Invisalign - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-03, 21:09   #181
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
Też będę w tym roku w Hiszpani a właściwie wyspy kanaryjskie(Gran Canaria) pod koniec czerwca.
Co do mojej wady niby nie jest jakaś wielka (u góry zęby są lekko krzywe) ale jak to moja ortodontka powiedziała ,że jest to dość zakamuflowana wada .Natomiast na dole są dość mocno stłoczone jedynki ,,mam też z lewej strony 5-tka miejsce na koronę ,teraz jest śruba gojąca ) i jak zdejmę aparat będę mogła założyć w końcu koronę.Przez ta dziurę kiepsko mi się nakłada szynę ,muszę ją jakby wygiąć.Moje zęby nie są jakieś straszne, ale stomatolog nie zgodził się ,żeby na krzywe zakładać licówki ,więc większego wyjścia nie miałam.
Wstępnie miało być 16 nakładek,ost.słyszałam że dojdzie jeszcze 5 a więc chyba finalnie będzie 21. Od samego początku mam attechmenty i tą gumkę na noc ,która chyba najbardziej mnie drażni, bo potrafię się obudzić z bólem szczęki w nocy a jak u was?
Widzisz to nie masz tak żle!!! Mega Ci zazdroszcze, bo ja mam aż 46 nakładek...


I też dziwne jest to że mam "tylko" dwa żeby krzywe, a jednak to nie takie proste jak nam się wydaje. U mnie cała szczeka musi być cofnięta, bo za bardzo zachodzi na dolne zęby przez co się ścierają. Ty będziesz sobie już popijać herbatkę kiedy ja będę nadal czyścić nakałdki hahahah
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 09:30   #182
biancooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7
Dot.: Invisalign

Basia146 ja tylko 3 mniej wiec jedziemy na tym samym wózku :P ale nie mam aż takich problemów ze ściąganiem nakładek jedyne co mi przeszkadza to gdy musze je ściągac w miejscu publicznym : w pracy, restauracji itp. nie zawsze jest sie samemu w łazience ...
biancooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 10:11   #183
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Wink Dot.: Invisalign

Dziewczyny super zazdroszcze Wam Hiszpani i Gran Canarri to moja ulubiona wyspa kanaryjska-wogole kocham wakacje!

Ja mam 26 nakladek gora i dol to samo dentysta powiedzial ze nie zalozy mi licowek na krzywe zeby. Gora mam 2jedynki problematyczne w dziecinstwie mialam wypadek na rowerze nos zlamany, blizny na twarzy, jedynki cofniete itd no trauma na cale zycie,,,. w kazdym badz razie jedna jedynka jest do polowy i "zdrowa" mam blombe na drugiej polowie druga jedynka jest martwa wiec mam juz licowki na niej poza tym automatycznie te dwojki wygladaja na lekko cofniete. Dol znowy jedynki a dokladnie jedna skrzywiona do srodka chyba dlatego ze mam za duzo zebow (8 po obu stronach) i nie mogla rosnac prosto. Wiec po wyprostowaniu plan jest na licowki na gorze nie wiem ile 4 na pewno , pewnie wybielanie zebow przed no i moze w koncu sie kiedys usmiechne. Ja mam zmieniac nakladki co 2 tygodnie wiec caly rok jeszcze przede mna,....
Jak wychodze do restuaracji/ na kawke itd mam w torebce mala paste, szczotke do zebow i nici nawet kupilam w TK maxx mini kosmetyczke wyglada jak cienki piornik wiec moge go zawsze zmiescic. Ale faktycznie mycie zebow w toaletach publicznych jest lekko zenujace.
Moj maz zartuje ze jak zrobie zeby, to nastepnie opercja nosa(to akurat nie jest moim kompleksem nawet lubie ze jest troche krzywy) a potem powiekszenie biustu-haha "wishful thinking"!!!
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 18:01   #184
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny super zazdroszcze Wam Hiszpani i Gran Canarri to moja ulubiona wyspa kanaryjska-wogole kocham wakacje!

Ja mam 26 nakladek gora i dol to samo dentysta powiedział ze nie zalozy mi licowek na krzywe zeby. Gora mam 2jedynki problematyczne w dziecinstwie mialam wypadek na rowerze nos zlamany, blizny na twarzy, jedynki cofniete itd no trauma na cale zycie,,,. w kazdym badz razie jedna jedynka jest do polowy i "zdrowa" mam blombe na drugiej polowie druga jedynka jest martwa wiec mam juz licowki na niej poza tym automatycznie te dwojki wygladaja na lekko cofniete. Dol znowy jedynki a dokladnie jedna skrzywiona do srodka chyba dlatego ze mam za duzo zebow (8 po obu stronach) i nie mogla rosnac prosto. Wiec po wyprostowaniu plan jest na licowki na gorze nie wiem ile 4 na pewno , pewnie wybielanie zebow przed no i moze w koncu sie kiedys usmiechne. Ja mam zmieniac nakladki co 2 tygodnie wiec caly rok jeszcze przede mna,....
Jak wychodze do restuaracji/ na kawke itd mam w torebce mala paste, szczotke do zebow i nici nawet kupilam w TK maxx mini kosmetyczke wyglada jak cienki piornik wiec moge go zawsze zmiescic. Ale faktycznie mycie zebow w toaletach publicznych jest lekko zenujace.
Moj maz zartuje ze jak zrobie zeby, to nastepnie opercja nosa(to akurat nie jest moim kompleksem nawet lubie ze jest troche krzywy) a potem powiekszenie biustu-haha "wishful thinking"!!!
hehe czyli mamy podobnie a co do nosa ja już miałam lekarza wybranego i datę operacji ale się wycofałam w ten sam dzień-strach i przerażenie co będzie jak nie wyjdzie jeszcze z moją słabą psychiką i brakiem cierpliwości ,chyba bym skończyła w psychiatryku.Zęby jednak mniej inwazyjne,choc iaż kto wie może mnie kiedyś jeszcze napadanie z tym nosem ,oby tylko nie na starość.
Ja pracuję głównie w domu więc mam możliwość mycia wszystkiego w łazience ,ale poza domem wiadomo.Ja planuje u góry 6 licówek,niestety moje zęby są po przebarwiane od nadmiernego wybielania w przeszłości i tylko licówki w takim przypadku a dół wystarczy,że prosty będzie .Zresztą mam dość krótkie zęby i nie widać go przy uśmiechu i przy rozmowie.Mój dentysta zaproponował mi jeszcze podniesienie zwarcia i przyczepienie wargi do dziąsła(niby tylko 3 lekarzy w Polsce potrafi to robić, tak mi się chwalił) bo przy dużym uśmiechu widać mi górne dziąsło,no i na bank drugi raz będzie gingiwektomia ,bo jak się zęby wyprostują to nad górną i dolną jedynką będzie za nisko dziąsło,no i ta korona na implant (mam nadzieję, że będę miała jakąś zniżkę za tyle zabiegów)i w końcu doczekam się hollywodzkiego uśmiechu...ale to jeszcze rok jak nie dłużej...

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-05-04 o 18:05
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 13:42   #185
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Invisalign

Czy przy każdej zmianie nakładek konieczna jest wizyta u ortodonty?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 13:59   #186
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
też masz gumkę do zakładania na noc?
Ja musze ja nosic caly czas, nie tylko na noc. Absolutnie mi nie przeszkadza, tylko czesto o niej zapominam.

Cytat:
Napisane przez Basia146 Pokaż wiadomość
Powiedzcie ile macie nakładek? I opiszcie swoje wady tak z grubsza
Ja mam stloczone jedynki na dole a na gorze prawa dwojke bardziej z tylu zas 3 wypchnieta do przodu i do gory, wiec jak sie usmiecham z zamknietymi ustami wystaje mi kiel :P
Mam 46 nakladek, zmieniac kazda co tydzien, mam przyklejone z 10 czy 11 attachmentow i gumke. Uroczo

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Czy przy każdej zmianie nakładek konieczna jest wizyta u ortodonty?
Nie, wizyte masz co kilka tygodni i dostajesz kilka nakladek na zapas
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 14:27   #187
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Tyle samo nakladek i tez mam kiel jak sie usmiechne przez tego cholernego attachmenta Ale oczywiscie na reklamach invisalign sa same nakladki, attachmentow juz nikt nie pokaze haha Dzis mam jakis kryzys i co chwile patrze w lustro i wydaje mi sie ze jest mega widoczny ten aparat.Jakos wyjatkowo ta 8 nakladka mnieirytuje pod wzgledem wygladu.
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-05, 15:13   #188
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Ja musze ja nosic caly czas, nie tylko na noc. Absolutnie mi nie przeszkadza, tylko czesto o niej zapominam.



Ja mam stloczone jedynki na dole a na gorze prawa dwojke bardziej z tylu zas 3 wypchnieta do przodu i do gory, wiec jak sie usmiecham z zamknietymi ustami wystaje mi kiel :P
Mam 46 nakladek, zmieniac kazda co tydzien, mam przyklejone z 10 czy 11 attachmentow i gumke. Uroczo





Nie, wizyte masz co kilka tygodni i dostajesz kilka nakladek na zapas
co do noszenia gumki jak ją noszę tylko po jednej stronie lewej(niby dlatego ,że nie mam po prawej stronie tej korony(tam gdzie jest implant) i mnie strasznie ciągnie.Ktoś zwrócił u ciebie uwagę na widoczność tej gumki?

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Basia146 Pokaż wiadomość
Tyle samo nakladek i tez mam kiel jak sie usmiechne przez tego cholernego attachmenta Ale oczywiscie na reklamach invisalign sa same nakladki, attachmentow juz nikt nie pokaze haha Dzis mam jakis kryzys i co chwile patrze w lustro i wydaje mi sie ze jest mega widoczny ten aparat.Jakos wyjatkowo ta 8 nakladka mnieirytuje pod wzgledem wygladu.

Bidulek nie jesteś sama ja jutro zmieniam dopiero na drugąi miałam się przyzwyczaić i co?:brz ydal:.Co do wyglądu wg mnie aparat tez nie jest jakiś mega dyskretny ,jeszcze jak się uśmiecham to pół biedy ale ten "nienaturalny wyraz zdziwionej twarzy" przez to ,że nie można po prostu zagryźć zębów.. tylko wiszą jakby w powietrzu.Mam wrażenie ,że strasznie dziwnie w tym wyglądam .Na dodatek ost. w sobotę moja mama mówi i mój tata jednocześnie "samego aparatu nie widać ,ale jakoś dziwnie usta ci się wypchały"nie miałam już humoru do końca dnia i jeszcze te teksty ,że buzia mi sie przyzwyczai ale to nie są sztuczne zęby ,że się same w buzi ułożą tylko coś na nich co zawsze będzie odstawać!. Jutro wyjeżdżam z mężem na zakupy ,kino itp zastanawiam się czy nie zdjąć całkiem na cały dzień i "nie myśleć ciągle jak ja źle wyglądam" czy założyć i się przemęczyć marudząc jaka to ja brzydka teraz nie jestem-serio tak się czuję....

Blaszaki pod względem technicznym są pewnie gorsze (częste awarie,zapalenia jamy ustnej,otarcia,ból zębów) ale mam wrażenie ,że są bardziej urokliwe przez te gumki i chyba naturalniej buzia wygląda a przynajmniej jeśli nie wygląda to wiadomo dlaczego,a u nas ?...wiem wiem jestem straszna w tym marudzeniu..

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-05-05 o 15:26
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 15:35   #189
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez telimena878 Pokaż wiadomość
Bidulek nie jesteś sama ja jutro zmieniam dopiero na drugąi miałam się przyzwyczaić i co?:brz ydal:.Co do wyglądu wg mnie aparat tez nie jest jakiś mega dyskretny ,jeszcze jak się uśmiecham to pół biedy ale ten "nienaturalny wyraz zdziwionej twarzy" przez to ,że nie można po prostu zagryźć zębów.. tylko wiszą jakby w powietrzu.Mam wrażenie ,że strasznie dziwnie w tym wyglądam .Na dodatek ost. w sobotę moja mama mówi i mój tata jednocześnie "samego aparatu nie widać ,ale jakoś dziwnie usta ci się wypchały"nie miałam już humoru do końca dnia i jeszcze te teksty ,że buzia mi sie przyzwyczai ale to nie są sztuczne zęby ,że się same w buzi ułożą tylko coś na nich co zawsze będzie odstawać!. Jutro wyjeżdżam z mężem na zakupy ,kino itp zastanawiam się czy nie zdjąć całkiem na cały dzień i "nie myśleć ciągle jak ja źle wyglądam" czy założyć i się przemęczyć marudząc jaka to ja brzydka teraz nie jestem-serio tak się czuję.....
Nie przesadzasz jednak troche? Nie chce byc niemila ale wydaje mi sie ze jestes za bardzo przewrazliwiona.
Chyba zdawalas sobie sprawe ze nie da sie miec pieknych zebow bez zadnych poswiecen? Jesli bedziesz zdejmowac aparta na tak dlugo to nie bedziesz miala oczekiwanych efektow i wyrzucisz pieniadze w bloto.

Zreszta wbrew pozorom inni ludzie nie zwracaja az taka uwage na nasz wyglad jak nam sie wydaje.

Mi nikt nie zwracal na nic uwagi.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 15:54   #190
DorotaPB35
Raczkowanie
 
Avatar DorotaPB35
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: Invisalign

Dziewczyny jak wy zmieniacie nakladki co tydzien to uzywacie Acceledent? czy poprostu ortodonta wam pow ze mozecie zmieniac co tydzien? jak ogladalam filmiki na you tube i pisalam do dr.Cickiewicz to przewaznie jest co 14 dni a tylko z tym urzadzeniem mozna przyspieszyc i zmieniac co tydzien. To wy to uzywacie skoro zmieniacie co tydzien?nierozumiem tej calej filozofii zmiany nakladek
dzis naginam zasady bez invisalign piatek w koncu-2 godzinki wieczorem moje
DorotaPB35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 16:31   #191
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wy zmieniacie nakladki co tydzien to uzywacie Acceledent? czy poprostu ortodonta wam pow ze mozecie zmieniac co tydzien? jak ogladalam filmiki na you tube i pisalam do dr.Cickiewicz to przewaznie jest co 14 dni a tylko z tym urzadzeniem mozna przyspieszyc i zmieniac co tydzien. To wy to uzywacie skoro zmieniacie co tydzien?nierozumiem tej calej filozofii zmiany nakladek
dzis naginam zasady bez invisalign piatek w koncu-2 godzinki wieczorem moje

Co to takiego ten Acceledent? pierwsze słysze o tym...


fakt może jestem z deczka przewrażliwona ,
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-05, 17:25   #192
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

[/COLOR]U mnie nikt nie zauważył nakładek i z tego bardzo się cieszę. Ale też czuję się nie naturalnie Też mam pełniejsze usta i sobie wmawiam że może tak bym wyglądała po botoxie hehehehe. Także moje zęby są w powietrzu mam szparę między górą a dołem ale co tam. Przecież kiedyś będzie HOLLYWOOD

Mam pytanie czy wy tez macie teraz tak że zwracanie większą uwagę na zęby innych ludzi?? Ja tak mam i trochę mnie to przeraża.Bo myślę wtedy że im też by się przydało co niektórym.

Edytowane przez nilaya32
Czas edycji: 2017-05-05 o 17:29
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 17:37   #193
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Nie przesadzasz jednak troche? Nie chce byc niemila ale wydaje mi sie ze jestes za bardzo przewrazliwiona.
Chyba zdawalas sobie sprawe ze nie da sie miec pieknych zebow bez zadnych poswiecen? Jesli bedziesz zdejmowac aparta na tak dlugo to nie bedziesz miala oczekiwanych efektow i wyrzucisz pieniadze w bloto.

Zreszta wbrew pozorom inni ludzie nie zwracaja az taka uwage na nasz wyglad jak nam sie wydaje.

Mi nikt nie zwracal na nic uwagi.
Z mojego punktu widzenia to jest niestety tak, ze kiedy ma sie aparat metalowy to kazdy mysli- a ok ma aparat.
Ale ja teraz przy rozdawaniu zaproszen na slub zwrocilam uwage, ze kilka osob z ktorymi siedzialam blisko zaczely dziwnie spogladac na moje usta/zeby. Porpostu wiele osob nie wie, ze jest taka metoda leczenia i zapewne zastanawia sie WTF co ona ma na tych zebach


Ale nosze caly czas. Jesli ktos spyta mnie co to,odpowiem, ze to najnowsza technologia i taka fajna jestem Kto bogatemu zabroni haha

Czy Wam tez zeby na ktorych sa attachments jakby pozolkly nieco? Mi sie zrobil nalot wlasnie na nich. Wkrza mnie to, bo akurat zeby mam dosc biale i te na ktorych mam ten nalot rzucaja sie w oczy.
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 17:37   #194
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Ja mam 46 nakładek na dół a 36 na górę. Jestem przy 4-tej i też czasem się załamuję. Ale wtedy zaglądam tutaj i jest ok.
Przy 10-tej będę nosiła gumki cały czas. Na razie nie przeraża mnie to.Może się zmieni jak poczuję ból.Tego się pewnie dowiem.
Boję się szlifowania/piłowania zębów. Mam je dość nadwrażliwe i boję się żeby nie były bardziej.
Dobrze że jest to forum nie męczę za bardzo mojego faceta tym co czuje hehehe.
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 17:42   #195
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez DorotaPB35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wy zmieniacie nakladki co tydzien to uzywacie Acceledent? czy poprostu ortodonta wam pow ze mozecie zmieniac co tydzien? jak ogladalam filmiki na you tube i pisalam do dr.Cickiewicz to przewaznie jest co 14 dni a tylko z tym urzadzeniem mozna przyspieszyc i zmieniac co tydzien. To wy to uzywacie skoro zmieniacie co tydzien?nierozumiem tej calej filozofii zmiany nakladek
dzis naginam zasady bez invisalign piatek w koncu-2 godzinki wieczorem moje

Ja nosilam pierwsze trzy nakladki przez 10 dni i potem zapytalam lekarza czy mogejednak 7 bo tak podaje producent i tak tez na samym poczatku mi powiedziano. A ona do mnie- a obieca Pani ze bedzie nosic regularnie? Ja mowie, ze jasne, ze nosze all day. A ona- to dobrze- damy na tydzien. I nie mam tego urzadzenia przy tym. Po prostu jedna nakladka na tydzien. Mega szybko mija, bardzo mnie to cieszy.
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 17:42   #196
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Tez mam taki nalot. Ale jak mam nakładki to go nie widać hihihi. Więc jestem zmuszona też dzięki temu go nosić. Hahaha kolejny plus
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 17:45   #197
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez nilaya32 Pokaż wiadomość
Ja mam 46 nakładek na dół a 36 na górę. Jestem przy 4-tej i też czasem się załamuję. Ale wtedy zaglądam tutaj i jest ok.
Przy 10-tej będę nosiła gumki cały czas. Na razie nie przeraża mnie to.Może się zmieni jak poczuję ból.Tego się pewnie dowiem.
Boję się szlifowania/piłowania zębów. Mam je dość nadwrażliwe i boję się żeby nie były bardziej.
Dobrze że jest to forum nie męczę za bardzo mojego faceta tym co czuje hehehe.
Mam mega mega wrazliwe zeby. Nie moge zimna woda myc,pic zimnego, za twardek szczoteczki uzywac etc.. Ale pilowanie oprocz tego ze jest nieprzyjemne, to nie boli- jedynie bardzo krwawily mi dziasla przy zabiegu. Po nic nie bolalo, nic a nic sie nie dzialo
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 00:24   #198
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

Pokażcie swoje zęby 😃 ja z niecierpliwością czekam na plan leczenia, dopiero pod koniec maja 🙄
Mam chyba trochę dziwny przypadek, trzymam dolną szczękę bardziej do przodu niż mi się zagryza (w czasie żucia). Przy czym żuchwa mocno strzela przy ziewaniu, gryzieniu. Mam nadzieję że ortodonta dobrze to rozwiąże!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 10:55   #199
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: Invisalign

[LIST] Hej wszystkim. Od wczoraj noszę Invisalign. 26 nakładek i 6 miesięcy leczenia przede mną. Nakładki mam wymieniać co 7 dni , wizyty co 2 tygodnie. Pierwsze wrażenia? Bardzo pozytywne. Myślałam że nakładki będą bardzo odczuwalne, takie z grubego plastiku a tutaj totalne zaskoczenie. Bałam się bardzo ściągania nakładek ponieważ naczytalam się ze macie wrażenie ze zeby się pokrusza ,wylamia etc. Ale nie było tak tragicznie. Mój ortodonta powiedział mi żeby je ściągać od tyłu i faktycznie działa. Mam trochę problem z przodem ponieważ mam dużo tych attachmentow i trochę mozolnie mi idzie ale myślę że nabiore wprawy. Jedynym minuse jak narazie sa poranione policzki od wewnetrznej strony. Jednak aparat troche podraznia w miejscach tych attachments.Mam nadzieje ze to tylko tymczasowe. No i oczywiście bez lekkiego seplemienia tez się nie obyło ale ze tak powiem mam to gdzieś wcale się nie wstydzę. Mimo ze mam tyle tych śmiesznych malutkich nakładek podtrzymujacych ze przy uśmiechniu się wyglądam jak bym miała jakieś dodatkowe kly na zebach�� wręcz powiem wam ze bez nakladek wstydziłam się uśmiechać z powodu przebarwionej martwej jedynki a przy nakładkach jakoś nie mam z tym problemu. Przecież to żadna hanba ze chce coś poprawić w swoim wyglądzie,to oznaka że dbam o siebie. Pozdrawiam was cieplutko i dziewczyny nie bądźmy takie przewrazliwione na swoim punkcie wytrwałości!

Edit. Dziewczyny czy to normalne że swoje nakładki mam zmieniać co 7 dni ? Gdzie nie czytam to wszędzie mówi się o 2 tygodniach. Miał ktoś taki przypadek ? Help!
__________________

Edytowane przez szpilka666
Czas edycji: 2017-05-06 o 13:31 Powód: Dodatkowe pytanie
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-06, 14:14   #200
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Pokaż wiadomość
[LIST] Hej wszystkim. Od wczoraj noszę Invisalign. 26 nakładek i 6 miesięcy leczenia przede mną. Nakładki mam wymieniać co 7 dni , wizyty co 2 tygodnie. Pierwsze wrażenia? Bardzo pozytywne. Myślałam że nakładki będą bardzo odczuwalne, takie z grubego plastiku a tutaj totalne zaskoczenie. Bałam się bardzo ściągania nakładek ponieważ naczytalam się ze macie wrażenie ze zeby się pokrusza ,wylamia etc. Ale nie było tak tragicznie. Mój ortodonta powiedział mi żeby je ściągać od tyłu i faktycznie działa. Mam trochę problem z przodem ponieważ mam dużo tych attachmentow i trochę mozolnie mi idzie ale myślę że nabiore wprawy. Jedynym minuse jak narazie sa poranione policzki od wewnetrznej strony. Jednak aparat troche podraznia w miejscach tych attachments.Mam nadzieje ze to tylko tymczasowe. No i oczywiście bez lekkiego seplemienia tez się nie obyło ale ze tak powiem mam to gdzieś wcale się nie wstydzę. Mimo ze mam tyle tych śmiesznych malutkich nakładek podtrzymujacych ze przy uśmiechniu się wyglądam jak bym miała jakieś dodatkowe kly na zebach�� wręcz powiem wam ze bez nakladek wstydziłam się uśmiechać z powodu przebarwionej martwej jedynki a przy nakładkach jakoś nie mam z tym problemu. Przecież to żadna hanba ze chce coś poprawić w swoim wyglądzie,to oznaka że dbam o siebie. Pozdrawiam was cieplutko i dziewczyny nie bądźmy takie przewrazliwione na swoim punkcie wytrwałości!

Edit. Dziewczyny czy to normalne że swoje nakładki mam zmieniać co 7 dni ? Gdzie nie czytam to wszędzie mówi się o 2 tygodniach. Miał ktoś taki przypadek ? Help!

Ja mam na 7 dni Orto mi powiedziala, ze daje sie na wiecej dni żeby miec pewnosc, ze pacjent nawet jak bedzie sciagal dosc czesto to i tak wyjdzie te 7 dni pelnego noszemia. Powiedziala mitez ze niektore nakladki bede nosila np przez 10-14 dni wiec nie dokonca wiem od czego to zalezy. Poki co jestem w ostatnim dniu 8 i nosze ciagle przez 7 dni.

I tez sciagam od tylu i naprawde latwo schodzi. Jedynie pierwsza nakladka byla bardzo problematyczna- albo moj brak wprawy
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 18:56   #201
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Basia146 Pokaż wiadomość
Ja mam na 7 dni Orto mi powiedziala, ze daje sie na wiecej dni żeby miec pewnosc, ze pacjent nawet jak bedzie sciagal dosc czesto to i tak wyjdzie te 7 dni pelnego noszemia. Powiedziala mitez ze niektore nakladki bede nosila np przez 10-14 dni wiec nie dokonca wiem od czego to zalezy. Poki co jestem w ostatnim dniu 8 i nosze ciagle przez 7 dni.

I tez sciagam od tylu i naprawde latwo schodzi. Jedynie pierwsza nakladka byla bardzo problematyczna- albo moj brak wprawy
Dziękuje za odpowiedź! Bardzo mnie uspokoiłaś
Masz racje z tym brakiem wprawy, mi jak na razie zajmuje to minimum 10 minut kazdorazowo
__________________
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 22:18   #202
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Zmieniłam dzisiaj na drugą nakładkę, moje odczucia to, że bardziej przylega .Jest po prostu ""obcisła". Na szczęście nic nie boli ewentualnie minimalny ucisk czuje czasami ale nie jest to jakieś mega wkurzające.
Nosiłam dzisiaj dzielnie cały dzień ,prócz posiłków i myłam dzisiaj pierwszy raz zęby w galerii handlowej.Obaw iałam się, że nowa nakładka będzie trudniejsza w zdejmowaniu, ale niepotrzebnie bo ściągam już w 5-10 sekund ,wystarczy podhaczyć z tyłu od wewnątrz z jednej i drugiej strony .Polecam wam zapuścić paznokcie, ja mam swoje dość długie hybrydy w kształcie migdała (zaostrzona końcówka) ułatwia to znacznie podważanie szyny.
Ciesze się ,że pasuje,bo szczerze powiedziawszy nie pilnuje czasu z zegarkiem w ręku ,tylko swobodnie jem i piję ...ale mimo wszystko 2 godziny w ciągu dnia to za krótko na 4 posiłki ,w których jeszcze trzeba zdążyć umyć zęby, wynitkować albo jakiś irygator... .Ja chyba będe później za opcją 8 dni zamiast 7,bo boję się , że czasowo nie wyrobie się.

Mam pytanie do dziewczyn, które do czyszczenia szyn używają pastylek corega ,czy kamień (ten osad) też wam schodzi ? bo np.płyn listerine tylko odświeża ale osad dalej na nasadce jest.

Edytowane przez telimena878
Czas edycji: 2017-05-06 o 22:22
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 00:05   #203
Basia146
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 31
Dot.: Invisalign

dobry patent z tymi 8 dniami, zapytam ortodonte jak on to widzi, bo serio te 2 h w ciagu dby to mega malo. Myslalalm, ze tylko ja sie tak slimacze z jedzeniem no ale kurde.. wypicie kawy, herbaty to z 10 min, do tego sniadanie, obiad, jakas kanapka w pracy itd. Nie mowiac juz, ze przeciez jak np ide do kina i chce zjesc cos wtrakcie to nie bede szla do lazienki myc zebow .. A tez bez przesady zebym miala rezygnowac z czegokolwiek z powodu aparatu
Basia146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 09:24   #204
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Jednak zamówiłam specjalne tabletki do czyszczenia aparatu ,dzisiaj 13 dzień noszenia a ja już mam momentami dość a gdzie dalej... mam wrażenie, że nie sposób jest się przyzwyczaić do tego aparatu,bo ciągle mam świadomość, że mam coś w buzi obcego.Chyba, że jestem bardzo zajęta, wtedy tylko przestaje na chwile myśleć.Dalej zdarza mi się seplenić ,lub mówić mało wyraźnie .Ulgę czuję jak zdejmuje i powiem wam ,że te całe attchmenty nie są nawet w 1 % tak wkurzające jak te szyny a ten czas posiłków tak szybko przemija....
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 15:08   #205
Feebaa
Przyczajenie
 
Avatar Feebaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
GG do Feebaa
Dot.: Invisalign

O rety zalozylam ten watek 10 lat temu i kompletnie juz o tym zapomnialam. Weszlam na swoja poczte ktorej tez nie uzywam a tam info, ze mam jakies nowe wiadomosci w watku :P
no to sprawdzam- haslo dziala - wow- pamietalam!
pozdrawiam dziewczyny invisa-aparatki!
chyba od mojego pierwszego postu ta metoda sie w Polsce bardzo przyjela bo widze ze troche was tu jest! I mam nadzieje ze potaniala tez!
powiem wam tylko ze moja przygoda z invisalign sie zakonczyla juz prawie 9 lat temu, zeby trzymaja luk- chociaz nie bede klamac retencji uzywalam albo nie. na dole mam zamontowany drucik na stale od strony jezykowej - do tej pory sie trzyma, na gorze drucika nie chcialam. bo nie mozna wtedy nitkowac zabkow. dostalam wiec na gore retainer - taka sama szyne jak invisalign. ale tez uzywam swojej ostaniej szyny z ''kolekcji'' jako retainera.
powiem wam ze to dobra sprawa taki ivisalign retainer szyna bo... jednak sie troche zabki przesuwaja. wiec jak nie nakladam retainera pol roku i patrze w lustro i widze ze ta dwojka mi sie 3mm jednak sie przestawila to nakladam pozniej na noc przez tydzien swoja ostatnia szyne Invisalign i wszystko znowu wyglada jak zaraz po prostowaniu
takze nie wyrzucajcie jej!
ja uzwyam ja jeszcze teraz prawie dekade po tym jak wypelnila swoje zadanie
Feebaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 17:25   #206
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Jej super �� Dzięki że napisałaś Dzięki temu wiem że się uda i najlepiej się nie poddawać Super. Jestem mega pozytywnie nastawiona dzięki Tobie ��

Ostatnio się zastanawiałam czy można ostatnią lub przed ostatnią nakładkę wykorzystać do wybielania zębów? Wybielanie żelami. Może ktoś wie? Dzięki
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 17:37   #207
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

Tak to pocieszający wpis, że ta metoda działa tak długofalowo.
Zazdroszczę tym co już mają to za sobą.Co ile macie wizyty u swoich ortodontów? ja mam za tydzień pierwszą od założenia (będzie to początek 3 nakładki)
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 17:59   #208
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Invisalign

@Feebaa
A ja mam pytanie, czy twoje zęby trzonowe wracają na stare miejsce, czy tylko przednie lubią wracać do bycia krzywymi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 18:41   #209
telimena878
Raczkowanie
 
Avatar telimena878
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 377
Dot.: Invisalign

ja na dole też będę miała drucik a u góry jeszcze nie wiadomo bo jak licówki to drucik niby też ,tzn. że nie będę mogła wynitkować ? a te retainery sie nosi tylko na noc?
telimena878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 19:58   #210
Feebaa
Przyczajenie
 
Avatar Feebaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
GG do Feebaa
Dot.: Invisalign

Ale oczywiście że nigdy się nie poddawać! Invisalign działa jak najbardziej i długofalowo! No to po te ząbki prostujemy żeby już były na resztę życia proste a nie tylko na parę lat poza tym nie ma kleju na szkliwie żadnych zamków więc mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzeń. Co do stosowania nakładki do wybielania to ja nie mogłam bo mialam te attachments więc już po ich zdjęciu po wyprostowaniu nie przylega dokładnie, a przy wybielaniu im lepiej przylega tym lepiej. Ale jak nie ma attachments to można używać! Ja używałam swojego retainera do wybielania

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Tak żeby wracać na swoje miejsce to nie, tyle że lekko zmieniają położenie. Trzonowe chyba też. Może o 3 mm. Nie więcej. Ale to dlatego że niegdy nie nosiłam retencji tak ja powinnam bo już po tym 1,5 roku miałam dość! Mi orto kazał nosić pół dnia i w nocy przez kilka miesięcy a później tylko w nocy .

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

No jak jest drucik to ciężko nitkowac bo w połowie zębów jest drut to nitka nie przejdzie :/ no i koło tego druta kamień się zbiera strasznie. Także nie chciałam na górze. Na dole jakoś to przetrawie. Staram się czyścić regularnie.
Feebaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.