Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-20, 18:33   #4471
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
100 kalorii dziennie czy do posi³ku??


zapotrzebowanie swoje znam, ale wydaje mi siê,¿e tyle w zyciu nie zjem
p.s. Dziekuje
Dajcie sobie spokoj z m liczeniem kcal. Kcal to najwiekszy i najbardziej szkodliwy mit dietetyki. Gorszy to chyba tyko to, ze tluszcze i mieso sa zle.

Irish, ty idz sport uprawiac. Zamierzasz w ogole, czy myslisz, ze ci sie metabolizm poprawi od herbatki ziolowej? Bez tego ani rusz
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 18:36   #4472
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez karola11 Poka¿ wiadomo¶æ
to wlasnie zalezy od budowy ciala itp. Ja na samym poczatku R jezdzilam duzo na rowerze,czy chudlam - nie sadze,ale napewno kondycja byla lepsza.Jak za to zaczelam biegac to automatycznie zauwazylam poprawe jezeli chodzi o nogi. To jakie beda efety to kwestia indywidaulana kazdej osoby,kazdemu pasuje co innego i faktycznie to tez zalezy od diety.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------


ale ja mowie o abs na brzuch jezeli chodzi o silowy to biegam bo bieganie chyba zaliczamy do silowych tak?Pytam dla upewnienia
Nie
stupify jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 18:36   #4473
blablablablabla55555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Przytycie:
(6.30) owsiane na mleku z bakaliami (pó³ szklanki p³atków z rodzynkami i orzechami : nerkowca, ziemnymi)
(9.30) sk³adana kanapka z serem i pomidorem
(10.30) sk³adana kanapka z serem i pomidorem
(15.00) du¿y, kopiasty talerz m³odej gotowanej kapusty z kie³bas±
(17.00) jogurt pitny waniliowy
(18.30) 2 ciasteczka cynamonowe
(19.30) 2 ciasteczka cynamonowe z podwójn± porcj± serka homogenizowanego

Mo¿e byæ?
Bo ostatniego nikt nie oceni³ .
blablablablabla55555 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 18:36   #4474
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomo¶ci: 773
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

bieganie to na pewno nie si³owy a czy to areoby (wysi³ek tlenowy) to wszystko zalezy od progu tlenowego .

Jedni musz± biegaæ, drudzy truchtaæ, a jeszcze inni chodziæ ¿eby wysi³ek mia³ charakter tlenowy przy odpowiednim dla celu tempie.
__________________
æwiczê

zdrowo siê od¿ywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TÊ ¯ABÊ !
polny mak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 18:43   #4475
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego ¦l±ska.
Wiadomo¶ci: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Agu¦87 Poka¿ wiadomo¶æ
mzoe masz racje

ale pisz±c geste soki mialam na mysli kubusie pysie itp a nie te zabarwiane tylko.
No, wszelkie kubusie i pysie to w³a¶nie gêste soki przecierowe. S± zdrowsze od nektarów, zabarwianych itp., ale bardziej zapychaj± ni¿ zwyk³e soki owocowe. Wiadomo, ¿eby by³o w 100% zdrowo, to najlepiej wyciskaæ sobie samemu soki ze ¶wie¿ych owoców, ale nie popadajmy w skrajno¶æ
mnie chodzi³o tylko o to, ¿e gêste soki przecierowe zapychaj±, a te zwyk³e nie
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 19:03   #4476
lils_
Raczkowanie
 
Avatar lils_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

wychodzenia z zaburzeñ ci±g dalszy czyli balansujê miêdzy R/U

1. 2 tosty z pieczywa razowego z jajkiem na twardo, kremowym serkiem Turek, yerba mate (nie ma mas³a/margaryny, bo ich nie znoszê)
2. jogurt naturalny Danone z ziarnami zbó¿ i gar¶ci± otrêbów le¶nych, mandarynka
3. 3 kotlety sojowe, spora porcja warzyw z patelni, szklanka soku warzywnego ¶ródziemnomorskiego Tymbark
4. serek wiejski lekki (ten mi bardziej smakuje) ze spor± ³ych± marmolady z hiszpañskich pomarañczy (@ - wiêc ochota na s³odkie spora...)
5. tost razowy z domow± past± z soczewicy (soczewica na podsma¿anej cebulce z pra¿onym s³onecznikiem i przyprawami) i roztopionym w piekarniku ¿ó³tym serem, z plastrem pomidora czerwonego i ¿ó³tego

i jak, lepiej ju¿?
lils_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 19:08   #4477
always naughty
Rozeznanie
 
Avatar always naughty
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 799
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Moja Redukcja:

- jajecznica (2 jaja) na ma¶le z cebulk± i broku³em, 2 grube kromki razowca z szynk± i pomidorem
-1.5 talerza barszczu ukraiñskiego z miêsem z kurczaka, posypane otrêbami
-2 kotlety z indyka obrane z panierki, fasolka szparagowa ¿ó³ta i 2 m³ode ziemniaki

ma³o ale przed sniadaniem trzeba by³o jechaæ na badania krwi, a jak nie zjem zaraz po obudzeniu to pó¼niej mam s³aby apetyt przez ca³y dzieñ
__________________
166cm
63.5 - 62 - 60 - 58 - 56 - 54
always naughty jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 19:36   #4478
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomo¶ci: 9 061
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez polny mak Poka¿ wiadomo¶æ
karola robi±c areoby na uda powodujesz wnikanie t³uszczu we w³ókna miêsniowe uda z czego pó¼niej wychodzi piêkny twardy t³uszcz na udach- proponuje porz±dny si³owy w zamian i efekty bêd±

powodzenia
kurcze to faktycznie tak jest! mam sporo tluszczu na udach, ale on jest twardy mocno trudno jest go zbic?
Mo¿na æwiczyæ si³owo i zrzuciæ trochê z ud jednoczesnie te¿ nie chudn±c? Masz jakis pomys³ na æwiczenie w domu? Si³ownia niestety odpada..
moja imaginacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 19:45   #4479
satyavati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Witam, jestem tu po raz pierwszy, ale od dawna czytam Wasze forum. Jestem w trakcie wychodzenia z ED, uda³o mi siê z pomoc± psychodietetyka odzyskaæ swoj± naturaln± wagê (mia³am 40 kg, teraz jestem w normie) Jest tylko taki problem, ¿e mam takie odchy³y ortorektyczne i ciê¿ko jest mi przekonaæ siê do rzeczy, które nie s± otagowane jako zdrowe. Sama z siebie przekaona³am siê do kilku produktów, ale i tak mój jad³ospis opiera siê na bardzo okre¶lonych rzeczach. I nie dlatego, ¿e nie lubiê tych "niezdrowych"- uwielbiam! - panicznie siê ich jednak bojê. Ca³y mój proces tycia opiera³ siê na czym¶ w okolicach 2000 kCal, teraz jem ok. 1800 i nie chudnê. I pewnie st±d przekonanie w mojej g³owie, ¿e jak zjem wiêcej, to natychmiast siê roztyjê (mimo ¿e psychodietetyczka przekonuje mnie, ¿e mam tak prawid³owe nawyki, ¿e bêdê ju¿ trzymaæ wagê, nawet jak zjem wiêcej).
Ogólnie jem masê warzyw, czêsto ich nawet nie rejestrujê, du¿o ¶wie¿ych owoców, ciemne pieczywo, p³atki, kasze, itp. Jestem uzale¿niona od marchewki i pienionego mleka do kawy.
Chcia³am, ¿eby¶cie oceni³y to co jem i mo¿e jako¶ zmotywowa³y mnie, ¿e jedzenie dro¿d¿ówek, pizzy czy batoników co jaki¶ czas nie oznacza dramatu, klêski i popadania w oty³o¶æ, tylko jest czym¶ zupe³nie normalnym.

No to moje przyk³adowe ("bezpieczne") U:
¦niadanie:
2 kromki chleba pe³noziarnistego: 1 z awokado, twarogiem chudym, pomidorem, szczypiorkiem, sa³at±, 2 z margaryn±, serkiem homo, ok. 30 g kie³basy krakowskiej suchej, korniszon, pietruszka
1/2 szklanki ma¶lanki, 1/2 czerwonego grapefruita
herbata zielona malinowa
(tu ok. 1,2-2h szybkiego marszu z psem na spacer)


II ¦niadanie:
kasza jaglana (ok. 50 g suchej)na wodzie+1/2 szklanki mleka 0,5%, figa, morela, 1/2 startego jab³ka, kilka nerkowców, cynamon, imbir i 1/2 serka wiejskiego
du¿a kawa z mlekiem spienionym 0,5%
ok. 20 min æwiczeñ rozci±gaj±cych
gdzie¶ po drodze jakie¶ truskawki i marchewka
rowerem do pracy i z powrotem

Obiad:
barszcz ukraiñski Hortex (ca³e opakowanie) + 1/3 woreczka br±zowego ry¿u, 1 jajo na twardo, koperek

Znów do pracy i z powrotem

Podwieczorek:
jogurt naturalny z otrêbami i nerkowcami, kilka truskawek, plaster ananasa, du¿a kawa z mlekiem spienionym i marchewka

Kolacja:
Kromka pe³noziarnistego z awokado, twarogiem, 4 plasterkami kie³basy krakowskiej (do wykoñczenia), 1/2 grahamki z margaryn±, ogórkiem, sa³at±, musztard± i plastrem gotowanego kurczaka
sa³atka z lodowej, kukurydzy i papryki z jogurtem
1/2 szklanki ma¶lanki
1/2 grapefruita czerwonego
herbata waniliowa
no i pewnie jeszcze bêdzie kakao (bez cukru)

Poza tym w ci±gu dnia bardzo du¿o wody i innych tam p³ynów herbatopodobnych. Ta kie³basa to jest jeden wielki wyj±tek, przewa¿nie jest jaka¶ drobiowa wêdlina. Warzyw by³o niechybnie wiêcej, ale nie rejestrujê ich tylko zjadam.
satyavati jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:32   #4480
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

U.
z naciskiem na t³uszcze.


p³atki owsiane [+ otrêby] z gotowanym jab³uszkiem, cynamonem, miodem, serkiem wiejskim i orzechami laskowymi;
kawa z mlekiem;

paluch rustykalny (z pólfrancuskiego ciasta na zakwasie ¿ytnim, posypany makiem i sezamem) , czê¶æ z twaro¿kiem, ³ososiem wêdzonym, czê¶æ z serkiem brie; ca³y pomidor, kilka oliwek, ¶wie¿a bazylia;

jajo sadzone, do niego na parze- ziemniaki , fasolka szparagowa, kalafior;

spora porcja lodów bakaliowych i jogurtowo-wi¶niowych, a przed chwil± kawa z mlekiem (w perspektywie wieczorna nauka niestety...)

kolacji ju¿ raczej nie wcisnê, pe³na jestem.
jak to siê przedstawia ?
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2011-06-20 o 20:34
Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:38   #4481
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

uuuuu
  • sa³atka jarzynowa w³asnej roboty, typowa, jak± ka¿dy zna, grahamka ze ¶ledziem i mase³kiem
  • kawa³ek tortu z truskawkami, koszyczek malin
  • kanapka - chleb orkiszowy z serem topionym i keczupem, 1/2 pomidora, kiwi
  • 3 kotleciki mielone z frytkami, marchewka z groszkiem
  • kawa³ek tarty ze szpinakiem, ³ososiem wêdzonym, kabanos z musztard±
  • jajecznica- 2 jajka na ma¶le, 1/2 kalafiora na zimno, z bu³ka tart±...kefir


i jak?
Magdalena0603 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 20:46   #4482
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez blablablablabla55555 Poka¿ wiadomo¶æ
Przytycie:
(6.30) owsiane na mleku z bakaliami (pó³ szklanki p³atków z rodzynkami i orzechami : nerkowca, ziemnymi)podoba mi sie
(9.30) sk³adana kanapka z serem i pomidoremok ale wydaje mi sie,ze za malo,takie dwie kanapki powinny byc
(10.30) sk³adana kanapka z serem i pomidoremw zasadzie godzina przerwy miedzy tym a poprzednim posilkiem,wiec tam moze juz byc ewentualnie ta jedna kanapka,ale tuta obowiazkowo dwie tym bardziej,ze kolejny posilek masz DOPIERO o 15,wiec tutaj napewno powinno byc wiecej
(15.00) du¿y, kopiasty talerz m³odej gotowanej kapusty z kie³bas±dodalabym ryz/kasze/makaron tym bardziej ze jestes na P
(17.00) jogurt pitny waniliowyok
(18.30) 2 ciasteczka cynamonowe plus owoc/warzywo/orzechy
(19.30) 2 ciasteczka cynamonowe z podwójn± porcj± serka homogenizowanegoniby ok ale cos bym jeszcze tutaj dodala

Mo¿e byæ?
Bo ostatniego nikt nie oceni³ .
ogolnie czegos mi tutaj brakuje,3 posilek powinien byc wiekszy,do obiadu dodalabym wegle a do kolacji cos jeszcze dorzucila
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:49   #4483
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Poka¿ wiadomo¶æ
uuuuu
  • sa³atka jarzynowa w³asnej roboty, typowa, jak± ka¿dy zna, grahamka ze ¶ledziem i mase³kiem
  • kawa³ek tortu z truskawkami, koszyczek malin
  • kanapka - chleb orkiszowy z serem topionym i keczupem, 1/2 pomidora, kiwi
  • 3 kotleciki mielone z frytkami, marchewka z groszkiem
  • kawa³ek tarty ze szpinakiem, ³ososiem wêdzonym, kabanos z musztard±
  • jajecznica- 2 jajka na ma¶le, 1/2 kalafiora na zimno, z bu³ka tart±...kefir


i jak?
Fajne! Lu¼ne to Twoje U i ... tort z truskawkami.
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:49   #4484
Agashia
Raczkowanie
 
Avatar Agashia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomo¶ci: 168
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Peee ...

¦. 2 garsci p³atków musli z gar¶cia slonecznika, bananem i jogurtem naturalnym + herbata zielona z opuncja

II¦. a) bu³ka grahamka (90g) z mas³em, sa³at±, serem topionym w plasterkac-gouda i pomidorem. + kubus
b) batonik musli + zielone jab³ko

O. spaghetti = makaron + mieso mielone mieszane + ser + groszek z kukurydza + sos pomidorowy

P. jogurt z owocami danone z gar¶cia nerkowcow i 4 plastry swiezego ananasa

herbata

K. 3 kromki chleba i jedna ma³a: kazda z maslem, salata, szynka drobiowa i serem topionym w plasterkach-gouda oraz pomidorem.

Odrazu po: kuubas s³odkiego kakao )

jeszcze troche migda³ów

jest dobrze ??
__________________
wzrost 167, waga - zbyt niska
"Anoreksja nigdy nie bêdzie m± przyjació³k±, poniewa¿ nie zwyk³am wchodziæ w relacje z jednostkami chorobowymi (za bardzo zagra¿a memu ¿yciu). . . WALKA "

Edytowane przez Agashia
Czas edycji: 2011-06-20 o 20:55
Agashia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:58   #4485
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez polny mak Poka¿ wiadomo¶æ
bieganie to na pewno nie si³owy a czy to areoby (wysi³ek tlenowy) to wszystko zalezy od progu tlenowego .

Jedni musz± biegaæ, drudzy truchtaæ, a jeszcze inni chodziæ ¿eby wysi³ek mia³ charakter tlenowy przy odpowiednim dla celu tempie.
zanim przeszlam na takie konkretne i przemyslane R to cwiczylam duzo w domu cwiczen aerobowych typowo na uda i posladki (juz sie ledwo dopinalam w stare spodnie,przybralam 4 kg na wadze,jo-jo po tym jak przesalam od wakacji strosowac aqua slim dodawane do wody) ale efekt byl koszmarny,mialam super nabita pupe i rozrosniete uda(chociaz zarysu miesni nie bylo).Myslalam,ze popuchlam bo zakwasy itp.ale to trwalo za dlugo.W ogole nie wchodzilam w stare spodnie. Stwierdzilam,ze to od tych cwiczen.Mialam racje.Odrzucilam je,opuchlizna zeszla,przeszlam na R,zostalam tylko przy domowych brzuszkach(to abs o ktorym pisze podajac jadlospis),hantelkach 2kg na rece/ramiona i zaczelam poczatkowo jezdzic na rowerze,teraz traktuje jazde rekreacyjnie a biegam od dwoch miesiecy.Efekt taki,ze nie puchne,szybciej zaczelam chudnac,moze nie tyle co na wadze,ale efekt wizualny jest widoczny,w krotkich portkach widac zarys miesni i przy tym bieganiu zostane Czuje sie o niebo lepiej jak wroce taka zapocona :P no i kondycja lepsza a jaki hormon szczesnia po bieganiu i dolozylam 2-3 w tygodniu basen,zeby stawy odoczely i tak dla urozmaicenia
a teraz podczas @ to w ogole sie czuje jak spasiona krowa:/ i wzdecha jak cholera. Tez tak macie?

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez always naughty Poka¿ wiadomo¶æ
Moja Redukcja:

- jajecznica (2 jaja) na ma¶le z cebulk± i broku³em, 2 grube kromki razowca z szynk± i pomidorem pychota
-1.5 talerza barszczu ukraiñskiego z miêsem z kurczaka, posypane otrêbami ok
-2 kotlety z indyka obrane z panierki, fasolka szparagowa ¿ó³ta i 2 m³ode ziemniaki tez ok

ma³o ale przed sniadaniem trzeba by³o jechaæ na badania krwi, a jak nie zjem zaraz po obudzeniu to pó¼niej mam s³aby apetyt przez ca³y dzieñ
ladny jadlospis,ale dolozylabym gdzies jeszcze jeden posilek albo jakas przekaske

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Poka¿ wiadomo¶æ
kurcze to faktycznie tak jest! mam sporo tluszczu na udach, ale on jest twardy mocno trudno jest go zbic?
Mo¿na æwiczyæ si³owo i zrzuciæ trochê z ud jednoczesnie te¿ nie chudn±c? Masz jakis pomys³ na æwiczenie w domu? Si³ownia niestety odpada..
rok temu robilam te cwiczenia z tego filmiku co jest link ponizej,ale nie jeden filmik 5 minutowy tylko powtarzalam 2 pod rzad,pupcia wygladala smakowicie :P juz po 2-3 tygodniach zobaczysz roznice (oczywiscie to wszystko zalezy od tego ile masz tluszczyku) a i na uda fajnie dziala
http://www.youtube.com/watch?v=QU5oOIk9CfQ&translated=1

a tego ponizej nie polecam,po nim bylam spuchnieta i nie miescilam sie w zadne spodnie!!!!rozroslam sie :/

http://www.youtube.com/watch?v=dnBhn...eature=related
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 21:26   #4486
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

U.
1¶n
- cztery placki owsiane z powid³ami ¶liwkowymi, kromka ¿ytniego z nutell± i mas³em orzechowym.
10 km bieg + rozci±ganie
2¶n - micha twarogu z jogurtem i mro¿onymi jagodami, otrêbami ze ¶liwk± i domow± granol±.
3¶n - micha zupy z m³odej kapusty z jogurtem naturalnym
obiad - pier¶ z kaczki, sporo kalafiora, marchewka z groszkiem
kolacja - wêdzony ³oso¶ + jaka¶ rybka z cytryn±.

i idê robiæ 8 min abs, skoñczy³am a6w i siê zabieram.
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 21:35   #4487
Agu¦87
Zakorzenienie
 
Avatar Agu¦87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 4 340
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Agashia Poka¿ wiadomo¶æ
Peee ...

¦. 2 garsci p³atków musli z gar¶cia slonecznika, bananem i jogurtem naturalnym + herbata zielona z opuncja

II¦. a) bu³ka grahamka (90g) z mas³em, sa³at±, serem topionym w plasterkac-gouda i pomidorem. + kubus
b) batonik musli + zielone jab³ko

O. spaghetti = makaron + mieso mielone mieszane + ser + groszek z kukurydza + sos pomidorowy

P. jogurt z owocami danone z gar¶cia nerkowcow i 4 plastry swiezego ananasa

herbata

K. 3 kromki chleba i jedna ma³a: kazda z maslem, salata, szynka drobiowa i serem topionym w plasterkach-gouda oraz pomidorem.

Odrazu po: kuubas s³odkiego kakao )

jeszcze troche migda³ów

jest dobrze ??
nie nudzi ci siê jesc ci±gle to samo jak w sklepach jest taki asortyment ? te 2 garscie platkoe na snaidanie to raczej brzmi ma³o a potem tylko bu³ka, ja to bym zjad³a razem na jedno a potem normalnie drugie sniadanie.
__________________
Marzenia siê nie spe³niaj±... Marzenia siê spe³nia !
Agu¦87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 21:44   #4488
Agashia
Raczkowanie
 
Avatar Agashia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomo¶ci: 168
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Agu¦87 Poka¿ wiadomo¶æ
nie nudzi ci siê jesc ci±gle to samo jak w sklepach jest taki asortyment ? te 2 garscie platkoe na snaidanie to raczej brzmi ma³o a potem tylko bu³ka, ja to bym zjad³a razem na jedno a potem normalnie drugie sniadanie.
ja jem roznie tylko jak kupia mi wiecej np. bananow to musze je wykorzystac a z platkami sa super. a te platki jak daje to wychodzi 50-60g bo kiedys zwazylam i to wychodzi pozniej pelna miska wiecej bym nie wcisla bo jak po sniadaniu wychodze to mnie jakis skurcz w zeladku lapie... nie wiem czemu ale mam nadzieje ze to niebawem minie... moze to sie wydaje malo, ale wbrew pozorom to jest duzo...
__________________
wzrost 167, waga - zbyt niska
"Anoreksja nigdy nie bêdzie m± przyjació³k±, poniewa¿ nie zwyk³am wchodziæ w relacje z jednostkami chorobowymi (za bardzo zagra¿a memu ¿yciu). . . WALKA "
Agashia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 22:14   #4489
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Trochê OT ale siê zastanawiam, jak siê maj± ww do metabolizmu? ja siê chcia³abym trochê odzwyczaiæ od ww i dzisiaj jad³am tylko 3 ³y¿ki owsianych rano a tak to bia³ko i t³uszcz (zarówno nasycony i nienasycony) i rozwa¿am w³a¶nie czy takie dni przyspieszaj± met. czy zwalniaj±.
Annie1441 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 22:48   #4490
aTusiaaXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 41
GG do aTusiaaXx
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

dawno pisa³am,tak wiêc moje dzisiejsze Utrzymanie z pro¶b± o ocenê:

1. owsianka ( 5³. p³atków,gar¶æ pszenicy w miodzie, ³y¿ka mas³a orzechowego, sezamek, szkl. mleka) ,banan i kawka z mlekiem

2. pasztecik z kapust± obsypany sezamem na gor±co, fili¿anka barszczu czerwonego, kromka orkiszowego z mas³em, kilkoma plastrami szynki,pomidorkiem i szczypiorkiem, mini snickers

3. 2 jajka sadzone na ma¶le, m³ode ziemniaczki z mas³em i koperkiem, fasolka szparagowa
d. ricore z mlekiem, kawa³ ciasta jogurtowego z truskawkami i truskawki

4. jogo fastasia z chrupkami czekoladowymi i truskawki znowu( nie mia³am ochoty na nic wiêcej)

5. ciep³a jeszcze, chrupi±ca grahamka pó³ z samym mas³em, a pó³ z domowym pasztetem pieczonym ze ¶liwk±, kabanos, salaterka pomidora ze szczypiorkiem i cebulk±
jab³ko, sezamek

pó¼niej(k. 22) pó³ litra lodów orzechowych od algidy. uwielbiam!

wysz³o jak wysz³o, zazwyczaj niestety jem wiêcej,ale dzisiaj wszystko w biegu. za to jestem dumna, gdy¿ ograniczy³am s³odkie(choæ i tak sporo tego jest,jak widaæ).

mogê prosiæ o oceny?
aTusiaaXx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 23:29   #4491
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Poka¿ wiadomo¶æ
Trochê OT ale siê zastanawiam, jak siê maj± ww do metabolizmu? ja siê chcia³abym trochê odzwyczaiæ od ww i dzisiaj jad³am tylko 3 ³y¿ki owsianych rano a tak to bia³ko i t³uszcz (zarówno nasycony i nienasycony) i rozwa¿am w³a¶nie czy takie dni przyspieszaj± met. czy zwalniaj±.
Zalezy od osoby, moj np zwalnia bez weglo, ale jem glownie zlozone, owoce i w ogole nie jem pieczywa lub makaronow.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
U.
1¶n
- cztery placki owsiane z powid³ami ¶liwkowymi, kromka ¿ytniego z nutell± i mas³em orzechowym.
10 km bieg + rozci±ganie
2¶n - micha twarogu z jogurtem i mro¿onymi jagodami, otrêbami ze ¶liwk± i domow± granol±.
3¶n - micha zupy z m³odej kapusty z jogurtem naturalnym
obiad - pier¶ z kaczki, sporo kalafiora, marchewka z groszkiem
kolacja - wêdzony ³oso¶ + jaka¶ rybka z cytryn±.

i idê robiæ 8 min abs, skoñczy³am a6w i siê zabieram.
Rozumiem, ze niespecjalnie przejmujesz sie posilkami okolotreningowym? pytam nie zlosliwie, wiem, ze niektorzy sie nie przykladaja i zyja.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 23:43   #4492
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
Rozumiem, ze niespecjalnie przejmujesz sie posilkami okolotreningowym? pytam nie zlosliwie, wiem, ze niektorzy sie nie przykladaja i zyja.
Nie, nie, ale to ze wzglêdu na to, ¿e traktujê sport jako przyjemno¶æ/formê spêdzania czasu ni¿ jako trening.
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 23:45   #4493
Agu¦87
Zakorzenienie
 
Avatar Agu¦87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 4 340
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Mi lekarze powiedzieli, ze jestem tak chuda, poniewaz mam za dobry metabolizm ekhm....
__________________
Marzenia siê nie spe³niaj±... Marzenia siê spe³nia !
Agu¦87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-20, 23:45   #4494
sweettoy
Raczkowanie
 
Avatar sweettoy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 206
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

R

1. 2 ³yzki p³atków owsianych z cynamonem i miodem, pó³ jogurtu naturalnego, kawa z mlekiem

2. to samo

3.bu³ka razowa ze s³onecznikiem z margaryn±, serkiem homo i pomidorem

4. omlet z bia³ek z cukini± i serkiem homo, kefir, 2 marchwki

1 h TBC
sweettoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 05:21   #4495
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, nie, ale to ze wzglêdu na to, ¿e traktujê sport jako przyjemno¶æ/formê spêdzania czasu ni¿ jako trening.
WIesz, jedno nie przeczy drugiemu, ludzie ktorzy przykladaja duza wage do rozlozenia` treningow i posilkow tez raczej robia to, bo jest to ich sprawiajace przyjemnosc hobby
ALe ok, wczytalam

---------- Dopisano o 05:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:49 ----------

OK,

Moje U

kawa czarna

Sniadanie(na szybko)

atole de chocolate i srednie mango


Brunch

2 duze podlozne kromki niemieckiego ciezkiego zytniego chleba z folli z twarogiem, salami, jajkiem na twardo i pomidorem



Obiad
1/3 frittaty z ricotty i warzyw (cala byla robiona z pudelka ricotty, 4 jaj, szpinaku i pomidorow)
kubek gotowanej zielonej fasolki

2 a la krowki z orzechem (foto ) , kawa czarna



Kolacja:
3 lyzki twarogu, srednie awokado
lampka czerwonego wina.

Ktos sie pokusi o ocene? Mialam dzien masakre.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 07:20   #4496
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
U.
1¶n - cztery placki owsiane z powid³ami ¶liwkowymi, kromka ¿ytniego z nutell± i mas³em orzechowym. fajnie,luzne U,ja nie mieszam platkow z chlebem,ale u to u,smacznie
10 km bieg + rozci±ganie robisz marszobieg i przebiegasz calosc na raz?
2¶n - micha twarogu z jogurtem i mro¿onymi jagodami, otrêbami ze ¶liwk± i domow± granol±. uwielbiam takie jedzenie! a domowa granola to co to takiego?
3¶n - micha zupy z m³odej kapusty z jogurtem naturalnym dziwne polaczenie zupy z jogurtem(nie znam takiego polaczenia),ale smacznie brzmi
obiad - pier¶ z kaczki, sporo kalafiora, marchewka z groszkiem ok
kolacja - wêdzony ³oso¶ + jaka¶ rybka z cytryn±. dodalabym warzywo jakies

i idê robiæ 8 min abs, skoñczy³am a6w i siê zabieram.
8 min abs?czyzbysmy robily te same cwiczenia na brzuch? ja jes sobie bardzo chwale! a co do a6w to nienawidze tego!nie czulam w ogole zmeczenia i ZADNYCH efektow, 8abs jest o niebo lepsze!!!

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez sweettoy Poka¿ wiadomo¶æ
R

1. 2 ³yzki p³atków owsianych z cynamonem i miodem, pó³ jogurtu naturalnego, kawa z mlekiem

2. to samo

3.bu³ka razowa ze s³onecznikiem z margaryn±, serkiem homo i pomidorem

4. omlet z bia³ek z cukini± i serkiem homo, kefir, 2 marchwki

1 h TBC
zdecydowanie za malo jak na r, za malo platkow przy 1 posilku,zadnego owocu,monotonnie bo to samo na 1 i na 2, 3 moze byc i 4 tez,ale ogolnie kiepskie r

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
WIesz, jedno nie przeczy drugiemu, ludzie ktorzy przykladaja duza wage do rozlozenia` treningow i posilkow tez raczej robia to, bo jest to ich sprawiajace przyjemnosc hobby
ALe ok, wczytalam

---------- Dopisano o 05:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:49 ----------

OK,

Moje U

kawa czarna

Sniadanie(na szybko)

atole de chocolate i srednie mango


Brunch

2 duze podlozne kromki niemieckiego ciezkiego zytniego chleba z folli z twarogiem, salami, jajkiem na twardo i pomidorem



Obiad
1/3 frittaty z ricotty i warzyw (cala byla robiona z pudelka ricotty, 4 jaj, szpinaku i pomidorow)
kubek gotowanej zielonej fasolki

2 a la krowki z orzechem (foto ) , kawa czarna



Kolacja:
3 lyzki twarogu, srednie awokado
lampka czerwonego wina.

Ktos sie pokusi o ocene? Mialam dzien masakre.
ciezko mi ocenic Twoje posilki bo jadasz troche inaczej,ale wiem,ze to ze wzgledu na to,gdzie mieszkasz nie mniej fajny i luzny jadlospis,ale kolacja wydaje mi sie mala,nie wiem,moze sie myle

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Moje dzisiejsze,luzne R :

Sniadanie I:
platki "zdrowy blonnik" i garsc bran flakes, ( nie mialam ochoty dzis na owsianke), 1/2 homo naturalnego, 1/2 jogo naturalnego,mala garsc rodzynek, duza garsc slonecznika i garsc (ok 20 g) nerkowcow,garstka zurawiny. Jak maselko sie to rozplywalo!! pycha

II Sniadanie:
wleci salatka owocowa,musze zjesc bo mi sie owoce zespuja...beda morele,maliny,winogrono polane jogurtem

Obiad:
Nalesniki z maki orkiszowej razowej (nie wiem ile ich wyjdzie,ale chce narobic ciasta w granicach normy czyli mleko,jajo,2-3 lyzki maki) i farsz:
homo(albo wiesniak zobacze na co bedzie ochota) z suszonymi owocami czyt. pare sliwek,figi

Podwieczorek:
salatka warzywna : pomidor,surowy szpinak, ogorek,lyzka jogurtu
Kolacja:
omlet(jedno jajo plus jedno bialko) ze starta cukinia, marchewka,plastrem szynki drobiowej,szpinak gotowany

abs brzuch,hantelki na ramiona i bieg 5-7 km


dzisiaj chyba wiecej weglowodanow, ale czuje, ze mam taka potrzebe i ochote,brak ryb bo nie zdazylam wczoraj do rybnego ;p a ze wzgledu na to,ze dzisiaj caly dzien w pracy nie dam rady kupic a mialam taaaaaaaaaka ochote na mintaja,buuuuu

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-06-21 o 08:51
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 08:10   #4497
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego ¦l±ska.
Wiadomo¶ci: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Moje wczorajsze U:
1. 8 (trochê za du¿o muszê zmniejszyæ proporcje) pancakes z mas³em orzechowym, polane miodem.
2. 50-gramowa cha³wa bakaliowa.
3. 1/2 woreczka br±zowego ry¿u z warzywami i miêsem z udka kurczaka.
4. koktajl marchewkowo-pomarañczowo-jab³kowy, 2 ciastka bakaliowe bez cukru homemade.
5. talerzyk sa³atki selerowej z majonezem i jogurtem, kromka ciê¿kiego ¿ytniego z folii z mas³em.
po: marchewka, herbata owocowa.

?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 08:31   #4498
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 1 621
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wczorajsze U:
1. 8 (trochê za du¿o muszê zmniejszyæ proporcje) pancakes z mas³em orzechowym, polane miodem. ja bym tu doda³a jeszcze jaki¶ owoc, truskawy np trzeba korzystaæ póki jeszcze s±.. ale ogólnie pycha
2. 50-gramowa cha³wa bakaliowa. to raczej taka przek±ska, nie posi³ek ogó³em nie moje smaki
3. 1/2 woreczka br±zowego ry¿u z warzywami i miêsem z udka kurczaka. ok
4. koktajl marchewkowo-pomarañczowo-jab³kowy, 2 ciastka bakaliowe bez cukru homemade. tu te¿ ok
5. talerzyk sa³atki selerowej z majonezem i jogurtem, kromka ciê¿kiego ¿ytniego z folii z mas³em. je¶li du¿o sa³atki to ok, je¶li nie, to da³abym jeszcze drug± kromkê i co¶ na obydwie po³o¿y³a, jak±¶ wêdlinê, ser, twaro¿ek, cokolwiek, chyba, ¿e do sa³atki lubisz tak bez niczego, to ok
po: marchewka, herbata owocowa.

?
na moje oko jest fajnie, tylko gdzie¶ siê tu zapodzia³y owoce.. (pomijaj±c ten koktajl) i t³uszczy te¿ troszkê ma³o
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...


Edytowane przez ifellinlovewithadeadboy
Czas edycji: 2011-06-21 o 08:33
ifellinlovewithadeadboy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 08:31   #4499
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Wczorajsze, chyba dobre P

I kanapki z bulki pszennej na ciep³o - z serem feta i tunczykiem oraz z oscypkiem (a raczej wyrobem oscypkopodobnym bo nazwa zarejestrowana ) i wêdlin± + serek homo brzoskwiniowy z gar¶ci± orzechów

II gor±ca czekolada + jogurt pitny z dorzuconym musli i nektarynk±

wpadl 1 pancake z twarogiem

III ratatouille + 5 kotlecików sojowych [ca³a micha ] + magnum almond

IV twaróg zmiksowany z malinami, posypany siekanymi pistacjami + muffinka z serem i mleczkiem kokosowym

V porcja zapiekanki ktora bedzie dzisiaj na obiad [makaron, miêso, sos pomidorowy, pomidor, groszek, kukurydza, ¿ó³ty ser]

w miedzyczasie duzo herbaty, ogórek zielony, jakeis pó³ kalarepki i pare czere¶ni

S³odkie wyj±tkowo p wyszlo wczoraj

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2011-06-21 o 08:33
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 08:44   #4500
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Karola, dziêki za ocenkê i to bêdzie tak
placków nie robi³am sama i tylko 4 dla mnie zosta³y a by³am g³odna. nie robiê marszobiegu tylko normalny ( dla mnie ) bieg, po lesie, który zajmuje mi +/- oko³o godziny, nie za bardzo siê na tym znam, ale tempo jest dla mnie w sam raz. Granola to domowe musli z orzechami, miodem, rodzynkami, pestkami i czym tam zechcesz potem upieczone w piekarniku.
Jaz robi³am a6w do koñca plus sporo innych na spalanie i efekty s±, zrobi³am przykazan± przerwê i 8 min abs robiê od wczoraj.
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.