Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 14:43   #3361
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak bardzo uważacie przy stostowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Nie miałam żadnego problemu z zaufaniem do tabletek. Od pierwszej uprawiałam seks z finishem we mnie. Nie wyobrażam sobie bym miała brać tabletki i jeszcze dodatkowo stosować prezerwatywę. Dla mnie to pr prostu bez sensu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 18:52   #3362
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

ja mega schizowąlam i nie chciała by konczył we mnie, wtedy to chyba bym zeszła psychicznie, ale to głównie przez to ze tez sie nie raz naczytałam ze mimo przyjmowania regularnie jakas dziewczyna zaszla, chociaz i tak nie mam pojęcia czy jest to prawdą :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 19:23   #3363
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Jak bardzo uważacie przy stostowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie miałam żadnego problemu z zaufaniem do tabletek. Od pierwszej uprawiałam seks z finishem we mnie. Nie wyobrażam sobie bym miała brać tabletki i jeszcze dodatkowo stosować prezerwatywę. Dla mnie to pr prostu bez sensu.
Mam tak samo już kilka dobrych lat i dziecka nie ma
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 20:44   #3364
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja mega schizowąlam i nie chciała by konczył we mnie, wtedy to chyba bym zeszła psychicznie, ale to głównie przez to ze tez sie nie raz naczytałam ze mimo przyjmowania regularnie jakas dziewczyna zaszla, chociaz i tak nie mam pojęcia czy jest to prawdą :P
Ja cały czas powtarzam i wiem po sobie, że taka postawa, czyli schizowanie i wmawianie sobie ciągłej ciąży powinno być skonsultowane z psychologiem, bo często ma to podłoże z nerwicy w mniejszym lub większym stopniu.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:12   #3365
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Ja cały czas powtarzam i wiem po sobie, że taka postawa, czyli schizowanie i wmawianie sobie ciągłej ciąży powinno być skonsultowane z psychologiem, bo często ma to podłoże z nerwicy w mniejszym lub większym stopniu.
no ja jestem bardzo nerwową osoba :P

ale nie wmawiam sobie ciązy tylko czasem przypominam sobie czy wsyztsko brałam zgodnie z planem
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:15   #3366
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja na początku strasznie się bałam i nie było finiszu w środku i tak może z pół roku. A teraz od prrzeszło roku nie wyobrażam sobie inaczej

Bierzecie jakieś osłonowe tabletki? Ja kończe niedługo Asequrelle i jestem ciekawa jak jest u Was.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:18   #3367
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Ja na początku strasznie się bałam i nie było finiszu w środku i tak może z pół roku. A teraz od prrzeszło roku nie wyobrażam sobie inaczej

Bierzecie jakieś osłonowe tabletki? Ja kończe niedługo Asequrelle i jestem ciekawa jak jest u Was.
ja na razie, nie kupilam asequrelle ale jej nie biorę, sama nie wiem czy faktycznie osłaniaja, czy tylko dodatkowo obciążjaa watrobe?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 21:21   #3368
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja na razie, nie kupilam asequrelle ale jej nie biorę, sama nie wiem czy faktycznie osłaniaja, czy tylko dodatkowo obciążjaa watrobe?
Możesz kupić kilogram landrynek i efekt będzie ten sam za podobną cenę To zwykły suplement diety i szkoda marnować na to pieniądze. Już to powtarzałam nie raz, podobno koncern produkujący ten specyfik miał o to sprawę, że oszukują ludzi
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:27   #3369
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Możesz kupić kilogram landrynek i efekt będzie ten sam za podobną cenę To zwykły suplement diety i szkoda marnować na to pieniądze. Już to powtarzałam nie raz, podobno koncern produkujący ten specyfik miał o to sprawę, że oszukują ludzi
no własnie tak przeczuwałam :P

więc wole nic nie brac, kiedys zuzyje to jedno opakowanie pewnie, ale biore aktualnie suplement na cere i włosy także wole nie mieszać :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:31   #3370
_St0kr0tka
Zakorzenienie
 
Avatar _St0kr0tka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5 931
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mnie na poczatku brania tabletek (chyba przy kupowaniu pierwszego opakowania) farmeceutka zapytala czy jakas oslone do tego i przy najblizszej wizycie zapytalam o to moja ginekolog a ona popukala sie w glowe (doslownie) i stwierdzila ze to strata pieniedzy. Takze odpuscilam sobie, bo chyba lekarz wie lepiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
_St0kr0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:37   #3371
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mi poleciła babka w aptece, ale troche szkoda mi kasy i chyba skoncze na tym jednym opakowaniu.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 21:58   #3372
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witajcie dziewczyny.
Sorka, że wcinam Wam się w rozmowę o osłonkach, ale mam problem.
Regularnie przyjmuję tabletki anty. Dziś, tj 13 tabletka, poczułam bardzo mocne ukłucie w jajniku, które utrzymywało się przez ok godzinę. Pierwsza myśl-owulacja. No ale to przecież niemożliwe, skoro jestem pilna w łykaniu tabsów. Jednak niepokoi mnie to, ze wczoraj kochałam się z partnerem do końca, i boję się, że jak dziś, jakimś cudem, jajeczko się uwolniło to że może dojść do zapłodnienia. Jak myślicie, mam jutro lecieć gdzieś szukać lekarza który przepisze mi tabletkę "po"? Ostatnio brałam jedynie Urosept, ale czytałam, że nie wpływa on na moje Syndi 35... Jak myślicie? Panikuję, czy mam podstawy do zmartwień?
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 22:47   #3373
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ulquiorra4 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
Sorka, że wcinam Wam się w rozmowę o osłonkach, ale mam problem.
Regularnie przyjmuję tabletki anty. Dziś, tj 13 tabletka, poczułam bardzo mocne ukłucie w jajniku, które utrzymywało się przez ok godzinę. Pierwsza myśl-owulacja. No ale to przecież niemożliwe, skoro jestem pilna w łykaniu tabsów. Jednak niepokoi mnie to, ze wczoraj kochałam się z partnerem do końca, i boję się, że jak dziś, jakimś cudem, jajeczko się uwolniło to że może dojść do zapłodnienia. Jak myślicie, mam jutro lecieć gdzieś szukać lekarza który przepisze mi tabletkę "po"? Ostatnio brałam jedynie Urosept, ale czytałam, że nie wpływa on na moje Syndi 35... Jak myślicie? Panikuję, czy mam podstawy do zmartwień?
Spokojnie, jeśli zachodziłabym w ciążę przy każdym bólu w podbrzuszu w czasie przyjmowania anty, to byłabym matką gromadki dzieci. To normalne że od czasu do czasu coś tam zaboli (jajnik? a może jelito?), nie ma powodu niepokoju.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 12:36   #3374
201605090937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

.

Edytowane przez 201605090937
Czas edycji: 2015-02-27 o 15:20
201605090937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 12:41   #3375
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez alicech Pokaż wiadomość
He hej, na innym wątku nie dostałam odpowiedzi, a mam pytanie. Właśnie kończę piąte opakowanie tabletek. Przez większość opakowania miałam spore plamienia, natomiast krwawienie z odstawienia nie przyszło. Ciążę jednak wykluczam, bo nie uprawiałam seksy od dwóch miesięcy, jednak jako że teraz planuję chciałabym się dowiedzieć, czy te plamienia mają wpływ na właściwiości antykoncepcyjne, bo to trochę jakby tabletki nie trzymały mi cyklu. Bardzo proszę o pomoc, mój ginekolog jest na urlopie i nie mam możliwości kontaktu
Mimo plamienia jesteś zabezpieczona. Jak tylko będziesz miała możliwość idź do ginekologa, bo tabletki pewnie trzeba będzie zmienić.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 13:16   #3376
201605090937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

.

Edytowane przez 201605090937
Czas edycji: 2015-02-27 o 15:19
201605090937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 10:24   #3377
gucci1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

dziewczyny pomocy bo nie wiem co robić !!!!!!! na poczatku 3 tyg zauważyłam ze pominęłam tabletkę i nie mam zupełnie pojęcia kiedy tak więc zdenerwowana od razu zażyłam 2 na raz (uzywam tabletek vibin-mini ) nie wiem teraz czy nie robić 7 dniowej przerwy i rozpaczać nowe opakowanie czy zrobić przerwę i i dopiero po 7 dniowej przerwie rozpocząć nowe opakowanie .dodam ze dzisiaj będę brała ostatnią tableke z 3 tyg i odkąd zauwazyłam pominiecie tableki dodatkowo sie zabezpieczałam . Czy nowe opakowanie będzie chronić mnie przed ciąża czy nie będzie już tak skuteczne ?
gucci1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 10:57   #3378
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez gucci1234 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy bo nie wiem co robić !!!!!!! na poczatku 3 tyg zauważyłam ze pominęłam tabletkę i nie mam zupełnie pojęcia kiedy tak więc zdenerwowana od razu zażyłam 2 na raz (uzywam tabletek vibin-mini ) nie wiem teraz czy nie robić 7 dniowej przerwy i rozpaczać nowe opakowanie czy zrobić przerwę i i dopiero po 7 dniowej przerwie rozpocząć nowe opakowanie .dodam ze dzisiaj będę brała ostatnią tableke z 3 tyg i odkąd zauwazyłam pominiecie tableki dodatkowo sie zabezpieczałam . Czy nowe opakowanie będzie chronić mnie przed ciąża czy nie będzie już tak skuteczne ?
Co mówi ulotka?
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 11:38   #3379
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez gucci1234 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy bo nie wiem co robić !!!!!!! na poczatku 3 tyg zauważyłam ze pominęłam tabletkę i nie mam zupełnie pojęcia kiedy tak więc zdenerwowana od razu zażyłam 2 na raz (uzywam tabletek vibin-mini ) nie wiem teraz czy nie robić 7 dniowej przerwy i rozpaczać nowe opakowanie czy zrobić przerwę i i dopiero po 7 dniowej przerwie rozpocząć nowe opakowanie .dodam ze dzisiaj będę brała ostatnią tableke z 3 tyg i odkąd zauwazyłam pominiecie tableki dodatkowo sie zabezpieczałam . Czy nowe opakowanie będzie chronić mnie przed ciąża czy nie będzie już tak skuteczne ?
Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Co mówi ulotka?
jw.
zacytowałam w odpowiednim wątku.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 13:09   #3380
Szu_Mil
Raczkowanie
 
Avatar Szu_Mil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 304
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

No to i mi się włączył schiz, pierwszy raz na tabletkach. A już myślałam że się od tego uwolniłam ...
Pisałam na innym wątku że po zabawie sylwestrowej wymiotowałam po jakiś 4h od połknięcia tabletki, potem wzięłam kolejną na wszelki wypadek, po czym po kolejnych 4 znowu pobiegłam do łazienki :/ następnej już nie brałam i dobrze bo mnie ganiało cały dzień ... :/
No i niby w obu przypadkach na styk z tym co mówi ulotka no i to początek drugiego tygodnia więc teoretycznie najbezpieczniej. ALE jakoś od tego sylwestra codziennie mam takie bóle w podbrzuszu jak przed spóźniającym się okresem i trochę mnie to niepokoi...
__________________
20.11.2009
Szu_Mil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 13:27   #3381
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wmawiasz sobie. Wszystko zrobilas ok.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 15:31   #3382
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej!
Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale jak nie to nie krzyczcie!

Mam pytanie dot. tabletek. Biorę już ponad pół roku, wszystko jest ok, tylko teraz moje pytanie. Niestety tabletki skończyły mi się w niedzielę 29.12, a to znaczyło że na sylwetsra/ nowy rok mogłabym mieć okres- a tego bardzo nie chciałam, więc wymyśliłam sobie że nic się nie stanie jak otworzę nowe pudełko i wezmę kolejne dwie- w pon i wt. I tu moje pytanie, bo w sumie postąpiłam chyba nieco lekkomyślnie. Czy to, że wezmę 19 (a nie 21) tabletek w kolejnym blistrze, może wpłynąć na działanie??
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 15:54   #3383
Solvidka
Raczkowanie
 
Avatar Solvidka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 36
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej!
Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale jak nie to nie krzyczcie!

Mam pytanie dot. tabletek. Biorę już ponad pół roku, wszystko jest ok, tylko teraz moje pytanie. Niestety tabletki skończyły mi się w niedzielę 29.12, a to znaczyło że na sylwetsra/ nowy rok mogłabym mieć okres- a tego bardzo nie chciałam, więc wymyśliłam sobie że nic się nie stanie jak otworzę nowe pudełko i wezmę kolejne dwie- w pon i wt. I tu moje pytanie, bo w sumie postąpiłam chyba nieco lekkomyślnie. Czy to, że wezmę 19 (a nie 21) tabletek w kolejnym blistrze, może wpłynąć na działanie??
Z tego, co kojarzę, to w takich sytuacjach można zacząć brać cały kolejny blister bez tej 7-dniowej przerwy, wtedy krwawienie wystąpi dopiero po skończeniu tego drugiego.
Coś takiego kiedyś wyczytałam w jakichś poradnikach - ale sama z tego sposobu nigdy nie skorzystałam, więc jeśli się mylę i coś się w tej kwestii zmieniło, to proszę o poprawienie mnie.
Solvidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 16:02   #3384
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej!
Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale jak nie to nie krzyczcie!

Mam pytanie dot. tabletek. Biorę już ponad pół roku, wszystko jest ok, tylko teraz moje pytanie. Niestety tabletki skończyły mi się w niedzielę 29.12, a to znaczyło że na sylwetsra/ nowy rok mogłabym mieć okres- a tego bardzo nie chciałam, więc wymyśliłam sobie że nic się nie stanie jak otworzę nowe pudełko i wezmę kolejne dwie- w pon i wt. I tu moje pytanie, bo w sumie postąpiłam chyba nieco lekkomyślnie. Czy to, że wezmę 19 (a nie 21) tabletek w kolejnym blistrze, może wpłynąć na działanie??
Nie, nie wpłynie. Dla zachowania antykoncepcji trzeba przyjąć minimum 14 tabletek. 19 zupełnie wystarczy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:36   #3385
Anusia3
Zadomowienie
 
Avatar Anusia3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 1 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny
Wracam do Was po dość długiej przerwie w braniu tabletek ze względów zdrowotnych.
Jednak teraz mam nadzieję że samopoczucie będzie dobre. Od przyszłej miesiączki tzn. 18 stycznia mam zacząć brać Kontracept
__________________
,,Uwierz w siebie a w pełni poznasz swoje możliwości''

Razem od 26.08.2010r.
Kierowca od 19.07.2012r.
Anusia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 20:14   #3386
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam pewne wątpliwości odnośnie przyjmowania tabletek (Daylette) przy antybiotyku. Dzisiaj zaczęłam brać ospen (mam anginę), wzięłam też 12 tabletkę z blistra. Antybiotyk mam brać przez 8 dni, a więc skończę go na 19 tabletce. Wiem, że potem powinnam się zabezpieczać dodatkowo jeszcze przez 7 dni, a więc okres tego osłabienia działania przez antybiotyk zakończy się na 26 tabletce, czyli 2 placebo. I tu pojawia się wątpliwość - czy mam postępować tak jak zwykle, zrobić normalną przerwę i zacząć nowe opakowanie, czy też je połączyć? Spotkałam się gdzieś z takimi opiniami, ale nie wiem, czy mają sens w moim przypadku.
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 10:08   #3387
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ziggy_Stardust Pokaż wiadomość
Hej, mam pewne wątpliwości odnośnie przyjmowania tabletek (Daylette) przy antybiotyku. Dzisiaj zaczęłam brać ospen (mam anginę), wzięłam też 12 tabletkę z blistra. Antybiotyk mam brać przez 8 dni, a więc skończę go na 19 tabletce. Wiem, że potem powinnam się zabezpieczać dodatkowo jeszcze przez 7 dni, a więc okres tego osłabienia działania przez antybiotyk zakończy się na 26 tabletce, czyli 2 placebo. I tu pojawia się wątpliwość - czy mam postępować tak jak zwykle, zrobić normalną przerwę i zacząć nowe opakowanie, czy też je połączyć? Spotkałam się gdzieś z takimi opiniami, ale nie wiem, czy mają sens w moim przypadku.

Nic nie musisz zmieniać, ani przerywać.
Jeszcze po zakończeniu kuracji antybiotykowej musisz zabezpieczać się 7 dni, a tabletki anty bierz normalnie
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 10:24   #3388
faza_delta
Raczkowanie
 
Avatar faza_delta
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 48
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, wiem, że żadna nie powie mi tutaj nic pewnego, bo to nie forum wróżek ale zaraz zeświruje więc proszę o jakieś wparcie na innym wątku już schizowałam - miałam problem z tabletką (zwymiotowana 1,5 h od zażycia), a jakieś 6h. przed tym incydentem był stosunek z finałem w środku. Dodam, że nie przyjęłam dodatkowo tabletki za tę zwymiotowaną, wiem, że powinnam ale cały dzień ganiało mnie do toalety i co jakiś czas wymiotowałam, także było by to bez sensu, kolejną tabletkę przyjęłam normalnie o stałej porze. To był drugi tydzień przyjmowania pigułek. Od wczoraj dziwnie się czuje - kręci mi się w głowie, a od jakiś 4 dni mam plamienia i dziwne kłucie w podbrzuszu (to moje drugie opakowanie Diane, wcześniej przez 2 lata bez przerwy brałam Yaz). Do końca opakowania zostały mi 4 tabletki i chyba z nerwów oszaleje
__________________

I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am


faza_delta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 11:28   #3389
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez faza_delta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem, że żadna nie powie mi tutaj nic pewnego, bo to nie forum wróżek ale zaraz zeświruje więc proszę o jakieś wparcie na innym wątku już schizowałam - miałam problem z tabletką (zwymiotowana 1,5 h od zażycia), a jakieś 6h. przed tym incydentem był stosunek z finałem w środku. Dodam, że nie przyjęłam dodatkowo tabletki za tę zwymiotowaną, wiem, że powinnam ale cały dzień ganiało mnie do toalety i co jakiś czas wymiotowałam, także było by to bez sensu, kolejną tabletkę przyjęłam normalnie o stałej porze. To był drugi tydzień przyjmowania pigułek. Od wczoraj dziwnie się czuje - kręci mi się w głowie, a od jakiś 4 dni mam plamienia i dziwne kłucie w podbrzuszu (to moje drugie opakowanie Diane, wcześniej przez 2 lata bez przerwy brałam Yaz). Do końca opakowania zostały mi 4 tabletki i chyba z nerwów oszaleje
traktujesz to jako zapomnianą tabletkę czyli w zasadzie masz się czym stresować.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:11   #3390
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez faza_delta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem, że żadna nie powie mi tutaj nic pewnego, bo to nie forum wróżek ale zaraz zeświruje więc proszę o jakieś wparcie na innym wątku już schizowałam - miałam problem z tabletką (zwymiotowana 1,5 h od zażycia), a jakieś 6h. przed tym incydentem był stosunek z finałem w środku. Dodam, że nie przyjęłam dodatkowo tabletki za tę zwymiotowaną, wiem, że powinnam ale cały dzień ganiało mnie do toalety i co jakiś czas wymiotowałam, także było by to bez sensu, kolejną tabletkę przyjęłam normalnie o stałej porze. To był drugi tydzień przyjmowania pigułek. Od wczoraj dziwnie się czuje - kręci mi się w głowie, a od jakiś 4 dni mam plamienia i dziwne kłucie w podbrzuszu (to moje drugie opakowanie Diane, wcześniej przez 2 lata bez przerwy brałam Yaz). Do końca opakowania zostały mi 4 tabletki i chyba z nerwów oszaleje
Drugi tydzień jest raczej bezpieczny, jakieś malutkie ryzyko może jest, ale ja bym aż tak nie schizowała, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że Twój organizm dalej przystosowuje się do nowych tabletek (to może trwać do trzech miesięcy, albo i dłużej, ale wtedy wskazana jest zmiana tabletek na inne) i stąd dziwne samopoczucie. Albo może to początek przeziębienia. Albo stres. Czekaj spokojnie na krwawienie, jeśli nie przyjdzie, zrób na wszelki wypadek test, ale moim zdaniem raczej nie jesteś w ciąży
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.