Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 21:51   #31
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Dobra, a ja ostatnio widziałam latające niebieskie świnki po zjedzeniu jogurtu. Dziewczyno, jak środek, który NIE JEST halucynogenny może powodować halucynacje?
Efekty doświadczane po spożyciu marihuany są indywidualne i zależne od ilości, rodzaju oraz jakości surowca, sposobu przyjmowania, a także genów, organizmu czy ogólnej sytuacji. Najczęstsze z nich, to:
  • polepszenie nastroju, euforia
  • tymczasowe upośledzenie pamięci krótkotrwałej, pobudzenie wyobraźni
  • "otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce
  • osłabienie koncentracji
  • zaburzenia w percepcji czasu
  • zwiększone łaknienie
  • suchość w ustach i pieczenie oczu, spowodowane wyschnięciem śluzówek
  • przyspieszone tętno, uczucie chłodu
  • spadek aktywności fizycznej

nic nie pisze o halucynacjach
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 21:55   #32
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
ja akurat mialam przwidzenia, typy : dziurawe niebo, znikajacy pies, niedzwiedz wychodzacy z krzakow, kolezanka byla w filmie i odgywala role m.in. magdy m. w scenie pocalunowej, w horrorze itd. ;p a kolege gonila wielka dzdzownica, kolezanka miala wrazenie ze pieka ja nogi i wypalaja sie jej oczy... takze widze ze roznie poczatki byly...
To są schematy, które ludzie sami sobie wkręcają. To NIE JEST środek halucynogenny i żadne gadanie tego nie zmieni.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 21:56   #33
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

"otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce

jesli jeszcze dojdzie do tego niekontrolowana ludzka wyobraznia, to mozna widziec co sie chce, wiec nie tyle co chodzi tu o halucynacje... duzo znam roznych historii od znajomych i z wlasnego doswiadczenia.
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 22:06   #34
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
"otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce

jesli jeszcze dojdzie do tego niekontrolowana ludzka wyobraznia, to mozna widziec co sie chce, wiec nie tyle co chodzi tu o halucynacje... duzo znam roznych historii od znajomych i z wlasnego doswiadczenia.
Czyli tak jak pisałam, ludzie sami wkręcają sobie te schematy. Ale niektórym początkującym można dać majeranek, mówiąc, że to ganja i po tym też będą widzieć latające chomiki, jak są wystarczająco podatni na sugestie.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 22:35   #35
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Mimo wszystko, bardziej wiarygodnym źródłem jest Przekrój niż Radio Maryja, nie uważasz? Przeczytałaś w ogóle ten artykuł z Przekroju, czy Ci się nie chciało? Bo wykład Bodka o narkotykach, który przytoczyłaś to jeden z największych steków bzdur, jakie miałam okazję słyszeć. Chcesz potwierdzenia? Wystarczy Ci raport WHO?


I Twoim zdaniem, fakt że marihuana powoduje osłabienie pamięci wystarczy, by wsadzać ludzi, którzy zostają z nią złapani na trzy lata do więzienia?
hehe bingo

Ja tez jestem za legalizacją marihuany, ale w Polsce do tego nie dojdzie, a jesli już - to nie szybko.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:49   #36
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

A ja nie jestem, bo pewnie po jakimś czasie ludziom by się zachciało legalizacji amfetaminy, potem heroiny itp
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:54   #37
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

No, i trzeba zdelegalizować tabletki antykoncepcyjne i gumki, bo jeszcze się od nich ludziom zachce prawa do aborcji. I trzeba też ograniczyć predkość do 20tu, bo to tylko krok, by jechac 50, a od 50 do 80 krotka piłka, a 80 to już broń cię ludzie, bo to prawie jak 120.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-02-20 o 10:55
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 11:19   #38
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja też jestem za. Niech sobie rodacy chleją i jarają co tam im się żywnie podoba. Chciałabym tylko, żeby detoks i terapia odwykowa były płatne (nie wiem, dodatkowe ubezpieczenie czy jaka cholera). Może byc w formie faktury wystawainej PO wyleczeniu/zaleczeniu nałogu.
Dokładnie.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:37   #39
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
A ja nie jestem, bo pewnie po jakimś czasie ludziom by się zachciało legalizacji amfetaminy, potem heroiny itp
W sumie to wolałbym legalizację amfetaminy, bo amfa choć użyteczna może być (zniesienie uczucia zmęczenia, senności, poprawa koncentracji etc. ). Zresztą pamiętać trzeba, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu amfetaminę można było legalnie kupić w aptece.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
[...]jeszcze się od nich ludziom zachce prawa do aborcji[...]
Ja natomiast postuluję dozwolenie zabójstw! W tych "europejskich" i "oświeconych" krajach wolno przeprowadzić "zabieg" i zabić dziecko, a dlaczego nie mogę zabić dorosłego, który mi przeszkadza? Przeszkadzające dziecko można, dorosłego nie? Wielu już żyjących jest bardzo uciążliwych, a zrobić z nimi nic nie wolno

Ja domagam się prawa do zabójstw!!!


------edit-----

A swoją drogą to coś mi się wydaje, że "Przekrój" szuka nowych czytelników, pokazując, jacy to nie są cool, nowocześni i postępowi, walcząc z tymi "skostniałymi prawami ciemnogrodu"...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips

Edytowane przez Le Tigre
Czas edycji: 2009-02-20 o 11:42 Powód: Dopisek
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:49   #40
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Ja natomiast postuluję dozwolenie zabójstw! W tych "europejskich" i "oświeconych" krajach wolno przeprowadzić "zabieg" i zabić dziecko, a dlaczego nie mogę zabić dorosłego, który mi przeszkadza? Przeszkadzające dziecko można, dorosłego nie? Wielu już żyjących jest bardzo uciążliwych, a zrobić z nimi nic nie wolno

Ja domagam się prawa do zabójstw!!!
Ekhm...czy jesteście pewne, że właśnie w TAKIM kierunku ta dyskusja powinna zmierzać ? Ludzie, wyluzujta

A jeszcze jedna sprawa. Podobno w niektórych krajach jest tak, że jak się zaniedba badania profilaktyczne, a potem zachoruje, to trzeba pokrywać koszty leczenia tych chorób, które rozwinęły się w wyniku owego zaniedbania.
Ale żeby nie być tak restrykcyjnym.
Ja nie domagam się odpłatności za leczenie chorób, które mogą być skutkiem stosowania używek (rak płuc u palaczy czy marskość wątroby u alkoholików), bo to faktycznie jest trudne do ustalenia w 100%, czy dana osoba zachoworwała przez nałóg, czy też miała np. uszkodzone geny i zachorowałaby nawet bez picia czy palenia.
Ale.
Nie rozumiem dlaczego miałabym płacić za terapię kogoś, kto np. jarał skręty for fun, bo nawet genetyczna skłonność do popadania w nałogi nie rozwinie się, dopóki ktoś świadomie nie sięgnie po używkę władował się w nałóg z własnej, nieprzymuszonej woli, a ja np. musiałam w tym czasie na trzeźwo i na smutno zasuwać, żeby były pieniądze z mojej składki na leczenie owego nałogowca. Jest ryzyko jest zabawa podobno ?

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-02-20 o 11:57
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:11   #41
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Ja natomiast postuluję dozwolenie zabójstw! W tych "europejskich" i "oświeconych" krajach wolno przeprowadzić "zabieg" i zabić dziecko, a dlaczego nie mogę zabić dorosłego, który mi przeszkadza? Przeszkadzające dziecko można, dorosłego nie? Wielu już żyjących jest bardzo uciążliwych, a zrobić z nimi nic nie wolno

Ja domagam się prawa do zabójstw!!!.
Dla Ciebie dziecko, dla innego do 10 tyg np. płód. Oficjalne granice wciąż nie istnieją, nie narzucaj drugiemu swojego widzimisię. A amfetamina jest guzik warta, bo daje kopa i pozwala więcej się nauczyć, tylko że wiedza tak nabyta szybko się ulatnia, więc żadnego pożytku tu nie widzę.



Chyba w Szwecji tak jest. Jeśli się nie stawisz w określonym terminie na badania, olejesz je, to potem są problemiki.
Niektórzy zasuwają całe zycie płacąc składkę, z której jak się okaże, nie skorzystają, bo nie muszą. Ale muszą zapłacić. Tak czy owak. Skoro wódka jest legalna, leczenie marskości wątroby nie powinno być zwalane do płacenia ekstra. Ja tam sobie nie życzę regulowania wszystkiego w szczegółach (czytaj, Twoje dziecko cpa, jak cię nie stać zapomnij o odwyku dla niego), bo takie precyzowanie kończy się wyciąganiem większej ilości pieniędzy od człowieka i tyle ode mnie.
To jak z biletami. Przekonują cię, że zapłacisz mniej bo za tyle a tyle przystankow, a w praktyce, od przystanku do przystanku policzą drożej, niż wcześniej. I zapłacisz taniej od 1 do 4, a od 1 do 8 drożej. Ja sobie tak uważam.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 12:30   #42
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Dla Ciebie dziecko, dla innego do 10 tyg np. płód. Oficjalne granice wciąż nie istnieją, nie narzucaj drugiemu swojego widzimisię. A amfetamina jest guzik warta, bo daje kopa i pozwala więcej się nauczyć, tylko że wiedza tak nabyta szybko się ulatnia, więc żadnego pożytku tu nie widzę.
Na szczęście całe życie ucząc się wystarczała mi kawa, więc nie o uczenie się tu chodzi, ale czasem w życiu tak bywa, że trzeba być na chodzie przez kilka nocy, wtedy była by przydatna. Zresztą nie chcę tu przekonywać do legalizowania amfetaminy, chodzi mi tylko o to, że jak ktoś chce to znajdzie argumenty za legalizacją nawet cracka.

Podobnie jak nie chcę tu nikomu narzucać swojego punktu widzenia na temat aborcji. Dla mnie dziecko, dla innych płód. Dla jednych człowiek dorosły, a dla mnie np. rozwinięty płód, a zabójstwo to np. "spóźniona" czy "pourodzeniowa" aborcja...

Zresztą przyznasz chyba sama, że rzadko trafia się dziecko, które było by tak uciążliwe jak większość dorosłych, więc możliwość legalnego "usuwania" takich ludzi była by bardzo korzystna dla mojego psychicznego dobrostanu.

----edit----

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ekhm...czy jesteście pewne, że właśnie w TAKIM kierunku ta dyskusja powinna zmierzać ? Ludzie, wyluzujta
Zdecydowanie nie. Ale i chyba nie w kierunku dyskusji o legalizacji czegokolwiek. Temat chyba powinien być o tym, w jakiej sytuacji jest "Przekrój", skoro musi sięgać po takie tematy, by zaistnieć w świadomości społecznej.
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips

Edytowane przez Le Tigre
Czas edycji: 2009-02-20 o 12:36 Powód: dopisek
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:38   #43
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Nie no, mi tam w sumie nie chodzi głównie o pieniądze. Głównie to chodzi mi o ponoszenie konsekwencji własnych wyborów.

---------- Napisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Ale i chyba nie w kierunku dyskusji o legalizacji czegokolwiek. Temat chyba powinien być o tym, w jakiej sytuacji jest "Przekrój", skoro musi sięgać po takie tematy, by zaistnieć w świadomości społecznej.
Serio ?

Bo wstępniak do tego wątku, poparty atykułem o problemie legalizacji marihuany, brzmi tak:

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
W Przekroju ukazał się ciekawy artykuł na temat marihuany... Jestem ciekawa, co myślą o tym Wizażanki.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:50   #44
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

No nie jestem pewien, bo wyraźnie jest "Jestem ciekawa, co myślą o tym Wizażanki.". Równie dobrze może to oznaczać, "co myślą o tym artykule" albo "co myślą o publikowaniu tego typu artykułów w "Przekroju"

Zresztą ja zawsze miałem problemy z czytaniem między wierszami...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 13:04   #45
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Mimo wszystko, bardziej wiarygodnym źródłem jest Przekrój niż Radio Maryja, nie uważasz?
Nie. Uwazam obydwa zrodla za niewiarygodne.

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
A teraz dostęp nie jest łatwy? Śmieszne. Poza tym, nie chodzi koniecznie o legal, mówimy raczej o dekryminalizacji, która nie zmieni nic w sposobie rozprowadzania marihuany.
Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
A myślisz, że teraz nie mają ?
To akurat zaden argument - rownie dobrze mozna powiedziec - zalegalizujmy alkohol i fajki od 15 roku zycia, bo i tak jest do nich dostep.

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
W sumie to wolałbym legalizację amfetaminy, bo amfa choć użyteczna może być (zniesienie uczucia zmęczenia, senności, poprawa koncentracji etc. ). Zresztą pamiętać trzeba, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu amfetaminę można było legalnie kupić w aptece.
No wlasnie, argumenty mozna na wiele takich kwestii znalezc

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
A swoją drogą to coś mi się wydaje, że "Przekrój" szuka nowych czytelników, pokazując, jacy to nie są cool, nowocześni i postępowi, walcząc z tymi "skostniałymi prawami ciemnogrodu"...
Tak samo to odbieram.

Nt. aborcji nie bede nawet wchodzil

------

Ogolnie rzecz biorac, to by mi marihuana nie przeszkadzala, gdyby nie fakt, ze w zyciu nie widzialem bardziej 'zamulonych' ludzi niz Ci palacy regularnie. Jakby nie chcialo im sie funkcjonowac
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 13:12   #46
aedrin
Raczkowanie
 
Avatar aedrin
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z koszyczka :)
Wiadomości: 271
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
To akurat zaden argument - rownie dobrze mozna powiedziec - zalegalizujmy alkohol i fajki od 15 roku zycia, bo i tak jest do nich dostep.
nie wydaje mi się. Osoby w wieku 15 lat nie są w stanie wziąć za siebie i swoje postępowanie odpowiedzialności prawnej.
aedrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 13:17   #47
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

dopoki jest nielegalna..posiadanie i palenie tym bradziej publiczne jest przestępstwem...wiec skoro te nastolatki w swej glupocie zdecydowaly sie przyszpanowac to potraktowano je slusznie...madry i zbolaly Polak po szkodzie
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 14:42   #48
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez aedrin Pokaż wiadomość
nie wydaje mi się. Osoby w wieku 15 lat nie są w stanie wziąć za siebie i swoje postępowanie odpowiedzialności prawnej.
Inaczej - niemozliwosc wyegzekwowania przepisu nie jest podstawa do jego zmiany, co najwyzej podstawa do zmiany sposobu egzekwowania.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:37   #49
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Moim zdaniem marihuana powinna byc zalegalizowana i opodatkowana. Wtedy i panstwo by skorzystalo, a jak ktos jest przeciw, to przeczez nikt go nie zmusza do palenia. Ale przeczuwam, ze chociaz mloda jeszcze jestem, to nie dozyje dnia, kiedy w Polsce bede sobie mogla legalnie ze skretem w parku usiasc
__________________
PRZYGARNIJ PSIAKA!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310486

Uwierz w siebie, a przyjdzie lepszy czas
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 15:50   #50
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
kary za marihuanę są niewspólmierne do ''winy''. Przecież to jest parodia, że za dręczenie zwierzęcia grozi mniejszy wyrok jak wypalenie skręta.
dokładnie!

też jestem za.
nie ma co porównywać marihuany do np. heroiny.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:27   #51
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
jak ktoś chce to znajdzie argumenty za legalizacją nawet cracka.

Podobnie jak nie chcę tu nikomu narzucać swojego punktu widzenia na temat aborcji. Dla mnie dziecko, dla innych płód. Dla jednych człowiek dorosły, a dla mnie np. rozwinięty płód, a zabójstwo to np. "spóźniona" czy "pourodzeniowa" aborcja...

Zresztą przyznasz chyba sama, że rzadko trafia się dziecko, które było by tak uciążliwe jak większość dorosłych, więc możliwość legalnego "usuwania" takich ludzi była by bardzo korzystna dla mojego psychicznego dobrostanu.
Ale Le Tigre umiesz nadinterpretować, no no.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 20:17   #52
arszeniks
Raczkowanie
 
Avatar arszeniks
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 311
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
Osobiscie nie pale tego ale jestem za legalizacja marihuany w Polsce. Jak dla mnie to nie jest żadne zło,ale wina leży w rządzie. Kary nakładane za posiadanie nawet grama na własny uzytek sa absurdalne. w Holandii program legalizacji sie przyjął i wszyscy sa zadowoleni-państwo róznież ,bo sciaga z tego dobre sumy podatków. Niestety Polska to zacofany kraj i nikt tu nie pomyśli ze taki dopływ gotówki do budżetu państwa dałby wiele korzyści. Drugi problem leży w nazwie. Powszechnie uznano ze marihuana=narkotyk i tyle! A ludzie sie tego boja.Nie ważne czy twardy czy miekki,ważne że narkotyk czyli ZŁO. A alkohol to nie zło ? Patrząc socjologicznie alkohol jest wiekszzym złem bo zdarzają sie przypadki śmiertlelne a przez palenie chyba nikt nie umarł
Ludzie,wszystko jest dla ludzi,z umiarem. Wiadomo ze pali wieksza część społeczeństwa więc po co się z tym kryć ? Wiadomo też, że ani rząd ani policja nie zmniejszy ilość palących osób.
Pozatym uzależnić można sie od wszystkiego.
Zgadzam się co do słowa Równie dobrze można by wsadzać do więzienia za papierosy, alkohol itd...
arszeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 00:27   #53
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
A ja nie jestem, bo pewnie po jakimś czasie ludziom by się zachciało legalizacji amfetaminy, potem heroiny itp
Legalizacja amfetaminy również mogłaby mieć swoje plusy. Przynajmniej nie byłoby w niej takiego szkodliwego syfu, jaki podobno jest.


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie. Uwazam obydwa zrodla za niewiarygodne.
W tym akurat nic dziwnego nie ma, ale mówiąc o tym konkretnym przypadku, uważam RM za naprawdę dużo mniej wiarygodne od większości innych źródeł.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To akurat zaden argument - rownie dobrze mozna powiedziec - zalegalizujmy alkohol i fajki od 15 roku zycia, bo i tak jest do nich dostep.
Wybacz, ale to Twój komentarz niewiele ma do rzeczy. My tylko stwierdziłyśmy, że po dekryminalizacji dostęp do marihuany nie byłby wcale dużo łatwiejszy, bo i tak już jest wystarczająco łatwy. Nie rozumiem, co ma do tego alkohol i papierosy od 15 roku życia.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ogolnie rzecz biorac, to by mi marihuana nie przeszkadzala, gdyby nie fakt, ze w zyciu nie widzialem bardziej 'zamulonych' ludzi niz Ci palacy regularnie. Jakby nie chcialo im sie funkcjonowac
Ale czy "zamulenie" to jest powód, by skazywać ich na więzienie?

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
dopoki jest nielegalna..posiadanie i palenie tym bradziej publiczne jest przestępstwem...wiec skoro te nastolatki w swej glupocie zdecydowaly sie przyszpanowac to potraktowano je slusznie...madry i zbolaly Polak po szkodzie
Więc uważasz, że każde prawo jest dobre i słuszne?
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 05:57   #54
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Legalizacja amfetaminy również mogłaby mieć swoje plusy. Przynajmniej nie byłoby w niej takiego szkodliwego syfu, jaki podobno jest.
Nie no, bez jaj ze sie tak wyraze, jeszcze tego brakuje, zeby mozna bylo sobie legalnie speedowac

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
W tym akurat nic dziwnego nie ma, ale mówiąc o tym konkretnym przypadku, uważam RM za naprawdę dużo mniej wiarygodne od większości innych źródeł.
A ja wlasnie uwazam, ze wiekszosc zrodel jest jeszcze mniej wiarygodna od RM.

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Wybacz, ale to Twój komentarz niewiele ma do rzeczy. My tylko stwierdziłyśmy, że po dekryminalizacji dostęp do marihuany nie byłby wcale dużo łatwiejszy, bo i tak już jest wystarczająco łatwy. Nie rozumiem, co ma do tego alkohol i papierosy od 15 roku życia.
Ma bardzo wiele do rzeczy, bo twierdzisz ze latwy dostep jest powodem do dekryminalizacji, a kwestia egzekwowanie nie jest podstawa do zmiany przepisu, po czym podalem przyklad, ze mozna by zniesc zakaz spozywania alko ponizej 18 roku zycia gdyz dostep alko i fajek jest juz wystarczajaco latwy.

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Ale czy "zamulenie" to jest powód, by skazywać ich na więzienie?
Nie wiem czy powod by skazywac na wiezienie, ale na pewno nie powod do legalizacji.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 10:22   #55
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Legalizacja amfetaminy również mogłaby mieć swoje plusy. Przynajmniej nie byłoby w niej takiego szkodliwego syfu, jaki podobno jest.



W tym akurat nic dziwnego nie ma, ale mówiąc o tym konkretnym przypadku, uważam RM za naprawdę dużo mniej wiarygodne od większości innych źródeł.


Wybacz, ale to Twój komentarz niewiele ma do rzeczy. My tylko stwierdziłyśmy, że po dekryminalizacji dostęp do marihuany nie byłby wcale dużo łatwiejszy, bo i tak już jest wystarczająco łatwy. Nie rozumiem, co ma do tego alkohol i papierosy od 15 roku życia.


Ale czy "zamulenie" to jest powód, by skazywać ich na więzienie?


Więc uważasz, że każde prawo jest dobre i słuszne?
uwazam jedynie ze potraktowano je zgodnie z prawem...wiec prosciej jest sie zastanowic czy warto sie obnosic z paleniem jointow niz pozniej zwalac wine za dalszy rozwoj wypadkow na system prawny
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:04   #56
paniKA88
Rozeznanie
 
Avatar paniKA88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 985
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
To są schematy, które ludzie sami sobie wkręcają. To NIE JEST środek halucynogenny i żadne gadanie tego nie zmieni.
dokładnie... chcą być fajni w towarzystwie, nasłuchali sie bzdur i potem sobie wkrecaja ze coś ich goni, widza jakies bzdury....

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
W sumie to wolałbym legalizację amfetaminy, bo amfa choć użyteczna może być (zniesienie uczucia zmęczenia, senności, poprawa koncentracji etc. ). Zresztą pamiętać trzeba, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu amfetaminę można było legalnie kupić w aptece.
Jakby sie uprzec to nadal jest legalna. Chodzi mi o efedryne, pochodną ktorą zawiera wiekszość leków na grype itp. gripex, ibuprom zatoki, tussipect i masa masa innych.
A pozorne zniesienie zmęczenia, senności jest tylko chwilowe, potem mozna sie czuć gorzej... Po marichuanie tak nie masz.

Prawda jest taka ze wszystko zależy od ludzi, ich rozsądku.

ps. caipirinha wybierasz sie na marsz?
__________________
" A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
paniKA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:13   #57
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie no, bez jaj ze sie tak wyraze, jeszcze tego brakuje, zeby mozna bylo sobie legalnie speedowac :rolleyes:
Też jestem przeciwniczką amfetaminy. Co nie zmienia faktu, że gdyby była legalna nie byłoby akcji typu dosypywanie pokruszonego szkła...


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A ja wlasnie uwazam, ze wiekszosc zrodel jest jeszcze mniej wiarygodna od RM.
W tym konkretnym przypadku nie ulega wątpliwości, gdzie są prawdziwsze informacje.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ma bardzo wiele do rzeczy, bo twierdzisz ze latwy dostep jest powodem do dekryminalizacji, a kwestia egzekwowanie nie jest podstawa do zmiany przepisu, po czym podalem przyklad, ze mozna by zniesc zakaz spozywania alko ponizej 18 roku zycia gdyz dostep alko i fajek jest juz wystarczajaco latwy
Zakaz spożywania alkoholu poniżej 18 lat nie jest tak szkodliwy, jak prawo przez które za odrobinę suszonej roślinki można wylądować na trzy lata w więzieniu, nie uważasz?

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
uwazam jedynie ze potraktowano je zgodnie z prawem...wiec prosciej jest sie zastanowic czy warto sie obnosic z paleniem jointow niz pozniej zwalac wine za dalszy rozwoj wypadkow na system prawny
Naprawdę mało kto obnosi się z paleniem jointów, to po pierwsze. A po drugie, o ile mi się wydaje, mamy prawo do krytykowania systemu prawnego, tak...?

Cytat:
Napisane przez paniKA88 Pokaż wiadomość
ps. caipirinha wybierasz sie na marsz? :D
Oczywiście. ;)
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:21   #58
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Też jestem przeciwniczką amfetaminy. Co nie zmienia faktu, że gdyby była legalna nie byłoby akcji typu dosypywanie pokruszonego szkła...
No i co z tego ze by nie bylo dosypywania pokruszonego szkla? Za to by bylo pewnie wiecej osob, ktorym bez sciezki nie chce sie wstawac.

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
W tym konkretnym przypadku nie ulega wątpliwości, gdzie są prawdziwsze informacje.
Jak to nie ulega watpliwosci? Moze dla Ciebie.


Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Zakaz spożywania alkoholu poniżej 18 lat nie jest tak szkodliwy, jak prawo przez które za odrobinę suszonej roślinki można wylądować na trzy lata w więzieniu, nie uważasz?

Naprawdę mało kto obnosi się z paleniem jointów, to po pierwsze. A po drugie, o ile mi się wydaje, mamy prawo do krytykowania systemu prawnego, tak...?
Najwidoczniej wg prawa marihuana a alkohol to uzywki ktore maja inne znaczenie i tyle. Krytykowac, oczywiscie mozna.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:39   #59
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No i co z tego ze by nie bylo dosypywania pokruszonego szkla? Za to by bylo pewnie wiecej osob, ktorym bez sciezki nie chce sie wstawac.
Statystyki podobno wskazują, że wysokość kar za posiadanie nie ma praktycznie żadnego wpływu na ilość osób biorących narkotyki. Nie jestem w stanie nijak tego udowodnić, ale chyba też nie da się udowodnić, że jest inaczej...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak to nie ulega watpliwosci? Moze dla Ciebie.
To może powiedz, z czym konkretnie z artykułu z Przekroju się nie zgadzasz? Dla mnie nie ulega wątpliwości, że tak jest, bo od długiego czasu obracam się wśród ludzi palących marihuanę i nie dam sobie wmówić, że ktoś powiesił się, bo spalił cztery jointy.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Najwidoczniej wg prawa marihuana a alkohol to uzywki ktore maja inne znaczenie i tyle. Krytykowac, oczywiscie mozna.
Najwidoczniej? Tego akurat nie da się ukryć. Tyle że w alkoholu nie ma NIC lepszego, a pod wieloma względami jest bardziej szkodliwy. Stereotypy i ciemnogród - to wszystko.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:24   #60
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Przekrój: "Skończmy tę głupią wojnę z Marihuaną!"

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
ciemnogród - to wszystko.
A to jaraj skoro jesteś taka "postępowa". Ale wcześniej poproś rodziców, żeby Ci jakieś dodatkowe ubezpieczenie wykupili (albo sama to zrób) bo ja - obywatelka ciemnogrodu, nie chcę płacic za twój "fun" a konkretnie za jego mniej zabawne skutki.

Swoją drogą, to skoro państwo uznaje narkotyki za nielegalne, to nie rozumiem dlaczego pokrywa koszty detoksu i wyciągnia z nałogu narkomanów. Mogę przyjąć te argumenty, że skoro legalizuje i zarabia na piciu przez obywateli alkoholu i paleniu papierochów, to łaski nie robi - płacić za leczenie musi. Ale czy musi też za tych, z których "nałogu" nie ma nic, oprócz kosztów ? Niedorzeczne.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-02-23 o 20:33 Powód: dopisek
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.