Wizażowe grono pedagogiczne ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-23, 08:45   #1
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)

Wizażowe grono pedagogiczne ;)


Czy są wśród wizażanek nauczycielki? Możliwe, że i ja niedługo znajdę się po tej drugiej stronie biurka, dlatego chciałabym zadać wam kilka pytań.
Jak sobie radzicie z nieraz rozpuszczonymi do granic możliwości dzieciakami? Czy ta praca was satysfakcjonuje? I może jakieś rady dla przyszłych nauczycieli?
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 09:00   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Ja od września pracuję w szkole. Co prawda w muzycznej i mam zajęcia indywidualne, ale w podstawówce też mam kilka godzin Rady... hm... konsekwencja, konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja. To co mówisz - musisz zrobić. Dotyczy to i Ciebie i dzieci. Do tego system sprawiedliwych kar i ocen. Moje dzieciaki w obu szkołach już wiedzą o co chodzi - nie wolno przyjść na lekcję nieprzygotowanym, codziennie mają ćwiczyć grę na instrumencie na którym uczę je grać. Plan ćwiczenia jest ściśle konsultowany z rodzicami i to oni i dzieci mają widzieć efekt.

W podstawówce w której pracuję istnieje system karteczkowy i system uwag i kar (w zależności od tego która to jest klasa). Muszę stwierdzic ze to się sprawdza. Po wręczonej czerwonej kartce zapał dzieciaka do przeszkadzania zanika Warto pomyśleć nad czymś takim.

Do tego polecam masę ciepła dla dzieciaków, czasami trzeba dziecko przytulić, dać buziaka, albo pogłaskać po głowie. Zapewniam Cię że odwdzięczą Ci się za to Ja kiedy przychodzę do podstawówki na lekcje - nie mogę spokojnie wyjść na przerwę bo stado dzieci biegnie do mnie przywitać się i przytulić na powitanie

No i ostatnia rzecz - pieniążki. Ja jeszcze studiuję więc jestem na saaamym dole w tabeli płac. I to co zarabiam to jakieś nieporozumienie i utrzymać się z tego nie da. Ale w tym roku kończę studia, więc i pensja skoczy do góry. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 11:43   #3
aksa24
Raczkowanie
 
Avatar aksa24
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Ja tez mam wykształcenie pedagogiczne. Jednak w zawodzie nie pracuję z braku wolnych miejsc A szkoda
Jedyny mój kontakt z tzw. "drugiej strony" to staż w sekretariacie szkolnym w podstawówce. Super to wspominam i żałuje, że nie mogłam zostać na stałe.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie To czuję, że JESTEM



Kocham...


http://www.suwaczek.pl/cache/f350441464.png?html
aksa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:24   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Ja tez mam Od stycznia rozpoczynam prace w przedszkolu
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 15:29   #5
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

I ja się melduję Z wykształcenia jestem pedagogiem społecznym, jeszcze świeżakiem w tej materii, bo w tym roku skończyłam studia lic.
Teraz jestem na studiach mgr z wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego. Pracuję w przedszkolu, co prawda na stanowisku pomocy nauczyciela, ale szalenie mi się podoba, choć bywają dni, że jestem wykończona Praca z takimi maluchami jest męcząca, ale też i wdzięczna, daje mi wiele radości.
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:03   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
I ja się melduję Z wykształcenia jestem pedagogiem społecznym, jeszcze świeżakiem w tej materii, bo w tym roku skończyłam studia lic.
Teraz jestem na studiach mgr z wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego. Pracuję w przedszkolu, co prawda na stanowisku pomocy nauczyciela, ale szalenie mi się podoba, choć bywają dni, że jestem wykończona Praca z takimi maluchami jest męcząca, ale też i wdzięczna, daje mi wiele radości.
Mam identyczna sytuacje, tez EWiP. W tym roku skonczylam licencjat, w tej chwili robie mgr zaocznie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:06   #7
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

licencjat tez z przedszkolnej?
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 16:42   #8
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Nauczyciel anglista pracuję teraz trzeci rok. Praca jest bardzo satysfakcjonująca, ale polecam tylko osobom z pasją. Takim, które naprawdę chcą pracować w takim zawodzie. Jeżeli ktoś idzie pracować w szkole : bo "jest tyle wolnego" to lepiej niech zrezygnuje Naprawdę nie pracuje się tylko te 18 godzin, do tego dochodzi praca w domu, często zostaje sie po zajęciach, jeżeli trzeba coś przygotować. I nie wiem jak inni to odczuwają, ale dla mnie szkoła jest takim rodzajem pracy, która nie kończy się po tym jak zamknie się drzwi do budynku. Często łapie sie na tym, ze myślę o uczniach, o ich problemach, zachowaniu "po pracy". I do tego wszystkiego dochodzi fakt, że ciągle jest się na cenzurowanym. Pracuję w małych miejscowościach, gdzie wszyscy się znają. Czasami czuję się jak jakaś gwiazda filmowa wiem, że jak pójdę do sklepu/kościoła/ na spacer/ gdziekolwiek to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie krzyczał na pół wsi " Hello teacher", albo będzie pokazywał mnie babciom/ ciotkom itp. Ale nie zamieniłabym tej pracy na inną. Uwielbiam pracę z dzieciakami, ta atmosferę, wszystko
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:52   #9
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

dubel
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:56   #10
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
licencjat tez z przedszkolnej?
tak.boo dzisiaj czasy sa inne.praca z dziecmi wymaga studiow pedagogicznych.

kiedy konczyłam 15 lat temu moja szkołę zdobyłam zawód opiekunki dziecięcej,ktora kwalifikowała mnie do pracy z dziećmi do lat trzech.(złobki,domy małego dziecka)
kiedy ja konczyłam swoją szkołę już obowiązywał przepis,ktory wymagał "od nas" dwóch lat studium"policealnych.
potem się znow zmieniło,także nie doczekałam się pracy z maluchami.wolałam skonczyć położnictwo.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 17:30   #11
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Hej,

też jestem anglistką, ale w liceum i w dużym mieście. Przetestowałam podstawówkę, ale do tego trzeba mieć powołanie, a w liceum to już inna mańka. Można z uczniami na każdy temat pogadać, a na angielskim to przede wszystkim temat zajęć się liczy, a dopiero na tym opiera się nauka umiejętości itp. Pracuję 6 rok i muszę powiedzieć, że jeszcze wiele mi brakuje do perfekcji. Na zajęciach popołudniowych uczę dorosłych i to też jest fajne, rozwijające. Bo dla mnie liczy się możliwośc rozwijania. Jeśli ktoś myśli, że nauczyciel raz się nauczy, a potem to już tylko stuka przez całe życie to samo z zeszycika, to pomyłka. Chociaż niestety pewnie wiele z nas spotkało takich nauczycieli w swoim życiu.

A teraz się pochwalę, bo na popołudniowych, moich wyjątkowych zajęciach z sześciolatkami miałam niezapowiedzianą hospitację i otrzymałam bardzo dobrą ocenę. Czyli jednak do czegoś się nadaję

Zostałam nauczycielką z przypadku i przypadło mi to do gusty, chociaż nie wiem czy na zawsze.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 18:41   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

A wątek belfrowski jest na społecznościach
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 18:48   #13
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
licencjat tez z przedszkolnej?
Licencjat z wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej. A Twoj?
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 20:13   #14
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
tak.boo dzisiaj czasy sa inne.praca z dziecmi wymaga studiow pedagogicznych.
to oczywiste. Źle mnie zrozumiałaś, pytałam bo ciekawi mnie, czy ulinka na licencjacie robiła tę samą specjalizację co teraz na mgr

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Licencjat z wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej. A Twoj?
ja całkiem z innej bajki, bo z pracy opiekuńczo-wychowawczej. No ale teraz realizuje moje największe marzenie, czyli WPiKZ
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 21:28   #15
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
to oczywiste. Źle mnie zrozumiałaś, pytałam bo ciekawi mnie, czy ulinka na licencjacie robiła tę samą specjalizację co teraz na mgr


ja całkiem z innej bajki, bo z pracy opiekuńczo-wychowawczej. No ale teraz realizuje moje największe marzenie, czyli WPiKZ
ok,zaden problem
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 22:38   #16
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Ashmira no właśnie tego trochę się obawiam, takiego podcinania skrzydeł. Znajoma koleżanki z roku uczy w gimnazjum matematyki, miała problemy z jedną z klas. Uczniowie notorycznie przeszkadzali w prowadzeniu lekcji, dziewczyna zrobiła im 2 kartkówki, a oni poszli do dyrektorki na skargę. Koniec końców pani dyrektor dała jej do zrozumienia, że powinna po prostu przyjść na lekcję, odbębnić ją i się nie przejmować.
Chyba nie takich rad powinno się udzielać początkjącemu nauczycielowi.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 22:48   #17
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

Cytat:
Napisane przez żaba :) Pokaż wiadomość
Ashmira no właśnie tego trochę się obawiam, takiego podcinania skrzydeł. Znajoma koleżanki z roku uczy w gimnazjum matematyki, miała problemy z jedną z klas. Uczniowie notorycznie przeszkadzali w prowadzeniu lekcji, dziewczyna zrobiła im 2 kartkówki, a oni poszli do dyrektorki na skargę. Koniec końców pani dyrektor dała jej do zrozumienia, że powinna po prostu przyjść na lekcję, odbębnić ją i się nie przejmować.
Chyba nie takich rad powinno się udzielać początkjącemu nauczycielowi.
Hmm...ciekawe..może pani dyrektor chciała podtrzymać młodą nauczycielkę na duchu ;-)

Ja dopiero studiuje, więc żadnym doświadczeniem pochwalić się nie mmogę i nic z praktyki poradzić. Ale na studiach właśnie zaprezentowano mi bardzo prostą metodę zapanowania ogólnie nad grupą ( w szczególności nad klasą szkolną). Metoda pewnie Wam znana - wcyhowanie bez porażek (tak bardzo króko mówiąc; jest taka książka, która całą metodę opisuje). Zastanawiam się, czy któraś z Was spróbowała ją stosować w praktyce...jeśli tak, to bardzo proszę podzielić się wrażeniami
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 07:49   #18
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wizażowe grono pedagogiczne ;)

dla poczatkujących nauczycielek mam wątek.prosze wypowiedzcie się w nim jako przyszli pedagodzy.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=283860

jak to wyglada z waszego doświadczenia,bo ja często spotykałam się z karami zbiorowymi w swojej przeszłości.w poprzedniej szkole syna ,też jeden nauczyciel stosował odpowiedzialność zbiorową tłumacząc jeden za że wszystkich,wszyscy za jednego.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.