Szkoła jak zakon, albo więzienie. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 18:29   #601
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
Czyzbys sadzil, ze Jej znajoma bedzie miec wiadomosci na temat tego, co dzieje sie w kazdej szkole, co mysli i postanawia dyrekcja i kto tak naprawde w innych niz Jej znajomej szkolach wprowadza zmiany?
To Ty tu nie wiadomo na jakiej podstawie co nieco sadzisz tj.
Cytat:
Poza tym Twoja znajoma powie Ci jak to byc powinno, a nie jak jest to w rzeczywistosci.
Skad wiesz co jej znajoma powie i skad niby wiesz, jak bylo u niej w placowce?

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
Poza ty, naprawde tak dobrze wiesz, co ja wiem, a czego nie wiem? Atakujesz mnie non stop.
Ja nikogo nie atakuje, tylko grzecznie prosze o poparcie opinii jakimis dowodami. Jako ze dowodow nie dostaje, to mam podstawy sadzic, ze nie wiesz.

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
Nie podoba Ci sie to, ze mam swoje wlasne zdanie,
Jakby juz mi sie cos mialo nie podobac, to to, ze zdajesz sie nie dostrzegac roznicy pomiedzy posiadaniem opinii a poparciem jej faktami.

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
ze je wyrazam w sposob inteligentny i ze go bronie?
To juz kwestia percepcji.

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
Odpowiadasz na czesc moich postow, wyrwanych z kontekstu, z rozmowy z kims innym, za to na pytania zadane Tobie (tak, wiem, juz mi napisales, jakie pytania) nie odpowiadasz.
Po pierwsze: jesli uwazsz, ze wyrywam Twoje wypowiedzi z kontekstu, co zmienia ich znaczenie itd. (z czym sie nie zgodze, ale miej zdanie jakie chcesz na ten temat) - to nie musisz ze mna dyskutowac, naprawde.
Po drugie: ja odpisuje na co mam ochote - na wizazu pisze wylacznie w celach rozrywkowych i nie mam zadnych zobowiazan kiedy, czy i na co bede odpisywal, wiec nie rozumiem o co pretensja?
Po trzecie: jakiez znowu pytania - chcesz zebym odpowiedzial, to napisz.
Po czwarte: napisalas ze wkleisz materialy na dany temat, jesli zmienisz zdanie i nie bedziesz ich wklejac, to prosze o to zebys dala o tym znac.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:29   #602
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Czekolada83 Pokaż wiadomość
smaki sa rozne.. kazdemu moze smakowac co innego.
poza tym co ma strach przed odebraniem kogos za niepowazna do zobaczenia bez makijazu?? jak mozna to porownywac?


wyglad to atrakcyjnosc FIZYCZNA a inteligencja to atrakcyjnosc UMYSLOWA OSOBOWOSCI etc.
Czekolada, my to wiemy, bo znamy sie na psychologii
Ja bym zrobiła dla kazdej matki przed urodzeniem dziecka własnie takie wykłady z psychologii Moze wówczas z normalnych, szczęsliwch dzieci wyrastaliby tacy sami ludzie Bo jak czytam, ze trzeba "wpie..." dziecku, by go czegos nauczyć lub wprowadzić maksymalny rygor, by chodziło jak na smyczy, to naaaaprawdę zal mi tych dzieci
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:30   #603
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
J


To prawda.To jest o wiele, wiele poważniejszy problem.
Gimnazjum to miejsce, w którym dzieją się tragedie dla niektórych dzieci.
I właśnie dlaczego? Dlatego, że części nastolatków nie stać na dobre mp3?Na modne spodnie, bluzy, spódniczki? I dlatego jest traktowany jak wyrzutek?
I powiedzcie mi jaka młodzież tępi takich nieśmiałych, zagubionych nastolatków?
Czy nie ta, której wydaje się, że już zawojowała świat?Czy nie ta, która czuje się lepsza, bo ma to czy tamto?
Współczesna młodzież ma za dużo w d****.
Z tego co pamiętam, to zazwyczaj siały pogrom osoby, którym wcale się nie przelewało. Takie typowe 'dresiarstwo' z osiedla, które do bogatych nie należało. Dziewczyny potrafiły się umawiać po szkole na 'ustawki' tak właśnie, dziewczyny ...
w tym wieku osoby nieśmiałe, wstydliwe są automatycznie odsuwane od grupy - i przy okazji nieustannie gnębione. I to jest straszne. Problem farbowanych włosów czy błyszczyku wobec takich tragedii naprawdę spada do rangi nic nie znaczącej błachostki.
Szkoła powinna przeciwdziałać, ale nie potrafi. Zjawisko to po prostu jest zauważalne w każdej szkole, ale i w każdej szkole lepiej przymknąć oczko argumentując, że 'wyrosną z tego' lub 'to tylko zabawa'. Tylko co w przypadku, gdy zabawa zakończy się samobójstwem gnębionej osoby?
Osoba taka oraz otoczenie również tego nikomu nie zgłosi. Po pierwsze - ze strachu. Mówiąc o tym komukolwiek niejako wydałaby na siebie wyrok.
I kółeczko się zamyka.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2009-03-05 o 18:31
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:35   #604
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To Ty tu nie wiadomo na jakiej podstawie co nieco sadzisz tj.

Skad wiesz co jej znajoma powie i skad niby wiesz, jak bylo u niej w placowce?

Ja nikogo nie atakuje, tylko grzecznie prosze o poparcie opinii jakimis dowodami. Jako ze dowodow nie dostaje, to mam podstawy sadzic, ze nie wiesz.

Jakby juz mi sie cos mialo nie podobac, to to, ze zdajesz sie nie dostrzegac roznicy pomiedzy posiadaniem opinii a poparciem jej faktami.

To juz kwestia percepcji.

Po pierwsze: jesli uwazsz, ze wyrywam Twoje wypowiedzi z kontekstu, co zmienia ich znaczenie itd. (z czym sie nie zgodze, ale miej zdanie jakie chcesz na ten temat) - to nie musisz ze mna dyskutowac, naprawde.
Po drugie: ja odpisuje na co mam ochote - na wizazu pisze wylacznie w celach rozrywkowych i nie mam zadnych zobowiazan kiedy, czy i na co bede odpisywal, wiec nie rozumiem o co pretensja?
Po trzecie: jakiez znowu pytania - chcesz zebym odpowiedzial, to napisz.
Po czwarte: napisalas ze wkleisz materialy na dany temat, jesli zmienisz zdanie i nie bedziesz ich wklejac, to prosze o to zebys dala o tym znac.
Nic nie zrozumiales z moich wypowiedzi, naprawde.
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:40   #605
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Czekolada, my to wiemy, bo znamy sie na psychologii
Ja bym zrobiła dla kazdej matki przed urodzeniem dziecka własnie takie wykłady z psychologii Moze wówczas z normalnych, szczęsliwch dzieci wyrastaliby tacy sami ludzie Bo jak czytam, ze trzeba "wpie..." dziecku, by go czegos nauczyć lub wprowadzić maksymalny rygor, by chodziło jak na smyczy, to naaaaprawdę zal mi tych dzieci
dziwia mnie takie skojarzenia: ladna wymalowana = glupia i pusta myslaca tylko o wygladzie... a co do srodkow przekazu roznorakich form wychowawczych sie nie wypowiadam, w wiadomosciach, uwadze i innych wystaczajaco duzo sie o tym slyszy.
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:40   #606
muszkaaa8
Zakorzenienie
 
Avatar muszkaaa8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 7 371
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to zazwyczaj siały pogrom osoby, którym wcale się nie przelewało. Takie typowe 'dresiarstwo' z osiedla, które do bogatych nie należało. Dziewczyny potrafiły się umawiać po szkole na 'ustawki' tak właśnie, dziewczyny ...
w tym wieku osoby nieśmiałe, wstydliwe są automatycznie odsuwane od grupy - i przy okazji nieustannie gnębione. I to jest straszne. Problem farbowanych włosów czy błyszczyku wobec takich tragedii naprawdę spada do rangi nic nie znaczącej błachostki.
Szkoła powinna przeciwdziałać, ale nie potrafi. Zjawisko to po prostu jest zauważalne w każdej szkole, ale i w każdej szkole lepiej przymknąć oczko argumentując, że 'wyrosną z tego' lub 'to tylko zabawa'. Tylko co w przypadku, gdy zabawa zakończy się samobójstwem gnębionej osoby?
Osoba taka oraz otoczenie również tego nikomu nie zgłosi. Po pierwsze - ze strachu. Mówiąc o tym komukolwiek niejako wydałaby na siebie wyrok.
I kółeczko się zamyka.

zgadzam sie z tym
__________________


20.05.2017
muszkaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:41   #607
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to zazwyczaj siały pogrom osoby, którym wcale się nie przelewało. Takie typowe 'dresiarstwo' z osiedla, które do bogatych nie należało. Dziewczyny potrafiły się umawiać po szkole na 'ustawki' tak właśnie, dziewczyny ...
w tym wieku osoby nieśmiałe, wstydliwe są automatycznie odsuwane od grupy - i przy okazji nieustannie gnębione. I to jest straszne. Problem farbowanych włosów czy błyszczyku wobec takich tragedii naprawdę spada do rangi nic nie znaczącej błachostki.
Szkoła powinna przeciwdziałać, ale nie potrafi. Zjawisko to po prostu jest zauważalne w każdej szkole, ale i w każdej szkole lepiej przymknąć oczko argumentując, że 'wyrosną z tego' lub 'to tylko zabawa'. Tylko co w przypadku, gdy zabawa zakończy się samobójstwem gnębionej osoby?
Osoba taka oraz otoczenie również tego nikomu nie zgłosi. Po pierwsze - ze strachu. Mówiąc o tym komukolwiek niejako wydałaby na siebie wyrok.
I kółeczko się zamyka.
Tak, dopiero "po fakcie" dobierają się do tyłka dyrektorstwu szanownemu, bo sobie poradzić z uczniami nie potrafili i przymykali oko.
Z tym, że do szkoły przychodzą różne indywidua.Rodzice coraz częściej sobie z pociechami poradzić nie mogą, przyjdzie taki/taka do szkoły i co?I taki nastolatek gnębi, bo chce pokazać jaki to on/ona jest fajny(a).A rodzic załamuje ręce, bo nie tego się po dziecku spodziewało.Nauczyciele czasem upomną, ale lepiej nie zaczynać z takimi, tylko modlą się kiedy taki/taka opuści w końcu mury ich szkoły.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 18:46   #608
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Masz rację, czytając ten wątek naprawdę miałam wrażenie, że największą zbrodnią w szkole jest makijaż i krótka spódniczka, a wszelkie inne problemy albo wynikają właśnie z tego, albo 'same się załatwią' . No cóż.
Miałam okazję chodzić do gimnazjum, nie obejmowała mnie 8-letnia podstawówka. Tak więc doskonale wiem, jak to wszystko wygląda 'od środka', a nie z relacji osób [przecież większość osób udzielających się tutaj podobno nie miała nawet okazji uczęszczać do gimnazjum i miała to szczęście przebywania w 8letniej podstawówce? ].
Naprawdę, zwykle dziewczyny 'odpicowane' zagrożenia nie stanowiły.
A nawet najbardziej w zatruwaniu psychiki lubowały się osoby - ku zaskoczeniu - bez makijażu i ciuchach wcale nie trĘdI I DżEzi

Jestem po prostu za tym, by w pierwszej kolejności rozwiązywać realne i POWAŻNE problemy, a później zajmować się pierdołkami.

Ale no cóż - niech dyskusja dalej się toczy - jeśli jesteście wszystkie przekonane, że własnie wygląd należy w pierwszej kolejności 'reformować'.
Powodzenia.
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to zazwyczaj siały pogrom osoby, którym wcale się nie przelewało. Takie typowe 'dresiarstwo' z osiedla, które do bogatych nie należało. Dziewczyny potrafiły się umawiać po szkole na 'ustawki' tak właśnie, dziewczyny ...
w tym wieku osoby nieśmiałe, wstydliwe są automatycznie odsuwane od grupy - i przy okazji nieustannie gnębione. I to jest straszne. Problem farbowanych włosów czy błyszczyku wobec takich tragedii naprawdę spada do rangi nic nie znaczącej błachostki.
Szkoła powinna przeciwdziałać, ale nie potrafi. Zjawisko to po prostu jest zauważalne w każdej szkole, ale i w każdej szkole lepiej przymknąć oczko argumentując, że 'wyrosną z tego' lub 'to tylko zabawa'. Tylko co w przypadku, gdy zabawa zakończy się samobójstwem gnębionej osoby?
Osoba taka oraz otoczenie również tego nikomu nie zgłosi. Po pierwsze - ze strachu. Mówiąc o tym komukolwiek niejako wydałaby na siebie wyrok.
I kółeczko się zamyka.

W pełnie się z Tobą zgadzam. Najczęściej agresywnymi osobami wcale nie byli posiadacze najnowszego telefonu, odtwarzacza czy uczennice w mini i makijażu tylko takie wyrośnięte byczki co to gimnazjum już dawno powinni skończyć, albo dziewczyny, dla których szczytem obciachu było przeczytanie książki. Dlatego znowu napisze, że śmieszy mnie wiara wypowiadających się wizażanek, że mundurki wprowadzają równość między uczniami i nikt już nikogo nie szykanuje, albo, że zakaz makijażu, noszenia kolczyków spowoduje, że zniknie agresja. I wielka szkoda, że zamiast konstruktywnej dyskusji z wątku zrobiła się przepychanka miedzy barbie, broniącymi swojej inteligencji i innymi wizażankami, które je wyśmiewają i probują udowodnić swoją wyższość. Każdy powód do kłótni jest dobry nawet jeśli mocno zbacza się z tematu. Do akcji wkroczy Złośliwiec, porozdaje bany i wątek zamknie. A ja się pytam po co to wam dziewczyny?
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:50   #609
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Wyrak- jestes mega zakompleksionym kolesiem i nigdy nie miales pozadnej dupy
Jak czytam Twoje wypowiedzi to mi sie sylikon w cyckach przewraca;/
Foxy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kobieta madra umie się ubrac tak, żeby nie musiec powtarzać co pięc minut: ale ja jestem inteligentna. To jest moim zdaniem poniżające dla człowieka, jesli musi komuś udowadniać to, że nie jest pustą lalą.
Kobieta mądra nie musi przede wszystkim nikomu udowadniać, że jest inteligentna. Jest tego sama świadoma Dla mnie to właśnie robienie czegokolwiek niezgodnego z samym sobą lub rezygnowanie z własnych upodobań jest dowodem brakiem szacunku do samego siebie, do swojego własnego zdania i gustu... Bo najwazniejsze jest przecież to, co jakaś Frania czy Staszek powie
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:51   #610
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
Tak, dopiero "po fakcie" dobierają się do tyłka dyrektorstwu szanownemu, bo sobie poradzić z uczniami nie potrafili i przymykali oko.
Z tym, że do szkoły przychodzą różne indywidua.Rodzice coraz częściej sobie z pociechami poradzić nie mogą, przyjdzie taki/taka do szkoły i co?I taki nastolatek gnębi, bo chce pokazać jaki to on/ona jest fajny(a).A rodzic załamuje ręce, bo nie tego się po dziecku spodziewało.Nauczyciele czasem upomną, ale lepiej nie zaczynać z takimi, tylko modlą się kiedy taki/taka opuści w końcu mury ich szkoły.
To też osoba taka czuje się mocna, jeśli zarzuci tekstem w stronę tego 'gorszego', a cała klasa wybuchnie śmiechem. Oczywiście nie demonizujmy wszystkich, istnieją jednostki, które mogą patrzeć na to wszystko z politowaniem i irytacją. Tyle że wolą się nie wychylać, żeby przypadkiem nie stać się kolejnym kozłem ofiarnym. Gimnazjum to okres, w którym lepiej nie odstawać od grupy, trzeba się przypodobać i 'być na fali'. Zwykle osoby gnębiące nie są same, nie są odseparowane od grup, a raczej grupa chce byc takich osób bliżej, by zyskać ... immunitet?
Nauczyciele nic nie robią bo wiedzą, że sobie i tak nie poradzą. W najlepszym przypadku usuną ze szkoły, ale wtedy taka konfliktowa jednostka rozpocznie swoją działalność od nowa, a problem i tak dalej nie rozwiązany, a raczej zamiatany pod dywan.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:52   #611
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Dosiak kto tu probowal udowodnic swoja wyzszosc?..wyciagasz pochopne wnioski moim skromnym zdaniem...aha jeszcze jedno...to wizazanki z watku barbie ...pierwsze wpadlu na watek moherow i pisaly w swoim watku w spoosb ironiczny i przesmiewczy ....sugerujac ze sa starymy babami..na dodatek brzydkimi....ot tyle w skrocie i EOT
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2009-03-05 o 18:53
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 18:52   #612
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Czasem ludzie się dostoswują do poziomu innych rozmówców
wróciłam do rozmowy po obejrzeniu moherowego serialu,sprawdzeniu młodego co robi,czy lekcje,czy ogląda gołe - auta w necie,a tu co?
idę zażyc meliski na uspokojenie
Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Czasem ludzie się dostoswują do poziomu innych rozmówców
szkoda,że dyskusja taka krótka
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:54   #613
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
Foxy



Kobieta mądra nie musi przede wszystkim nikomu udowadniać, że jest inteligentna. Jest tego sama świadoma Dla mnie to właśnie robienie czegokolwiek niezgodnego z samym sobą lub rezygnowanie z własnych upodobań jest dowodem brakiem szacunku do samego siebie, do swojego własnego zdania i gustu... Bo najwazniejsze jest przecież to, co jakaś Frania czy Staszek powie
wlasnie o to mi chodzilo..
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:56   #614
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Dasz palec- wezmą całą rękę- tyle na temat "poważniejszych problemów". Bo jak powiedzieć dziecku (pragnę podkreślić, że rozmawiamy tu o 13-16 latkach), że nie może kogoś uderzyć skoro same wpajacie mu, że podporządkowane, niebuntujące się dzieciaki wg was są cytuję "ciotami"???
Dzieci to dzieci- zabawa w dorosłych jest niepotrzebna. Jak mają szanować innych uczniów, skoro nie szanują zakazów nauczycieli?
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:57   #615
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
wróciłam do rozmowy po obejrzeniu moherowego serialu,sprawdzeniu młodego co robi,czy lekcje,czy ogląda gołe - auta w necie,a tu co?
idę zażyc meliski na uspokojenie
szkoda,że dyskusja taka krótka

moiwsz Margo ze meliske parzysz??? e to ja tez ide zaprazyc a co!!!!

koniec OT

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Dasz palec- wezmą całą rękę- tyle na temat "poważniejszych problemów". Bo jak powiedzieć dziecku (pragnę podkreślić, że rozmawiamy tu o 13-16 latkach), że nie może kogoś uderzyć skoro same wpajacie mu, że podporządkowane, niebuntujące się dzieciaki wg was są cytuję "ciotami"???
Dzieci to dzieci- zabawa w dorosłych jest niepotrzebna. Jak mają szanować innych uczniów, skoro nie szanują zakazów nauczycieli?

otoz to
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:59   #616
cieszka
Raczkowanie
 
Avatar cieszka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 189
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Tetrahydrokannabinol Pokaż wiadomość
Problem tej szkoły tkwi nie w samych zakazach, tylko w tym, że dyrekcja, nauczyciele, oraz uczniowie nie potrafią się do nich jakoś dostosować. Wszystkim coś nie pasuje, wszystko jest źle. A to wszytsko przez te zmiany!
Dla mnie to nie problem nauczycieli tylko uczniów.
Dla mnie jeśli jest jakiś zakaz, to go nie łamię.
I tu tkwi problem. Zakazany owoc smakuje najlepiej ...

W gimnazjum mamy zakazy - rzadko kto je łamie.
W muzycznej mamy kto co chce - ale jakoś nikt nic nie robi, po prostu jesteśmy naturalni.

Edytowane przez cieszka
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:18
cieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:08   #617
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Dasz palec- wezmą całą rękę- tyle na temat "poważniejszych problemów". Bo jak powiedzieć dziecku (pragnę podkreślić, że rozmawiamy tu o 13-16 latkach), że nie może kogoś uderzyć skoro same wpajacie mu, że podporządkowane, niebuntujące się dzieciaki wg was są cytuję "ciotami"???
Dzieci to dzieci- zabawa w dorosłych jest niepotrzebna. Jak mają szanować innych uczniów, skoro nie szanują zakazów nauczycieli?
kto wpaja?
poza tym ... w głównej mierze decyduje tutaj wychowanie. Szkoła już nie wychowa, nie spowoduje, że pod wpływem zakazów osoba z szukającej u każdego zaczepki nagle przemieni się w potulnego baranka. Z takimi osobami trzeba inaczej. Tak, by nawet gdyby nie było żadnych punktów ujemnych, regulaminów szkoły etc osoba ta już nie miałaby zamiaru nikomu uprzykrzać życia. Nie wiem jak, to już nie moja działka, nie mój zawód
Bo w takim razie co w sytuacji, gdy w szkole jest wszystko pięknie, a poza jej murami dopadnie Twojego synalka/córeczkę i zażąda pieniędzy, bo w przeciwnym wypadku będzie źle, oj źle? Wtedy jest już poza szkołą, zakazy już nie obowiązują.



Cytat:
Napisane przez cieszka Pokaż wiadomość

żadko
przepraszam, ale jestem już na takie błędy wyczulona ...
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:10
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:08   #618
cytrynowa88
Zadomowienie
 
Avatar cytrynowa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 529
Send a message via Skype™ to cytrynowa88
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez Tetrahydrokannabinol Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dobrze wybrałam... Ale z tego, co widzę udziela się na wizażu mnóstwo ludzi, więc myślę, że ktoś będzie mógł mi pomóc.

Chodzi o szkołę, jak sama nazwa wątku wskazuje.
Jestem uczennicą klasy III gimnazjum, uczęszczam do tej samej szkoły już 9 lat ( ze wzgęldu na to, że wieś nie ma wyboru szkół, od przedszkola do gimnazjum).
Problem polega na tym, że szkoła zamieniła się w zakon, albo pewnego rodzaju więzienie. Pomijam fakt noszenia mundurków, bo do tego można się przyzwyczaić i nie jest to tragedia. Chodzi o coś innego.
W naszej szkole obowiązuje system punktowego oceniania zachowania; punkty dodatnie i ujemne. Aby bardziej przedstawić, przybliżyć oraz uświadomic ten problem muszę zaczepić o szczegóły. No więc, system oceniania punktowego: na początek mamy 100 pkt. i to równa się zachowaniu dobremu (skala: nieodpowiednie, naganne, poprawne, dobre, bardzo dobre, wzorowe). Ujemne dostajemy między innymi za: brak mundurka, podręcznika na ławce, kłamstwa, bobicia, złodziejstwo, używki wszelkiego rodzaju i takie tam. Co najlepsze ujemne punkty (zaczyna się) za: makijaż ( zero tuszu, kredki, cieni itp.) nieodpowiedni strój (spódniczka może być tylko za kolano, krótsza odpada, chłopcy nie mogą w lecie nosić krótkich spodenek), malowanie włosów, chłopaki nie mogą stawiać włosów na żel i UWAGA najlepsze: DŁUGIE KOLCZYKI!! A jakie Pani Dyrektor szanowna ma wytłumaczenie na ten ostatni zakaz? "Komuś może stać się krzywda podczas przerwy", a i oczywiście nie możemy malować paznokci, nawet delikatnego frencha nie można mieć.
Opócz tego u nas w szkole obowiązuje zakaz telefonów, aparatów, MP3, MP4 itp. i nie chodzi tu o lekcje, tylko ogólnie. Nawet jeśli na przerwie nauczyciel zobaczy telefon u ucznia (i tu też dobre sobie) telefon zostaje skonfiskowany, zaniesiony do dyrektra, a uczeń ma sprawowanie niższe o stopień.
Nie będę już rozwlekać wątku do tematu dyskotek, które trwają trzy godziny i to w dzień.
Biedny nasz rocznik w tej szkole! Oj biedny. Nawet balu gimnazjalnego nie mieliśmy, co do tej pory było szkolną tradycją. A wiecie dlaczego? Bo poprzednie roczniki piły i nie było komu pilnować młodzieży.
Tak, tak! Gdyby nauczyciele nie pili, uczniowie też by nie procentowali!!!

Myślę, że dość jasno przedstawiłam problem.

Czekam na Wasze opinie drogie panie.
Może któraś z Was uczy i powie, jak to się prezentuje w jej szkole. Do dyskusji zapraszam również uczennice i wszytskie inne osoby poruszone tym problemem.

Podkreślam to, że takie radykalne zmiany weszły w życie szkoły od tego roku. Zaczęło się stopniowo w ubiegłym.
Czy Waszym zdaniem tak właśnie powinna wyglądać szkoła??
Czy to dobry system?
Rozumiem, że to "dla naszego dobra", ale ludzie! bez przesady!
PS. Nie jestem pewna, czy uwzględniłam wszystko, jeśli nie to dokonam edycji.

EDIT:
dawniej w tej szkole o której napisałam było normalnie, czyli jeszcze w tamtym roku. dziewczyny nie nosiły spódnic, w których widać im było tyłki, nie malowały włosów na różowo, zielono, czy niebiesko, tylko przyciemniały i rozjaśniały, może się malowały ostro, ale kiedy dostawały upomnienie- po prostu przestawały, kiedy przesadzaliśmy z czymś- okey nauczyciele zwracali uwagę, w 80% przypadkach to pomagało, a jeśli nie to wzywano rodziców, a to już musiało poskutkować. nie było żadnej samowolki, była to normalna, wiejska szkoła, klasy się lubiły. Od kiedy weszły te zakazy pomiędzy klasami toczą się wojny o to, że jedni dostają punkty, za coś złego a drudzy nie. Inni kablują na drugich. Kiedyś tego nie było. Nie rozumiemy dlaczego wprowadzili nam taki rygor, skoro byliśmy normalni- nikt nic tak naprawdę złego nie robił. Nie nadużywaliśmy naszych przywieljów. Te nakazy są jak kara, a nie ma za co nas karać.
I ja wcale nie jestem za tym, żeby dziewczyny robiły z siebie lalki barbie; malowały się, odkrywały brzuchy i robiły Bóg wie co![/b] Chodzi mi jedynie o to, że powinno być normalnie, bez skrajności.

Wyraze tez swoja opinie odnosnie pierwszego postu.
Przesada. Cale szczescie mnie te punkty ujemne i dodatnie ominely. Sama bylam w gimnazjum, dobrze pamietam te lata. Jesli chodzi o makijaz - wiadomo bez przesady, ja zreszta jak wieksosc nastolatek w tym wieku mialam problemy z cera i uzywalam lekkiego podkladu bo wstyd bylo mi sie pokazac z prycholami. Trzeba bylo je zatuszowac. Oczywiscie ze jakies kolorowe cienie do powiek i kolorowe szminki odpadaja, to nie w gimnazjum. Ale zwyczajny tusz, zeby podrkreslic rzesy. Czemu nie.
Stroj - ciesze sie ze mnie mundurki ominely. Wolalam swoje jeansy i zwykla bluzke.
MP3 i tego typu bajery.. czemu nie? Przerwa jest po to by sie zrelaksowac, mozna sobie muzyki posluchac. Ale zeby od razu konfiskowac? Po co? Sluchac sobie nie mozna?
Szkola to nie jest tylko miejsce gdzie sie uczymy, tam spedzamy czesc naszego zycia, z tamtad mamy wspomnienia, tam poznajemy przyjaciol.
Dalej co do stroju - to nie mozna w maju sobie sukienki zalozyc, a chlopacy spodenek? to co maja sie dusic i pocic w dlugasnych portalach. Jeryy. Rozumiem ze jak sie dlugich kolczykow czepiaja to nie do pomyslenia jest ze ktos ma kolczyki w innym, widocznym miejscu niz uszy. Przeciez to kazdego sprawa indywidualna.
Bedac w gimnazjum mialam kolczyk w nosie, do teraz go nosze. Nauczyciele faktycznie czasami krzywo patrzyli, ale nigdy nie uslyszalam od nich ze mam go wyciagac, zreszta i tak bym tego nie zrobila. Pamietam jak jedna z nauczycielek czepiala sie mojej kolezanki ze ma za dluga grzywke, kora wchodzi jej do oczu, skoro jej (kolezance) to nie przeszkadzalo to co nauczycielowi do tego?? Jakas chora zazdrosc? To tak ze wspomnien.. bo sie nadziwic nie moge ze taki "rygor" jest w gimnazjach teraz.
I mowie stanowcze 'nie' dla golych tylkow, czy tylkow wystajacych wraz ze stringami, duze dekolty i mocnych makijazy, golych brzuchow. Bo to jest poprostu niesmaczne. To moje 'nie' nie dotyczy tylko gimnazjum, dotyczy tez licemum i inncyh miejsc gdzie zwyczajnie nie wypada sie tak ubrac czy pomalowac. W takim stroju mozna paradowac np na jakis imprezach

I jak sama piszesz nic dobrego z tego nie wynika. Jeden na drugiego donosi bo czuje sie nie sprawiedliwie ze on zostal ukarany za cos za co ktos inny rownie dobrze tez mogl zostac ukarany.
__________________
nie musisz być perfekcyjny na starcie, ale musisz wystartować,
by perfekcję osiągnąć kiedykolwiek

cytrynowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:10   #619
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez cieszka Pokaż wiadomość
W muzycznej mamy kto co chce - ale jakoś nikt nic nie robi, po prostu jesteśmy naturalni.
O to to myślę, że co niektóre osoby powinny się zastanowić dlaczego tak jest ?

Poza tym nawet dorośli wraz z osiągnięciem pełnoletności nie są całkiem samowolni. Warto się zastanowić jak dziecko nieprzystosowane do jakichkolwiek zasad dot. m.in wyglądu, odnajdzie się np. w pracy na poważnym stanowisku- skoro te dzieciaki są takie ambitne, to może warto je do tego przyzwyczaić?

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
kto wpaja?
poza tym ... w głównej mierze decyduje tutaj wychowanie. Szkoła już nie wychowa, nie spowoduje, że pod wpływem zakazów osoba z szukającej u każdego zaczepki nagle przemieni się w potulnego baranka. Z takimi osobami trzeba inaczej.
Tak, jasne tylko w razie czego oczywiście wszyscy mają pretensje do szkoły, nauczycieli, dyrekcji, że "nic nie zrobili, zlekceważyli".
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 19:15   #620
cieszka
Raczkowanie
 
Avatar cieszka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 189
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
przepraszam, ale jestem już na takie błędy wyczulona ...
wiem, miałam poprawić jak przeczytam poprzednie 3 strony, ale mnei ubiegłaś. ;p
[ostatnie dyktando miałam w VI kl. podst. a przez 'rooshowe' panienki na gg chrzani mi się wszystko. : ( przepraszam. ; )]


Ech. Jak to jedna wizażanka ujęła 'rozbijacie gufno na atomy'.
Moje ostatnie zdanie: wszystko, ale z umiarem.
uważam, że szanująca się nastolatka nie będzie świecić biustem i posladkami. W większości przypadków to się potwierdza. Wiadomo, wyjątek potwierdza regułę.
cieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:24   #621
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość


Tak, jasne tylko w razie czego oczywiście wszyscy mają pretensje do szkoły, nauczycieli, dyrekcji, że "nic nie zrobili, zlekceważyli".
Tak, jasne, tylko że to dzieje się na terenie szkoły, więc nawet jeśli szkoła nie potrafi sobie z tym poradzić, to niech zgłoszą to do kogoś, kto się tym problemem zajmie.
Nie można udawać, że problemu nie ma, a z drugiej strony każdy chyba wie, jak zachowuje się młodzież i jak wszelkie zakazy na nie działają, a zwłaszcza na takie 'niereformowalne' jednostki

czekam na zdanie osób w tej kwestii, które podobno wiedzę na ten temat czerpią z fachowej literatury mój kierunek studiów jest jednak zupełnie inny
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:27   #622
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
Foxy



Kobieta mądra nie musi przede wszystkim nikomu udowadniać, że jest inteligentna. Jest tego sama świadoma Dla mnie to właśnie robienie czegokolwiek niezgodnego z samym sobą lub rezygnowanie z własnych upodobań jest dowodem brakiem szacunku do samego siebie, do swojego własnego zdania i gustu... Bo najwazniejsze jest przecież to, co jakaś Frania czy Staszek powie
Pięknie to podsumowałaś
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:27   #623
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
Dosiak kto tu probowal udowodnic swoja wyzszosc?..wyciagasz pochopne wnioski moim skromnym zdaniem...aha jeszcze jedno...to wizazanki z watku barbie ...pierwsze wpadlu na watek moherow i pisaly w swoim watku w spoosb ironiczny i przesmiewczy ....sugerujac ze sa starymy babami..na dodatek brzydkimi....ot tyle w skrocie i EOT
Możliwe, że wyciągam pochopne wnioski, ale takie spostrzeżenie mi się rzuciło w oczy. Nie wnikam kto pierwszy zaczął i kto kogo obraził w swoim wątku. Nie utożsamiam się z żadną ze stron, bo moim zdaniem prawda leży po środku. Umiar w ubiorze i makijażu jak najbardziej, ale w gimnazjach dzieją się o wiele straszniejsze rzeczy. Tym, którzy dawno skończyli gimnazjum lub chodzili do "starej podstawówki" pewnie trudną uwierzyć w to co sie dzieje teraz w szkołach. Niestety czasy się zmieniły na gorsze, albo raczej młodzież i to co szokowało kiedyś np. farbowane włosy i wyzywający strój dzisiaj zeszło na dalszy plan w obliczu problemów poważniejszych (pobicia, molestowanie, zastraszanie).
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:28   #624
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

A cala ta dyskusja (zupelnie juz nie na temat w tym momencie) tylko dlatego, ze ktos chce pomalowac rzesy, zmienic (nie radyklanie) kolor wlosow czy ubrac spodnice (odpowiednia do tego miejsca) do szkoly. Ehhh...
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:29   #625
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Krążę wkoło tego wątku z punkcikami...
Ktoś chętny?
Tia...dostałam ale pisząc wiedziałam, że dostanę Mea culpa
Miśka jak Cię moja aluzja zabolała to przepraszam ja do Twojej inteligencji nic nie mam tylko nadal obstaję przy swoim zdaniu, że nie powinno się eksponować swoich walorów czy też kwestii maerialnych w szkole po raz drugi Mea culpa w tej kwestii mnie poniosło. Tylko nie rób więcej aluzji na temat przemocy w rodzinie Bynajmniej w moją stronę

Cytat:
Napisane przez Czekolada83 Pokaż wiadomość
dziwia mnie takie skojarzenia: ladna wymalowana = glupia i pusta myslaca tylko o wygladzie... a co do srodkow przekazu roznorakich form wychowawczych sie nie wypowiadam, w wiadomosciach, uwadze i innych wystaczajaco duzo sie o tym slyszy.
Też jestem ładna i wymalowana , ale nie wydaje mi się żeby takie podkreślanie swoich walorów było na miejscu w szkole (ładna tylko jak wymalowana/ bez makijażu już gorzej) Ja nie myślę stereotypem maluj się jak chcesz, noś co chcesz tylko miej dystans do siebie w szkole Nic poza tym
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:35   #626
Tetrahydrokannabinol
Raczkowanie
 
Avatar Tetrahydrokannabinol
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 71
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez cytrynowa88 Pokaż wiadomość
Wyraze tez swoja opinie odnosnie pierwszego postu.
Przesada. Cale szczescie mnie te punkty ujemne i dodatnie ominely. Sama bylam w gimnazjum, dobrze pamietam te lata. Jesli chodzi o makijaz - wiadomo bez przesady, ja zreszta jak wieksosc nastolatek w tym wieku mialam problemy z cera i uzywalam lekkiego podkladu bo wstyd bylo mi sie pokazac z prycholami. Trzeba bylo je zatuszowac. Oczywiscie ze jakies kolorowe cienie do powiek i kolorowe szminki odpadaja, to nie w gimnazjum. Ale zwyczajny tusz, zeby podrkreslic rzesy. Czemu nie.
Stroj - ciesze sie ze mnie mundurki ominely. Wolalam swoje jeansy i zwykla bluzke.
MP3 i tego typu bajery.. czemu nie? Przerwa jest po to by sie zrelaksowac, mozna sobie muzyki posluchac. Ale zeby od razu konfiskowac? Po co? Sluchac sobie nie mozna?
Szkola to nie jest tylko miejsce gdzie sie uczymy, tam spedzamy czesc naszego zycia, z tamtad mamy wspomnienia, tam poznajemy przyjaciol.
Dalej co do stroju - to nie mozna w maju sobie sukienki zalozyc, a chlopacy spodenek? to co maja sie dusic i pocic w dlugasnych portalach. Jeryy. Rozumiem ze jak sie dlugich kolczykow czepiaja to nie do pomyslenia jest ze ktos ma kolczyki w innym, widocznym miejscu niz uszy. Przeciez to kazdego sprawa indywidualna.
Bedac w gimnazjum mialam kolczyk w nosie, do teraz go nosze. Nauczyciele faktycznie czasami krzywo patrzyli, ale nigdy nie uslyszalam od nich ze mam go wyciagac, zreszta i tak bym tego nie zrobila. Pamietam jak jedna z nauczycielek czepiala sie mojej kolezanki ze ma za dluga grzywke, kora wchodzi jej do oczu, skoro jej (kolezance) to nie przeszkadzalo to co nauczycielowi do tego?? Jakas chora zazdrosc? To tak ze wspomnien.. bo sie nadziwic nie moge ze taki "rygor" jest w gimnazjach teraz.
I mowie stanowcze 'nie' dla golych tylkow, czy tylkow wystajacych wraz ze stringami, duze dekolty i mocnych makijazy, golych brzuchow. Bo to jest poprostu niesmaczne. To moje 'nie' nie dotyczy tylko gimnazjum, dotyczy tez licemum i inncyh miejsc gdzie zwyczajnie nie wypada sie tak ubrac czy pomalowac. W takim stroju mozna paradowac np na jakis imprezach

I jak sama piszesz nic dobrego z tego nie wynika. Jeden na drugiego donosi bo czuje sie nie sprawiedliwie ze on zostal ukarany za cos za co ktos inny rownie dobrze tez mogl zostac ukarany.
Cieszę się, że tak trzeźwo patrzysz na tę sytuację. Nic innego, tylko zgodzić się w 100% z Tobą mi pozostało.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

PS. Widzę, że było ostro podczas mojej nieobecnośći. Nie wiedziałam, że taka dyskusja wzbudzi aż takie emocje u niektórych
__________________
Want to be free person.
Moja szkoła to zakon- wątek.
Tetrahydrokannabinol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:39   #627
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Współczuję nauczycielom, że muszą się z tą bandą dzieciarów przekonanych o tym, że są pępkami świata, użerać. Naprawdę podziwiam. Niektórym by się przydał powrót do jeszcze bardziej zamierzchłych czasów.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:45   #628
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Hm.... z tym statuem szkoły formalnie to jest tak:

Jak Pancia dyrektor chce łaskawie zabronić Wam noszenia ciuchów w kolorze czarnym (bo ona sama tego koloru nie lubi) MUSI skonsultować to z radą pedagogiczną i z radą rodziców.

Jeżeli zmiany statutowe doyczą tylko szkoły, ni uczniów wystarczy jej zgoda tylko rady pedagogicznej, jeżeli bezpośrednio uczniów również rady rodziców

Samowola teoretycznie jest niemożliwa bo automatycznie Pancia Dyrektorcia leci ze swojego stołka.

Jeżeli samowola faktycznie ma miejsce w Twojej szkole spróbuj napisać ankietę zrobić zebranie samorządu uczniowskiego, potem iść z tym do rady rodziców z radą rodziców do dyrekcji. Jeżeli to nie pomoże pozostaje Ci tylko kuratorium

Jak masz pytania co do swojej indywidualnej sytuacji do pisz PW albo wal Do czekoladki (ona jest bliżej tych u góry ja mam tylko wiedzę od ex dyrektorki)
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:54   #629
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Współczuję nauczycielom, że muszą się z tą bandą dzieciarów przekonanych o tym, że są pępkami świata, użerać. Naprawdę podziwiam. Niektórym by się przydał powrót do jeszcze bardziej zamierzchłych czasów.
Większosć dzieci na tym swiecie jest nieszczęsliwa i ma mega kompleksy I z tym trzeba walczyc, a nie z kilkoma dzieciakami rozpieszczonym nazbyt przez rodziców
Jak dziwnie ludzie odwracają problem
Myślisz, ze ktoś jest agresywny, bo go rodzice za bardzo kochają? Agresja bierze sie z całkowicie odwrotnej sytuacji...

Edytowane przez Miśka84
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:55
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:55   #630
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Szkoła jak zakon, albo więzienie.

Odniose sie tylko do pierwszej wypowiedzi w tym watku.

Pamietam wychowawce mojej klasy w liceum. U niego na lekcjach byl spokoj i cisza, liczylismy sie z jego zdaniem, darzylismy go szacunkiem. Mial w sobie to cos. To cos, co sprawialo, ze uczniowie bardzo go cenili. To byl czlowiek starej daty, konserwatywny w swoich pogladach. Nie bylo mowy o spodniczkach mini itd. I jakos nikt nie protestowal, bo to on byl naszym wychowawca. Starszy pan, troche staroswiecki, pelen ciepla. I chyba wlasnie o to ciepelko i zyczliwosc chodzilo. To bylo magnesem, ktory przyciagal uczniow, a za tym szla cala reszta.

Tetrahydrokannabinol - Szczerze napisze Ci, ze jesli jedyna rzecza, ktora zrobila Twoja pani dyrektor, to wprowadzanie systemu punktacji, zakazow, nakazow itd, to ja nie chcialabym byc w takiej szkole. Wcale nie dlatego, ze nie moglabym nosic mini spodniczek albo sie malowac. Vide to, co napisalam powyzej.

Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:57
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.