to jak to jest z tymi udami?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 21:02   #1
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel

to jak to jest z tymi udami??


jak tow koncu jest z tymi udami? przejzalam juz chyba wszystkie watki o "grubych udach" i jestem w kropce. W jedym pisza ze dobry rowerek bez obciazenia a za chwile ze musi byc troche bo beda flaki w drugim ze super bieganie a za chwile któras z wizazanek zali sie ze od biegania jej sie miesnie rozrosły.... to jak to w kocu jest? jestem osobą szczupłą tylko te uda.... niby tylko 50 cm ale przy reszcie ciala wygladaja....hmmm..jakby to ujac niciekawie tak wiec pytanmie kieruje do was czy bieganie na dystans powoduje wzrost miesni czy tylko ladne zarysowanie? jesli to drugie to jak czesto i ile czasu biegac w tygodniu by byly jakies efekty?? dziewczyny wspominaly tez cos o pilatesie. działa?? mam 20 minutowy filmik ktory byl zamieszczany na forum ile razy w tyg musialabym go wykonywać zeby nogi ładnie sie wysmukliły?? dobre jest połączenie bieganie + 20 minut pilatesu po czy lepiej osobno? no i czy pilates mozna zastapic jogą lub strechingiem?
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:25   #2
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

nikt nie pomoze?
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:31   #3
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

No to tak...pilates najlepiej stosować codziennie luz co dwa dni. Bieganie na długie dystanse może powodować "rozrost"(jest takie słowo?:P) mięsni ale już bieganie sprintem pozwala wysmuklic nogi i spalić tłuszczyk. Rowerek na niskim obciązeniu też spali tluszczyk...o flakach nie słyszałam Skakanka różnież bardzo pomaga
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:33   #4
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Ja też mam najwiekszy problem z udziskami

Przeczytałąm, że jezdzenie na rowerku stacjonarnym- szybko ale prawie na zerowym obciażeniu powoduje właśnie sopalanie tłuszczu bez przyrostu mięśni( bo podobno obciązenie powoduje przyrost m.). Nie wiem czy to prawda...i bardzo boje sie przyrostu mieśni czy jest ktoś kto moze potwierdzic to jeżdżenie na niskimm obciażeniu??
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:56   #5
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Olunia a ja słyszałam (ale tylko słyszałam) ze wlasnie od sprintu rosną miesnie bo jest większy wysiłek
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:04   #6
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

W jakimś wątku dziewczynki potwierdzały =]]] Bo o to samo sie pytalam ALe nie bójcie się tak...masa mięśniowa tak szybko sie nie wyrabia =]]
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:06   #7
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 129
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Jest odwrotnie jak Olunia mówi. Wystarczy popatrzeć na nogi sprinterów a długodystansowców. Nalezy biegać długo, moze byc tylko truchtem - sa to cwiczenia aroebowe ktore spalaja tluszcz. Sprint to nagly silny wysilek miesni prowadzacy do ich rozrostu. Tak samo z rowerkiem z obciazeniem wlasni powoduje rozrost - tak jak przeciez kulturysci cwicza z obciazeniem aby wyrobic miesnie. Aby spalic tluszcz male obciazenie a szybko, aby sie zmeczyc. No i dlugo bo po 5min nie ma sensu.
aktorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 20:06   #8
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Cytat:
Napisane przez kapsel
Olunia a ja słyszałam (ale tylko słyszałam) ze wlasnie od sprintu rosną miesnie bo jest większy wysiłek
Poczytaj sobie o HIIT'cie Sprint jest bardzo dynamiczny a to idzie w parze ze spalaniem tłuszczyku =]]
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:08   #9
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Ale ja nie mówie żeby biegac przez 30minut...ale 20sec trucht...20sec sprint czy tam szybki bieg...potem znowu trucht itd itd itd ...nie krzyczcie na mnie
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:23   #10
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

ale ja nie krzycze ja tylko mowie słodziasnym głosikiem a jakby bylo tak: 3 razy w tygodniu 30 minut biegania szybszym truchcikiem plus 20 min rozgrzewki przed i 20 min pilatesu po?? plus dobre odzywianko (nie dieta ale bez slodyczy wiadomo) po ilu tygodniach mona zauwazyc efekty?
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:25   #11
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

a przy okazji. nie przecze ze od sprintu sie nie chudnie tylko chodzi o to zeby w zamian nie urosły mi miesnie
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 20:41   #12
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Zartowalam z tym krzyczeniem oczywiście
Bieganie ma to do siebie ze zawsze się przy nim spala tłuszczyk ale myśle że taki plan jak podałaś jest bardzo dobry. Mysle że po 2 tygodniach zobaczysz efekty a po hmm 2 miesiącach będziesz zadowolona =]]
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 09:36   #13
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Cytat:
Napisane przez OLuNia
W jakimś wątku dziewczynki potwierdzały =]]] Bo o to samo sie pytalam ALe nie bójcie się tak...masa mięśniowa tak szybko sie nie wyrabia =]]
A mi nawet od powtarzania zwykłych ćwiczeń (unoszenie nogi na różne sposoby, wypady itp.) rosną mięśnie
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 11:15   #14
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

A jak najlepiej spalić tluszczyk w srodku, tzn. po wewnętrznej stronie ud. . Jakie są na to najlepsze ćwiczenia?
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:34   #15
bonifaczka
Raczkowanie
 
Avatar bonifaczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 240
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Tak, jeżdżenie na rowerku na niskim obciążeniu ładnie spala tłuszcz i modeluje uda. Warto spróbować, bo naprawdę warto
__________________

bonifaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:11   #16
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Ja sie naczytałam na ten temat i sama jestem w kropce, tzn w sumie jestem drobnej budowy ciała ( drobne ramiona , małe piersi ) tylko od dwóch lat mam kłopot z nogami ( udami), stosowałam diety + ćwiczenia, faktycznie nogi chudły ale niestety potem chwilka zapomnienia i to samo było. spodnie zawsze lekko opięte w nogawkach i w sumie powoli szykuję się na odwiedzenie siłowni.... MOje ciało wygląda mało proporcjonalnie drobna góra + duży dół , wywnioskowałam z wielu artykułów, wypowiedzi ,ze nogi ogólnie to trudny temat na odchudzenie...i, że własnie racjonalne zywienie, + wysiłek typu aerobik, rower zawsze pomoże ale niestety jeśli zaczyna sie problem z udami najlepiej zacząc chodzic na siłownię i dobrać z trenerem odpowiedni program !

Hmmm , w sumie po dwóch latach walki z grubymi udami jestem w stanie sie podpisać pod tą siłownią , bo faktycznie dieta + cwiczenia pomagają ale efektu zadawalającego niestety nie było!

A co wy myslicie o siłowni? oczywiscie zaznaczam ,ze nie chodzi tu o ćwiczenia , które rozbudują nogi ale które pozwolą im nabrać odpowiedniego kształtu.


Znacie może we Wrocławiu jakąś godną polecenia siłownię? zastanawiałam się nad tą która jest w galeii dominikańskiej ( na samej górze) ale ... ceny mnie odstraszają

Pozdrawiam
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:12   #17
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Cytat:
Napisane przez kapsel
Olunia a ja słyszałam (ale tylko słyszałam) ze wlasnie od sprintu rosną miesnie bo jest większy wysiłek
Ja również słyszałam, że mięsnie się rozrastają u sprinterów. Nogi wysmukleją po bieganiu długodystansowym takim joggingu I właściwie wdaje mi się to bardzo logiczne. Nawet dlugie spacery działają ekstra na nogi, swojego czasu chodziłam prawie codziennie na marsze 1,5 godzinne na plaże. Zawsze miałam nogi szupłe ale po tych spacerkach to naprawdę super mogę nie zdjemować krótkiej spódniczki

Edytowane przez alcia
Czas edycji: 2006-01-17 o 15:13 Powód: literówka :)
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:22   #18
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Cytat:
Napisane przez bonifaczka
Tak, jeżdżenie na rowerku na niskim obciążeniu ładnie spala tłuszcz i modeluje uda. Warto spróbować, bo naprawdę warto
30 minut rowerek plus 20 pilates co 2 dzien i beda efekty?
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 10:27   #19
bonifaczka
Raczkowanie
 
Avatar bonifaczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 240
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

Tak, będą efekty, ale musisz teź wziąć pod uwagę lekką dietę, tzn ja osobiąście nie stosowałam jakiejś konkretnej diety tylko nie jadłam, słodyczy, tłustych ppotraw, do tego jeździałm cio drugi dzień na rowerku po 45-50 minut ipo kilkutygodniach efekty były
Życzę powodzenia
__________________

bonifaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 11:58   #20
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: to jak to jest z tymi udami??

W jednym z wątków czytałam o skakance -że dobrze działa na chudnięcie ogólnie i szczególnie na nogi. Jak to w końcu jest, bo jestem zainteresowana?
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.