Jedzenie w Wielkiej Brytanii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-17, 19:04   #1
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651

Jedzenie w Wielkiej Brytanii


Wątek ubraniowy już jest, kosmetyczny tez więc przyszedl czas na wątek jedzeniowy

Dzielmy się tutaj opiniami na temat różnych dostępnych w UK środkach spożywczych. Tych których w PL na pewno nie znajdziemy, tych które są spożywczym "must have" w UK albo tych które serdecznie polecamy lub których szukamy.

Ja jako pierwsza zadaje pytanie za 100 punktów:


Szukam sera na sernik Tylko takiego co bym nie musiała przekręcać przez maszynkę bo takowej nie posiadam jeszcze I czy któraś z Was widziała moze gdzieś "pałkę" do ucierania i tłuczenia ziemniaków ??

Polecam pesto z suszonych czerwonych pomidorów- super jako podkład pomidorowy do pizzy, bardzo naturalny smak, można dodać troche do spaghetti. Mam przepis na super spód do pizzy z książki kuchni włoskiej, jakby ktoś chciał mogę podesłać.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:11   #2
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Witam!
hmm..co do sernika to Ci nie pomogę bo wogóle za ciasta sie nie biorę(zamówilismy z tż-tem sernik w polskim sklepie)
co do jedzenia..jakoś ostatnio zachciało nam się spróbować czegos nowego i polecam fajitas..pychotka i pikantne, a i ostatnio z kuchni hinduskiej sosy Sharwoods(jakoś tak)..coż po najmniejszej linii oporu bo dodajesz tylko pierś z kurczaka i ryż.Polecam spicy tikka masala..ojoj pali jak diabli
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 07:40   #3
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Wątek ubraniowy już jest, kosmetyczny tez więc przyszedl czas na wątek jedzeniowy

Dzielmy się tutaj opiniami na temat różnych dostępnych w UK środkach spożywczych. Tych których w PL na pewno nie znajdziemy, tych które są spożywczym "must have" w UK albo tych które serdecznie polecamy lub których szukamy.

Ja jako pierwsza zadaje pytanie za 100 punktów:


Szukam sera na sernik Tylko takiego co bym nie musiała przekręcać przez maszynkę bo takowej nie posiadam jeszcze I czy któraś z Was widziała moze gdzieś "pałkę" do ucierania i tłuczenia ziemniaków ??

Polecam pesto z suszonych czerwonych pomidorów- super jako podkład pomidorowy do pizzy, bardzo naturalny smak, można dodać troche do spaghetti. Mam przepis na super spód do pizzy z książki kuchni włoskiej, jakby ktoś chciał mogę podesłać.
Jesli chodzi o ser to chyba tylko w Polskim sklepie-jesli masz gdzies kolo siebie to zajrzyj-powinni miec Nigdy sama nie robilam sernika-zawsze patrzylam lub pomagalam mamie,ale daaawno temu to bylo. Pamietam ze kupowala twaróg-ale twaróg trzeba zmielic..moze smietankowy by sié nadawal-sá takie w kostkach po 250g zmielone. Trzeba je tylko rozgrobnic-mozna widelcem. Uwielbiam sery-szczególnie biale serki smietankowe i wlasnie ten kraj tak mnie deneruje tym ze nie majá dobrych serów a o bialych wogóle moge zapomniec Kupilam kiedys angielski serek wiejski- i jakis taki bez smaku Tragedia!
Na szczéscie na dniach dostene paczke z moimi ulubionymi serkami-w tym Danio -Uwielbiam Danio ale Polskie sklepy odwiedzam bardzo zadko.
Pytasz o "palke" -z tym okresleniem pierwszy raz sie spotykam nie wiem czy chodzi Ci o taki "tluczek" do ziemniaków.. Podam linka ale fotka niezbyt wyrazna. Na zdjeciu jest zestaw "narzédzi" do kuchni. Czy chodzi CI o "takie cos" pierwsze z lewej?
Tu link:
http://direct.tesco.com/product/imag...100-5602Fa.jpg
Jesli masz na mysli cos podobnego to praktycznie w kazdym supermarkecie mozesz kupic-w Tesco, Sainsbury's , a tansze w funciakach
Pizze robilam 2 razy w zyciu-raz w szkole a 2 raz w domu ale nie wyszla wiec odpuscilam sobie-ale przeis podaj-spróbuje zrobic któregos dnia
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 10:03   #4
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Lovely girl to nie jest coś takiego. Ta pałka to coś takiego okrągłego drewnianego (bo metalowego nie spotkałam jeszcze). Jakbyś kule założyła na miniaturowy kij od miotły

W polskim sklepie jest twaróg taki najzwyklejszy ale jego właśnie trzeba zmielić więc nie wiem jak to będzie z tym sernikiem. No i nigdzie nie widziałam takiej zwykłej trzepaczki do ubijania białek. Wszędzie są takie które kiedyś mieli tylko szefowie kuchni

Bardzo dobre są też ryże na mleku firmy Muller.

A tescowego ryżu basmati nie kupujcie okropnie skleja się podczas gotowania.

Przepis na pizze podam później, jak skończę naukę
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 10:15   #5
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Lovely girl to nie jest coś takiego. Ta pałka to coś takiego okrągłego drewnianego (bo metalowego nie spotkałam jeszcze). Jakbyś kule założyła na miniaturowy kij od miotły

W polskim sklepie jest twaróg taki najzwyklejszy ale jego właśnie trzeba zmielić więc nie wiem jak to będzie z tym sernikiem. No i nigdzie nie widziałam takiej zwykłej trzepaczki do ubijania białek. Wszędzie są takie które kiedyś mieli tylko szefowie kuchni

Bardzo dobre są też ryże na mleku firmy Muller.

A tescowego ryżu basmati nie kupujcie okropnie skleja się podczas gotowania.

Przepis na pizze podam później, jak skończę naukę
Aaaa.. juz wiem o co Ci chodzi..mam to w Polsce,ale tutaj sie z tym nie spotkalam.
Czym sié rózni zwykla trzepaczka do bialek od tej co mieli szefowie kuchni? Wiem ze glupie pytania zadaje,ale tak jakos fajnie to wszystko opisujesz ze zaczynam sié gubic
Ryze Muller tez mi smakujá-najbardziej custard i strawberry.Jogurty tez majá dobre.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 11:27   #6
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

pierwsza z lewej to trzepaczka jak ja nazywam szefa kuchni (niekoniecznie z tą rączką do kręcenia) ta środkowa to taka domowa, dostępna w PL a ostatnia z prawej to chyba jakaś zabytkowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trzepaczki.jpg (74,6 KB, 11 załadowań)
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 11:36   #7
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
pierwsza z lewej to trzepaczka jak ja nazywam szefa kuchni (niekoniecznie z tą rączką do kręcenia) ta środkowa to taka domowa, dostępna w PL a ostatnia z prawej to chyba jakaś zabytkowa
Bez kitu Ja to mam skleroze i chyba zbyt zadko w PL przebywam(niestety to prawda) Zapomnialam ze takie trzepaczki(ta w srodku) kiedys byly(moze i sa nadal w PL dostepne) ja tez mam tá z lewej
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 11:46   #8
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Co do sera na sernik to widzialam ostatnio w Sainsburym, stał na półce obok cottage cheese i pisalo na nim ze to ser do pieczenia. Poza tym ja tez widuje te serki w duzych pojemnikach w pl sklepach bądź u hindusów co maja polskie produkty.

A co do pesto to moj chłop uwielbia danie z zielonym pesto. Smaże pokrojone piersi kurczaka na patelni, dodaje dużo pieczarów, żółtej i zielonej papryki, jak już jest gotowe to zalewam to pesto zielonym z dodatkiem jogurtu/smietany. Mieszam to z ugotowanym makaronem, posypac mozna startym serem. Pycha. A no i oczywisice zapomnialam dopisac by to przyprawic wedle smaku.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 13:44   #9
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

stysko w zasadzie to jak smakuje to zielone pesto? Jest bardziej słodki, cierpkie czy kwaśne? I jaką ilość mieszasz z tym jogurtem?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 16:43   #10
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
stysko w zasadzie to jak smakuje to zielone pesto? Jest bardziej słodki, cierpkie czy kwaśne? I jaką ilość mieszasz z tym jogurtem?
Hmmm kurcze trudno mi stwierdzic juz dawno tego nie robilam, na pewno nie jest słodkie ani nie kwaśnie idelanie kolorystycznie i smakowo pasuje mi tu papryka zolta i zielona.Ani tez nie jest ostre. Ja np smaze na patelni opakowanie piersi kurczaka pokrojone w kostke po jednej papryce i ok 1,5 sloiczka pesto z łyżka-dwoma łyzkami smietany badz jogurtu. Ostatnio kupowalam pesto w Lidlu i tez bylo dobre.Tak by kolor byl jasno zielony,wrzucam na to ugotowany makaron ten penee czy jakos tak mieszam razem,posypuje serem,czekam az sie stopi i gotowe. Moj chlopak polewa jeszcze sobie to majonezem I jeszcze co do pesta to nie polecam probowac ze sloika bo nie za smaczne i wogle wyglada jak zmiksowana trawa.
No i oczywiscie pieczarki tez dodaje zapomnialam dopisac.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 20:22   #11
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Olka spróbuj sera ''Quark'' mozna go kupic w tecso alo sainsbury. jest w 250g opakowaniach. Jest podobny do naszego śmietankowego twraogu, dobrze zmielony, wiec nadaje się idealnie, ja juz go używałam
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 14:05   #12
jutispruti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Wlasnie moja dziewczyna jest z polski i prosila zebym jej znalazl cos takiego jak "Palka" ale z tego co ja wiem, nigdzie w anglii nie mozna czegos takiego dostac...

Czy ktos moze widzial gdzie mozna takie cos kupic...a jak nie...czy jest jakas alternatywa do tego? Cos co mozna w anglii kupic...? Czy poprostu trzeba kupic drogi "food processor"...

Kupilem "pestle and mortar" zestaw ale to nie jest to samo...

Przepraszam za moj polski...

Dziekuje...
jutispruti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 14:15   #13
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

[quote=olka_222;6061679]Wątek ubraniowy już jest, kosmetyczny tez więc przyszedl czas na wątek jedzeniowy

Dzielmy się tutaj opiniami na temat różnych dostępnych w UK środkach spożywczych. Tych których w PL na pewno nie znajdziemy, tych które są spożywczym "must have" w UK albo tych które serdecznie polecamy lub których szukamy.

Ja jako pierwsza zadaje pytanie za 100 punktów:


Szukam sera na sernik Tylko takiego co bym nie musiała


Ola, ser na sernik w pudelku mozesz kupic w polskim sklepie w Consett niedaleko od Ciebie
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 09:37   #14
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

anaiss no niby conset nie jest daleko, ale to cała godzina jazdy w jedną stronę, i jak ostatnio tam byłam to akurat nie mieli dużego asortymentu. ALe jak nie dostane ani w Newcastle w polskim sklepie ani nie znajde tych serów o których dziewczyny pisały to pewnie się wybiorę i do conset.


jutispruti pałki na pewno nie znajdziesz w UK. Do tłuczenia ziemniaków idzie znaleźć alternatywne przybory kuchenne, natomiast do ucierania ciasta tylko i wyłącznie mikser albo food procesor. Sama na taki będę polowała na wyprzedażach

A może któraś ma już coś takiego i jest naprawdę zadowolona i chciałaby serdecznie swój polecić ?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 09:39   #15
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

A może któraś ma już coś takiego i jest naprawdę zadowolona i chciałaby serdecznie swój polecić ?
Wlasnie, wlasnie, ja tez sie szykuje na kupno takiego zestawu z mikserem, blenderem i innymi gadzetami, ale nie wiem ktory, pomocy
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 10:02   #16
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Olka spróbuj sera ''Quark'' mozna go kupic w tecso alo sainsbury. jest w 250g opakowaniach. Jest podobny do naszego śmietankowego twraogu, dobrze zmielony, wiec nadaje się idealnie, ja juz go używałam
Sylwunia3009 a ten ser "QUARK" mozna tak na surowo jesc? Pytam bo widze do pieczenia jest, a wymysly anglików sá czasem tak glupie ze nie zdziwila bym sie jak mozna by go tylko po upieczeniu zjesc

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
jutispruti pałki na pewno nie znajdziesz w UK. Do tłuczenia ziemniaków idzie znaleźć alternatywne przybory kuchenne, natomiast do ucierania ciasta tylko i wyłącznie mikser albo food procesor. Sama na taki będę polowała na wyprzedażach

A może któraś ma już coś takiego i jest naprawdę zadowolona i chciałaby serdecznie swój polecić ?
[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;6081205]Wlasnie, wlasnie, ja tez sie szykuje na kupno takiego zestawu z mikserem, blenderem i innymi gadzetami, ale nie wiem ktory, pomocy [/quote]
Ja z ciast to tylko te z torebki robie Do rozrabiania masy uzywam miksera który kupilam kiedys w Argosie za jakies 5 funtów i jest ok...pewnie sá i lepsze ale ten mi wystarcza Mam tez blender réczny i wiem ze kiedys uzylam go do jakiegos ciasta jak jeszcze nie mialam miksera i tez dal rade (Braun za jakies 10 funtów po promocji byl)
Nie wiem jak to jest z innymi ciastami-nie tymi z torebek. Pamietam ze moja mama zawsze ucierala tá "palká"ale czego teraz sie uzywa w zastepstwie Nie wiembo nie pieke ciast. Najlepiej to kupic w polsce i przywiesc palke
Dajcie tu swoje przepisy na ciasta dziewczyny. Moze sié zmotywuje i upieke
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 15:15   #17
anaiss
Raczkowanie
 
Avatar anaiss
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 246
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Ojej, myslalam ze mieszkasz blizej
Bylam dzisiaj w tym sklepie i niestety nie bylo juz tego sera na sernik, byl zwykly twarog.
__________________

anaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 15:15   #18
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Jeśli ktoś potrzebuje standardowego przepisu na sernik z brzoskwiniami to ja mogę dać, ale nie wierze żebyście go nie miały. Za to mam bardzo dobry przepis na piernik i ciasto drożdżowe bez wyrabiania Więc jak ktoś będzie chętny na pewno podam
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:25   #19
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś potrzebuje standardowego przepisu na sernik z brzoskwiniami to ja mogę dać, ale nie wierze żebyście go nie miały. Za to mam bardzo dobry przepis na piernik i ciasto drożdżowe bez wyrabiania Więc jak ktoś będzie chętny na pewno podam
Na co czekasz Olus???
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 17:42   #20
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

szybciej
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:42   #21
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

przepis na ciasto drożdżowe bez wyrabiania
składniki:
5 jaj całych
10 dag drożdży rozkruszyć (jak są sypki to całą torebeczkę wsypać)
1,5 szkl cukru pudru
1 szkl oleju
1 szkl zimnego mleka
5 szkl mąki,
składniki wrzucacie do miski w kolejności jakie są podane to jest bardzo ważne. Odstawiacie na 3 godziny w ciepłe miejsce wogóle nie mieszając, a po tym czasie mieszacie drewnianą łyżką, do uzyskania jednolitej masy. Wykładacie na blaszkę. Kruszonkę robi się z cukru kryształu, margaryny i mąki. Najpierw bierze się margarynę i ją tak jakby rozkrusza, dodaje się do tego cukru i maki wedle uznania, nie za dużo nie za mało i dalej się to wszystko miesza i rozkrusza i jak już będzie kruszonka gotowa to wtedy kruszy się ją na ciasto. Ja czasem dodaje aromatu waniliowego i rodzynek do ciasta a do kruszonki cukru waniliowego żeby dobry posmak był. Piecze się koło 40 min. w piekarniku 180-200 stopni.


fajny przepis bo ja baardzo lubię drożdżówkę ale tego wyrabiania ciasta nie nawidziłam od zawsze.

Na pierniczek:
2 szkl mąki, 1 szkl mleka, 1 szkl cukru, 0,5 szkl oleju, pół słoiczka dżemu, 2 jajka, 1 łyżeczka sody oczyszczonej, cynamonu, goździków zmielonych itp, cukier waniliowy, kakao.
Wymieszać wszystko piec na 200 stopniach przez 40-50 min

A dzisiaj widziałam w Tesco te sosy sherwoods i wyglądają zachęcająco, chyba po świętach się na nie skuszę

Dziewczyny a który z octów dostępnych w Tesco jest taki najbardziej zbliżony do polskiego?? bo jest ich tyle że na pewno się czymś różnią.

I możecie polecić jakieś dobre czerwone wino? Czy piekłyście kiedyś wieprzowinę z dodatkiem wina? czy różni się ona wówczas w smaku?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:55   #22
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Quark to jest normalny zmielony twaróg więc jak najbardziej można go jeść na surowo. Ja go używam też do nalesników. Co do octu to nie mam pojęcia, bo nie używam.
Wiem, ze Anglicy maja dziwne pomysły, ale to mój TZ uważa że takie łączenie składników jak my stosujemy jest bardzo dziwne. W domu on przeważnie gotuję, więc nie używam często angielskich produktów. Co jednak lubię to gravy. Niesamowicie proste do zrobienia, do gorącej wody wsypuje sie tye proszku ile sie chcę, zalęzy jaka gęstośc ma uzyskać, zmieszać i gotowe, jak za mało zawsze można dosypać.
i jeszcze jedno sticky toffee pudind, nieziemsko smaczny, ale musi być z tym ich budyniem- custard, w moim przypadku zimnym, ale moja mama np, woli gorący. Pycha
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:55   #23
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
przepis na ciasto drożdżowe bez wyrabiania
składniki:
5 jaj całych
10 dag drożdży rozkruszyć (jak są sypki to całą torebeczkę wsypać)
1,5 szkl cukru pudru
1 szkl oleju
1 szkl zimnego mleka
5 szkl mąki,
składniki wrzucacie do miski w kolejności jakie są podane to jest bardzo ważne. Odstawiacie na 3 godziny w ciepłe miejsce wogóle nie mieszając, a po tym czasie mieszacie drewnianą łyżką, do uzyskania jednolitej masy. Wykładacie na blaszkę. Kruszonkę robi się z cukru kryształu, margaryny i mąki. Najpierw bierze się margarynę i ją tak jakby rozkrusza, dodaje się do tego cukru i maki wedle uznania, nie za dużo nie za mało i dalej się to wszystko miesza i rozkrusza i jak już będzie kruszonka gotowa to wtedy kruszy się ją na ciasto. Ja czasem dodaje aromatu waniliowego i rodzynek do ciasta a do kruszonki cukru waniliowego żeby dobry posmak był. Piecze się koło 40 min. w piekarniku 180-200 stopni.


fajny przepis bo ja baardzo lubię drożdżówkę ale tego wyrabiania ciasta nie nawidziłam od zawsze.

Na pierniczek:
2 szkl mąki, 1 szkl mleka, 1 szkl cukru, 0,5 szkl oleju, pół słoiczka dżemu, 2 jajka, 1 łyżeczka sody oczyszczonej, cynamonu, goździków zmielonych itp, cukier waniliowy, kakao.
Wymieszać wszystko piec na 200 stopniach przez 40-50 min

A dzisiaj widziałam w Tesco te sosy sherwoods i wyglądają zachęcająco, chyba po świętach się na nie skuszę

Dziewczyny a który z octów dostępnych w Tesco jest taki najbardziej zbliżony do polskiego?? bo jest ich tyle że na pewno się czymś różnią.

I możecie polecić jakieś dobre czerwone wino? Czy piekłyście kiedyś wieprzowinę z dodatkiem wina? czy różni się ona wówczas w smaku?
Dziekuje za przepisy ale jeszcze ten na serink poprosze bo nie posiadam..mozesz nie wierzyc
Kurcze chyba wole jesc ciasta zrobione przez kogos.... az szklanka oleju??
Mam pytanko? Gdzie tu mozna kupic drozdze?
I co to sa te sosy sherwoods? Bo chyba mnie cos ominélo
Wieprzowiny jeszcze nie pieklam,ale robilam bigos i wlewalam wino takie jakie mialam w domu...pycha wyszedl
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2007-12-20 o 17:56 Powód: nie dzialajace "ludki" ;-)))
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:58   #24
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

zapomnialam napisać, bardzo często używam wina do mięsa, nadaje mu taki charakterystyczny posmak i zapach, a najlepiej to mi smakuje jak pomoczy się w takiej winnej marynacie przez pare godz, mięso jest wtedy kruche i soczyste.

Wino moje uubione to Sangria, słodkie, a oprócz tego to lubię wina,które maja napis merlot na butelce, zrobione sa wtedy ze śliwek, ale każdy woli co innego, więc radzę spróbować kilku.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:59   #25
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Quark to jest normalny zmielony twaróg więc jak najbardziej można go jeść na surowo. Ja go używam też do nalesników. Co do octu to nie mam pojęcia, bo nie używam.
Wiem, ze Anglicy maja dziwne pomysły, ale to mój TZ uważa że takie łączenie składników jak my stosujemy jest bardzo dziwne. W domu on przeważnie gotuję, więc nie używam często angielskich produktów. Co jednak lubię to gravy. Niesamowicie proste do zrobienia, do gorącej wody wsypuje sie tye proszku ile sie chcę, zalęzy jaka gęstośc ma uzyskać, zmieszać i gotowe, jak za mało zawsze można dosypać.
i jeszcze jedno sticky toffee pudind, nieziemsko smaczny, ale musi być z tym ich budyniem- custard, w moim przypadku zimnym, ale moja mama np, woli gorący. Pycha
Cale szczescie ze mozna jesc "na surowo" ..musze go spróbowac. Spytalam bo myslalam ze moze máki dodali czy cos..nikt nie wie co anglik wymysli
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 18:03   #26
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Sherwoods to z kuchni hinduskiej.Podsamzasz piers z kurczaka potem zalewasz to sosem i dusisz jeszcze troche az zmieknie miesko.podaje się z ryżem.maja swietny aromat i są pyszne.Polecam
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 18:27   #27
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Przepis na tradycyjny sernik z brzoskwiniami
Skłądniki:
Ciasto:
5 żółtek+5łyżek cukru
3 szkl mąki
1 kostka margaryny
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 puszka brzoskwiń (duza)

Nadzienie serowe:
0,5 kg sera, 0,5 kostki margaryny, 1 jajko, 1 budyń śmietankowy, 3/4 szkl cukru

Masę serową utrzeć lub zmiksować ze wszystkich skłądników na jednolitą masę.

Ciasto wyrobić z podanych składników (utrzeć jajka z cukrem, później wszystko dodawać)

Część ciasta odkładamy (tak 1/4)Pozostałą część wykładamy na blaszkę, na nie masę serową a na nią z kolei układamy brzoskwinie. Ubijamy pianę z białek dodając 0,5 szkl cukru pudru i zalewamy nimi brzoskwinie. Pozostałą część ciasta ścieramy na tarce na wierzch

Problem będzie tylko z tym ucieraniem bo jak ktoś nie ma ani pałki tak często tu wspominanej ani food procesor to będzie ciężko

lovely cała szklanka jakoś nigdy nie próbowałam dawać mniej, ale to jest przepis na całą dużą blachę, więc cyz ja wiem czy to dużo?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 23:14   #28
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Sernik na zimno: mascarpone cheese

Do pieczenia uzywaja (mozesz nie uwiezyc) philadelphia cheese.

Milego pieczenia.

Lovely drozdze mozesz kupic w kazdym supermarkecie na dziale z maka (zwykle) lub obok. Poszukaj Yeast.

Edytowane przez monikao
Czas edycji: 2007-12-21 o 23:21 Powód: dopisek
monikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 00:30   #29
Nemaya
Raczkowanie
 
Avatar Nemaya
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 66
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

a czy ktos wie gdzie (procz polskiego sklepu za ogromnie wygorowana cene) mozna dostac normalna kwasna smietane (12%, 18%)? ja na razie odkrylam kwasna francuska 30% ale to dla mnie za tluste i za sztywne a ich cream i double cream sa slodkie wiec do wiekszosci potraw sie nie nadaja... ehh...
Nemaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 10:14   #30
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Jedzenie w Wielkiej Brytanii

Hejka w Sainsbury's mozna znalezc cos takiego http://www.sainsburys.com/groceries/...=1199268610282 . Nie probowalam wiec nie wiem jak kwasna jest ta smietana.
__________________
I don't excercise.
If God had wanted me to bend over,
he would have put diamonds on the floor.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.