"Dieta"dla tych którzy mają trądzik. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-19, 12:57   #61
sylwunia13
Raczkowanie
 
Avatar sylwunia13
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 76
Dot.: Artykuły spożywcze, po których następuje tzw. wysyp

mleko , zbyt duża ilość białka w diecie , mięta , białe pieczywo , smażone i tłuste potrawy
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają , ale zakupy tak !!!
Marilyn Monroe

A6W - skończone ale efektów nie widać ...
9 lipiec - moje urodzinki
wyjazd na wakacje
- 1.07
sylwunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:20   #62
slodkie_dziecko
Raczkowanie
 
Avatar slodkie_dziecko
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Z fotela;)
Wiadomości: 148
Dot.: Artykuły spożywcze, po których następuje tzw. wysyp

Czipsy, zbyt duże ilości czekolady, ogórki kiszone [ ew. korniszony], keczup...
Eh. Czyli wszystko to co uwielbiam.
__________________
Największą chlubą nie jest to aby się nie potknąć, ale to aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi.
slodkie_dziecko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:24   #63
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Artykuły spożywcze, po których następuje tzw. wysyp

mnie wysypuje po żarciu z KFC tak wiem, że te kurczaki prawie świecą i są pikantne jak papryczki chilli ale i tak bardzo je lubię

zauważyłam, że źle reaguje na pikantne potrawy różnego rodzaju. zbyt słone też mi nie służa, no i czekolada...
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:58   #64
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dieta dla osoby z tradzikiem

Witam!
Mam tradzik i biore antybiotyki. Chciałbym prosić o propozycje jakis diet zeby nie sprzyjaly rozwojowi tradziku i hamowaly go oraz zeby uzupelnialy braki w organizmie(chodzi mi zeby sie nie wyjalowic przez antybiotyki).
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 20:43   #65
angel'ka
Raczkowanie
 
Avatar angel'ka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 288
Dot.: Dieta dla osoby z tradzikiem

Hej, może coś Ci się z tego przyda:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=tr%B1dzik
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=tr%B1dzik
Pozdrawiam
__________________
"Opuścił mnie strach, przespałam zły czas,
Chcę znów kochać, chcę się śmiać
To ostatnia łza"

Walczę o siebie

49-50-51-52
angel'ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 20:21   #66
n_i_n_k_a
Raczkowanie
 
Avatar n_i_n_k_a
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 106
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

generalnie szkodzi chemia w jedzeniu, różne poprawiacze smaku, barwniki, aromaty.

poza tym mi na przykład sprawdziła się aromaterapia. załączam link do fajnego artykułu

http://www.naturalnamedycyna.pl/inde...d=61&Itemid=73
n_i_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 10:12   #67
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

up

Dziewczyny, piszcie co jeść, aby cera była gładka. podczepiam się pod wątek, chociaż nie o trądzik mi chodzi, ale ogólnie o dietę "dla" ładnej cery

Z tego co wiem, zdrowe tłuszcze wpływają na wygląd cery.
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 11:12   #68
Martenkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Martenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 929
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Gujanko mnie znacznie wyglad cery poprawil sie wlasnie po naturalnych tluszczach Jadlam duzo orzechow roznego rodzaju, lykalam dodatkowo olej z wiesiolka-swietna sprawa i pilam szklanke soku z marchewki codziennie. Po miesiacu mialam super cere, swietlista , gladka jak pupka niemowlaka
__________________
The greatest glory in living lies not in never failing, but rising every time we fall!


Wiesz Prosiaczku czasem nawet przyjaźń znika jak miodek Kubusia...



Dzięki bezgranicznej mocy mojej podświadomości nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Wytrwać w dążeniu do celu
Martenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 10:09   #69
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez Martenkaaa Pokaż wiadomość
Gujanko mnie znacznie wyglad cery poprawil sie wlasnie po naturalnych tluszczach Jadlam duzo orzechow roznego rodzaju, lykalam dodatkowo olej z wiesiolka-swietna sprawa i pilam szklanke soku z marchewki codziennie. Po miesiacu mialam super cere, swietlista , gladka jak pupka niemowlaka

o, to dobre wiadomości ja muszę się troszkę pilnować, żeby te orzechy chodziennie wcinać staram się jeść regularnie ale nie zawsze mi to wychodzi. mam nadzieję, że po miksie orzechów i pestek slonecznika, dyni i siemienia cera zrobi się gładsza
wiesiołek kiedyś też łykałam, ale moja lekarka mówiła że zapobiega on piegom, więc przestałam bo lubię piegi
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 11:39   #70
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez Martenkaaa Pokaż wiadomość
Gujanko mnie znacznie wyglad cery poprawil sie wlasnie po naturalnych tluszczach Jadlam duzo orzechow roznego rodzaju, lykalam dodatkowo olej z wiesiolka-swietna sprawa i pilam szklanke soku z marchewki codziennie. Po miesiacu mialam super cere, swietlista , gladka jak pupka niemowlaka
też zauważyłam u siebie poprawę, gdy tylko zaczęłam wcinać NNKT, przy okazji odstawiając słodycze poprawę w sensie - gładka świetlista cera, bo z trądzikiem nigdy nie miałam problemów (raz na ruski rok coś pojedynczego wyskoczyło i na tym koniec), ale teraz to już zupełnie nada, od kilku miesięcy żadnej najdrobniejszej 'zmiany skórnej' w postaci krostki, etc.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:15   #71
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
też zauważyłam u siebie poprawę, gdy tylko zaczęłam wcinać NNKT, przy okazji odstawiając słodycze poprawę w sensie - gładka świetlista cera, bo z trądzikiem nigdy nie miałam problemów (raz na ruski rok coś pojedynczego wyskoczyło i na tym koniec), ale teraz to już zupełnie nada, od kilku miesięcy żadnej najdrobniejszej 'zmiany skórnej' w postaci krostki, etc.
no to teza potwierdzona
ja miałam troche problemów z cerą, ale to raczej za mną Jednak świetlistej cery niestety nie mam, więc orzeszki idą intensywnie w ruch zreszta nie tylko orzeszki, wiadomo
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:20   #72
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
o, to dobre wiadomości ja muszę się troszkę pilnować, żeby te orzechy chodziennie wcinać staram się jeść regularnie ale nie zawsze mi to wychodzi. mam nadzieję, że po miksie orzechów i pestek slonecznika, dyni i siemienia cera zrobi się gładsza
wiesiołek kiedyś też łykałam, ale moja lekarka mówiła że zapobiega on piegom, więc przestałam bo lubię piegi
chcesz moje piegi?
oddam i jeszcze dopłacę

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
no to teza potwierdzona
ja miałam troche problemów z cerą, ale to raczej za mną Jednak świetlistej cery niestety nie mam, więc orzeszki idą intensywnie w ruch zreszta nie tylko orzeszki, wiadomo
no u mnie orzeszki nie pomogły niestety
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:25   #73
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
chcesz moje piegi?
oddam i jeszcze dopłacę


no u mnie orzeszki nie pomogły niestety
dawaj! ja kazdego piega chetnie przyjme

moze potrzebujesz jeszzce czegos oprocz orzeszkow
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:30   #74
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
dawaj! ja kazdego piega chetnie przyjme
wysyłam w paczce , adres na priv proszę
moze potrzebujesz jeszzce czegos oprocz orzeszkow
ja wiem czego...seksu
j.w.
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:34   #75
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
j.w.
co racja to racja
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 21:29   #76
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Małe kompendium

Cytat:
Jeżeli nie odżywiasz się idealne i wpływa to negatywnie na Twoją cerę, przydałaby Ci się wizyta u wykwalifikowanego dietetyka, który opracowałby z Tobą program odpowiedniego żywienia i wprowadziłby do Twojej diety niezbędne zmiany.
Jako że problemy skórne mogą być wielorakiej natury, a u ich podstaw leżą różnorodne przyczyny, nie da się opracować uniwersalnych wskazówek dietetycznych, dopasowanych do każdego organizmu. Dlatego też, poniżej przedstawione są ogólne wytyczne dla optymalnej diety.

NALEŻY:
  • pić dziennie 6 szklanek wody
  • jeść 5 razy dziennie kolorowe warzywa i owoce, w tym czerwone / pomarańczowe / żółte warzywa lub owoce, fioletowe i zielone warzywa i owoce, cebulę, czosnek oraz rośliny strączkowe, np. groch
  • codziennie jeść jedną łyżkę mieszanki świeżych nasion, np. dyni, słonecznika, sezamu, zmielonych konopi/siemienia lnianego
  • pamiętać o niezbędnych tłuszczach - jednej łyżce tłoczonego na zimno oleju roślinnego dziennie i tłustej rybie trzy razy w tygodniu
  • jeść pieczywo gruboziarniste, warzywa korzeniowe, soczewicę i fasolę - czyli produkty bogate w błonnik
  • wybierać, kiedy to tylko możliwe, zdrową (ekologiczną / organiczną) żywność
  • próbować używać produktów alternatywnych dla przetworów mlecznych, czyli np. mleka sojowego i sojowego serka tofu zamiast mleka i sera
  • wykorzystywać w diecie soję, fasolę, soczewicę i kiełki, czyli roślinne źródła białka
  • wybierać niskotłuszczowy, organiczny jogurt z żywymi kulturami bakterii
  • całkowicie unikać lub ograniczyć spożycie alkoholu
  • pić nie więcej niż dwie filiżanki kawy i herbaty dziennie
  • ograniczyć spożycie oleju roślinnego do oliwy z oliwek i / lub oleju roślinnego tłoczonego na zimno (np. słonecznikowego)
  • spożywać czerwone mięso NIE częściej niż trzy razy na tydzień. Zamiast niego jeść ryby, ekologiczny drób lub dziczyznę
  • ograniczać spożycie przetworów zbożowych - pszennych, owsianych, ryżowych itd. do jednej / dwóch porcji dziennie
  • unikać słodyczy - takich jak np. słodkie napoje, cukierki, dżemy, większość rodzajów płatków zbożowych, herbatniki, ciastka czy desery; unikać również słodzenia napojów i płatków zbożowych
NIE NALEŻY
  • jeść potraw zawierających rafinowane węglowodany, np. herbatników, chleba, ciastek, ciast i makaronów z białej mąki
  • jeść pokarmów z chemicznymi dodatkami, czyli należy unikać żywności z puszek, konserwowanej i przetwarzanej
  • jeść smażonych potraw. Zamiast nich wybierać jedzenie gotowane, gotowane na parze, zapiekane lub lekko grilowane
  • jeść tłustych potraw typu masło, śmietana czy lody
  • jeść tłuszczy przetworzonych, ponieważ większość z nich zawiera tłuszcze trans
  • palić
Źródło: http://www.parazyt.gower.pl/terenia.html
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 15:34   #77
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

To w końcu jak to jest z tymi orzechami ??? Jeść czy nie ? Bo już od jakiegoś roku nie jem bo mi sie ubzdurało że właśnie nie powinno się jeść...
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 19:27   #78
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez natalia132 Pokaż wiadomość
To w końcu jak to jest z tymi orzechami ??? Jeść czy nie ? Bo już od jakiegoś roku nie jem bo mi sie ubzdurało że właśnie nie powinno się jeść...
W związku z tym że tłuszcze z orzechów są niezbędne w codziennej diecie - jadam je każdego dnia od wielu miesięcy. I nie mam kompletnie żadnych zmian skórnych po nich.
Jednak każdy organizm zareaguje inaczej. Mi np. nie służą słodycze i kakao, dlatego całkowicie je odstawiłam - efekt ? cera jak marzenie.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:55   #79
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

No właśnie ja też odstawiłam słodycze, kakao, ostre przyprawy, fast foody itp i między innymi orzechy bo coś mi się ubzdurało i teraz zastanawiam się czy by do nich nie wrócić skoro tak chwalicie...
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 21:12   #80
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez natalia132 Pokaż wiadomość
To w końcu jak to jest z tymi orzechami ??? Jeść czy nie ? Bo już od jakiegoś roku nie jem bo mi sie ubzdurało że właśnie nie powinno się jeść...
O słodyczach i nadmiarze białka wiedziałam, ale orzechy Pierwsze słyszę Myślałam, że to właśnie zdrowe tłuszcze zawarte w orzeszkach przyczyniają się do poprawy stanu włosów, paznokci i cery Czytałam, że olej z orzecha włoskiego podaje się właśnie w różnego rodzaju problemach skórnych.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 18:18   #81
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Dużo różnych opinii widzę.
Czy może się ktoś powołać na wiarygodne źródło a propos szkodliwości jogurtów ?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 10:06   #82
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

podbijam
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 08:29   #83
Paula Hamowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 18
Dieta przy trądziku

Moje Drogie,

Jak powinnam się odżywiać mająć trądzik? czego nie jeść absolutnie a co w duzych ilościach? dodam, że słodyczy wogóle nie jadam a czekolady w szczególności, pozdrawiam, czekam na rady
Paula Hamowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:07   #84
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
JA np. wogóle nie mogę jeść słodyczy czy ostrych przypraw.Już od ponad1,5 roku nie zjadąłm NIC słodkiego.Na początku było strasznie bo wkoncu kochałam słodycze i nie mogłam wytrzymać bez nich 1 dnia.Ale teraz przyzwyczaiłam się i nawet mi się nie chce.Wiadomo jak bym mogła jeść to bym jadła ale zauważyłam że po nawet kawałku np. batona juz się pojawia jakaś neidoskonałość.Fajnie że większość z Was może jeść też bym tak chciała.Ale teraz nie zjem bo mam obsesję że jak coś zjem od razu patrze czy coś mi wyszło i wyszukuję na całej twarzy czy coś jest nowego.Mam nadzieję że pokonam trązik i te czerwone plamy i w końcu będę mogła tak jak inni zjęść coś słodkiego.Moje marzenie.Przynajmniej raz w tygodniu. Ma któaś z Was jakoś konkretną dietę nie tylko co jeść a czego nei tylko spis dań na cały dzień?JAk już bedę miałą taką dietę to napewno się dostosuję.WKońcu czego się nei zrobi dla ładnej cery

Dodam że dzisiaj robie głodówkę.Piję tylko wodę.Ale mi sie chce jeść.Ale wytrzymam jestem wytrwała jeżeli chodzi o trądzik.Robił ktoś może taką głodowke jezeli chodzi o trązik??CZy mam głodować 3 dni np czy wystarczy 1??

Edytowane przez Ather
Czas edycji: 2008-02-06 o 18:15 Powód: - Proszę, używaj opcji multicytowania oraz edycji postów.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:18   #85
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
JA np. wogóle nie mogę jeść słodyczy czy ostrych przypraw.Już od ponad1,5 roku nie zjadąłm NIC słodkiego.Na początku było strasznie bo wkoncu kochałam słodycze i nie mogłam wytrzymać bez nich 1 dnia.Ale teraz przyzwyczaiłam się i nawet mi się nie chce.Wiadomo jak bym mogła jeść to bym jadła ale zauważyłam że po nawet kawałku np. batona juz się pojawia jakaś neidoskonałość.Fajnie że większość z Was może jeść też bym tak chciała.Ale teraz nie zjem bo mam obsesję że jak coś zjem od razu patrze czy coś mi wyszło i wyszukuję na całej twarzy czy coś jest nowego.Mam nadzieję że pokonam trązik i te czerwone plamy i w końcu będę mogła tak jak inni zjęść coś słodkiego.Moje marzenie.Przynajmniej raz w tygodniu. Ma któaś z Was jakoś konkretną dietę nie tylko co jeść a czego nei tylko spis dań na cały dzień?JAk już bedę miałą taką dietę to napewno się dostosuję.WKońcu czego się nei zrobi dla ładnej cery

Dodam że dzisiaj robie głodówkę.Piję tylko wodę.Ale mi sie chce jeść.Ale wytrzymam jestem wytrwała jeżeli chodzi o trądzik.Robił ktoś może taką głodowke jezeli chodzi o trązik??CZy mam głodować 3 dni np czy wystarczy 1??
Głodówka na pewno nie wyeliminuje problemu. Robisz sobie krzywdę w ten sposób. Poszperaj trochę na forum, były już wątki dot. produktów, które wpływają pozytywnie na cerę.
Dodam tylko, że jest to forum ogólne Dietetyki, a rozmowy o głodówkach są w Krzywym zwierciadle lub w odpowiednim temacie zat. "Głodówka".
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 15:21   #86
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

TAk już znalazłam te produkty ale była bym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś miałby konkretną dietę dla poprawy cery.Nie taką, po któej sie chudnie bo schudnąć nie chce.Przeszukałam forum i nie znalazłam konkretnej diety.CHciałbym dobrze się odzywiać bo moje terażniejsze odżywianie jest złe.Mało obiadów a zamiast tego chleb. Jak ktoś ma jakoś kokretna dietę co jeść od rana do wieczoru każdego dnia to bardzo proszę żęby tu zamieśćił bo nigdzi etego nei moge znależć.A jak bęę miała coś konkretnego to napewno się dostosuję bo mam silna wolę.Może któraś z tych diet zamieszczona tu na forum jest na polepszenie cery problemowej:trądzik rozszerzone naczynka??PRoszę o odp.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 16:29   #87
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
TAk już znalazłam te produkty ale była bym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś miałby konkretną dietę dla poprawy cery.Nie taką, po któej sie chudnie bo schudnąć nie chce.Przeszukałam forum i nie znalazłam konkretnej diety.CHciałbym dobrze się odzywiać bo moje terażniejsze odżywianie jest złe.Mało obiadów a zamiast tego chleb. Jak ktoś ma jakoś kokretna dietę co jeść od rana do wieczoru każdego dnia to bardzo proszę żęby tu zamieśćił bo nigdzi etego nei moge znależć.A jak bęę miała coś konkretnego to napewno się dostosuję bo mam silna wolę.Może któraś z tych diet zamieszczona tu na forum jest na polepszenie cery problemowej:trądzik rozszerzone naczynka??PRoszę o odp.
Unikaj kakao, czekolad, cukru, musztardy, słodyczy. Wzbogać swoją dietę o nienasycone kwasy tłuszczowe, jedz orzechy, tłuste ryby, pij (napar) albo jedz - siemie lniane, dodawaj do sałatek oliwy z oliwek...pij dużo wody, a także wody z cytryną. Jedz owoce cytrusowe.
Wiele na ten temat znajdziesz też w googlach.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 17:30   #88
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Co do kakao, cukru, musztardy słodyczy to nie jem wogóle.Orzechy jem i to bardzo duzo jak wciagne to nei moge przestac.Tłustych ryb i napraru siemienia lnianego nie pije jaki oliwek, wody piję ale cytrusów nei mogę bo to żle odzwierciedla się na mojej cerze.CZyli zaczneę jeść raz w tygodniu ryby i zaczne pic codziennie sienei lniane.A ma ktoś jeszcze jakoś dietę co jeść od rana do wieczora konkretnie?? np. na sniadanie to : ,.... na przekąskę to:.... na obiad:...??Jeżeli ktoś cośt kaiego ma,jezeli wogóle istnieje to prosze o napisanie .dzięki za wszystkie odp
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:36   #89
holiday
Raczkowanie
 
Avatar holiday
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 59
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Oto co znalazłam na jednej stronie. JA akurat to stosuje. Nawet pomaga!

SPOSÓB NA TRĄDZIK
(trochę kontrowersyjny)
Trądzik jest widocznym sygnałem, że jakieś procesy fizjologiczne w naszym organizmie nie przebiegają w sposób prawidłowy. Jednym z najczęstrzych powodów pojawiania się trądziku są złe nawyki żywieniowe. Zła dieta, spożywanie potraw, które szkodzą naszemu organizmowi ma wpływ na procesy fizjologiczne powodując pogorszenie kondycji całego organizmu.
Kiedy ilość szkodliwych substancji jakie wprowadzamy do organizmu przekroczy pewien poziom, samoregulujące i oczyszczające mechanizmy nie będą wystarczająco wydajne aby utrzymać wewnętrzna równowagę. Zakłócenia homeostazy (homeodynamiki) mogą objawiać się wystąpieniem na skórze stanów zapalnych w różnej postaci. Najprostrzą metodą leczenia trądziku jest zmiana sposobu odżywiania na bardziej sprzyjający naszemu zdrowiu.
W amerykańskich serwisach internetowych zajmujących się problematyką leczenia i zapobiegania trądziku, pojawił się dosyć kontrowersyjny artykuł omawiający nietypowy sposób walki z trądzikiem. Podstawowym założeniem tej terapii jest rezygnacja ze spożywania śniadania.
Zdecydowana większość specjalistów zajmujących się sposobami zdrowego odżywiania podkreśla znaczenie śniadania jako podstawowego posiłku w ciągu dnia dla każdego kto poważnie myśli o własnym zdrowiu.
Zdaniem autora amerykańskiej publikacji nie w każdym przypadku spożywanie śniadania ma równie korzystny wpływ na nasz organizm.
W czasie snu nasz organizm regeneruje się oraz oczyszcza z toksyn. Im bardziej przedłużymy czas oczyszczania organizmu tym lepiej dla naszego zdrowia i wyglądu naszej skóry. Jak w praktyce realizować kurację trądziku "bez śniadania"?
Bardzo prosto.
Rano wstajemy z łóżka i staramy się nie jeść możliwie jak najdłużej, przed wyjściem z domu zjadamy jeden owoc najlepiej: pomarańczę, grejfruta lub jabłko. Ważne aby był to naturalny owoc może go zastąpić świeżo wyciśnięty sok ale nie sok z kartonu czy butelki kupiony w sklepie. Soki znajdujące się w handlu mogą zawierać: konserwanty, cukier lub inne składniki nie występujące w naturalnych owocach.
Jeżeli warunki na to pozwolą zjedzenie owocu można odłożyć na później (zjemy go w czasie przerwy w szkole czy w pracy). Owoc będzie jedynym posiłkiem do godziny 13 - 14 kiedy to możemy zjeść większy posiłek. Oczywiście nie powinien być to hamburger czy inny fastfood. Staramy się odżywiać zdrowo. Później w ciągu dnia możemy zjeść jeszcze inne posiłki aby zaspokoić głód.
Ostatni posiłek zjadamy nie później niż na 2 -3 godziny przed snem.
Zastosowanie powyższej diety powinno przynieść pierwsze zauważalne wyniki już po ok. siedmiu dniach.
Pozytywne efekty zdaniem autora zmotywują nas do wprowadzenia kolejnego kroku w naszej terapii.
Polega on na ograniczeniu lub całkowitym wyeliminowaniu z naszej diety kofeiny oraz innych substancji stymulujących.
Kofeina nie wywołuje co prawda trądziku ale przyczynia się do jego cięższego przebiegu podobnie działają inne substancje pobudzające. Ograniczenie lub eliminacja kofeiny z naszej diety pomoże w szybszym pozbyciu się trądziku.
Trzecim krokiem w naszej terapii będzie wyeliminowanie z diety cukru. Cukier jest znanym czynnikiem mającym wpływ na powstawanie i przebieg trądziku. Najlepiej byłoby odstawić cukier od razu, jeżeli jest to zbyt trudne należy stopniowo ograniczać ilość spożywanego cukru.
Ostatnim punktem w naszej terapii jest eliminacja z diety twardych olejów, unikamy frytek, krakersów, ciasteczek (dodatkowo zawierają cukier więc już wcześniej powinny zniknąć z naszej diety, jeżeli tak się nie stało zróbmy to teraz, skreślamy ciasteczka).
Pijmy dużo wody mineralnej! Wszystkich którzy zdecydują się wypróbować opisaną metodę zachęcamy do podzielenia się z nami opiniami na temat jej skuteczności informacje zamieścimy w naszym serwisie ku pożytkowi nas wszystkich.

źródło: http://maseczki.8am.pl/tradzik1.html
holiday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:32   #90
Rosa90
Raczkowanie
 
Avatar Rosa90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 42
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Witam, ja też się męczyłam z tym - problemem , właściwie jeszcze jestem na leczeniu, ale buźka - w dobrym stanie.

Jedzenie nie na każdego ma wpływ, to zależy, każdy z nas jest inny.
Jednak uważam, że jedzenie ma wpływ na cerę - dietetyk mi to powiedział bo niestety, ale słodycze, frytki, pizze , cole i wszelkie sztuczne jedzonko szkodzi naszemu organizmowi, więc i buźce też od kąd ograniczyłam jedzenie fast-foodów i słodkości poprostu czuję się lepiej,a to się też odzwierciedla na twarzy oczywiście jak zje się kawałek pizzy raz na jakiś czas, to chyba nic się aż takiego złego nie stanie, ale... to moje zdanko
__________________
*** Shake your Pom Pom ***

1. Dieta
2. Codzienne ćwiczonka
3. Przyjemność - taniec



Rosa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-24 19:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.