Budujemy nowy dom :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-13, 20:29   #1
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Smile

Budujemy nowy dom :)


No i stało się! Postanowilismy z mężem, że wybudujemy dom . Na wsi.
I jak to na początku bywa, trzeba kupić działkę. Jeździmy od wioski do wioski i pytamy. Jest tyle rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. Odległośc od miasta, polożenie dziłaki, krajobraz... Fajnie jest, jak mozna się z kimś podzielić "wrażeniami". Z kimś, kto jest w tej samej sytuacji. Napiszcie co wiecie na ten temat, jakie macie doświadczenia .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 20:37   #2
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Ja też rozważam domek - przy obecnych cenach mieszkań to naprawdę nie wychodzi drogo. Z tym że narazie oglądamy stare domki, które można wyremontować, ale jak narazie to się cenowo nie bardzo opłaca.
Czy macie już wybrany projekt? Czy narazie jesteście tylko na etapie szukania działki?
Z działką jest duży kłopot, to fakt. Warto znaleźć coś nie za blisko, nie za daleko. Wszystko jest ważne, przecież to wybór na całe życie. Tylko o ile wybór jest dobry teraz, to i tak nie wiadomo, co będzie w sąsiedztwie za kilka lat.
Powodzenia!!!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 20:40   #3
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: Budujemy nowy dom :)

ach ... zazdroszcze zazdroszcze i tyle powiem
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 20:43   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Budujemy nowy dom :)

ja jestem ta druga strona (tzn posiadajaca ziemie w centrum wsi jak i w szczerym polu) i ciagle jest ktos chetny na kupno tej w centrum wsi (tylko, ze my nie chcemy jej sprzedawac), wiec chyba nielatwo znalezc cos w dobrej lokalizacji albo ceny sa porazajace. ale mozna tez kupic cos na kompletnym zadupiu - patrzac jak takie zadupia sie teraz szybko rozbudowuja to juz niedlugo w obecnie pustym polu moze powstac calkiem mila osada sasiedzka
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 20:43   #5
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Budujemy nowy dom :)

ło matko to moje marzenie zycze Wam powodzenia z calego serca trzymam kciuki aby sie udalo jak najtaniej w jak najlepszej okolicy

i swoja droga troszke zazdroszcze
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:08   #6
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Ja też rozważam domek - przy obecnych cenach mieszkań to naprawdę nie wychodzi drogo. Z tym że narazie oglądamy stare domki, które można wyremontować, ale jak narazie to się cenowo nie bardzo opłaca.
Czy macie już wybrany projekt? Czy narazie jesteście tylko na etapie szukania działki?
Z działką jest duży kłopot, to fakt. Warto znaleźć coś nie za blisko, nie za daleko. Wszystko jest ważne, przecież to wybór na całe życie. Tylko o ile wybór jest dobry teraz, to i tak nie wiadomo, co będzie w sąsiedztwie za kilka lat.
Powodzenia!!!
Najpierw musimy wybrać działkę. Dopiero do tej dziłaki można dopasować projekt. Chociaz oczywiście mam już kilka projektów na oku.
I mam juz nawet działkę na oku. Jakieś 15 km od obecnego domu (czyli 20 od centrum Wrocławia). Dojazd przyzwoity (oczywiście samochodem). Tyle, że w wiosce mieszka jakieś 50 osób. Pewnie wioska się rozrośnie, bo ludzie stamtąd posprzedawali już działki. Ale na razie to prawie pustka. I w sumie czegos takiego szukałam, chcociaż trochę się boję. Całe życie mieszkałam w mieście.
Wiem, że w gminie muszę sprawdzić, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego - żeby potem nie było zaskoczenia, że powstaje tak jakaś fabryka.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:12   #7
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez lain
ja jestem ta druga strona (tzn posiadajaca ziemie w centrum wsi jak i w szczerym polu) i ciagle jest ktos chetny na kupno tej w centrum wsi (tylko, ze my nie chcemy jej sprzedawac), wiec chyba nielatwo znalezc cos w dobrej lokalizacji albo ceny sa porazajace. ale mozna tez kupic cos na kompletnym zadupiu - patrzac jak takie zadupia sie teraz szybko rozbudowuja to juz niedlugo w obecnie pustym polu moze powstac calkiem mila osada sasiedzka
To prawda - ceny są powalające. Nie zdawała sobie z tego sprawy. W prestiżowej okolicy działka może być droższa od domu, który na niej stoi. Dlatego szukam na wsi, w odległości max do 20 km od centrum.
Bardzo ważny jest dojazd do miasta. A raczej do pracy. Z jednej strony można jechać 30 min a z drugej godzinę.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 21:18   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez anetkas
Dlatego szukam na wsi, w odległości max do 20 km od centrum.
Bardzo ważny jest dojazd do miasta. A raczej do pracy. Z jednej strony można jechać 30 min a z drugej godzinę.
ja wlasnie mam pod Krakowem, niedaleko obwodnicy, wiec moze tez dlatego tylu chetnych
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:28   #9
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez lain
. ale mozna tez kupic cos na kompletnym zadupiu - patrzac jak takie zadupia sie teraz szybko rozbudowuja to juz niedlugo w obecnie pustym polu moze powstac calkiem mila osada sasiedzka
u mnie w okolicy w ciagu 2-3 lat ceny dzialek skoczyly drastycznie do gory, powstal nowy zbiornik wodny + nadal ludzie maja tendencje do przenoszenia sie z miast na "tereny zielone"
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:39   #10
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez dora_angel
ach ... zazdroszcze zazdroszcze i tyle powiem
ja tez zazdroszczę.

rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:41   #11
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez lain
ja wlasnie mam pod Krakowem, niedaleko obwodnicy, wiec moze tez dlatego tylu chetnych
Na pewno dlatego. Obwodnicą do miasta szybciej się dojedzie niż zwykłą ulicą, zazwyczaj wiecznie zakorkowaną.
Byle nie było za blisko tej obwodnicy. Ta "moja" działka jest niedaleko autostrady. Ale nie słychać samochodów. A dojazd do miasta byłby OK.

Cytat:
Napisane przez ka_ma
u mnie w okolicy w ciagu 2-3 lat ceny dzialek skoczyly drastycznie do gory, powstal nowy zbiornik wodny + nadal ludzie maja tendencje do przenoszenia sie z miast na "tereny zielone"
I taka tendencja pewnie długo się utrzyma. W miastach juz nie ma miejsca na nowe domy. A jesli są, to dom stoi przy domie. Zero prywatności. Na takiej wsi przez parę lat bedzie luz - a potem pewnie i tam zrobi się gęsto.
A poza tym ceny gruntów w mieście.... no, jak wygram milion to się zastanowię . Chociaż nie, nie kupiłabym działki w mieście.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 21:44   #12
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Budujemy nowy dom :)

"budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom..."

oj, marzy mi się taki cichy zakątek, dużo zieleni wokół, spokój i mały domek (żeby nie trzeba było za dużo sprzątać )

anetkas, jak juz coś wybierzesz to załącz zdjęcia
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:55   #13
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez rob4cz3q
ja tez zazdroszczę.

Gdyby mi ktoś pięć lat temu powiedział, że bedę budować dom, to..... to niemożliwe. A teraz... .
Ale z drugiej strony wybudowanie domu to naprawdę spore wyzwanie. Pomijając kwestię finansową. Samo kupno działki jest skomplikowane, a co dopiero reszta. Jak nam sie uda, to będzie naprawdę coś. Przeciez ja jestem na etapie zapoznawania się jak załatwiać formalności w urzędach. Te wszystkie plany zagospodarowania, warunki zabudowy, pozwolenia.
Tak w ogóle, to chcemy kupic działkę taką z 10 - 15 arów. A dzisiaj się dowiedziałam, że gminy ustalają nim. rozmiar działki, jaką może właściciel sprzedać. I w naszej okolicy to jest 15 arów. I ludzie sprzedają działki 15-, 20-arowe. A ceny tez są różne. Od 35 do 60 zł za metr. Na wsi. Bo w gmienie już po 100 zł. 15 arów za 35 zł to jeszcze kupię, ale za 60 zł to już drogo bardzo. Za 60 zł to tylko 10 arów.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:02   #14
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez Bridget
"budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom..."

oj, marzy mi się taki cichy zakątek, dużo zieleni wokół, spokój i mały domek (żeby nie trzeba było za dużo sprzątać )

anetkas, jak juz coś wybierzesz to załącz zdjęcia
Np. taki http://www.projektydomow.pl/index.ph...m41c6cae47ce5a

ale pod warunkiem, że można będzie wywalić jedną ścianą - między kuchnią a salonem.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:44   #15
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Budujemy nowy dom :)

My tez budujemy
Teraz jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów, pozwoleń, projekt, architekci, geodeci... itp. więc dopiero na początku drogi długiej i krętej Jesteśmy w o tyle dobrzej sytuacji, że miejsce juz mamy.
Anetkas, gratuluję decyzji i życzę pomyślnego załatwienia wszystkich spraw !
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:51   #16
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez anetkas
Np. taki http://www.projektydomow.pl/index.ph...m41c6cae47ce5a

ale pod warunkiem, że można będzie wywalić jedną ścianą - między kuchnią a salonem.
ale cudeńko. będzie mi się dziś w nocy snił...
i ja, ganiająca z kosiarką, z rozwianym włosem i w sukience w kwiaty

kurczę, kiedy znowu kumulacja w Lotto będzie?
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:56   #17
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez Bridget
ale cudeńko. będzie mi się dziś w nocy snił...
i ja, ganiająca z kosiarką, z rozwianym włosem i w sukience w kwiaty

kurczę, kiedy znowu kumulacja w Lotto będzie?

ZAPOMNIALAM !!!! dzisiaj była. Pędzę sprawdzić wyniki.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:59   #18
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez taszkin
My tez budujemy
Teraz jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów, pozwoleń, projekt, architekci, geodeci... itp. więc dopiero na początku drogi długiej i krętej Jesteśmy w o tyle dobrzej sytuacji, że miejsce juz mamy.
Anetkas, gratuluję decyzji i życzę pomyślnego załatwienia wszystkich spraw !
Szczęściarze .
Napisz, jak to było z kupnem Waszej działki. Na co zwracaliście uwagę przy jej wyborze. Co adecydowało. Jaka to okolica. Co tylko możesz to napisz. Bardzo mnie to ciekawi.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 23:01   #19
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Budujemy nowy dom :)

No Anetkas piękny dom sobie wybrałaś Ja też mieszkam we własnym domu, kupa pracy, ale warto na prawdę. Powodzenia i będę śledzić postępy.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 23:10   #20
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
No Anetkas piękny dom sobie wybrałaś Ja też mieszkam we własnym domu, kupa pracy, ale warto na prawdę. Powodzenia i będę śledzić postępy.
Śledź, śledź i wspieraj mnie. Z Wami (z Wizażankami) założyłam akwarium to i dom wybuduję hi hi hi .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 23:11   #21
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

No i nie ma milionika . Zagram w środę .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 23:21   #22
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez anetkas
No i nie ma milionika . Zagram w środę .

e tam milionik potrzebujesz tylko ca.250.000
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 23:27   #23
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Budujemy nowy dom :)

u mnie też milionika nie ma Odkąd trafiliśmy czwórkę to rodzinka gra nałogowo hehe.A budowa domu to super sprawa, jeśli ma się kasę to idzie szybko sprawnie i przyjemnie My rozbudowaliśmy dom już stojący, więc może tak wiele nie mam do powiedzenia, ale przebudowa ogromna też była, bo to stary przedwojenny dom Więc też Ci mogę podpowiedzieć co nieco.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 00:03   #24
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez ka_ma
e tam milionik potrzebujesz tylko ca.250.000
250.000 to za mało. Jeszcze z 50.000 na działkę. A w totka to można wygrać albo milion (i więcej) albo na waciki hi hi hi .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 09:07   #25
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
u mnie też milionika nie ma Odkąd trafiliśmy czwórkę to rodzinka gra nałogowo hehe.A budowa domu to super sprawa, jeśli ma się kasę to idzie szybko sprawnie i przyjemnie My rozbudowaliśmy dom już stojący, więc może tak wiele nie mam do powiedzenia, ale przebudowa ogromna też była, bo to stary przedwojenny dom Więc też Ci mogę podpowiedzieć co nieco.
To podpowiedz - ja właśnie rozważam bądź to zakup starego domku bądź też właśnie budowę. Obawiam się, czy zakup starego i jego rozbudowa/remont nie pochłonie tyle pieniędzy co i nowy dom.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 09:14   #26
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez anetkas
Najpierw musimy wybrać działkę. Dopiero do tej dziłaki można dopasować projekt. Chociaz oczywiście mam już kilka projektów na oku.
I mam juz nawet działkę na oku. Jakieś 15 km od obecnego domu (czyli 20 od centrum Wrocławia). Dojazd przyzwoity (oczywiście samochodem). Tyle, że w wiosce mieszka jakieś 50 osób. Pewnie wioska się rozrośnie, bo ludzie stamtąd posprzedawali już działki. Ale na razie to prawie pustka. I w sumie czegos takiego szukałam, chcociaż trochę się boję. Całe życie mieszkałam w mieście.
Wiem, że w gminie muszę sprawdzić, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego - żeby potem nie było zaskoczenia, że powstaje tak jakaś fabryka.
Plany zagospodarowania i tak mogą ulec zmianie, ja to bym chciała tak z daleka od ludzi, ale właśnie obawiam się tego, że za kilka lat może biec tamtędy jakaś droga, powstanie fabryka, itd. W związku z tym myślałam, żeby kupić działkę jednak mimo wszystko niedaleko zabudowań, jakiejś osady domków itp.
U nas ceny są nieco niższe, na terenie miasta 25-40 zł za metr, poza miastem 15-20 zł za metr. Różnica w cenach zależy od tego czy działka jest uzbrojona czy nie.
Najbardziej przy rozpoczęciu budowy obawiałabym się tego, że doprowadzę budowę do pewnego stanu i ... zabraknie kasy. Nie wiem, stanie się jakaś katastrofa, cokolwiek. Stąd też zastanawiam się nad kupnem starego poniemieckiego domku, ale ceny takich domków wraz z działką dochodzą do 100-160 tys. Plus remont - pewnie tak ze 100 tys. (a może mniej? nie wiem). A więc lepiej opłaca się budować, bo stary dom zawsze będzie starym domem, co bym w nim nie zrobiła.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 11:29   #27
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Moi rodzice budują sobie dom na skraju miasta i powiem że nie umiem sie doczekać Bo tam gdzie ja mieszkam jest główna ulica a z tej ulicy chcą zrobić trasę szybkiego ruchu o 4 pasamch I co mam pod auta wpadać i tak ta uilicę pod płotem mam
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 11:42   #28
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Cytat:
Napisane przez anetkas
250.000 to za mało. Jeszcze z 50.000 na działkę. A w totka to można wygrać albo milion (i więcej) albo na waciki hi hi hi .
ale ja juz w tej kwocie uwzglednilam Ci działke
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 21:30   #29
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Znowu cały dzień upłynął pod znakiem szukania działki. I cos znalazłam. Ale jeszcze nie piszę dokłanie, żeby nie zapeszyć. Napiszę tylko tylko tyle, że działka ma 10 arów, ma wszystkie media, jest w ładnej okolicy i w rozsądnej cenie. Jutro muszę przeanalizować oferty banków pod kątem kredytów hipotecznych.
Oby wszystko się udało .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 22:05   #30
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Budujemy nowy dom :)

Wyczytałam na forach budowlanych, że koszt podłaczeń : wody, ścieków, prądu i gazu (i nie wiem co jeszcze) to ok.25 tys.zł. Przeżyłam szok! Okazuje się, że budowa to jakieś 200 tys.+działka+podłączenia+ projekty i zezwolenia to będzie 300 tys., a nawet więcej! A Ty jak liczyłaś to na ile wyszło?
A co do oferty kredytów - ja chyba najpierw kupię działkę, spłacę wszystko i dopiero pomyślę o budowie, jakoś obawiam się dużych kredytów (chociaż nie powinnam). Myślisz o finansowaniu 100% inwestycji?

Halo Ivon.a - podpowiesz nam coś o kosztach przebudowy starego domku?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.