Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-09, 01:45   #2761
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
no i właśnie z mineralnych sklepowych są trzy kolory na krzyż. Z everyday minerals multum i własnie w jasnych odcieniach.możesz zamówic pierwsze próbki. spróbuj w międzyczasie czy się gdzies zaopatrzysz czy nie.

http://www.everydayminerals.com/
tam wejdź na make up = > base i masz wszystko
oj przymierzam się do zakupu podkładu mineralnego i najlepiej różu lub czegoś brązującego na polczki, ale najpierw muszę zrobić zakupy na BU i trochę podleczyc buzie i nawilżać (to apropo pielęgnacji w domu naturlanmi środkami)
do tgo wybieram się na kwaitację raz w tygodniu no więc z kasą będzie krucho

ponadto mam już puder mineralny Deborah - niestety odcień za ciemny i co najgorsze ilekroć podchodzę do niego to wyciąga on na wierzch zaskórniki i nie wiem kiedy się to skończy, czy się przyzwyczai moja skóra czy nie i to mnie troche hamuje przed kupnem minerałków, czy podobnie będę reagować

próbowałam go stosowac jako bronzera na policznki, ale te zaskórniki nie wiem, czy w skłądzie jest coś na co tak reaguję...
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:09   #2762
salsaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

To może ja opowiem o swojej przygodzie z nieszczęsnym trądzikiem.. Nie chcę nikogo dołować, ale niektóre osoby po prostu borykają się z tym problemem i borykać się będą-taka już ich uroda.
Walczę z trądzikiem już od szesnastego roku życia.. Czego ja nie próbowałam?! Na początku było delikatnie: tormentiol, pasta cynkowa, potem do gry wszedł ostrzejszy kaliber: czosnek (tak mi wypalił twarzyczkę, że przez tydzień chodziłam z czerwonymi plamami na buźce) - efekty co prawda jakieś były, ale niezbyt długo mogłam się nimi cieszyć. Potem zaczęłam przyjmować Diane (dośc mocny lek hormonalny, po którym miałam silne bóle żołądka), dalej szereg maści, antybiotyków i płynów od dermatologów (i znowu efekty jakieś widziałam ale po jakims czasie trądzik powrócił). I tak kilka lat.. Kilku lekarzy dermatologów i hektolitry wypitych naparów z fiołka, drożdzy z mlekiem . Uznałam, że tak już musi być.. i nic nie pomoże. Ale powracając do domowych sposobów walki z trądzikiem najlepiej jednak zadziałał czosnek, tyle, ze trzeba go umiejętnie zastosować, bo przy przetrzymaniu na skórze poparzenia są pewne. Obecnie stosuję maseczkę z zielonej glinki i przemywam twarz tonikiem z Iwostinu. Problemy nadal są, ale już nie tak wielkie jak jeszcze jakiś czas temu. Wydaje mi si, ze każda skóra indywidualnie reaguje na różnego rodzaju preparaty i specyfiki i nie ma złotego środka dla wszystkich.. Ale przy wytrwałości i systematyczności można chociaż załagodzić sprawę. Powodzenia dziewczyny!
__________________
kiedy coś uparcie gaśnie - zaufaj iskierce nadziei..
salsaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 09:21   #2763
Angel948
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 151
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

noo, tyle jest tego że naprawde można sobie narobić niezłych problemów
Angel948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 07:25   #2764
kasik88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wy jak chcecie, ale ja sie nie mieszam w jakies domowe mikstury. Probowalam wiele razy i mi nic nie pomagalo. Moim zdaniem najskuteczniej jest kupic sobie masc na recepte( mozna aptearce nasciemniac, ze masz straszne blizny i glebokie rany) , ktora nazywa sie "detromecyna". BIerzcie 2 stopien dzialania, bo jest mocniejsza.
Ja zauwazylam efekty juz po 2-3 dniach i musze szczerze przyznac, ze teraz tylko od czasu do czasu mi cos wyskoczy.
Jak chcecie, to testujcie, to jest antybiotykm wiec raczej powinien pomoc .
kasik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 20:20   #2765
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

dobra, pisałam to juz na innym wątku, ale się powtórzę
może i Wam coś poradzę

definitywnie zrezygnujcie z wszelakich kremow nivea, garnier, bambino czy sudocrem!!!!! zabojstwo dla skory i okropne zapychacze.

sluchajcie, ja mam skore z tendencją do różnych wysypów, obrzydliwych zaskornikow w dziwnych miejscach i ogólnie mówiąc problemów.
ale w końcu nauczyłam się o nią dbać !
teraz już wiem, że wykupywanie półek z kosmetykami pseudo antytrądzikowymi to bzdura!

zaczęłam od odżywiania, to znaczy może diametralnie nie zmieniłam sobie jadlospisu, ale na pewno ograniczyłam wszystkie słodyczowe pokusy.
piję olbrzymie ilości herbat, kocham yerba mate i pokrzywę.
dzięki temu moje włosy, paznokcie i ogólnie skóra zrobiły się zdrowsze.
i to widać!

zakochałam się w kremie z ziaji CALMA HLC NAWILŻAJĄCY.
jest genialny!!!!! kosztuje około 8 złotych, ale po prostu ŻADEN krem tak mi nie pomógł.. bo pamiętajcie: NAWILŻANIE przede wszystkim .

łykam SILICĘ. genialne tabletki, mam sliczne, zdrowe wlosy i paznokcie przestały się łamać.

zainwestowałam w EFFACLAR DUO. jest IDEALNY. killer dla zaskórników .

1-2 razy w tygodniu robię sobie maseczkę ze zwykłych drożdży.
80groszy, a efekt znakomity. gładka buźka

o, jesli macie pod ręką szampana to polecam również co kilka dni przemywać sobie nim buźkę. nie, nie żartuję to GENIALNA detoksykacja skóry.
pomimo zawartości alkoholu. dlatego mówię, abyście robiły to co kilka dni.
i nie zapominajcie o NAWILŻANIU.

to jest kilka sposobów dzięki którym mój pryszczaty dziób stał się prawie IDEALNIE czysty . mówię prawie, bo niestety tendencja pozostała, ale na dzień dzisiejszy - i nie od dziś - nie mam ŻADNEGO pryszcza

no i to by było na tyle póki co
potem może coś dopiszę .

PS
mam zamiar na dniach wybrać się pierwszy raz do kosmetyczki.
zastanawiam się nad kwasami, bo chcę pozbyć się tych uciążliwych zaskórników z nosa i okolic... no, zobaczymy.
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:25   #2766
nadia24l
Raczkowanie
 
Avatar nadia24l
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 212
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xNenya Pokaż wiadomość
dobra, pisałam to juz na innym wątku, ale się powtórzę
może i Wam coś poradzę

definitywnie zrezygnujcie z wszelakich kremow nivea, garnier, bambino czy sudocrem!!!!! zabojstwo dla skory i okropne zapychacze.

zakochałam się w kremie z ziaji CALMA HLC NAWILŻAJĄCY.
jest genialny!!!!! kosztuje około 8 złotych, ale po prostu ŻADEN krem tak mi nie pomógł.. bo pamiętajcie: NAWILŻANIE przede wszystkim .

łykam SILICĘ. genialne tabletki, mam sliczne, zdrowe wlosy i paznokcie przestały się łamać.

zainwestowałam w EFFACLAR DUO. jest IDEALNY. killer dla zaskórników .


mam zamiar na dniach wybrać się pierwszy raz do kosmetyczki.
zastanawiam się nad kwasami, bo chcę pozbyć się tych uciążliwych zaskórników z nosa i okolic... no, zobaczymy.

CALMA dla mnie okropny, nie wchłaniał się, zapychał, nawet na szyję i dekolt się nie nadawał (dla mnie tylko Humektan jest godny polecenia wszystkim)

SILICĘ łykałam, długo, nie zauważyłam poprawy (natomiast fajny jest Salfazin i Oeparol)
nadia24l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 11:19   #2767
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

bo zapewne używałaś biolipidowego
on jest strasznie tłusty i ledwo się wchłania .
NAWILŻAJĄCY jest dla mojej mieszanej cery, również skłonnej na zapychanie
- genialny . żaden krem tak się nie sprawdził .
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 14:15   #2768
czekoladka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 113
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasik88 Pokaż wiadomość
Wy jak chcecie, ale ja sie nie mieszam w jakies domowe mikstury. Probowalam wiele razy i mi nic nie pomagalo. Moim zdaniem najskuteczniej jest kupic sobie masc na recepte( mozna aptearce nasciemniac, ze masz straszne blizny i glebokie rany) , ktora nazywa sie "detromecyna". BIerzcie 2 stopien dzialania, bo jest mocniejsza.
Ja zauwazylam efekty juz po 2-3 dniach i musze szczerze przyznac, ze teraz tylko od czasu do czasu mi cos wyskoczy.
Jak chcecie, to testujcie, to jest antybiotykm wiec raczej powinien pomoc .
K. zgadzam się z Tobą w 100% ja używam La roche, tylko nie jest to do końca to. To coś La rocha pomaga jak mam jakieś strasznie wysuszone miejsca czy coś i przez pewien okres miałam strasznie wysuszoną twarz no i mam w pewnym sensie 2 in 1.
Ten La roche przyśpiesza gojenie się trądzika i nie mam tak suchej skóry.
__________________
" Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety "
" Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne "
M.Monroe


czekoladka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 16:54   #2769
Kiro18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Każdy ma problem z pryszczami, ja osobiście polecam robienie sobie herbatę z pokrzywy. Działa niesamowicie. Już po 3 dniach Widać różnicę . Ale jest mały problem, Trzeba zrywać młode pędy pokrzywy i najlepiej żeby były świeże. Można również kupić w sklepie herbatę z pokrzywy. Również maść cynkowa jest dobra, ale trochę wysusza skórę .
Kiro18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 19:54   #2770
Yokokhan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

No to tak. Mam teraz 14 lat , a tradzik pojawił mi się jakieś 4 lata temu. Zaczynałąm od brewoksylu przez inne maści aż do teraz. Efekty były lepsze gorsze. Ale pisz tutaj żeby wam powiedzieć o czymś co przetestowałam . ZiEMNIAK. Taki zwykły surowy. Wiem że to głupio brzmi ale doskonale matuje a pryszcze są po nim mniejsze. Oprócz tego, że leczę się domowymi sposobami cały czas chodzę do dermatologa i nie narzekam efekty widać. Ale przymierzam się do picia i robienia maseczek z drożdży. A i jeszcze raz polecam spróbujcie ziemniaka mi pomógł. Pozdrawiam
Yokokhan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 22:32   #2771
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

To niesamowite ,ale przeczytałam ten wątek od deski do deski;D
Mi na trądzik pomaga
picie bratka
do tego stosuje krem effaclar matujący(w końcu się tak nie świecę)
nie używam żadnych podkładów pudrów ani tym podobnych
chwalę sobie zieloną glinkę
maseczka drożdzowa
brevoxyl punktowo
pije zieloną herbate
staram sie pic duzo wody mineralnej soku z marchwii i ogolnie zdrowo sie odzywiac choc wiadomo czasem zjem sobie cos slodkiego ale z umiarem
Zamierzam zrobić sobie test na tego Helicobactera;D bo ogolnie mam problemy z żołądkiem więc coś w tym chyba jest
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 23:59   #2772
Cukierus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 120
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja mam akurat 16lat , w marcu zaczynam 17 i ostatnie tygodnie obsypuje mi brodę (nigdy nie miałam dużych problemów z pryszczami, przed okresem czasem coś wyskoczyło na brodzie czy pod nosem, stąd ta panika). Obsypuje tak, że codziennie pojawia się nowy pryszcz. Czerwone, widoczne... cała broda.. boje się, że zaczynają się u mnie problemy z trądzikiem (siostra i brat mieli, druga uchroniła się pewnie dzięki tabletkom anty). Dbam o cerę, zmywam makijaż, myję, nawilżam.. nie chce mieć trądziku(!!!), dlatego pewnie zaczęłam się zastanawiać nad tabletkami antykoncepcyjnymi (nie tylko z tego względu, raczej dolegliwości a propos okresu). Boję się jedynie, że zacznę tyć. Jestem chudzinką, ale pasuje mi moja waga i nie chciałabym jej zmieniać.

Ps. Woda+kilka kropel cytryny, podobno działa jak tonik . Próbuję aktualnie, fajna po niej cera, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić z cytryną, bo piecze.!

Edytowane przez Cukierus
Czas edycji: 2009-11-17 o 00:00
Cukierus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 10:38   #2773
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Cukierus Pokaż wiadomość
Ja mam akurat 16lat , w marcu zaczynam 17 i ostatnie tygodnie obsypuje mi brodę (nigdy nie miałam dużych problemów z pryszczami, przed okresem czasem coś wyskoczyło na brodzie czy pod nosem, stąd ta panika). Obsypuje tak, że codziennie pojawia się nowy pryszcz. Czerwone, widoczne... cała broda.. boje się, że zaczynają się u mnie problemy z trądzikiem (siostra i brat mieli, druga uchroniła się pewnie dzięki tabletkom anty). Dbam o cerę, zmywam makijaż, myję, nawilżam.. nie chce mieć trądziku(!!!), dlatego pewnie zaczęłam się zastanawiać nad tabletkami antykoncepcyjnymi (nie tylko z tego względu, raczej dolegliwości a propos okresu). Boję się jedynie, że zacznę tyć. Jestem chudzinką, ale pasuje mi moja waga i nie chciałabym jej zmieniać.

Ps. Woda+kilka kropel cytryny, podobno działa jak tonik . Próbuję aktualnie, fajna po niej cera, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić z cytryną, bo piecze.!
Może zainwestuj w Brevoxyl albo Acne derm. Mi Brevoxyl bardzo pomógł (koszt ok. 20 zł, tubka starcza na 3 miesiące). Wiadomo, że każdy na tabletki anty reaguje inaczej, ale muszę napisać, że wcale może nie być tak kolorowo. Gdy brałam tabletki trądzik wcale mi się nie zmniejszył, wręcz przeciwnie- wyskakiwały mi wielki gule na skórze .
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:47   #2774
aleks185
Raczkowanie
 
Avatar aleks185
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 41
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Hej
Buszowałam w necie poszukując jakichś domowych sposobów na trądzik i znalazłam tą stroną Przeczytałam prawie cały wątek i chcę wypróbować zamieszczone w nim sposoby Z trądzikiem męczę się już od ok. 8 lat Na razie nic mi nie pomogło Tony maści i kupe wydanych pieniędzy na marne
Mam prośbę Moglibyście polecić mi jakiś SPRAWDZONY sposób aby CAŁKOWICIE usunąć mój problem ????
Chodzi o coś co wypróbowaliście na własnej skórze i Wam pomogło

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc
aleks185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:53   #2775
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aleks185 Pokaż wiadomość
Hej
Buszowałam w necie poszukując jakichś domowych sposobów na trądzik i znalazłam tą stroną Przeczytałam prawie cały wątek i chcę wypróbować zamieszczone w nim sposoby Z trądzikiem męczę się już od ok. 8 lat Na razie nic mi nie pomogło Tony maści i kupe wydanych pieniędzy na marne
Mam prośbę Moglibyście polecić mi jakiś SPRAWDZONY sposób aby CAŁKOWICIE usunąć mój problem ????
Chodzi o coś co wypróbowaliście na własnej skórze i Wam pomogło

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc

przeczytaj sobie bodajze strone wczesniej co ja robię
efekty są narazie genialne, ja juz prawie nic na buzi nie mam
walcze jedynie z zaskórnikami , ale jestem na dobrej drodze .
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 16:02   #2776
aleks185
Raczkowanie
 
Avatar aleks185
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 41
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

No znalazłam
Jednak zrezygnuję ze wszelkich kremów, które i tak mi nic nie pomagają Za to ta maseczka z drożdży brzmi obiecująco, już wiele razy o niej czytałam Mam pytanie Jak ją rozrabiasz? Z mlekiem ? I ile trzymasz na twarzy ??
aleks185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 09:06   #2777
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ta maseczka była opisana w tym wątku sto razy ja robię wszystko na wyczucie(trochę mniej niż polowa opakowania) i dodaję mleka na oko(ok łyżki) do tego kilka kropel soku z cytryny.Nakładam na twarz i trzymam ok 20 min.Zmywam najpierw ciepłą wodą ,potem spłukuję twarz zimną.I tyle
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:36   #2778
aleks185
Raczkowanie
 
Avatar aleks185
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 41
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzięki za odpowiedź Pytałam bo raz widziałam przepis z wodą, raz z mlekiem więc nie wiedziałam na co się zdecydować Wczoraj posmarowałam sobie twarz tym aloesem... i nie wiem czy dzisiaj jest lepiej... chwile po posmarowaniu był taki fajny efekt, ale teraz wydaję mi się, że wszystko mam takie zaczerwienione. No ale zobaczymy co będzie po kilku razach Chyba sobie zaraz zrobię ten tonik z cytryny Mam nadzieję, że zejdą mi te wszystkie czerwone plamki i małe blizny po krostach... A no i właśnie zaparzyłam sobie zieloną herbatkę Mam nadzieję, że w końcu coś mi pomoże
aleks185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:59   #2779
Angel948
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 151
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Właśnie wróciłam od dermatologa i przepisała mi żel, tonik i krem od Ra Rosche i maść Acne-Derm.. zobaczymy jakie beda efekty...
Angel948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 17:01   #2780
aleks185
Raczkowanie
 
Avatar aleks185
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 41
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny mam problem! Do tej pory smarowałam twarzyczkę takimi różnymi beznadziejnymi kremami itp. a ponieważ nic nie pomagało to je odstawiłam. Tak się złożyło, że byłam akurat chora i brałam antybiotyk i jakoś nic mi nie wyskakiwało Ale teraz już wyzdrowiałam a moja buzia wygląda już "normalnie" czyli jest cała zasyfiona Zaczęłam więc stosować różne domowe sposoby i niby jest lepiej, ale zauważyłam, że znowu zaczynam się świecić... Co robić ??
aleks185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:21   #2781
izuska174
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja już nie wiem co mam robić...Nie mogę stosować żadnych toników, bo wysuszają mi cerę i później wygląda to strasznie. U kosmetyczki też byłam i zero efektów Proszę pomóżcie!!
izuska174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:29   #2782
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aleks185 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem! Do tej pory smarowałam twarzyczkę takimi różnymi beznadziejnymi kremami itp. a ponieważ nic nie pomagało to je odstawiłam. Tak się złożyło, że byłam akurat chora i brałam antybiotyk i jakoś nic mi nie wyskakiwało Ale teraz już wyzdrowiałam a moja buzia wygląda już "normalnie" czyli jest cała zasyfiona Zaczęłam więc stosować różne domowe sposoby i niby jest lepiej, ale zauważyłam, że znowu zaczynam się świecić... Co robić ??
wybierz się do dermatologa i poproś o specjalny antybiotyk dla osób z trądzikiem, np. Unidox. Jesli Twój trądzik jest dość zaawansowany to powinnaś dostać taki lek i powinien pomóc.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:36   #2783
robin996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdynia~tak gdzie ty
Wiadomości: 2
Angry Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja żadnych domowych sposobów na trądzik nie znam prócz tego:
Pół szklanki płatków owsianych, 2 szklanki wody, gotujemy to w garnku aż do uzyskania kleiku(ok.10-15min). Mieszamy co chwilę. Następnie odstawiamy garnek z zawartością na kilka minut do ostygnięcia. Potem nakładamy kleik na chore miejsca. Po kilku minutach ściągnie nam skóre, tak, że nie będziemy mogli się swobodnie poruszać Ale taka jest już kolej rzeczy. Zostawić na 1-2 godziny. Dla uzyskania lepszych i szybszych rezultatów możecie uszyć sobie maseczke wełnianią i gdy papka wyschnie nałozyć płótno i pozostawić na noc. Rano zmyć letnią wodą. A z kosmetyków polecam linię ziaji: Żel, tonik i krem antybakteryjny z serii nuno. Mi pomogło.
robin996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 11:08   #2784
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

mam dwa szybkie pytania

zaznaczam ze nie mam wielkich problemow, ale czesto mi cos wyskakuje co mnie strasznie irytuje. czy dobrze mysle ze przyczyna jest chyba jakas hormonalna/zywieniowa/pielegnacyjna, bo nie mam duzo zaskornikow, a syfki czesto wyskakuja w miejscach gdzie nawet nie bylo zaskornika. tak jak by cos innego je 'prowokowalo'

przestalem pic mleko i tradzik CHYBA sie zmniejszyl - moze nie tolerowalem laktozy, nie wiem. w kazdym razie mialem spory problem na ramionach a teraz gladziusienko. niestety na buzi lubia sobie czasem powyskakiwac - oczywiscie nie wyciskam.

1) plecy myje mydlem siarkowym i dosyc ostrą gabką - moze ten sam patent powinienem zastosowac na twarz raz w tygodniu (oczywiscie z umiarem) ? na codzien uzywam cethapilu i nawilzam kremem lipidowym albo biodermą sensibio.

2) co innego moze byc przyczyna tradziku na twarzy, podczas gdy z plecow juz praktycznie zniknal ? moze po prostu to dlugo wyczekiwany znak ze juz z tego wyrastam hahaha mam 23 lata.

(skora mi sie tez o wiele mniej przetluszcza)
dziekuje !
p
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 11:29   #2785
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dobrym sposobem na odżywienie skóry jest METODA OLEJOWA.Przekonałam się po pierwszym użyciu.
Oto jak przeprowadzić krok po kroku "metodę olejową"

1. Przygotuj dwa składniki mieszaniny
- Olej rycynowy
- Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (tłoczona na zimno)

2. Wymieszaj oba składniki w proporcjach: 30% oleju
rycynowego do 70% oliwy z oliwek. Mieszaniny powinno być
tyle, aby można było ją swobodnie rozprowadzić po całej
twarzy.

3. Przygotuj sobie komfortowe miejsce na przeprowadzenie
zabiegu, tak aby czuć się swobodnie (polecam zamknąć się w
łazience).

4. Przygotuj dwa ręczniki. Jeden pod szyję, aby nie kapało
Ci na ubrania, a drugi na gorący okład.

5. Teraz zamocz w ciepłej (ale nie za ciepłej) wodzie
ręcznik i połóż go tak aby mieć go pod ręką.

6. Delikatnymi ruchami (jak masażysta) nałóż mieszaninę na
swoją buzię. Wcieraj ją przez chwilę.

7. Po wtarciu mieszaniny połóż na twarzy ciepły ręcznik
(odblokuje to dodatkowo pory na skórze).

8. Kiedy ręcznik wystygnie ściągnij go.

9. Jeśli zabieg przeprowadzasz przed snem (polecam) to
możesz nie myć buzi aż do rana (dodatkowe działanie
mieszaniny na skórę przez noc).

Mieszanka oleju rycynowego i oliwy z oliwek oczyszcza
pory i otwiera je. Dodatkowo jeszcze wzmacnia skórę,
dostarczając do jej wnętrza ważnych witamin. To znacznie
pomaga w procesie odbudowy skóry oraz walki z trądzikiem.

Edytowane przez littlelady18
Czas edycji: 2009-11-20 o 11:30
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 19:45   #2786
loveshy
Przyczajenie
 
Avatar loveshy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z miasta [;
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja na początku stosowałam Acnosan (płyn działający wysuszająco) ale moja cera chyba sie uodporniła na ten specyfik ;( Z tradzikiem walcze od wakacji i przyznam, że rózni z tym bywa, ale polecam picie herbatki z bratka i tonik woda+cytryna
Zauwazyłam, że plamki robią się jaśniejsze
No i po za tym ograniczenie tłustego i słodkiego !
Do dzieła wizażanki ! ;*
__________________
Traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana !
loveshy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 11:33   #2787
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Potrzebuję szybkiego SOS

Otóż dziś wieczorem idę na imprezę, a wczoraj nie wiem co strzeliło mi do głowy, żeby wyciskać na czole 2 bolące gule I dziś mam na czole 2 wielkie czerwone gule, które pewnie za kilka dni przejdą w strupki.

Może macie jakieś szybkie sposoby aby choć trochę zminimalizowac to zaczerwienie lub wysuszyć te pryszcze? Bardzo mi zależało żeby dobrze dziś wyglądać, a tu masz ci los

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:32   #2788
Inv3ntion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 446
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A ja kupilam benzacne tu nawet jest o tym watek ;p https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77797

I jak narazie jest suuuper
__________________
Namaluj tęczę ołówkiem.


Mów mi Malina
Inv3ntion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:18   #2789
loveshy
Przyczajenie
 
Avatar loveshy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z miasta [;
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Potrzebuję szybkiego SOS

Otóż dziś wieczorem idę na imprezę, a wczoraj nie wiem co strzeliło mi do głowy, żeby wyciskać na czole 2 bolące gule I dziś mam na czole 2 wielkie czerwone gule, które pewnie za kilka dni przejdą w strupki.

Może macie jakieś szybkie sposoby aby choć trochę zminimalizowac to zaczerwienie lub wysuszyć te pryszcze? Bardzo mi zależało żeby dobrze dziś wyglądać, a tu masz ci los

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
Acnosan wysusza ;] Sok z cytryny rozjaśnia
W każdym razie u mnie zaczęło działać !
__________________
Traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana !
loveshy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 17:50   #2790
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pete86 Pokaż wiadomość
mam dwa szybkie pytania

zaznaczam ze nie mam wielkich problemow, ale czesto mi cos wyskakuje co mnie strasznie irytuje. czy dobrze mysle ze przyczyna jest chyba jakas hormonalna/zywieniowa/pielegnacyjna, bo nie mam duzo zaskornikow, a syfki czesto wyskakuja w miejscach gdzie nawet nie bylo zaskornika. tak jak by cos innego je 'prowokowalo'

przestalem pic mleko i tradzik CHYBA sie zmniejszyl - moze nie tolerowalem laktozy, nie wiem. w kazdym razie mialem spory problem na ramionach a teraz gladziusienko. niestety na buzi lubia sobie czasem powyskakiwac - oczywiscie nie wyciskam.

1) plecy myje mydlem siarkowym i dosyc ostrą gabką - moze ten sam patent powinienem zastosowac na twarz raz w tygodniu (oczywiscie z umiarem) ? na codzien uzywam cethapilu i nawilzam kremem lipidowym albo biodermą sensibio.

2) co innego moze byc przyczyna tradziku na twarzy, podczas gdy z plecow juz praktycznie zniknal ? moze po prostu to dlugo wyczekiwany znak ze juz z tego wyrastam hahaha mam 23 lata.

(skora mi sie tez o wiele mniej przetluszcza)
dziekuje !
p
up up
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.