnie wystarczy taka do ręki. Kupiłam taką na allegro - jak treningowa, ale z amortyzatorem, myślę, że się sprawrdzi
Ta wygląda super, bo na lekką, ja z tej biedronkowej to używam tylko tej części bez pasa, bo pies głównie luzem po lesie biega, ale jak już chodnik czy przejście przez drogę to doczepiam do pasa z telefonem i też jest ok. Ta smycz co mam ma z jednej strony karabińczyk i nim dopinam psa do bagażnika do roweru, niestety ale ten montaż biegowy z Biedrony to straszna szmira,mój pies jest dość duży i jak pociągnął to tym metalowym montażem po nogach obrywałam co uniemożliwiało pedałowanie.
Pies tak jak człowiek musi się uczyć biegania stopniowo, sprawdzaj czasami poduszeczki na łapkach żeby nie były zbyt starte.


Ja wczoraj biegowo ponad 17 km, do miejsca biegu w tą i drugą 7km, pies dał radę, ja po wyciągnięciu z nóg kolców jeżyn w które wbiegłam też ok
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 13:27   #4858
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Od wczoraj wrocilam do gry. Wczoraj tylko 15min biegu a dzisiaj czuje zakwasy w udach
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 19:46   #4859
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

U mnie dzisiaj 9,55 km w 1 g 02 min.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 20:38   #4860
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Ja dzisiaj 6,5 km i na dodatek na trasie zgubiłam telefon, na szczęście wracając "wyjęłam"go z ręki znalazcom w ostatniej chwili Ciepło, przyjemnie było, ale sporo dziewczyn biegających już w długich legginsach i na długi rękaw biega
Kiedy przestawiacie się na długie rękawy/nogawki?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-01 11:15:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.