Bolesne owrzodzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-20, 10:20   #1
*irenka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Exclamation

Bolesne owrzodzenia


Witam, jestem tu pierwszy raz i nie wiem zupełnie czy ktos jest w stanie mi pomóc od kilku lat mam nawracajacy problem, owrzodzeń na wargach sromowych. byłam już u kilku ginekologów, nałykałam się różnych tabletek i nasmarowałam czym tylko sie dało. NIKT nie jest w stanie mi pomóc bo nie wiadomo ani co to jest, a ni skąd sie bierze ani jak to leczyć. do kogo ja mam sie zwrócic - juz naprawdę nie mam sił z tym walczyć. pomóżcie
*irenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 13:33   #2
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Bolesne owrzodzenia

zrob test na obecnosc wirusa HPV. Wlasnie w ten sposob sie objawia.... Daj znac co i jak. Bakterie tego wirusa mozna wykryc wykonujac cytologie z rozmazem wg. metody Bethesda.Dla kobiet w wieku 30-59 lat jest bezplatny-refundowany w ramach NFZ, bynajmniej tak powinno byc...
Tak z innej beczki, dziwie sie, ze zaden z lekarzy nie wykonal u Biebie badania na obecnosc HPV, mysle, ze moznaby szybko potwierdzic badz wykluczyc schorzenie. Zycze negatywnego wyniku!
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 15:34   #3
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Bolesne owrzodzenia

wydaje mi się, że zmiany wywołane hpv są niebolesne (a cytologia pokaże, czy wirus jest na szycje macicy), więc nie wiem, czy sugestia jest trafna, chociaż szczerze mówiąc, mnie nic lepszego do głowy nie przychodzi
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 20:14   #4
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Bolesne owrzodzenia

nie wiem czy bolesne czy nie ale rozroznia sie ok badz ponad 100 typow wirusa HPV...
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 15:53   #5
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Bolesne owrzodzenia

nie wiem, co to ma do rzeczy
ale ok, nie czepiam się
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 19:00   #6
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Bolesne owrzodzenia

Cytat:
Napisane przez *irenka*
Witam, jestem tu pierwszy raz i nie wiem zupełnie czy ktos jest w stanie mi pomóc od kilku lat mam nawracajacy problem, owrzodzeń na wargach sromowych. byłam już u kilku ginekologów, nałykałam się różnych tabletek i nasmarowałam czym tylko sie dało. NIKT nie jest w stanie mi pomóc bo nie wiadomo ani co to jest, a ni skąd sie bierze ani jak to leczyć. do kogo ja mam sie zwrócic - juz naprawdę nie mam sił z tym walczyć. pomóżcie
Twój ginekolog może pobrać wymaz bezpośrednio z krostki ( owrzodzenia) i wtedy w laboratorium stwierdzą co to za bakteria wywołuje te zmiany chorobowe.

Pobranie moze nie być dla Ciebie miłe - bo lekarka może nakłóć krostke igłą ...ale będziesz wtedy wiedziała jakim antybiotykiem zwalaczać ten stan chorobowy.

Często takie zmiany powoduje gronkowiec ( ale nie ten najgorszy )skórny ...nie jestem pewna czy to sie tak nazywa dokładnie, takie owrzodzenia mogą być skutkiem chorowania na owsiki... niestety mogą one roznieść bakterie własnie z kału w poblize narządów.

Oczywiscie są to tylko moje przypuszczenia ! odsyłam do lekarza bo tylko on moze podać trafną diagnozę!

Pozdrawiam
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 13:57   #7
zbigniew778
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Bolesne owrzodzenia

Spam

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2010-03-07 o 17:38
zbigniew778 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.