Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :))) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-28, 12:01   #391
RWiola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Dziękować , dziękować ) nooo jestem szczęsliwa
RWiola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:02   #392
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

pewnie już sprawdzałyście (tylko ja taka opóźniona jestem, ze nie wiedziałam) chiński kalendarz płci?
mi wyszedł chłopak
zrobiła mi koleżanka, ja nawet nie słyszałam o czymś takim podobno sprawdza się w 95%. koleżance i jej znajomym sprawdziło się
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:02   #393
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez RWiola Pokaż wiadomość
Dziękować , dziękować ) nooo jestem szczęsliwa
Wiolus, prosze o cierpliwosc, cos mi nie dzialaja mamuski w pracy, jak wroce z pracki to wkleje nowa liste mamusiek
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:04   #394
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12 524
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

ja chyba o chińskim nie słyszałam, dawać linka
patrzyłam tylko na stronkę, którą podają dziewczyny na innym wątku ( http://jolmys.webpark.pl/ ), wyszła mi córka (wiek 29 + miesiąc poczęcia październik)
jowisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:21   #395
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez jowisz Pokaż wiadomość
ja chyba o chińskim nie słyszałam, dawać linka
patrzyłam tylko na stronkę, którą podają dziewczyny na innym wątku ( http://jolmys.webpark.pl/ ), wyszła mi córka (wiek 29 + miesiąc poczęcia październik)

no właśnie nie znam strony, bo robiła mi koleżanka jak gadałyśmy przez skype. musiałam podawać daty urodzin moich i tżcika, ostatnią miesiączkę, dzień poczęcia. sprawdzała mi to na na 2 różnych stronach i wyszło to samo. strona była po angielsku.

ta podana przez Ciebie, wskazuje, że jeśli ktoś ma 26 lat i poczęcie było w październiku, to wszystkie będziemy mieć córki, to raczej niemożliwe. tzn. mam taką nadzieję, że nie
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:27   #396
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12 524
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

to raczej mało prawdopodobne
aczkolwiek mnie córka bardzo pasuje
jowisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:33   #397
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

mi w zasadzie jest obojętne, ma być zdrowe a płeć nie robi mi różnicy.
za to tżcikowi owszem. od 2 lat słyszę o synu, z którym będzie grał w jakieś głupoty


zaczyna mi się nawrót trądziku czoło to masakra. czytałam w necie i na ulotce, że można stosować brevoxyl. dziś wieczorem zacznę się smarować, bo zaczynam wyglądać jak pryszczata nastolatka.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 15:03   #398
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Witajcie własnie dołanczam do was przyszłe mamusie przedwczoraj bylam u lekarza ktory potwierdzil ciaze widzialam bicie malutkiego serduszka to moja pierwsza ciaza a odrazu bylam pewna ze spodziewam sie dzidziusia kobieta to wie
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 15:34   #399
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Wita nowe mamusie !
I od razu do tematu.... : ja tez zaczynam miec zaparcia i bardzo mi to ciazy, mam wielki brzuch przez to i czuje sie zle. No i mdlosci rano coraz wieksze, ja myslelam ze one sie beda zmniejszac a one sie nasilaja ! Beznadzieja.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 15:43   #400
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Ehh zaparcia tez to znam.. oprócz siemienia lnianego to stosowałam też herbatki z senesem, pomagają ale nie można ich za długo stosować i sie przyzwyczajać no i dieta bogatoresztkowa, czyli odstawiam białe pieczywo (przynajmniej u mnie to bardzo pomaga, biały chleb i bułki strasznie mnie zapychają) a pieczywo jem tylko pełnoziarniste. no i dużo owoców i warzyw ale to wiadomo
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 17:20   #401
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Hej,
no i jestem po pirewszej wizycie i pierwszym Usg

moje malenstwo jest takie tyci tyci, ale juz widzialam pulsujacy punkcik czyli nazwijmy to, zaczatek serduszka.

Ciesze sie, ze w koncu widzialam moj skarb

PAni doktor troche sie pomylila i na nastepne usg kazala mi isc miedzy 3 a 17 grudnia, a przeciez 3 grudzien jest za kilka dni
Chyba sie nie dogadalysmy.
Z usg wyszlo, ze to 7 tydz.
Ale to nic, zadzwonie do mojej starej pani doktor i pojde do niej jak bede w Polsce przed swietami, powinno byc akurat bo za niecaly miesiac.

A poza tym to raz o 4 nad ranem !!! zlapaly mnie mdlosci. O matko, przebudzilam sie i nie wiedzialam czy wstac czy lezec czy co. masakra.
Poza tym narazie specjalnie mnie nie muli.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 17:32   #402
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

hej dziewczynki, miałam wam pokazać zdjecie mojej fasolci, ale niestety nic nie widać, choć to szósty tydzień... co prawda Pani doktor ma kiepskie USG, dwa tygodnie temu byłam u innego lekarza i mimo iż wtedy pęcherz miał 4,7 milimetra to było wszystko wyraźniejsze i ostrzejsze. Dziaiaj pęcherz miał 16 mm a widać było tyle, co ostatnio czyli sam pęcherz i narazie nic w środku, Pani doktor powiedziała, ze to wszytsko0 jest jeszcze za małe... nie widać było jeszcze bijącego serduszka... mam przyjść za 2 tygodnie żeby juz można było cos więcej powiedzieć. trochę zaczęłam się martwić, bo liczyłam ze serduszko już zobaczę. niech te dwa tygodnie miną szybko. buziaczki dziewczynki i witam nowe mamusie
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 17:43   #403
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Judi kochana nic się nie denerwuj Ja dziś też już jestem po wizycie i widzialam only pęcherzyk ale Pan doktor powiedział, że wszystko jest w porządku i wydrukowal mi zdjęcia, powiedział że to pierwsze do albumu Serduszka też nie widziałam, ani nie slyszałam. Mój dzidziuś ma 7,6 mm a ja ważę 66,6 kg (o Matko Boska - 3 szostki ). Mam się pojawić za 3 tygodnie, czyli 19 grudnia i wtedy dowiem się więcej, pan doktor powiedział, że zrobimy dzidziusiowi sesję bo wtedy będzie już konkretną fasolą dowiedzialam się także, że z rozmiarów to 7 tydzień. Straszną miałam i mam radochę, mogłabym tak co tydzień biegać do gienia nio ale teraz czekamy, dziś wogóle to strasznie mi niedobrze... bleeeeeeeeeeeeeh.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 18:05   #404
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

No to dzis widze mialysmy zbiorowe usg
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 18:14   #405
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Judi kochana nic się nie denerwuj Ja dziś też już jestem po wizycie i widzialam only pęcherzyk ale Pan doktor powiedział, że wszystko jest w porządku i wydrukowal mi zdjęcia, powiedział że to pierwsze do albumu Serduszka też nie widziałam, ani nie slyszałam. Mój dzidziuś ma 7,6 mm a ja ważę 66,6 kg (o Matko Boska - 3 szostki ). Mam się pojawić za 3 tygodnie, czyli 19 grudnia i wtedy dowiem się więcej, pan doktor powiedział, że zrobimy dzidziusiowi sesję bo wtedy będzie już konkretną fasolą dowiedzialam się także, że z rozmiarów to 7 tydzień. Straszną miałam i mam radochę, mogłabym tak co tydzień biegać do gienia nio ale teraz czekamy, dziś wogóle to strasznie mi niedobrze... bleeeeeeeeeeeeeh.
czyli Ty Kasiulko też serdusia nie widziałaś, to może jednak dużo zależy od USG.. zmartwiłam się, bo tyle teraz tych ciąży które się nie rozwijają. Dostałam Luteinę i mam się oszczędzać, leżeć, brzuch zdaniem mojej lekarki powinien przestawać boleć, zwłaszcza dzięki luteinie... tyle sie czyta o tych dziewczynach, co poroniły. idę 12 grudnia na kontrolę, bądź wcześniej jeśli bóle brzucha nie miną. buziaki dla was mamusie
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 18:17   #406
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Judi uważam, że trzeba myśleć pozytywnie, uda nam się i nasze dzidziusie będą pięknie rosły
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 18:22   #407
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Judi uważam, że trzeba myśleć pozytywnie, uda nam się i nasze dzidziusie będą pięknie rosły
będzie dobrze buziak Kasiuu
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 18:40   #408
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Judi kochana nic się nie denerwuj Ja dziś też już jestem po wizycie i widzialam only pęcherzyk ale Pan doktor powiedział, że wszystko jest w porządku i wydrukowal mi zdjęcia, powiedział że to pierwsze do albumu Serduszka też nie widziałam, ani nie slyszałam. Mój dzidziuś ma 7,6 mm a ja ważę 66,6 kg (o Matko Boska - 3 szostki ). Mam się pojawić za 3 tygodnie, czyli 19 grudnia i wtedy dowiem się więcej, pan doktor powiedział, że zrobimy dzidziusiowi sesję bo wtedy będzie już konkretną fasolą dowiedzialam się także, że z rozmiarów to 7 tydzień. Straszną miałam i mam radochę, mogłabym tak co tydzień biegać do gienia nio ale teraz czekamy, dziś wogóle to strasznie mi niedobrze... bleeeeeeeeeeeeeh.
o rany 7 tydz i niecałe 8mm. czy ja mam jakiegoś wielkoluda? 6 tydz i 13mm jeszcze urodzę dorosłego chłopa 180cm
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 19:04   #409
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

BO JEDNI LEKARZE PODAJą WIELKOść PłODU A DRUDZY PęCHERZA płodowego. Mój poęcherz ma 16 mm a dzidzi jeszcze nie widać
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 19:04   #410
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

to wymiary to strasznie skomplikowana sprawa i co lekarz to ma inną wersje, bo ja niby też mam wymiary na 7 tc a moj pęcherzyk ma ok 18mm a płód niecałe 7mm...
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 19:28   #411
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Hmmm Mój pęcherzyk ma 7,6 mm i lekarz mówił że to dobrze więc mu wierzę... nio tak myślę że to pęcherzyk. Jak w domu się przyglądałam to widzę w pęcherzyku malusieńkie cosik... ale to naprawdę taka drobineczka. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 20:10   #412
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

no u mnie pęcherzyk ma te 13mm. nie widać nic było w środku.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 21:22   #413
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

A ja musze czekac jeszcze ponad tydzien na pierwsza wizyte, ale sie juz nie moge doczekac, chcialabym isc juz dzisiaj !
poulette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 07:46   #414
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

witajcie dziewczynki

Nie martwcie sie tym, ze nie widac zarodka w pecherzyku, najwyrazniej jeszcze jest to zbyt wczesna ciaza zeby maluszek byl widoczny Moj zarodek tez ledwo bylo widac, ale lekarz tak potrafil ustawic to USG ze maluchowi fotke strzelil Najwazniejsze ze wasze kosmowki sa w porzadku, nie macie wewnetrznych krwawien itp Badzcie dobrej mysli

Wczoraj wieczorem bylo mi masakrycznie nie dobrze, objadlam sie chyba za duzo, bo jedzenie czulam tuz za przelykiem.. czulam sie jak grubas do kwadratu i mialam wrazenie ze peknie mi zoladek no i ten niesmak w ustach... fuuuj
ten metaliczny posmak to nie jest okej, czy wam tez dokucza ta przypadlosc?

Dzis rano walnelam tuz po wstaniu len mielony zalany goracym mlekiem i dodalam lyzeczke prawdziwego miodku, musze przyznac ze to mniam jest wypilam ze smakiem pelen kubas i przyznam ze moj zoladeczek dobrze sie zachowywal i nie wymiotowalam

Przyznam ze marze juz, zeby przyszedl 4 miesiac i zaczely te pieronskie mdlosci i inne badziewia ustepowac, znow mnie zaczely piersi bolec, przez tydzien nie bolaly w ogole, a teraz znow zaczynaja zreszta zauwazylam ze sa ciutke wieksze no i maja siatke niebieskich zyl, czasem wygladam jakbym byla posiniaczona

pozdrawiam was serdecznie z rana
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 07:52   #415
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Dziewczyny, moje usg wczoraj wykazalo, ze to dopiero 6 tydz i 2 dzien !
PAni doktor miala problem, ale zmierzyla maluszka i ma on nieco ponad 5,2 mm Na usg byl ten slawny pecherzyk zoltkowy i cos tyci tyci, i to byla moja dzidzia

Ja narazie mdlosci nie mam nadal, owszem z rana nie czuje sie najlepiej ale szybko wcinam sniadanie i przechodzi.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 08:45   #416
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Przyznam, że ja pomału zaczyna również marzyć o 2 trymestrze, jest mi coraz bardziej niedobrze każdego dnia choć znoszę to z radością tylko trochę "upierdliwe" to bieganie nad kibelek... nio ale czego się nie robi dla kruszynki Co do piersi to moje tak samo, pokryte są siatką niebieskich żyłek i bolą jak wściekłe cały czas, najgorzej gdy ściągam stanik wieczorem, albo gdy przewracam się z boku na bok
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 09:01   #417
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Przyznam, że ja pomału zaczyna również marzyć o 2 trymestrze, jest mi coraz bardziej niedobrze każdego dnia choć znoszę to z radością tylko trochę "upierdliwe" to bieganie nad kibelek... nio ale czego się nie robi dla kruszynki Co do piersi to moje tak samo, pokryte są siatką niebieskich żyłek i bolą jak wściekłe cały czas, najgorzej gdy ściągam stanik wieczorem, albo gdy przewracam się z boku na bok
Mam podobnie z tym bolem, tyle ze mam chyba wysoki prog bolu, bo jakos tak mocno mnie nie bola, ale czuje je jak sie przewracam na bok, czy sciagam stanik gdy ide sie kapac... no i TZtowa reka nie moze na nich spoczac bo jestem w stanie zabic podobnie nie pozwalam na brzuszek reki dawac, bo jak zasnie to reka sie robi ciezka jak z olowiu, wiec dziekuje bardzo za doznania
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 09:06   #418
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

witamz rana wszystkie miłe Panie
Pamietajmy, ze póki mamy wszelkie objawy typu wymioty, bóle piersi, nudności to nasze dziecię ma sie dobrze, gorzej gdy wszystko zanika, dobrze to nie wróży. Więc drogie mamy wymiotujmy z uśmiechem na ustach, bo nasza dzidzi ma sie wtedy jak najbardziej ok hihi no ja tak jak już pisałam pęcherz mam na 16 mm, ale bicia serca jeszcze nie widać, dzidzi za bardzo też nie-6 tydzień. Muszę zaczekać jeszcze 2 tygodnie.
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 09:23   #419
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez Judi21_84 Pokaż wiadomość
witamz rana wszystkie miłe Panie
Pamietajmy, ze póki mamy wszelkie objawy typu wymioty, bóle piersi, nudności to nasze dziecię ma sie dobrze, gorzej gdy wszystko zanika, dobrze to nie wróży. Więc drogie mamy wymiotujmy z uśmiechem na ustach, bo nasza dzidzi ma sie wtedy jak najbardziej ok hihi no ja tak jak już pisałam pęcherz mam na 16 mm, ale bicia serca jeszcze nie widać, dzidzi za bardzo też nie-6 tydzień. Muszę zaczekać jeszcze 2 tygodnie.
moj dzidz sie mi pokazal przy koncowce 6 tygodnia i mial wtedy 8,5mm teraz to ciekawam jak urosl

Judi masz swieta racje
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 09:34   #420
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2008 :)))

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość
ten metaliczny posmak to nie jest okej, czy wam tez dokucza ta przypadlosc?

(...)

Przyznam ze marze juz, zeby przyszedl 4 miesiac i zaczely te pieronskie mdlosci i inne badziewia ustepowac, znow mnie zaczely piersi bolec, przez tydzien nie bolaly w ogole, a teraz znow zaczynaja zreszta zauwazylam ze sa ciutke wieksze no i maja siatke niebieskich zyl, czasem wygladam jakbym byla posiniaczona
Metaliczny posmak to norma. Ciężko go zlikwidować. Ale po pewnym czasie można sie przyzwyczaić.

Przyjście 4 miesiąca czy II trymestru niczego nie gwarantuje. Np. ja I trymestr przechodziłam z minimalnymi objawami a teraz w drugim Mnie i zgagi i nudności meczą (ale bardziej na własne życzenie bo mam napad na jedzenie cytrusów) ale póki nie wymiotuje tylko Mnie mdli to sie tym nie przejmuję..

Cytat:
Napisane przez Judi21_84 Pokaż wiadomość
witamz rana wszystkie miłe Panie
Pamietajmy, ze póki mamy wszelkie objawy typu wymioty, bóle piersi, nudności to nasze dziecię ma sie dobrze, gorzej gdy wszystko zanika, dobrze to nie wróży.
Więc drogie mamy wymiotujmy z uśmiechem na ustach, bo nasza dzidzi ma sie wtedy jak najbardziej ok hihi no ja tak jak już pisałam pęcherz mam na 16 mm, ale bicia serca jeszcze nie widać, dzidzi za bardzo też nie-6 tydzień. Muszę zaczekać jeszcze 2 tygodnie.
To nie jest prawdą. Jest to "bajeczka" wymyślona na potrzeby wymiotujących ciężarnych by złagodzić ich dyskomfort związany z wiszeniem nam muszla.
Zarówno wymioty, bóle piersi i nudności nie są zależne od tego czy nasze dziecko jest zdrowe a od naszej wrażliwości na hormon hcG (i od tego co jemy). Dlatego u większości "meczących" sie kobiet dolegliwości ciążowe znikają po I trymestrze bo po tym czasie poziom hormonów w organizmie spada.
Drugim czynnikiem po za hormonami jest nieprawidłowe odżywianie. Wówczas organizm odrzuca pokarm wiedząc ze zawiera niebezpieczne składniki. Dlatego nie powinno się jeść produktów stanowiących potencjalne zagrożenie: białe świeże pieczywo, owoce cytrusowe, wędliny sklepowe, kolorowe napoje, serki owocowe homogenizowane, jogurty zagęszczane żelatyną, konserwy, zupki z torebek i koncentratów, kawa, czerwona herbata itp.

Wymiotowanie w ciąży i innego typu męczarnie wcale nie oznaczają tego ze dziecko jest zdrowe. Równie dobrze może to być symptomem zatrucia ciążowego u kobiety.
Kobieta przechodząca ciążę bez objawów nie urodzi wcale chorego dziecka. Bezobjawowa ciąża jest wręcz oznaka bardzo dobrego zdrowia będącej w ciąży kobiety i rozsądnego odżywiania się..

Powodem do niepokoju jest nagłe pojawienie sie nudności lub z dnia na dzień ich ustanie. W pierwszym przypadku może to oznaczać pojawienie sie zatrucia ciążowego w drugim przypadku ze z dzidzia coś jest nie tak.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.