Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :( [BIEGUNKA, WYMIOTY] - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-24, 11:58   #31
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

cieszę się, że stan Twojej Kici się poprawił...
jest taka śliczna...
CMOK
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 13:58   #32
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Świetnie, że Kicia ma się troszkę lepiej. Teraz to już tylko do przodu i to z górki . Nadal zdrówka jej życzę.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 09:44   #33
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Oto obiecane fotki rekonwalescentki
Kicia czuje się już doskonale, wesoło bryka i duuużo je, co widać na fotce - aż okruchy lecą dookoła Wczoraj na fotkach jeszcze wyszła szczuplutka, dziś już wygląda jak nie ten sam kot. Zresztą ona chyba będzie drobna, jak jej mama
U weta nie byliśmy, zresztą zrobiła wieczorem pięknego qpalka, więc chyba już wszystko ok. Ale będę miała nauczkę na przyszłość, żeby nie lekceważyć standartowych zabiegów, jak np. odrobaczanie. Należy mi się za to, oj należy

Ps. Nie patrzcie na ten odrapany parapet, remont "kociego pokoju" zostawiliśmy sobie na następny rok
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 09:55   #34
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Laura ciesze sie ze wszystko oki a kicia jest przeurocza,zwłaszcza jak sie bawi na 3 zdjeciu
Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 10:05   #35
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

I jeszcze - ziewamy i układamy się do snu (pewnie nie wyjdzie po kolei)

Ten czarny nietoperz miał być mój, ale uparłam się na Kitę Nietoperz ma na imię Andrea i mieszka z kuzynką TŻ. Sądzę, że gdyby ten czarnulec był u mnie, to nie raz dostałabym zawału w nocy, widząc jego pyszczek Czasem bierzemy Kitę do Andrei i roznoszą babci chatę Andrea była kiedyś Andrzejem, dopóki wprawne oko nie odkryło jej płci
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 10:09   #36
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez Mirianka
Laura ciesze sie ze wszystko oki a kicia jest przeurocza,zwłaszcza jak sie bawi na 3 zdjeciu
Dziękujemy Chciałam zrobić więcej fotek, ale jak na złość siadły baterie Zaraz lecę zobaczyć, czy u nas mają takie, bo kumpela z aparatem wraca niedługo do Holandii, ja to mam pecha, grrr...
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 10:12   #37
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Ciesze sie,ze z KIcia juz lepiej...

Super na fotkach wyszla,tak slodko
Kurcze,ja mam maly problem i moja Kitty,nie chce polknac tabletki na odrobaczanie wlasnie,wypluwa i koniec,nie pomaga odginanie glowki do tylu,ale jak tu widze co sie dzialo z Twoim kotkiem,to dzisiaj ja bede meczyc do skutku.Dobrze,ze chociaz Felix polkna,to jednego kota mam z glowy.

A teraz musze ratowac moj kwiat,bo wlasnie owa Kitty postanowila sie na kwiatek powspinac Zamorduje glupola
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 10:16   #38
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Maja, a jaką masz tabletkę? Ja spytałam weta, czy mogę rozkruszyć i zmieszać na łyżeczce z wodą i to też na siłę do pycha. Następną część dostanie strzykawką, bo i tak trochę wypluła. Może zadzwoń do weta i spytaj, czy możesz tak podać, byłoby chyba łatwiej
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 10:34   #39
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Maja, a jaką masz tabletkę? Ja spytałam weta, czy mogę rozkruszyć i zmieszać na łyżeczce z wodą i to też na siłę do pycha. Następną część dostanie strzykawką, bo i tak trochę wypluła. Może zadzwoń do weta i spytaj, czy możesz tak podać, byłoby chyba łatwiej
To jakas Milbemax,wyglada jak tic-tac,tylko czerwona,tzn teraz juz biala,bo od tego wypluwania juz kolor zszedl.Ale zadzwonie potem i sie zapytam,mysle,ze to dobry pomysl.

A teraz zobaczcie moja Kitty posrod lisci mojej juki i tak juz niezle zmasakrowanej.Bierze rozbieg i hop,ma glupol niezla zabawe,a ja sie tylko wkurzam
No i jeszcze moje dwa tygrysy siedza sobie razem,co im sie nie czesto zdarza
Pozdrawiamy
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 11:25   #40
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

śliczne są te Wasze kociaki!
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 11:43   #41
gagatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Maju,
jeśli chodzi o podanie tabletki: trzeba kota chwycić z skórę na karku i odgiąć głowę do tyłu; wtedy pyszczek powinien się otworzyć-tabletkę (lub jej część) należy wtedy wepchnąć palcem do pyska dość głęboko tak żeby kot nie miał możliwości jej wyplucia. Brzmi to trochę drastycznie, ale jesli jest zrobione sprawnie trwa chwilkę. Najlepiej robić to w 2 osoby: jedna trzyma kota, druga wkłada tabletkę.

Jeśli chodzi o mieszanie tabletki z wodą- nie wiem, czy to dobry pomysł; z tego co wiem te tabletki są potwornie gorzkie i zwierzęta nie znoszą ich smaku. Chyba że lekarz tak zalecił...
pozdrawiam kociary
gagatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 12:06   #42
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

No właśnie moja kocinka też trochę wypluła, ale zawsze tak jej podaję, bo całej to chyba by nie zjadła za nic.

Majka - kiciunie są piękne Też bym chciała dwa, ale to chyba jeszcze nie teraz.

Najnowsze fotki - sprzed chwili Udało mi się pstryknąć Kitę w czasie okazywania czułostek, czyli kiedy przykleja mi się do szyi na jakieś pół godziny
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 12:16   #43
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez gagatek
Maju,
jeśli chodzi o podanie tabletki: trzeba kota chwycić z skórę na karku i odgiąć głowę do tyłu; wtedy pyszczek powinien się otworzyć-tabletkę (lub jej część) należy wtedy wepchnąć palcem do pyska dość głęboko tak żeby kot nie miał możliwości jej wyplucia. Brzmi to trochę drastycznie, ale jesli jest zrobione sprawnie trwa chwilkę. Najlepiej robić to w 2 osoby: jedna trzyma kota, druga wkłada tabletkę.

Jeśli chodzi o mieszanie tabletki z wodą- nie wiem, czy to dobry pomysł; z tego co wiem te tabletki są potwornie gorzkie i zwierzęta nie znoszą ich smaku. Chyba że lekarz tak zalecił...
pozdrawiam kociary

Eh,ciezko bedzie,bo sie potem na mnie obrazi ale nic,jak trzeba,to trzeba.
Dziekuje za podpowiedz
Podrawiam
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 12:21   #44
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Majka - kiciunie są piękne Też bym chciała dwa, ale to chyba jeszcze nie teraz.
Dziekuje
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 13:01   #45
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Śliczna ta Twoją Kicia Lauro .

Co do podawania tabletki to wiem z autopsji ile czasem jest z tym problemów. Moja poprzednia Kicia robiła wszystko by tabletka nie trafiła do jej brzucha . Trzy osoby musiały brać udział w takiej akcji i podawać jej lekarstwo.
Natomiast Puszek (mój kot) połyka tabletkę bez żadnego sprzeciwu, nigdy nie wypluwa. Wystarczy jedna osoba i co najważniejsze - nie jest ona po wszystkim nawet zadrapana .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:24   #46
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Nowe fotki :)

Ja też nie wiem, jaką metodę wybrać za dwa tygodnie :/ Całej pewnie mi nie połknie, więc chyba małą strzykawką do gardziołka...

Kocisko ma się pysznie - dosłownie, bo zażera się teraz bez umiaru, migiem nadrobiła straconą wagę
Ostatnia porcja fotek - musicie mi wybaczyć, ale pierwszy kot + pierwsza cyfra w moich rękach =

Akurat ją trafiłam z jej miną, wygląda jakby ściągała "usta" + to jedno uszko bardziej, hehe (fotka na pościeli)
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 22:24   #47
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nowe fotki :)

My naszej kotce tabletki dajemy schowane w kawałku mielonego moięsa Bo kotka za nim szaleje i zjada zanim zdąży się zorientować co jest w środku. Najlepiej działa jak jest głodna

Jeśli tabletka jest za duża na schowanie, można ją przekroić...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 23:09   #48
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Nowe fotki :)

Kiedy ten piorun dokładnie sobie smakuje, co je! Nie widziałam jeszcze, żeby coś jednym chapsem połknęła, wypluje jak nic
Skłaniam się ku strzyk! w gardziołko, przynajmniej smaku nie poczuje.

Pytanko: czy kot za każdym razem po podaniu tabletki odrobaczającej wymiotuje i ma rozwolnienie? Kita teraz była chora, więc i tak to robiła, ale nie wiem, czego się spodziewać za 2 tyg.
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 23:55   #49
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

"Co należy zrobić, by zmusić kota do połknięcia tabletki?"


  1. Złap kota i trzymaj go mocno. Ułóż go sobie na kolanach, głową kota na Twoim ramieniu, jakbyś karmił niemowlę z butelki. Pewnym głosem powiedz, "Dobry kotek". Wrzuć kotu tabletkę do pyszczka.
  2. Zdejmij kota z żyrandola, a pigułkę spod kanapy.
  3. Powtórz instrukcje z punktu 1, tym razem przytrzymując przednie łapki kota lewa ręką, a tylne prawym ramieniem. Wciśnij kotu tabletkę do pyszczka używając prawego palca wskazującego.
  4. Wyciągnij kota spod lóżka. Otwórz opakowanie i weź nowa tabletkę. (Oprzyj się pokusie wzięcia nowego kota).
  5. Ponownie powtórz instrukcje z punktu 1, z taka zmiana, ze gdy już Uda Ci się umieszczenie kota w pozycji niemowlęcej, usiądź na brzegu krzesła, pochyl się nisko nad kotem i używając prawej ręki otwórz kotu pyszczek podnosząc górna szczękę kciukiem i palcem wskazującym. Szybko wrzuć tabletkę. Ponieważ Twoja głowa znajduje się na kolanach, nie będziesz widział/-ła, co robisz. W sumie, bez różnicy.
  6. Pozostaw kota wiszącego na zasłonach. Pozostaw tabletkę w swoich włosach.
  7. Jeśli jesteś kobietą, porządnie się wypłacz. Jeśli jesteś mężczyzną, porządnie się wypłacz.
  8. Teraz się opanuj. W końcu kto tu rządzi? Zlokalizuj kota i tabletkę. Przyjmując pozycje 1, powiedz zdecydowanym głosem: "W końcu kto tu rządzi?" Otwórz kotu pyszczek, weź tabletkę i... ups!
  9. Nie działa, prawda? Usiądź i pomyśl. Aha! Wszystko przez te pazury!
  10. Doczołgaj się do szafki z pościelą. Wyciągnij z niej duży ręcznik płażowy. Rozłóż go na podłodze.
  11. Wyjmij kota z szafki kuchennej, a tabletkę z doniczki z kaktusem.
  12. Rozłóż kota na ręczniku tak, aby szyja kota leżała na długiej krawędzi ręcznika.
  13. Rozpłaszcz przednie i tylne łapki kota na jego brzuszku. (Oprzyj się pokusie rozpłaszczenia kota).
  14. Owiń kota ręcznikiem. Szybko.
  15. Przyjmij pozycje 1. Lewa rękę umieść nad kocia głowa. Naciśnij pyszczek na zwarciu szczek i spróbuj go otworzyć.
  16. Wrzuć tabletkę w pyszczek kota i lekko ja wepchnij. Voila! Udało się.
  17. Odkurz fruwające kłaki (kota). Zabandażuj rany (swoje).
  18. Zjedz dwie aspiryny i połóż się do lóżka.
Jak podac tabletke psu?
1. Owin tabletke w plasterek szynki i podaj psu...
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 00:03   #50
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Lepsza wersja, szczególnie zakończenie
  1. Weź kota na ręcę i otocz go lewym ramieniem tak, jak się trzyma niemowlę. Umieść palec wskazujšcy i kciuk prawej reki po obu stronach pyska i nacisnij lekko trzymajac tabletke w pozostalych palcach prawej reki. Gdy kot otworzy pysk wpusc tabletke, pozwol kotu zamknac pysk i przelknac.
  2. Podnies tabletke z podlogi i wyciagnij kota spod tapczanu. Ponownie otocz kota lewym ramieniem i powtorz caly proces jeszcze raz.
  3. Wyciagnij kota z sypialni i wyrzuc rozmamlana juz tabletke.
  4. Wyjmij nowa tabletke z opakowania, otocz kota lewym ramieniem jednoczesnie trzymajac lewa reka wierzgajace tylne nogi. Rozewrzyj pysk kota i palcem wskazujacym prawej reki wepchnij tabletke tak gleboko jak sie da. Przytrzymaj kotu zamkniety pysk i policz do dziesieciu.
  5. Wyciagnij tabletke z akwarium a kota z garderoby. Zawolaj zone do pomocy.
  6. Przydus kota do podlogi klinujac go miedzy kolanami jednoczesnie trzymajac wierzgajace przednie i tylnie lapy. Nie zwracaj uwagi na niskie warczace odglosy wydawane w tym czasie przez kota. Niech zona przytrzyma glowe kota jednoczesnie wpychajac mu drewniana linijke miedzy zeby. Nastepnie wsun tabletke wzdluz linijki miedzy rozwarte zeby i intensywnie poglaszcz kota po gardle co skloni go do przelkniecia.
  7. Wyciagnij kota siedzacego na karniszach i rozpakuj nowa tabletke. Zanotuj sobie, zeby wymienic firanki. Pozbieraj kawalki porcelany z potluczonej wazy, mozesz je posklejac pozniej.
  8. Owin kota w recznik kapielowy, a nastepnie niech zona polozy sie na kocie tak, zeby tylko jego glowa wystawala spod jej pachy. Umiesc tabletke w srodku plastikowej rurki do napojow. Przy pomocy olowka otworz kotu pysk i wcisnawszy rurke miedzy rozwarte zeby mocno wdmuchnij tabletke do srodka.
  9. Sprawdz na opakowaniu, czy tabletki nie sa szkodliwe dla ludzi, a nastepnie wypij jedna butelke piwa zeby pozbyc sie nieprzyjemnego smaku w ustach. Zabandazuj zonie rozdrapane ramie, a nastepnie przy pomocy cieplej wody z mydlem usun plamy krwi z dywanu.
  10. Przynies kota z altanki sasiada. Rozpakuj nastepna tabletke.Przygotuj nastepna butelke piwa. Umiesc kota w drzwiczkach od kredensu tak, zeby przez szczeline wystawala tylko jego glowa. Rozewrzyj mu pysk lyzeczka od herbaty i przy pomocy gumki recepturki strzel tabletka miedzy rozwarte zeby.
  11. Przynies srubokret i przykrec wyrwane zawiasy z drzwiczek na swoje miejsce. Wypij piwo. Wez butelke wodki. Nalej do kieliszka i wypij. Przyloz zimny kompres do policzka i sprawdz, kiedy ostatnio byles szczepionyna tezec. Przemyj policzek wodka w celu zdezynfekowania rany i wypij kolejny kieliszek aby ukoic bol. Podarta koszule mozesz juz wyrzucic.
  12. Zadzwon po straz pozarna, zeby sciagneli tego pier... kota z drzewa. Przepros sasiada, ktory wjechal samochodem w plot probujac ominac kota przebiegajacego przez ulice. Wyjmij kolejna tabletke z opakowania.
  13. Skrepuj tego drania przy pomocy sznurka od bielizny zwiazujac razem przednie i tylnie lapy, a nastepnie przywiaz go do nogi od stolu. Wez grube skorzane rekawice ogrodnicze. Wcisnij tabletke kotu do gardla popychajac duzym kawalkiem poledwicy wieprzowej. Juz nie musisz byc delikatny. Przytrzymaj glowe kota pionowo i wlej mu dwie szklanki wody wprost do gardla zeby splukac tabletke.
  14. Wypij pozostala wodke z butelki. Pozwol zonie zawiezc sie na pogotowie. Siedz spokojnie, zeby doktor mogl zaszyc ci ramie i wyjac resztki tabletki z oka. Po drodze do domu wstap do sklepu meblowego i kup nowy stol.
  15. Zadzwon do schroniska dla zwierzat, zeby zabrali tego mutanta z piekla rodem i sprawdz, czy w pobliskim sklepie zoologicznym nie maja chomikow.
JAK ZAAPLIKOWAC PSU TABLETKE
  1. Zawin tabletke w plaster szynki i zawolaj psa.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 00:10   #51
atroks
Raczkowanie
 
Avatar atroks
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 219
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez *majka*
Eh,ciezko bedzie,bo sie potem na mnie obrazi ale nic,jak trzeba,to trzeba.
Dziekuje za podpowiedz
Podrawiam

Tabletka - to małe piwo

Mojemu Czarcikowi musiałam robić zastrzyki przez tydzień
od tamtej pory nie pozwala brać się na ręce

Teraz tylko z jego czułości pozostały mi " baranki"
atroks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 00:13   #52
atroks
Raczkowanie
 
Avatar atroks
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 219
Dot.: Nowe fotki :)

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Kiedy ten piorun dokładnie sobie smakuje, co je! Nie widziałam jeszcze, żeby coś jednym chapsem połknęła, wypluje jak nic
Skłaniam się ku strzyk! w gardziołko, przynajmniej smaku nie poczuje.

Pytanko: czy kot za każdym razem po podaniu tabletki odrobaczającej wymiotuje i ma rozwolnienie? Kita teraz była chora, więc i tak to robiła, ale nie wiem, czego się spodziewać za 2 tyg.

moje nigdy nie miały takich niespodzianek, podawałam im strzykawką jakąś taką pastę ( podobno można łapę posmarować - kot czyścioch wyliże)
i tabletki również ( oczywiscie nie na raz)
atroks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 09:16   #53
slonko1990
Raczkowanie
 
Avatar slonko1990
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 174
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Dziewczyny poradźcie mi co mam robić....
Mój kot wymiotuje od wczoraj
Na początku żółtawym płynem, później jakby niestrawionymi resztkami, a teraz już tylko pianą białą bo nic nie je. Nie wypróżnia się... Wczoraj wieczorem już się ładnie bawił, skakał po meblach A w nocy znów go rwało na wymioty... Mieszkam w małej miejscowości i wątpię aby jakiś wet mnie przyjął:/

Myślałam, że to może być z przejedzenia, bo je zawsze dużo, a w piątek to już przeszedł samego siebie. No ale wymioty trwają już tak długo....
__________________
Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie.
Barbara Rosiek
Pamiętnik narkomanki

Edytowane przez slonko1990
Czas edycji: 2009-03-01 o 09:18
slonko1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 10:59   #54
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez slonko1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie mi co mam robić....
Mój kot wymiotuje od wczoraj
Na początku żółtawym płynem, później jakby niestrawionymi resztkami, a teraz już tylko pianą białą bo nic nie je. Nie wypróżnia się... Wczoraj wieczorem już się ładnie bawił, skakał po meblach A w nocy znów go rwało na wymioty... Mieszkam w małej miejscowości i wątpię aby jakiś wet mnie przyjął:/

Myślałam, że to może być z przejedzenia, bo je zawsze dużo, a w piątek to już przeszedł samego siebie. No ale wymioty trwają już tak długo....
powinnaś poszukać lekarza, może w jakimś pobliskim mieście, i jak najszybciej zabrać kotka na wizytę bo to może być zatrucie
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 11:29   #55
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Jeśli nie masz możliwości jechać do weta- zadzwoń do jakiejkolwiek całodobowej lecznicy-opisz przypadek i spytaj co masz zrobić.
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 13:10   #56
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Podanie tabletki kotu jest bardzo proste, ja z Tż robiliśmy tak jak to robiła nasza pani weterynarz, chwytamy kota z skórę karku nie za mocno i otwieramy pyszczek, kot nie podrapie nas bo automatycznie się uspokaja, gdzieś już chyba pisałam, że tak kocia mama uspokaja swoje maluchy chwytając zębami za kark, nie sądziłam, że to działa i prawdę mówiąc nie miałam serca by tak robić, ale siła wyższa tabletka musiała być podawana 3razy dziennie i ciężko "bawić" się z kotem kiedy trzeba iść do pracy a lek podać trzeba.....wsadzamy tabletkę zamykamy pyszczyek i masujemy delikatnie szyjkę by przęłknął. Tak samo gdy trzeba wyczyścić uszy, Tż przytrzymuje za kark i patyczek idzie w ruch, czasem gdy się zaczyna wyrywać trzeba na parę sekund stanowczo wzmocnić uścisk, to dla ich dobra krzywdy się im tak nie zrobi
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 15:34   #57
slonko1990
Raczkowanie
 
Avatar slonko1990
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 174
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Kotek już chyba czuje sie lepiej.
Nie wymiotuje już (ostatni raz o 10rano) i zjadł trochę karmy mokrej tak ok.13 i wszystko jak narazie dobrze.
Właśnie śpi
__________________
Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie.
Barbara Rosiek
Pamiętnik narkomanki
slonko1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.