czy powinnam coś zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-12, 20:49   #1
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009

czy powinnam coś zmienić?


hej
to moj drugipost na tym forum... od dawna mialam ochotę spytać się Was, miłe forumowiczki o zdanie. Czy powinnam coś zmienić w makijazu, fryzurze? Wiem, ze mam na pewno za cienkie brwi, dlatego teraz "zapuszczam" grubsze.
Mam okrągłą twarz, ale ostatnio fryzjerka poscinała mi włosy dość mocno, wycieniowała wokół twarzy, co ją jeszcze bardziej zaokrągliło (jest tam moje zdjęcie z wakacji, kiedy miałam dłuzsze włosy - wydaje mi sie, że wyglądałam zdecydowanie korzystniej).
Co z makijażem? Zwykle na dzien maluję kreski i daję jasne cienie, beże, szarości, czasem pastelowe fiolety. Jestem przyzwyczajona do mocniejszego "mejkapu", zle się czuję w nieznacznie podkreślonych rysach. Jak widać nie posiadam nawet zdjęć w takim stanie
Mam okrągłe oczy w kolorze niebieskim, mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, cera bardzo jasna (pudruje się często bronzerem), włosy proste i cienkie aż do bólu

Jeżeli macie ochotę i odrobinę wolnego czasu, może mi coś podpowiecie?
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 06:40   #2
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: czy powinnam coś zmienić?

Gosiu ja może chciałabym wypowiedziec się w jednej kwestii, a mianowicie chodzi o Twoje brwi, przede wszystkim bym je zapuściła
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 08:49   #3
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Re: czy powinnam coś zmienić?

Gosiu, masz sliczny kolorek wlosow na 1 zdjeciu. Fryzurka super! Do twarzy ci w niej! Usta masz ladne, moze powinnas podkreslic je jakims blyszczykiem?? Na rzesy stosowalabym bardziej wydluzajacy tusz niz pogrubiajacy.

p.s Malujesz sie podobnie do mnie Pozdrawiam
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 09:27   #4
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

Zwykle nie używam błyszczyków bo moj facet nie lubi, jak to on określa "mazistych substancji" i domaga sie żebym je zmazała. Mam jedną trwałą szminke L'Oreala, ktora jest w stanie przetrwać całą noc, ale bardzo wysusza mi usta.
Poza tym nie wiem jakie kolory mi pasują, ze względu na mocny makijaż oczu - z reguły stosuję neutralne, zbliżone do odcienia ust.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 10:04   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: czy powinnam coś zmienić?

mi się wydaje, że masz "owadzie nóżki" na rzęsach..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 10:50   #6
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: czy powinnam coś zmienić?

mnie podobasz się na tym malutkim zdjęciu w lewym górnym rogu (chyba o to zdjęcie Ci chodziło, gdy napisałaś, że wyglądałaś korzystniej ) i jak bym zobaczyła tamto zdjątko, pomyślałabym, że nic nie trzeba zmieniać tamta fryzurka odwracała uwagę od Twojej okrągłej buzi, i brwi miałaś swoje naturalne (bardzo ładne zresztą)...więc ja byłabym za lekkim zapuszczeniem włosków, albo pokombinuj z tą fryzurką, którą masz np zaczesuj ją do przodu, a niektóre kosmyki na twarz

moim zdaniem pasują Ci kolorki zimne w makijażu jak i stroju, wydajesz się być Latem na pierwszy rzut oka, faktycznie zmieniłabym tusz do rzęs, albo łagodniej je malowała, np tylko jedną warstwą ew. dwoma - już sama kreska dużo daje a masz ładny kształt oczu, szkoda psuć całościowy ich wygląd przez tusz
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 11:04   #7
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

masz pewnie rację patis. własnie jestem w trakcie zapuszczania włosów, czekam tylko na odrośniecie tych ścieniowanych wokół twarzy, żeby zakrywały moje pełne poliki, z tyłu włosy mam juz do ramion. brwi tez zapuszczam. czasem człowiek pokusi sie o zmianę i wychodzi to nienajlepiej
pozdrawiam
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-13, 12:58   #8
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

Gosiu ja również mam okrągłą buzię, zapuszczałam włosy i najczęściej je wiązałam nie dbając o jej kształt (zgroza!), ale w końcu zrobiłam z tym porządek, wymyśliłam fryz i poszłam pod nóż... Wklejam fotki z fryzurą "rosną same" i tą po ścięciu, a także 1 z krótkimi włoskami.
Kolorek włosów masz ładny, dobrze, że makijaż oczka wyciągasz na zewnątrz, a dalej ... jeszcze popatrze na fotki! Heheheh
A! Moim zdaniem jesteś zimą!!! 100% super zimy!!!
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:06   #9
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

No i powinnyśmy nosić dokoldy w szpic albo bluzki z kołnierzykiem przy odpiętym górnym guziku. Ja na 1 fotce w golfie wyglądam okropnie!! Jeśli już wkładam, to muszę pamiętać o czymś na szyje, p łańczuszek z wisiorkiem (żeby powstał szpic). Unikam okrągłych rozszerzanych w dół, jak na Twojej ostatniej fotce i karo (karo ze względu na to, że mam szerokie szczęki).
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:13   #10
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

dżem dobry rzęso
bardzo podoba mi sie fryzura ze srodkowego zdjęcia, swietnie wygladasz. tez kiedyś miałam krótkie włosy, ale bardzo zle się w nich czułam. jestem przyzwyczajona do włosów półdługich, sięgających mniej wiecej do ramion.
co do dekoltów masz absolutną rację, mam duzo bluzek i swetrów z dekoltem w szpic, albo kopertowych, eksponujących biust. golfy noszę zimą, jestem zmarzluchem, tego nie zmienię niestety.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:15   #11
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

Czy robisz czarne kreski wewnątrz??
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-13, 13:21   #12
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

nie, kreski robię zawsze na zewnątrz oka. potem na nieruchmej częsci powieki, po zewnetrznej częsci oka kladę ciemniejszy cień aby "wyciągnąć' je troche, zeby odwracało uwagę od okrągłej twarzy. chyba najbardziej widać to na przedostatniej fotce z pleneru gdzie jestem w szaliku. pozostałe dwa zdjęcia są robione w domu i mialam juz wtedy pozmazywany makijaż, albo nie malowalam wtedy oka cieniami.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:25   #13
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Re: czy powinnam coś zmienić?

Nie jestem specjalistką ale myślę, że na pewno masz za wąskie brwi.... sę de mode , masz bardzo ładne oczy....ale nie jestem pewna czy nie masz za bardzo wytuszowanych rzęs, co troszkę przytłacza Ci oczka.... Troszkę różu przydałoby Ci się na policzki.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:25   #14
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

Dzięki, mam właśnie tą środkową...
Właśnie doczytałam, że to nie jest Twój naturalny kolor włosów, ale i tak myślę , że jesteś zimą bo ładnie Ci w czerni i granacie, chociaż cieni używasz w kolorzch letnich. Muszę sprawdzić w knigach, a Ty napisz mi, czy lepiej ci w bluzce fioletowej, czy lila-róż? Lepiej w antracytowej, czy rozbielonej szarej? I jak się opalasz?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:33   #15
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

nie wiem jak wygladam w rózu bo nie znosze tego koloru nigdy nie przymierzałam nawet niczego różowego, fioletowego takze. dobrze czuję sie w czerni, 80% mojej garderoby jest w tym kolorze. mam tez jeden biały sweter i w tym kolorze tez mi jest do twarzy.
na pewno dobrze wyglądam w szarościach. mam badzo jasną skórę, wręcz bladą jak sciana, czego na fotach nie widać (samoopalacz i bronzer).
bardzo ciezko jest mi sie opalić, a jezeli juz mi się uda to najpierw jest czerwono a potem dopiero lekki brąz.
zawsze zazdrosciłam koleżankom, ktore leżac tyle samo na słońcu co ja pieknie sie opalały a ja mialam tylko brzoskwiniowy odcień skóry.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 14:15   #16
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

Z tą brzoskwinią, to chyba chodziło Ci o intensywność, a nie o odcień??
Poproszę Anię, że by Ci wlepiła kolorki chłodnych typów, ale jak pisałam, uważam,że jesteś zimą.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 14:49   #17
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

jak najbardziej o intensywnosc
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 14:57   #18
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

W takim razie, kreseczkę na dolnej powiece robisz pomiędzy rzęsami (lub prawie). Spróbuj zrobić ją ciutenieczkę niżej, góra milimetr (żeby była pod rzęsami) i napisz o efekcie.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 15:35   #19
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: czy powinnam coś zmienić?

na tym drugim zdjęciu w szaliku wygladasz bardzo ładniee!
Włosy z grzywką, grubsze brwi..
Fajna pewnie jesteś, bo masz przepiękny uśmiech... tak sie ciepło robi
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-13, 16:07   #20
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

wlasnie srodkiwe zdjecie robiłam jakieś trzy dni temu - jest wiec najbardziej aktualne. a co do fajości - pracuje w zawodzie, w ktorym liczy sie dobry kontakt z ludzmi, to mi pomaga
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 22:13   #21
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: czy powinnam coś zmienić?

no zima to zdecydowanie nie - chocby opalanie na to wskazuje.. natomiast lato jak najbardziej -sprawdzałam i najładniej ci w tych kolorkach (teraz nie bedę wklejała - moze utro, bo cos mi sie nie chce plik dołaczyc) Drugim źle opalającym się typem jest jesien ale niezbyt ci te kolory pasują.. bardzo ci łądnie w szarosciach ale w różu też - tylko delikatnym, przybrudzonym szarościa.. Ogólnie w kolorkach z całej palety - jakos najmniej chyba w bordo..
no a jako ze jesteś latem makijaz powinien byc delikatniejszy jednak (wiem - trudno się odzwyczaić od czegoś Zamiast czarnego tuszu jakis grafitowy, kreska równiez.. tej kreski i tuszu dawałabym zdecydowanie mniej.. kolorki na oczy - szarosci, perłowe, fiolet - wszystkie rozdymioe.. i cały makijaż powinien byc bardziej zadymiony niz mocny...
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 07:19   #22
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

jakie to kolory moge sama sprawdzić, nie ma problemu,(wydaje mi się, że znalezc je można nawet w tym serwisie) ale i tak zostanę przy czerni, czasem kuszę się tylko na kupienie czegoś w innym kolorze.

Rzeczywiście staram sie ostatnio stosować szarą kreskę, bądz brązową (robię je cieniami, dłuzej sie trzymają o dziwo). Tusz też musze ograniczyć

dziękuje za rady.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 07:55   #23
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Re: czy powinnam coś zmienić?

Gosieńko, rzęsa ma rację. Jestes zimą!!!! Od razu przyszlo mi to na myśl, kiedy spojrzalam na zdjątka. I Patis też dobrze mówi-to male zdjęcie w rogu jest świetne! Koniecznie zapusć brwi!!!! Takie cieniutkie wyglądają sztucznie, bardzo sztucznie i do zimy nie pasują wcale!!! Wiesz,jak na moje oko, to niezbyt pasuje Ci grzywka-ale to moje zdanie. Przy grzywce okrągla buźka wydaje się jeszcze bardziej okrąglasta. Wedlug mnie pasowalyby Ci długie, proste, równe włoski (tak czy siak, zapuszczaj koniecznie, bo w długich bedzie Ci pięknie!!!), bez grzywki, z przedzialkiem na środek - sądzę, ze taka fryzka wydłużylaby okrągłą buźkę. Masz piękne oczka i usteczka, w ogole masz śliczną twarz. Wskazany mocny makijażyk oczu, taki, jak masz, tylko tego tuszu troszke za dużo jest. I maluj te ładne oczka brązowymi cieniami - ciemnobrązowymi, to uwydatni ich kolorek. Czoło masz też ładne, naprawdę myślę, ze nalezy je pokazać. Ale wiesz, to zależy, jak byś się czuła bez grzywki. Bo jeśli czułabyś się źle-to nie ma sensu jej likwidować poprzez zapuszczanie. I na usteczka błyszczyk bezbarwny-masz rację, przy takim mocnym makijażu oczu mocny kolor ust wyglądalby niedobrze. Albo różowa szminka, jasnoróżowa, perłowa - super do takiego makijażu oczu, w ogole super byś wyglądala w różowej szmineczce!!! Ale to tylko moje zdanie, najważniejsze, żebyś Ty czula sie dobrze!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 08:01   #24
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: czy powinnam coś zmienić?

No to jednak lato! Poddaję się! Tak ładnie Ci w tych ciemnych włoskach, że nie pomyślałam, że są farbowane, dopiero potem przeczytałam... No i myślę, że to ten kolor włosków prowokuje Cię, do mocnego zimowego makijażu! Wyglądasz teraz jak typowa zimka, więc jeśli chciałabyś znów wrócić do naturalnego lata, to nie wiem, czy nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś jaśniejszego pasującego ci odcienia...
Aniu, wkleisz te paseczki??
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 08:34   #25
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: czy powinnam coś zmienić?

no pewnie, że Lato - tak jak mówiłam na początku tym bardziej, że to nie Twój naturalny kolor włosów, no i jak Ania mówi, że wskazuje na to też jak ciężko się opalasz... mnie też mówiono, że lepiej wyglądam w ciemnych włosach i przez moje farbowanie byłam mylnie określana jako Zima, bo nawet kolor karnacji się zmienił, tymczasem później okazało się, że Wiosna (heh mam nadzieję, że to się już nie zmieni)
a z czarnego jako Lato też nie musisz do końca rezygnować (choć najlepiej wygląda w lecie, przy trochę opalonej skórze), teraz ten kolor oddaliłabym trochę od twarzy,
a pasują Ci na pewno kolory przydymione, raczej jasne...ale co ja Ci będę mówić jak widzę, że sama już wiesz i wiesz, gdzie szukać
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 10:02   #26
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Re: czy powinnam coś zmienić?

jakies 2, 3 lata temu chcialam wrócic do naturalnego koloru i odbarwiłam włosy o fryzjera do jasnego brązu. zapłacilam chyba z 200zł razem z cięciem i po 2 miesiacach wrócilam znow do brązów. nastepny taki zabieg powtórzę dopiero wtedy, kiedy bede na 100% pewna, że chce znów być ciemna blondynką

rzeczywiście kolor włosów zmusza mnie do makijazu monciejszego, mam jasne rzęsy i brwi.

co do grzywki, długi czas jej nie mialam, teraz mam sciete przez owa fryzjerke, ktora mi tak mocno wycieniowala włosy. poszlam do niej ze zjdęciem zupełnie innej fryzury, (scinalam włosy w salonie keune, teoretycznie nie powinno byc wpadki), moze była po prostu mało doświadczona
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.