Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-20, 17:52   #1291
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Jestem jedną z ostatnich mam kwietniowych i trochę was podczytuję, bo wiekowo bliżej mojej Basi do waszych maluchów.

Agulan, smaruj cały czas te zmiany Bepanthenem. Mojej córce takie zmiany na uszkach i twarzy utrzymywały się ok. trzech tygodni po wyeliminowaniu białka krowiego i jajek. Bepanthen bardzo je łagodził. To są typowe zmiany skazy białkowej. Takie same zmiany skórne pojawiły jej się też na rączkach i nóżkach. Utrzymują się w szczątkowej ilości do teraz, a nabiału nie jem ponad miesiąc. Smaruję je kremem specjalnym Emolium i powoli, powoli znikają.

Przy skazie trzeba czytać składy. Jak produkt zawiera coś z tych wymienionych przez Monię (nawet w śladowych ilościach), to niestety trzeba go odstawić. Musiałam przez to BARDZO zmienić dietę i sposób myślenia o odżywianiu (uwielbiam nabiał).
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 18:32   #1292
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

nasza mała prawdopodobnie już sobie taką tradycję ustawiła ze w dzień spokojna a po kąpieli nam daje przedstawienie drze się w niebogłosy i zasypia dopiero jak już zmęczona jest tak ze nie ma siły krzyczec
powiedzcie mi moje drogie jaką szczepionkę wybrałyscie dla maluchów? ta kompleksowa najdroższa wydaje mi sie lekko przesadzona... Może wystarczy ta standardowa za 130 zł??
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 18:53   #1293
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

sybilla - ja wybralam standardowa bezplatna. wole potem pneumokoki zaaplikowac.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:32   #1294
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Dziewczyny w ktorym tygodniu zdejmowane mialyscie szwy? albo same sobie wyciagalyscie? (mam na mysli te ktore rodzily naturalnie oczywiscie)Ja na zew juz nie mam tylko wew- ciagna jak cholera, ale we wt mina dopiero 4 tyg po porodzie, na wizyte do gina kazali isc w 6 tyg wiec sie zastanawiam czy jest sens isc 2 tyg wczesniej, moze wew dluzej sie goi... pojscie do lekarza to dla mnie cala wyprawa nie chcialabym isc na darmo... nie wiem co robic, moze przemecze sie jeszcze
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:36   #1295
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Kjane - jak ty daljesz radę tym odciągać? - dla mnie to jest za brutalne, mam laktator inny, tamten jest łagodniejszy i u mnie skuteczny, ale tamten w życiu nie będę używać, chcoiaż pewnie u ciebie się sprawdza skoro massz mało pokarmu
teraz już nie uzywam go - ale na początek na rozbudzenie latkacji sprawdził sie doskonale - dzięki niemu też wyciągneły mi się sutki i teraz Synek ma łatwiej chwytać i ssać - nie polecam tego laktatora do odciągania dużej ilości pokarmu - można się zameczyć ale n apoczatek jest OK

Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie jak to u Was było z witaminka D?Dostałyscie recepte lub polecenie zakupienia jej przez lekarzy?Moja kolezanka sie zdziwila ,ze mój synek ma 3 tygodnie i nie podaje mu witamyny.Nikt mi nie powiedzial ani w szpitalu ani w przychodni.Moze juz od dawna powinein ja brac?
Alusia ja dostałam receptę na witaminkę D od Pani doktor - wypisała ja nam podczas wizyty domowej - mnie kazała podawać jak mały skończy 2 tyg. - dlatego już ja łyka
Jak dostawałam wypis Huberta ze szpitala to na tej karcie było zapisane w zaleceniach o podawaniu witaminy D.

Mój maluszek na razie nie ma żadnych krostek tzn takich żeby pokrywały buźkę - ma 4 krostki na buzi - białe, smaruję je spirytuskiem ale jak na razie nie znikają a i wiecej ich tez nie ma więc to nie skaza białkowa. Wcinam ser biały i jogurty tak jak w ciąży - mam nadzieje ze maluszkowi nic nie będzie jak do tej pory.
Hubert ma na szyi krostkę - taki krwiaczek- podobno ma to zniknąc a gdyby się powiększało to mam szybko do lekarza sie zgłosić.
Czy wasze Dzieciaczki mają jakieś znamiona na ciele albo własnie takie krwiaczki?

Sybillla jesli chodzi o szczepionki to my na razie wybralismy podstawową - ja nie mam przekonania do tych nowości - typu rotawirusy i pneumokoki.
Oczywiści eboję sie troszke żeby póxneij maluszkowi nic nie było a ja zebym nie miała powodów do wypominania sobie ze mogłam a nie zaszczepiłam
Porozmawiam jeszcze o tych szczepionkach na wizycie - jak pójde z maluszkiem na pierwszą szczepionke

A u nas dzisiaj wreszczie odpadła pempowinka od pępusia
Schowałam sobie ja na pamiątkę
Hubert dzisiaj wieczorem troszkę marudził - nie wiem czy to była kolka - pomogało noszenie na rękach i klepanie po pupie, trwało to około godzinki a później przeszło i zasnoł...
Oby nie było tego więcej

Ile macie butelek do karmienia? i jakiej firmy?
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:49   #1296
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
o kurcze, a mój ma od pirwszego dnia... ale taka bardzo płaską (własciwie tego poduszką wręcz nzwać ine mozna). jak byl niżej to dużo ulewał (mimo że caly materacyk podniosłam wyzej)
Lekkie podniesienie to chyba ok, tu chodzi o to, zeby nie klasc dziecku super puszystej poduszki, zeby glowka nie byla za wysoko w stosunku do reszty ciala


Ktos pisal, ze pupcie mozna smarowac maka ziemniaczna??? Czy zamiast tego moge zasypka alantan? Jakie wlasciwosci ma ta maka?? Przypuszczm, ze cos z krochmalem
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:52   #1297
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Kjane ja mam Playtex to nie sa takie butelki zwykle tylko takie na wklady jednorazowe ktore wyrzucarz po jednym urzyciu, maja bardzo dobre smoczki na to, ksztalt i miekkosc jak najbardziej zblizona do ksztaltu sutka, maly chwycil prawie od razu innych nie chcial. A karmienie z butelki trwa dluzej niz z cycuszka, a podobno sie mowi ze latwiej leci...heh
A co do krwiaczka Sebastian ma na glowce sporego od urodzenia, teraz sie tak splaszczyl i rozszedl na boki, lekarz mowi ze nawet kilka miesiecy moze byc
Sebastian ma zwykle wieczorne marudzenie,zastanawiam sie czy to cos brzuchem czy tylko takie marudzenie ale chyba marudzenie bo nie krzyczy az tak zawziecie i da sie go uspokoic na raczkach zwykle nie lazimy z nim po domu a tylko trzymamy albo delikatnie bujamy, pomarudzi usypia kladziemy do lozeczka krzyczy wiec procedura od nowa trzeba poprzytulac jak sie nieco uspokoi nakarmic i wtedy zwykle juz idzie lulac
Karolakep mi szwy zaczely wylazic ok 1,5 tyg po, ale i tak mi sie nie zroslo w jednym miejscu pisalam juz o tym nowy image hehe
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 22:04   #1298
Agusia_pa2
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_pa2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 020
GG do Agusia_pa2
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Suziaa coś mi się zdaje że to nie ząbkowanie...moja robi dokładnie to samo....rączki cały czas w buzi i się ślini...
A to wyglada tak... dokładnie teraz tak robiła hehehe a najedzona była napewno..
__________________
Moje skromne PAZURKI i BLOG PAZURKOWY

Moje ROBÓTKI RĘCZNE

WIKUSIA I JULCIA MOJE KRÓLEWNY






Agusia_pa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 23:04   #1299
suziaa
Rozeznanie
 
Avatar suziaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 662
GG do suziaa
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

mówiocie że to nei ząbowanie? a ja myslę że tak i w ten sposób sie przygotowuje na zabki a ślini sie jakiś miesiac:/
ja na ta chwile używam 6 butelek: 2tomme tippee, 1nuby z wykrywaniem ciepła+antykolkowa ktorej nie uzywalam bo ma trojprzeplywowy smok a malemu za trudno sie go ssie, 3canpol(tylko do herbatki mam) i 2canpol lovi(w tym jedna do herbatki taka gumowa) i kilka zwykłych z biedronki na wszelkie w.
kjane-moj ma na karku tzw uszczypniecie bociana ale wiem ze to zniknie po ok roku no i ma przekrwione powieki ale tez mowia ze to ok roku minie.
monia-dzieki za info to mi bardzo pomoze jak mozna mieszac..u mnie lipa strasna byla dzisiaj bo odciagalam o 22 i bylo tego cale 50ml:/ ale dawalam malemu w ciagu dnia dwa razy wiec moze dlatego.
alusia-ja nie miałam recepty na wit d3, zaczelam ja podawac jak maly skonczyl miesiac op 1 kropelce po kapieli na lyzeczce lub na sutku. przez jakis czas podawalam mu dwie kropelki bo niby silny i duzy chlopak itd ale poszlam do innego lekarza i kazal dawac 1 krople bo mleko sztuczne ją ma no i duzo slonca.
aguska-ja podusie daje mu od niedawna a to dlatego ze sie wkurza jak lezy na plasko bo malo widzi ale mam taka z ikei dla niemowlat ktora on uwielbia a jest plaska. ma tez druga z pierza kaczego ale jak sie polozy to sie ugniata i tez prawie plasko. przez dwa miesiace lezal bez poduszki. fajne sa takie specjalne kliny szkoda ze nie kupilam.
suziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 23:22   #1300
Beatka1984
Raczkowanie
 
Avatar Beatka1984
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 242
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez sybillla Pokaż wiadomość
nasza mała prawdopodobnie już sobie taką tradycję ustawiła ze w dzień spokojna a po kąpieli nam daje przedstawienie drze się w niebogłosy i zasypia dopiero jak już zmęczona jest tak ze nie ma siły krzyczec
powiedzcie mi moje drogie jaką szczepionkę wybrałyscie dla maluchów? ta kompleksowa najdroższa wydaje mi sie lekko przesadzona... Może wystarczy ta standardowa za 130 zł??
Ja szczepię właśnie tą za 130 ( 5 w 1 bo na żółtaczkę szczepię na książeczkę RUM ) i za 280 pneumokoki ( 3 dawki co 6 tygodni i 4 w drugim roku życia.
Wydatek straszny bo co 6 tygodni 410 zł ale na chrzest mały sam zebrał 850 więc nie jest tak źle - ale było powiedziane, że nie chcemy prezentów tylko kasę na szczepienia.
Beatka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 08:17   #1301
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Ktos pisal, ze pupcie mozna smarowac maka ziemniaczna??? Czy zamiast tego moge zasypka alantan? Jakie wlasciwosci ma ta maka?? Przypuszczm, ze cos z krochmalem
ja zamiast maki używam własnie tej zasypki - jest naprawdę dobra. a talkowanie mąką lub kąpiel w krochmalu to właściwie to samo...

znamiona - mój nie ma, ale na karku pod włoskami ma taki jakby podatne na czerwienienie miejsce (jak się robi zły lub płacze to jest czerwone jakby miał oparzenie - ja tez tak mam, takie jakby znamię)

butelki - mam 2 małe (120 ml) - canpol i baby ono, 2 duze (230 ml) canpol lovi. małych najczęsciej używam do herbatki.

karolakep: szwy- miałam 2 na zewnątrz więc powiem że zdejmowane miałam w 4 dobie. nie wiem jak te wewnętrzne, może dłużej trzeba czekac. ale jak cie ciagna to wydaje mi sie ze mozna by siagnac. albo idz w nastepnym tygodniu (ja szlam w 5 tyg połogu do gina) i od razu sciagniesz. zalezy jak sie tam wewnętrznie czujesz.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 12:45   #1302
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Szczepienia - ja szczepie tą 5w1.

Szwy miałam rozpuszczalne więc w tej kwestii nie pomogę.

Szymon nie ma żadnych znamion ani krwiaczków.

Ja mam 2 butelki Dr Browns (240ml i 60ml) i 1 Lovi - ale z tej Lovi żadko pije bo mu za mocno leci.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 12:49   #1303
malami112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: opolskie/Brzeg
Wiadomości: 198
GG do malami112 Send a message via Skype™ to malami112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Z tyłu nad szyją, na karku, lub nad karkiem zaczerwienienie to tzw uszczypnięcie bociana. Niby starsi ludzie mówią, że tylko dzieci po naturalnym porodzie je mają, ale ja nie wierzę, bo mój Miko jest po cc i też ma to zaczerwienienie.
Dzisiaj kolejny raz byłam u pediatry, małego wysypało jak nigdy dotąd, ale już jest troszkę lepiej. Zdecydowaliśmy o całkowitym odstawieniu małego od piersi. I wiecie co, zawsze miałam nadzieję, że będę długo karmiła piersią a jednak się cieszę, mimo rygorystycznej diety ciągle go tak mocno wysypywało a nie powinno. Lekarze mówili, że mogą być nawroty, ale nie takie jak mój mały dostał. Zawsze miał wysypkę i już, a teraz uszka prawie naderwane, ropa za uszami, biedaczek A od miesiąca zero czegokolwiek co ma nabiał. Może być uczulony też na gluten albo mieć częściową nietolerancję laktozy

Ale miałam jeszcze lepszy numer w piątek u lekarza. Poszłam z małym i z sobą bo mi mały tak pogryzł brodawki, że bepanthen nie pomagał w ogóle. Pytam o jakąś maść i mi przepisał jakąś tam. Kupiłam, ale nie smarowałam się jeszcze bo przeczytałąm na ulotce, że podczas karmienia nie wolno. Po czym koleżanka farmaceutka mi powiedziała, że absolutnie nie można jej stosować przy karmieniu. Dzisiaj byłam u ginka po bromergon i on mi powiedział, że tą maścią mogę zacząć smarować brodawki dopiero jak całkowicie odstawię malucha. Dzisiaj poszłam do naszego pediatry (który jest dyr. naszej przychodni i zatrudnia tego co był za niego w piątek) i jak mu to powiedziałam to się tak wkurzył, że jak wyszłam z gabinetu to on też wyszedł i do niego dzwonił... Powiedział mi też, że dobrze, że przeczytałam ulotkę i nie posmarowałam się nią bo mogłabym zatruć maluszka I jak tu wierzyć lekarzowi????
__________________

malami112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 14:54   #1304
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
Dziewczyny w ktorym tygodniu zdejmowane mialyscie szwy? albo same sobie wyciagalyscie? (mam na mysli te ktore rodzily naturalnie oczywiscie)Ja na zew juz nie mam tylko wew- ciagna jak cholera, ale we wt mina dopiero 4 tyg po porodzie, na wizyte do gina kazali isc w 6 tyg wiec sie zastanawiam czy jest sens isc 2 tyg wczesniej, moze wew dluzej sie goi... pojscie do lekarza to dla mnie cala wyprawa nie chcialabym isc na darmo... nie wiem co robic, moze przemecze sie jeszcze
Szwy zdjeli mi w 4 dobie i zostały mi rozpuszczalne.nikt mi nie powiedzial ,ze je tez lepie zdjac !męcze sie ,wystaje nitka ale za krotka zeby ja zlapac.zapislam sie do lekarza na srode.Niech obejrzy to dokladnie.kolezanka mi jakis glupot naoopowiadal ,zebym sie spieszyla ze zdjeciem ich bo tam zaczna gnic!Idzie mi 4 tydzien pologu to po 6 i tak
tzreba sie bedzie wybrac po raz kolejny nie?

SZCZEPIENIA-my wybralismy te bezpłatne.
ZNAMIONA<KRWIACZKI-moj mały ma naczyniaka pod pachą.Pediatra powiedziala ,ze bedziemy to obserwowac.

Do tej pory były tylko spacerki z wozkiem .Wczoraj zgadalismy sie ze znajomymi na temat fajnego lokalu w okolicy.Ubralismy małego ,w fotelik i pojechalismy.Marcelek grzecznie spał w ogrodzie przy lokalu.Sama w to nie wierzyłam ,ze sie odwazylismy.myslalam,ze pierwsze takie wysjcie z nim to bedzie planowane itd .a tu spontan i najlepiej.Wszyscy zamowili sobie konkretne jedzonko a ja tylko nalesniczki z jabłkami i karmi.buuuu
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 15:20   #1305
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Wspolczuje wszystkim ktorych dzieci maja krostki, a najgorsze jest to ze nie wiadomo od czego alergie u dzieci to meksyk moja ma na buzi ale malutko, bezbarwne (nie czerwone, kolor skory nie wiem co to jest, wielkosc kaszki ,do lekarza idziemy za 2 tyg to sie spytam co to...)

Co do wit D, polozna mi powiedziala ze teraz pediatra decyduje czy podawac dziecku czy nie, czy jest taka potrzeba, ze kiedys wszystkim bezwzglednie podawano a dzis tylko jak jest wskazanie jedynie witK wszystkim dzieciom sie podaje bezwzglednie, nie wiem, pewnie co specjalista to inna gadka...

Co do szwow- dziekuje za wszystkie odpowiedzi bylam dzis w poradni K, musze czekac do przyszlego tyg zeby zapisac sie na za 2 tyg akurat bedzie 6 tydzien po porodzie nie mam wyjscia, prywatnie nie ide- wystarczy ze w ciazy wydalam majatek na wizyty...bede sie oszczedzac, moze wytrzymam...Jak nie urok to sraczka, jak wyleczylam cycki to tylek mi dokucza

aguskaa polecam smarowac pupe (przy samym odbycie) mascia bephanten - nastepnego dnia nie ma doslownie nic, a na potowki - przy przewijaniu posypac troche pupke mąką ziemniaczana- to dziala

kmat
Twoj maluszek cudny!!!!!!

Kjane moja mala ma "uszczypniecie bociana" na lewej powiece...

malami112 co do Twojej wizyty u lekarzy w sprawie piersi..jestem w szoku dobrze ze matki jeszcze swoj rozum maja...
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 15:29   #1306
barbaratwarowska
Raczkowanie
 
Avatar barbaratwarowska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 310
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

co do znamionek to Olcia ma jakiegos 0,5 cm naczyniaka na pleckach, polozna mowi ze to bedzie rósł ale do czwartych urodzinek zniknie, i tak wlasnei sie stalo z moja starsza córka, tez miala takiego naczyniaka na udzie, za miesiac konczy 4 lata i po naczyniakuani sladu wiec mam nadzieje ze u Oli bedzie tak samo.
co do szczepien to ja zbytnio wyboru nie mam bo w uk wszystkie te, ktore sa platne w polsce tu sa jako obowiazkowe wiec przynajmniej na szczepieniach zaoszczedzimy.

Caterin17 czy mozesz mi napisac co to dokładnie za butelki których uzywasz, ja szperalam w necie i tylko na angielskim ebayu znalazlam, ale jakos nie bardzo wiem jak ich sie uzywa, czy sa specjalne smoczki do nich tez jednorazowe czy tylko woreczki sie wymienia.
barbaratwarowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 15:32   #1307
barbaratwarowska
Raczkowanie
 
Avatar barbaratwarowska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 310
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Mam do was jeszcze pytanie czy karmiąc piersią mozna jeść winogrona??
barbaratwarowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 15:54   #1308
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

barbara mnie polozna powiedziala ze calej kisci na raz nie bardzo ale 5 gronami moge sie poczestowac mam w lodowce winogrona i codziennie skubie
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 16:00   #1309
malami112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: opolskie/Brzeg
Wiadomości: 198
GG do malami112 Send a message via Skype™ to malami112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Karolakep nie pomyliłaś się? Mi położna powiedziała odwrotnie, to samo lekarz, wit K nie kazał dawac, wit. D bezwzględnie od rozpoczęcia przez dziecko 3 tygodnia życia.
Acha - i nie wolno samemu dobierać dawki witaminy!!!!!!!!!!!!!!
__________________

malami112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 16:38   #1310
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

u mnie wizyta pierwsza zaliczona Raonki. WaZy 4.850 czyli od wyjścia ze szpitala przytyła 1.100. Nie jest źle - niech mi już nikt nie mówi że mam chudy pokarm

Mam w d..ie takich lekarzy. Nic nie powie, tylko zważy, zmierzy i praktycznie koniec wizyty. Zero zaangażowania, pytań - o odpowiedziach nie wspominając. Na kolki kazał kupić Infacol. I to wszystko co się dowiedziałam. Kaszka na twarzy powiedział że nie jest typowo jak od skazy.
Ogólnie to więcej wiem niż on mi powiedział.

Wczoraj i dziś nie jem nabiału (katorga) i mam wrażenie że dziś krostki na jej wtarzy są mniej widoczne - co to oznacza? Chyba ta nietolerancja jednak?
Tak czytam o tej skazie, nietolerancji i że trzeba się wystrzegać nabiału jak ognia, nawet odrobiny - ale dlaczego? Tylko dlatego że jakaś krosteczka może wyjść? Rozumiem że jak cała twarz zasypana i jakby to swedziało ale czy swędzi?...kto to wie
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 16:53   #1311
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Tak czytam o tej skazie, nietolerancji i że trzeba się wystrzegać nabiału jak ognia, nawet odrobiny - ale dlaczego? Tylko dlatego że jakaś krosteczka może wyjść?
Bo wtedy alergia skórna (a tym jest skaza białkowa) może zamienić się później w astmę. Poza tym sama skaza może przejść po pewnym czasie, ale jedynie w przypadku, gdy wykluczy się alergen.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 17:38   #1312
suziaa
Rozeznanie
 
Avatar suziaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 662
GG do suziaa
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

karolakep-malami ma racje co do witamin, ja tez to slyszalam po za tym witK podaje sie tylko dzieciom ktore sa karmione tylko piersia-tak przynajmniej mowili mi lekarze.
gothika-skoro ma skaze lepiej nie ryzykowac. mi doradca laktacyjny kazała na 10dni odstawic nabial i rzeczywiscie maly nie mial ani kolki ani nic. no jedynie co mu dokuczalo o krostki po pomidorku.po po 11 dniach odważyłam się zjeść loda(no dobra dwa) i mały dzisiaj byl nie do zniesienia po prostu!! do godziny 15 od rana darl sie jakby go ze skory obdzierali po prostu cos strasznego....nic mu nie pomagalo doslownie nic. byl tak rozdrazniony ze nawet smoczek od butelki musialam zmienic bo tak sie rozdarl jak mu dalam:/ i jesc nie chcial. wczoraj popelnilam kilka grzechow zywnosciowych wiec maly bardzo cierpial. tak wiec widzisz do czego moze doprowadzic zla dieta
aha no i zazdroszcze ci ze twoja Ramonka taka leciutka moj klocek wazy juz 7kg a ma 2miesiace i 3 tyg...
suziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 18:08   #1313
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Barbaratwardowska
mam takie cos
http://www.playtexbaby.com/Products/...s.aspx?id=1016
wiec to sa takie plastikowe obudowy z miarka w srodku sa takie jednorazowe woreczki, smoczki nie sa jednorazowe, jestem zadowolona z tego zestawu.

A winogrona jem od poczatku i nic sie nie dzialo

A my dzis bylismy u urologa co za typ,nic nie wiedzial i wogole jakis taki niezainteresowany jakby zupelnie nie wiedzial co robic z tym moim dzieciaczkiem,szczerze to moglismy isc bez niego bo nawet na dziecko nie spojrzal....dziwny facet,dal nam skierowania na jakies badania krwi i pewnie wysle nas do szpitala dzieciecego do vancouver na bardziej kompleksowe badania,
eh...co my przezywamy
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 18:09   #1314
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez suziaa Pokaż wiadomość
karolakep-malami ma racje co do witamin, ja tez to slyszalam po za tym witK podaje sie tylko dzieciom ktore sa karmione tylko piersia-tak przynajmniej mowili mi lekarze.
gothika-skoro ma skaze lepiej nie ryzykowac. mi doradca laktacyjny kazała na 10dni odstawic nabial i rzeczywiscie maly nie mial ani kolki ani nic. no jedynie co mu dokuczalo o krostki po pomidorku.po po 11 dniach odważyłam się zjeść loda(no dobra dwa) i mały dzisiaj byl nie do zniesienia po prostu!! do godziny 15 od rana darl sie jakby go ze skory obdzierali po prostu cos strasznego....nic mu nie pomagalo doslownie nic. byl tak rozdrazniony ze nawet smoczek od butelki musialam zmienic bo tak sie rozdarl jak mu dalam:/ i jesc nie chcial. wczoraj popelnilam kilka grzechow zywnosciowych wiec maly bardzo cierpial. tak wiec widzisz do czego moze doprowadzic zla dieta
aha no i zazdroszcze ci ze twoja Ramonka taka leciutka moj klocek wazy juz 7kg a ma 2miesiace i 3 tyg...
no widzisz, i sluchaj tu specjalistow, ja w szpitalu a potem w domu od poloznej slyszalam co innego i badz tu czlowieku madry
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:21   #1315
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

a ja dzus mam akcje kolka, chyba przez bita smietane...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:39   #1316
Agusia_pa2
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_pa2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 020
GG do Agusia_pa2
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Ja dawałam wit K jak karmiłam a jak daje juz butelkę to mam nie dawać bo w mleku juz jest.... i zreszta na opakowaniu pisze ze dla niemowląt karmionych piersią...

Moja mi dzisiaj zrobiła ekstra żyganko.... zjadła o 5.30 mleczko i odbiła ładnie...zaraz zasnęla dalej....obudzila sie o 8...przebrałam ja do wyjscia bo do siostry miałam jechać ... lezała sobie w łozeczku a my w lazience....słysze ze coś jej tam sie bekło czy jakoś tak...przychodze a tu od brody po nogi niezły paw...całe ucho i włosy mokre... chyba całe mleczko poszło spowrotem... i chyba przez to też cały dzień była chyba wogóle pierwszy raz marudna...nie wiem co jej sie to stało...hmmm
A co do znamion to oby dwie moje szkraby mają pod włoskami na szyi z tyłu takie czerwone trójkąty z kropek...nie wiem jak to określić...ja mam to samo i to po mnie na pewno odziedziczyły...
__________________
Moje skromne PAZURKI i BLOG PAZURKOWY

Moje ROBÓTKI RĘCZNE

WIKUSIA I JULCIA MOJE KRÓLEWNY






Agusia_pa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:43   #1317
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Bo wtedy alergia skórna (a tym jest skaza białkowa) może zamienić się później w astmę. Poza tym sama skaza może przejść po pewnym czasie, ale jedynie w przypadku, gdy wykluczy się alergen.
dziękuję, niedouczona jestem

według lekarza to nie skaza, ale któż to wie...

wogóle to przedwczoraj zjadłam 5 małych pączków i chyba małej nic nie było, nie wiem jak to tłumaczyć, może to rzeczywiście głównie nabiał...
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:53   #1318
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
ja zamiast maki używam własnie tej zasypki - jest naprawdę dobra. a talkowanie mąką lub kąpiel w krochmalu to właściwie to samo...

.
No fakt zasypka jest super. Maly mial mega podraznienie az skora byla jak skorupa na pupci, no i zasypka pomaga

Propo znamion. Nasz ma na karku to ( nie pamietam jak sie to nazywa) stopka bociana czy cuś lekarz mowil, ze niektore dzieci to maja, ze niewiadomo od czego ze moze zejsc lub nie.

Wasze smyki tez rozkladaja tak raczki np podczas kapieli? Moj oczy duze robi i lapie mnie za wlosy, zgarbiona musze go kapac

karolakep mi tez lekarz ( pediatra) i polozna tak mowili-odnosnie witaminy D a w szpitalu kazali brac, taak tylko skad recepte...83monia Tobie tez pediatra nie wypisal witaminy D dla malego? Pytam bo moze mamy tego samego lekarza

Edytowane przez aguskaaa
Czas edycji: 2008-07-21 o 21:57 Powód: dopiska
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 06:17   #1319
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Agusia pa mialam dokaldnie to samo pare dni temu,byl 2 godz po jedzeniu w nocy dobrze ze nie spalismy jeszcze bo tez zwymiotowal i jeszcze by sie zakrztusil bo takie odglosy,straszne
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 08:13   #1320
kmat
Rozeznanie
 
Avatar kmat
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 984
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

aguska jak dziecko wyrzuca - rozklada raczki to znaczy ze jest przestraszone, prawdopodobnie podczas kapieli traci punkt podparcia, u mnie bylo to samo, wyeliminowalam to poprzae wkladanie malego do wanienki bokiem - tak aby widzial co sie dzieje gdzie jest wkladany i najpierw wkladam go do pozycji na brzuszku jak juz sie wyluzuje wtedy przekladam na plecki i juz nie wyrzuca raczek
gothika zrob zdjecie tych krostek, moj synek tez ma taka kaszke ale polozna mi powiedziala ze to jest tradzik nowordkowy a nie zadna alergia czy skaza, u mojego synka sa takie delikatne czerwone krostki jak kaszka, na pierwszy rzut oka wogole niewidoczne, zauwazylam ze sa bardziej intensywne jak jest goraco - mysle ze sa podrazniane jak spi na boku, a i zeby wiecej nie podrazniac pod glowke malemu klade pieluche flanelowa - tetrowe odciskaja sie na buzce
kmat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.