Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-16, 10:00   #181
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez agnesja77 Pokaż wiadomość
no i zaczęło sie pod górkę .... energetyka !!! do listopada mam czekac na podłączenie prądu (czyt. skrzynka) ?!?!?!Wrrrrr ..... A ja miałam w planie wtedy juz dach robic ..... ale kicha ...

Ciąg dalszy papierologii
A nie macie jakiegoś sąsiada zaprzyjaźnionego, który by wam "na lewo" prądu pożyczył?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 11:08   #182
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

podpisaliśmy umowę z architektem

35zł za m2 projektu indywidualnego (pow. użytkowej) super tanio jestem z siebie zadowolona

termin wstępny na 15 czerwca
ale co z tego jak nasz geodeta ciągle coś załatwia, mapke do celów projektowych mamy dostać dopiero pod koniec miesiąca!!

a architekt chce koniecznie warunki przyłączy z wodociągów i elektrowni a tam nie możemy startować bez skonczonej pracy geodety


__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 12:21   #183
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez agnesja77 Pokaż wiadomość
no i zaczęło sie pod górkę .... energetyka !!! do listopada mam czekac na podłączenie prądu (czyt. skrzynka) ?!?!?!Wrrrrr ..... A ja miałam w planie wtedy juz dach robic ..... ale kicha ...

Ciąg dalszy papierologii

Matko, ale jak to możliwe, że tak późno ? Przypomnij mi, gdzie się budujesz, przecież nie w głębokim lesie ? No właśnie, a sąsiad jakiś jak daleko jest ? Do listopada jest pół roku !


Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość

termin wstępny na 15 czerwca
ale co z tego jak nasz geodeta ciągle coś załatwia, mapke do celów projektowych mamy dostać dopiero pod koniec miesiąca!!

We Wrocławiu też to tyle trwa.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 12:24   #184
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość

ale co z tego jak nasz geodeta ciągle coś załatwia, mapke do celów projektowych mamy dostać dopiero pod koniec miesiąca!!

a architekt chce koniecznie warunki przyłączy z wodociągów i elektrowni a tam nie możemy startować bez skonczonej pracy geodety
zeby to jeszcze geodety wina byla. on tez musi w urzedzie czekac na papierki. z doswiadczenia wiem ze jak sie robota przeciaga np. miesiac to wiekszosc tego czasu to wina urzedu- gdyby to od geodety zalezalo to by w 3 dni zrobil


my czekamy az projektant naniesie poprawki na projekt i skladamy o pozwolenie. w miedzyczasie szukamy murarzy
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 12:31   #185
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
zeby to jeszcze geodety wina byla. on tez musi w urzedzie czekac na papierki. z doswiadczenia wiem ze jak sie robota przeciaga np. miesiac to wiekszosc tego czasu to wina urzedu- gdyby to od geodety zalezalo to by w 3 dni zrobil


my czekamy az projektant naniesie poprawki na projekt i skladamy o pozwolenie. w miedzyczasie szukamy murarzy

tak tylko geogeta działa juz od stycznia!!

strasznie ociąga się z każda czynnością
gdy nasz architekt usłyszał jego nazwisko to powiedzial ze mamy uwazac bo nie trzyma terminow


mam nadzieje że z architektem praca będzie bardziej udana
jak do d na to wygląda

__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 21:55   #186
mama Jasminy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziewczyny,przepraszam,że wcinam się w wątek, ale jestem tu nowa i nie bardzo wiem, gdzie zadać pytanie, a tu ogromną wiedzę mają niektóre (aż zazdrość bierze)Mam problem z odrolnieniem działki.Posiadam pole 2,5 ha VI klasy.Wokół są już nowe domy, albo sąsiedzi kopią fundamenty, a nam w gminie nie chcą wydać pozwolenia.Miasto ma plan zagospodarowania i akurat nasz grunt jest ujęty w planie jako rolny bez możliwości zabudowy.Poprzedni właściciel nie zgłosił tego do odrolnienia i teraz jest kłopot.Z tego co wiem,powinni w gminie wydać pozwolenie na budowę siedliskową, ale są uparci Może ktoś wie, gdzie pisać odwołanie i czy wogóle warto?
Bardzo nam zależy, bo położenie świetne i żal byłoby sprzedawać i szukać innego miejsca.
Pozdrawiam
mama Jasminy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 07:59   #187
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez mama Jasminy Pokaż wiadomość
Dziewczyny,przepraszam,że wcinam się w wątek, ale jestem tu nowa i nie bardzo wiem, gdzie zadać pytanie, a tu ogromną wiedzę mają niektóre (aż zazdrość bierze)Mam problem z odrolnieniem działki.Posiadam pole 2,5 ha VI klasy.Wokół są już nowe domy, albo sąsiedzi kopią fundamenty, a nam w gminie nie chcą wydać pozwolenia.Miasto ma plan zagospodarowania i akurat nasz grunt jest ujęty w planie jako rolny bez możliwości zabudowy.Poprzedni właściciel nie zgłosił tego do odrolnienia i teraz jest kłopot.Z tego co wiem,powinni w gminie wydać pozwolenie na budowę siedliskową, ale są uparci Może ktoś wie, gdzie pisać odwołanie i czy wogóle warto?
Bardzo nam zależy, bo położenie świetne i żal byłoby sprzedawać i szukać innego miejsca.
Pozdrawiam

nie wiem co Ci poradzić

jeśli nie uzyskasz tu odpowiedzi to polecam forum muratora
które w całości jest poświęcone budowie więc zagląda tam stosunkowo wiecej osób

no ale może jakaś Wizażanka będzie potrafiła odpowiedzieć
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 20:54   #188
mama Jasminy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziękuję Zajrzę tam i jak się dowiem czegoś konkretnego to tu napiszę, może ktoś mieć ten sam problem.
mama Jasminy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 12:48   #189
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witajcie, dołączam do was, od połowy kwietnia budujemy ze starym dom, jest to Natalka z Mg projekt , już się nie mogę doczekać przeprowadzki, na razie jesteśmy na etapie wylewania stropu, na szczęście mamy bardzo dobrą ekipę (z polecenia), także o nic nie musimy się martwić, chłopaki idą jak burza. AAAA budujemy w okolicy Wawy.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 13:13   #190
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

my dzis umowilismy sie z murarzem na fundamenty w sierpniu
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 19:27   #191
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Ja na razie odpuściłam z domem/ Jestem zajęta przygotowaniami do ślubu i odnawianiem mieszkaniem mojego dziadka (z którego mnie wywalą po jego śmierci - ale gdzieś trzeba mieszkać) po ślubie zajmę się szukaniem działki
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 10:42   #192
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

uwaga -dziewczyny zalatwiające "papierologię".

Na pozwoleniu na budowę musi byc dodatkowa pieczątka informująca o tym, że decyzja jest ostateczna ( może być decyzja prawomocna - juz dokladnie nie pamietam tej treści). Jest to bardzo waże dla osób, które chcą sie starac o kredyt. Ja wcześniej o tym nie wiedziałam i musiałam gonić kolejny raz do Starostwa tylko po tę pieczątkę . Dlatego, żeby Wam zaoszczędzić czasu i nerwów piszę o tym.

A tak przy okazji własnie czekam na decyzje kredytową i jak tylko bedzie - ruszamy z budową

... hura!! kredyt już mamy i z budową ruszamy
ale mi się zrymowało
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/

Edytowane przez klaudyjka
Czas edycji: 2008-06-29 o 08:58 Powód: dopisek
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 17:37   #193
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziewczyny, jak tam budowy domów?
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 20:11   #194
Tofee
Przyczajenie
 
Avatar Tofee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
na szczęście mamy bardzo dobrą ekipę (z polecenia), także o nic nie musimy się martwić, chłopaki idą jak burza. AAAA budujemy w okolicy Wawy.
Szukam ekipy budowlanej na przyszly rok, mogłabyś podać na swoja namiary?
Tofee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 17:56   #195
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
a ja mam już skończone fundamenty. Od poniedziałku ruszają mury do góry
Mój mąż twierdzi, że do końca maja się przeprowadzimy.

Cytat:
Napisane przez agnesja77 Pokaż wiadomość
no i zaczęło sie pod górkę .... energetyka !!! do listopada mam czekac na podłączenie prądu (czyt. skrzynka) ?!?!?!Wrrrrr ..... A ja miałam w planie wtedy juz dach robic ..... ale kicha ...

Ciąg dalszy papierologii
my kupiliśmy agregat prądotwórczy. Kosztował ok 2tys. Potem w domu też sie może przydać. A prąd budowlany jest podobno drogi. Prąd "na stałe" bedziemy mieć podlaczony dopiero do budynku a na czas budowy ten agregat spokojnie wystarcza.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-07-25 o 18:37
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 10:27   #196
agnesja77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Wszystko jest OK ! Prąd juz jest, Skrzyneczka jest. na razie umowa na prąd budowlany.
Wynajeliśmy solidną firme z polecenia, chłopaki uwijaja się z robotą. dzis jest 15 dzień budowy. Kredyt też nie taki straszny, szybko dostaliśmy, bez większych problemów. Podłączają nam kanalizację i wode pod dom. Fundamenty juz są ! Czyli wszystko zgodnie z planem. Na pażdziernik zamawiamy dach. To tak w wielkim skrócie bo czasu mało. Buźka dla budujących PA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 060.jpg (74,6 KB, 54 załadowań)
__________________
agnesja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:13   #197
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witajcie budujące się babeczki!!!

Jestem z tych co wam zazdroszczą i tez marzą o budowaniu się Właśnie ostatno przeglądam ceny działek (masakra - myślałam ,że sa tańsze) i domków.

I w związku z tym mam do was pytanko- dajmy na to ,że płacicie jakiś tam kredyt za domek i działkę ,a ile dodatkowo wynoszą was opłaty? W bloku mimo swojego mieszkania trzba płacić czynsz, fundusz remontowy etc, a jak to jest z domem?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 17:58   #198
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

I w związku z tym mam do was pytanko- dajmy na to ,że płacicie jakiś tam kredyt za domek i działkę ,a ile dodatkowo wynoszą was opłaty? W bloku mimo swojego mieszkania trzba płacić czynsz, fundusz remontowy etc, a jak to jest z domem?
Co roku podatek od nieruchomości lub w przypadku użytkowania wieczystego gruntu podatek od nieruchomości plus tzw. opłata roczna. Plus oczywiście opłaty za gaz, światło, energię itp., zazwyczaj wyższe niż opłaty za mieszkanie. We własnym zakresie też wykonuje się remonty, plus w przypadku dużej działki przydaje się ktoś do pielęgnowania ogrodu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 19:42   #199
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
I w związku z tym mam do was pytanko- dajmy na to ,że płacicie jakiś tam kredyt za domek i działkę ,a ile dodatkowo wynoszą was opłaty? W bloku mimo swojego mieszkania trzba płacić czynsz, fundusz remontowy etc, a jak to jest z domem?
średnio miesiecznie wydasz napewno ok 500zł
latem odpada ogrzewanie no i nie co miesiac dostajesz kazdy rachunek ale za to jesienia musisz kupic opal...

co do remontu to naprawde trudno powiedziec
jak sie budujesz to przez 10 lat wykanczasz dom po tym czasie zaczynają sie remonty
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 11:13   #200
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

ooliwka, szugarbejb- dzieki za odpowiedź. Chodziło mi właśnie gł. co jest odpowiednikiem tego czynszu z bloków - czyli wychodzi,że ten podatek od nieruchomości ( nie mumam z jakiej okazji:/ ) czy też ta opłata roczna , no i do tego dochodzą w takim razie wszelkie media.
A podatek/oplata roczna zalezy od ? Na jakim poziomie mniej wiecej sie ksztaltuja?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 11:33   #201
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
podatek od nieruchomości ( nie mumam z jakiej okazji:/ )
Z takiej okazji, że mieszkasz w państwie zorganizowanym, które udostępnia Ci działkę budowlaną, zorganizowaną i ujętą w planie urbanistycznym, za to, ze się nie teleportujesz ani nie latasz tylko korzystasz z infrastruktury publicznej ułatwiającej Ci mieszkanie w domu (drogi, oświetlenie, infrastruktura w okolicy czyli przystanek autobusowy, szkoła, przedszkole).

Cytat:
A podatek/oplata roczna zalezy od ? Na jakim poziomie mniej więcej sie ksztaltuja?
Podatek zależy od powierzchni nieruchomości; kształtuje się na poziomie ok. 60-70 gr/m2 (co roku opłata jest inna). Opłata roczna to 1% wartości nieruchomości (co roku opłata jest aktualizowana).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 19:24   #202
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

wszystko zalezy ile metrow ma dom ile dzialka czy sa jakies inne budynki na dzialce

ale to nie sa ogromnie pieniadze napewno mniejsze niz remontowe w bloku zreszta jesli mieszkasz w bloku tez placisz ten podatek....


jesli chodzi o utrzymanie domu to napewno przeliczajac na metry srednia miesieczna jest mniejsza niz w bloku

__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 07:14   #203
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dzięki babeczki za odpowiedzi. Moze i ja za jakieś 2-3 lata napiszę tu ,ze się budujemy .

szugarbejb- rzeczowo wytłumaczyłaś mi co zawiera się wtym podatku od nieruchomości - mogliby go inaczej nazwać by nie było więcej takich czepialskich jak ja Zdecydowanie za dużo płacimy bezsensownych podatków i jak tylko słysze ten wyraz to zgrzytam zębami
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 13:36   #204
agnesja77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

ooliwka

.......co do remontu to naprawde trudno powiedziec
jak sie budujesz to przez 10 lat wykanczasz dom po tym czasie zaczynają sie remonty
[/quote]

chyba żartujesz??? 10lat wykańczać dom????
__________________
agnesja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 13:40   #205
agnesja77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Thumbs up Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

NIech sie mury pną do góry!!!!!
1 dzien murowania.....
Praca na budowie wrze. Nasze Retro z podwójnym garażem bedzie gotowe do końca roku. na 20 października zamówilismy dach. Planujemy wykańczanie domu przez zime, wiosne i lato. Za rok na Boze Narodzenie pewnie juz w nowym domku. Mam nadzieje ze wszystko pójdzie dobrze, jak narazie wszystko według załozonego planu.
__________________
agnesja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 21:19   #206
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez kremowa chmurka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Możecie powiedzieć na co należy zwrócić uwagę jak się bierze kredyt na budowę domu?
- jaka jest prowizja dla banku z tyt. udzielenia kredytu
- czy jest ubezpieczenie kredytu (w przypadku straty pracy etc.)
- jaka jest wysokość raty
- czy jest możliwość wcześniejszej spłaty kredytu
warto tu spotkać się z niezależnym przedstawicielem finansowym pośredniczącym dla kilku banków. Często banki nie mające siedziby w naszym mieście mają bardzo dobre warunki. Jakbyś chciała coś więcej wiedzieć (jestem w temacie) pisz na PW.

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
A nie macie jakiegoś sąsiada zaprzyjaźnionego, który by wam "na lewo" prądu pożyczył?

My też czekaliśmy maksymalny termin an podłączenie skrzynki! Nie mówię już od 3 miesięcznym prawie codziennym dzwonieniu do Energetyki z pytaniem KIEDY? Dokładnie w dniu mijania ostatecznego terminu nam ja podłączono. W międzyczasie czekając na naszą skrzynkę postawiliśmy całe mury bliźniaka czerpiąc prąd od życzliwego sąsiada. Inaczej pół roku byłoby stracone totalnie na nic...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:39   #207
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez agnesja77 Pokaż wiadomość
ooliwka

.......co do remontu to naprawde trudno powiedziec
jak sie budujesz to przez 10 lat wykanczasz dom po tym czasie zaczynają sie remonty
chyba żartujesz??? 10lat wykańczać dom???? [/QUOTE]

chyba widzisz minki z mruganiem oka?

a druga sprawa to że są osoby które własnie tak buduja nawet jeśli masz na wszytko kase to zazwyczaj zabraknie i tak na coś oczywiscie to sa drobiazgi wiec sie nikomu nie spieszy

wejdz sobie na strone muratora tam sa dzieniki osob ktore buduja jakies 80% osob pisze no wprowadzamy sie tego i tego ale nie ma jeszcze kostki, ogrodu, normalnego ogordzenia, otynkowania....
a to nie kosztuje tys. zł. tylko 30-40tys a jak caly dom jest na kredyt to juz nie bedziesz chciala go dobierac na sprawy ktore moga poczekac bo uzbierasz z normalnej pensji i zrobisz za kilka lat....
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 18:20   #208
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Ja na razie plany z budową domu odstawiłam na bok Teraz mam inne wydatki Szkoda Może za parę lat
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 21:21   #209
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

My kupiliśmy działkę rok temu w okolicach maja. Mieliśmy zamieszkać w sierpniu tego roku...zamieszkamy we wrześniu - w drugiej połowie. Plany planami ale terminy majstrów terminami...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 21:48   #210
ania sosenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

WITAM WSZYSTKICH!!!

przeczytałam uważnie wszystkie wypowiedzi i musze zadać pytanie jak wygląda budowa domu "krok po kroku"?
złożyłam wniosek o wydanie warunków zabudowy (w gminie nie ma pzp)
i nie wiem co dalej...
czy już mogę sładać wnioski o warunki przyłącza mediów czy dopiero z projektem.. ile mniej wiecej na co się czeka?
a projekt lepiej gotowy czy indywidualny (zawsze zdawało mi sie że gotowy bo tańszy, ale ponoć potem trzeba go dopasować czy coś tam i to kosztuje...)
prosze o kilka słów co i jak bo nie wiem od czego zacząc

PS przepraszam za niefachowy język ale jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o budowanie domu .... aż sama nie wiem czy podołam
swoją drogą lepiej bawić sie w budowę sys. godpodarczym czy lepiej z jakąs firmą która buduje od podstaw do wykończenia (zna ktoś dobrą fimę?)

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE PODPOWIEDZI I PORADY! POZDRAWIAM
ania sosenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.