Czy rodzice Was bili? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 17:44   #1
PoisonQueen
Raczkowanie
 
Avatar PoisonQueen
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 427

Czy rodzice Was bili?


takie ot pytanie. Myślę, że walczymy z tabu, aten temat może zdziałać wiele dobrego.

Wiec. Jak to było w Waszych domach? Baliscie się rodziców? Bili Was? Może zdarzyło się tylko raz, a może wręcz przeciwnie- była to plaga?

I jeszcze jedno... jak myślicie. Czy takie zachowanie może mieć wpływ na dalsze życie dziecka?
__________________
"Miłość to coś najbardziej wolnego, co istnieje."
Edith Stein
PoisonQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:50   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Rodzice nigdy mnie nie bili, nawet się nie zdarzylo zeby mnie uderzyli jednak bałam się ich a raczej mamy. Ona łatwo wpada w gniew i mimo ze nigdy nie dopuściła się przemocy fizycznej to jednak sam jej krzyk i to jak łatwo potrafi zdołowac człowieka, wbić mu taką szpile w serce i potraktowac go jak smiecia zeby aż chciał umrzeć jest dla mnie straszne. To chyba nawet gorsze niż bicie - tak mi się wydaje.

Myślę, że każdy rodzaj przemocy ma wpływ na dalsze życie dziecka.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:51   #3
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Ja myśle ze takie zachowanie rodzicow ma zdecydowany wplyw na dziecko, na jego pozniejsze zycie.
Ja nigdy nie byla bita przez rodzicow i tak samo nie wyobrazam sobie bicia kiedys wlasnych dzieci.
Oczywiscie nie mowie tu o lekkim klapsie, ktore kazde chyba dziecko za cos dostalo.
Mysle ze bicie nic nie daje, ale za to budzi jeszcze wieksza agresje wsrod dzieci i strach.
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:53   #4
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Czy rodzice Was bili?

ojciec nigdy. od matki zdarzyło mi się dostać, i co najsmieszniejsze, nie we wczesnym dziecinstwie, ale od ok. 12 roku zycia, kiedy notorycznie dochodziło między nami do scysji.

czy wplynelo to na mnie jakos? generalnie średnio, malym dzieckiem juz nie bylam; jedynie zaczęłam inaczej postrzegać matkę, zauważyłam, jaka nerwowa i porywcza z niej osoba, z ktora nie da się nijak dojsc do porozumienia. nie raz bardziej raniły mnie jej słowa niż czyny, ktore zawsze brałam sobie mocno do serca, jednoczesnie nie dowierzajac, ze teoretycznie najblizsza mi osoba tak potrafi..
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:54   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Cytat:
Napisane przez PoisonQueen Pokaż wiadomość
takie ot pytanie. Myślę, że walczymy z tabu, aten temat może zdziałać wiele dobrego.

Wiec. Jak to było w Waszych domach? Baliscie się rodziców? Bili Was? Może zdarzyło się tylko raz, a może wręcz przeciwnie- była to plaga?

I jeszcze jedno... jak myślicie. Czy takie zachowanie może mieć wpływ na dalsze życie dziecka?
Takich tematów juz troche było i wcale nie sa tutaj tabu. Mnie najbardziej utkwił w głowie temat w którym ktos napisał, ze niektóre dzieci już sie rodzą wredne i rodzice (matki) musza je lać, bo nie ma innego wyjścia. Smutne strasznie.

Nie, nie byłam bita. Nie bałam się rodziców ale respekt czułam.
Tak, bicie dziecka może wpłynąc na dalsze życie dziecka. Wszelka przemoc czy to fizyczna czy psychiczna wpływa na ludzi którzy sa jej poddani.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:01   #6
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Jak rozrabiałam, to zdarzyło mi się dostać klapa w dupę od taty. Co prawda paskiem, ale nie uderzył mnie nigdy tak, żebym miała siniaki. Było to raczej po to, żebym najadła się wstydu, niż, żeby bolało. Jak byłam niegrzeczna, bałam się, że tata może mi dać klapa, ale nie uważam, żeby to miało wpływ na moją psychikę. Moi rodzice są dobrymi ludźmi, a że czasem należało mnie ukarać- ja to rozumiem i podejrzewam, że moje dziecko też, jak narozrabia, dostanie ode mnie w dupę, skoro słowa nie będą do niego docierały.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:02   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Kazde zachowanie ,slowo ma wplyw na dziecko co do bicia to roznie to jest pojmowane chodzi o zbicie czy klapsa?

ja dostalam jednorazowo kkilka razy w tylek,za co nie pamietam ,mialam mniej niz 5 lat ,wiem o tym z opowiadan.
nie mam o to zalu widac nie dalo rady inaczej,rodzic tez czlowiek ,nie znam okolicznosci ,itp.oczywiscie zaraz ktos powie ze tak mozna tlumaczyc bicie ,nie nie mozna bo klaps to nie to samo co bicie do krwi,z lamaniem kosci,wstrzasem mozgu itd.

czy mialo to na mnie wplyw? nie sadze.

rodzicow sie nie balam ale respekt byl szczegolnie przed ojcem ktory nie musial uzywac sily fizycznej aby "wymusic" jakies zachowanie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 18:08   #8
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Kazde zachowanie ,slowo ma wplyw na dziecko co do bicia to roznie to jest pojmowane chodzi o zbicie czy klapsa?

ja dostalam jednorazowo kkilka razy w tylek,za co nie pamietam ,mialam mniej niz 5 lat ,wiem o tym z opowiadan.
nie mam o to zalu widac nie dalo rady inaczej,rodzic tez czlowiek ,nie znam okolicznosci ,itp.oczywiscie zaraz ktos powie ze tak mozna tlumaczyc bicie ,nie nie mozna bo klaps to nie to samo co bicie do krwi,z lamaniem kosci,wstrzasem mozgu itd.

czy mialo to na mnie wplyw? nie sadze.

rodzicow sie nie balam ale respekt byl szczegolnie przed ojcem ktory nie musial uzywac sily fizycznej aby "wymusic" jakies zachowanie .
Widzę, że szczególnie dzieci mają respekt przed ojcami. U mnie w domu podobnie było. Moja mama mogła prosić, mówić. Wystarczyło, że tata spojrzał i już się wiedziało wszystko.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:11   #9
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Jak byłam dzieckiem, to nie dostałam ani razu.
Jakoś jak zaczęłam dojrzewać i się awanturować, to czasami ojciec mi coś robił. Szarpał, popychał, wywalał z pokoju. Bać to się w ogóle nie bałam, zdarzało mi się naprawdę coś obraźliwego mu wtedy powiedzieć, czy szarpać się razem z nim. Ja sie tak łatwo nie dam.
Na szczęscie to się zdarza naprawdę rzadko, bardziej mnie ranią jego słowa, nie mogę nawet spokojnie stanąć przed lustrem, bo już mi powtarza ze i tak brzydka jestem. Teksty w stylu: jesteś nikim, nie jesteś moją córką, jesteś głupia, marnuje na ciebie pieniądze są na porządku dziennym. Jeszcze ostrzejsze słowa również padały.
Aha i dodam, ze awantury sie zaczynają w stylu: "zjadłaś moją bułkę"

Czy to jakoś na mnie wpływa? nie, bo nie biorę sobie tego do serca. Moża tylko czasami o tym myślę.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:45   #10
PoisonQueen
Raczkowanie
 
Avatar PoisonQueen
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 427
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Moim zdaniem takie słowa w stylu 'jesteś beznadziejna, jak to robisz?, itd itp, są straszliwie destrukcyjne.
__________________
"Miłość to coś najbardziej wolnego, co istnieje."
Edith Stein
PoisonQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 18:54   #11
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Cytat:
Napisane przez PoisonQueen Pokaż wiadomość
Moim zdaniem takie słowa w stylu 'jesteś beznadziejna, jak to robisz?, itd itp, są straszliwie destrukcyjne.
Oczywiście, że tak, szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie,żeby mój ojciec się tak do mnie odzywał.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 18:58   #12
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Czy rodzice Was bili?

W tyłek zostawałam od obojga rodziców we wczesnym dzieciństwie. Mama uderzyła mnie raz jak byłam starsza, od ojca obrywałam sporadycznie, jednak mam od nich spokój od wielu lat - teraz pałeczkę przejęła siostra.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:06   #13
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Parę razy dostałam, ale to były tak pojedyncze przypadki, że dokładnie pamiętam za co... Trochę to porażające, że pamiętam jak dostałam na tyłek od ojca po kilkunastu latach.

Raz w wieku 7 nie przeczytałam do końca czytanki, raz w wieku 10 lat zrzuciłam piłką ślubny zegar rodziców i kiedyś jeszcze dostałam w nogę klapką od much, ale za co nie pamiętam... Więcej nie pamiętam, ale być może w młodszych latach też dostawałam klapsy

Generalnie nie traktuję tego jako przemocy - dostałam te trzy razy, bo widocznie zasłużyłam wtedy... Może dzięki temu byłam zawsze grzecznym dzieckiem, nie sprawiałam żadnych problemów wychowawczych?

Rodzice zawsze mnie traktowali bardziej po partnersku. Mogłam negocjować godziny powrotów, wyjść na imprezę. Właściwie mogłam wszystko, byle by powiedzieć, gdzie idę, z kim i o której mniej więcej wrócę.

Rodzice nie stosowali żadnych kar, zakazów, a mimo to potrafiłam się dostosować i być posłuszna. Od 18 roku życia tylko właściwie informuje rodziców, że wychodzę, nie wiem kiedy będę, mam telefon w razie czego...

Ale trochę odbiegłam od tematu Więc generalnie rodzice mnie nie bili i w ogóle w mojej rodzinie nie zauważyłam, żeby ktoś stosował przemoc wobec dzieci.


Ale nie raz tak z kumpelami gadamy, że kiedyś jak byłyśmy młodsze to czułyśmy ten niebywały respekt i szacunek do rodziców. Teraz jak widzę to całe pseudo bezstresowe wychowanie to śmiać m się chcę. Dostał by jeden z drugim na tyłek to od razu, by wiedział jakie są granice.

Nie jestem za ''praniem'' dzieci, ale czasem porządkowy klaps niektórych nieznośników ustawił by do pionu.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:11   #14
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Dostałam raz w życiu- za nie poinformowanie Mamy o wywiadówce...Nie było to nic wielkiego.Był to jednak pierwszy i ostatni raz.
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:22   #15
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Nie bili mnie.
Ogólnie mialam i mam dośc bezstresowe wychowanie.
Mama jak bylam dzieckiem czasami dala mi klapsa a tata nigdy mnie nie tknal nawet
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:24   #16
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Czy rodzice Was bili?

pamietam ze raz dostałam po pupie od mamy, mialam moze z 9/10 lat, powiedziałam jej ze odrobiłam lekcje i mnie wykryła ze kłamie
tata mnie nie bił nigdy
samo dawanie klapsów w moim przypadku nie pozostawiło jakiegoś śladu, mysle ze klaps sie należy
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:57   #17
olinkaaa
Zadomowienie
 
Avatar olinkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 551
Dot.: Czy rodzice Was bili?

W dzieciństwie zdarzyło mi się dostać klapsy od mam czy taty za bójki z siostrą i nie uważam by miało to jakikolwiek wpływ na moje dalsze życie. Przynajmniej nauczyłam się na ile mogę sobie pozwolić
__________________



"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
G.G. Marquez


olinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 22:35   #18
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Czy rodzice Was bili?

powody, ktore tu wypisujecie sa porazajace
Uderzyli mnie bo nie doczytalam czytanki, nie odrobilam lekcji...

naprawde blahe
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 22:51   #19
abram6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 74
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Cytat:
Napisane przez olinkaaa Pokaż wiadomość
W dzieciństwie zdarzyło mi się dostać klapsy od mam czy taty za bójki z siostrą i nie uważam by miało to jakikolwiek wpływ na moje dalsze życie. Przynajmniej nauczyłam się na ile mogę sobie pozwolić

Mnie taz ojciec pobil po pijaku ale tylko raz, zlomal mi nos ale sie zrosl bez pomocy lekarza.
abram6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 23:18   #20
abram6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 74
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Ee tylko 1 raz , nosil mnie na barana , odrabial ze mna prace domowe, kleil zabawki i przytulal w nocy jak niewiadomo czemu sie balem
abram6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 07:42   #21
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Ja ostatniego klapsa jakiego pamiętam dostałam od taty w wieku ja wiem.. 5 lat? Nie dostawałam często klapsów ale ten był wyjątkowo niezasłużony. Pamiętam, że byli goście a ja chciałam coś tacie powiedzieć i chodziłam za nim mówiąc "tato..tatooo" a on mi dał strzała w dupe, że mu zawracam głowe :/ nawet się nie poryczałam, bo nie bolało ale pamiętam to do dziś

U mnie rodzice bardziej stawiali na rozmowy niż bicie a że ja byłam spokojnym dzieckiem to dzieciństwo minęło mi bez strachu
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 07:54   #22
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Czy rodzice Was bili?

nie, rodzice mnie ani mojego brata nie bili

raz w zyciu dostałam pasem w tyłek od taty bo mu pyskowałam, miałam wtedy z 8 lat (szczerze, to nalezało mi się)
gdy cos było nie tak z moim zachowaniem to zawsze były krzyki (zwłaszcza mamy) i ostre pogadanki ale do rękoczynów nie dochodziło
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 08:27   #23
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Czy rodzice Was bili?

mnie również rodzice nie bili. jak byłam bardzo mała, to jak coś przeskrobałam takiego mega, to jakiegoś klapsa dostałam. I podobnie jak w przypadku Kattie7, też zdarzały się krzyki, ale jednak uważam że dzięki rodzicom udało mi się wyjść na ludzi, chociaż różnie to bywało
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 08:30   #24
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Ja swego dziecka nie uderze,zbyt wrażliwa jestem i za spokojna.

Edytowane przez 201605041146
Czas edycji: 2009-11-02 o 07:30 Powód: zbyt smutne
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 08:54   #25
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Czy rodzice Was bili?

mama tak. Sznurem od żelazka, rzemieniem, ręką.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 09:52   #26
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Parę razy oberwało mi się od taty, od mamy rzadziej. Ale to było na zasadzie klapsa, nikt mnie nie katował.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:02   #27
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Czy rodzice Was bili?

ja pamiętam jeden raz, za jakieś głupstwo, uważam że reakcja mamy była nieadekwatna, po prostu musiała się na kimś wyżyć, padło na mnie ale to było dość mocne bicie.
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:04   #28
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Nie,rodzice wychowywali mnie bez bicia,w życiu nie dostałam nawet klapsa i to byl duzy błąd
jako nastolatka sprawialam olbrzymie klopoty wychowawcze,nawet teraz gdy dorosłam zdarza mi sie w taki sposób odezwać do rodziców ze moj chlopak musi mi zwracac uwage.

Pamietam ze nigdy nie pozwalano nam(dzieciakom)chodzic samemu nad rzeke,inni nie chodzili bo bali sie lania,ja chodzilam bo co mogli mi za to zrobic?zakazac oglądania telewizji przez tydzien?nie dawac cukierków przez jakiś czas?skutecznośc tych kar byla taka ze dwa razy sie topilam,raz wyciagłl mnie z wody jakis rybak a drugi raz babcia ktora przeczuła ze ide nad rzeke i poszla za mną.


Nie wiem czy będę bila swoje dzieci.
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:29   #29
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Raz dostałam po tyłku, ale z tego co pamiętam to chyba raczej żebym się wstydu najadła niż żeby mnie bolało.
Ale dla takiego nigy nie bitego dziecka ten jeden klap to był szok
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:31   #30
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Czy rodzice Was bili?

Bił mnie tata, za błahostki.

Mama w życiuu.. ona jest rozsądna przemoc do niczego nie prowadzi.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 13:55:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.